Dodaj do ulubionych

TV Radzymin na Youtubie albo portalu ?

14.08.13, 11:55
Powstało wiele portali tekstowych o Radzyminie, ciągle powstają nowe. Ale może zamiast zakładać n-ty tekstowy zrobicie coś nowego dla nas - ciemnego i nieuświadomionego luda, któremu niesiecie kaganki. Zróbcie telewizję lokalną w Internecie np. kanał na Youtubie, albo hybrydę portal z materiałami wideo, ale z większością wideo. Np. byście reportaże z dziur w ulicach publikowali, wywiady z niezadowolonymi z władz mieszkańcami, reportaże z otwarcia czegoś tam itp. Wybory samorządowe już za rok, więc pewnie wielu by chciało się wypromować. Może jakieś debaty przedwyborcze np. pojedynki jeden na jeden. Z chęcią obejrzę. Dobry pomysł ?
Edytor zaawansowany
  • mszewczyk75 14.08.13, 14:40
    To jest dobry pomysł, też myślałem o czyms w rodzaju videoblogu. Może nawet udałoby się namówić radnych na transmisje live z posiedzeń komisji i sesji RM, tak jak ma to miejsce w Markach.
  • kchacinski 16.08.13, 12:47
    Wniosek o nagrywanie posiedzeń już wysłany smile

Na www.inforadzymin.pl przewidziany jest kanał YouTube i tworzenie materiałów video. Na wszystko potrzeba jednak czasu - którego jest wiecznie za mało.
  • racjonalista69 16.08.13, 19:29
    Zastanawiacie się kto stoi za www.inforadzymin.pl?

Sprawdziłem do kogo należy domena - Care4You Agnieszka Chacińska - www.dns.pl/cgi-bin/whois.pl

Sprawdziłem w CEIDG - Care4You Agnieszka Chacińska zakończyło działalność 2012-08-28 - prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/ceidg.public.ui/Search.aspx

I dalej nie wiem kto za tym stoi.
  • kchacinski 17.08.13, 14:01
    Racjonalisto zamiast bawić się w detektywa - wystarczyło zapytać. W ramach wolnego czasu portal tworzę ja. Ale jeśli chcesz współtworzyć treść lub materiały zapraszam do współpracy.
  • elalin 03.09.13, 10:23
    A zaglądaliście na www.kurierradzyminski.pl, ja sobie czytam, bo piszą tam artykuły ludzie, którzy pracują na rzecz Radzymina i piszą o tym co dzieje się w mieście - o absurdach na sesji rady też można poczytać. A telewizja fajna rzecz tylko kto wyłoży na to pieniądze i poświęci czas.
  • mickeymic 04.09.13, 09:53
    Inaczej rozumiem TV. Nie potrzeba pieniedzy. A czas potrzebny na przygotowanie materialu wideo nie jest duzo dluzszy niz na napisanie tekstu. Wiele osób ma kamery wysokiej rozdzielczości. Wiele osób ma je nawet w komórkach. Moim zdaniem wystarczy nagrać materiał i zmontować, a do zmontowania filmu może Ci wystarczyć np. Windows Live Movie Maker. Material wrzucasz na kanał na Youtubie, na portalu wstawisza material wideo. Panowie z radzyminskich portali i tak fotografuja lokalne imprezy, moga je takze filmowac, a material wrzucac do sieci. Pozniej mozna sprobowac sie zwrocic o dofinansowanie do UE na rozwoj informacji lokalnych i te zebrane materialy puszczac ciagiem w streamie (oplacenie pasma troche moze kosztowac) - wtedy wchodzisz na strone i caly czas ogladasz na zywo. Ale dzisiejsza TV odchodzi od biernego ogladania na korzyść aktywnego - sami wybieramy, co chcemy ogladac w danej chwili.
  • elalin 04.09.13, 13:48
    Z tym dofinansowaniem to nie tak, że się zwrócimy i dostaniemy. Przede wszystkim dofinansowanie jest na jakąś część inwestycji (w woj. mazowieckim jest to najmniejszy procent) od 40 do 80% - zależy w jakim programie, a poza tym najczęściej najpierw trzeba zapłacić za inwestycję a potem dopiero mozna dostać zwrot (po przedstawieniu faktur i dowodów zapłaty). Ale dofinansowania UE to zupełnie inny temat. Wracając do naszego wątku: zwróć uwagę, że np. na stronach kuriera radzymińskiego piszą: nauczyciele, prawnicy, Pani weterynarz, właścicile sklepu .... Trudno wymagać od nich aby robili filmiki, łatwiej im napisać kilka słów. Ja sama zwróciłam się z prośbą czy mogę wysłać do nich relację z pikniku zimowego, który odbył się w styczniu w stadninie koni. Zrobiłam zdjęcia i napisałam kilka słów. Niestety nie wiem co to jest Windows Live Movie Maker i nie umiem tego używać. Ale jeśli zrobiłbyś ciekawy film czy reportaż to na pewno ktoś chętnie to zamieści. Trzeba zrobić pierwszy krok i zachęcić innych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka