Dodaj do ulubionych

Ktoś ma problem z mandatem ze Straży Miejskiej ?

05.02.13, 21:40
Wyczytałem ostatnio, że mandatów generalnie można nie płacić !
Oczywiście, najlepiej i najprościej jest jeździć zawsze zgodnie z przepisami, ale sami wiemy, że to nie jest zawsze możliwe.
Gdy więc już niestety przyjdzie do nas pisemko z prośbą o dotację budżetu, to okazuje się, że całkiem LEGALNIE można tego uniknąć !!!
Zarówno mandaty ze Straży Miejskiej, jak i ITD są do uniknięcia !!!
Nawet niektóre z Policji też !
I nie chodzi tylko o nieodbieranie wezwań ze Straży - zgodnie z przepisami Straż ma tylko rok na podjęcie i zakończenie postępowania, po roku cała papierologia idzie do kosza !!!
Na Straże jest więcej fajnych przepisów, które załatwiają ich na cacy, bo generalnie Straże nie mają zbyt dużych uprawnień, by ścigać kierowców w sądach.
Podobnie jest z ITD – nie mają zbyt dużych uprawnień do ścigania kierowców po sądach, więc im też można legalnie NIE PŁACIĆ !!! Sporo fajnych wskazówek jest na stronie jaknieplacicmandatow.pl, ale najważniejsze jest to, że przy takich dziurawych przepisach, jakie mamy w kraju, Pan Minister Rostowski może zaplanować 1,5 mld, 15 mld albo 0,5 mld złotych wpływów z mandatów, a żadne z tych planów nie zostaną wykonane, bo ITD po prostu nie ma narzędzi do ścigania – tylko większość potulnych kierowców płaci i daje kasę na fanaberie Pana Ministra, jak to posłuszni szarzy obywatele „powinni” robić.
A przecież posłowie i inne ważne osobistości mandatów nie płacą, bo są zwolnieni.
Więc czas już zacząć ogólnopolską akcję Mandatom NIE !!!
Fanaberiom Pana Ministra NIE !!!
Zdzieraniu pieniędzy do budżetu NIE !!!
Dojeniu Podatników NIE !!!
Edytor zaawansowany
 • racjonalista69 06.02.13, 08:31
  Zamiast cwaniakować wystarczy nie łamać prawa.

  Niby to takie proste, ale do tego trzeba mieć rozum.


 • rypioze 06.02.13, 09:35
  No właśnie.
 • golamur 06.02.13, 20:58
  Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień...
 • rafi373 09.02.13, 13:45
  Nie od dziś wiadomo, że podróżowanie samochodem kosztuje. Chcący jechać szybciej muszą się liczyć z większymi kosztami związanymi ze wzrostem zużycia paliwa i mandatami. Kropka.
  Sam jeżdżę i liczę się, że jazda niezgodna z przepisami może kosztować.
  Gdy obserwuję parkujących przed radzymińską Biedronką przy wolnych miejscach postojowych zgodnie z zasadą "zatrzymaj się jak najbliżej wejścia", zamiast: zaparkuj prawidłowo, to nóż mi się w kieszeni otwiera i jestem zwolennikiem zasypywania wszelkich dziur budżetowych mandatami. Wieś śpiewa i tańczy; wszędzie widuje się parkujących nieprawidłowo, ale to co widuję przed naszą Biedronką jest to jakieś mistrzostwo świata. Wiadomo, że zaparkowanie na Starym Rynku bywa trudne, ale, nie to żebym się miał chwalić, mi jakoś nie zdarzyło się kogoś zastawić, ani zaparkować na miejscu dla niepełnosprawnych (jest takie, zajmowane też przez pełnosprawnych mimo wolnych innych miejsc). Poza ulicą Stary Rynek można zaparkować, nawet jeśli cel przyjazdu znajduje się na Starym Rynku.
  Jestem za finansowaniem przez gminę nowych miejsc postojowych i uwzględnianie obszerniejszych parkingów dla nowych inwestycji (też prywatnych). Jak jednak z tym jest, widzimy, niestety. Byłbym wówczas nie tylko za utrzymaniem, ale i powiększaniem etatów w Straży Miejskiej, byleby tylko tępić buractwo i, np., lepiej oświetlać ulice.
  Nawoływanie do niepłacenia mandatów to kołtuństwo w najczystszej postaci. Nawet, jeśli prawdziwymi intencjami władzy jest zwiększanie wpływów do budżetu kosztem podejmowania reform zwiększających dochody.
 • radzymin_123 07.02.13, 22:21
  A jak tu nie zlamac prawa?
  Jezdzic 30 km/h i nigdzie nie parkowac?
  Albo zamist narzekac kupic karte miejska (oby nie kradzioną) i cieszyc sie tanimi, w milej atmosferze i co najwazniejsze szybkimi dojazdami do pracy.
  Niech nam swieci Slonce Peru zawsze i wszedzie.
  AMENT
 • kasiek8807 09.02.13, 20:35
  Facet moj dostał mandacik z fotoradaru, i przyszedł od strazy miejskiej sródmieście..
  nie zapłacił, wysyłali powiadomienia i ponaglenia rok ponad..i co??
  Nicsmile założyli mu sprawe w sądzie niejawna, a sad oddalił wniosek !
  wyszlo ze straz miejska nie ma prawa karac mandatami za przekroczenia szybkosci jazdysmile
  nie wiem co i jak ale tak wywnioskowalam z pisma smilesmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka