• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

śluz płodny po owulacji czy brak owu?

• 22.06.11, 18:36
    Mam pytanie. Jestem w 21dc ( na ogól cykle 24-26) i pojawił się spowrotem śluz płodny. Jest rozciągliwy, niedokońca przezroczysty i znajduje sie tylko przy szyjce. Towarzyszy mu uczucie wilgotnosci ( juz drugi dzien ). Jestem w 5 dniu wyższych temperatur, od 2 dnia wyższej temperatury przyjmuje luteine 2x1 podjezykową.

Czy luteina mogla zaburzyc owulacje? czy mimo podniesionej temperatury ( wiem, ze luteina tez temp podnosi) mogla owulacja sie przesunąć ?? Skad ten sluz, już nic nie rozumiem..
    Edytor zaawansowany
    • 22.06.11, 20:45
      O ile kojarzę - nie jesteś w piątym dniu wyższych temperatur (jedna z tych, które wzięłaś za przedwzrostowe jest na równy z tymi, które wzięłaś z wyższe - czyli były one przedwzrostowymi).

19.06 napisałaś:

1-3 @ brak pomiaru
      > 4 dc- 36,6
      > 5 dc- 36,4 płynny
      > 6 dc- 36,4 płynny
      > 7 dc- 36,4 rozciągliwy
      > 8 dc- 36,4 wilgotno,
      > 9 dc- 36,5 rozciągliwy
      > 10dc-36,5 brak odczuć
      > 11dc-36,5 brak odczuć
      > 12dc-36,4 brak odczuć
      > 13dc-36,7 brak odczuć
      > 14dc-36,3 mokro, rozciągliwy ( tylko rano)
      > 15dc-36,4
      > 16dc-36,5
      > 17dc-36,7
      > 18dc-36,7

Zwróć uwagę, że 13dc temp miała 36,7 - co wyklucza możliwość by 17 i 18 dc były wyższymi (eg metody angielskiej - nie wiem jaką metodą Ty się posługujesz).
      Pisałaś, że w okolicy 13dc miałaś jakieś zakłócenie ale ponieważ nie ma pewności że to akurat 13dc to należy przyjąć wariant że temp. z tego dnia jest prawidłowa.

Jest opcja, że owulacji w ty cyklu nie było i mimo wszystko nastąpi krwawienie; to krwawienie nie zakończy wówczas cyklu, temperaturę mierz w miarę możliwości podczas krwawienia i po - to będzie kontynuacja cyklu a krwawienie będzie krwawieniem śródcyklicznym które może towarzyszyć owulacji jest opcja że owulacji nie było i jest kolejne podejście teraz; jest opcja że owulacja była a ciałko żółte nie działa prawidłowo - niemniej każda z tych opcji jest domniemana bo żeby móc coś konkretniej powiedzieć - musimy mieć wgląd do minimum 3 Twoich cykli (pełne obserwacje).

Luteina mogła zahamować wystąpienie owulacji, oczywiście. Mogła też zafałszować temperaturę. Luteinę ZAWSZE bierzemy po bezwzględnym potwierdzeniu przebycia owu a to nigdy nie ma miejsca w drugiej wyższej, minimum po 3 - 4 wyższych.

--
      Biżuteria - moja pasja, moja praca, moja... :)
      Mój blog artystyczny
      • 22.06.11, 22:00
        Nglka przesylam dalsze temperatury, choć są one pewnie zakłócone luteiną

19dc-36,7
        20dc-36,8
        21dc-36,85

Już sama nie wiem co o tym myśleć. Uczucie wilgotności cay czas jest, śluz jest mleczno-biały, przy szyjce troszke rozciągliwy, z pewnością jest go wiecej, ale to chyba z powodu luteiny. Szyjka jest nisko ( dosięgam ją bez problemu), i chyba zamknieta ( mam z tym wieczny problem)

Wygląda mi to jednak na bezowulacyjny cykl. Poprzedniego cyklu nie przedstawie, bo byl calkowicie zaburzony przez ból zęba i ketonal. Mam niedmoge ciałka żółtego. Staram sie o dziecko juz 7 cykl. I widzie, ze kolejny cykl jest stracony..

Z reguły cykle mam 24-26, na ogół od 21-22 dc zaczynają sie plamienia, które przemieniają sie w @.

Obserwuje sie dalej.. Mam jednak nadzieje, ze ta temperatura byla zaburzona przez castagnus. 11 dc wzielam osttanie dwie tabletki castagnusa, 12 dc nie brałam a 13 dc był skok
        • 22.06.11, 22:18
          Luteina może ale nie musi zatrzymać owu. Możliwe, że owu już była. Śluz przy szyjce może być rozciągliwy szczególnie, jeśli regularnie współżyjesz - jeśli to nie jest Twój "typowy" śluz w dniach płodnych to ja bym miała go na uwadze ale nie przekreślałabym szans na ciążę. I choćby dlatego luteinę stosowałabym nie klasyczne 10-12 dni ale do nadejścia krwawienia (lub 16-18 dni, test - i w przypadku neg wyniku - odstawić) - a to po to by dać szansę na zagnieżdżenie, jeśli do owulacji doszło już po przyjęciu pierwszej tabletki Luteiny.

Możemy teraz tylko gdybać, że lutealna trwa od 20 dc. Po 1sze nie ma jeszcze 3 wyższych a po 2gie nie ma pewności, czy Lutena nie zafałszowała wykresu.

W kilku moich cyklach (chyba 2, max 3 spośród wszystkich obserwowanych w ciągu ok 5 lat) była taka sytuacja, że po zaniku śluzu płodnego na 2-3 dni pojawiała się rozciągliwość przy szyjce. Stosuję metodę angielską i ta nie uzależnia wyższych od szczytu śluzu, lutealna we wszystkich tych nietypowych 2-3 cyklach była prawidłowo długa, mimo szczytu występującego kilka dni po wzroście.
          --
          Biżuteria - moja pasja, moja praca, moja... :)
          Mój blog artystyczny
          • 22.06.11, 22:38
            Mój typowy płodny sluz jest klasyczne kurze białko. Z racji krótkich cykli odrazu po @ mam dni wilgotne i śluz jak woda, zmienia się w rozciągliwy ( widoczny na zewnątrz) aż przybiera wygląd białka kurzego. Po owulacji nastepują dni suche i przed @ z powodu niedomogi lutealnej i spadku progesteronu zaczyna sie na nowo śluz rozciągliwy i plamienie.

Ten śluz co mam teraz - mleczny, kremowy a zarazem przy szyjce z cechami rozciągliwości- nie rozciągne go w palcach, nie jest typowo płodny, jest bardziej kleisty, zdarza mi sie chyba pierwszy raz ( mysle ze to przez luteine).

Bład popełniłam przerywając kuracje castagnusem - powinno byc 90 dni, ja bralam troche ponad 60 dni. Bolały mnie cały czas piersi, brzuch i jajniki a plamienia nie znikały, wiec go odstawiłam wraz z końcem opakowania.

Masz racje, teraz to tylko gdybanie. Luteine bede brała, tak jak sugerujesz- do wystapienia krwawienia ( lub plamienia) lub 18dni wyższej i test.

jedyne co zauwazyłam po luteinie to temperatura- nie mialam nigdy tak wysokiej. Moja temperatura w fazie lutealnej to z reguły 36,7. Wiec czekam dalej

dziekuje Ci nglka
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.