Dodaj do ulubionych

Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku

31.07.06, 10:02
www.kostrzyn.um.gov.pl/przystanek/index.htm
oto link do ich strony miejskiej. Widać ze miasto zaangażowało sie w promocję
poprzez przystanek. Szkoda ze u nas wypuściliśmy taką impreze. Podobno na
przystanku Kostrzyn miał zarobić 200 tys zł. Plus darmowa reklama we
wszystkich mediach ogólnopolskich przez kilka dni.

Obserwuj wątek
    • pawel.zary Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 31.07.06, 14:42
      drogba666 napisał:

> Szkoda ze u nas wypuściliśmy taką impreze.

Wypuściliśmy ??? ;-P Konkretnie to wypuścił obecny burmistrz jak się nie mylę?
      Cztery lata temu postulowaliśmy w programie wyborczym jako komitet wyborczy,
      podpisanie stałej (wieloletniej) umowy o organizacji imprezy w Żarach.
      Trudno - jest jak jest.

• aniku_k Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 31.07.06, 17:11
        a właśnie ze decyzja żarskich władz była słuszna. (choć na początku tak też nie
        uważałam).
        już nie chcę sie powtarzać że w kostrzynie jest fajniej (daleko od domu itp,
        jak to niektórzy twierdzą), a po drugie dzieki rozsprzedaniu terenów
        powoodstockowych żaranie bedą mieli robote i będą mieli za co żyć. to chyba
        ważniejsze niż 2 dni imprezy w roku. wiem wiem - nie wszystkie fabryki na
        lotnisku są pracodawcami na medal, ale cóż -tego akurat my nie zmienimy (to
        działka inspekcji pracy).
        trzeba mysleć przyszłościowo, bo skończymy jak żagań albo lubsko...
        • gigbon Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 31.07.06, 18:51
          aniku_k napisała:

> a właśnie ze decyzja żarskich władz była słuszna. (choć na początku tak też
          nie uważałam).już nie chcę sie powtarzać że w kostrzynie jest fajniej (daleko od
          domu itp,jak to niektórzy twierdzą),

Czy fajniej to kwestia gustu. W Żarach bywało po 300 tys. ludzi, w Kostrzynie w
          tym roku zaledwie 150 tys.

a po drugie dzieki rozsprzedaniu terenów powoodstockowych żaranie bedą mieli
          robote i będą mieli za co żyć. to chyba
          > ważniejsze niż 2 dni imprezy w roku. wiem wiem - nie wszystkie fabryki na
          > lotnisku są pracodawcami na medal, ale cóż -tego akurat my nie zmienimy (to
          > działka inspekcji pracy).
          > trzeba mysleć przyszłościowo, bo skończymy jak żagań albo lubsko...

W Żarach terenów na Przystanek Woodstock nie brakuje. Mozna było pogodzić i
          budowę strefy przemysłowej i dwudniowego koncertu raz w roku, to kwestia dobrej
          woli włodarzy miasta i perspektywicznego ich myslenia. Myslę, że mieszkańcy Żar
          rozliczą burmistrza przy okazji jesiennych wyborów i za Woodstock i za zespoł
          pałacowo zamkowy, w którym nowi właściciele jeszcze długo nic nie zrobią.
      • drogba666 Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 31.07.06, 20:59
        A ja pamietam ze to radnemu Gadomskiemu Woodstock sie bardzo nie podobał. Mówił
        ze szkoda na to pieniędzy i wogole cała ta impreza jest kiepska. Burmistrza nie
        mówił ze nie chce Owsiaka w Żarach. A przecież poszło o okulary pana W. który ma
        kilka stacji z benzyną w Żarach i dyktuje cene w tym regionie.
    • croolick Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 00:12
      Moim zadniem Przystanek Woodstock to impereza co raz bardziej "obciachowa", grzeznaca w schemacie i nawet rozpaczliwe pomysly nie za bardzo jej pomoga ze wzgledu na "wodzowska" organizacje i jedynie sluszna, autorska wizje. Nie przeszkadza to prowincjonalnej mlodziezy poczuc sie "nonkonformistycznie" (cudzyslow jak najbardziej wskazany) a miasteczku dowartosciowac sie, ze w przekaziorach wymowia nazwe rzeczonej miejscowsci. Nie pomaga imprezie takze politykierstwo i mesjanizm Owsiaka. Wydaje mi sie, ze impreza wchodzi w faze schylkowa. Niemniej jednak uwazam, ze bledem bylo latwe pozbycie sie festiwalu a juz zupelnym nieporozumieniem jest zaniechanie przez wladze miejskie jakichkolwiek dzialan, ktore moglyby zdyskontowac niegdysiejszy blask zarskich Woodstockow.
      --
      Always look on the bright side of life
      Niezależny Portal Żar
      zary.zagan.org/
      • luzyczanin Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 00:34
        ..a swistak siedzi i zawija w sreberka ... crooliku wiocha Zary miala swoje 5
        minut w mediach - to raz , przez pare dni w wiosce Zary bylo kolorowo i wesolo -
        to dwa , ludziska sie cieszyli jak glupie i walili na lotnisko jak w dym- to
        trzy -, i wszyskie sie cieszyly - lacznie z moherami .I nie ma co sciemachac ze
        prowincja ma swoj honor i nie bedzie sie identyfikowala z postrzeganiem jej
        jako prowincji -bo ludstok jest OK i fajnie nie miec wiochy przez chwile i tyle.
        Dzialania na odcinku w temacie osiagniecia zalozonego sukcesu meialnie
        kameralno-widowiskowo-masowego jest jak najbardziej wskazane aby czynnik ludzki
        znalazl swoja nisze kulturalno-oswiatowa i miasto lsnilo w blasku chwaly.Amen.
      • drogba666 Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 08:30
        Nie jest to impreza obciachowa bo np. w tym roku zorganizowano tzw akademie
        sztuk pieknych na którą przyjechali monika olejnik czy katarzyna szczuka. Były
        tez warsztaty muzyczne, zaprezentowało sie wiele organizacji pozarządowych.
        Zimą zbierają kase dla kulejącej służby zdrowia a latem dla tych osób
        organizowany jest darmowy koncert. To lepsze działanie promocyjne dla idei WOSP
        niz wieszanie plakatów. Z czasem każda inicjatywa sie zużywa ale myśle ze
        woodstock to festiwal który znajdzie swoją drogę.

Na przystanek przyjeżdzają ludzie którzy mają cos z hipisów,(prowincjonalnych
        hipisów) lubią się bawić a woodstock oferuje im zabawe za darmo. Owsiak
        stworzył pewną wspólnotę, ale ci ludzie nie mówią ze kogoś nie lubią czy kogoś
        chcą zmienić. Oni chcę zeby nikt nie mówił im co mają myślec.

W Polsce odbywa sie wiele festiwali np w Opolu czy Sopocie. I to te festiwale
        są dla mnie super plastikowe i sztuczne. A utrzymywane są tylko przez stacje
        telewizyjne. Jeśli artysta spiewa z plejbeku no to po co mam chodzić na
        koncert? Lepiej posłuchać tego w domu.

PS> Woodstock tworzy niezapomniany klimat w mieście. Przez kilka dni Żary
        wyglądały jak kolorowe miasto, które przyjęło 300 tys ludzi. Nie było bijatyk a
        przeciew prawie każdy z uczestników pił alkohol. To udało sie zrobić właśnie w
        tym mieście.

• waldi123 Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 08:52
          Zastanowmy sie w jaki sposob nasze kochane misto, a raczej jego wlodarze
          wykorzystali 5 minut, jakim byl Przystanek Woodstock w Zarach. Pamietam jeszcze
          te obiecanki o pojawieniu sie w miescie duzego i znanego inwestora, ktory
          wybuduje nowy zaklad w Zarach zatrudniajac "mnostwo" bezrobotnych. Niestety ,
          jak na razie jedynym pozytkiem ( nie mowie, ze to jest zle) jest przeniesienie
          produkcji juz od dawna istniejacych firm. Calkiem mozliwe, ze "skutkiem
          ubocznym" tego jest zwiekszenie zatrudnienia o pare osob. Niestety nie oto z
          pewnoscia wlodarzom miasta chodzilo, kiedy tworzyli strefe gospodarcza na bylym
          lotnisku ( ale nie ludzmy sie, ze do tego sie przyznaja).
          Inna sprawa to fakt, ze w chwili obecnej terenow tam jest juz za malo na to aby
          znaczacy inwestor z duza firma mogl sie wybudowac. Duzy zaklad to nie szpilka,
          nie da sie Go wcisnac wszedzie. Nie slysze jakos o szukaniu nowych terenow do
          inwestycji. To trzeba robic juz teraz, wyszukac teren, uchwalic plan
          zagospodarowania przestrzennego, wykonac plany uzbrojenia terenu w media,
          napisac projekt o dofinansowanie z UE, a przede wszystkim nie siedziec na
          "czterech literach" tylko szukac inwestora ( tylko nie kolejny market). Wiem, ze
          to nie jest latwe i proste, ale to nie ja jestem wlodarzem miasta i nie mi za to
          placa( i zeby byla jasnosc nie mam zamiaru stawac w szranki wyborcze na
          burmistrza).

