Dodaj do ulubionych

okres co 25-26 dni, czy wszystko jest ok?

10.12.10, 16:29
Hej Dziewczyny!
Mam do Was prośbę - jako,że macie naprawdę dużą wiedzę bardzo proszę, powiedzcie czy fakt ze skrócił mi się cykl do 25-26 dni może jakoś wpływać na możliwość zajścia w ciążę i jej utrzymanie? Czy np. grozi poronieniem? Czy to oznacza ze coś jest nie tak? I jeszcze na kilka dni przed miesiączką mam plamienia (wcześniej przez lata mi się to nie zdarzało).
Choruję przewlekle i w tym roku miałam zmieniane leki i od tego czasu moje cykle się skróciły (do tej pory 28-29 dni). Myślę żeby zrobić badania hormonalne (progesteron).
Oczywiście idę do lekarza ale czekam na wizytę, trochę to potrwa. Proszę powiedzcie co to może oznaczać.
Bardzo Wam z góry dziękuje! Pozdrawiam!:)
Edytor zaawansowany
  • bystra_26 10.12.10, 16:54
    Długość cyklu nic nam nie powie. To może być normalne albo nienormalne.

To, czy wszystko jest w porządku można powiedzieć jak się ma 3, a najlepiej 6 cykli obserwacji.
    --
    RK
    <specjalista ds. naturalnych metod rozpoznawania płodności>
  • mama_vinca 10.12.10, 17:33
    Poczytaj sobie na temat mierzenia temperatury.Bedziesz widziela ile trwa faza lutealna i czy faktycznie mozesz miec problem z progresteronem.Albo zrob badania hormonow.Na plamienia moze Ci pomoc wit b6 plus magnes.
    --
    Dostałam na Mikołaja "małe co nieco"...
    Tak małe, że do dzisiaj nie mogę tego znaleźć;)
  • paskud_agg 10.12.10, 18:58
    >magnes

MagneZ :)
  • mama_vinca 10.12.10, 22:16
    Bo ja lykam magneSium ;)
    --
    Dostałam na Mikołaja "małe co nieco"...
    Tak małe, że do dzisiaj nie mogę tego znaleźć;)
  • 11.jula 11.12.10, 11:20
    Nie wiem czy cię to pocieszy, ale ja mam tak samo. Wcześniej cykle ok. 33 dni, teraz 26. U mnie może być to związek , tak sobie myślę, z usunięciem jajnika, choć i przed operacją co któryś cykl był taki krótki. Jednak zawsze obserwuję skoki temperatury, po skoku 12 dni do miesiączki. Mam tylko trudności z interpretacją śluzu, bo jakoś zanikł/
    Acha, i tak ok. 3-4 dni przde miesiączką zaczynają się plamienia. Ostatni dzień to nawet skąpe krwawienie, ale jest jeszcze wyższa temperatura, więc nie zaliczam tego do nowego cyklu, choć nie wiem czy dobrze robię.
  • kropka_a 12.12.10, 12:31
    Cześć Dziewczyny!
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi!
    Wcześniej prowadziłam obserwacje, mierzyłam tempkę, ostatnio trochę zaniedbałam, widzę, ze muszę do tego wrócić, wtedy zobaczę czy wszystko oki. Hormony zrobię; podobnie jak jula11 tez mam trudności z interpretacją śluzu (trudniej mi zaobserwować ten płodny, i jakoś to krótko trwa). No nic, muszę obserwować.
    Pozdrawiam ciepło!
  • amoremio7 12.12.10, 14:22
    miałam podobnie(przez kilka lat) a lekarz zawsze powtarzał że taka uroda ,że tak musi być,a jednak nie musiało ,bo odkąd leczę tarczycę i mam odpowiednio ustawione hormony wszystko wróciło do normy
  • serena989 17.08.18, 09:58
    Tak krótkie cykle zawsze oznaczają cykle bezowulacyjne.
  • horpyna4 19.08.18, 17:20
    Wcale nie, może być normalna owulacja. Tylko trzeba sprawdzić, czy jest to skrócenie pierwszej fazy cyklu, czy fazy lutealnej. W tym drugim przypadku może oznaczać to niedobór progesteronu, zwłaszcza jeżeli miesiączkę poprzedzają plamienia.

Jeżeli jest to tylko skrócenie początkowej fazy cyklu, to nie powinno być problemów z ciążą. Jeżeli jednak chodzi o fazę lutealną, to trzeba brać progesteron, ale dopiero po jakichś trzech dniach podwyższonej temperatury. Brany za wcześnie może blokować owulację.

Tak, czy owak, warto mierzyć temperaturę zgodnie z zasadami NPR, bo inaczej zupełnie nic nie wiadomo. Wykres temperatury w ciągu cyklu to naprawdę podstawowa informacja.
  • emilkawesol 22.07.19, 21:54
    mogło ci się skrucić jak zaczełaś brać leki .
    ja np mam ruznie co 24 , co 25 , co 28 dni .
    tez miałam tak przed zajściem i niestety mam znowu tak po poronieniu ,
    .
    też ide do karza poniewarz od czasu kiedy poroniłam czyli 6 mies temu dostaje dwa dni w czesniej niz mi pokazuje w kaledarzyku i tez nieraz jesen dzien w czesniej .
    np w czoraj ochałam sie z mężem i nie wiadomo kiedy zaczełam najpierw plamic na brązowo potem na rużowo i na koncu na czerwono i trzyma mi sie do tej pory bli mnie prawy jajnik oraz plecy .
  • horpyna4 29.07.19, 09:22
    Emilka, dokształć się trochę zarówno w dziedzinie ortografii, jak i NPR. U góry strony masz linkownię; poczytaj sobie trochę i zrozum, że kalendarzyk nie jest żadną metodą. Zamień kalendarzyk na termometr, to będziesz wiedzieć, co dzieje się z Twoim organizmem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka