Badania hormonalne kiedy? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Prosze Was o pomoc.Wiecie moze w jakich dniach cyklu robic badania
    hormonalne?Staramy sie od roku i jak narazie pudlo:( .Wybierem sie
    na urlop do domu i chce zrobic sobie badania.A podobno badania
    hormonalne wykonuje sie w okreslonych dniach cyklu.
    • Różne badania różnie się wykonuje.
      Napisz jakie konkretnie badania masz wykonać. Cały profil hormonalny, czy tylko
      część - jaką?
      --
      NPR - wykresy

Młode
      • Mieszkam w Uk i wybieram sie na kilka dni do domu i w tym czasie
        zrobic jakies badania.Plan mam taki: w pierszy dzien jak przyjade
        chce isc zrobic zaraz z rana badania hormonalne a potem zapisac sie
        na wizyte i juz isc z tymi badaniami zeby nie tracic czasu.Bo jesli
        przyjade i bede czekala na wizyte do lekarza on dopiero zleci
        badania a potem znowu bede czekala na kolejna wizyte zeby
        zinterpretowal moje wyniki to zajmie mi troche czasu ktorego mi
        zwyczajnie brak:(
      • Moze cos mi doradzicie?
        • A mierzysz temperaturę i obserwujesz śluz? Bo pierwsze sygnały, że
          coś nie tak jest z hormonami, pojawiają się na wykresie temperatury.
          Bez tego nie ma sensu robienie badań, bo nie wiadomo, czego szukać i
          człowiek niepotrzebnie wpędza się w koszty.
          • Od 3 miesiacy sprawdzam temperature.W lutym-marcu wygladalo to tak:
            1 d.c.-36,2
            2 d.c.-36,3
            3 d.c.-36,1
            4 -----36,3
            5 -----36,2
            6 -----36,3
            7 -----36,3
            8 -----36,3
            9 -----36,5
            10 ----36,2
            11 ----36,1
            12 ----36,2
            13 ----36,1
            14 ----36,2
            15 ----36,1
            16 ----36-4
            17 ----36,5
            18 ----36,4
            19 ----36,5
            20 ----36,4
            21 ----36,4
            22 ----36,6
            23 ----36,5
            24 ----36,4
            25 ----36,7
            26 ----36,6
            27 ----36,5
            28 ----36,2 dostalam okres
            temperature sprawdzam w ustach codziennie rano.Do tego robilam test
            owulacyjny i wyszlo mi 15 d.c kreska testowa mocniejsza i zgodnie z
            instrukcja mozna sie juz starac.Sluz mam od okolo 10d.c do 15d.c.
            Staramy sie trafiac juz od roku i nic a dodam ze juz jestem wiekowa
            bo skonczylam 30 lat:(
            • Chce podjac jakies badania co jest ze ciagle pudlo:( Myslalam ze
              zaczne badac hormony i juz z wynikami pobiegne na wizyte.A co Wy o
              tym sadzicie?
              • Po pierwsze zbadaj nasienie męża i poczekaj na wyniki, bo niepłodność rozłożona
                jest po połowie to u faceta, to u kobiety. W porównaniu - koszt badania u faceta
                to około 40 zł a u Ciebie na początek kilkaset zł (200-500) za profil
                hormonalny, potem kilka stówek za dodatkowe hormony, potem sporo za hsg i tak dalej.
                Zawsze i wszędzie rozpoczyna się od zbadania faceta.

Twój cykl wygląda bardzo prawidłowo, faza przedowulacyjna prawidłowa,
                poowulacyjna prawidłowa, ładny wzrost, wyraźnie dwufazowy cykl, brak gwałtownych
                skoków - nie wygląda na to, by cokolwiek było nie tak. Szczerze radzę zacząć od
                Partnera!
                --
                NPR - wykresy

Młode
                • Bardzo mnie pocieszylas bo jestem juz troszke podlamana roka staran
                  i nic oraz tym mysleniem gdzie jest problem do tego moj wiek(30
                  lat).Ceny badan naprawde sa dosc wysokie qde:( ale dla posiadania
                  dziecka wiele bym dala.Moze najperw zaczne od rutynowej wizyty u
                  lekarza i on zleci mi jakies badania sam.A chcialam tak pospieszyc
                  to wszytko bo pojada tylko na kilka dni.A tu to troche skomplikowane
                  i kosztowne ehh.Wiec nadal bede liczyla na cud i porozmawiam z mezem
                  o jego badaniach.
                  P.S A moze stres mi tak przeszkadza bo mam wiele stresowa w pracy i
                  do tego myslenie o ciazy.Naprawde to trudne do tego jestem tutaj i
                  jest mi trudniej bo prosta wizyte musze wpasowac w urlop ktory mam
                  co kilka miesiecy ehh:( Lepiej mi jak sie wygadalam.
                  Dziekuje
                  • Przestań uważać wiek za problem, bo kobiety rodzą nieraz pierwsze
                    dziecko dobrze po trzydziestce, a nawet po czterdziestce. Wyluzuj,
                    bo to najbardziej pomaga. I jak się starasz, to kieruj się głównie
                    śluzem płodnym. A przebadać trzeba przede wszystkim chłopa, bo po
                    pierwsze dużo taniej, a po drugie plemniki są podatne na różne
                    negatywne działania i nasienie może być kiepskie przez pewien czas,
                    niekoniecznie na zawsze. To ważne, bo czasem faceci mają opory przed
                    badaniem, że niby podważa się ich męskość. A to może być przejściowa
                    sprawa.
                    No i pamiętaj - zajście w ciążę nawet w najbardziej sprzyjających
                    okolicznościach jest mniej prawdopodobne, niż niezajście. Czasem
                    najzdrowsze pary starają się i kilka lat, zanim się uda. A niektórym
                    udaje się za pierwszym razem; tak to bywa ze zdarzeniami, którymi
                    rządzi rachunek prawdopodobieństwa.
                    Najważniejsze, żebyś pozbyła się wewnętrznej presji, że musisz już,
                    bo za rok będzie za późno. Nie będzie za późno i za pięć lat.
                    • Horpyta dziekuje za dobre rady.
                      Musze sie przyznac ze dobila mnie nasza klasa gdzie zobaczylam ze
                      90% kolezanek maja dzieci albo juz nawet dwoje i tak mi sie smutno
                      robi jak ogladam zdjecia(to tak nawiasem)
                      Od 2 miesiecy robie testy owulacyjne.Wyszlo mi ze 15 dc powinnam sie
                      starac bo do okolo 24 godzic bedzie owulacja a sluz mam miedzy 10 a
                      15 dc najwiekszy( co dziwne bo test pokazuje 15 gdzie juz slabszyy
                      sluz).Przytulanki mamy (okolo) co dwa dni w tym czasie.Ale w
                      przyszlym cyklu chce obrac inna taktyke:) tzn. tydzien bez
                      przytulanek i dokladnie w tym dniu kiedy test wyjdzie
                      nacierac:).Opakowanie testow wystarczy mi na nowy cykl i juz daje
                      sobie z nimi luz.
                      Bardzo mi pomaga to forum na wiekszosc pytan juz znalazlam tu
                      odpowiedzi.I tu nauczylam sie obserwowac siebie.
                      Pozdawiam
                      • scola napisała:

> Musze sie przyznac ze dobila mnie nasza klasa gdzie zobaczylam ze
                        > 90% kolezanek maja dzieci albo juz nawet dwoje i tak mi sie smutno
                        > robi jak ogladam zdjecia(to tak nawiasem)

I jakbyś zapytała koleżanki to minimum większość z nich ma dzieci z wpadki
                        (czyli o ciąży się nie myśli i nie stresuje się nie-zajściem). U mnie z
                        podstawówki 5 dziewczyn ma już dzieci (o tylu wiem). Wszystkie wpadkowe.
                        A myślisz, że czemu w Domach Dziecka podstawowym pytaniem przy adopcji jest
                        pytanie "co Pani zrobi, gdy zajdzie Pani w ciążę"? Bo szalenie duża grupa kobiet
                        blokuje się przed ciążą nawet przez 10 lat i zachodzą niemal natychmiast po
                        wprowadzeniu się zaadoptowanego dziecka w Ich życie. Bo przestaje im zależeć.
                        im bardziejb będziesz wkręcać się w badania (szczególnie przed zbadaniem
                        partnera, na prawdę, to bez sensu!) tym bardziej będziesz się blokować psychicznie.
                        --
                        NPR - wykresy

Młode
                        • Z mojej podstawowki to juz wszystkie maja dzieciaczki.
                          Od 3 miesiecy biore wiesiolek(kolezanka mi przywiozla)i kupilam
                          tutaj witaminy Pronatal.W opakowaniu jest pudelko dla kobiet takie
                          rozowe i dla mezczyzn szare zalecane dla starajacych sie par.I
                          wyczylalam gdzies ze dla mezczyzn dobra jest witamina C na
                          ruchliwosc plemnikow.A Wy czym sie wspomagacie?
                          • o wspomaganiu u mężczyny można byłoby powiedzieć po badaniu nasienia, bo nie
                            wiadomo, czy to cokolwiek da. oczywiście można próbować ale to tak, jakbyś
                            chciała naprawiać swój świat od końca - badania u siebie, witaminy, poprawa
                            jakości plemników... A może to bakteria w nasieniu? A może tryb życia mężczyzny?
                            Ja swojemu podsuwałam Salfazin i sama łykałam tylko kwas foliowy. Niemąż sam z
                            siebie brał dodatkowo cynk i witaminy z grupy B, ale to "od zawsze" łykał.
                            --
                            NPR - wykresy

Młode
                            • Scola, ja sie tylko wtrace a propos Twojej wczesniejszej wypowiedzi. Spokojnie
                              mozesz kupowac wiesiolek w UK, nie musisz po niego do Polski jezdzic. Jest
                              dostepny we wszelkich Bootsach, a takze w sklepach z suplementami. Nazywa sie
                              Evening Primrose Oil. Mozna kupic duze opakowanie i wychodzi naprawde tanio.
                              Pozdrawiam i trzymaj sie.
    • Wilczka81 a masz jakies wiadomosci o badaniach w UK? Jak tu jest?
      Slyszalam ze tutaj bardzo dlugo czeka sie na wizyty,badania a potem
      wyniki.Jesli cos wiesz daj znac
    • Wracajac do mojego pytania.
      Z obliczen wynika ze bede w domu jak bede miala 17d.c. to jakie
      badania moge wtedy wykonac?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.