jaki śluz? potrzebuję pomocy Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jaki powinien być śluz przed miesiączką?? Ostatnie kilka dni były suche, od
    dziś rana zauważyłam u siebie biały, ciągnący się śluz, czuję, że jest
    strasznie morko. Mam normalne objawy przedmiesiączkowe od kilku dni -
    nabrzmiałe i bolące piersi oraz ból w okolicach jajników. Okres spóźnia mi się
    trzeci dzień. Mam się go spodziewać czy zrobić test? Proszę o odpowiedź bo
    bardzo się denerwuję. Z góry dziękuję za informacje.
    • Według mnie zrób test.W końcu już po terminie.Biały śluz to dobry znak.
    • gdzieś wyczytałam, że śluz przed okresem to normalna rzecz i nie powinna nikogo
      dziwić. miał ktoś podobnie? jeśli w ciągu następnych dwóch dni nie pojawi się
      krwawienie, zrobię test. proszę o jeszcze jakieś odpowiedzi, będzie mi łatwiej
      przez te dwa dni :)
      • Ja miałam dokładnie tak jak opisujesz, zaczął się taki śluz biały i ciągnący i
        zaraz potem na drugi dzień dostałam okres, wszystkie inne objawy jak na ciążę.
        --
        Marysia 18.12.2005
        Jadzia 05.08.2007
        Małgosia 18.12.2008
    • A ile konkretnie miałaś już dni z podwyższoną temperaturą? Bo u mnie
      zwykle bywało 14 - 15, ale kilka razy zdarzyło się 17. Chyba ze trzy
      razy w życiu, nie więcej.

Testować warto, jak jest przynajmniej 18 dni podwyższonej
      temperatury.
      • Generalnie temperatury nie mierzyłam, więc nie jestem w stanie Ci powiedzieć.
        Ale gdybyś mogła mi powiedzieć jak to jest ze zbliżającą się miesiączką i
        wilgotnością bezpośrednio przed krwawieniem (czy być może też suchością), to
        można by było już coś zweryfikować.
        • Przed okresem progesteron spada, więc jak chwilowo jest więcej estrogenów, to
          pojawia się śluz. Poza tym ponieważ za chwilę przez szyjkę macicy będzie
          wypływać krew i strzepki śluzówki, to szyjka musi sie pozbyć tzw. czopa
          śluzowego, który się utworzył po zakończeniu dni płodnych i miał chronić przed
          wpływami z zewnątrz potencjalny zarodek.
          --
          RK
          <specjalista ds. naturalnych metod rozpoznawania płodności>
    • Dziewczyny, dziś rano się obudziłam i oczywiście poszłam szybko do toalety
      sprawdzić śluz. Po krwi ani śladu. Śluz jest przejrzysty, nie biały, tak jak
      wczoraj i nie jest juz tak obfity. Natomiast jest śliski. Mierzyłam wczoraj
      wieczorem temperaturę i termometr wykazał 36,5. Teraz zmierzyłam i jest 36,3.
      Skoro przed okresem byłam niepłodna i mój cykl przebiegał pomyślnie, to co jest
      nie tak? Dodam iż kochaliśmy się z moim partnerem ostatniej niedzieli czyli dwa
      dni temu, a wczoraj pojawił się ten śluz. Byliśmy zabezpieczeni, no ale
      wiadomo-różnie to bywa ;) Czy mimo to mogło dojść do zapłodnienia w ciągu tych
      ostatnich dwóch dni? Na razie nie planowaliśmy dzidziusia, chcieliśmy jeszcze z
      tym poczekać. Jak sądzicie??
    • Ale dodam, że temperatura ciała pod pachą tyle wynosiła, bo tam mierzyłam
      temperaturę. Gdybym zmierzyła w pochwie, to z pewnością byłaby wyższa.
      • Temperatura pod pachą NIE MA NIC WSPÓLNEGO z temperaturą mierzoną w
        pochwie. Może być niższa, może być wyższa.

Do celów NPR temperatura MUSI być mierzona "w jamie ciała", zawsze w
        tym samym miejscu i PRZED WSTANIEM Z ŁÓŻKA po dłuższym śnie.
      • to nie wiesz, czy okres Ci się spóźnia.

Widzę 2 możliwości:
        - albo jesteś po owualcji, przed miesiączką i stąd śluz wyglądający jak płodny
        (u mnie się to często zdarza, jest śluzu sporo i nawet przez 3 dni występuje);
        - albo owulacja z jakiś powodów się przesunęła i masz teraz faktycznie śluz i
        okres płodny.
        • nie wytrzymałam. pojawiła się jedna kreska. niby się ucieszyłam, no ale...
          współżyliśmy dwa dni temu. możliwe zapłodnienie w takim wypadku?
          • przepraszam za to co napiszę. Kobieto ile ty masz lat? Wiesz cokolwiek na temat
            cyklu? Poczytaj najpierw trochę a potem zadawaj głupie pytania. Brak słów!
            Strasznie głupoty wypisujesz a wystarczały nie spać na lekcji biologi
        • jestem po owluacji, potem miałam dni suche, aż do niedzieli. nie obserwowałam
          wcześniej śluzu przed miesiączką, czego bardzo żałuję. teraz nic już nie wiem.
          wyszło, że nie jestem w ciąży. jedna kreska. więc...martwić się, że będę mamą
          czy nie? ;p okres mi się na pewno spóźnia. tak jak pisałam wcześniej, jak co
          miesiąc mam wszystkie jego objawy, a szczególnie piersi, które zawsze mnie bolą
          na kilka dni przed i są niemiłosiernie ciężkie. są takie do tej pory, więc
          ciągle wierzę, że miesiączka się pojawi.
          • > jestem po owluacji

miałaś monitoring cyklu czy mierzyłaś temperaturę zgodnie z zasadami NPR? Inne
            sposoby na potwierdzenie, że owulacja się odbyła, nie istnieją.

Śluz to tylko objaw tego, że organizm się do owulacji przygotowuje, wcale nie
            musi do niej dojść w danym podejściu, w jednym cyklu można mieć kilka ścieżek
            śluzowych, można też mieć śluz i potem po około 2 tygodniach krwawienie, ale
            pomimo tego nie mieć w tym cyklu owulacji.

> wyszło, że nie jestem w ciąży

Wyszło, że w tej chwili test nie potwierdza ciąży. Pozytywny test świadczy o
            ciąży, negatywny - co na pewno masz w instrukcji napisane - nie świadczy o niczym.
            • W tej chwili test nie wykrył hcg. Poczekamy, zobaczymy. Na razie już jestem tak
              zmęczona tym tematem, że nie mam siły myśleć już tylko jednym. Muszę zająć się
              dotychczasowym życiem i obowiązkami, które lekko zaniedbałam. Dam znać co i jak
              po kolejnym teście w przyszłym tygodniu. Niestety-teraz zostało mi już tylko
              czekać, nic więcej. Dziękuję Wam dziewczyny :)
              • przepraszam ze to napisz ale smiech mnie ogarnie kiedy czytam wypowiedzi
                magdzierx.Mie mowie ze ja wszystkowiem i pojmuje ale ty dziewczyno nie potrafisz
                sklecic sensownego zdania iodpowiedziec na proste zadane Ci pytanie.
    • więc wszystko się wyjaśniło. Co prawda opóźniła się, ale to pewnie stres też
      swoje zrobił. Miałam ostatnio dużo na głowie, więc niepotrzebnie panikowałam.
      Pozdrawiam Was cieplutko.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.