Dodaj do ulubionych

Kiedy doszło do poczęcia? Watpliwości.

10.10.18, 01:14
Witam.
Chciała bym prosić o pomoc w ustaleniu terminu poczęcia. Jestem w ciaży. Przed tym cyklem mialam pierwszy okres po porodzie (ok 1r2m). Nadal karmię piersią. Temperaturę mierzyłam o 6rano w pochwie zwykłym termometrem. Przed pomiarem spałam co najmniej 3 godziny. Wtedy najczęściej chodziłam spać ok2w nocy. Nie wiem jak mogłabym zamieścić tutaj zdjęcie mojego wykresu wiec postaram się czytelnie go opisać. Będę bardzo wdzięczna za pomoc bo najwiecej w internecie można wyczytać na temat określania okresów nieplodnych i plodnych a nie o ustaleniu poczecia i tym samym daty porodu.

Po zakonczeniu krwawienia
36.2
36.4
36.4
36.4
36.4
36.2
36.3
36.4
36.4
36.4 *
36.9 gość na noc w domu
36.2
36.4
36.5
36.4 niecałe
36.5
36.4 niecałe
36.5 niecałe >stres
36.5
36.7 niecałe
36.9
37 niecałe
36.8
36.9
36.8
36.8
36.8
36.6
36.5
36.9
36.9
37niecałe
37
37
Od temperatury 36.4 z * obserwowalam śluz typu plodnego który wygasa dopiero jak temperatury zaczynają być wyższe. Sex uprawialismy co 2.3 dni a w okresie śluzu nawet codziennie. Po pierwszym skoku na 36.9 czulam że coś dzieje się w moich jajnikach z różnym nasileniem przez jakies 7dni. Nie badałam szyjki.
Czy ktoś pomoże?
Ja podejrzewam że poczęcie bylo ok pierwszej temperatury 36.7 albo jakies 2dni wczesniej ale gubi mnie troche późniejszy spadek przez 2dni po czym znowu wzrost (wtedy objawów płodności nie widzialam).
😁
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 10.10.18, 10:46
    Nie da się ustalić dokładnego terminu poczęcia na podstawie wykresu, istnieje kilkudniowe okienko. Termin porodu też zawsze jest przybliżony; poza tym bywa, że dziecko chce urodzić się wcześniej.

Najdokładniej można ustalić termin poczęcia przy monitorowaniu owulacji. Jeżeli USG pokaże, kiedy pękł pęcherzyk i zostało uwolnione jajeczko, to do poczęcia może dojść w ciągu ośmiu godzin (nawet jeżeli współżycie było dwa - trzy dni wcześniej, bo plemniki żyją kilka dni). Ale i to nie daje gwarancji ustalenia daty porodu z dokładnością do jednego dnia.
  • kropaskowa 10.10.18, 15:07
    To prawda. Ale też gdzieś tutaj na forum ktos pisal że skoro jest skok temperatury to byla owulacja. U mnie nie ma typowego skoku tylko stopniowy wzrost. Co o tym myśleć? I skad ten spadek po kilku dniach wyższych tem?
  • horpyna4 10.10.18, 19:31
    Może być skok, może być wolniejszy wzrost. Najlepiej sobie to narysować, wtedy wszystko dobrze widać. I po wzroście wykres też nie musi przebiegać idealnie równo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.