Dodaj do ulubionych

Doradztwo prawne

16.04.15, 07:58
Służę doradztwem w zakresie pisania pozwów rozwodowych,wniosków o alimenty, podań, reklamacji itp.
Osoby potrzebujące pomocy w pisaniu dokumentów zapraszam do kontaktu na adres agnies.zka11@gazeta.pl
Obserwuj wątek
  • radzyminiacy_2015 Re: Doradztwo prawne 16.04.15, 09:53

   Mieszkańcy Radzymina,
   Według najnowszych informacji ma powstać następny supermarket LIDL prawie w centrum miasta, a konkretnie przy ulicy Jana Pawła II. Pod teren zabudowy przeznaczone jest prawie 1900 m? w tym celu wycięto na tym terenie prawie 50 drzew.
   Są zbierane podpisy przeciwko wspomnianej inicjatywie. Liczymy, że podpisy oraz protest mieszkańców wpłyną na zmianę decyzji lokalnych władz.

   1. Budowa kolejnego supermarketu powiększy upadek kolejnych małych sklepików. Obawy nie są bezpodstawne, gdyż mają potwierdzenie w obserwacji miejsc w których powstały tego typu obiekty.

   2. Samorząd lokalny jak i państwo powinny wspierać drobną i średnią miejscową przedsiębiorczość. Te drobne i średnie punkty handlowe uiszczają opłaty na rzecz Skarbu Państwa i zwiększają budżet danej gminy. Nie od dzisiaj wiadomo, że zysk z supermarketów na terenie naszego jest odprowadzany do centrali znajdujących się poza granicami Polski.
   3. W dobie kryzysu ekonomicznego gminy należy dbać o każde źródło dochodu budżetu.
   4. Jakie stanowisko w tej sprawie prezentuje Urząd Miasta Radzymina?

   5. Czy miasto może pozwolić na wydanie zgody na budowę wielkopowierzchniowego sklepu blisko zabudowy mieszkalnej. Zazwyczaj sklepy wspomnianego typu znajdują się w znacznej odległości od zabudowy mieszkalnej ( na obrzeżach miast).

   6. Jak miasto zamierza poradzić sobie z problemem nocnych dostaw towaru w okolicach zabudowy mieszkaniowej i towarzyszącym temu hałasem?

   7. Rzecz najważniejsza : usytuowane śmietniki przy tych supermarketach staną się siedliskiem i plagą szczurów, a wokół usytuowane są same budynki mieszkalne.

   Jaka jest Państwa opinia na ten temat?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka