Dodaj do ulubionych

"Miszczowie" lewego pasa.

02.02.12, 21:56
Od czasu przebudowy al. JP II prawie nikt nie jeździ prawym pasem po południowej nitce. Od dużego ronda aż do ronda Orląt Lwowskich ludzie jeżdżą prawym pasem. Myślałem, że to tylko przywara kobiet-kierowców, które zazwyczaj mają skłonność do tego typu zachowań (oczywiście nie wszystkie, proszę darować sobie polemikę z moim uogólnieniem, które wynika z osobistych obserwacji). Ale już któryś raz jestem zmuszony wyprzedzać kierownika jadącego prawym pasem 20 - 30 km/h. Wszystko to przez bezsensowne zwężenie przy Urzędzie Gminy - ludzie boją się, że z prawego pasa nie włączą się do ruchu przez tworzący się przy Starostwie sznur pojazdów. Uważam, że wykonanie by-passa w kierunku ul. R. Traugutta, nie byłoby kosztowne a częściowo rozładowałoby ten problem.
--
Niezależny Portal Żar
ZlikwidujMY lubuskie!
Największe żarskie forum dyskusyjne
Edytor zaawansowany
  • p.e.k.o 03.02.12, 00:01
    croolick napisał:

> Ale już któryś raz jestem zmuszony wyprzedzać kierownika jadącego prawym pasem 20 -
    > 30 km/h.

Robisz to zgodnie z przepisami, więc nie ma problemu.

> Wszystko to przez bezsensowne zwężenie przy Urzędzie Gminy - ludzie boją się, że
    > z prawego pasa nie włączą się do ruchu

Zwężenie nie jest bezsensowne, bo pozwala chociażby spokojnie wyjechać z parkingu - przed przebudową było to niezłym wyzwaniem. Bezsensowne są raczej zachowania kierowców, których ambicją jest nie wpuszczenie przed siebie tego "cwaniaka" z prawego pasa. W normalnych warunkach powinno się to odbywać "na zakładkę" - czyli lewy, prawy, lewy, prawy... kłania się kultura zachowań na drodze.

--
    ŻARY FOTO - facebook.com/zary.foto
  • croolick 03.02.12, 01:25
    p.e.k.o napisał:

> Robisz to zgodnie z przepisami, więc nie ma problemu.

Jest problem, bo nie powinno blokować się lewego pasa.

> Zwężenie nie jest bezsensowne,

Jest bezsensowne, bo jak napisałem ludzie nauczyli się jeździć lewym pasem przez całą południową nitkę al. JP II, co spowalnia ruch.

> bo pozwala chociażby spokojnie wyjechać z parkin
    > gu - przed przebudową było to niezłym wyzwaniem.

Owszem było to wyzwanie, ale dziś, gdyby ludzie korzystali też z prawego pasa, to wyjazd wcale nie byłby łatwiejszy.

> Bezsensowne są raczej zachowan
    > ia kierowców, których ambicją jest nie wpuszczenie przed siebie tego "cwaniaka"
    > z prawego pasa. W normalnych warunkach powinno się to odbywać "na zakładkę" -
    > czyli lewy, prawy, lewy, prawy... kłania się kultura zachowań na drodze.

Kultura na drodze? W Polsce? To rzecz deficytowa - "Polak w samochodzie, równy wojewodzie"!
    --
    Niezależny Portal Żar
    ZlikwidujMY lubuskie!
    Największe żarskie forum dyskusyjne
  • mad99 04.02.12, 08:56
    p.e.k.o napisał:
    >Bezsensowne są raczej zachowan
    > ia kierowców, których ambicją jest nie wpuszczenie przed siebie tego "cwaniaka"
    > z prawego pasa. W normalnych warunkach powinno się to odbywać "na zakładkę" -
    > czyli lewy, prawy, lewy, prawy... kłania się kultura zachowań na drodze.
    >
    Otóż to. Kiedyś ładnie dojeżdżając do końca prawym pasem, włączając kierunkowskaz i zjeżdżając na lewy przed samochodem, będącym w dość dużej odległości, zostałem obtrąbiony i zaczęło sięwymachiwanie rękami...bo przecież musiał zwolnić/dotknąć hamulca. Tak więc kierowcy w Żarach poprostu nie rozumieją jeszcze sposobu poruszania się po dwu pasach...

--
    mad99
  • p.e.k.o 04.02.12, 23:13
    mad99 napisał:

> Tak więc kierowcy w Żarach poprostu nie rozumieją jeszcze sposobu poruszania się po
    > dwu pasach...

Na szczęście, nie wszyscy. Od czasu do czasu udawało mi się zjechać z prawego pasa na lewy bez problemu, nawet w dużym ruchu. Ale to ciągle rzadkość.

--
    ŻARY FOTO - facebook.com/zary.foto

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.