Dodaj do ulubionych

rządy PiS - trafne spostrzeżenia

06.02.06, 22:57
Autokratyczna polityka rządzących w Polsce narodowych konserwatystów prowadzi do skrajnej polaryzacji w polskiej polityce, mediach, gospodarce i społeczeństwie - uważa niemiecki dziennik "Handelsblatt".
Działania Prawa i Sprawiedliwości mogą zahamować proces reform w Polsce - ostrzega warszawski korespondent "Handelsblatt" Reinhold Vetter w analizie opublikowanej w poniedziałek w internetowym wydaniu gazety.

Jego zdaniem, zapoczątkowana przez PiS światopoglądowa, polityczna i kadrowa "odnowa" kraju pogłębia istniejące już dawniej podziały. Jarosław Kaczyński i jego koledzy z kierownictwa PiS oraz jego sprawujący urząd prezydenta brat są "na najlepszej drodze" do pokłócenia się z "istotną częścią klasy politycznej, większością mediów, czołowymi przedstawicielami gospodarki, a także częścią Kościoła katolickiego, jak również myślącą liberalnie częścią wierzących" - pisze Vetter.

"Zatruwają nasze dusze nienawiścią" - cytuje autor polskiego konstytucjonalistę Wiktora Osiatyńskiego.

Zdaniem Vettera, przykładem działań wzbudzających obawy są okoliczności zawarcia paktu stabilizacyjnego PiS z Samoobroną i LPR oraz konflikt z mediami o relację z parafowania tego dokumentu.

Autor pisze, że ambicje narodowych konserwatystów do dominacji w państwie i społeczeństwie oraz autokratyczny styl kontrastują ze stosunkowo wąską bazą polityczną rządu i kruchością sojuszu między PiS a Samoobroną i LPR. PiS otrzymał jedynie 27 proc. głosów przy frekwencji 40 proc. - przypomina.

Vetter ocenia też, że zawierając sojusz z dwiema mniejszymi partiami, PiS stał się podatny na szantaż z ich strony. Samoobrona i LPR chcą głównie z populistycznych powodów wydać jak najwięcej pieniędzy na programy socjalne. Zdaniem autora, sojusz trzech partii może skończyć się już po upływie pół roku. Nie można jednak wykluczyć, że przetrwa do końca kadencji w 2009 roku.

"Handelsblatt" opisuje szczegółowo rządowe plany walki z korupcją, czystkę wśród władz szkolnych, plany wzmocnienia patriotycznego wychowania młodzieży, zamiar ograniczenia niezależności NBP oraz podziały w Kościele katolickim.

Na zakończenie analizy autor zastanawia się, jak daleko polscy narodowi konserwatyści mogą posunąć się we wdrażaniu swej ideologicznej, politycznej i kadrowej rewolucji. "Jasne jest, że mają oni autorytarno-fundamentalistyczny całościowy program i chcą go zrealizować" - uważa niemiecki dziennikarz.

Jego zdaniem, są nacjonalistami, ponieważ "wszystkie ich wyobrażenia o państwie, społeczeństwie, gospodarce i kulturze krążą wokół narodu". Swoje koncepcje chcą zrealizować metodą dogmatyczną i nie zawsze w zgodzie z zasadami demokracji - czytamy.

Vetter podkreśla, że Polacy są często bardziej liberalni i otwarci na świat niż politycy. Młodzi ludzie myślą po europejsku, zbierają doświadczenia pracując w Niemczech, Anglii czy Irlandii, a polska gospodarka coraz bardziej włączana jest do gospodarki światowej. "Jasne jest jednak, że prowadzona przez PiS skrajna polaryzacja może zahamować proces reform kraju. Z punktu widzenia cywilizacyjnego, PiS oznacza cofnięcie się" - czytamy w konkluzji analizy w "Handelsblatt".
Obserwuj wątek
    • aa9612 Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 06.03.06, 16:50
      "zatruwają nasze dusze nienawiścią" ..........
      Takie bzdety to już chyba tylko w prasie zagranicznej przechodzą , bo w kraju
      to brzmi jak odgrzewane "argumenty" z początku lat 90-tych, na które szkoda
      słów.
      Warto jedynie podjąć dyskusję merytoryczną do której serdecznie zapraszam
      zapodającego ten wątek jak i innych.
      Na marginesie dodam , że podobne stwierdzenia i "argumenty" znam z okresu
      poprzedzającego nocne obalanie rządu Olszewskiego.
      Kuroń mówił wtedy o nienawiści jaka cechowała ludzi Macierewicza wykonujących
      ustawę lustracyjną ( lustracja ograniczona do osób zajmujących najwyższe
      stanowiska w państwie) zgłoszoną przez Janusza Korwina-Mikke i przyjętą przez
      ówczesny Sejm.
      Media informowały o malejącym z dnia na dzień prestiżu Polski na arenie
      międzynarodowej. O grożącym fundamentaliźmie katolicko - oszołomskim. O
      grzebabniu w gównie.
      Zawarty tu na początku cytat z Osiatyńskiego jest prostacki jak cep i wali w
      łeb jak cep. Warto jednak wspomnieć, że na początku tychże lat 90-tych
      pierwszymi którzy weszli do archiwów i grzebali w nich ( grzebali w tzw.
      gównie) ponad miesiąc był Adam Michnik redaktor naczelny GW( kolega
      Osiatyńskiego) wraz z jeszce bodajże trzema osobami.
      Oj Szifox, z wielu artykułów krytykujących PiS wybrałeś chyba
      najprymitywniejszy.

Pozdrawiam

aa9612
      • szifox Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 06.03.06, 18:31
        czy twoje doświaczenia podpowiadają Ci także, że poniższe przykłady są oznaką
        sprawności rządu PiS i jego zaplecza, czy może są fikcją i powstały w efekcie
        prania naszych mózgów przez tzw. "UKŁAD", który to prześladuje Jarosława
        Kaczyńskiego (chyba od dzieciństwa) ?

- szantażowanie parlamentu za pomocą instytucji prezydenta
        - wykorzystywanie funkcji marszałka do celów partyjnych
        - dzielnie społeczeństwa i mediów na lepsze i gorsze
        - obrażanie adwokatury, instytucji RPO
        - itd
        • aa9612 Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 06.03.06, 19:02
          Wyliczając grzechy stworzyłeś obraz końca demokracji.
          Szantażowanie parlamentu... Przepraszam, ale rozwiązanie parlamentu w przypadku
          braku większości i zdolności do przegłosowywania ustaw jest powszechna praktyką
          w państwach demokratycznych. A parlament rozwiązuje Prezydent - tak mówi
          Konstytucja.
          Wykorzystywanie Marszałka... Myślisz o wniosku Romana Giertycha o
          natychmiastowym głosowaniu budżetu zanim jeszcze trafił do Komisji?
          Dzielenie społeczeństwa ... Czy do dzielenia społeczeństwa na lepsze i
          odpowiednie do naznaczenia nie pasuje termin "moherowych beretów" wypowiedziany
          z mównicy sejmowej przez Donalda Tuska?
          Obrażanie adwokatury... Żle się stało , że Gosiewski powiedział to co
          powiedział.
          Dzielenie mediów - zgoda, ale tylko 1 raz.

Staram się nie unikać odpowuiedzi na żaden wątek, ale czy mógłbyś mi wyjaśnić
          czym obrażono instytucję, podkreślam instytucję RPO?
      • rembel Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 07.03.06, 00:08
        > Takie bzdety to już chyba tylko w prasie zagranicznej przechodzą , bo w kraju
        > to brzmi jak odgrzewane "argumenty" z początku lat 90-tych, na które szkoda
        > słów.

Przecież w Polsce nie mamy wolnych mediów, więc jak niby miałoby przejść....

> Na marginesie dodam , że podobne stwierdzenia i "argumenty" znam z okresu
        > poprzedzającego nocne obalanie rządu Olszewskiego.

Pewnie twierdzisz że przez Łżeelity z Olinem na czele ? To dopiero jest
        prymitywne....

> Media informowały o malejącym z dnia na dzień prestiżu Polski na arenie
        > międzynarodowej. O grożącym fundamentaliźmie katolicko - oszołomskim. O
        > grzebabniu w gównie.

Media mediami, pewnych rzeczy nie trzeba przedstawiać by je zobaczeć. One są.
        Chyba że ktoś tak lubi "grzebanie" że tego nie widzi.
        • aa9612 Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 07.03.06, 18:14
          Ależ dlaczego tyle nienawiści? Pewnie PiS wlał ją w Wasze serca?
          A tak serio to nic nie zrozumiałem z tego bełkotu. A już sensu ostatniego
          zdania rembela wogóle.
          Tymczasem z polemiki dupa. Argumentów na dyskusję brak. Zorientowałem się
          tylko , że jestem głupi.
          Cóż, typowe...
          Ale wiecie co Panowie ?
          Mam szacunek dla ludzi krytykujących złą władzę. Takich bezkompromisowych. Jest
          źle, nie podoba mi się to krytykuję.
          Wskażcie mi tylko na tym lub innym forum jak krytykowaliście megaaferowy rząd
          Millera. Zawłaszczanie telewizji Kwiatkowskiego. Afere starachowicką lub inne.
          Chodzi mi tylko o taką uczciwą symetrię.
          Mam nadzieję bziacol , że nie wykpisz się podobnym bzdetem jak za pierwszym
          razem. Ludzie czytają. Nie zależy Ci na opinii?
          A Ty rembel dużo powtarzasz, a mało wnosisz. Wysil się trochę proszę.
          I na koniec jedna poprawka do mojej pierwszej notki : Michnik grzebał 4
          miesiące w archiwach a nie ponad miesiąc. Wyjaśniam ponieważ śmiem twierdzić ,
          że jego Gazetka to Wasza potrawka codzienna. Mylę się?

Pozdrawiam chcących ze mną dyskutować.
          • bziancol Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 07.03.06, 22:11
            nie jestem obeznany w historii michnika i innych mu podobnych, i właściwie mnie
            to nie interesuje, natomiast taka władza która niestety podejmuje jawnie złe
            decyzje i bardzo szkodzące ogółowi społeczzeństwu nigdy nie będzie miała u mnie
            opinii dobrej, stwierdzam po paru miesiącach rządzenia pisu, że straty na jakie
            zostaliśmy narażeni są właściwie nie do odrobienia przez długi, długi czas, ale
            oczywiście obecnych naszych włodarzy już nie będzie to interesować, bo ich w
            sejmie nie będzie.
            odgrzebywanie historii i rozczulanie się czasem zamierzchłym, a bzdurne
            posunięcia które tak naprawdę nic nie wnoszą, to sory, ale na to mojej
            akceptacji nie będzie nigdy (mówię m.in. o becikowym)
            partia pis odbija sobie brak możliwości rządzenia w latach 90-tych, oj oni to
            by napewno wtedy porządek zrobili, ojjjojj........

>Wskażcie mi tylko na tym lub innym forum jak krytykowaliście megaaferowy rząd
            > Millera. Zawłaszczanie telewizji Kwiatkowskiego. Afere starachowicką lub inne.
            > Chodzi mi tylko o taką uczciwą symetrię.

nie wiem czy krytykowałem czy nie, nie pochwalałem tego w żadnym wypadku, ale
            jak widzę klapki na oczy i tyle, nikomu nie udało sie i się prawdopodobnie nie
            uda przeciąć pępowiny układów, niestety polacy mają to we krwi, i jak słucham
            rencstów i emerytów, że mają bidę bo mała renta, a w ciągu dnia zapierdzielają
            w pracy na czarno, zarabiając niejednokrotnie powyżej średniej, to co? super? a
            przecież w znakomitej większości to są wyborcy PiS-u...

na koniec powiem jedno i ostatnie zdanie - budowanie kraju na mrzonkach, brak
            przejrzystych programów, a jak są to nie wiadomo komu pomagają, ale pomóc
            przedisiębiorcom, żeby wypracowywali dochód narodowy, to nie, przecież to
            złodzieje i kombinatorzy, ich trzeba zamykać....

szkoda gadać, nie mam właściwie czasu na polemikę na temat głupawej władzy
            szukającej dziury w przeszłości, oj nie tak panowie, nie tak....

> I na koniec jedna poprawka do mojej pierwszej notki : Michnik grzebał 4
            > miesiące w archiwach a nie ponad miesiąc. Wyjaśniam ponieważ śmiem
            twierdzić ,
            > że jego Gazetka to Wasza potrawka codzienna. Mylę się?

niestety mylisz się, ale czytając twoje posty, to dochodze do wniosku że twoją
            lekturą są jedynie publikacje i ulotki Jedynie Słusznej i Uczciwej (czapki z
            głów) PiS, (czapki włóż)

a i nie podoba mi się mieszanie sie kościoła w sprawy Państwowe, na to chyba
            już nie będziesz miał argumentów, a jak masz, to nie mamy o czym rozmawiać....

pzdr
            jm
          • rembel Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 07.03.06, 22:31
            Nie wiem gdzie ty nienawiść w moich postach widzisz. Oświeć mnie proszę.

Hmmm... zastanawiam się skąd czerpiesz tak dokładne informacje na temat tego
            kto, kiedy, w czym i jak długo grzebał. Czyżby "Wasz dziennik" ?

Zarzucasz mi że coś po kimś powtarzam. Cóż, to twoje zdanie. Ja też mogę
            stwierdzić że ty powielasz opinie. Telewizja Kwiatkowskiego, potrawkowa gazeta
            Michnika. Pewnie jeszcze zydowsko - masonski TVN. Wybacz - dla mnie to taki
            rydzowy bełkot.

Razi mnie całokształt tego co próbujesz chwalić, więc musiałbym negować punkt
            po punkcie program pis i tych którzy sprzedaliby własną matkę żeby tylko dostać
            jakiś ochłap z pańskiego stołu - lpr, samoobrony.
            Negować to, jak spółka Kaczyńskich wykorzystuje naczelne organy Państwa do tego
            żeby jak najwięcej i jak najszybciej zaszkodzić komu tylko się da. Mianownik
            jest jeden - kto nie liże nam tyłka jest zły. Gdzie w tym program, gdzie
            rzeczywista chęć naprawy państwa ? Czy budowę IV RP należy rozpocząć od
            wsadzenia gdzie się da swoich partyjnych kolesi w miejsce innych ? Ciekawe czy
            bedziesz chciał dyskutować ze mną za pare miesięcy gdy wyjdą pierwsze afery
            nowego układu.

Pozdrawiam

• szifox Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 08:31
            Do nienawiści jeszcze daleko, ale jest dużo goryczy wynikającej z tego, że w wyniku przedwyborczych manipulacji oraz godnej brukowca taniej propagandy PiS tymczasowo straciliśmy szansę na powołanie sprawnego rządu i powstanie kompetentnych kadr nadzorujących funkcjonowanie administracji państwowej.

Afery rządu Millera czy też innych rządów nie były powszechnym przedmiotem dyskusji na radzyminskim forum, co nie oznacza, że umykały uwadze przynajmiej części forumowiczów. Nawet za rządów Millera Rzeczpospolita na swojej stronie internetowej miała specjalną kategorię "Afery", w której duża część dotyczyła również środowisk prawicowych i centro-prawicowych.

Jeżeli chodzi o złe doświadczenia z PiS to wystarczy mi opieszałość z jaką przewodniczący rady z burmistrzem (startował z ramienia PiS) podchodzili do problemu pewnej znanej inwestycji szemranego biznesu, która jak się potem okazało dzałała nielegalnie.
            • aa9612 Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 10:22
              Burmistrz Radzymina nie startowałe z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.
              Startował z czegoś czego skrót jest rzeczywiście PiS. Swoją drogą było to
              niezwykle chytre zagranie, którego celem było wprowadzenie ludzi w błąd. Z
              czego startował przewodniczący rady tego nie wiem , ale być może z tego samego.

Afery gospodarcze prawicy są liczne ale nie dotyczą Kaczorów. Nawet
              słynny "Dramat w 3 aktach" nadany z wielkim rozgłosem w TVP tuż przed
              poprzednimi wyborami okazał się ochydnym kłamstwem. A wszystko dlatego, że dla
              UKŁADU, który jest tylko wymysłem chorej wyobraźni, są najniebezpieczniejsi.
              Kontrkandydata na prezydenta poprze Kwaśniewski z Wałęsą, Urban z Wachowskim
              itd. Byle nie psychiczny Kaczyński. Bo często się zdarza, że gdy brak
              argumentów to można kogoś nazwać chorym psychicznie.

Bziacol mnie tu zapytał czy biorę te rewelacje z <Naszego Dziennika". Nie. Nie
              czytam. Jest to wiedza szeroko znana. Trzeba tylko trochę rozszerzyć źródła
              informacji. Ja się polityką interesuję od dawna. Oglądam publicystykę.
              Informacja o 4 miesiącach Michnika w archiwach podała często. Ostatnio mówił o
              niej Korwin - Mikke w poniedziałkowym "Warto rozmawiać" na TVP2. Nikt z gości
              nie zaprzeczył. Zreszta nigdy nikt temu nie zaprzeczył.
              "Dramat w 3 aktach" też w TVP. Komentarze do roboty dziennikarza śledczego
              również. Informacje , że otrzymał za to Złota Hienę też.

Pozdrawiam

• rembel Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 10:45
                A porozumienie centrum nie kojarzy ci się z żadnymi aferami ? Finasowanie
                partii było czyste i przejrzyste ?

Człowieku co ty gadasz, zastanawiam się czy ty masz w domu ołtarzyk
                kaczyńskich ?
                Znalazłeś sobie jedynych sprawiedliwych świata tego........ Gratuluje wyboru.
                Jak już napisałem we wcześniejszym poście - ciekawe jak za parę miesięcy
                będzisz śpiewał gdy wyjdą ich afery. No chyba że oni o niczym nie będą wiedzieć
                hehehehe Bo przecież wszyscy przeciw nim a oni niczym diament w błocie.
                • aa9612 Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 10:53
                  Prosze o konkrety odnośnie finansowania PC . Jeżeli Tobie sie coś kojarzy to
                  konkretnie . Co?

Jak za pare mkiesięcy wyjdą afery to będę je krytykował. Bo nikt mi nie płaci
                  za klaskanie jednej stronie. Ale na razie afer nie ma.
                  A kogo Ty wybrałeś. Pytam abym mógł pogratulować.

A z tym ołtarzykiem to sorry , daruj sobie.
                  • rembel Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 11:11
                    No nie wiem czy mam sobie darowac bo dla mnie właśnie tak się zachowujesz
                    jakbyś go miał.

W szermierce na argumety nie mam zamiaru brać udziału - napisałem ci już że
                    mogę negować cały program PiS - od A do Z. Tylko czy można negować coś co nie
                    istnieje ?
                    • aa9612 Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 11:27
                      Czemu nie nie masz zamiaru brać udziału w dyskusji na argumenty?
                      Czy Ja Cie ośmieszam jakimiś ołtarzykami cechującymi Twój sposób myślenia?
                      Czy dyskusja o ołtzrzykach jest lepsza niz ta na argumenty?

Piszesz , że program PiS negujesz w całości od A do Z. Czy pomysł sądów
                      jednodniowych również?
                      • rembel Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 11:41
                        No pewnie że tak !!!!!
                        Nie życzę ci sytuacji gdy staniesz przed sądem bez obrońcy z zeznaniami pana
                        policjanta któremu coś się przywidziało - bo akurat złą osobę z tłumu wyłapał.
                        A kogos trzeba było wyłapać żeby statystyka była ok.
                        Nie każdy skończył prawo i przed sądem nie będzie stał jak ciele. Co to wojna
                        jest żeby w takim trybie orzekać ? Nie w takich sprawach sądy powinny
                        przyspieszać wydawanie wyroków.
                        • aa9612 Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 12:06
                          Czy wobec tego uważasz, że nie należy odciążyć sądów z ciągnących się
                          miesiącami spraw dotyczących np. osób przyłapanych na gorącym uczynku?
                          Mamy chyba najdłuzsze w Europie terminy oczekiwania na wyrok. Sędziów i
                          adwokatów jest zbyt mało.
                          Ale bronili się bardzo przed nowymi zasadami egzaminowania. Bez znajomości w
                          korporacji ciężko było o apliację.
                          Z tego powodu Jan Maria Rokita nie trawi korporacji, bo dotknęło go to
                          osobiście.
                          Czy to jest norma? Tak działać ma Państwo?
                          Takie sądy jednodniowe to nie pomysł PiS. Działają np. w Hiszpanii i w kilku
                          krajach Europy Zacodniej których nie pamiętam, ale jkak się uprzezsz to sprawdź
                          w sieci.
                          • rembel Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 12:41
                            Dostęp do zawodów prawniczych i zbyt mała ilośc sędziów i adwokatów to jedno, a
                            tryb orzekania o którym piszesz to drugie. Tak jak napisałem - pozorne
                            przyspieszenie może prowadzić do wydawania niesprawiedliwych wyroków, wiec jak
                            tu można byc za. Równie dobrze można karać podejrzanego o kradzież ucięciem
                            ręki. Odwołać się możesz, ręka już nie odrośnie. Jestem stanowczo przeciw i
                            niczym mnie nie przekonasz. To że uproszczony tryb działa w innych państwach to
                            też inna sprawa. Ogólna tendencja w Europie sprzyja odstępstwu od kar
                            represyjnych w kierunku prewencji a u nas jest akurat na odwrót. To ciągnie za
                            sobą przykre dla obywatela konsekwencje.
                            • aa9612 Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 13:00
                              Jeżeli chcesz wesprzeć prewencję ( rozumiem zapobiegać przez wychowanie) to
                              wpisujesz się w nurt wiodący w ustawodastwie. Prawda. Tylko co z tego. Może
                              masz ochote na podwyższenie podatków aby zorganizować dla bandytów:
                              - miejsce odosobnienia nie będące więzieniem
                              - pracę
                              - płacę

A może przyjmiesz do swojej firmy i będziesz kogoś resocjalizował przez pracę.
                              A może wpiszmy się wnurt wiodący w prawodastwie ( zachęcam do przeczytania na
                              WP rozmowy z programu "Co z ta Polską" i zapoznania się z tym co miał do
                              powiedzenia autorytet prawniczy prof. Filar - zaznaczam że program nie ukazuje
                              się w TV Trwam a Tomasz Lis nie jest księdzem)i obniżmy jeszcze kary za
                              szczególnie brutalne gwałty - obnizono je za rządów Suchockiej.
                              Prof. Filar dokonywał tych zmian a w programie tłumaczył , że nie może być tak
                              samo wysoka kara za gwałt jak za coś tam... nie pamiętam.
                              Więc wpisał się w trend i obnizył. Nie potrafił jednak zaprzeczyć , że za ten
                              sam gwałt we Francji można dostać dożywocie.
                              Ale znowu masz rację na koniec swojej wypowiedzi. Kara za przestępstwo "ciągnie
                              za soba przykre dla obywatela konsekwencje". Oj tak...
                                    • aa9612 Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 15:15
                                      Może o WSI? Aczkolwiek nic na siłę ...

PS.
                                      Stosowanie prawa i szybko orzekające sądy nie mają służyć zapełnieniu więzień,
                                      ale sprawności Państwa, przestrzeganiu prawa i zmniejszaniu przestępczości.
                                      Poraziłem?
                                      Ale Twój sarkazm mi się podoba.
                                      • rembel Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 15:42
                                        Zapełnienie więzień jest jakby wynikową innych aspektów o których napisałeś. Na
                                        to warto zwrócić uwagę. Zastanawiam się kiedy będziemy mieli falę buntów w
                                        zakładach karnych, przy obecnej polityce ministra Ziobry długo na to nie
                                        poczekamy. Nie jestem za więzieniami - kurortami, ale odbywanie wyroku w celi
                                        rodem z gułagu do nieczego dobrego nie doprowadzi. O resocjalizacji w polskim
                                        systemie więziennym już od danwa nie ma mowy, szkoda też że ten temat Ziobrze
                                        umyka. No ale to potwierdza mój pogląd o tym że gra on "pod publiczkę". Taktyka
                                        zmiatania pod dywan nie jest najlepszym wyjściem.

O WSI rozmawiać nie zamierzam, takie tematy za przeproszeniem mnie walą. To już
                                        o krok od "grzebania" którego ja nie lubię, a Ty wydaje mi się pochwalasz.

Dodam jeszcze że im więcej rozmawiamy tym mniejszą czerpie radość z pisania.
                                        Zaczyna we mnie dominować poirytowanie tym w jakie g.... wdepnęliśmy na parę
                                        lat. Jeśli ty widzisz w tym jakieś plusy chwała ci za to.
                        • bziancol Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 12:20
                          <Bziacol mnie tu zapytał czy biorę te rewelacje z <Naszego Dziennika". Nie. Nie
                          czytam. Jest to wiedza szeroko znana.>

no wię cmnie polityka nie interesuje, a w szczególności wtedy, kiedy z niej nic
                          dobrego nie wynika dla mnie i reszty społeczeństwa. mi więcej czasu zabiera
                          weertowanie głupawego prawa, aby nie okazało się że coś zrobiłem nie tak, bo
                          Pani w Urzędzie nie obchodzi że sie pomyliłem, nie moge rozwinąć działalności,
                          bo blokuje mnie wysokość składek zus, choć od czterech lat nie leczę sie
                          państwowej służbie zdrowia, nie widać żeby PiS chciał cokolwiek w tym kierunku
                          robić, a jeżeli nie chce to nie wrózy to niczego dobrego, kiedy nie wspiera się
                          przede wszystkim małej i średniej przedsiębiorczości....
                          • aa9612 Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 08.03.06, 12:29
                            Święta racja. Mamy konsensus. Zgadzam się, że nie ma naprawy państwa bez
                            naprawy gospodarki. I myslę, że tu można PiS punktować. Ale wkurwia mnie
                            bełkot do jednej bramki za pomoca ogólników. Albo jakies teksty o paleniu
                            czarownic ( to się czyta w związku z lustracją ) lub ogólniki wytrychy o
                            zagrożeniu demokracji.

Z poważaniem
    • bziancol Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. sejmu 08.03.06, 07:37
      "TyLko idiota może stworzyć rząd mniejszościowy". I pomyśleć jak ludzie
      szybko zmieniają zdanie.

śpieszmy się kochać zdania, tak szybko politycy je zmieniają.

Do p. Kaczyńskiego nie odnosi się przykazanie: ,,Nie będziesz używał imienia
      swego nadaremnie". Nie odnosi się gdyż nie może się odnieść.
          • rembel Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 12.03.06, 22:24
            Wpadki:
            - minister Wasermann - krakowska "rura gazowa", lobbing w sprawie obwodnicy
            osiedla na którym mieszka
            - opinia p. Kaczyńskiego o braku wolnych mediów w Polsce
            - minister Ziobro - powołanie na szefa resortu więziennictwa osoby
            odpowiedzialnej za represje wobec opozycjonistów.
            - pamiętna konferencja prasowa po podpisaniu paktu - na wyłącznośc TW Trwam,
            związany z tym protest dziennikarzy
            - walka o utrzymanie zarządu komisarycznego w Warszawie
            - obsadzanie "swoimi" ludźmi zarządów kluczowych spółek skarbu państwa
              • bziancol Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 13.03.06, 11:00
                WPADKA - cytat:

Artur Piłka oceniał pretendentów do fotela szefa spółki, będąc jednym z nich!
                Za karę może wylecieć z rady nadzorczej, rady, której nie ma - pisze "Puls
                Biznesu".

Wojciech Jasiński, minister skarbu państwa, poważnie rozważa odwołanie z rady
                nadzorczej Totalizatora Sportowego jednego z jej członków: Artura Piłkę. Powód?
                Według informacji "Pulsu Biznesu", chodzi o to, że w poprzednim konkursie na
                prezesa Totalizatora Sportowego miał on dostęp do zgłoszonych ofert - mimo że
                sam w tym konkursie startował. W efekcie konkurs został unieważniony ( jak
                podano "z ważnych przyczyn formalnych") i rozpisano nowy.

Popierany przez PiS Artur Piłka (na co dzień szef biura sportu i rekreacji w
                warszawskim magistracie) do tej pory był jednym z faworytów konkursu. Nie
                chciał rozmawiać o ewentualnej dymisji, odsyłając "PB" do Ministerstwa Skarbu
                Państwa. Tam jednak przez dwa dni nie udało się "PB" uzyskać żadnego komentarza.

Także Alicja Konzal, przewodnicząca rady nadzorczej spółki, nie chciała
                potwierdzić, że to zachowanie Artura Piłki spowodowało unieważnienie
                poprzedniego konkursu. - Nie potwierdzam, nie zaprzeczam - tyle jedynie
                usłyszał dziennikarz "PB".
            • szifox Re: Cytaty z Financial Times 14.03.06, 11:15
              Polski konserwatywny rząd wydaje się być zdeterminowany, by prowadzić wojnę ideologiczną na wszystkich frontach.

Na liście potencjalnych wrogów znalazły się hipermarkety, banki zagraniczne, Narodowy Bank Polski, adwokaci, sędziowie, prokuratorzy, dziennikarze, a teraz również urzędnicy państwowi.

W ubiegłym tygodniu polski parlament znowelizował ustawę o służbie cywilnej. Nowela pozwala pracownikom rządowym zajmować najwyższe stanowiska w administracji publicznej bez konieczności zdawania ciężkich egzaminów wstępnych. Jest to cios wymierzony w dopiero co powstającą rzeszę zawodowych urzędników państwowych, czyli zupełnie nowy koncept w kraju, w którym politycy od zawsze rozdawali swoim poplecznikom stanowiska – od tek ministrów po etaty sprzątaczek.

Tymczasem, szef MSWiA, Ludwik Dorn, wyraził się z pogardą o urzędnikach służby cywilnej, nazywając ich w sobotę „zomowcami prowadzącymi bardzo rozległe życie towarzyskie” i wypominając, że nadużywają alkoholu.

© The Financial Times Limited 2006
        • aa9612 Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 13.03.06, 13:28
          szifox napisał:

> proponuje wymienić wszystkie wpadki i osiągnięcia rządu PiS i jego paktu.

Witajcie , już się stęskniłem za konkretami. W TV same ogólniki....

Wpadki to mało - to są afery:
          1. W negocjacjach o budżet UE zbyt twarda postawa spowodowała dyskomfort u
          Tonego B. i uszczupliła kasę na tak potrzebne badania naukowe w krajach
          rozwiniętych UE. Teraz wszyscy mówią jaka ta Polska pazerna.
          2. Marcinkiewicz i jego yes,yes,yes - wiocha cała Europa nie może dojść do
          siebie
          3. Opóźnienie w informacji o H5N1 - to łocywiste ze Kacki miały w tym interes
          aby nie gzebać im pod piórkami.
          4. Inicjatywa bezpieczeństwa energetycznego - znowu wydaje im się że są
          niewiadomo kim, zamiast wykorzystać szansę aby siedzieć cicho i tym razem nie
          drażnić Rosji.
          5. Pakt stabilizacyjny - niedemokratyczna umowa wiążąca ręce LPR i
          Samoobronie. Martwi się cała opozycja stroskana o sukces Paktu. Nawet koalicja
          PiSowi nie wyszła... tylko jakiś Pakt.
          6. Mieszkania - rządzą juz kilka miesięcy a tu nic, nic, nic. Ten pomysł ze
          zwrotem części odsetek od kredytu złotowego. Przecież to nic nie zmieni. Tu
          powinny być KOMPLEKSOWE tozwiązania SYSTEMOWE. Wogóle kto za to zapłaci.
          7. Media nigdy nie ulegały naciskom - to tylko oszołomy chcą skrępować tę
          równowagę medialną, która przez lata pozwalała obserwować jak jest dobrze.
          Nikt inny nie miał takich pomysłów. Wiadomo że dolegliwość goleni u
          Kwaśniewskiego była i już. Rzaden dziennikarz nie miał wątpliwości w TVP.
          Dlatego było tylko oświadczenie R. Kalisza.
          8. Atak rakietowy na TK i RPO - nie wolno polemizować bez utraty
          przydomka "umiarkowany" a co dopiero rakietować. Ciągle do tego wracamy bo to
          karygodne...
          9. Becikowe - Nawet to ten PiS by spieprzył , więc za musiała zagłosować
          Platforma aby nadać becikowemu wiarygodności.
          10. Szef więziennictwa natychmiast zwolniony - wszak należy dać szansę obrony i
          poczekać do PRAWOMOCNEGO wyroku niezawisłego sądu.
          11. Osadzanie swoimi - tu zerwano odwieczną polską tradycję obsadzania
          fachowcami.
          12. Zarząd komisaryczny w Warszawie - wszak PO słusznie postulowała
          przyśpieszone wybory , których wynik obowiązywałby aż do jesieni. Warszawę na
          wybory stać w przeciwieństwie do Państwa. Przyśpieszone wybory do Parlamentu do
          drogi i niepotrzebny wydatek.

Chwilowo nie widzę sukcesów ale mój wrodzony obiektywizm nie pozwoli mi nie
          wymienić ich gdy tylko takowe się pojawią.
          Więc tymczasem pozdrawiam. Na pewno się odezwę.
          • rembel Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 13.03.06, 16:45
            1. W negocjacjach o budżet UE zbyt twarda postawa spowodowała dyskomfort u
            > Tonego B. i uszczupliła kasę na tak potrzebne badania naukowe w krajach
            > rozwiniętych UE. Teraz wszyscy mówią jaka ta Polska pazerna.

Załóżmy że wywalczyliśmy wiele. Dziękuję za to panu Marcinkiewiczowi. Serio. O
            ile będziemy umieli te pieniądze wreszcie zacząć wykorzystywać. Inaczej efekt
            będzie taki że po prostu więcej nam przepadnie.

> 2. Marcinkiewicz i jego yes,yes,yes - wiocha cała Europa nie może dojść do
            > siebie

Pewnie nie bardziej jak po sztucznym usmiechu naszego prezydenta gdziekolwiek
            się nie pojawi, ale może nie tak, w końcu tłumy na spotkania z nim nie walą.
            Chyba że "inne" tłumy.

> 3. Opóźnienie w informacji o H5N1 - to łocywiste ze Kacki miały w tym interes
            > aby nie gzebać im pod piórkami.

Ani to śmieszne ani prawdziwe. Ja jakoś z takimi zarzutami się nie spotkałem i
            wiązać to z polityką rzecz dziwna.

4. Inicjatywa bezpieczeństwa energetycznego - znowu wydaje im się że są
            > niewiadomo kim, zamiast wykorzystać szansę aby siedzieć cicho i tym razem nie
            > drażnić Rosji.

Zamiast wymyślać becikowe i inne pierdoły a wschodowi i zachodowi machac
            szabelką, warto stworzyć własną strategię energetyczną, zająć się żrodłami
            odnawialnymi które leżą u nas odłogiem a nie liczyć że Niemcy i Rosja zaczną
            myśleć za nas o nas. Forsowany przez poprzedni rząd prawicowy projekt dostaw
            gazu z Norwegii też inaczej dziś wygląda w świetle tego że Norwegie chce
            importować gaz z Rosji.....

5. Pakt stabilizacyjny - niedemokratyczna umowa wiążąca ręce LPR i
            > Samoobronie. Martwi się cała opozycja stroskana o sukces Paktu. Nawet
            koalicja
            > PiSowi nie wyszła... tylko jakiś Pakt.

Skoro PiS poza chęcią zdobycia jak największej liczby stanowisk gdzie się da,
            nie przejawia innych inicjatyw, to trudno żeby pozostałe sępy z paktu nie
            chciały uszczknąc choć kawałka dla siebie. O PO myślę w tym kontekście podobnie.

> 6. Mieszkania - rządzą juz kilka miesięcy a tu nic, nic, nic. Ten pomysł ze
            > zwrotem części odsetek od kredytu złotowego. Przecież to nic nie zmieni. Tu
            > powinny być KOMPLEKSOWE tozwiązania SYSTEMOWE. Wogóle kto za to zapłaci.

Póki co nikogo nie będę chwalił za pomysły. Kaczyński na początku kadencji
            prezydenta miasta miał pomysł żeby w Warszawie wreszcie zlikwidowac dziki
            handel, wybudować most pólnocny i stadion narodowy. Było tez pare innych. Fajne
            pomysły, nie ?

> 7. Media nigdy nie ulegały naciskom - to tylko oszołomy chcą skrępować tę
            > równowagę medialną, która przez lata pozwalała obserwować jak jest dobrze.
            > Nikt inny nie miał takich pomysłów. Wiadomo że dolegliwość goleni u
            > Kwaśniewskiego była i już. Rzaden dziennikarz nie miał wątpliwości w TVP.
            > Dlatego było tylko oświadczenie R. Kalisza.

Dlatego dziękuję Bogu za TV Trwam. Oni na pewno wiedzieliby jak było na prawde.
            W końcu o Żydach i Masonach wiedzą najwięcej.

8. Atak rakietowy na TK i RPO - nie wolno polemizować bez utraty
            > przydomka "umiarkowany" a co dopiero rakietować. Ciągle do tego wracamy bo to
            > karygodne...

Umiarkowany - hehehehe dobre sobie smile

> 9. Becikowe - Nawet to ten PiS by spieprzył , więc za musiała zagłosować
            > Platforma aby nadać becikowemu wiarygodności.

Jak ktoś piwka nawarzył to niech spije. PO pomogło PiS w dotrzymywaniu obietnic
            wyborczych.

> 10. Szef więziennictwa natychmiast zwolniony - wszak należy dać szansę obrony
            i poczekać do PRAWOMOCNEGO wyroku niezawisłego sądu.

Tak, PiS zawsze czeka smile Wszystkie komisje śledcze to udowodniły.

> 11. Osadzanie swoimi - tu zerwano odwieczną polską tradycję obsadzania
            > fachowcami.

No pewnie. Oni już byli, teraz my będziemy - super, jedziemy dalej. I Tobie się
            to podoba rozumiem ? Bo to Twoi ?

> 12. Zarząd komisaryczny w Warszawie - wszak PO słusznie postulowała
            > przyśpieszone wybory , których wynik obowiązywałby aż do jesieni. Warszawę na
            > wybory stać w przeciwieństwie do Państwa. Przyśpieszone wybory do Parlamentu
            > do drogi i niepotrzebny wydatek.

Jedne i drugie powinny się odbyć. Może ograniczyłoby to chęć niektórych
            polityków do traktowania wyborów jako straszaka na niepokornych.

Pozdrawiam
            • aa9612 Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 13.03.06, 17:16
              Czy moge sie dowiedzieć na kogo głosowałeś? Byłoby mi łatwiej polemizować.
              Najłatwiej jest krytykować nie ponosząc odpowiedzialności za swój wybór.

Zarzuty o H5N1 to prawda - tamat dnia w największej polskiej gazecie w
              poniedziałek lub wtorek po wykryciu grypy w Toruniu.

Norwegia chce importować gaz z Rosji - gdzieś Ty to wyczytał? To absurd.

PO pomogło w nawarzeniu piwka. Myślałem że to odpowiedzialna formacja a nie
              oszołomska. Jeżeli zrobili źle to proszę napisz to. Bo bardzo łatwo ich
              rozgrzeszyłeś. Za łatwo.

Mi generalnie chodzi o namiastkę obiektywizmu. Może i ja wtedy zacznę
              kryrtykować PiS?
              A może byłoby ciekawie komentować tu wspólnie wydarzenia bez takiego pimponga?
              Na pewno będzie o czym.

Pozdrawiam
              • rembel Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 13.03.06, 17:39
                > Mi generalnie chodzi o namiastkę obiektywizmu. Może i ja wtedy zacznę
                > kryrtykować PiS?
                > A może byłoby ciekawie komentować tu wspólnie wydarzenia bez takiego pimponga?
                > Na pewno będzie o czym.

Wydaje mi się że troszkę mylisz pojęcia "obiektywizmu" i "subiektywnej oceny".
                Wszystkie zamieszczane w tym wątku przeze mnie i inne osoby komentarze noszą
                według mnie znamiona komentarzy do zastanych wydarzeń, ty jednak uważasz że nie
                są one obiektywne, i byłyby bardziej obiektywne gdyby mniej wycelowane w PiS.

Co do tego na kogo głosowałem to moja prywatna sprawa, ale wydaje mi się że
                łatwo się domyslic iż nie na PiS.

"Pimpong" jak nazwałeś naszą wymianę poglądów jest według mnie naturalną koleją
                rzeczy jeśli ktoś coś twierdzi a inny się z nim nie zgadza. Nie zamierzam być
                na tym forum odpowiedzialnym za krystalizację twoich pogladów politycznych, tym
                bardziej ze wydaje mi sie ze ten etap masz juz za soba i jestes raczej bardziej
                w prawo niż ja. Dlatego nie zależy mi abyś ty krytykował PiS, a ty nie wymagaj
                żebym ja ich chwalił, ok ?
                Wolę taki układ że ja im wytykam to co złe a Ty ich chwal jeśli uważasz że jest
                za co. Proste ?
                Pozdrawiam
                • aa9612 Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 13.03.06, 17:53
                  Ufff.... Przepraszam Cię za tę poufałość. Dobra nauczka od dziadka dla wnuczka.

Nie mylę obiektywizmu z subiektywną oceną tylko Twoja logika jest taka:
                  PiS be a gdy PO źle to dobrze PiSowi tak.HA, HA, HA ... O PO nie warto
                  wspominać. I to też wpisuje się w komentzrz do zastanych wydarzeń.

Ale przyznasz, że beciki były nie konsekwentne wg PO? Czy to za trudne to dla
                  Ciebie?
                  Prosze o nie ominięcie w odpowiedzi tego wątku. Ciekaw jestem czy pójdziesz w
                  zaparte.

Masz rację to Twoja prywatna sprawa na kogo głosowałeś i nie zamierzam z Ciebie
                  wyduszać. Jeszcze PiS Cię zapuszkuje....
                  • rembel Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 13.03.06, 18:08
                    To akurat głosowanie platformy uważam za konsekwencje kilku wcześniejszych
                    posunięć PiS, w tym pominięcia kandydata PO przy wyborze marszałka sejmu. Kto
                    mieczem wojuje od miecza ginie. Zebyś uwierzył w moją beztronnośc w tym akurat
                    konflikcie, dodam tylko że na PO też nie głosowałem smile
                    • aa9612 Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 13.03.06, 18:34
                      Czyli słusznie zrobili chłopaki - niekolesie. Czy również tak łatwo
                      wytłumaczysz sugestie Donalda Tuska o rozważeniu wariantu nieposłuszeństwa
                      obywatelskiego?
                      Drogą eliminacji zostaje mi SLD ( chyba żę się mylę).... Uwiarygodniłeś się w
                      moich oczach. Wierzę w Twoją bezstronność. Jak również w szczery sprzeciw
                      przeciwko przekrętom.
              • bziancol Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 13.03.06, 18:35
                z h5n1 to nie wiadomo jak było, tylko komisja śledcza może to wyśledzić.....
                rosja niestety dogaduje sie z norwegią w sprawie gazu, to są oczywiście
                spekulacje, ale wywód z tego tematu był niedawno w polityce, dość rozsądny.

becikowe poparło PiS, bo jeszcze wtedy były szanse na koalicję. choć pewnie
                mysleli o więksyzm poparciu w ewentualnycj wcześniejszych wyborach, to jest na
                minus, bo ja nie uważam że populizm popłaca na dłuższą metę....

pingpong, nie pingpong, komentować to za dużo czasu zabiera, należy się ajsno
                określić co jest dla mnie dobre a co nie.

nie sądzę by walcząc o dopłaty do rolnictwa nie straciliśmy lepszych rozwiązań,
                po polskich eurodeputowanych znów wycjodzi stara prawda, Polacy to warchoły...

rembel, z tymi żródłami odnawialnymi to nie przesadzaj, nie ma ich tak dużo w
                polsce, witry mamy słabe (wyliczono, że gdyby w usa chciano przejść na
                elektrownie wiatrowe, to niestarczyło by miejsca na wiatraki), spadki wód
                niezbyt zachęcające, złoża geotermalne tylko miejscowo, wykorzystanie smieci
                za drogie, choć w perspektywie długoletniej na pewno bardzo dobre dla
                wszystkich, właściwie dla nas jest tylko jedna alternatywa: elektrownie jądrowe

mieszkania: w ogóle taki pomysł nie powinien paść, nierealny do zrealizowania
                nawet w najbogatszym społeczeństwie, pomijając fakt że bogate społeczeństwo nie
                potzrebuje takich programów.

media - dla mnie niewyobrażalne, nie powinno się wpływać na media personalnie
                czy krępować ustawami, ale rozlużnić je całkowicie, w usa gdyby wprowadzono
                takie pomysły, to świat by się zawalił (nie popieram USA, tylko uważam że oni
                tam maja njlepiej rozwiązana sprawę z mediami)

tk i reszta - ZENADA, tak ma wyglądac niezawisłość?

Powtarzam, bo pisałem o tym już kiedyś: dopóki nie wprowadzi sie
                odpowiedzialności karnej i majątkowej dla osób pracujących w sferze publicznej
                oraz wszelkich osób wybranych przez naród to nigdy nie będzie dobrze, mówi się
                że bandyci są bezkarni, ale politycy i decydenci w instytucjach państwowych nie
                mają żadnych hamulców, to tak w sprawie w obsadzaniu swoimi stanowisk
                kluczowych w państwie i zakładach z udziałem skarbu państwa

pzdr
                jm
                • rembel Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 13.03.06, 21:17
                  > rembel, z tymi żródłami odnawialnymi to nie przesadzaj, nie ma ich tak dużo w
                  > polsce, witry mamy słabe (wyliczono, że gdyby w usa chciano przejść na
                  > elektrownie wiatrowe, to niestarczyło by miejsca na wiatraki), spadki wód
                  > niezbyt zachęcające, złoża geotermalne tylko miejscowo, wykorzystanie smieci
                  > za drogie, choć w perspektywie długoletniej na pewno bardzo dobre dla
                  > wszystkich, właściwie dla nas jest tylko jedna alternatywa: elektrownie
                  jądrowe

Być może nie mamy tak silnych wiatrów jak w Skandynawii, spadków wody też może
                  nie, niemniej jednak nikt nie rozwija u nas idei małych elektrowni, mogących w
                  zupełności zaspokajać zapotrzebowanie odbiorców indywidualnych przy okazji
                  obniżając koszty uzyskania energii w skali kraju. Przed wojną obecne tereny
                  choćby Warmii i Mazur w wielu miejscach korzystały z energii produkowanej przez
                  małe elektrownie wodne. Obecne technologie z tego co się orientuję pozwalają
                  kilkunastokrotnie zwiększyć produkcję mocy na małych zbiornikach retencyjnych.
                  Niestety jest to inwestycja dość kosztowna jak na małe samorządy, tym bardziej
                  w miejscach gdzie nie można liczyć na wsparcie ze strony przemysłu. I tu jest
                  właśnie pole do popisu dla rządu, wszak technologie taką tanim kosztem można
                  powielić, wykorzystując dodatkowo środki unijne. Potrzeba tylko komplesowego
                  programu pomocowego, który promowałby budowę małych elektrowni wodnych czy
                  wiatrowych. Obecnie jest tak że producent tej taniej energi ma problemy ze
                  zbytem jej, gdyż sieci elektroenergetyczne nie sa tym zainteresowane! A
                  pamietać należy że dyrektywy unijne nakładają na nasz kraj w bliskiej
                  perspektywie czasowej obowiązek stopniowego zwiększania mocy uzyskiwanej ze
                  źrodeł odnawialnych. Nie można też zapomnieć o tym co marnuje się na naszych
                  niemałych areałach tj. biomasy. Przy obszarze naszego kraju moglibyśmy się stać
                  znaczącym producentem tego surowca, który uzyskać można z siana, słomy,
                  rzepaku, czy wreszcie "wierzby energetycznej". Trzeba tylko stworzyć
                  sprzyjający klimat dla producentów, związków producenckich oraz odbiorcow
                  indywidualnych którzy zdecydowaliby się na przejście na ten włąśnie surowiec.
                  Pomysł budowy terminali do odbioru skroplonego gazu z tankowców jest bardzo
                  dobry - mam tylko nadzieje ze nikt nie da znowu dupska i ta budowa nie
                  ugrzeznie w gaszczu przepisow, przetargow i lewych interesow.
                  Oj, rozpisałem się, ale temat ciekawy smile
              • bziancol Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 14.03.06, 12:32
                musze odpowiedzieć na tego posta.
                nie roztrząsamy tutaj kwestii kto jest za jaką opcją polityczną, i to tak
                naprawdę jest najmniej ważne. rozmawiamy o rzeczach zastanych, komentujemy na
                bieżąco aspekty rządzenia naszym krajem.
                mnie osobiście wali historia przekrętów oraz jaki był rząd porzedni, każdy z
                nich zrobił trochę dobrego, trochę złego (z przewagą), a my mamy znależć
                konsensus ponad sympatiami politycznymi, któtko mówiąc: robic dobrze i
                rzetelnie.
                > Czy moge sie dowiedzieć na kogo głosowałeś? Byłoby mi łatwiej polemizować.
                > Najłatwiej jest krytykować nie ponosząc odpowiedzialności za swój wybór.
                huehue, jak będzie więcej takich ludzi, to nie wróży to Polsce dobrze, dla
                przykładu: dla mnie najciekawsze hasło jakie słyszałem od kilku lat to
                porozumienie onad podziałami. i nie ma co polemizować, tylko wziąść się do
                roboty.......
            • student6 Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 14.03.06, 11:01
              Postanowiełm się wreszcie wypowiedzieć. W większości przypadków podzielam
              poglądy rembela. Zdecydowanie się jednak nie zgadzam z Twoim stwierdzeniem
              jakoby w sprawach energetycznych nie powinniśmy drażnić Rosji. A do czego
              miałoby to prowadzić? Uważam że powinniśmy lepiej wykorzystywać własne surowce
              (w tym perspektywistyczną platformę Petrobaltic) + źródła odnawialne, a także
              budowa rurociągu przez teren Ukrainy do krajów Kazukazkich + basen morza
              Kaspijskiego. Tamtejsza ropa jest tania, a rozwiązanie to jest także korzystne
              dla Ukrainy. A co do preferencji politycznych rembela to chyba gdzieś już się
              wygadał (o ile pamiętam to chyba głosowaliśmy na tą samą partię smile )
                  • bziancol Re: Cytaty z onet.pl, na temat artykułu o rozwi. 14.03.06, 12:17
                    i tu sie zaczyna problem demokracji, w dzisiejszych czasach, pewnie
                    zauważyliście, że długofalowe projekty gdzie powstają? np. w chinach, iranie
                    itp. gdzie nie ma rządów demokratycznych zmieniających opcje polityczne co góra
                    pięć lat, a wraz z nimi grupy lobbystyczne.

rembel, co do wykorzystania biomasy to się zgadzam, ale małe elektrownie czy
                    wodne, czy wiatrowe to nie jest rozwiązanie dla kraju takiego jak polska,
                    trzeba brać pod uwagę uwarunkowania geograficzne. Mówienie, że na warmii i
                    mazurach kiedyś były takie elektrownie, to nie to samo co dziś. może są
                    wydajniejsze, ale dostęp do energii nieporównalnie łatwiejszy, chociażby w
                    związku z zaludnieniem tego terenu. postawienie kilku elektrowni wodnych
                    wodnych na jednym żródle wiąże się również z ryzykiem zmiany całego ekosystemu,
                    a to może prowadzic do zachwiania pewnej równowagi, opowiadałem tobie ostatnio
                    o warunkach stepowych na zamojszczyżnie, co się dzieje gdy z pewnego obszaru
                    odejmie sie jakiś czynik lub doda (dla przykaładu jest jescze problem z
                    jęzirami kaspijskim i bajkalskim, które wysycha, w internecie dużo o tym jest)

konkluzja: jak najbardziej jestem za żródłami odnawialnymi, choć w Polsce one
                    mogą stanowić co najwyżej 1-2% zuzycia (z pustego to i salomon nie naleje), ale
                    jescze bardziej jestem za oszczędnością wszystkich nas którzy korzystają z
                    jakichkolwiek żródeł energii (ropa, węgiel, gaz). przede wszystkim dopóki nie
                    wymyśli się dość tanich i łatwych w użyciu magazynów energii elektrycznych, to
                    problem będzie zawsze istaniał
                    alternatywą jest perpetum mobile.......wink))
    • aa9612 Re: rządy PiS - trafne spostrzeżenia 14.03.06, 14:21
      Szifox napisał:
      Norwedzy mają deficyt gazu na południu kraju i żeby go zaspokoić musieli by
      wybudować nowy gazaociąg z północy na południe. Ten
      gazociąg miały służyć także do eksportu gazu min. do Polski.

Ponieważ ta inwestycja była by bardzo kosztowna ponad 1 mld eur, wolą
      skoncentrować się na dystrybucji gazu skroplonego, a dla
      zaoparztenia południowej Norwegii chcą wykorzystać rosyjski gaz ze słynnej
      bałtyckiej rury, z której być może powstanie
      odgałęzienie do Norwegii.

Jak pragnę zdrowia nie rozumiem tych Norwegów. Srają pieniędzmi i 1mld euro
      jest dla nich jak czknięcie. Tam w Parlamencie debatuje się na co przeznaczać
      zapasy kasy - inwestować w bankach czy konsumować. A tu wolą wydać tyle samo
      lub może więcej na odnogę od gazociągu północnego.
      Budując swój za 1 milaiard mieliby już tyko rzut beretem do Polski i innych
      krajów. Mogliby tłoczyć gaz z północy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka