Dodaj do ulubionych

Cuda w Mieście Cudu - Wieści Podwarszawskie nr 9

02.03.11, 14:05
CytatWydawać by się mogło, że w kilka miesięcy po wyborach samorządowych atmosfera w gminnych radach unormowała się, a sytuacja polityczna stała się stabilna. Można by zakładać, że po dogadaniu „wcześniej na wszystko” radni ostro zabiorą się za pracę, realizując przedwyborcze obietnice. Nie wielu z nas zakładało, że przyjdzie się naszym wybrańcom zmagać nie z zadaniami i wyzwaniami, ale subordynowaniem niepokornych. Tych, jak wiemy w każdej gminie znajdzie się kilku, choć Radzymin wyraźnie w tym przoduje. Rozlicza tych, którzy do niedawna byli uważani za swoich.

„Narobiło się i wciąż robi” w samorządzie, który do niedawna uchodził w powiecie za najbardziej stabilny. Co prawda wybory nieco zmieniły układ sił, to te wciąż przychylne są panującemu burmistrzowi. Pierwsza awantura (o której nikt nie chce oficjalnie mówić), wydarzyła się tuż przed sesją, na której radni mieli wybrać zarząd gminy: przewodniczącego i jego zastępcę. Z tego, co wiemy, wyniki głosowania były całkowicie inne niż wcześniej ustalono. Kandydat opozycji przepadł z kretesem, co więcej, strona rządząca całkowicie zignorowała wcześniejsze porozumienia. Na nic zdało się oburzenie, na nic przypominanie tego, jak miało być.

(…winkRządza pieniądza
W czerwcu br. roku klub sportowy Rządza Załubice obchodziłby piętnastolecie swego istnienia. Z wydarzenia cieszyłby się bardzo jego wieloletni prezes i radny Zbigniew Jabłoński, gdyby nie informacja, która dotarła do niego pod koniec ubiegłego tygodnia. Dwoma decyzjami podjętymi z dnia na dzień, klub praktycznie przestał istnieć. Dla nikogo nie było ważne, że w zajęciach dwóch sekcji piłkarskich uczestniczy około 60 zawodników, że młodzi ludzie mają alternatywę wyboru organizacji pozalekcyjnego czasu, że regularnie organizowane są obozy i zgrupowania. Motywem podjęcia decyzji o jego likwidacji nie były też osiągane wyniki - miejsca w środkowej części tabeli ligi okręgowej
.


Więcej w gazecie
Edytor zaawansowany
  • przedemerytka 02.03.11, 14:30
    od kilku dni myślami wracałam do "Wiesci Podwarszawskich" a szczególnie do redaktora M. Chrzanowskiego - czuję kaca moralnego, chociaż moja polemika z nim nie wynikała z mojej złej woli. Jak pokazuje życie każdy ma prawo do pomyłek za co przepraszam. Nie wiem jeszcze kto napisał ten artykuł i mam nadzieję , że Pan redaktor M.C. nie obraził się na Radzymin.
  • acha2805 02.03.11, 21:20
    A mi osobiście bardzo podobają się skróty zastosowane w artykule... Pozostawiają czytelnikowi pełną swobodę w nazewnictwie wink

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.