Dodaj do ulubionych

Autonokaut menadżera

18.10.14, 20:23
www.gazetalubuska.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20141018/WYBORYSAMORZADOWE/141019363§ioncat=photostory12
Uzbroiliśmy mu ul. Zakładową, może czuć się spełniony;)
Edytor zaawansowany
  • nika139 18.10.14, 21:58
    Według PKW wygląda to tak:

wybory2014.pkw.gov.pl/pl/gminy/view/81102
  • lizun9 18.10.14, 22:15
    O dzięki, szukałem tej strony i jakoś cholera nie mogłem znaleźć...
    Ciekawe wieści. Lista PIS w powiecie wygląda jak lista obecności w geriatrycznym przytułku..
    No i croolick jako kandydat komitetu Korwina-Mikke..Świat się kończy..
  • szyderca91 19.10.14, 00:14
    lizun9 napisał:

> No i croolick jako kandydat komitetu Korwina-Mikke..Świat się kończy..

Wadza,a gdzie wadza tam pieniądze.Bo kredyt trzeba spłacać.
  • croolick 19.10.14, 09:33
    szyderca91 napisał(a):

> Wadza,a gdzie wadza tam pieniądze.Bo kredyt trzeba spłacać.

Muszę cię rozczarować. Po sprzedaży mieszkania w Żarach, kredyt właściwie został spłacony:-) A teraz grzecznie wróć do dyskusji ad meritum.
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
    Największe żarskie forum dyskusyjne
  • szyderca91 19.10.14, 09:42
    croolick napisał:

> A teraz grzecznie wróć do dyskusji ad meritum.

A co jest tym meritum w tym wątku? Bo mi trudno się połapać,każdy pisze co innego,a atakujesz tylko mnie, tak normalnie at persona. :)
  • croolick 19.10.14, 09:39
    lizun9 napisał:

> No i croolick jako kandydat komitetu Korwina-Mikke..Świat się kończy..

No a z jakiego komitetu miałem wystartować wg. Ciebie? Geriatrycznego, Wodzowskiego, Pseudospołecznego, Leśnych Dziadków, Partii Swoich Ludzi, czy Urzędniczego?
    Nie jestem członkiem KNP, ale antysystemowość JKM jest bliska mojemu sercu, jak i innym osobom, które startują z tej LISTY.
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • szyderca91 19.10.14, 10:03
    croolick napisał:

> No a z jakiego komitetu miałem wystartować wg. Ciebie? Geriatrycznego, Wodzowsk
    > iego, Pseudospołecznego, Leśnych Dziadków, Partii Swoich Ludzi, czy Urzędniczeg
    > o?
    > Nie jestem członkiem KNP, ale antysystemowość JKM jest bliska mojemu sercu, jak
    > i innym osobom, które startują z tej LISTY.

Noo. :)))))))))))))

• lizun9 19.10.14, 11:52
    croolick napisał:

> No a z jakiego komitetu miałem wystartować wg. Ciebie? Geriatrycznego, Wodzowsk
    > iego, Pseudospołecznego, Leśnych Dziadków, Partii Swoich Ludzi, czy Urzędniczeg
    > o?
    > Nie jestem członkiem KNP, ale antysystemowość JKM jest bliska mojemu sercu, jak
    > i innym osobom, które startują z tej LISTY.

Pamiętam jak Tomaszek, nota bene znów kandydat na burmistrza, tłumaczył mi dlaczego wstąpił do Samoobrony - bo antysystemowa, bo tylko ona sprawi, że coś w tym kraju tąpnie, a młodzież nie będzie musiała czekać do 70tki by zaistnieć na listach.
    Dziś Samoobronę ciepło wspominają jedynie stołeczne prostytutki i różni powyciągani z kaczej dupy "biznesmeni", którym przez chwilę było dobrze w agencjach i spółkach skarbu państwa.
    Z Korwinem będzie tak samo, tylko szybciej - bo on programowo ma gdzieś troskę o człowieka, gloryfikując jedynie egoizm i cynizm. Warto malować szyld takiemu ugrupowaniu?
  • croolick 19.10.14, 13:00
    lizun9 napisał:

> Pamiętam jak Tomaszek, nota bene znów kandydat na burmistrza, tłumaczył mi dlac
    > zego wstąpił do Samoobrony - bo antysystemowa, bo tylko ona sprawi, że coś w ty
    > m kraju tąpnie, a młodzież nie będzie musiała czekać do 70tki by zaistnieć na l
    > istach.

Antysystemowa? W życiu bym tak o Samoobronie nie powiedział - to raczej ugrupowanie TKM, bez programu i doktryny.

> Dziś Samoobronę ciepło wspominają jedynie stołeczne prostytutki i różni powycią
    > gani z kaczej dupy "biznesmeni", którym przez chwilę było dobrze w agencjach i
    > spółkach skarbu państwa.

No i zapomniałeś jeszcze o lubuskiej PO w której działacze Samoobrony mają się bardzo dobrze za sprawą pani posłaNNki.

> Z Korwinem będzie tak samo, tylko szybciej

Heh, skoczyć miał się już dawno, ile to razy wieszczono jego koniec? A on trwa, bo ma poglądy, takie czy owakie, fajne i niefajne, ale własne i ich nie zmienia. Fakt, to musi budzić irytację.

> - bo on programowo ma gdzieś troskę o człowieka, gloryfikując jedynie egoizm i cynizm.

Człowiek z natury jest egoistą. Nawet altruizm jest formą egoizmu - pomagając innym zaspokajasz przecież SWOJĄ potrzebę pomagania. Cynizm powiadasz? Ale co masz na myśli? Zasiadanie przez niego w PE?

> Warto malować szyld takiemu ugrupowaniu?

Warto by w końcu pewne liberalne ideały weszły w życie. Rosnący fiskalizm dusi polską przedsiębiorczość, sam chyba powinieneś coś o tym wiedzieć. Populizm socjalny w wykonaniu PO, PiS, ZSL o pardon PSL, czy SLD zamyka drogę do obniżenia podatków i koło się zamyka. Czy to naprawdę taka zbrodnia popierać ten plan? Przecież JKM nie przejmie władzy w kraju, ale dzięki niemu możliwe jest wprowadzenie wspomnianego planu minimum.
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 19.10.14, 20:47
    croolick napisał:

> fajne i niefajne, ale własne i ich nie zmienia.

I to takie wartościowe? Normalni ludzie dojrzewają, doświadczają, uczą się - i pod wpływem tego ewoluują - czasem nawet na lepsze ;)

> Cynizm powiadasz? Ale co masz na myśli? Zasiadanie przez niego w PE?

Nie, mam na myśli to, że on nie wierzy w to, co głosi ;) Chyba już opowiadałem gdzieś na forum tą anegdotę. Pracowałem w banku, którego klientem był JKM. Moim zadaniem było zagajanie rozmów handlowych z różnymi vipami, którym zamierzano proponować konto z szerokim pakietem produktów inwestycyjnych. To międzynarodowy bank z bardzo zróżnicowaną ofertą. Pomyślałem sobie - będzie łatwo, facet nie lubi ZUSu, ględzi wszędzie, że trzeba oszczędzać samodzielnie, samemu o siebie dbać.
    Rozmowa trwała 2 sek. - Nie znam się na tym, dam panu żonę do telefonu :) Bo w domu Korwinów to żona nosiła spodnie i ogarniała przyziemne tematy ;) Oczywiście przyjęli nas, porozmawiali - a właściwie pani Małgorzata porozmawiała. Gość w zderzeniu z fachową wiedzą ekonomiczną okazał się strasznie malutki i jakiś zagubiony.
    Po tym incydencie przestałem brać na poważnie jego fantasmagorie. On ma być zbawcą ludzi przedsiębiorczych? Ależ on nie ma pojęcia, co to znaczy przedsiębiorczość. Jego dzieci także. Mają jakieś sklepy w Józefowie, ledwo zipiący butik w Warszawie i chyba bardzo nie lubią swojej pracy, skoro swoich szans upatrują na listach wyborczych taty.

>Populizm socjalny w wykonaniu PO, PiS, ZSL o pardon PSL, czy SLD

A jaki jest plan Komitetu JKM dla powiatu żarskiego? Przecież powiat to szpital, szkolnictwo średnie, specjalne, domy pomocy społecznej - to także komunikacja publiczna - od 2017 kiedy wejdzie w życie plan komunikacyjny dla województwa ;) Co ludziom zaoferujecie?
  • croolick 19.10.14, 21:17
    lizun9 napisał:

> I to takie wartościowe? Normalni ludzie dojrzewają, doświadczają, uczą się - i
    > pod wpływem tego ewoluują - czasem nawet na lepsze ;)

O tak, znam takich aż za bardzo. Spójrzmy na lokalną politykę. Był w PZPR, później w SD, potem w UD, następnie UW, kolejno w PO, przy okazji w FS a teraz mówi, że jest bezpartyjnym kandydatem. Mam rozumieć, że w końcu w wieku emerytalnym dojrzał i wyewoluował na lepsze?:-)))

> Nie, mam na myśli to, że on nie wierzy w to, co głosi ;)

No to chętnie posłucham o polityku, którego polecasz, bo wierzy w to co głosi.

> A jaki jest plan Komitetu JKM dla powiatu żarskiego? Przecież powiat to szpital
    > , szkolnictwo średnie, specjalne, domy pomocy społecznej - to także komunikacja
    > publiczna - od 2017 kiedy wejdzie w życie plan komunikacyjny dla województwa ;
    > ) Co ludziom zaoferujecie?

Zapraszam na konferencję prasową, która odbędzie się wkrótce. A tymczasem chętnie dowiem się, który z żarskich komitetów jest Twoim zdaniem lepszy niż KW KNP JKM? Inaczej. Z którego komitetu powinienem był wystartować, jeśli nie z wrażego korwinistycznego?
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 19.10.14, 21:41
    croolick napisał:

> Zapraszam na konferencję prasową, która odbędzie się wkrótce. A tymczasem chętn
    > ie dowiem się, który z żarskich komitetów jest Twoim zdaniem lepszy niż KW KNP
    > JKM? Inaczej. Z którego komitetu powinienem był wystartować, jeśli nie z wrażeg
    > o korwinistycznego?

Nie rób sobie jaj, dobrze wiesz, że ja po żarskich konferencjach nie mam możliwości chodzić ;)
    Ale na wybory przyjadę - by zagłosować, w ciemno i na nieznanych mi kandydatów :)
  • croolick 19.10.14, 22:20
    lizun9 napisał:

> Nie rób sobie jaj, dobrze wiesz, że ja po żarskich konferencjach nie mam możliw
    > ości chodzić ;)

Konferencja ma to do siebie, że będą na niej przedstawiciele środków masowego przekazu. Liczę więc, że w lokalnej prasie przeczytasz (także w wersji internetowej), co mamy do zaprezentowania (mnie znasz, wiesz co sobą reprezentuję i jakie mam poglądy). Na pewno przygotowany będzie też komunikat prasowy, który nie omieszkam się wrzucić choćby na forum.

> Ale na wybory przyjadę - by zagłosować, w ciemno i na nieznanych mi kandydatów
    > :)

Mnie znasz, więc możesz zagłosować na mnie;-)
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • tubylec6 19.10.14, 08:58
    walter.simx napisał:

> Uzbroiliśmy mu ul. Zakładową,

To z kim tak zbroiłeś?
  • walter.simx 19.10.14, 09:30
    Nie wiesz?
    Z ostatnim niedorżniętym prezesem, a teraz już nawet wiesz dlaczego niedorżniętym;)
  • xlubuszanin 20.10.14, 11:23
    Ale Mikke jest solą w oku niektórych :) Jedyny człowiek, który ma twarde poglądy i mógłby coś zmienić dla tego kraju. Wiem, że to was boli, peowcy i pisowcy.
  • maryja.dziewica 20.10.14, 22:45
    Wręcz przeciwnie - każdy może "coś" zmienić, ale sztuką jest zmienić na lepsze. Nie wszyscy zdają się być tym jednak zainteresowani.
  • croolick 20.10.14, 23:08
    O tak, teraz mamy istny wysyp "lepiejów" a to lepsiejsze lubuskie, a to najlepsiejsi dla Żar a to z kolei Lepsiejsze Żary. A najlepsi to ci sprawdzeni, doświadczeni samorządowcy, zmieniający w pocie czoła od lat nasze miasto i powiat, oczywiście na... lepsze!
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • maryja.dziewica 23.10.14, 22:17
    Zgodzę się i myślę, że byłoby to nawet bardziej oczywiste, gdyby tylko ci DOŚWIADCZENI nie musieli teraz walczyć populistycznymi hasłami ze ŚWIEŻO UPIECZONYMI REWOLUCJONISTAMI.
  • croolick 23.10.14, 23:53
    maryja.dziewica napisał(a):

> Zgodzę się i myślę, że byłoby to nawet bardziej oczywiste, gdyby tylko ci DOŚWI
    > ADCZENI nie musieli teraz walczyć populistycznymi hasłami ze ŚWIEŻO UPIECZONYMI
    > REWOLUCJONISTAMI.

Ach, tak pamiętam: "Program Partii, programem Narodu" oraz "Głosujemy bez skreśleń"...
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 24.10.14, 18:33
    croolick napisał:

> O tak, teraz mamy istny wysyp "lepiejów" a to lepsiejsze lubuskie, a to
    > najlepsiejsi dla Żar a to z kolei Lepsiejsze Żary. A najlepsi to
    > ci sprawdzeni, doświadczeni samorządowcy, zmieniający w pocie czoła od lat nasz
    > e miasto i powiat, oczywiście na... lepsze!

Wachlarz opcji jest szeroki. Jak się komuś doświadczeni nie podobają, to zawsze można postawić na młodzież ;) Chyba to u was jest największy odsetek takich, dla których ewentualne miejsce w radzie będzie w ogóle pierwszą pracą w życiu? Ludzie znani zupełnie z niczego - poza ślit kontem na fejsbuhu.

Na listach do rady miasta też jest fajnie. W moim okręgu startuje:
    Właściciel punktu opłat,
    Nauczycielka pedagog,
    Wiekowy agent ubezpieczeniowy, członek stowarzyszenia udającego animację kultury,
    Emeryt wojskowy,
    Pani od wspólnoty mieszkaniowej,
    "Doświadczony" samorządowiec,
    Pracownik Kronopolu - z długami wystawionymi na sprzedaż...

Istny remake filmu "Muppety jadą do Hollywood"...
  • croolick 25.10.14, 23:13
    lizun9 napisał:

> Wachlarz opcji jest szeroki. Jak się komuś doświadczeni nie podobają, to zawsze
    > można postawić na młodzież ;) Chyba to u was jest największy odsetek takich, d
    > la których ewentualne miejsce w radzie będzie w ogóle pierwszą pracą w życiu?

Pierwsza praca powiadasz?

No to przyjrzyjmy się bliżej:

Okręg 1

Szymczak Rafał, nauczyciel od 1999 r., działacz społeczny (SMK Ok1, TUM, TSŁ), doktorant UZ (na finiszu)
    Skiba Sławomir, urzędnik
    Werbiński Jan, przedsiębiorca
    Chrabąszczewska Iga, studentka pedagogiki - no fakt, szans na etat jeszcze nie miała
    Szymczak Iwona, pedagog, terapeuta uzależnień
    Dylewicz Dorota, artysta malarz
    Skiba Marzena, prowadzi działalność gospodarczą
    Andrukiewicz Anna, pedagog i nauczyciel
    Michalski Arkadiusz, przedsiębiorca
    Dalkowski Remigiusz, uczeń - no fakt, on również nie miał okazji z racji wieku pracować na etacie

No i podżarski okręg 3

Marchlewicz Marek, prowadzi działalność gosp.
    Jachimowska Elżbieta, przedsiębiorca
    Kurczab Marek, przedsiębiorca
    Karwowski Paweł, przedsiębiorca
    Karczyńska Monika, przedsiębiorca
    Białczyk Sebastian, student prawa - no i kolejny, który jeszcze na etacie nie pracuje
    Kominek Aleksandra, nauczyciel

No to wychodzi z prostego rachunku, że 17,65% naszych kandydatów w tych okręgach jeszcze nie pracuje (w pozostałych dwóch to 0%). Czekam zatem, aż skrupulatnie policzysz dla ilu osób w innych komitetach ewentualna praca w samorządzie będzie pierwszą pracą, zanim zaczniesz głosić takie opinie...

> Ludzie znani zupełnie z niczego - poza ślit kontem na fejsbuhu.

Oczekujesz na naszej liście lokalnych celebrytów?
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 25.10.14, 23:53
    croolick napisał:

> No to przyjrzyjmy się bliżej:
    >
    > Okręg 1
    >
    > Szymczak Rafał, nauczyciel od 1999 r., działacz społeczny (SMK Ok1, TUM, TSŁ),
    > doktorant UZ (na finiszu)
    > Skiba Sławomir, urzędnik w wieku 26 lat to raczej pomoc biurowa...
    > Werbiński Jan, przedsiębiorca wybacz, ale dla mnie przedsiębiorca to ktoś kogo wymienia KRS. Jednoosobowa działalność to nie przedsiębiorstwo.
    > Chrabąszczewska Iga, studentka pedagogiki - no fakt, szans na etat jeszcze nie
    > miała ale fotę na fejsbuczku ma fajną
    > Szymczak Iwona, pedagog, terapeuta uzależnień
    > Dylewicz Dorota, artysta malarz to tytuł na dyplomie, nie wykonywany zawód
    > Skiba Marzena, prowadzi działalność gospodarczą sklep spożywczy
    > Andrukiewicz Anna, pedagog i nauczyciel
    > Michalski Arkadiusz, przedsiębiorca jak wyżej, blaszak z butami to nie przedsiębiorstwo
    > Dalkowski Remigiusz, uczeń - no fakt, on również nie miał okazji z racji wieku
    > pracować na etacie

Innych waszych list nie będę analizował, bo one mnie nie dotyczą. Zapytam tak na marginesie, w związku z konferencją waszych kandydatów do sejmiku województwa. Jaki odsetek kandydatów na tych listach ma wykupione pakiety prywatnego ubezpieczenia medycznego? ;)
  • croolick 26.10.14, 00:28
    lizun9 napisał:

> > Skiba Sławomir, urzędnik w wieku 26 lat to raczej pomoc biurowa...

Oj, spróbuj zarejestrować samochód, ach tak, nie mieszkasz w Żarach...;-)

> > Werbiński Jan, przedsiębiorca wybacz, ale dla mnie przedsiębiorca to
    > ktoś kogo wymienia KRS. Jednoosobowa działalność to nie przedsiębiorstwo.

Doprawdy? Jest jednoosobowa działalność i jednoosobowa działalność. Dobrze wiesz, że są sprzątaczki na działalności, ale są też ludzie, którzy mają dobrze prosperujące firmy. Janka nie zaliczysz chyba do ludzi, których jednoosobową działalność wymusza faktyczny pracodawca???;-)

> > Chrabąszczewska Iga, studentka pedagogiki - no fakt, szans na etat jeszcz
    > e nie
    > > miała ale fotę na fejsbuczku ma fajną

Patrz, że sam tego nie sprawdziłem, ale Ty się musisz nudzić:-)

> > Dylewicz Dorota, artysta malarz to tytuł na dyplomie, nie wykonywany z
    > awód

Och, przy Tobie Da Vinci i inny Rembandt musiałby się tłumaczyć....

> > Michalski Arkadiusz, przedsiębiorca jak wyżej, blaszak z butami to nie
    > przedsiębiorstwo

Upieram się, że jednak, że tak, małe bo małe, ale to jednak przedsiębiorstwo. Co upoważnia Cię do lekceważenia takiej formy działalności gospodarczej?

> Innych waszych list nie będę analizował, bo one mnie nie dotyczą. Zapytam tak n
    > a marginesie, w związku z konferencją waszych kandydatów do sejmiku województwa
    > . Jaki odsetek kandydatów na tych listach ma wykupione pakiety prywatnego ubezp
    > ieczenia medycznego? ;)

"Waszych"? Pytaj w Warszawie, gdzie KW KNP JKM jest zarejestrowany. Co ja mam do kandydata do sejmiku?
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 26.10.14, 00:54
    croolick napisał:

> ale są też ludzie, którzy mają dobrze pro
    > sperujące firmy. Janka nie zaliczysz chyba do ludzi, których jednoosobową dział
    > alność wymusza faktyczny pracodawca???;-)

Janek ma dobrze prosperującą firmę? W internecie nie ma po niej śladu. Po firmach innych, których tu reklamujesz jako przedsiębiorców także. Czasem jest tylko jakiś bezpłatny wpis podający nazwę i adres. Niejednokrotnie w mieszkaniu.

> Patrz, że sam tego nie sprawdziłem, ale Ty się musisz nudzić:-)

To chyba nie jest kwestia nudy. Ja naprawdę poważnie zastanawiam się nad oddaniem swojego głosu. No i co ja mam sobie pomyśleć widząc lachonka, który się pasjonuje Warsaw Shore, tańcem na rurze i NOPem? Kto normalny bierze na swoją listę kogoś takiego?

> Och, przy Tobie Da Vinci i inny Rembandt musiałby się tłumaczyć....

Cenię sobie ludzi z talentami artystycznymi. Nie trzeba mnie przekonywać, że miasto czy powiat ich potrzebuje. Tylko dlaczego to ma być ktoś, kto ledwo wyszedł ze szkoły?

> Upieram się, że jednak, że tak, małe bo małe, ale to jednak przedsiębiorstwo. C
    > o upoważnia Cię do lekceważenia takiej formy działalności gospodarczej?

A kto mówi o lekceważeniu? Ja tylko mówię, że handel butami na Moniuszki niekoniecznie musi kwalifikować do samorządu.

> "Waszych"? Pytaj w Warszawie, gdzie KW KNP JKM jest zarejestrowany. Co ja mam d
    > o kandydata do sejmiku?

No niby nic, zapewne ta banda NOPowców, dzieci i innych muppetów znalazła się z Tobą pod jednym szyldem zupełnie przypadkiem. Szyld wiadomo, zawsze można zmienić...
  • croolick 26.10.14, 08:49
    lizun9 napisał:

> Janek ma dobrze prosperującą firmę? W internecie nie ma po niej śladu. Po firma
    > ch innych, których tu reklamujesz jako przedsiębiorców także. Czasem jest tylko
    > jakiś bezpłatny wpis podający nazwę i adres. Niejednokrotnie w mieszkaniu.

Takie czasy, szwagier ma całkiem dużą firmę, która... siedzibę ma w dwóch prywatnych mieszkaniach. Produkowanym sprzętem handluje w internecie, większość zamówień realizowana jest na bieżąco, więc nie ma wielkiego problemu ze składowaniem towarów gotowych, półprodukty (podzespoły elektroniczne, nie zajmują dużo miejsca) leżą w garażach, lub zamawiane są na bieżąco. Można? Można. Takie czasy, że żeby być przedsiębiorcą nie trzeba mieć mieć firmy Skarpetex, która mieści się w halach po dawnym molochu z czasów PRL.

> To chyba nie jest kwestia nudy. Ja naprawdę poważnie zastanawiam się nad oddani
    > em swojego głosu. No i co ja mam sobie pomyśleć widząc lachonka, który się pasj
    > onuje Warsaw Shore, tańcem na rurze i NOPem? Kto normalny bierze na swoją listę
    > kogoś takiego?

No teraz zapytam Cię, jakie masz doświadczenie w budowaniu list wyborczych? Ile przeprowadziłeś kampanii wyborczych? Krótko mówiąc, jaką masz praktykę w tej materii? Bo o teorii świata idealnego coś już, jak widać, wiesz. Ale mam nadzieję, że zdajesz sobie sprawę, że świat realny różni się od teoretycznej idealizacji?

> Cenię sobie ludzi z talentami artystycznymi. Nie trzeba mnie przekonywać, że mi
    > asto czy powiat ich potrzebuje. Tylko dlaczego to ma być ktoś, kto ledwo wyszed
    > ł ze szkoły?

Steve Jobs, czy inny Mark Zukenberg nie skończyli studiów, ba! W trakcie ich trwania stworzyli własne firmy (BTW, mój szwagier też by nie skończył, jedynie upór teściowej sprawił, że w końcu wziął się za magisterkę, kierując już od kilku lat swoją firmą). Możesz mi wyjaśnić cel deprecjonowania każdej młodej osoby?

> A kto mówi o lekceważeniu? Ja tylko mówię, że handel butami na Moniuszki niekon
    > iecznie musi kwalifikować do samorządu.

Bycie urzędnikiem, partyjnym działaczem zmieniającym barwy z każdym powiewem wiatru historii też nie, a jednak to oni mają największe szanse na mandat. Pasuje Ci to?

> No niby nic, zapewne ta banda NOPowców, dzieci i innych muppetów znalazła się z
    > Tobą pod jednym szyldem zupełnie przypadkiem. Szyld wiadomo, zawsze można zmie
    > nić...

No to czekam na równie wnikliwą analizę innych komitetów. Oczywiście są one lepsze od naszego, więc wyjaśnij mi dlaczego będziesz głosował np. na komitet Cieślaka, a może Maciuszonka?
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 26.10.14, 12:08
    croolick napisał:

> Takie czasy, szwagier ma całkiem dużą firmę, która... siedzibę ma w dwóch prywa
    > tnych mieszkaniach.

Rozumiem, że szwagra da się znaleźć w internecie :)

> No teraz zapytam Cię, jakie masz doświadczenie w budowaniu list wyborczych? Ile
    > przeprowadziłeś kampanii wyborczych? Krótko mówiąc, jaką masz praktykę w tej m
    > aterii? Bo o teorii świata idealnego coś już, jak widać, wiesz. Ale mam nadzie
    > ję, że zdajesz sobie sprawę, że świat realny różni się od teoretycznej idealiza
    > cji?

W moim świecie idealnym nie ma miejsca na głosowanie na nazistów i ksenofobów. Na sympatyków Warsaw Shore także.
    Rada miasta, powiatu, to organ nadzorujący poczynania urzędu, więc oczywistymi kandydatami są ludzie, którzy nie tylko mają energię, kreatywność, umiejętność wypatrywania ludzkich potrzeb, chęć zmieniania rzeczywistości wokół siebie, ale także którzy rozumieją co się w tym urzędzie dzieje, jak on pracuje, jakie ma zadania i z jakimi się boryka ograniczeniami.
    Uczeń może tego nie ogarnąć, student też nie, jednoosobowy przedsiębiorca także - bo oni na co dzień nie stykają się z takimi zagadnieniami. Co innego szef firmy z prawdziwego zdarzenia. On musi budować zespół, musi go motywować, dbać o niego, ma doświadczenie w rozmowach z kontrahentami, wie jak budować relacje, ma kontakt z księgowością, rachunkowością, tematami związanymi z marketingiem, promocją i reklamą, istnieniem w sieci - mowa tu nie tylko o stronie internetowej, ale także na przykład platformach zakupowych, elektronicznym obiegu dokumentów księgowych, wniosków, umów generowanych przez podmioty współpracujące. Taka jest dzisiejsza rzeczywistość - nie każdemu do robienia interesów starcza mieszkanie i allegro.
    Jeśli kandydaci są kiepskiego sortu to i samorząd staje się kiepski, sesje są marnego lotu.

> Steve Jobs, czy inny Mark Zukenberg nie skończyli studiów, ba! W trakcie ich tr
    > wania stworzyli własne firmy (BTW, mój szwagier też by nie skończył, jedynie up
    > ór teściowej sprawił, że w końcu wziął się za magisterkę, kierując już od kilku
    > lat swoją firmą). Możesz mi wyjaśnić cel deprecjonowania każdej młodej osoby?

Jak będziesz miał Steve Jobsa na liście to pogadamy. Cel wyjaśniłem już wyżej. Mam prawo mieć wątpliwości co do każdej kandydatury. Zadaniem kandydata jest promowanie siebie, prezentowanie swojego programu i odpowiadanie na obiekcje.

> działaczem zmieniającym barwy z każdym powiewem wiatru historii

Powiedz, z ilu komitetów już startowałeś? Ile będziesz miał na koncie, gdy będziesz w wieku takiego Cieślaka?

> więc wyjaśnij mi dlaczego będziesz głosował np. na komitet Cieś
    > laka, a może Maciuszonka?

Pozwól, że ja swoje preferencje wyborcze zostawię dla siebie. Niech agitację uprawiają ci, którym Maciuszonek i Cieślak płacą.
  • croolick 26.10.14, 17:14
    lizun9 napisał:

> Rozumiem, że szwagra da się znaleźć w internecie :)

Oczywiście. Nie szukaj w KRS, ale możesz zobaczyć tu: sklep.oricom.pl/

> W moim świecie idealnym nie ma miejsca na głosowanie na nazistów i ksenofobów.

No to świetnie się składa, bo na naszych listach nie ma takich osób. No chyba, że wiesz o czymś, czego ja nie wiem. Jeśli tak, to dawaj po nazwiskach, kto jest tym nazistą a kto ksenofobem, lub jedno i drugie.

> Na sympatyków Warsaw Shore także.

No to bonus u Ciebie mają ludzie, którzy nie wiedzą, czym jest serwis społecznościowy, czy internet w ogóle. Oni na pewno nie obrażą Twojego wysublimowanego gustu swym profilem na FB.

> Rada miasta, powiatu, to organ nadzorujący poczynania urzędu, więc oczywistymi
    > kandydatami są ludzie, którzy nie tylko mają energię, kreatywność, umiejętność
    > wypatrywania ludzkich potrzeb, chęć zmieniania rzeczywistości wokół siebie, ale
    > także którzy rozumieją co się w tym urzędzie dzieje, jak on pracuje, jakie ma
    > zadania i z jakimi się boryka ograniczeniami.

Mam rozumieć, że w takim razie zadowolony jesteś z obecnej Rady Powiatu, czy Miasta, które z kolei niewiele różnią się od rad z poprzedniej kadencji? No to zdradzisz w którym to komitecie jest ta energia, kreatywność, umiejętność wypatrywania ludzkich potrzeb a do tego wiedzą jak się pracuje i tym podobne???

> Uczeń może tego nie ogarnąć, student też nie, jednoosobowy przedsiębiorca także
    > - bo oni na co dzień nie stykają się z takimi zagadnieniami.

No i wyłazi szydło z worka, kreujesz się na lewicowego hiperdemokratę, a mówisz wprost, że demokracja musi być limitowana...

> Co innego szef firmy z prawdziwego zdarzenia. On musi budować zespół, musi go motywować, > dbać o niego, ma doświadczenie w rozmowach z kontrahentami, wie jak budować relacje, m
    > a kontakt z księgowością, rachunkowością, tematami związanymi z marketingiem, p
    > romocją i reklamą, istnieniem w sieci - mowa tu nie tylko o stronie internetowe
    > j, ale także na przykład platformach zakupowych, elektronicznym obiegu dokument
    > ów księgowych, wniosków, umów generowanych przez podmioty współpracujące. Taka
    > jest dzisiejsza rzeczywistość - nie każdemu do robienia interesów starcza miesz
    > kanie i allegro.

No to już mamy przecież menedżera z biznesu na stanowisku w Żarach i co? Jedno wielkie... Więc jak Twoja teoria ma się do realiów???

> Jeśli kandydaci są kiepskiego sortu to i samorząd staje się kiepski, sesje są m
    > arnego lotu.

To czemu Ty nie startujesz? Kto Ci broni? Jeśli przez skromność nie chcesz kandydować, to podaj te właściwe kandydatury! Przy okazji jeszcze raz retorycznie zapytam, ile komitetów udało Ci się w życiu zarejestrować? Bo może gdybyś miał doświadczenie, to czegoś dowiedziałbyś się o tym jak "chętnie" ludzie chcą kandydować...

> Jak będziesz miał Steve Jobsa na liście to pogadamy. Cel wyjaśniłem już wyżej.

Mam. Tak jak każdy żołnierz nosi w tornistrze generalską buławę, tak każdy jednoosobowy przedsiębiorca może powtórzyć sukces Wozniaka i Jobsa.

> Mam prawo mieć wątpliwości co do każdej kandydatury.

Tylko czemu czepiłeś się listy KW KNP JKM a nie innych?

>Zadaniem kandydata jest promowanie siebie, prezentowanie swojego programu i odpowiadanie > na obiekcje.

No to zwróć się osobiście do osób, które tu publiczne atakujesz.

> Powiedz, z ilu komitetów już startowałeś?

Żadna tajemnica, to jest trzeci.

> Ile będziesz miał na koncie, gdy będziesz w wieku takiego Cieślaka?

Czujesz dyskretną różnicę między członkostwem w partii (nie byłem w żadnej) a startem z listy komitetu wyborczego? Widzę, że nie...

> Pozwól, że ja swoje preferencje wyborcze zostawię dla siebie.

Ale czego się wstydzisz? Ja sam chętnie się czegoś nauczę. Czemu Twoim zdaniem lepsza jest np. lista SLD: gdzie tam jest konkretny przedsiębiorca? (Niekało Izabela - według Twojej klasyfikacji szkółka nauki jazdy), wiekowi emeryci-renciści od kilku lat, piłkarz, pracownicy spółek miejskich
    A może lepsze są inne listy, gdzie znaleźć można: właściciela warsztatu samochodowego, żonę zmarłego malarza, zwolnionych z pracy kierowników różnych instytucji miejskich i powiatowych lub aktualnie piastujących te stanowiska. Czemu to lepsze według Ciebie komitety niż KW KNP JKM?
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 26.10.14, 17:57
    croolick napisał:

>Czemu to lepsze według Ciebie komitety niż KW KNP JKM?

Kiedy ludzie nie mają wyboru, kiedy na listach nie ma nikogo, kogo mogliby obdarzyć 100% zaufaniem, wybierają tych co już byli. Bo po nich przynajmniej wiadomo czego się spodziewać, wiadomo, że nie spieprzą jeszcze bardziej, tego co już jest skopane. Egzotyczne komitety- zagadki w takim układzie się nie liczą, szczególnie wtedy gdy nie potrafią porywać ludzi. Kiedy to wyborcę zmuszają do odpowiadania na pytanie: "dlaczego nie oni?"
  • croolick 26.10.14, 21:50
    lizun9 napisał:

> Kiedy ludzie nie mają wyboru, kiedy na listach nie ma nikogo, kogo mogliby obda
    > rzyć 100% zaufaniem

Uważasz, że na naszej liście nie ma nikogo, kogo można obdarzyć 100% zaufaniem? Czyli mam rozumieć, że są takie listy, gdzie są takie, gdzie każdego kandydata można obdarzyć 100% zaufaniem?!

>, wybierają tych co już byli.

Mylisz się. Ci co nie widzą, lub nie chcą zobaczyć alternatywy, po prostu nie idą na wybory. Idą za to zdyscyplinowane elektoraty: urzędujących i ich rodzin oraz lokalnych koterii. Plagą samorządu lokalnego jest ohydny klientelizm i niska legitymizacja władzy poprzez fatalną frekwencję.

> Bo po nich przynajmniej wiadom
    > o czego się spodziewać, wiadomo, że nie spieprzą jeszcze bardziej, tego co już
    > jest skopane.

Doprawdy? Nie można? No popatrz, najpierw 36 mln długu za fatalny manewr ZOZ->NZOZ, a w obecnej kadencji likwidacja zasłużonego dla żarskiej kultury MDK, brak poważniejszych inwestycji drogowych - nie skorzystano z żadnej "schetynkówki", bo dług trzeba spłacać... Masz rację, nie można więcej skopać, bo dług trzeba spłacać a w nagrodę dać dożywotnie sprawowanie urzędu...

> Egzotyczne komitety- zagadki w takim układzie się nie liczą, szcz
    > ególnie wtedy gdy nie potrafią porywać ludzi.

To się okaże. Jak dla Ciebie nasz komitet to taka nieistotna "egzotyka", to skąd ta żółć i bicie piany?

> Kiedy to wyborcę zmuszają do odpowiadania na pytanie: "dlaczego nie oni?"

Najpierw jako wyborca odpowiedz mi na kogo w końcu będziesz głosował? Chciałbym uczyć się od najlepszych;-)
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 26.10.14, 22:32
    croolick napisał:

> Mylisz się. Ci co nie widzą, lub nie chcą zobaczyć alternatywy, po prostu nie i
    > dą na wybory. Idą za to zdyscyplinowane elektoraty: urzędujących i ich rodzin o
    > raz lokalnych koterii. Plagą samorządu lokalnego jest ohydny klientelizm i nisk
    > a legitymizacja władzy poprzez fatalną frekwencję.

A skąd to się bierze? Nie stąd, że zwykły człowiek nie widzi swojego interesu w głosowaniu na tego czy innego? Bo kampania nie jest merytoryczna, nie chodzi w niej o konkretne rozwiązania i konkretne korzyści dla mieszkańców. Głosujesz na hasła, gęby, nazwiska - jak przy nazwisku jest wykształcenie albo zawód to już jest szczyt informacji. Więc ludzie kładą lagę. Nie są poważnie traktowani, więc nie traktują poważnie wyborów.

> To się okaże. Jak dla Ciebie nasz komitet to taka nieistotna "egzotyka", to ską
    > d ta żółć i bicie piany?

Żółć, bicie piany? To zdaje się Ty chciałeś przyglądać się bliżej swojej liście twierdząc, że nie piszę prawdy. No to się jej przyjrzeliśmy i nam wyszło, że to kandydaci z łapanki.

> Chciałbym uczyć się od najlepszych;-)

Jak pokażesz program Korwina Mikke dla powiatu żarskiego. Ja też chciałbym się uczyć od najlepszych...

• croolick 26.10.14, 23:50
    lizun9 napisał:

> Bo kampania nie jest merytoryczna, nie chodzi w
    > niej o konkretne rozwiązania i konkretne korzyści dla mieszkańców. Głosujesz n
    > a hasła, gęby, nazwiska - jak przy nazwisku jest wykształcenie albo zawód to ju
    > ż jest szczyt informacji. Więc ludzie kładą lagę. Nie są poważnie traktowani, w
    > ięc nie traktują poważnie wyborów.

Oj, i po raz kolejny wychodzi Twój brak doświadczenia. Cztery lata temu, chcieliśmy merytorycznie tworząc od zera KW TUM. Próby podjęcia debaty np. "Wielka ucieczka" - o wyludnianiu się miasta (o dziwo podjęła teraz ten temat Madejowa), spotkania z mieszkańcami - setki odwiedzonych mieszkań i rozmów (przy czym w co drugim przypadku pytanie: "a wy jesteście z PO czy PiS?"), porządne materiały wyborcze - na ulotkach gęby stanowiły jedynie tło dla programu komitetu i indywidualnych celów każdego radnego, rozmowy z mieszkańcami na ulicach, co spotkało się tylko z drwinami, także na tym forum. A wynik? Poniżej progu wyborczego. Mało się staraliśmy? My, którzy jako jedyni prowadziliśmy walkę z wyborczą korupcją, Sąd Okręgowy nasze wnioski oddał, ale Sąd Apelacyjny przyznawał nam rację, ale w końcu Sąd Okręgowy wykorzystał formalny wybieg, by ukręcić sprawie łeb? My, którzy jako jedyni skorzystaliśmy z darmowego czasu antenowego w publicznym radio? Sami przygotowywaliśmy audycje, cóż frajerzy z nas. Trzy miesiące wycięte z życiorysu. A wynik? Słaby, zresztą taki TiM też stracił mandaty. Więc nie chrzań mi o lekceważeniu wyborców...

> Żółć, bicie piany?

Dokładnie tak, przeczytaj na spokojnie swoje posty.

> To zdaje się Ty chciałeś przyglądać się bliżej swojej liście

? Ja?

> twierdząc, że nie piszę prawdy.

A jaką prawdę ujawniłeś? Oświeć mnie! Uważasz, że insynuacje o nazistach i ksenofobach to prawda? Żałosne.

> No to się jej przyjrzeliśmy i nam wyszło, że to kandydaci z łapanki.

To Tobie tak wyszło. A ja kolejny raz zapytam i będę do skutku. Pokaż mi swoją idealną listę, gdzie nie ma ludzi z łapanki, jak to określiłeś.

> Jak pokażesz program Korwina Mikke dla powiatu żarskiego.

Musisz sam jego zapytać, masz bliżej. Ode mnie i naszych kandydatów otrzymasz za to program dla powiatu żarskiego. Zresztą, jeśli nie potrafisz zaczekać, to czytając choćby to forum chyba jesteś sobie w stanie wyrobić zdanie, jaki będzie mój program dla powiatu żarskiego.

> Ja też chciałbym się uczyć od najlepszych...

No ale jak można wywnioskować z Twoich postów, Ty już od samego początku wiesz, kto jest lepszy od naszego komitetu. Kiedy w końcu zdradzisz ten słodki sekret? Boisz się, jak łatwo będzie podważyć przewagę Twoich kandydatów?
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 27.10.14, 18:30
    croolick napisał:

> Oj, i po raz kolejny wychodzi Twój brak doświadczenia. Cztery lata temu, chciel
    > iśmy merytorycznie tworząc od zera KW TUM. Próby podjęcia debaty np. "Wielka uc
    > ieczka" - o wyludnianiu się miasta (o dziwo podjęła teraz ten temat Madejowa),
    > spotkania z mieszkańcami - setki odwiedzonych mieszkań i rozmów (przy czym w co
    > drugim przypadku pytanie: "a wy jesteście z PO czy PiS?"), porządne materiały
    > wyborcze - na ulotkach gęby stanowiły jedynie tło dla programu komitetu i indyw
    > idualnych celów każdego radnego, rozmowy z mieszkańcami na ulicach, co spotkało
    > się tylko z drwinami, także na tym forum. A wynik? Poniżej progu wyborczego. M
    > ało się staraliśmy?

No tak, nie mam żadnego doświadczenia w przegrywaniu wyborów. Bijesz mnie tu na głowę.
    Ja za to 15 lat sprzedaję różne rzeczy różnym ludziom i nie muszę wiele myśleć nad tym dlaczego nie udało się wam do ludzi dotrzeć. Uczą o tym na każdym szkoleniu z marketingu.
    Nie wystarczy pokazać problem, nie wystarczy przedstawić rozwiązanie, trzeba jeszcze dowieść, że posiada się konieczne kompetencje, by rzecz przeprowadzić. Grupka miłośników historii w obstawie studenciaków i ludzi z łapanki nie wyglądała dostatecznie wiarygodnie. Zresztą i ja padłem ofiarą agitacji waszej kandydatki Halinki, dostałem wasze materiały, wiem jak to wyglądało, więc mi nie opowiadaj, że wszystko było takie bez zarzutu.
    Wygrał Maciuszonek, bo w odczuciu wielu był bardziej godny zaufania. Ludziom się wydawało, że ma więcej do zaoferowania, tak mieszkańcom jak i klienteli. Ja dalej uważam, że facet ma sporo kompetencji - tylko co z tego, skoro ma też apodyktyczną naturę, nie szanuje ludzi, prawa i lubi wykorzystywać stanowisko dla własnych interesów. Jednak co do zasady, kandydatury ze świata biznesu nie są złym pomysłem, o ile trzymają pewien poziom etyczny. Szkoda, że w Żarach tego jak na lekarstwo. Co do zasady traktowanie ludzi po partnersku w kampanii wyborczej jest skuteczne, o ile umie się sprawić, że uwierzą, że nie obiecuje się im gruszek na wierzbie.

Jeśli koniecznie chcesz wiedzieć na kogo zagłosuję to proszę bardzo. W moim okręgu w wyborach do rady miasta wielkiego wyboru nie ma. Postawię na panią Merk. Znam ją osobiście, budzi moje ograniczone zaufanie. Babka ma wyższe wykształcenie, jest niegłupim pedagogiem, ma męża drobnego przedsiębiorcę więc i te tematy są jej zapewne znane. Przełknę jakoś to, że jest z PO.
    W wyborach do rady powiatu postawię na Forum Samorządowe - choć też nie jestem z tego dumny. Dolną połowę ich listy zajmują zwykli ludzie, którzy jeszcze w radzie nie zasiadali. Właściciel szkoły jazdy, historyk, babka od wf, która ciekawie żyje. Dlaczego by nie, w czym są gorsi od Twoich pedagogów i nibyprzedsiębiorców?
    W wyborach na burmistrza poprę panią Madej. Jakoś najmniej mi nie pasuje :)
    Maciuszonek nie, bo wiadomo, Szczotka też nie, bo brak mu horyzontów, Napiórkowski nie, bo pomoc biurowa się nie nadaje, Hanuszewicz nie, bo nie znam, Werstler-Wojtaszek nie, bo dewoty mnie nie pociągają, Tomaszek nie, bo znam i jakoś gościa nie umiem podziwiać. Wołowicz nie, bo obudzić się w lewicowych Żarach, takich samych jak kiedyś, tylko bardziej stetryczałych to żadna frajda.

A teraz jazda, pokaż jak pięknie się umiesz różnić :)

• nika139 27.10.14, 21:22
    Ja akurat będę głosować na władze gminne. Ale w Żarach będzie raczej druga tura wyborów, bo przy takiej liczbie kandydatów to jest bardzo prawdopodobne. Stawiam na pojedynek Madej - Wołowicz.
    W gminie wiejskiej bój się rozegra chyba pomiędzy Politem i Mrożkiem.
    Co do radnych, to będę głosować na tych, których znam osobiście lub przez ich działania. Postawię na tych, którzy robią coś w swoim środowisku, bo tacy z reguły gwarantują zajęcie się konkretnymi sprawami i popieranie działań korzystnych dla mieszkańców (dla ich poziomu życia i dla ich portfeli). I mam w nosie, z jakiej listy startują. Uważam, że na poziomie samorządu nie powinno być żadnych list partyjnych, tylko okręgi jednomandatowe. Tak zrobiono na poziomie gmin, teraz kolej na powiat i województwo. Do sejmu też takie rozwiązanie byłoby moim zdaniem korzystne, np. 1 mandat na powiat i automatycznie mielibyśmy mniej posłów, ale bardziej wartościowych, a i dla "spadochroniarzy" nie byłoby miejsca.
  • croolick 29.10.14, 22:54
    lizun9 napisał:

> No tak, nie mam żadnego doświadczenia w przegrywaniu wyborów. Bijesz mnie tu na
    > głowę.

Jakże to polskie. Stoję z boku i zrywam boki z tych, którzy się starają.

> Ja za to 15 lat sprzedaję różne rzeczy różnym ludziom i nie muszę wiele myśleć
    > nad tym dlaczego nie udało się wam do ludzi dotrzeć.

Wam? To znaczy komu? Ja jestem w jednej osobie.

> Uczą o tym na każdym szkoleniu z marketingu.

Gratuluję wiedzy, jak zdecyduję się na karierę handlowca, to zgłoszę się do Ciebie po rady.

> Nie wystarczy pokazać problem, nie wystarczy przedstawić rozwiązanie, trzeba je
    > szcze dowieść, że posiada się konieczne kompetencje, by rzecz przeprowadzić.

Świetnie, znowu zaliczyłeś egzamin z teorii. Teraz pytanie o kompetencje rządzących, co powiesz konkretnie o umiejętnościach poszczególnych radnych? Mam rozumieć, że w ustępującej Radzie Miasta, czy Powiatu same tuzy kompetencji?

> Grupka miłośników historii

Znowu mnie rozmnożyłeś a przy okazji zawęziłeś. Moje życie wypełnia znacznie więcej rzeczy, niż sama historia.

> w obstawie studenciaków i ludzi z łapanki

Wciąż nie przedstawiłeś mi komitetu w którym nie ma "ludzi z łapanki"

> Zresztą i ja padłem ofiarą agitacji waszej kandydat
    > ki Halinki, dostałem wasze materiały, wiem jak to wyglądało, więc mi nie opowia
    > daj, że wszystko było takie bez zarzutu.

No to konkretnie, co Ci się nie podobało?

> Wygrał Maciuszonek, bo w odczuciu wielu był bardziej godny zaufania. Ludziom si
    > ę wydawało, że ma więcej do zaoferowania, tak mieszkańcom jak i klienteli.

A ja jak słyszałem tu i ówdzie, że "głosuję na Maciuszonka, bo jest bogaty i nie będzie kradł" to wcale nie uważałem to za przejaw mądrości ludu. Wygrał, bo m.in. jego sztab wykorzystał sprawę kupowania głosów - po mieście szemrano, że jak Pogorzelec wygra, to wejdzie znowu do rady ten, który był na drugim miejscu. Wygrał niewielką przewagą, dzięki zaangażowanym ogromnym środkom na promocję.

> Ja dalej uważam, że facet ma sporo kompetencji

Ja też mu tego nie odmawiam, numer z ul. Zakładową to istny majstersztyk biznesowy nie mówiąc już o likwidacji węzła komunikacji miejskiej na parking galeryjki handlowej...

> - tylko co z tego, skoro ma też apod
    > yktyczną naturę, nie szanuje ludzi, prawa i lubi wykorzystywać stanowisko dla w
    > łasnych interesów.

To raczej świadczy o braku kompetencji do zajmowania kierowniczego stanowiska.

> Szkoda, że w Żarach tego jak na lekarstwo.

No, bo po co człowiekowi z czystymi intencjami iść do lokalnej polityki, jeśli ma dobrze prosperujący biznes??? Żeby coś wnieść do lokalnej społeczności? To można i należy robić, tak jak Żółkiewicz i Piaseczny z Tempusa - czapki z głów za to co zrobili dotąd Ci bizmesmeni dla miasta i gminy!

> Jeśli koniecznie chcesz wiedzieć na kogo zagłosuję to proszę bardzo. W moim okr
    > ęgu w wyborach do rady miasta wielkiego wyboru nie ma. Postawię na panią Merk.
    > Znam ją osobiście, budzi moje ograniczone zaufanie. Babka ma wyższe wykształcen
    > ie, jest niegłupim pedagogiem, ma męża drobnego przedsiębiorcę więc i te tematy
    > są jej zapewne znane. Przełknę jakoś to, że jest z PO.

No patrz, u nas drobni przedsiębiorcy i pedagodzy budzą Twoje obrzydzenie, a tu Ci nie przeszkadza:-) Tylko znowu ten szyld Ci wadzi... Znam się z Twoją kandydatką, też ją lubię i szanuję, ale chętnie od Ciebie, jako świadomego wyborcy dowiem się, jaki ma program dla miasta?

> W wyborach do rady powiatu postawię na Forum Samorządowe - choć też nie jestem
    > z tego dumny.

Ja też nie byłbym dumny wspierając ugrupowanie, którego celem jest utrzymanie stanowisk dla kliku wiekowych polityków od lat piastujących te same stołki.

> Dolną połowę ich listy zajmują zwykli ludzie, którzy jeszcze w ra
    > dzie nie zasiadali. Właściciel szkoły jazdy, historyk, babka od wf, która cieka
    > wie żyje.

No patrz pan, to nie są "ludzie z łapanki"???:-)))

> Dlaczego by nie, w czym są gorsi od Twoich pedagogów i nibyprzedsiębiorców?

Nie są gorsi, poza tym, że głosując na nich, zagłosujesz li tylko na "zasłużonych samorządowców" na pierwszym miejscu listy (nie licz, że ktokolwiek z tego planktonu poniżej otrzyma mandat). Tym samym sprawisz, że nic się nie zmieni a np. dzięki bierności polityków z FS zlikwidowano MDK, trwała samowola Maciuszonka, teraz ich nagrodzisz za te czyny...

> W wyborach na burmistrza poprę panią Madej. Jakoś najmniej mi nie pasuje :)

No jak już przeszedłeś do porządku dziennego nad likwidacją MDK, to faktycznie bierność wicestarosty, skupionej co najmniej od roku na przygotowaniach do kampanii wyborczej musi Ci pasować.

> Wołowicz nie, bo obudzić się w lewicowych Żarach, tak
    > ich samych jak kiedyś, tylko bardziej stetryczałych to żadna frajda.

A ja mimo wszystko zagłosowałbym na niego. Jakoś jego rządy w Żarach kojarzę jako autentyczne przyśpieszenie w rozwoju (a było to przecież przed wstąpieniem do UE i łatwą kasą do trwonienia) i okres normalnych stosunków w ratuszu.

> A teraz jazda, pokaż jak pięknie się umiesz różnić :)

Ja Ciebie nie przekonam. Cenię Twoją wiedzę z różnych dziedzin i inteligencję, ale o wyborach, mimo moich porażek wiesz niewiele. To co napisałeś jest niestety dowodem na polityczną naiwność.
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 30.10.14, 18:19
    croolick napisał:

Tylko znowu ten szyld Ci wadzi... Znam się z Twoją kandy
    > datką, też ją lubię i szanuję, ale chętnie od Ciebie, jako świadomego wyborcy d
    > owiem się, jaki ma program dla miasta?

Nie mam absolutnie zielonego pojęcia. No ale za tydzień będę w mieście, wdepnę do niej i zapytam ;)

> Nie są gorsi, poza tym, że głosując na nich, zagłosujesz li tylko na "zasłużony
    > ch samorządowców" na pierwszym miejscu listy (nie licz, że ktokolwiek z tego pl
    > anktonu poniżej otrzyma mandat).

To możliwe, liczę się z tym. Jednak będę miał przynajmniej poczucie, że zagłosowałem zgodnie ze swoimi przekonaniami.

> No jak już przeszedłeś do porządku dziennego nad likwidacją MDK,

Przeszedłem do porządku dziennego nad likwidacją MDK, lansowaniem się na pochodach skrajnej prawicy, środowisk radiomaryjnych i nad paru innymi wku...ającymi mnie rzeczami.
    Co do MDK - ja nie pamiętam, by ktokolwiek miał sensowne propozycje w sprawie jego dalszego funkcjonowania w coraz trudniejszej sytuacji finansowej powiatu. Personel tego przybytku czekał biernie, co władza zaoferuje, władza pokazała fakolca, ludziska poszli pokrzyczeć na ulicy. Skrzypczyński wyjął pismo z 2008, w którym "obnażył" hipokryzję zarządu powiatu - jakby to ku... coś wnosiło...I tyle. Taka sytuacja. Nie jedno FS jest tu winne...

> A ja mimo wszystko zagłosowałbym na niego. Jakoś jego rządy w Żarach kojarzę ja
    > ko autentyczne przyśpieszenie w rozwoju (a było to przecież przed wstąpieniem d
    > o UE i łatwą kasą do trwonienia) i okres normalnych stosunków w ratuszu.

Zagłosowałbyś, ale nie zagłosujesz, bo się koledzy z listy obrażą :) Znów by musieli spacerować po mieście i krzyczeć: "Raz sierpem, raz młotem..."
    Żary przeżyły w latach 90tych swój karnawał gospodarczy, jednak w tle odbywał się upadek dużych pracodawców. Pamiętam, jak było, w końcu to właśnie wtedy zdecydowałem się poszukać sobie pracy poza miastem. Nie kojarzę tego okresu z żadnym rozwojem. Choć istotnie atmosfera była milsza.
    Wołowicz to jednak także Stefan Hydrozagadka i ...Maciuszonek, który przesiadywał na przemian to u burmistrza, to u starosty. Ludzie, którym leśny aromat przeszkadzał także musieli sobie wtedy poszukać pracy poza miastem...
  • croolick 31.10.14, 22:28
    lizun9 napisał:

> Nie mam absolutnie zielonego pojęcia. No ale za tydzień będę w mieście, wdepnę
    > do niej i zapytam ;)

No właśnie, ot tyle z merytorycznego wyboru;-) BTW zapytaj Ją o spotkanie z Kopacz. Ją wpuścili, była zachwycona. Innych mieszkańców spoza PO na spotkanie z premierzycą nie wpuszczono...

> To możliwe, liczę się z tym. Jednak będę miał przynajmniej poczucie, że zagłoso
    > wałem zgodnie ze swoimi przekonaniami.

A jakie to są przekonania?

> Przeszedłem do porządku dziennego nad likwidacją MDK, lansowaniem się na pochod
    > ach skrajnej prawicy, środowisk radiomaryjnych i nad paru innymi wku...ającymi
    > mnie rzeczami.

Chyba nie do końca, skoro Twoja kandydatka na burmistrza, też chodziła na pochodach, jak to określiłeś "skrajnej prawicy". Mam podrzucić fotki dla odświeżenia pamięci?:-)))

> Co do MDK - ja nie pamiętam, by ktokolwiek miał sensowne propozycje w sprawie j
    > ego dalszego funkcjonowania w coraz trudniejszej sytuacji finansowej powiatu.

Trudno coś pamiętać, jeśli się tu nie mieszka. Pomysł był, IMO bardzo sensowny, zgłoszony przez radnych Brzezińskiego i Skrzypczyńskiego. Kompletnie zignorowany przez Zarząd Powiatu, wiesz kto zasiada od dwóch kadencji w Zarządzie, czy znowu mam Ci przypomnieć?

> Personel tego przybytku czekał biernie, co władza zaoferuje,

Wrednie krzywdząca opinia. Nie personel, tylko dyrekcja. Która po likwidacji miała i tak zaklepaną posadkę, mimo alkoholowej wpadki. Mam Ci przypomnieć, kto zasiadał w Zarządzie powiatu przez ostatnie dwie kadencje?

> władza pokazała fakolca, ludziska poszli pokrzyczeć na ulicy.

Gratulacje za krytyczny poziom cynizmu.

> Skrzypczyński wyjął pismo z 2008, w którym "obnażył" hipokryzję zarządu powiatu - jakby > to ku... coś wnosiło...I tyle.

Tyle??? Pokazał, że chciał coś zrobić, ale Twoi obecni idole mieli to w d...

> Taka sytuacja. Nie jedno FS jest tu winne...

No a kto jeszcze???

> Zagłosowałbyś, ale nie zagłosujesz, bo się koledzy z listy obrażą :)

Oczywiście wnioskujesz z autopsji. Ja natomiast, nie jestem podatny na wpływy otoczenia i myślę samodzielnie.

> Znów by musieli spacerować po mieście i krzyczeć: "Raz sierpem, raz młotem..."

Takie ich prawo. To się nazywa demokracja.

> Żary przeżyły w latach 90tych swój karnawał gospodarczy, jednak w tle odbywał s
    > ię upadek dużych pracodawców.

Upadek dużych pracodawców odbył się już na początku lat. 90

> Pamiętam, jak było, w końcu to właśnie wtedy zdecydowałem się poszukać sobie pracy
    > poza miastem. Nie kojarzę tego okresu z żadnym rozwojem.

Doprawdy? Weźmy pierwszy z brzegu przykład. Basen Wodnik, bez unijnych środków - przez wiele lat jedyny nowoczesny basen w województwie (obok Słowianki od pewnego momentu), albo uzbrojenie strefy przemysłowej na lotnisku, jak dobrze pamiętam, jak opozycja twierdziła wtedy, że to fanaberia...

> Wołowicz to jednak także Stefan Hydrozagadka

To jednak Pogorzelec, np. ratunkowa przebudowa al. JP II. Z drugiej strony, co by nie mówić, to firma ta dawała zatrudnienie wielu, wielu ludziom. Gdybyś był budowlańcem pewnie u niego byś pracował a nie emigrował.
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 01.11.14, 08:39
    croolick napisał:

> Trudno coś pamiętać, jeśli się tu nie mieszka. Pomysł był, IMO bardzo sensowny,
    > zgłoszony przez radnych Brzezińskiego i Skrzypczyńskiego. Kompletnie zignorowa
    > ny przez Zarząd Powiatu,

Tak tak, słyszałem. Nie płaćmy długów, zbudujmy drugi kieszonkowy MDK. No i mamy kieszonkowy MDK - w pubie. Więc o co ci chodzi?

> Oczywiście wnioskujesz z autopsji. Ja natomiast, nie jestem podatny na wpływy o
    > toczenia i myślę samodzielnie.

To jeszcze wymyśl dlaczego nasza fanka Warsaw Shore jest zarazem kandydatką do rady powiatu i członkiem obwodowej komisji wyborczej na Zawiszy Czarnego? Są dwie Igi Chrabąszczewskie w Żarach? Jedna z NOPu, druga z partii Palikota?
    Zgodnie z art. 153 § 1 Kodeksu wyborczego nie mogą być członkami komisji wyborczych kandydaci w wyborach, pełnomocnicy wyborczy, pełnomocnicy finansowi oraz mężowie zaufania.
  • croolick 01.11.14, 20:15
    lizun9 napisał:

> Tak tak, słyszałem. Nie płaćmy długów,

Pytanie, kto narobił tych długów... zresztą insynuujesz - chodziło o rozsądne zaciąganie nowych zobowiązań w obliczu ogromnego zadłużenia, czyli emisję obligacji.

> zbudujmy drugi kieszonkowy MDK. No i mam
    > y kieszonkowy MDK - w pubie. Więc o co ci chodzi?

Znowu niemerytoryczna złośliwość.

> Zgodnie z art. 153 § 1 Kodeksu wyborczego nie mogą być członkami komisji wyborc
    > zych kandydaci w wyborach, pełnomocnicy wyborczy, pełnomocnicy finansowi oraz m
    > ężowie zaufania.

To jakieś niedopatrzenie. Jeśli to prawda, to co piszesz, to oczywiście zostanie wycofana ze składu komisji.
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 30.10.14, 18:47
    croolick napisał:

> No to konkretnie, co Ci się nie podobało?

Przybiega do mnie na ulicy Halina, co już samo w sobie wydało się podejrzane - przecież ona na co dzień ledwo mnie na mieście poznawała. Pracowaliśmy razem z 10 lat wcześniej, pracowała z moją matką z 15 lat wcześniej. Zagaja: co tam, jak tam, gdzie mieszkasz, co robisz, masz rację, że wyjechałeś, w Żarach ch..jnia i mafia. Mów mi Halina, no to siema. Potem złodziejskim gestem, trochę wstydliwie wyjęła ulotkę wyborczą i mówi: to ten tego...
    Z tej ulotki się dowiedziałem, że kandyduje. Zagłosowałem na was, choć nie na Halinę. Uznajmy to za objaw politycznej naiwności ;)
    Teraz masz drugi komitet, który jako jedyny nie splamił się udziałem w rządach tym powiatowym grajdołem. To bardzo komfortowe. Można stać z boku, rwać łacha i udawać, że się wszystko wie lepiej. Lepiej od obecnej władzy, lepiej od stetryczałych i zabetonowanych wyborców, którym przaśna rzeczywistość się opatrzyła i którzy nie oczekują od niej zbyt wiele.
    Tyle, że to głównie tacy wyborcy będą głosować. Nie zaimponuje im gównażeria, która lata po ruskich cmentarzach i drze ryja na IV ligowych meczach. Mnie też to nie imponuje. Ot taka moja naiwność ;)
  • croolick 31.10.14, 22:42
    lizun9 napisał:

> Przybiega do mnie na ulicy Halina, co już samo w sobie wydało się podejrzane -
    > przecież ona na co dzień ledwo mnie na mieście poznawała. Pracowaliśmy razem z
    > 10 lat wcześniej, pracowała z moją matką z 15 lat wcześniej. Zagaja: co tam, ja
    > k tam, gdzie mieszkasz, co robisz, masz rację, że wyjechałeś, w Żarach ch..jnia
    > i mafia. Mów mi Halina, no to siema. Potem złodziejskim gestem, trochę wstydli
    > wie wyjęła ulotkę wyborczą i mówi: to ten tego...
    > Z tej ulotki się dowiedziałem, że kandyduje. Zagłosowałem na was, choć nie na H
    > alinę. Uznajmy to za objaw politycznej naiwności ;)

Urzekła mnie Twoja historia. Ale ciągle nie ma w tym ni krzty merytorycznej krytyki.

> Teraz masz drugi komitet, który jako jedyny nie splamił się udziałem w rządach
    > tym powiatowym grajdołem.

Ja mam? To nie jest Komitet Wyborców ale ogólnopolski Komitet Wyborczy.

> To bardzo komfortowe. Można stać z boku, rwać łacha i
    > udawać, że się wszystko wie lepiej. Lepiej od obecnej władzy, lepiej od stetry
    > czałych i zabetonowanych wyborców, którym przaśna rzeczywistość się opatrzyła i
    > którzy nie oczekują od niej zbyt wiele.

Rozumiem Twoje wzburzenie, gdy obnażam braki w logice Twoich wywodów:-)

> Tyle, że to głównie tacy wyborcy będą głosować.

Domyślam się, dlatego porażką się nie przejmę, ani nigdy też się nie sku...ę i nie poprę żadnej koterii władzy w zamian za mandat. Będę starał się o mandat tylko z takich komitetów w których głosy oddane na minie nie posłużą lokalnemu establishmentowi. Czy zdobędę mandat, czy nie mnie nie interesuje i tak będę robił swoje, działał społecznie i dalej będę frajerem idealistą:-)

> Nie zaimponuje im gównażeria, która lata po ruskich cmentarzach i drze ryja na IV ligowych > meczach. Mnie też to nie imponuje. Ot taka moja naiwność ;)

Jak to nie?! Przecież już Ci zaimponowała, skoro publicznie zapowiedziałeś, że będziesz głosował na Danutę Madej, która z tymi ludźmi trzymała sztamę, chodziła na marsze z pochodniami no i była dyrektorką... tak, tak... katolickiej szkoły:-)))
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • lizun9 01.11.14, 08:28
    croolick napisał:

> Urzekła mnie Twoja historia. Ale ciągle nie ma w tym ni krzty merytorycznej kry
    > tyki.

Odczep się od "merytoryki" Wybory to także emocje, sympatie, osobiste zależności. Mnie taka uliczna agitacja wydała się mało sympatyczna i w moim przypadku okazała się zupełnie nieskuteczna. Ja też miałem ochotę z tego zadrwić, choć nie zrobiłem tego na głos. A merytoryka? A co mnie może zaproponować exlaborantka z Dekory na siłę przylepiona do jakiegoś komitetu? Jakoś nie zauważyłem, by miała jakieś merytoryczne argumenty za swoją kandydaturą.

> Rozumiem Twoje wzburzenie, gdy obnażam braki w logice Twoich wywodów:-)

Póki co obnażasz jedynie swoją arogancję.

> Jak to nie?! Przecież już Ci zaimponowała, skoro publicznie zapowiedziałeś, że
    > będziesz głosował na Danutę Madej, która z tymi ludźmi trzymała sztamę,

Sztamę? Szukała tam wyborców :) I było to w czasach kiedy croolick i janwer drwili z marszów oszołomów. Dziś obaj jesteście na listach razem z tymi oszołomami. Madejowa miała przynajmniej tyle rozumu, by nie zapraszać NOPowców na swoje listy ;)
  • croolick 01.11.14, 20:26
    lizun9 napisał:

> Póki co obnażasz jedynie swoją arogancję.

Przyganiał kocioł garnkowi.

> Sztamę? Szukała tam wyborców :)

...i znalazła Ciebie:-)

> I było to w czasach kiedy croolick i janwer drwili z marszów oszołomów.

Ja drwiłem przede wszystkim z udziału w nich Twojej kandydatki na burmistrza. Sam poglądów nie zmieniłem i na pewno nie jestem sympatykiem NOP, ale jak już może wiesz nie ma świata idealnego...

> Dziś obaj jesteście na listach razem z tymi oszołomami.

A na czym to oszołomstwo polega? Że oni tak manifestują swój patriotyzm? A tak, Wyborcza i TVN brzydzi się czymś tak przestarzałym jak patriotyzm.

> Madejowa miała przynajmniej tyle rozumu, by nie zapraszać NOPowców na swoje listy ;)

Myślisz, że ktokolwiek wystartowałby z jej listy? To się mylisz:-)
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!
  • szyderca91 01.11.14, 21:29
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • matylda216 26.10.14, 18:13
    Panowie i po co te licytacje, kto będzie bardziej potrzebny w organach samorządu terytorialnego;
    to ma być reprezentacja naszych mieszkańców gmin,powiatów i województw, czyli i lekarze, i nauczyciele, i prawnicy, i urzędnicy, i sprzątaczki też; przecież samorządy zajmują się wieloma dziedzinami życia i zawsze radny może wybrać te zagadnienia , na których się zna; najgorszy jest taki przedstawiciel, któremu wydaje się, że jest osobą wszystkowiedzącą; czasami przy podejmowaniu decyzji potrzebny jest po prostu tylko zdrowy rozsądek; mądrością każdego włodarza, czy to gminy, czy to powiatu, czy to województwa jest zabezpieczenie dobrze wykształconej i mądrej kadry urzędniczej, której zadaniem jest merytoryczne przygotowywanie spraw pod obrady rady.
  • lizun9 26.10.14, 21:15
    Nie, no oczywiście urząd jest zazwyczaj odzwierciedleniem horyzontów burmistrza, starosty - ale władza samorządowa jest wymyślona tak, by radni byli pewną przeciwwagą dla władzy wykonawczej. Jeśli radni nie mają kompetencji to ten zamysł nie działa. Będzie jak w gminie Wymiarki, gdzie dyskutuje się wyłącznie o niewykoszonych poboczach - bo tylko na tyle stać ludzi, którzy tam w radzie zasiadają :)
  • croolick 26.10.14, 21:52
    matylda216 napisał(a):

> Panowie i po co te licytacje, kto będzie bardziej potrzebny w organach samorząd
    > u terytorialnego;
    > to ma być reprezentacja naszych mieszkańców gmin,powiatów i województw, czyli i
    > lekarze, i nauczyciele, i prawnicy, i urzędnicy, i sprzątaczki też; przecież
    > samorządy zajmują się wieloma dziedzinami życia i zawsze radny może wybrać te z
    > agadnienia , na których się zna; najgorszy jest taki przedstawiciel, któremu wy
    > daje się, że jest osobą wszystkowiedzącą; czasami przy podejmowaniu decyzji pot
    > rzebny jest po prostu tylko zdrowy rozsądek; mądrością każdego włodarza, czy to
    > gminy, czy to powiatu, czy to województwa jest zabezpieczenie dobrze wykształc
    > onej i mądrej kadry urzędniczej, której zadaniem jest merytoryczne przygotowywa
    > nie spraw pod obrady rady.

Dobrze powiedziane.
    --
    Podgląd Żarski
    ZlikwidujMY lubuskie!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka