Dodaj do ulubionych

dotyczy szyjki

15.02.07, 08:01
witam, nie znam sie zupelnie badaniu szyjki, wiec doswiadczonych prosze o
odpowiedz co oznacza szyjka nisko opuszczona i wydaje mi sie ze otwarta? nie
badam szyjki wiec nie wiem jak sie zmienia, ale jakis czas temu sparwdzilam i
byla wysoko i zamknieta, a wczoraj przypadkowo sparwdzilam i wydaje mi sie ze
byla nisko i tak jakby otwarta?
--
"Nic tak nie boli jak śmierć spełnionego marzenia"
Dagusia 13.10.2006 (***) 23tc
Obserwuj wątek
    • nglka Re: dotyczy szyjki 15.02.07, 08:11
      To masz dokładny opis jak interpretować: www.npr.prolife.pl/szyjka.htm

Opuszczona i otwarta może oznaczać, że spada poziom progesteronu i zbliża się
      miesiączka szybkimi krokami. Istnieje też możliwość złej interpretacji objawu
      (może nie być opuszczona a uniesiona ku górze, co przy tyłozgięciu, np u mnie,
      daje wrażenie, że jest bliżej wylotu).
      • channtall Re: dotyczy szyjki 15.02.07, 08:54
        ja mam tyłozgięcie. a jak wyglada szyjka w ciazy? jak mozna rozpoznac ciaze po
        szyjce?
        --
        "Nic tak nie boli jak śmierć spełnionego marzenia"
        Dagusia 13.10.2006 (***) 23tc
            • nglka Re: dotyczy szyjki 15.03.07, 18:25
              Odpowiedziałam tam, przekleję i tu, jednak tu przy okazji poprawię swoje
              nieszczęsne literówki :)

Jak prosiłaś Megiso - tak robię, już wyjaśniam.
              Pojęcie "miękka" to nie to samo co "rozpulchniona" mimo, że często jedno łączy
              się z drugim w dniu szczytu (szyjka rozoulchniona, miękka, otwarta, uniesiona).
              ALE - równie tego samego dnia wieczorem, już, gdy czuję, ze objawy najwyższej
              płodności mijają - szyjka twardnieje dalej będąc rozpulchnioną. W dotyku daje to
              wrażenie miejsca ukąszonego przez (ogromnego, hehe) komara, tak przynajmniej ja
              bym to opisała. Duża, nad wyraz "wypchana" szyjka na tyle twardawa w dotyku, że
              możnaby nazwać ją bąblem po ukąszeniu właśnie :-)
    • mrj77 Re: dotyczy szyjki 08.03.07, 00:03
      witam, proszę o jakąś opinię/informację, bo się pogubiłam
      otóż obserwacje tempki i śluzu prowadzę już 6 rok i z tym sobie radzę; teraz gdy
      mam już upragnione maluchy i nie planuję kolejnego postanowiłam włączyć do moich
      obserwacji szyjkę macicy (jako potwierdzenie, że prawidłowo śluz interpretuję i
      dla tzw. świętego spokoju) i tu zaczęły się schody: otóż moja szyjka po @ jest
      tak wysoko, że nieosiągalna dla mnie, im bliżej owu tym niżej, łatwiej dostępna
      (otwartość i miękkość standardowo się zachowują), po owu pozostaje nisko, tylko
      twarda i prawie zamknięta (jak to po porodach); wyżej pisałyście o tyłozgięciu,
      że daje mylne wrażenia, przed ciążami miałam je, teraz nie wiem (ale nie wiem
      też, czy takie rzeczy się zmieniają), czy to może być to, czy też "dziwna" jestem?
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka