Dodaj do ulubionych

Spadek temp. w 6 dniu fazy lutealnej, plamienia

13.12.10, 14:43
Nie wiem co się dzieje, czy dobrze wyznaczyłam fazę lutealną?
Mam jakąs niska temperaturę w tym cyklu, choc może się jeszcze rozbuja, pierwszy raz tak mam. Cykle mam róznie, ale fazę lutealną zawsze około 15 - 16 dni.
I w tym cyklu miałam niteczki krwi w sluzie płodnym w okresie (moim zdaniem) okołoowulacyjnym.
I skąd to plamienie? Ma kolor czerwono różowy i dziś już chyba ustępuje...
Wklejam linka do moich wykresów
Seks bez zabezpieczenia
Edytor zaawansowany
  • 13.12.10, 14:44
    owulator.pl/wykres.php?data=ypWammdqnXJpYp1kx53HZG1klmprm5dtaG2Zmm5zmnTHlJo%3D

Przepraszam, nie dodałam linka :)
  • 13.12.10, 17:51
    Po pierwsze - nie należy zmieniać termometru w trakcie cyklu, a zwłaszcza w okolicach skoku temperatury. Bo linia podstawowa przestaje obowiązywać dla pomiarów po zmianie: między wskazaniami dwóch termometrów może być przesunięcie.

A po drugie - czas pokaże. Za kilka dni będzie wszystko wiadomo. Czasami temperatura ulega jednorazowemu obniżeniu przy implantacji zarodka. Może będzie ciąża?
  • 13.12.10, 18:28
    Używałam termometru elektronicznego. Ale raz spróbowałam zmierzyć tempke 2 razy pod rząd i ku mojemu zdumieniu pomiary znacznie się różniły...
    tak więc wróciłam do rtęciowego, tylko że mierze i jednym i drugim i pomiary są podobne
    no zobaczymy za kilka dni, ale jeszcze nigdy tempka nie spadła mi poniżej granicy, dlatego się zdziwiłam
  • 15.12.10, 08:44
    Trochę temperatura wzrosła, biorę luteine 2 razy dziennie na " w razie czego" :)
    plamienia ustały
    Ciekawi mnie tylko ten spadek pod linię...
  • 27.12.10, 08:23
    Nic nie rozumiem... co to moze być ?
    Ginekologa mam dopiero 14 stycznia... Testy ujemne... skończyłam brac luteine w czwartek i nic!!!!
  • 28.12.10, 11:37
    Może być tak, że test jeszcze nie wykrył ciąży, ale równie dobrze za parę dni możesz jeszcze dostać okres. Jeśli chcesz mieć pewność co do ciąży to najlepiej idź zrobić betę
    --
    [img]http://www.suwaczki.com/tickers/zrz63e5enmjgko05.png[/img]
  • 29.12.10, 08:17
    Dziś ide do gina, tak więc mam nadzieję, że wszystko się wyjaśni.
    Czy ktoś może wie jakie moga być przyczyny tej wysokiej tempki? Moja faza lutealna to zazwyczaj 16 dni maks 17 (ale już z plamieniem tego 17 dnia)?\
    Dziś tempka jeszcze wyżej załamka :(
  • 29.12.10, 09:34
    Ja raz miałam "za długą" fazę lutealną. Starałam sie jeszcze wtedy o dziecko. Więc kiedy miałam już 18 dni wyższych temperatur (z reguły było to 14-16dni) cała happy poleciałam na betę a tu wynik 0. Zadzwoniłam do ginki i ta kazała powtórzyć badanie. W 22 dniu III fazy beta też 0. Dopiero po luteinie stosowanej 5 dni dostałam okres, po 28 dniach fazy lutealnej.
    Ale nie wiem, co to było
    --
  • 29.12.10, 10:10
    Njciekawsze jest to , że ja luteine brałam w tym cyklu. Skończyłam w zeszły czwartek to nawet z odstawienia powinna się pojawić @ (u mnie przeważnie do 3 dni po odstawieniu). A tu 6 dzień i ciszaaaaaa. No nic zapytam ginka, tyle, że ide do jakiegoś nowego i nie wiem na ile on rozmowny będzie :D
  • 29.12.10, 11:25
    Ja w tamtym cyklu też brałam Luteinę i Metformax. Luteinę brałam od 16-25dc i zawsze po niej dostawałam okres w ciągu kilku dni, a wtedy nie dostałam. Dopiero po tych dodatkowych 5 dniach, dawka była zwiększona
    --
  • 29.12.10, 13:46
    Raz (za radą lekarza) wzięłam Duphaston przed owulacją ( wg temperatur) , skończyłam zapisaną dawkę i dopiero potem doszło do owulacji, skoku temperatury i okres dostałam dopiero po 14 dniach od ostatniej dawki leku. Lekarka powiedziała, że po D. krwawienie może pojawić się do 2 tygodni.
    Napisz jak skomentował to Twój lekarz.
  • 30.12.10, 12:22
    Myślę, że to bardzo ciekawe co mi sie przytrafiło, bo patrząc na mój wykres to każdy by powiedział, że jestem w ciąży
    otoż nie
    dziś test znów negatywny
    ginekolog po usg stweirdził na prawym jajniku dwie torbiele proste, tylko cholera jakies małe jedna 14 mm druga 16 mm. Dla mnie to dziwne... jak kiedykolwiek miałam torbiel to była wielkości około 40 mm nawet wiecej i po luteinie ładnie schodziła...
    obok torbieli jest ciałko żołte 16 mm???????? i to jest ekstra ciekawe
    lekarz kazał mi zrobić test dziś rano i powiedział, że jesli negatyny to mam brać Primolut nor prze 10 dni 3 razy dziennie. Ciąży na usg nie stwierdził. Kiedy zapytałam go o ten dziwny wzrost temperatury po odstawieniu luteiny to powiedział, ze to faktycznie dziwne, ale że może to torbiel daje taki efekt... tylko na pytanie dlaczego w takim razie nie miałm zwiekszonej temperatury przez cała fazę lutealną (bo wyrażnie tempka podniosła mi sie w 19 dniu fazy lutealnej) i że w sumie torbiel tam już była nie był mi w stanie odpowiedzieć, bo sam się dziwił...
    tak więc mam nadzieję, ze po tylu testach negatywnych nie ma tam ciąży, bo ten lek co wzięłam na wywołanie nie może być stosowany w jej trakcie...
    w sumie to moja wizyta u niego trwałą 50 minut i dawno tak sie nie wypytałam gina :D
  • 30.12.10, 12:30
    czerwcowa panienka
    to ciekawe, że dupek prze owulacja...
    wiesz ja już sie zaczełam zastanawiać czy ja tej owulacji nie miałm własnie kilka dni temu.
    Bo jak się spjrze na wykres to waściwie dopiero od kilku dni mam faze naprawde wyższych temperatur (takich właściwych dla mojej fazy lutealnej). I teraz te "torbiele" to może te nie dominujące pęcherzyki graffa i jeden po owulce czyli to ciałko żółte. Na lewym jajniku miałam kilka małych powiedział, ze to już na nastepny cykl. Hmmmmm nawet płyn w zatoce douglasa miałam... tylko nie było śluzu płodnego, albo ja nie zauważyłam go... Zawsze mnie cikawiło jak lekarze odrożniają pęcherzyki graffa od torbieli od ciąłek żółtych... może mi ktoś to wyjaśni, czy lekarz może się pomylić co do obrazu usg?
  • 30.12.10, 15:52
    Dupka wzięłam z przykazania lekarza od 16dc, a to wysżło przed owulacją.
    Twoj wykres rzeczywiście jest dziwny i na pewno zmiana termometru mu nie pomogła. Można gdybać, że najpierw zmieniłaś termometr i to wykazało mały skok, potem wzięłaś luteinę ( wychodzi że za wcześnie bo termomert zmylił), która blokowała owulkę, no i może po odstawieniu luteiny dochodzi do owulacji i dopiero teraz zaczyna się faza wyższych. Ale to gdybanie.
    Wyjścia są chyba trzy: *idziesz do innego lekarza i szukasz potwierdzenia tego co tówj stwierdził ( lub zaprzeczenia i innej diagnozy)
    *ufasz swojemu lekarzowi i bierzesz lek który Ci przepisał i czekasz co wyniknie (pytanie czy ten lek nie zaszkodzi ewentualnej ciąży - gdyby nasze gdybanie się sprawdziło i teraz zaszłaś w ciażę)
    * zakłasz że I wyższa to ta z 26.12 i czekasz 14 dni i robisz test. Albo wyjdzie negatywny to weźmiesz leki albo pozytywny ....
    Skomplikowana sprawa
  • 30.12.10, 16:13
    Ja bym się skusiła założyć, że pierwsza wyższa to albo 18 albo 22 grudzień i poczekać jeszcze trochę. jak okres nie przyjdzie to zrób betę, to da Ci pewność co do ciąży. Torbiel też może wydłużać fazę lutealną. I nie zaszkodzi przejść sie do innego lekarza skoro ten pewnych rzeczy sam nie wie
    --
  • 30.12.10, 19:58
    z moich doświadczeń wynika, ze ginekolodzy to nie bardzo wiedza o co chodzi w metodzie termiczne :) i nawet nie chcą o tym rozmawiać (to tylko my kobitki jesteśmy zafiksowane na tym punkcie :P)
    termometr musiałam zmienić, bo mój elektroniczny zaczął tak świrować, że pomiar jeden po drugim różnił się o cały stopień... dlatego wróciłam do rtęciowego
    tylko zastanawia mnie ten śluz... bo teraz to raczej na 99% go nie było... a wtedy co go zaznaczyłam an pewno był
    tabletki już wzięłam i pójdę do swojego "starego" lekarza jak skończę kurację, trudno...
    tylko tak się marnie czuje od kilku dni... ze gdybym nie robiła tych testów... a ciąża z przytulanek z ostatnich dni to jest prawie niemożliwa, z tych wcześniejszych i owszem, a to już raczej by test wykazał
    no i jeszcze endometrium grubości 4,3 mm tak więc kolejny element za brakiem ciąży

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.