Dodaj do ulubionych

Pytanie do radnego Godlewskiego

25.11.11, 13:15
Szanowny panie zauważyłam, że jako jedyny z radnych tego okręgu wykazuje pan zainteresowanie sprawami dawnego Aleksandrowa. Dlatego chciałam prosić pana o wyjaśnienie pewnej sprawy. Chodzi o ulicę Nową. W uchwale budżetowej na 2007 rok ( załącznik nr 8 do uchwały) pierwszy raz w budżecie znalazła się ulica Nowa. Na realizację zadania inwestycyjnego na lata 2007-2009 zaplanowano 1 020 tys. złotych. W budżecie na 2008 rok łączne nakłady finansowe na lata 2008-2010 wzrosły do kwoty 2 200 tys złotych. W kolejnych latach tj. 2010 i 2011 kwota ta urosła do trzech milionów a w 2011 ulica Nowa zniknęła z budżetu.
Może uda się panu wyjaśnić jaką kwotę z zaplanowanych urząd wydał na realizację zadania: "Budowa ulicy Nowej w Radzyminie" i jakie prace zostały wykonane. Czy zadanie inwestycyjne: "Budowa ulicy Nowej w Radzyminie" wróci do realizacji i kiedy by to było.
Jak radni rozliczyli burmistrza z niewykonania budżetu.
Edytor zaawansowany
  • godles007 26.11.11, 22:04
    Dobrze postaram się wyjaśnić tą sprawę. Tylko obawiam się ze środki zapisane na inwestycje na ulicy Nowej były to tylko takie "wentyle bezpieczeństwa" tak jak w tym roku było z budowa gimnazjum na które były pierwotnie przeznaczone 3 mln przepompownia na ul Maczka ok 80 tys. a jak trzeba było zrezygnować z inwestycji to z tych w pierwszej kolejności. Na pewno przyjże się tej sprawie z bliska. odpowiedz napisać na forum czy możne wysłać e-mailem?
  • godles007 30.11.11, 17:07
    Droga Pani byłem w urzędzie okazuje się ze ul. Nowa miała być małą obwodnica Radzymina dlatego środki przeznaczone na na ta inwestycje były takie duże. Naszym włodarzom z tamtego okresu marzyła się obwodnica dzięki której samochody miały omijać centrum Radzymina skręcając w ul Nowa z weteranów i przejeżdżając przez cegielnie wyjeżdżać na trasę do Warszawy. Ul Nowa miała być cala wyremontowana razem z odwodnieniem. dlaczego zrezygnowano z tego pomysłu? Jak poinformował mnie pracownik urzędu w pewnych miejscach trzeba by było poszerzyć ulice i tam były problemy własnościowe terenu. jeśli ta odpowiedz nie jest satysfakcjonująca to proszę pytać chętnie odpowiem na pytania. zapraszam również na moje dyżury do urzędu miasta w każda pierwszą środę miesiąca w godzinach 16-17.
  • kdobrzyniecki 30.11.11, 19:38
    Szanowny panie Rady Godlewski, na wstepie pragne wyrazic swoje uznanie, że jako drugi z radnych Radzymina, próbuje sie Pan kontaktowac z mieszkancami za pośrednictwem internetu i zaprasza na swoje dużury.

I to tyle byłoby w kwestii uznania. Czytając Pańską odpowiedź na zadane przez mieszkankę pytanie mogę z przykrością stwierdzić, iż powielił Pan utarty slogan głoszony przez włodarzy i urzedników. W Pana wypowiedzi brak jest rzetelnej informacji na co zostały przeznaczone pieniądze z ul. Nowej, kiedy Gmina zamierza poważnie podejśc do tematu, jakie konkretne działania zostały podjęte? Moim zdaniem dał się Pan zbyć urzędnikowi znaną śpiewką. Oczekuję większej determinacji.

To, co Pan napisał jest wszystkim znane i nie trzeba tego powtarzać. Pytanie jest kiedy włodarzom uda się zmienić ten stan rzeczy? Co zrobili do tej pory w sprawie budowy ul. Nowej?

PS.
    Traktowanie ul. Nowej jako "obwodnicy" jest utopijne i archaiczne, opiera się na planach sprzed wielu lat.
  • godles007 30.11.11, 20:45
    Dziękuje bardzo zarówno za słowo uznania jaki i za cenne uwagi, które zmotywują mnie do jeszcze większej dociekliwości u urzędników. Co do pytania na co zostały wydane pieniądze z ulicy nowej konkretnie ciężko stwierdzić zgodnie z uchwała 491/XXXV/2010 znikają środki przeznaczone na ul Nowa jedynie pozostaje kwota 180 000 na projekt, reszta kwoty zapewne poszła na spełnienie życzeń radnych poprzedniej kadencji gdyż był to rok wyborczy i budżet był mocno typowo wyborczy. Kiedy gmina ma zamiar podejść do tego tematu to dzieżko powiedzieć gdyż sytuacja finansowa gminy jak każdy wie nie jest najlepsza i raczej nie ma co liczyć na jakieś większe inwestycje. A jeśli chodzi co zostało zrobione na ul. Nowej to gołym okiem można zauważyć, ze kompletnie nic(niestety).
  • mieszkanka13 01.12.11, 10:32
    Bardzo Panu dziękuję za zainteresowanie tematem i przepraszam, że nie odpowiedziałam na pana pytanie odnośnie odpowiedzi. Jak widzę jako jedyny radny wie Pan, że w gminie Radzymin w granicach miasta leży taki twór jak Aleksandrów. Kiedyś była to wieś potem bodajże w latach 70 ubiegłego wieku została włączona w administracyjne granice Radzymina i o Aleksandrowie zapomniano. Jest to chyba najbardziej zaniedbana część miasta. Miasto inwestuje tylko w nowo powstające blokowiska ( budowa Słowackiego, Reymonta, Falandysza). Kiedy zaczęło się mówić o wyasfaltowaniu ulicy Nowej podejrzewam, że większości uczestników tego forum nie było jeszcze na świecie albo byli małymi dziećmi. Starania o poprawę nawierzchni drogi gruntowej, która jeszcze nie miała nazwy zaczęły się na początku lat 80 aż w 1988 roku pełną parą ruszyła budowa. Nawieziono gruzu, który przez około 2 lata leżał tak jak został zrzucony, później to rozgarnięto przysypano piachem i czekano na asfalt i tak już 20 lat czekamy. O stosunku urzędników do Aleksandrowa może świadczyć pewna wypowiedź z czasu gdy wprowadzono do Radzymina ZTM na sugestię, że z Aleksandrowa też jest wszędzie daleko padła wypowiedź: "przecież z Aleksandrowa mogą dojechać furmanką hahaha"
    Jakie jest poszanowanie Aleksandrowa i jego mieszkańców może świadczyć fakt przykrycia kanalika odwadniającego chodnik na Starym Rynku koło sklepu pana Rucińskiego blachą, na której jest napisane Aleksandrów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka