Nowy dworzec PKS. Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Prezes PKS zapowiada budowę nowego dworca. Ciekawa strategia. Podczas, gdy wiele PKSów wyprzedaje grunty także dworcowe (zresztą żarski PKS też dobrze zarobił na wyprzedaży swojej ziemi) żarski PKS zamierza budować nowy dworzec.

"W nowym dworcu będą nowoczesna poczekalnia, kasy biletowe, pomieszczenia dla personelu oraz toalety – dodaje Renata Klisowska, specjalista do spraw inwestycji w żarskim PKS. – Będzie ponadto kiosk z gazetami i kiosk gastronomiczny oraz mały sklep."

Kurcze, tam jest miejsce na całkiem spory sklep i do tego fast - food. Do Polski wrócił Burger King, czemu nie ściągnąć ich do Żar? Myślę, że McD też na siebie w tym miejscu zarobił by sporo. Oczywiście potrzebny jest prywatny inwestor, który poprowadzi franczyzowy bar.

--
    Niezależny Portal Żar
    ZlikwidujMY lubuskie!
    Największe żarskie forum dyskusyjne
    • croolick napisał:

> Ciekawa strategia.

Ciekawie to wygląda projekt nowego dworca.

> Do Polski wrócił Burger King, czemu nie ściągnąć ich do Żar?

A komu potrzebna taka knajpa? Żeby więcej dzieciaków stało się
      grubasami z zadyszką i problemami zdrowotnymi? Ja mówię nie,
      dziękuję.

--
      ŻARY - tak wygląda moje miasto
      • p.e.k.o napisał:

> A komu potrzebna taka knajpa? Żeby więcej dzieciaków stało się
        > grubasami z zadyszką i problemami zdrowotnymi?

Po co komu papierosy? Żeby więcej ludzi chorowało na rozedmę i nowotwory? Żeby
        więcej ludzi, było śmierdzącymi chudzielcami
        z zadyszką i problemami zdrowotnymi?

> Ja mówię nie, dziękuję.

A kto cię zmusza? Jestem przeciwnikiem zabraniania ludziom czegokolwiek. Chcesz
        palić, pal sobie. Chcesz zjeść hamburgera to sobie zjedz. Jednak palenie mimo
        wszystko o wiele bardziej szkodzi niż korzystanie z fast foodów. Stereotyp
        szkodliwości żywienia w fast - foodzie utrwalony został przez Spurlocka w
        Super Size Me, ale był to film wybitnie stworzony pod tezę a w związku z
        tym zakłamany:

Critics of the film, including McDonald's, argue that the author intentionally consumed an average of 5,000 calories per day and did not exercise, and that the results would have been the same regardless of the source of overeating.[9] He was eating solely McDonald's food in keeping with the terms of a potential judgment against McDonald's in court documents highlighted at the beginning of the film. However, in the comedic documentary reply Fat Head,[10] Tom Naughton "suggests that Spurlock's calorie and fat counts don't add up" and criticizes Spurlock's refusal to publish the Supersize Me food log; The Houston Chronicle reports: "Unlike Spurlock, Naughton has a page on his Web site that lists every item (including nutritional information) he ate during his fast-food month."[11] The film addresses such objections by highlighting that a part of the reason for Spurlock's deteriorating health was not just the high calorie intake but also the high quantity of fat relative to vitamins and minerals in the McDonald's menu, which is similar in that regard to the nutritional content of the menus of most other U.S. fast-food chains. About 1/3 of Spurlock's calories came from sugar. His nutritionist, Bridget Bennett RD, cited him about his excess intake of sugar from "milkshakes and cokes". It is revealed toward the end of the movie that over the course of the diet, he consumed "over 30 pounds of sugar, and over 12 lbs. of fat from their food". The nutritional side of the diet was not fully explored in the film because of the closure of the clinic which monitored this aspect during the filming of the movie. Spurlock claimed he was trying to imitate what an average diet for a regular eater at McDonald's--a person who would get little to no exercise--would do to them. Spurlock's intake of 5,000 calories per day was well over twice the recommended daily intake for a sedentary adult male, which would amount to only about 2,300 calories.[13] A typical man consuming as many calories as Spurlock did would gain nearly a pound a day (which is roughly how much Spurlock gained), a rate of weight gain that could not be sustained for long periods. Additionally, Spurlock did not demonstrate or claim that anyone, let alone a substantial number of people, eats at McDonald's three times per day. In fact McDonald's is mentioned during the movie to have two classes of users of their restaurants: There are the "Heavy Users" (about 72% of customers, who eat at their restaurants once or twice a week), and the "SUPER Heavy Users" (about 22% of customers, who eat McDonald's 3 or more times a week). But no one was found who ate at McDonald's three times a day. Spurlock said that he was eating in thirty days the amount of fast food most nutritionists suggest someone should eat in eight years.
        --
        Niezależny Portal Żar
        ZlikwidujMY lubuskie!
        Największe żarskie forumdyskusyjne
    • Wydaje mi się, że jeżeli PKS faktycznie ma na to pieniądze, to dlaczego nie.
      Narzekamy jak nic się nie robi (dworzec PKP), nie narzekajmy zatem jak jest
      jakaś inicjatywa mająca na celu poprawę infrastruktury, a tym samym warunków
      podróży klientów PKS-u. Ponadto jakiś ładny budynek w tym miejscu na pewno
      lepiej będzie się prezentował niż stary blaszak.
      Podejrzewam ponadto, że Fastfood w tym miejscu całkowicie zakorkowałby centrum.
      Mc Donald, jak już, to prędzej widziałbym gdzieś obok Lotosu i Lidla, albo
      skrzyżowania ul.Piastowskiej z obwodnicą.

• mkuba79 napisał:

> nie narzekajmy zatem jak jest jakaś inicjatywa mająca na celu
        > poprawę infrastruktury,

A kto narzeka? Ja nie słyszałem by ktokolwiek narzekał. Inną kwestą jest, jakie
        szanse na powodzenie ma to przedsięwzięcie.

> lepiej będzie się prezentował niż stary blaszak.

Oczywiście, tylko jakie są szanse.

> Podejrzewam ponadto, że Fastfood w tym miejscu całkowicie zakorkowałby centrum.

Ale przecież fast-food to zło. Kto wybierze zło, zamiast dobra? ;-)

> Mc Donald, jak już, to prędzej widziałbym gdzieś obok Lotosu i
        > Lidla, albo skrzyżowania ul.Piastowskiej z obwodnicą.

Tranzyt przez Żary to głównie ruch towarowy a nie pasażerski. Oczywiście ze
        względów komunikacyjnych to dobre rozwiązanie, ale mimo wszystko społeczeństwo
        mamy nie wypełni zmotoryzowane. Obawiam się czy po pierwszym okresie
        zachłyśnięcia się nowością nie lokal nie straciłby istotnie na popularności.
        --
        Niezależny Portal Żar
        ZlikwidujMY lubuskie!
        • croolick napisał:

> A kto narzeka? Ja nie słyszałem by ktokolwiek narzekał. Inną
          > kwestą jest, jakie szanse na powodzenie ma to przedsięwzięcie.

Hmmm, zastanówmy się nad tym wspólnie wsłuchując się w wypowiedzi ludzi z PKS:

- Teraz przyszedł czas, żeby skończyć z prowizorką. W ubiegłym roku zleciliśmy firmie z Nowej Soli opracowanie koncepcji nowoczesnego dworca. Przygotowano dwa warianty tej koncepcji. Nowy budynek stanie od strony ul. Ułańskiej. - prezes Słowikowski

- W nowym dworcu będą nowoczesna poczekalnia, kasy biletowe, pomieszczenia dla personelu oraz toalety - B. Klisowska z PKS

- Mamy już decyzję o warunkach zabudowy, teraz przystępujemy do opracowania projektów. Wykona je żarska firma Projekt Bud - B. Klisowska z PKS

- Bardzo byśmy chcieli, żeby dworzec był gotowy do końca roku. Wierzę, że to się uda. - prezes Słowikowski

Gdyby to przedsięwzięcie nie miało szans na powodzenie, to po cholerę prezes dużej żarskiej firmy opowiadałby takie historyjki?

--
          • p.e.k.o napisał:

> Gdyby to przedsięwzięcie nie miało szans na powodzenie, to po
            > cholerę prezes dużej żarskiej firmy opowiadałby takie historyjki?

Ależ zbudować to sobie mogą, zgodnie ze staropolską maksymą zastaw się a postaw się, tylko czy ta inwestycja nie pociągnie firmy na dno?
            --
            Niezależny Portal Żar
            ZlikwidujMY lubuskie!
            • croolick napisał:

> Ależ zbudować to sobie mogą, zgodnie ze staropolską maksymą
              > zastaw się a postaw się, tylko czy ta inwestycja nie
              > pociągnie firmy na dno?

A pociągnie? Co wiesz o finansach żarskiego PKSu?

--
              • p.e.k.o napisał:

> Co wiesz o finansach żarskiego PKSu?

Co wiesz o meteorologii? Niewiele? To nie wypowiadaj się o pogodzie. Czy mógłbyś
                zgodnie z netykietą dyskutować ad meritum a nie ad personam?
                --
                Niezależny Portal Żar
                ZlikwidujMY lubuskie!
                • Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
                • croolick napisał:

> Co wiesz o meteorologii? Niewiele? To nie wypowiadaj się o
                  > pogodzie.

Nie wiem, co pogoda ma wspólnego z żarskim PKSem?
                  Jeśli już wypowiadam się o pogodzie, to na pewno nie na podstawie "widzimisia", lecz raczej opierając się na wiarygodnych prognozach krótkoterminowych.

Wracając do tematu wątku - interesują mnie wypowiedzi dotyczące kondycji finansowej PKSu, a dokładniej źródeł świadczących o słabości wyżej wymienionej kondycji.

--
                  • p.e.k.o napisał:

> Nie wiem, co pogoda ma wspólnego z żarskim PKSem?

Nic, ale za to wiele wspólnego z twoją retoryką.

> a dokładniej źródeł świadczących o słabości wyżej wymienionej
                    > kondycji.

Takich intratnych kontraktów z Kronopolem jak niegdyś PKS już nie ma.
                    Konkurencja daje się w znaki - wojna cenowa z Marvelem i PKS ZG musiała się
                    odbić na dochodach firmy. Zresztą nie mówimy nawet o obecnej sytuacji finansowej
                    firmy a konsekwencjach dużej inwestycji, która według złożonych deklaracji nie
                    przyniesie bezpośredniego wzrostu dochodów firmy.
                    --
                    Niezależny Portal Żar
                    ZlikwidujMY lubuskie!
                    • croolick napisał:

> Takich intratnych kontraktów z Kronopolem jak niegdyś PKS już nie
                      > ma. Konkurencja daje się w znaki - wojna cenowa z Marvelem i PKS
                      > ZG musiała się odbić na dochodach firmy. Zresztą nie mówimy nawet
                      > o obecnej sytuacji finansowej firmy a konsekwencjach dużej
                      > inwestycji, która według złożonych deklaracji nie przyniesie
                      > bezpośredniego wzrostu dochodów firmy.

Prezesie Słowikowski - croolick radzi zaniechać tej inwestycji, która "nie przyniesie bezpośredniego wzrostu dochodów firmy". To ostatni moment, żeby pójść po rozum do głowy ;)

--
                      • p.e.k.o napisał:

> Prezesie Słowikowski - croolick radzi zaniechać tej inwestycji,
                        > która "nie przy niesie bezpośredniego wzrostu dochodów firmy". To > ostatni
                        moment, żeby pójść po rozum do głowy ;)

Coś ci się pomerdało. Nic nikomu nie radzę. To jest forum dyskusyjne. Czy
                        potrafisz uzasadnić w merytorycznej dyskusji, celowość inwestycji? Na tym polega
                        przyjemność dyskusji, nie na osobistych wycieczkach, ale na wymianie argumentów.
                        Oczywiście człowiek bez własnego zdania powie, że to nie jego sprawa a prezes
                        wie co robi. Tylko po co wtedy fora dyskusyjne?
                        --
                        Niezależny Portal Żar
                        ZlikwidujMY lubuskie!
                        • croolick napisał:

> Coś ci się pomerdało. Nic nikomu nie radzę. To jest forum
                          > dyskusyjne. Czy potrafisz uzasadnić w merytorycznej dyskusji,
                          > celowość inwestycji?

Ładniej, wygodniej, funkcjonalniej (widziałem projekt nowego dworca) = więcej zadowolonych klientów.

> Na tym polega przyjemność dyskusji, nie na osobistych wycieczkach,
                          > ale na wymianie argumentów.

No to może zacznij w końcu wymieniać argumenty.

--
                          • p.e.k.o napisał:

> Ładniej, wygodniej, funkcjonalniej (widziałem projekt nowego
                            > dworca) = więcej zadowolonych klientów.

Dla klienta przewozów autobusowych najważniejsza jest cena. Klient ceniący
                            ładne, wygodne i funkcjonalne dworce to klient, którego stać na własny samochód.
                            Żaden autobus nie zastąpi wygody podróży własnym samochodem. Oczywiście, są
                            takie sytuacje, gdy trzeba skorzystać z autobusu, ale dla klienta z własnym
                            transportem nie robi różnicy, z jakiego dworca przyjdzie mu skorzystać. Wyboru
                            dużego nie ma.
                            Ja również widziałem plany nowego dworca, nigdy nie byłem entuzjastą obecnego
                            blaszka i baraku. Ale zastanawia mnie strategia prezesa PKS. Trochę jeżdżę po
                            kraju i nie widziałem, by budowano nowe dworce autobusowe, co najwyżej stare są
                            modernizowane. Oczywiście w Żarach nie ma czego modernizować, ale uważam, że
                            dworzec z odpowiednim zapleczem usługowo - handlowym to byłby strzał w
                            dziesiątkę. Tego na planie nie zobaczyłem ani nie usłyszałem żadnych deklaracji.

> No to może zacznij w końcu wymieniać argumenty.

Nic innego w przeważającej większości nie robię w przeciwieństwie do ciebie.
                            --
                            Niezależny Portal Żar
                            ZlikwidujMY lubuskie!
                            • croolick napisał:

> Dla klienta przewozów autobusowych najważniejsza jest cena.

Cena na pewno. Ale czekać na autobus z całą pewnością lepiej w komfortowych warunkach, szczególnie przy niesprzyjającej pogodzie.

> Trochę jeżdżę po kraju i nie widziałem, by budowano nowe dworce
                              > autobusowe

Może więc zobaczysz ten cud w Żarach.

--
                              • p.e.k.o napisał:

> Cena na pewno. Ale czekać na autobus z całą pewnością lepiej w
                                > komfortowych warunkach, szczególnie przy niesprzyjającej pogodzie.

Szczerze mówiąc nigdy nie korzystałem z poczekalni żarskiego dworca PKS, nawet w
                                czasach studenckich, gdy o wiele częściej jeździłem autobusami. Tłumów też tam
                                nigdy nie widziałem. Żarski dworzec w zasadzie nie jest też punktem przesiadkowym.

> Może więc zobaczysz ten cud w Żarach.

Możliwe, że zobaczę, ale wraca pytanie jak to się będzie miało do finansów firmy.
                                --
                                Niezależny Portal Żar
                                ZlikwidujMY lubuskie!
                                • croolick napisał:

> Tłumów też tam nigdy nie widziałem.

W pewnych godzinach przewija się tam sporo młodzieży szkolnej.

> wraca pytanie jak to się będzie miało do finansów firmy.

Nie moja, ani Twoja to sprawa. Finanse firmy to sprawa firmy.

--
                                  • p.e.k.o napisał:

> W pewnych godzinach przewija się tam sporo młodzieży szkolnej.

Skąd ta troska o warunki pobytu w poczekalni? Ile razy na forum skarżono się na
                                    jakość świadczonych przez PKS usług? Ostatnio choćby w związku z tłokiem na
                                    linii z Kunic. To jak będzie? Ludzie nadal będą wożeni jak bydło z/do Kunic ale
                                    za to będą mogli posiedzieć sobie w nowej poczekalni? To tak jak za komuny -
                                    ceny żywności rosły a ceny lokomotyw spadały. W ostatecznym rozrachunku władza
                                    twierdziła, że nastąpiła poprawa warunków życia, bo ceny nie wzrosły...

> Nie moja, ani Twoja to sprawa. Finanse firmy to sprawa firmy.

Skoro nie twoja sprawa, to po co w ogóle dyskutujesz w tym wątku??? Nie masz
                                    własnego zdania w tej sprawie, to po co piszesz?
                                    --
                                    Niezależny Portal Żar
                                    ZlikwidujMY lubuskie!
                                    • croolick napisał:

> Skoro nie twoja sprawa, to po co w ogóle dyskutujesz w tym
                                      > wątku??? Nie masz własnego zdania w tej sprawie, to po co piszesz?

Chłopie, zacznij czytać ze zrozumieniem:)
                                      Chyba wyraziłem dość precyzyjnie moje zdanie w tej sprawie. Specjalnie dla Ciebie powtórzę:
                                      - podoba mi się pomysł budowy nowego dworca
                                      - oczekujący na autobus powinni być zadowoleni
                                      - to, jak PKS poradzi sobie z inwestycją, to sprawa PKSu.

--
    • Nareszcie. To nieporozumienie żeby jeden z największych, prężnie działających
      PKS'ów w Polsce nie miał własnego dworca (bo dotychczasową prowizorkę ciężko tak
      nazwać). Jeszcze porządny remont dworca i zwiększona ilość kursów pociągów (ale
      to dopiero po wejściu do woj. Dolnośląskiego), odbudowa zamku z pałacem,
      renowacja pozostałych zabytków i będzie można Żary pokazać światu ;)

Fast foodu jakiejś znanej marki to dobry pomysł, który pozwoli na utrzymanie dworca.
    • O tym projekcie mówicie: www.amprojekt.com.pl/projekty.php?
      id=123 ?

hmmm... jak na tyle lat oczekiwania to mnie on nie powalił na
      kolana. Za 1,5 mln dworca z Hradca Kralove to ja sie nie
      spodziewałem, ale jednak mam taki mały niedosyt ;-) Tak na oko bryła
      nie bedzie wiele większa od obecnej kubatury obydwu baraczków. Ja
      rozumiem, że to luźna koncepcja jeszcze jest bo z poczekalni nie ma
      wyjścia a na peronach barierek ;-)

--
      Pesymista widzi ciemny tunel, Optymista światełko w tunelu, Realista
      światła pociągu...MASZYNISTA widzi trzech debili na torach!!!

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.