--
          "Tylko dwie rzeczy sa nieskonczone: wszechswiat i ludzka głupota" - Albert Einstein

www.firefox.pl/
      • aniku_k Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 08:50
        croolicku twoją opinie napisałeś chyba po wieczornej audycji radia maryja.
        jestem w szoku, ze tak uważasz.
        a jakie autorytety ma dziś młodzież? giertycha? blond seksbomby trzęsące du..
        w MTV? ...??????
        impreza na pewno nie chyli sie ku upadkowi.
        było mniej ludzi ze wzgledu na upał. ja też nie pojechałam w tym roku bo
        stwierdziłam, ze mój organizm tej temp. może nie wytrzymać.
        nawet sobie nie wyobrażasz ile sił życiowych można zaczerpnąć po takim
        koncercie (i bynajmniej nigdy nie korzystam z żadnych używek).
        • croolick Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 09:17
          aniku_k napisała:

> croolicku twoją opinie napisałeś chyba po wieczornej audycji radia maryja.
          > jestem w szoku, ze tak uważasz.
          > a jakie autorytety ma dziś młodzież? giertycha? blond seksbomby trzęsące du..
          > w MTV? ...??????

a o jakich ja autorytetach mowilem? No ale jesli chcesz to moge o tym pogadac. Myslisz, ze Owsiak to dla mlodziezy autorytet, ze beda postapowac tak jak on im mowi? A wlasciwie to w jaki sposob ow autorytet mowi mlodziezy, jak dalej zyc? Zobacz, ze w wypowiedziach woodstockowiczy najczesciej pojawia sie takie zalozenie: "dzis sie wyszaleje a pozniej wroce do mojego szarego zycia", ten fatalizm jest porazajacy a jednoczesnie mowi o pustce idei, lub moze o tym, ze tak naprwde nie sa w stanie przyjac tego co im Owsiak mowi.
          Owsiak, jak " blond seksbomby trzęsące du.. w MTV" to tez gwiazda medialna, myslisz ze bez godzin darmowego czasu antenowego w najlepszym czasie w TVP idea WOSP by rozkwitla? Czy mlodzez angazowala by sie w przedsiewziecia, gdyby nie pewien srodowiskowy przymus? Zobacz, ze przy mniejszej promocji Przystanku Woodstock przez TVP na imprezie pojawilo sie mniej osob.

> nawet sobie nie wyobrażasz ile sił życiowych można zaczerpnąć po takim
          > koncercie (i bynajmniej nigdy nie korzystam z żadnych używek).

Wyobrazam sobie, jestem weteranem wszelkich rockowych imprez w kraju i regionie w pierwszej polowie lat 90.
          --
          Niezależny Portal Żar
          zary.zagan.org/
          • drogba666 Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 09:48
            Mniej osób było tez dlatego ze było gorąco i nie zagrał zespół przyciągający
            publiczność. Owsiak postawił na muzykę mało znaną bo nie puszczaną w radio ani
            TV. Ale czy 150 tysiecy to mało? Pamiętam pierwsze przystanki w Żarach i jak
            było mniej osób to mi sie bardziej podobało.
            • croolick Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 21:32
              drogba666 napisał:

> Mniej osób było tez dlatego ze było gorąco i nie zagrał zespół przyciągający
              > publiczność.

co roku miala przyjechac jakas mega gwiazda i na Die Toten Hosen sie skonczylo ;-)

> Owsiak postawił na muzykę mało znaną bo nie puszczaną w radio ani
              > TV.

od lat na taka stawia, tej muzyki poza Woodstockiem nie slucha takze woodstockowa mlodziez o czym siwiadcza wyniki sprzedazy, lub brak jakiegokolwiek zainteresowanie ze strony wytworni (takze niezaleznych czy alternatywnych)

> Ale czy 150 tysiecy to mało?

150 to jest maksymalna liczba, najczesciej pada 90-100 tys.
              --
              Niezależny Portal Żar
              zary.zagan.org/
              • zaranin Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 21:41
                >tej muzyki poza Woodstockiem nie slucha takze woodstocko
                > wa mlodziez o czym siwiadcza wyniki sprzedazy, lub brak jakiegokolwiek
                >zainteresowanie ze strony wytworni (takze niezaleznych czy alternatywnych)

No tak daleko to bym się w sądzach nie posuwał... na każdym woodstocku jest
                wiele kapel znanych doskonale woodstockowej publiczności, a nie puszczanej zbyt
                często w TV: przykłady z tegorocznego - vavamuffin, maleorr, coma, bohema,
                koniec świata, indios bravos, 2TM2,3, Farben Lehre, KSU.... (to znane
                przynajmniej mi)
                • croolick Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 21:53
                  zaranin napisał:

> No tak daleko to bym się w sądzach nie posuwał... na każdym woodstocku jest
                  > wiele kapel znanych doskonale woodstockowej publiczności, a nie puszczanej
                  > zbyt często w TV: przykłady z tegorocznego - vavamuffin, maleorr, coma,
                  > bohema, koniec świata, indios bravos, 2TM2,3, Farben Lehre, KSU.... (to znane
                  > przynajmniej mi)

znane rowniez mi, a teraz powiedz mi ile pylt sprzedali, ile plyt tych wykonawcow, ktorzy wypelnili 1/3 czasu scenicznego, mial przecietny woodstockowicz

p.s.
                  Coma, czy Bohema ale takze inni sa czesto obecni w PR3 - radio to nie tylko glupkowate stacje komercyjne o czym wiekszosc woodstockowiczy zapewne nie wie...
                  --
                  Niezależny Portal Żar
                  zary.zagan.org/
                  • zaranin Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 22:03
                    rockowych radiostacji jest więcej, nie wspominając o internetowych których do
                    wyboru do koloru... a co do ilości płyt... wszyscy dobrze wiemy jak jest z ich
                    cenami i stosunkiem do zarobków... tym bardziej osób na utrzymaniu rodziców
                    (którzy stanowią dużą częśc woodstockowiczów). A co do promocji zespołów na
                    Woodstocku jest ona znaczna... przykład - Hunter - głównie dzięki woodstockowi
                    zaistnieli, a płyty przez krótki czas po wydaniu są na liście najlepiej
                    sprzedawanych.
                    • croolick Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 22:24
                      zaranin napisał:

> rockowych radiostacji jest więcej, nie wspominając o internetowych których do
                      > wyboru do koloru...

racja, ale ja mowie o rozglosni ktora puszcza polska muzyke, rzekomo nieobecna w mediach...

> a co do ilości płyt... wszyscy dobrze wiemy jak jest z ich
                      > cenami i stosunkiem do zarobków...

no niestety, nie mozna sie rozwijac bez kasy, zatem trudno liczyc ze "zespoly z domu kultury" beda sie muzycznie rozwijac, dlatego ja na Woodstocku nie mam wlasciwie co szukac, punkowa, bluesowa czy metalopolodobna sztampa mnie nie interesuje.

> tym bardziej osób na utrzymaniu rodziców (którzy stanowią dużą częśc
                      > woodstockowiczów).

nie wciskaj mi kitu, bo dobrze wiemy, ze wiekszosc woodstockowych "luzakow" po wykompaniu sie w domku zapuszcza Mandaryne czy Dode albo w najlepszym razie zaklada "niepokorne ciuszki" z naszywkami Slip Knot czy Korn jednakowe jak mundurki.

> A co do promocji zespołów na Woodstocku jest ona znaczna... przykład - Hunter > - głównie dzięki woodstockowi zaistnieli, a płyty przez krótki czas po
                      > wydaniu są na liście najlepiej sprzedawanych.

Dobrze to ujales - "przez krótki czas"...

--
                      Niezależny Portal Żar
                      zary.zagan.org/
                      • zaranin Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 23:18
                        > nie wciskaj mi kitu, bo dobrze wiemy, ze wiekszosc woodstockowych "luzakow"
                        po
                        > wykompaniu sie w domku zapuszcza Mandaryne czy Dode albo w najlepszym razie
                        zak
                        > lada "niepokorne ciuszki" z naszywkami Slip Knot czy Korn jednakowe jak
                        mundurk
                        > i.

Nie prowadzę statystyk ale mówię o znajomych którzy tam jeżdżą i na co dzień
                        słuchają podobnej muzyczki i na czarno nie śmigają :P
          • aniku_k Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 11:06
            podaj mi croolicku jakiś współczesny autorytet, choć jeden.ciekawe jakie
            nazwisko tu padnie :)

gdyby nie zaangażowanie owsiaka to nasze szpitaliki nedznie by przędły.
            zawsze musi być ktoś z inicjatywą i charyzmą kto pociagnie za soba tłumy.
            on też nie jest ideałem, bez skazy, ale przynajmniej to co robi jest
            przemyślane i rozsądne, nie jest zakłamany

ty na prawdę nie czujesz klimatu woodstokowego. szkoda.
            nie ma sensu ci tego tłumaczyć.
            99% ludzi (szczególnie młodzieży) żyje cały rok by doczekać tych 2 dni w
            kostrzynie, gdzie mogą się wyszaleć i nabrać sił by wytrzymać kolejny rok na
            tym chorym świecie. kwa kwa
            • croolick Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 21:13
              aniku_k napisała:

> podaj mi croolicku jakiś współczesny autorytet, choć jeden.ciekawe jakie
              > nazwisko tu padnie :)

Nigdy mi sie pojecie "autorytetu" nie podobalo. Nigdy nie mialem zadnego "autorytetu" a raczej ludzi, ktorych za cos konkretnego, za cos co mi dali cenilem - obok matki czy dziadkow byliby to: Niki Lauda, Stanislaw Skalski, Damond Albarn, Ryszard Kapuscinski, Umberto Eco, Zygmunt Kaluzynski, Charlie Chaplin i wielu innych ;-)

> gdyby nie zaangażowanie owsiaka to nasze szpitaliki nedznie by przędły.
              > zawsze musi być ktoś z inicjatywą i charyzmą kto pociagnie za soba tłumy.

wiesz sama charyzma, w dzisiejszych czasach nie pomoze, bez mediow Jerzy Owsiak nie bylby tym, kim jest...

> on też nie jest ideałem, bez skazy, ale przynajmniej to co robi jest
              > przemyślane i rozsądne, nie jest zakłamany

mozliwe

> ty na prawdę nie czujesz klimatu woodstokowego. szkoda.

nie, wyroslem z tego jakies 10 lat temu ;-)

> nie ma sensu ci tego tłumaczyć.

racja

> 99% ludzi (szczególnie młodzieży) żyje cały rok by doczekać tych 2 dni w
              > kostrzynie, gdzie mogą się wyszaleć i nabrać sił by wytrzymać kolejny rok na
              > tym chorym świecie. kwa kwa

i wiem, ze wracaja po wakacjach, by tworzyc dalej ten chory swiat. Mnie mierzila intelektualna mialkosc mlodziezy, ktora spotykalem w Jarocinie, Zarnowcu czy Brodnicy i wiem, ze nic sie nie zmienilo. Ten mlodzienczy bunt to pozorowanie.
              --
              Niezależny Portal Żar
              zary.zagan.org/
              • p_e_k_o Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 01.08.06, 22:00
                croolick napisał:

> Nigdy mi sie pojecie "autorytetu" nie podobalo. Nigdy nie mialem
                > zadnego "autorytetu" a raczej ludzi, ktorych za cos konkretnego, za cos co mi
                > dali cenilem

Ano, autorytetem może być po prostu każdy dobry i uczciwy człowiek - zarówno
                papież jak i wójek Zenek.

> wiesz sama charyzma, w dzisiejszych czasach nie pomoze, bez mediow Jerzy
                > Owsiak nie bylby tym, kim jest...

Pewnie byłby, ale na mniejszą skalę. Poza tym, czy wyobrażasz sobie, że coś
                dzisiaj dzieje się bez "towarzysta" mediów?

> nie, wyroslem z tego jakies 10 lat temu ;-)

Bardzo mi przykro... dziadku ;)

--
                BLUEBOX.zary.com.pl
                WOJNA.zary.com.pl
                WOODSTOCK.zary.com.pl
                • croolick Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 02.08.06, 00:02
                  p_e_k_o napisał:

> Ano, autorytetem może być po prostu każdy dobry i uczciwy człowiek - zarówno
                  > papież jak i wójek Zenek.

widzisz Peko - czlokwiekowi - autorytetowi wierzysz bezgranicznie, jest twoim idolem, starasz sie go nasladowac we wszytkim. Jak chcesz to mozesz uczynic ze wujka Zenka autorytet, tylko nie zdziw sie jak on cie pozniej wykorzysta swoj autorytet po imieninach u cioci ;-) Daje taki przyklad per analogiam amerykanskich przypakow, gdy ksiadz - autorytet dla mlodziezy - wykorzystywal dzieci bedace pod wpylwem jego autorytetu... Zreszta taki Adolf Hitler to dla calego pokolenia byl autroytetem, a dzis enerdowskie emerytki mowia "ja nie wiedzialam nic o obozach zaglady"...

> Pewnie byłby, ale na mniejszą skalę. Poza tym, czy wyobrażasz sobie, że coś
                  > dzisiaj dzieje się bez "towarzysta" mediów?

no przeciez Ty jestes pierwszym, ktory wybrzydza na medialna obecnosc TUM :-P

> Bardzo mi przykro... dziadku ;)

a wiesz co to zyciowe doswiadczenie? nie trzeba byc dziadkiem by je miec, ale sa tez ludzie, ktorzy bedac dzaiodkiem wciaz sa niedojrzali, bo nie korzystaja ze swego zycieowego doswiadczenia.
                  --
                  Niezależny Portal Żar
                  zary.zagan.org/
                    • croolick Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 02.08.06, 23:27
                      p_e_k_o napisał:

> No skoro już o tym wspomniałeś - od miesięcy cisza.

wiesz, najlepszy sposob, by byc na biezaco w tym co sie dzieje w stowarzyszeniu to sie zapisac a nie stac z boku i wiecznie marudzic.
                      Ogladales dzis TeleZet? TUM pamieta o waznej dla miasta rocznicy...
                      --
                      Niezależny Portal Żar
                      zary.zagan.org/
                    • pawel.zary Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 03.08.06, 08:30
                      p_e_k_o napisał:

> croolick napisał:
                      >
                      > > no przeciez Ty jestes pierwszym, ktory wybrzydza na medialna obecnosc TUM
                      > :-P
                      >
                      > No skoro już o tym wspomniałeś - od miesięcy cisza.
                      >

TUM nie jest zespołem rozrywkowo-tanecznym związanym kontraktami z mediami.
                        • pawel.zary Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 03.08.06, 09:06
                          funo napisał:

> Ale wczoraj w telewizji troszke folkloru było;)

Raczej próby wskazania, że nie powinniśmy uroczyście świętować
                          tzw. "wyzwolenia" niemieckiego miasta przez Armię Czerwoną w lutym, tylko
                          dzień, w którym Żary stały się formalnie miastem polskim i ustanowiona została
                          traktatowo zachodnia granica Polski.
                          Folkloru w przypomnieniu żołnierzy II-giej Armii WP, którzy przlewali krew w
                          ciężkich bojach nad Nysą Łużycką nijak nie dostrzegam - folklor dostrzegam w
                          świętowaniu tzw. "wyzwolenia" w lutym.
                          pzdr :-)
                            • drogba666 Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 03.08.06, 10:05
                              Mi tam brakowało władz miasta, bo skoro pomnik taki w Zarach jest to wypadałoby
                              uczcic jakoś rocznicę 2 sierpnia. Obchody w lutym z racji pory roku nie
                              przyciągają ludzi a teraz jak najbardziej można by przypomnieć fakt
                              historyczny.
                              Ale mamy TUM który konsekwentnie składa tam kwiaty a dzieki mediom mieszkańcy
                              Żar wiedzą przynajmniej co to za pomnik stoi pośród drzew.
                            • pawel.zary Re: Kostrzynowi gratulujemy Woodstocku 03.08.06, 10:07
                              funo napisał:

> Mówie o formie, a nie o treści.Pzdr.:-)

Złożenie kwiatów (kupionych za własne pieniądze) i zapalenie zniczy pod jedynym
                              pomnikiem w mieście upamietniającym czyn zbrojny Wojska Polskiego to skromna
                              forma - zgadzam się.
                              Wiem też, że nijak ma się to do bogatej uroczystości, kompanii honorowej,
                              przyprowadzonej szkolnej młodzieży i składania wieńcy (kupionych za publiczne
                              pieniądze) przez władze miasta, które nie wiadomo dlaczego oddają hołd Armii
                              Czerwonej za to, że zdobyła niemieckie miasto (!?)
                              Ja wolę oddawać hołd i pamięć żołnierzom polskim - nawet w skromnej formie -
                              prawda, tożsamość i pamięć są ważniejsze.

p.s.
                              mam nadzieję, że doczekamy się z czasem bardziej bogatej uroczystości dnia 2
                              sierpnia, a o lutowym dniu "wyzwolenia" zapomnimy.
                              pzdr :-)

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka