Dodaj do ulubionych

Debata w TeleŻet

22.11.06, 10:08
Zapraszam obywatelsko najaktywniejszą część żarskiej społeczności do zadawania
pytań kandydatom na stanowisko Burmistrza Żar .Telefonicznie pod numerem 0 68
363 02 59 w godzinach 11-14 , mailem na adres telezet@telezet.com.pl lub na
forum ( oczywiście jak admin nie ma nic przeciwko ) . Pozdrawiam Dariusz Mróz .
Obserwuj wątek
    • croolick Re: Debata w TeleŻet 22.11.06, 10:17
      m.darek napisał:

> lub na forum ( oczywiście jak admin nie ma nic przeciwko )

pewnie, ze nie mam nic przeciwko, forum wlasnie po to jest. A kiedy bedzie debata?
      --
      Always look on the bright side of life
      Niezależny Portal Żar
      zary.zagan.org/
      • drogba666 Re: Debata w TeleŻet 22.11.06, 10:27
        Pytanie do kandydata Szymańskiego:
        Jeśli zostanie Pan burmistrzem, jakie będą Pana decyzję wobec spółki komunalnej
        Pekom? W jaki sposób usprawnić pracę tego przedsiębiorstwa, czy należałoby je
        podzielić na osobne podmioty do zadań dotyczących: mieszkań, dróg, wodno-
        kanalizacyjnych? Czy może dobrym rozwiązaniem byłaby prywatyzacja?

Pytanie do kandydata Pogorzelca
        Panie Burmistrzu, startuje Pan z poparciem komitetu Lewica i Demokraci. Przed
        cztery laty startował Pan z Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Jak w tekim razie
        mają się Pana przekonania lewicowe, skoro umarza Pan prywatnym firmom
        niezapłacone podatki, a potem te firmy jak Runometal uciekają z Żar. Czy nie
        uważa Pan, że tak duże umorzenia podatków pozwalają właścicielom na kupno
        sportowych samochodów, a nie rozwój firmy i poprawę warunków pracy pracownikom?

• m.darek Re: Debata w TeleŻet 22.11.06, 11:02
            Jeśli pytanie będzie merytoryczne - można nie podawać swoich danych , jeśli
            pytanie będzie w formie zarzutu to tylko za potwierdzeniem telefonicznym .Jeśli
            pytanie będzie w stylu "czy przestał pan brać łapówki - proszę odpowiedzieć tak
            lub nie " - to proszę sobie darować .
        • fotz1 Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 23:30
          Nie doszło do debaty z powodu tragicznej śmierci górników w kopalni
          Halemba.Łączę się w bólu z rodzinami tragicznie zmarłych górników.
          Pozwolę sobie jednak w ten sposób odpowiedzieć krótko na zadane na furum
          pytania.
          Pekom. Po pierwsze natychmiast trzeba zmienić władze spółki i tylko władze.Tyle
          ile się da sprywatyzować, resztę pozostawić w gestii urzędu miasta.Tylko
          prywatny właściciel jest w stanie pilnować kosztów i dbać o wysoki poziom
          świadczonych usług. W cywilizowanych krajach takie usługi są samowystarczalne i
          miasto nie musi ich dotować. Ceny wody, ścieków nie będą wtedy brane z sufitu.
          Może doczekamy czasów, gdy będzie można wybierać dostawcę wody. Wtedy dopiero
          zapłacimy za wodę tylko tyle ile ona rzeczywiście musi kosztować.
          Krzysztof Szymański
          • croolick Re: Debata w TeleŻet 24.11.06, 00:24
            > Pekom. Po pierwsze natychmiast trzeba zmienić władze spółki i tylko władze.

o tak, byleby nie powolywac "swoich" a ludzi kompetentnych

> Tyle ile się da sprywatyzować, resztę pozostawić w gestii urzędu miasta.
            > Tylko prywatny właściciel jest w stanie pilnować kosztów i dbać o wysoki
            > poziom świadczonych usług. W cywilizowanych krajach takie usługi są
            > samowystarczalne i miasto nie musi ich dotować.

no nie wiem, co prawda p. Marek Cieslak jest wrogiem finansowania skrosnego to mysle, ze w przypadku spolki komunalnej jest to dopuszczalne. Dlaczego? Poniewaz nie da sie ze wzgledu na pauperyzacje znacznej czesci mieszkancow pozbyc mieszkan komunalnych (no w sumie mozna to zrobic oddajac mieszkania za psi grosz ale to oznaczac bedzie kompletna degradacje wielu budynkow). Warto zatem by dokladac do mieszkaniowki z dochodowego sektora dzialalnosci komunalnej firmy. No wlasnie ale te dochodowe sektory - smieci i scieki oraz obsluga wspolnot mieszkaniowych powinny byc rzeczywiscie rentowne dzieki skrupulatnej polityce finansowej. Obawiam sie, by podczas czesciowej prywatyzacji Pekomu nie doszlo do takiej sytuacji jak w przypadku zielonogorskiego PEDiZu:

miasta.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,3750181.html
            Uwazam, ze nalezaloby zaprzestac finansowania skrosnego dopiero po uwolnieniu sie od balastu mieszkan komunalnych ale ten problem trzeba koniecznie rozwiazac.
            Jestem za tym by wydzielic i sprywatyzowac czesc Pekomu zajmujaca sie robotami ziemnymi i drogowymi, bo jakosc i ceny ich pracy IMHO sa zawyzane by ukryc marnotrawstwo i zla organizacje pracy.

> Może doczekamy czasów, gdy będzie można wybierać dostawcę wody. Wtedy dopiero
            > zapłacimy za wodę tylko tyle ile ona rzeczywiście musi kosztować.

nie na obszarze deficytu wody, na jakim leza Zary
            --
            Niezależny Portal Żar
            zary.zagan.org/
            • fotz1 Re: Debata w TeleŻet 24.11.06, 14:00
              croolick napisał:

> > Pekom. Po pierwsze natychmiast trzeba zmienić władze spółki i tylko władz
              > e.
              >
              > o tak, byleby nie powolywac "swoich" a ludzi kompetentnych
              Mam Tą wadę, że nie mam "swoich" Do współpracy będę dobierał fachowców.
              >
              > > Tyle ile się da sprywatyzować, resztę pozostawić w gestii urzędu miasta.
              > > Tylko prywatny właściciel jest w stanie pilnować kosztów i dbać o wysoki
              > > poziom świadczonych usług. W cywilizowanych krajach takie usługi są
              > > samowystarczalne i miasto nie musi ich dotować.
              >
              > no nie wiem, co prawda p. Marek Cieslak jest wrogiem finansowania skrosnego
              to
              > mysle, ze w przypadku spolki komunalnej jest to dopuszczalne. Dlaczego?
              Poniewa
              > z nie da sie ze wzgledu na pauperyzacje znacznej czesci mieszkancow pozbyc
              mies
              > zkan komunalnych (no w sumie mozna to zrobic oddajac mieszkania za psi grosz
              al
              > e to oznaczac bedzie kompletna degradacje wielu budynkow). Warto zatem by
              dokla
              > dac do mieszkaniowki z dochodowego sektora dzialalnosci komunalnej firmy. No
              wl
              > asnie ale te dochodowe sektory - smieci i scieki oraz obsluga wspolnot
              mieszkan
              > iowych powinny byc rzeczywiscie rentowne dzieki skrupulatnej polityce
              finansowe
              > j. Obawiam sie, by podczas czesciowej prywatyzacji Pekomu nie doszlo do
              takiej
              > sytuacji jak w przypadku zielonogorskiego PEDiZu:
              W swojej wypowiedzi pokazałem tylko kierunki myślenia, a nie szczegółowe
              rozwiazania. Oczywiście zgadzam się z powyższymi argumentami
              >
              > miasta.gazeta.pl/zielonagora/1,35161,3750181.html
              > Uwazam, ze nalezaloby zaprzestac finansowania skrosnego dopiero po uwolnieniu
              s
              > ie od balastu mieszkan komunalnych ale ten problem trzeba koniecznie
              rozwiazac.
              >
              > Jestem za tym by wydzielic i sprywatyzowac czesc Pekomu zajmujaca sie
              robotami
              > ziemnymi i drogowymi, bo jakosc i ceny ich pracy IMHO sa zawyzane by ukryc
              marn
              > otrawstwo i zla organizacje pracy.
              >
              > > Może doczekamy czasów, gdy będzie można wybierać dostawcę wody. Wtedy dop
              > iero
              > > zapłacimy za wodę tylko tyle ile ona rzeczywiście musi kosztować.
              >
              > nie na obszarze deficytu wody, na jakim leza Zary
    • jack555 Re: Debata w TeleŻet 22.11.06, 10:29
      w nawiązaniu do wątku, który ostatnio przerabialiśmy, ja bym proponował zapytać
      Burmistrza, gdzie mieszka :)
      Okaże się wtedy, że obaj mieszkają poza Żarami i będziemy mieli remis.
      • mkuba79 Re: Debata w TeleŻet 22.11.06, 10:43
        Tylko konsekwencje faktu zamieszkiwania poza miastem byłyby inne dla obu Panów.
        W wyborach na burmistrza nie ma to znaczenia, ale w wyborach na radnego jak
        najbardziej.
        Tak, że nie do końca będzie remis.
    • croolick Re: Debata w TeleŻet 22.11.06, 11:17
      Moje pytania do R. Pogorzelca:

1. Umzal pan zaleglosci podatkowe wobec miasta spolce Runo - Melton, choc od dluzszego czasu etapami wywozono maszyny z miasta a o produkcji od dawna nie ma mowy. Teraz spolka dokona rozbiorki opuszczonych budynków a teren przeznaczony zostanie pod supermarket o powierzchni 1999 m2. Dlaczego zwalnial pan te spolke z podatku zamiast uzyskac za zaleglosci podatkowe czesc terenu nalezacego do spolki? Dzieki panskiej decyzji zarobil prywatny wlasciel a nie miasto. Dodatkowo niedaleko scislego centrum powstanie supermarket, ktory szpecil bedzie srodmiescie.

2. Czy bedzie pan zwalnial z podatku wlascicieli zespolu palacowo - zamkowego, ktorzy dotychczas nie wywiazali sie z zapowiedzi zabezpieczenia zabytku przed zimia?

3. Prosze przedstawic zalozenia panskiego programu poprawy bezpieczenstwa na zarskich ulicach i wyjasnic dlaczego Zary nie wizely ani razu w programie Gambit?

Pytania do Szymanskiego:

1. Czy pracownicy Urzedu Miasta powinni obawiac sie redukcji etatow?
      2. Na jakich zasdadach bedzie pan udzielal zwolnien podatkowych firmom?
      3. Jakie podejmie pan dzialania na rzecz poprawy jakosci powietrza w Zarach?

--
      Niezależny Portal Żar
      zary.zagan.org/
      • fotz1 Re: Debata w TeleŻet 24.11.06, 00:12
        Jak już pisałem z powodu katastrofy w kopalnii Halemba Nie chciałem brać
        udziału w publicznej debacie. Powinien być to czas zadumy i refleksji a nie
        politycznych pyskówek.
        Tą drogą odpowiadam na następne pytania.
        Ad1.Ilość etatów w Urzędzie Miasta powinna wynikać z zadań realizowanych przez
        poszczególne komórki i umiejętności poszczególnych pracowników. Konkurencja
        straszy pracowników UM i Pekomu też, że większość z nich będzie musiała szukać
        nowej pracy.To nie prawda. Ci, którzy mają wysokie kwalifikacje, są kompetentni
        i kreatywni i jeszcze będą chcieli działać zgodnie z wytyczonymi kierunkami
        mogą spać spokojnie.
        Ad2.Firmy wcale nie oczekują od miasta zwolnień podatkowych( nie jest to
        prawidłowe określenie ale zostańmy przy nim). Firmy liczą na szybkie i sprawne
        załatwianie ich spraw. Ja zapewniam, że firmy będą obsługiwane kompetentnie i
        bez zbędnej zwłoki. Umarzanie ewentualnych zaległości podatkowych (tak to się
        fachowo nazywa) będzie się odbywało w sposób jawny,według wypracowanych zasad,
        po wnikliwym przeanalizowaniu sytuacji firmy i tylko w wyjątkowych sytuacjach.
        W nowopowstających mikro- i małych przedsiębiorstwach też wtedy, gdy będzie to
        pomagało przeżyć trudny okres startu. Na pewno nie dopuszczę do uznaniowości w
        tej sprawie.
        Ad3.Miasto nie może być narażane na zanieczyszczanie środowiska ( nie chodzi
        tylko o powietrze, ale i o śmieci ścieki) przez nikogo. Jeżeli są firmy, które
        nie spełniają standardów w tym zakresie, to należy przede wszystkim rozmawiać o
        takich problemach z właścicielami. Ustalić z nimi harmonogram i zakres
        odpowiednich działań naprawczych, podpisać umowę o ich realizacji i egzekwować
        skutecznie wykonanie warunków określonych w umowie. Miasto,wbrew pozorom nie
        stoi na straconej pozycji. Na pewno nie będę chował głowy w piasek.
        Krzysztof Szymański
        P.S.
        Chętnie odpowiem również na inne pytania.
        • daria9616 Re: Debata w TeleŻet 24.11.06, 08:15
          Jasne a ci, którzy mają niższe kwalifikacje, ale mają doświadczenie, to na
          bruk, prawda?
          Większość z tych ludzi, którzy mają niższe kwalifikacje, to są ludzie, którzy
          jeszcze nie mogą sobie iść na emerytury, a są za starzy aby gdziekolwiek ich
          przyjęto. Taki sobie Pan, Panie kandydacie plan wymyślił. Reszta to na razie są
          obietnice, do których jesteśmy przyzwyczajeni i nie zabardzo w nie wierzymy.
          Takie obiecanki mamy zawsze przed wyborami. A potem. No Cóż.
          • fotz1 Re: Debata w TeleŻet 24.11.06, 13:52
            Pewno nie precyzyjnie się wyraziłem lub zostałem źle zrozumiany. Ci, którzy
            chcą uczciwie pracować nie muszą się niczego obawiać. Dobry pracownik to taki,
            który zna się na tym co robi i swoją pracę traktuje rzetelnie i poważnie.
            Ludzie!Ja nie chcę zwalniać.Ja chcę wykorzystać możliwości wszystkich
            pracowników po to, aby miasto miała się lepiej.
            Ci, którzy mnie trochę znają, wiedzą, że nie daję pustych obietnic.
            Krzysztof Szymański
            • daria9616 Re: Debata w TeleŻet 24.11.06, 14:35
              Precyzyjnie, precyzyjnie. Tylko, że Panie kandydacie, każdy obiecuje, obiecuje,
              a następnie robi tak jak chce lub musi. Drogi Panie, nie jestem nastolatką,
              trochę lat żyję na tym świecie i głosuję już od lat. Mam coraz mniej chęci
              chodzić na te wybory i wybierać. Bo to nic nie zmienia pogrążamy się coraz
              bardziej i poprawy nie widać ani w Żarach, ani w kraju, Wychodzimy z tego dołka
              kryzysowego już od lat osiemdziesiątych i wyjść nie możemy. Co takiego miasto
              robi aby szaremu obywatelowi żyło się lepiej. Strefa przemysłowa - bardzo
              dobrze, trochę ludzi pracę dostanie, trochę bo powiat żarski nie jest mały.
              Ludzie z całego powiatu zjeżdżają do Żar za pracą. Mieszkania komunalne, jasne,
              takie zdewastowane, nie remontowane od wielu, wielu lat ( klatki schodowe ) z
              przeciekającymi dachami, za parę groszy chce się sprzedać mieszkańcom, niech
              sobie remontują. Problem z głowy. Co z mieszkaniami socjalnymi dla najuboższych
              rodzin ( nie takich jak w dzielnicy Kunice, gdzie się ogrzewa dom energią ).
              Duża grupa mieszkańców Żar ma sądowne nakazy eksmisji. Jest wielu ubogich,
              których nie stać na nic. Z opieki też nie wiele mogą otrzymać, bo
              potrzebujących jest wielu i z roku na rok będzie ich przybywać. Obietnicami
              Panie Kandydacie nie nakarmią się. Kasy miejskie ,powiatowe, niE są na tyle
              bogate aby zaspokoić wszystkich. Co Pan powie tym ludziom, którzy już przestali
              ufać ludziom rządzącym.
    • croolick Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 10:49
      Pytanie do obu kandydatow:

Maleja dochody budzetu miasta - przyszlym roku bedzie mniej o 2 mln. dzieje sie tak z powodu demograficznego regresu (wielu zamozniejszych mieszkancow miasta sie wyprowadza na wies - tu nich redaktor pusci "oczko" do obecnego burmistrza a mlodzi wyjezdzaja za granice i do wiekszych miast) oraz faktu przenosin wielu zarskich firm na lotnisko, gdzie korzystaja ze zwolnien podatkowych. W jaki sposob beda panowie zabiegac o wzrost dochodow budzetowych ewentualnie w jaki sposob bedzie finansowany deficyt budzetowy - czy dlaej miasto bedzie sie zadluzac czy moze wyemituje obligacje?
      --
      Niezależny Portal Żar
      zary.zagan.org/
      • croolick Re: żałoba narodowa 23.11.06, 11:38
        p.e.k.o napisał:

> Pewnie debata się nie odbędzie bo należy ograniczyć liczbę programów
        > rozrywkowych w TV. Poza tym Kaczyński powiedział, że kampanię też wypadałoby
        > ograniczyć w tym smutnym okresie.

Z racji politycznego show w wykonaniu zatroskanych politykow PiS inni maja kampanie ograniczyc? Zreszta debate trudno uznac sensu stricte za przedwyborcza agitacje.

p.s.
        Czy po kazdym weekendzie, gdy na polskich drogach ginie tyle samo albo i wiecej ludzi oglaszana jest zaloba narodowa? Nie, bo zwykle wypadki nie sa medialne. Zdarzyla sie tragedia, ale obrzydzajace sa przy tym dzialania politykow probujacych zbic kapital polityczny - juz Marcinkiewicz daje pieniadze rodzinom gornikow w swietle jupiterow, juz to J. Kaczynski kreuje sie na srogiego cara, ktory bedzie sprawdzal i karal a jego brat bedzie glownym celebrantem zaloby...
        --
        Niezależny Portal Żar
        zary.zagan.org/
        • p.e.k.o Re: żałoba narodowa 23.11.06, 11:56
          croolick napisał:

> Z racji politycznego show w wykonaniu zatroskanych politykow PiS inni maja
          > kampanie ograniczyc?

To nie był mój pomysł.

> Czy po kazdym weekendzie, gdy na polskich drogach ginie tyle samo albo i
          > wiecej ludzi oglaszana jest zaloba narodowa?

Przytaczasz moje argumenty ;)
          Już kiedyś pisałem o tym na forum, chyba przy okazji "śniegu na dachu".
          Taka żałoba narodowa to zwykły cyrk. Nikt nie dał 10.000 zł rodzinie
          dziewczynki, która zginęła na żarskim skrzyżowaniu. Czy jej śmierć była gorsza
          od śmierci górnika?

--
          BLUEBOX.zary.com.pl
          WOJNA.zary.com.pl
          WOODSTOCK.zary.com.pl
          • croolick Re: żałoba narodowa 23.11.06, 12:02
            p.e.k.o napisał:

> Przytaczasz moje argumenty ;)

raczej myslimy podobnie a takich ludzi jest wiecej...

> Nikt nie dał 10.000 zł rodzinie dziewczynki, która zginęła na żarskim
            > skrzyżowaniu. Czy jej śmierć była gorsza od śmierci górnika?

wlasnie! w Zarch nikt nie oglosil zaloby po smierci w tak tragicznych okolicznosciach tak mlodej i wartosciowej osoby (no w sumie kazde zycie wazne, ale smierc mlodej i zdolnej osoby boli chyba bardziej). A w Zarach tak zaloba mialaby wiekszy sens - zaranie zastanowiliby sie swoim nad zachowaniem na drodze a wladze nad tym co mogli zrobic a nie zrobili (wiem, ze z G1 wyszlo niejedno pismo w sprawie sytuacji na ul. Piastowskiej).
            --
            Niezależny Portal Żar
            zary.zagan.org/
            • p.e.k.o Re: żałoba narodowa 23.11.06, 12:17
              croolick napisał:

> wlasnie! w Zarch nikt nie oglosil zaloby po smierci w tak tragicznych
              > okolicznosciach tak mlodej i wartosciowej osoby

Oświadczenie burmistrza opublikowane na stronie miejskiej (www.zary.pl)

-----------------------------------------------
              "W obliczu wielkiej tragedii narodowej, jednej z największych od półwiecza
              katastrofy górniczej w kopalni „HALEMBA” w Rudzie Śląskiej spotęgowaną śmiercią
              pod kołami samochodu naszej 15-letniej uczennicy, której pamięć w dniu
              dzisiejszym będzie czciła żarska młodzież w marszu milczenia
              o ś w i a d c z a m,
              że łącząc się w bólu i żałobie z najbliższymi ofiar, wstrzymuję aktywną
              kampanię wyborczą.
              Nie wezmę też udziału w planowanych w dniu dzisiejszym debatach w lokalnej
              telewizji „TeleŻet” oraz w Radiu Zachód.
              Okres ten wymaga wyciszenia i refleksji.

Z wyrazami szacunku
              Roman Pogorzelec"
              -----------------------------------------------

--
              BLUEBOX.zary.com.pl
              WOJNA.zary.com.pl
              WOODSTOCK.zary.com.pl
              • croolick Re: żałoba narodowa 23.11.06, 12:25
                p.e.k.o napisał:

> "W obliczu wielkiej tragedii narodowej, jednej z największych od półwiecza
                > katastrofy górniczej w kopalni „HALEMBA” w Rudzie Śląskiej spotęgow
                > aną śmiercią pod kołami samochodu naszej 15-letniej uczennicy, której pamięć > w dniu dzisiejszym będzie czciła żarska młodzież w marszu milczenia
                > o ś w i a d c z a m, że łącząc się w bólu i żałobie z najbliższymi ofiar,
                > wstrzymuję aktywną kampanię wyborczą.
                > Nie wezmę też udziału w planowanych w dniu dzisiejszym debatach w lokalnej
                > telewizji „TeleŻet” oraz w Radiu Zachód.
                > Okres ten wymaga wyciszenia i refleksji.
                >
                > Z wyrazami szacunku
                > Roman Pogorzelec"

To sie nazywa "upiec dwie pieczenie przy jednym ogniu".

p.s.
                Szkoda, ze nie napisal, iz przeprasza, za to ze jego urzednicy nie zrobili nic, mimo monitow ze strony nauczcieli Gimnazjum nr 1, by zapewnic bezpieczenstwo mlodziezy na ul. Piastowskiej a w ciagu jego rzadow nie wypracowano zadnego miejskiego programu poprawy bezpieczenstwa na zarskich ulicach.
                --
                Niezależny Portal Żar
                zary.zagan.org/
                • drogba666 Re: żałoba narodowa 23.11.06, 12:39
                  Wystarczy podsumować ile w tym miejscu było przez ostatnie 5 lat wypadków.
                  Zasłanianie się przy tym brakami pieniędzy na przebudowę tego skrzyżowania do
                  mnie nie przemawia. Bo na sprawy promocji (ul cicha czy rynek pieniądze są a na
                  poprawę bezpieczeństwa pieniędzy nie ma). Dla mnie wazniejsze jest
                  bezpieczeństwo niż ładnie wyglądające kamienice, odnawiane mury miejskie czy
                  tryskające fontanny.
                  W GL burmistrz mówi o jakiś światłach mrygających na tym skrzyżowaniu. Pan
                  burmistrz z tego co wiem nie jest kierowcą, także może nie wiedzieć że takie
                  swiatła nic nie dają.
                  Albo rono albo wysepki wymuszające zmniejszenie prędkości albo radar.

Od czasu kiedy przy Okrzei,Tunelowej jest rondo nie widziałem tam stłuczki,
                  wcześniej przynajmniej raz, dwa w miesiący ktoś sie stuknął.

PS. Proponuję prosty test: Jadąc samochodem przez miasto z prędkościa 50 km/h
                  np. Al Wojska Polskiego, Warszawską, Moniuszki, Piastowska, Zielonogórska,
                  Sportowa, Okrzei, można być pewnym że ktoś nas wyprzedzi. Nie ma co liczyć na
                  wyrozumiałość kierowców dla przepisów, przewidywalnośc, zachowanie odstępu i
                  inne zachowania których uczą na kursach. Dlatego warto zrobić to co na
                  zachodzie i wymusić ograniczenia prędkości.
                  • croolick Re: żałoba narodowa 23.11.06, 12:58
                    Racja, tez o tym pisalem, aczkolwiek nie uwazam, zeby inwestycje w upiekszanie miasta byly chybione - po prostu warto byloby sie zastanowic, czy potrzeba az tak kosztwnych inwestycji - po co kiwaty i trawiasty bieznik na Podwalu? (nie lepsza bylyby zwykla wypielegnowana trawa?) Po co kolejne fontanny na deptaku? Po co stylizycja Jamnika?(nie lepiej bylo zwyczajnie go ocieplic i pomalowac?).
                    --
                    Niezależny Portal Żar
                    zary.zagan.org/
      • jack555 Re: żałoba narodowa 23.11.06, 12:51
        ja mam takie niedobre przeczucie, że żałoba do soboty jest tylko po to, by
        waaadza miała możliwość wykazywania współczucia i sypania groszem; oczywiście
        jakikolwiek ruch opozycji to będzie brak poszanowania cierpienia itp
        • croolick Re: żałoba narodowa 23.11.06, 12:59
          jack555 napisał:

> ja mam takie niedobre przeczucie, że żałoba do soboty jest tylko po to, by
          > waaadza miała możliwość wykazywania współczucia i sypania groszem; oczywiście
          > jakikolwiek ruch opozycji to będzie brak poszanowania cierpienia itp

No wlasnie - Marcinkiewcz jako p.o. prezydenta Warszawy juz pospieszyl z pomoca dla poszkodowanych...

--
          Niezależny Portal Żar
          zary.zagan.org/
    • m.darek Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 11:32
      W związku z ogłoszeniem przez Prezydenta RP żałoby narodowej odwołujemy
      dzisiejszą debatę . Dziękuję za zaangażowanie w jej realizację . Pozdrawiam
      Dariusz Mróz .
      • drogba666 Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 11:42
        BEZ SENSU!

1. To że w kopalni zgineli górnicy to tragedia, ale życie toczy sie dalej.
        Dlaczego w Żarach mieszkańcy będą pozbawieni przez to wydarzenie możliwości
        wyboru lepszego kandydata na burmistrza?

Ta debata nie jest hepeningiem wyborczym z balonikami. Górnicy pracują w
        trudnych warunkach z narażeniem zdrowia i życia i dostają za to kupe kasy,
        13,14, 15 -stki i specjalne emerytury. Jak im sie coś nie podoba to przyjadą do
        Warszawy zrobią zadyme i potem kilkudziesięciu policjantów leży w szpitalu. A
        teraz jak za Gierka, cała Polska patrzy na Śląsk. Współczuje i zastanawia sie
        nad przyczynami wypadku. Skoro wszystkie kopalnie węgla kamiennego w Polsce
        mają najwyższy stopień zagrożenia takie wypadki wpisane są w specyfikę tej
        pracy. Ale żeby w Żarach odwoływać debatę z tego powodu?
        • daria9616 Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 13:10
          Kupę forsy w Halembie? Górnik pracujący na dole zarabia do 3.000 zł. Czy to
          jest dużo, za codzienne narażanie swojego życia ? Ciepełeko by się chciało w
          domku mieć, a węgiel z nieba nie leci. Trzeba go wydobyć z ziemi. Oglądaj
          telewizję tą niezależną, czytak gazety. Będziesz wiedział więcej. A ta wielka
          kasa była, ale dawno,dawno temu, za innych rządów, osó ówcześnie panujących.
          Owszem zarobki w górnictwie są wysokie. Zależą one jak wysoko się jest na
          szczycie w hierarchii górniczej. im jest się niżej, tym ma się mniej.
          • drogba666 Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 13:21
            Czy tam jest jakiś przymus pracy w kopalni? Górnicy dostali odprawy takie że
            możba tylko pomarzyć i przeznaczyli je głównie na kupno samochodów.
            Poza tym za bezpieczeństwo ludzi pracujących w kopalni odpowiada pracodawca,
            dlaczgo lekką ręką państwo ma płacić rodzinom górników odszkodowania skoro oni
            nie byli ubezpieczeni? Niech płaci firma w której byli zatrudnieni.

Ja bym wolał ciepło w domu z energii atomowej a nie z węgla. Popatrz ile
            procent energii pozyskują rozwinięte kraje z węgla a ile Polska.

Ta wielka kasa dla górnictwa będzie sie na mojej pensji odbijała jescze przez
            kilkanaście lat, bo rząd ugiął się pod demolującymi Warszawę związkowcami ze
            Śląska.
            • daria9616 Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 14:40
              Przymusu nie ma. Natomiast ktoś tą pracę wykonywaqć musi. Mówisz energia
              atomowa. Trochę państw taką energię ma. Też nie jest bezpieczna ( Czarnobyl -
              też ludzie zginęli i umierają po jej wybuchu do tej pory)Mają energię jądrową,
              ale mają też kopalnie.A kasa to nie tylko z Twojego portfela. Widzisz, że każda
              opcja zawodowa może sobie pozwolić na "demolkę" Warszawy.
              W tym wszystkim nie liczy się pieniądz, ani rozgrywki polityczne. Liczy się
              człowiek i jego wartość.
              • croolick Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 14:58
                daria9616 napisała:

> Przymusu nie ma. Natomiast ktoś tą pracę wykonywaqć musi. Mówisz energia
                > atomowa. Trochę państw taką energię ma. Też nie jest bezpieczna ( Czarnobyl -
                > też ludzie zginęli i umierają po jej wybuchu do tej pory)

I jak sie ostatnio okazalo skutki nie byly tak tragiczne jak przedstawialy to media. Zreszta awaria w Czernobylu byly konsekwencja radzieckiego sposobu robienia kariery partyjnej.
                --
                Niezależny Portal Żar
                zary.zagan.org/
          • croolick Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 13:23
            daria9616 napisała:

> Kupę forsy w Halembie? Górnik pracujący na dole zarabia do 3.000 zł. Czy to
            > jest dużo, za codzienne narażanie swojego życia ? Ciepełeko by się chciało w
            > domku mieć, a węgiel z nieba nie leci. Trzeba go wydobyć z ziemi. Oglądaj
            > telewizję tą niezależną, czytak gazety. Będziesz wiedział więcej. A ta wielka
            > kasa była, ale dawno,dawno temu, za innych rządów, osó ówcześnie panujących.
            > Owszem zarobki w górnictwie są wysokie. Zależą one jak wysoko się jest na
            > szczycie w hierarchii górniczej. im jest się niżej, tym ma się mniej.

Daria, masz racje niemniej jednak (tak kazal nam mowic pewnien major w SPR) wielu zapomnina, ze gornicy ida na emeryture (140% pensji) po przepracowaniu 25 lat na dole. Wiem, ze praca w gornictwie jest ciezka (jak to mowi moj tesc, przez 25 lat ani razu nie zjezdzal na dol z mysla, ze mu sie nawet robota podoba) gina ludzie, ale popatrz ilu kierowcow zawodowych ginie co roku, ile jest smiertelnych wypadkow na budowach, ilu elektrykow jest smiertelnie razonych pradem, ilu chlopakow na kontrakcie ginie w wojsku, ilu gliniarzy ginie na sluzbie a jednak nie obchodzimy caly rok zaloby narodowej
            --
            Niezależny Portal Żar
            zary.zagan.org/
            • daria9616 Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 14:59
              Croolick masz też rację.Niech górnicy idą na tą emeryturę po 25 latach pracy i
              niech dostają te 140% pensji - warunet taki tylko ci co pracują na dole, bo to
              ich praca jest najcięższa.
              Co do kierowców, gdyby uważniej jeździli i nie tak szybko, byłoby mniej
              wypadków - śpiesz się powoli.Wiem, wiem, my naród jesteśmy bardzo mądrzy, ale
              wówczas jak się stanie tragedia.
              Trzeba jednak współczuć tym rodziną. Wiem jak im tego współczucia trzeba.
              Sama w 1987 roku przeżyłam tragedię jak w katastrofie lotniczej zginęła moja
              siostra.Ej.Życie jest bardzo krótkie.
              • croolick Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 15:07
                daria9616 napisała:

> Croolick masz też rację.Niech górnicy idą na tą emeryturę po 25 latach pracy i
                > niech dostają te 140% pensji - warunet taki tylko ci co pracują na dole, bo to
                > ich praca jest najcięższa.

Wiesz, ja wcale nie uwazam, ze nie powinni dostawac tych przywilejow, chcialbym tylko by wszyscy pamietali o nich, gdy mowia jaka praca gornika jest ciezka

> Co do kierowców, gdyby uważniej jeździli i nie tak szybko, byłoby mniej
                > wypadków - śpiesz się powoli.Wiem, wiem, my naród jesteśmy bardzo mądrzy, ale
                > wówczas jak się stanie tragedia.

trzeba tak budowac drgi by uniemozliwiac niebezpieczna jazde i ograniczac ryzyko, bo zawsze znajdzie jeden czy drugi do ktorego nic nie dociera...

> Trzeba jednak współczuć tym rodziną. Wiem jak im tego współczucia trzeba.
                > Sama w 1987 roku przeżyłam tragedię jak w katastrofie lotniczej zginęła moja
                > siostra.Ej.Życie jest bardzo krótkie.

W katastrofie z 9 maja Iła - 62M SP-LBG w Lesie Kabackim?
                --
                Niezależny Portal Żar
                zary.zagan.org/
                • daria9616 Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 15:20
                  Tak w tej katastrofie.
                  Wiem właśnie jaki ból czują te rodziny. Zresztą wszystkie rodziny, które tracą
                  swoich bliskich w tragicznych katastrofach, wypadkach.
                  A nasze drogi no cóż jesteśmy chyba z nimi z tyłu daleko.
                  U nas niestety nie ma dobrych fachowców w budowaniu dróg. U nas wszystko buduje
                  się szybko, tani, aby do porzodu.
                  Tak jest ze wszystkim. Niestety
          • mkuba79 Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 15:04
            Pewnie, że ciepełka by się chciało. Tyle, że nie za taką cenę. Sprawdź, ile
            kosztuje węgiel wydobyty prosto z kopalni, a ile kosztuje węgiel, który
            przeszedł przez różnego rodzaju spółki, srółki i innego rodzaju szemrane
            interesy. I wszystko w majestacie prawa, bo kopalnia sama sobie węgla nie może
            sprzedać. Część ludzi zarabia kokosy właśnie na tym wymuszonym obrocie węglem.
            Tak się górników w bambuko robi. Harują jak woły w przekokaniu, że to w imię
            dobra całego społeczeństwa. Bo przecież ciepełka by się chciało
    • m.darek Re: Debata w TeleŻet 23.11.06, 11:54
      Naszym zdaniem debata powinna się odbyć , nie jest to program rozrywkowy ale
      ważny element wpływający na podjęcie decyzji przez wyborców . Odwołanie
      uczestnictwa wpłynęło od obu kandydatów.
      Dariusz Mróz
          • gigbon Re: Debata w TeleŻet 24.11.06, 03:33
            platformek napisał:

> Romek znalazł łatwe wyjście z trudnej sytuacji

Z tego co mi wiadomo nie tylko Romek ale i Krzysiu cieszy się z braku możliwości
            odpowiadania na trudne pytania :-). Po Romku przynajmniej wiadomo mniej więcej
            czego można się spodziewać a Krzysiu to jedna wielka niewiadoma.
            • wolowicz666 Re: Debata w TeleŻet 24.11.06, 10:49
              gigbon napisał:

> Po Romku przynajmniej wiadomo mniej więcej czego można się spodziewać

Tak racja, można się spodziewać, dlaszego radosnego burdeliku w Pekomie, chowania głowy w piasek przed problemem ochrony stanu powietrza, kolejnych wodotyskow (dosłowinie) przed kolejnymi wyborami, braku wlasnych wizji rozwoju miasta i odwagi w rządzeniu, oszukiwania społeczenstwa (patrz sprawa pałacu i ul. Piastowskiej) itd...
            • fotz1 Re: Debata w TeleŻet 24.11.06, 13:55
              gigbon napisał:

> platformek napisał:
              >
              > > Romek znalazł łatwe wyjście z trudnej sytuacji
              >
              > Z tego co mi wiadomo nie tylko Romek ale i Krzysiu cieszy się z braku
              możliwośc
              > i
              > odpowiadania na trudne pytania :-). Po Romku przynajmniej wiadomo mniej więcej
              > czego można się spodziewać a Krzysiu to jedna wielka niewiadoma.

Chętnie odpowiem na Twoje pytania lub wyjaśnię wątpliwości.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka