Dodaj do ulubionych

podoba sie czy nie ten Paryz?

08.10.10, 23:49
witam! pytanie moje skierowane jest do osob , ktore juz od dluzszego czasu mieszkaja w Paryzu!
ja jestem tutaj prawie rok i tak ogolnie biorac to zycie w paryzu mi sie nie podoba , nie mowie tu atrakcjach turystycznych , ale o codziennym zyciu, codziennych zmaganiach.... jestesm tu tylko ze wzgledu na meza(praca) , ale nie widze (lub nie chce) Paryza jako mojego domu! wczesniej mieszkalam prawie 9 lat we wloszech i pomimo wielu wzlotow i upadkow to jakby ktos sie mnie zapytal czy mi sie podoba , czy czuje sie jak u siebie w domu, czy chce zostac, zakladac rodzine to odpowiedz moja brzmi TAK! natomiast tutaj na tylu polakow co poznalam to moze tylko dwoch bylo zadowolonych, ostatnio poznalam polska pare z trojka dzieci i bardzo tesknia za polska mimo ze sa tu juz 10 lat , i wogole nie sa przywiazani do tego kraju! albo innym razem przypadkiem w barze slyszalam dwoch polakow jak romawiali i tylko narzekaja , i ze nie moga sie doczekac zeby stad spier......,
Ja nigdy nie moglabym zyc w kraju (tyle lat) w ktorym mi sie nie podoba! rozumiem ze w Polcse jest duzooo mniej mozliwosci, a raczej zadnej i nawet rozumiem te rodziny! no ale..... a Wy jak uwazacie???
Edytor zaawansowany
  • ronikurdo 09.10.10, 16:12
    ja jako obcykrajowiec powiem swoje zdanie:mieszkalem w polsce 8 lat i juz mieszkam w Paryzu od 7 miesiace!bardziej sie podoba Polska,a Paryz tylko jak Turysta na 2 tygodnia ale na codziennego zycia tu jest tragedia!
  • maliniak372 09.10.10, 20:23
    dokladnie tak! a tyle ludzi "nam" zazdrosci zycia w paryzu! bo jak przyjada na kilka dni to im sie wydaje ze tu jest super fajnie....ale pozniej nie jest juz tak kolorowo!
  • lagaffe 12.10.10, 23:22
    Podobnie jak Ty nigdy nie moglbym zyc w kraju w ktorym mi sie nie podoba. A we Francji (Paryz) mieszkam od kilku dobrych lat i ogólnie jest ok :-) Co rzecz jasna nie znaczy że wszystko bezkrytycznie mi się podoba, ale generalnie (parafrazując klasyka) paryskie plusy przeważają nad paryskimi minusami. Miasto jest piękne, a życie w nim fajowe. I tyle!

A co do tęsknoty za krajem -- Polska nie Nowa Zelandia. Co za problem wyskoczyc na weekend?

• ronikurdo 13.10.10, 09:47
    a jakie sa Paryskie plusy i jakie sa minusy oczywiscie wedlug ciebie?pozdrawiam:)
  • lagaffe 13.10.10, 22:05
    w telegraficznym skrócie, >>subiektywny<< zestaw plusów i minusów:

(+) piękne miasto (gigantyczne plusisko)
    (+) czas wolny -- knajpki, kawiarnie, parki, wystawy, koncerty...
    (+) mam tu fajną i całkiem dobrze płatną pracę; firma nie francuska, towarzystwo w pracy -- międzynarodowe (plus egoistyczno-arcysubiektywny)

(-) drogo (w szczególności nieruchomości)
    (-) ludzie -- w większości aroganccy, opryskliwi
    (-) sporo nieefektywnych, zramolałych instytucji; klasyczne przykłady -- poczta i banki
    (-) lotniska -- wszystkie daleko od miasta; dojazd niewygodny i czasochłonny, rozplanowanie terminali wybitnie nieprzyjazne dla podróżnego
  • maliniak372 14.10.10, 00:26
    lagaffe napisał:

> w telegraficznym skrócie, >>subiektywny<< zestaw plusów i minus
    > ów:
    >
    > (+) piękne miasto (gigantyczne plusisko)
    > (+) czas wolny -- knajpki, kawiarnie, parki, wystawy, koncerty...
    > (+) mam tu fajną i całkiem dobrze płatną pracę; firma nie francuska, towarzystw
    > o w pracy -- międzynarodowe (plus egoistyczno-arcysubiektywny)
    >
    > (-) drogo (w szczególności nieruchomości)
    > (-) ludzie -- w większości aroganccy, opryskliwi
    > (-) sporo nieefektywnych, zramolałych instytucji; klasyczne przykłady -- poczta
    > i banki
    > (-) lotniska -- wszystkie daleko od miasta; dojazd niewygodny i czasochłonny, r
    > ozplanowanie terminali wybitnie nieprzyjazne dla podróżnego
    do minusow dodam jeszcze gowna psie na ulicy i ogolno dostepne smieci ; syf przynajmniej u mnie! :)
  • ronikurdo 18.10.10, 14:52
    mysle ze kazda miejscowosc ma swoje plusy i minusy!ale chyba najwazniejsze jest dobrze platna i fajna atmosfera w pracy bez tego nie da sie w zyc w Paryzu...w koncu jest kwestia czasu i przyzwczajenia!!!!!............................
  • maliniak372 18.10.10, 19:40
    ronikurdo napisał:

> mysle ze kazda miejscowosc ma swoje plusy i minusy!ale chyba najwazniejsze jest
    > dobrze platna i fajna atmosfera w pracy bez tego nie da sie w zyc w Paryzu...
    > w koncu jest kwestia czasu i przyzwczajenia!!!!!............................

zgadzam sie calym sercem! ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka