Dodaj do ulubionych

Debata przed II turą.

18.11.14, 20:04
Uważam, że jest potrzebna, tylko pytania powinny być bardziej "przyziemne".
Jakie pytanie byś zadała/zadał obu kandydatom ?.
Obserwuj wątek
    • lech_zielenkiewicz Re: Debata przed II turą. 18.11.14, 21:14
      Proponuję aby debatę przeprowadził Pan Maciej Kołodziejczyk, napisał ciekawy artykuł w ostatnim "Informatorze Zielonki" pt. "Gdy zostanę Burmistrzem Zielonki ...". Jeżeli taka debata ma przynieść jakiś skutek dla mieszkańców niech kandydaci pod wszystkim co obiecują, się podpiszą własnoręcznie, a mieszkańcy zdeponują ten dokument u notariusza.
      Moje typy:
      1. Obniżenie ceny m3 wody i kanalizacji, z podaniem konkretnego planu.
      2. Czy jest za, czy przeciw lokalizacją na terenie Zielonki zakładu unieszkodliwiania
      odpadów.
      3. Przedstawienie planu inwestycji dla każdego rejonu miasta, które zamierza zrealizować, w
      każdym roku swojej kadencji.
      4. Jak i z kim zamierza zbudować większość w radzie miasta, aby był w stanie realizować
      swoje obietnice.
      Pytania są publicznie dostępne, kandydaci mogą również na koniec zadać sobie pytania bezpośrednio lub mogą być pytani z sali.
      • plooton Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 00:06
        lech_zielenkiewicz napisał:
        Proponuję aby debatę przeprowadził Pan Maciej Kołodziejczyk, napisał ciekawy ar tykuł w ostatnim "Informatorze Zielonki" pt. "Gdy zostanę Burmistrzem Zielonki ...".

A ja proponuję aby II debatę przeprowadziło TPZ. Tak przecież doskonale im wyszło. I wszyscy kandydaci byli równie zaskoczeni zmianą regulaminu w ostatniej chwili.
    • piorek Re: Debata przed II turą. 18.11.14, 21:23
      Moje 10 pytań:

1. Jaki widzisz Plac JP II za 4 lata?
      2. Czy urząd miasta będzie zamieszczał w internecie wykaz zawartych umów cywilnoprawnych i opłaconych faktur?
      3. Jaką masz wizję komunikacji publicznej wewnątrz miasta?
      4. Czy Zielonka powinna współuczestniczyć w obchodach rocznicy 1920 r. w sytuacji gdy stało się to pisowym teatrem?
      5. Czy szkołach w Zielonce powinny być lekcje wychowania seksualnego wolne od naleciałości ideologicznych?
      6. Jak zagospodarować budynek po Straży Miejskiej?
      7. Czy spółka komunalna powinna tylko obsługiwać Zielonkę czy powinna powalczyć na wolnym rynku w sąsiednich gminach?
      8. Jaka jest Twoja opinia o o budowie zakładu przetwarzania odpadów koło Michałowa?
      9. Jak wykorzystać teren po dawnym Koszarowcu?
      10. Jaką ofertę kulturalną powinno mieć miasto dla osób w wieku 18-35 lat?

• piorek Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 08:37
            Jacku!

Za niecałe dwa tygodnie mogę oddać tylko jeden głos. Ale chciałbym go oddać na bardziej zbliżonego z moimi poglądach kandydata. Po obecnym burmistrzu wiem mniej więcej czego się mogę spodziewać, chociaż chciałbym dowiedzieć się jeszcze więcej w poruszonych przeze mnie wyżej tematach. Natomiast o Kamilu wiem to co z materiałów wyborczych, oraz że 4 lata temu startował z komitetu Dla Zielonki. Normalne więc, że chciałbym poznać poglądy kandydata lepiej. Nie ma w moich pytaniach złośliwości, czysta ciekawość. Pozdrawiam!
            • serchow Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 08:48
              Ludzie dali wyraźnie do zrozumienia, że nie chcą polityki ( wycinajac PO i PIS), łossanerię i nawiedzonych. Prognozy piórka i innych ( po-wiatowy) okazały się nie trafne. Pytajmy zatem o konkrety, a nie o swoje fobie pisowskie, religijne, gendery ( piorek). Chcemy innej Zielonki,nowoczesnej ale bez rewolucji. Piórek ludzie dali ci odpowiedź. A ty swoje. Mam nadzieję, że już nie będziesz nikomu doradzał, jak sam sobie nie potrafisz.
              • mariomarines Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 09:07
                Ciekawy jestem, który z was wielkich piewców nowego analizował choć bodaj zaglądał do budżetów. Najłatwiej jest naciągać ludzi docierając do ich niskich instynktów, Mieszkańcom się udało nabrać ludzi na gładką gadkę.
              • po-wiatowy Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 10:54
                serchow napisał:

> Ludzie dali wyraźnie do zrozumienia, że nie chcą polityki ( wycinajac PO i PIS)
                > , łossanerię i nawiedzonych. Prognozy piórka i innych ( po-wiatowy) okazały si
                > ę nie trafne.

Pytam się, w którym miejscu nie były trafne ?
                Prognozowałem że GD będzie w drugiej turze i że w gminie nie będzie pisowców ( jest tylko jeden, zobaczcie jak jest u sąsiadów ).
                PO nie zależało żeby mieć u nas dobrą pozycję więc ich nie ma.

Pytajmy zatem o konkrety, a nie o swoje fobie pisowskie, religijn
                > e, gendery ( piorek). Chcemy innej Zielonki,nowoczesnej ale bez rewolucji. Piór
                > ek ludzie dali ci odpowiedź. A ty swoje. Mam nadzieję, że już nie będziesz niko
                > mu doradzał, jak sam sobie nie potrafisz.

Poczekaj z radością bo być może wybory będą powtórzone.
                • lech_zielenkiewicz Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 11:17
                  Ja osobiście cenię sobie doświadczenie Krzysztofa Napiórkowskiego i nie raz go widziałem jak wspierał "nieopierzonych" ludzi pisząc lub konsultując im np. wnioski konkursowe lub doradzając w sprawach obywatelskich. Byłem krytykiem Jego działań w radzie za burmistrza Łossana oraz współodpowiedzialności za słabość zielonkowskiej platformy. W pełni podzielam Jego zdanie, że nasz głos wyborczy należy użyć jak najlepiej, jest to bezcenna waluta, której wartość w dniu wyborów jest bezcenna i nie jeden kandydat za nią może obiecać wiele, oby na piśmie i aby go później pamięć nie zawiodła lub nie usprawiedliwiał się brakiem większości w radzie miasta.
                  • shad-owx Re: Debata przed II turą 19.11.14, 13:48
                    Debata przed II turą to ciekawy pomysł. Tym razem widziałbym pytania od publiczności (szczególnie tej części nie związanej z komitetami). Jak dotąd mieszkańcy zasiadający na widowni, wykazali celująco, że potrafią uczestniczyć w takich spotkaniach więc i tym razem powinno być OK.
                    Kandydatura na prowadzącego wysunięta przez pana Zielenkiewicza jak najbardziej - ciekawe co na to pan Maciej :)

Co do pomysłu podpisu pod obietnicami można oprawić i zawiesić kopię takiego dokumentu gdzieś w widocznym miejscu w urzędzie - żeby wybraniec wiedział "co wisi nad głową " ;-)

"Ja niżej podpisany .... zobowiązuję się w latach 2014-2018 do: ..." ;-) ciekawe kto się podpisze...
                • podatnik2014 Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 15:12
                  mariomarines napisał(a):
                  jakubczakmarek napisał(a):
                  I chyba jak dobrze pamiętam Urbanowicz i Moczarski tez startowali z Dla Zielonki.

Tak, to farbowane lisy.

Farbowanym lisem można nazwać członka partii, który zmienia barwy w zależności od wiatru.
                  Oboje Mieszkańców nie było i nie jest w żadnej partii, a to, że 4 lata temu startowali z DZ nie świadczy o farbowaniu.
                  Zanim supermario coś napiszesz, zastanów się kilka razy, bo dwa to dla Ciebie za mało.
                • milyzorro Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 15:22
                  mariomarines napisał(a):

> jakubczakmarek napisał(a):
                  >
                  > > I chyba jak dobrze pamiętam Urbanowicz i Moczarski tez startowali z Dla Z
                  > ielonk
                  > > i.
                  > Tak, to farbowane lisy.

Pana Moczarskiego nie znam,ale sugerowanie że p. Urbanowicz to "farbowany lis" to chyba przesada.

• milyzorro Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 15:38
                    marek_k84 napisał:

> fcale nie. Poprzednio źle dobrali towarzystwo...
                    > Tym razem nie mieli bagażu DZ i wypaliło ;-)

Mam wrażenie ze towarzystwo to ty źle wybrałeś , ale nie będę się znęcał nad przegranymi .
                    Inni mieli ten "bagaż " i jakoś się im udało.

• marek_k84 Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 15:50
                      ????
                      coś sobie uroiłeś. Nie da się przegrać gdy się nie gra.
                      Wynik nieco mnie zdziwił, ale i tak jest mi obojętny. W gronie chętnych na kierowanie magistratem nikt dla mnie się nie nadawał. A wynik do Rady w moim okręgu ujdzie...
                      Ty zaś widać płaczesz rzewnie po porażce kandydatki DZ i lejsz farbą.... ;-):-):-)
                      Sam sobie wystawiasz świadectwo. Kiepskie jak zwykle.
                      • milyzorro Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 16:05
                        marek_k84 napisał:

> ????
                        > coś sobie uroiłeś. Nie da się przegrać gdy się nie gra.
                        > Wynik nieco mnie zdziwił, ale i tak jest mi obojętny. W gronie chętnych na kier
                        > owanie magistratem nikt dla mnie się nie nadawał. A wynik do Rady w moim okręgu
                        > ujdzie...

Jasne lepiej grać olewającego wszystko.
                        Nie wiem czy ty w realu marek, Jarek,Pietrek, jaś czy Małgosia.Nie będę już komentował tego że dwie godziny przed cisza wyborcza zamilkłeś nagle. Nie wnikam czy pobiegłeś rozwieszać ostatnie plakaty czy nagle zmorzył cię sen.
                        Dobrze że przynajmniej jesteś w miarę zadowolony z wyboru w twoim okręgu .

> Ty zaś widać płaczesz rzewnie po porażce kandydatki DZ i lejsz farbą.... ;-):-)
                        > :-)
                        > Sam sobie wystawiasz świadectwo. Kiepskie jak zwykle.

Ani płaczę , ani to specjalnie porażka - ot byli lepsi.Wyniku raczej nie ma się co wstydzić.

• marek_k84 Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 12:09
      wsm54 napisał(a):

> Jakie pytanie byś zadała/zadał obu kandydatom ?.

najprawdopodobniej... żadnego.
      Po co maja się męczyć o opowiadać bajki? Przecież jednemu się nie chce nic robić (zwłaszcza, że prawdopodobne całkiem jest ograniczenie możliwości "bycia" do dwóch kadencji), a drugi... co wiemy o drugim poza tym, ze to "chłopiec z plakatu"?...

Wiemy, z grubsza, jaki jest stan kasy i dzięki temu wiemy, że "da się" zrobić ca 10% obietnic z programów. Wiemy też, że zdecyduje o tym Rada, a nie miłościwie panujący, kto by nim nie został.
      Owszem, Burmistrz nadaje kierunek i ma inicjatywę. Tyle, że w jednym przypadku cztery lata jakoś za mało było by jakąkolwiek inicjatywę wykazywać, a w drugim... wiemy, że poza dobrym wyszkoleniem w autoprezentacji niewiele ma do powiedzenia. Myślę też, że będzie całkowicie podporządkowany swojej "bazie". I w tej bazie jest pies pogrzebany. Jest ich piątka. Bardzo różna. Czy po wyborach będą w stanie dalej współdziałać i przyciągać innych, czy też już zapomnieli z jakiego KWW przyszli...
      Załóżmy, ze jednak będą razem. To niewiele potrzeba by zdobyć poparcie większości dla swoich wniosków. WIęc kogo tam mamy?
      Urbanowicz - dała się poznać jako osobo o dużej empatii - myślę, że jej działania dla seniorów nie były dyktowane długofalową strategią, a wynikały z jej patrzenia na świat, zaradną i sprawną organizacyjnie.
      Barbarski - nie znam osobiście, ale widzę efekty jego działań - nie na darmo uważa się jego szkołę za najlepszą w okolicy,
      Moczarski - "etatowy tatuś". Gdzie dzieci tam on w Radzie Rodziców (spokojnie można znaleźć góra 2-3 takie jeszcze osoby - jedna poległa na Siwkach). Tam dał się poznać jako człowiek energiczny i operatywny.
      Pozostałych nie znam....

Myślę, że może nie być źle...

Wracając do debaty. Nie ma sensu, ale będzie. Przeżyjemy :))))
      A kto lepszy?
      Nie wiem. Może przy przewadze jednego KWW lepsza pzreciwwaga GD? A może odwrotnie? NIech Rada i Burmistrz mówią jednym głosem?
      Na to nie ma mądrych. Życie pokaże...

Ja i tak nie idę :)))
    • 1234alex Re: Debata przed II turą. 19.11.14, 19:04
      Debaty nie będzie, bo obaj panowie się tak na pierwszej głaskali, że dziś chyba już kwestie są dogadane. Jak jeden zostanie b. to drugi zastępcą, albo conajmniej sekretarzem. 8 głosów w radzie mają, czyli żyć nie umierać.
      • lech_zielenkiewicz Re: Debata przed II turą. 21.11.14, 00:46
        1234alex napisała:
        > Debaty nie będzie, bo obaj panowie się tak na pierwszej głaskali, że dziś chyba
        > już kwestie są dogadane. Jak jeden zostanie b. to drugi zastępcą, albo conajmn
        > iej sekretarzem. 8 głosów w radzie mają, czyli żyć nie umierać.

Paradoksalnie wybranym w II turze wyborów na stanowisko burmistrza może być każdy, ale aby zostać zastępcom burmistrza lub sekretarzem urzędu należy posiadać odpowiednie wykształcenie i staż pracy.
        • mariomarines Re: Debata przed II turą. 27.11.14, 07:59
          Debaty nie będzie, bo nie padła taka propozycja. Poprzednią debatę zainicjowała Nowa Zielonka i z tego co wiem mocno zainteresowane debatą były zwłaszcza Dla Zielonki i Szymański, Mieszkańcy nie mieli ochoty na debatę. Tu Pan Zielenkiewicz może to potwierdzić lub zaprzeczyć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka