Dodaj do ulubionych

Windy w Żarach.

18.11.10, 20:07
Zakładam wątek dla Shreka35 - nie mamy wieżowców ale mamy w Żarach windy. Policzmy ile. Pierwszą windą jaką w życiu jechałem była winda w Wełnie - dziś zdemontowana. Gdzie jeszcze mamy windy? Na myśl przychodzą mi Eli, oddział ginekologiczno - położniczy Szpitala na Wyspie. Kto dopisze kolejne miejsca?
--
KW Towarzystwo Upiększania Miasta
Niezależny Portal Żar
ZlikwidujMY lubuskie!
Największe żarskie forum dyskusyjne
Edytor zaawansowany
  • 18.11.10, 20:44
    105 szpital: w tzw 4 (neurologia i OIOM)- najstarsza
    w tzw 6 (chirurgia i laryngologia) dobudowana i podobno zgrabnie doklejona do budynku.
    i poliklinice typowo zewnętrzna.
  • 18.11.10, 23:00
    W Szpitalu Na Wyspie

2 windy w budynku oddziałów ginekologiczno-położniczego, noworodkowego i dziecięcego.
    2 windy w budynku oddziałów chirurgii i oit-u.
    1 winda w budynku oddziałów geriatrii i chorób wewnętrznych.
    1 winda w budynku przychodni na ul. Skarbowej

a poza tym:
    "Rolnik" na Długosza (towarowa i nie wiem czy jeszcze działa)
    W Eli jest teraz jakiś poważny remont - nie wiem czy przypadkiem nie budują tam windy osobowej.

--
    Pesymista widzi ciemny tunel, Optymista światełko w tunelu, Realista światła pociągu...MASZYNISTA widzi trzech debili na torach!!!
  • 19.11.10, 07:43
    - w budynku dawnego SDH na Podwalu (towarowa)
    - winda dla niepełnosprawnych przy PCPR na ul Artylerzystów
  • 19.11.10, 16:23
    Podsumowując: kilka wind w szpitalach i towarowe w starych zakładach + jedna w "Eli".Z tegt co kojarzę to nie ma żadnej osobowej poza tymi instytucjami (i nic dziwnego-za niskie budynki:)
  • 25.11.16, 13:37
    Oj, koszty wind towarowych nie są już dzisiaj tak wielkie, jak przed laty. Zwłaszcza, że powstało wiele firm zajmujących się sprzedażą i dystrybucją tego typu urządzeń. Wystarczy wspomnieć na przykład o firmie windy-towarowe.pl
  • 29.12.16, 21:29
    Zamierzam zainwestować w profesjonalny montaż i wstawić u siebie windy towarowe do lepszego transportu towarów. Skoro polecasz, to masz jakieś pozytywne doświadczenia w tym temacie?
  • 19.11.10, 21:20
    winda w ZUS-ie dla niepełnosprawnych:)
  • 20.11.10, 01:33
    croolick napisał:

> Zakładam wątek dla Shreka35 - nie mamy wieżowców ale mamy w Żarach windy. Polic
    > zmy ile.

Może to nieco mniej nowoczesne podejście do tematu poruszania się z dołu na górę i odwrotnie, ale należy wspomnieć, że mamy też w mieście schody. Policzmy je.
    Na przykład na dworzec kolejowy prowadzą schody z 24 stopniami, a metalowe schody przy murach na ul. Cichej mają 36 stopni.

--
    ŻARY - tak wygląda moje miasto
  • 20.11.10, 01:39
    p.e.k.o napisał:

> Może to nieco mniej nowoczesne podejście do tematu poruszania się z dołu na gór
    > ę i odwrotnie, ale należy wspomnieć, że mamy też w mieście schody. Policzmy je.
    > Na przykład na dworzec kolejowy prowadzą schody z 24 stopniami, a metalowe scho
    > dy przy murach na ul. Cichej mają 36 stopni.

Ależ naprawdę nie ma obowiązku pisania na forum. Jak nie masz nic ciekawego do napisania to po prostu nie pisz. Kolejny post niezwiązany z tematem wątku zostanie usunięty - proszę trollować w innym miejscu.
    --
    KW Towarzystwo Upiększania Miasta
    Niezależny Portal Żar
    ZlikwidujMY lubuskie!
    Największe żarskie forum dyskusyjne
  • 20.11.10, 11:06
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • 20.11.10, 14:28
    croolick napisał:

> Ależ naprawdę nie ma obowiązku pisania na forum. Jak nie masz nic ciekawego do
    > napisania to po prostu nie pisz. Kolejny post niezwiązany z tematem wątku zosta
    > nie usunięty - proszę trollować w innym miejscu.

Skoro zwykłe schody nie przystają do powagi tego forum, to może zliczmy schody ruchome, są prawie jak windy.

Moja pierwsza propozycja - sklep Eli.

--
    ŻARY - tak wygląda moje miasto

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.