Dodaj do ulubionych

Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP

14.01.10, 18:07
pomóżcie smile jeszcze przed sylwestrem kupiliśmy z przyjaciółmi wczasy
w tym hotelu. czytaliśmy wiele opinii i większośc była bardzo dobra.
teraz coś mnie tknęło i zaczełam szukać. i się przwraziłam!!!
opienie są totalnie skrajne. od takich super do takich koszmar....no
i zaczęłam schizować. czy ktoś był w tym hotelu?
i jeszce jedno, czy hotel zimą może mieć gorszy standart niż w
sezonie? pomóżcie bo zacznę płakać smile
Obserwuj wątek
    • wana Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 24.01.10, 10:42
      Ja mam wykupione wczasy w Royal Rehana, też się zastanawiam... W
      zeszłym roku byłam w Turcji, najpierw wykupiłam hotel, a potem
      poczytałam opinie.... i całe szczęście, bo gdybym zrobiła odwrotnie,
      to nigdy nie pojechałabym do tego hotelu i zrobiłabym największy
      błąd...
      Nie trać otuchy smile
    • sammy71 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 27.01.10, 01:07
      Byłam tam w 2008 i nie podobało mi się,ale hotel mógł się zmienic,bo
      przestał byc hotelem sieciowym Eximu i zdaje się,że go w tamtym roku
      remontowali.Poza tym proponuję w pierwszych dniach wykupic wycieczkę
      na Górę Mojżesza,po tym ekstremalnym wyczynie,hotel wyda Ci się oazą
      luksusu.
    • zziutkaa Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 27.01.10, 11:51
      Cześć!! Powiem Ci że mam identyczne obawy. Wykupiliśmy na początku roku
      wycieczkę a dopiero później zaczeliśmy czytac opinie. Tylko że prawda jest taka.
      Negatywy powielaja się na temat każdego hotelu w egipcie. Jakby wszystkie miały
      takie same wady. Więc mam nadzieje że nei bedzie tak źle smile
      • pusza123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 28.01.10, 17:00
        dzięki za odpowiedzi smileW miarę moich możliwości, poczytałam opinie o
        hotelu i prawda jest taka, że średnia ocena jest naprawde niezła.
        Zawsze znajdą się niezadowolone osoby....
        Poza tym skontaktowałam się mailowo z kilkoma osobami, które juz tam
        były i myślę, że naprawdę nie ma czym się przejmować smile byle do lata
        a potem jakby nie było....jedziemy zgraną paczką więc dmay radę smile
    • tomike Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 28.01.10, 23:35
      właśnie wróciliśmy ze znajomymi z tego hotelu.
      Cała paczka 5 osób wróciła bardzo zadowolona.
      Jeśli ktoś jedzie tam odpocząć, doerwać się od codzienności, nie jest zrzędą,
      która tylko szuka czegoś aby się przyczepić, nie jest pedantem to na pewno
      będzie w 100% happy. Barmani lubią Polaków, animatorzy są niezwykle mili,
      sprzątający pokoje również.
      Minus - jedzenie takie sobie, talerze, szklanki...sami zobaczycie smile.
      jednak wszyscy jakoś wydają się tym nie przejmować i przynajmniej podczas
      naszego pobytu byli zadowoleni smile)

Dużo tych minusów co?? więcej nie przychodzi mi do głowy.
      Znajomi wracają tam w czerwcu a ja z pewnością za rok

Pozdrawiam

--
      ---== SmiKe ==---
          • myszolandia123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 04.03.10, 19:35
            Ja jestem zachwycona tym hotelem, byłam tam pod koniec lutego. Jeśli
            chodzi o mnie to nie ma się do czego przyczepić,chotel duży,
            położony na rozległym terenie, mnóstwo zieleni,kwiatów a wieczorem
            piękne oświetlenie. Na terenie hotelu jest 6 restauracjitongue_outalmetto,
            Oriental, Italiano,Garden,Star Fish,La Veranda, 4 baseny, przy 3 z
            nich bar. Obsługa jest bardzo liczna, cały czas widać kogoś na
            horyzoncie. Pokoje duże, przestronne może nieco ciemne ale da się
            przeżyć, łazienka w porządku. Co jeszcze chcesz wiedzieć? Z
            przyjemnością odpowiem.
                • gosiaa123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 09.03.10, 12:23
                  Myszo a powiedz mi czy w barach przy basenie też obowiązuje all inclusive czy
                  tylko w wybranych. Oraz jeżeli możesz powiedz mi z jakiego biura byłaś. ooo a co
                  najważniejsze jaka jest plaża. Bo jest w bliźniaczym hotelu. Daleko trzeba
                  dojść? A jakie wejscie do morza? potrzebowałaś obuwia ochronnego?
                  • myszolandia123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 09.03.10, 14:55
                    Ja byłam z Itaki i w sumie głównie to biuro ma podpisany kontrakt z
                    Rehaną. W barach przy basenie/w basenie też obowiązuje all
                    inclusive, w barze restauracji La Veranda także choć tam wcale nie
                    byłam(tyle tam innych barówsmileDo plaży jest jakieś 400m ale droga
                    jest moim zdaniem całkiem przyjemna. Wychodząc z hotelu wchodzi się
                    do przejścia podziemnego(bardzo ładnego, w życiu nie widziałam
                    czegoś takiego)aby nie trzeba było przechodzić przez ruchliwą ulicę.
                    Następnie idzie się dość szerokim asfaltem przy drugim hotelu
                    Rehany.Jeżdżą też na tym odcinku takie małe wózeczki,jak golfowe i
                    dowożą wedle życzenia. Na plażę zejście jest po schodkach,ale nie
                    jest ich dużo, jest też zjazd dla wózków. Sama plaża dość wąska ale
                    ładna, nie miałam butów do wody ale przydałyby się. Płycizna ciągnie
                    się długo, więc jak weszłysmy z siostrą w klapkach to 3 razy się
                    przewróciłyśmy,potykając o kamienie. Jest także długie molo,które
                    kończy się w miejscu gdzie woda jest już głęboka, bezpośrednio z
                    niego można zejść popływać, czuwa tam ratownik a nawet dwóch. Bar na
                    plaży również jest All, leżaki drewniane i pomocna obsługasmile
                    Mam nadzieję, że odpowiedziałam dość wyczerpująco ale jeśli pojawią
                    się jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiemsmile
                    • gosiaa123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 11.03.10, 10:09
                      Odpowiedziałaś baaardzo wyczepująco za co Ci dziękuję!! smile a jeszcze takie
                      pytanko ręczniki i leżaki są za darmo na plaży czy coś się płaci? Ja też lecę z
                      Itaki smile i jeżeli mogę spytać ile czasu byłaś? i ile pieniążków potrzebowałaś
                      tygodniowo?? Bo jakoś ciężko mi to obliczyć. A i powiedz mi jeszcze jak z
                      jedzeniem. Naprawdę takie straszne jak mówią??
                      • myszolandia123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 11.03.10, 11:47
                        Kwestia ręczników wygląda następująco: zaraz po przyjeździe
                        otrzymujecie tzw.karty ręcznikowe, które w specjalnym punkcie
                        wymieniacie na ręczniki plażowe,każdemu przysługuje 1szt. Ręcznika
                        trzeba oczywiście pilnować, bo wszystkie są jednakowe i nikt na
                        basenie czy plaży nie używa własnych, wogóle nie trzeba ich zabierać
                        z domu. Za zgubiony ręcznik płaci się 20$. Leżaki,materace,parasole
                        są bezpłatne zarówno na basenie jak plaży. Bardzo mnie zaskoczyłaś z
                        tym jedzeniem...Kto pisał, że straszne? Jak dla mnie było najlepsze
                        z możliwych, cała nasza 4 była zadowolona, nie słyszałam aby
                        ktokolwiek inny też narzekał. Odwiedziłam już kilka hoteli i tutaj
                        była zdecydowanie najlepsza gastronomia. Byłam tam tylko tydzień
                        niestety i bardzo żałuję, że tak krótko. Co do pieniędzy to
                        oczywście zależy od tego co chcesz robić, na jakie wycieczki się
                        wybierasz,jak często chcesz jeździć do Naama Bay(nocne życie) czy
                        Old Market(zakupy). Ja wydałam 200$, byłam na całodniowym
                        nurkowaniu, w Naama Bay i Old Market po razie i przywiozłam sporo
                        rzeczy(6kg więcej niż zabrałam do Egiptusmile
                        • gosiaa123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 11.03.10, 14:00
                          Jesteś skarbonką wiedzy big_grin spadłaś mi z nieba big_grin ja jade na dwa tygodnie w maju.
                          No o tym jedzeniu to czytałam nie jeden komentarz. Więc dlatego wolałam zapytać
                          i rozwiałaś moje wszelkie wątpliwości. Z tego co piszesz jest super. Mam
                          nadzieję, że mi też się spodoba! Nie jestem jakąś wybredną Polką, która szuka
                          dziury w całym. Więc powinno być super smile jeżeli nie masz jeszcze dość
                          odpowiedzi na pytania tongue_out to mam jeszcze takie małe. Czytałam też że baseny są
                          niezadbane. Nieczyszczone i niesprzątane. Spotkałaś się z czymś takim?? A i
                          jeszcze powiedz mi jak tam życie nocne hotelu? Organizowane są jakieś imprezy na
                          terenie hotelu?? A Naama Bay warto się tam wybrać?? smile W sumie zmierzam do tego,
                          że jadę tam z narzeczonym. Jesteśmy mlodymi ludzmi i sie zastanawiam czy hotel
                          jest chociaż trochę rozrywkowy. W Itace mówili i polecali ale jak jest z Twojego
                          odczucia?
                          • myszolandia123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 11.03.10, 15:27
                            Jestem dość świeżo po powrocie z Rehany dlatego mam jeszcze w głowie
                            sporo informacji. Zupełnie nie wiem co mogłoby tam być nie tak
                            odnośnie jedzenia, duża różnorodność, ogromny wybór. Baseny są 4 i
                            przy każdym z nich kręcił się ktoś z obsługi: wymieniali filtry,
                            myli chodniki, oczyszczali wodę ze śmieci(listki,kwiatki). Na
                            terenie hotelu organizują dyskoteki, przedstwienia, generalnie
                            animacja prężnie działasmile Moim zdaniem hotel jest rozrywkowy, poza
                            tym jest naprawdę duży i pomieści wielu ludzi. Do Naama Bay warto
                            się wybrać, chociażby na rekonesans, tam kwitnie życie nocne.
                            Najlepsza ponoć dyskoteka w Naama to Pacha, dobry klub Hard Rock
                            Cafe. Ja też nie jestem jakąś staruszką,mam 23 lata i byłam w
                            Rehanie głównie po to żeby się dobrze bawić. Zdecydowanie najlepsze
                            wakacje, za kilka miesięcy na pewno wrócę do Sharmsmile
                            • pusza123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 28.03.10, 19:43
                              uuufffffffffff smile
                              dzięki Ci dobra kobieto smile
                              Nawet nie wiesz jak ucieszyły mnie Twoje informacje. Założyłam ten
                              wątek po tym jak naczytałam się "negatywów" na temat tego hotelu (a
                              zakup był juz dokonany).
                              A propos jedzenia - ja również przevzytałąm jakieś złe info, ale
                              ciesze się że Ty masz inne zdanie smile
                              Czy mogłabyś napisać jeszcze kilka słów nt. alkoholi i czy były tam
                              owoce morza?
                              i jaki miałaś pokój? powinniśmy zawalczyć o jakiś konkretny? (mam na
                              myśli to, że niektórzy pisali iz w niektórych nie ma klimy i takie
                              tam)
                              dzieki
                              • myszolandia123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 30.03.10, 16:39
                                Bardzo się cieszę, że jestem pomocnasmile Co do owoców morza to są one
                                tylko w restauracji "Star Fish", nie korzystałam więc dokładnie
                                powiedzieć nie potrafię. Alkohole lokalne: piwo(niezłe), koniak,
                                tequila, wódka daktylowa, rum. Całkiem dobre w smaku, wiadomo że
                                słabe, trudno się upićtongue_out Jeśli chodzi o pokoje to połowa jest z
                                widokiem na baseny, reszta na drugą stronę hotelu. Wszystkie mają
                                balkon lub taras. Ja miałam pokój na parterze, w bardzo cichym
                                miejscu, bez widoku na basen, nie było słychać zgiełku, okna są
                                bardzo szczelne. Moja mama na początku nie była zadowlona bo było
                                dość ciemno, pokoje są duże więc dzienne światło nie wystarczy, jest
                                sporo sztucznego oświetlenia. Z tego co widziałam wszystkie pokoje
                                są bardzo podobne, więc jeśli komuś zależy żeby mieć widok na basen
                                może się postarać, choć mnie osobiście na tym nie zależało. Klima
                                oczywiście była, spisywała sie w porządku choć zaznaczam, że ja
                                byłam w lutym, więc nie było aż takich upałów jak latem. Będę w maju
                                w Sharm ale w innym hotelu, gdyż zależy mi na konkretnym położeniu a
                                Rehana jest dość daleko od centrum. Gdybym jednak znowu miała jechać
                                na wakacje to wybrałabym Rehanę.
                                      • myszolandia123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 12.04.10, 16:48
                                        Do morza idzie się przez przejście podziemne, potem chodnikiem
                                        prosto, obok drugiego hotelu Rehany. Dojście jest w porządku, na tym
                                        odcinku kursują również bezpłatnie te małe wózeczki, jak golfowetongue_out
                                        Płycizna ciągnie się przez jakieś 150-200m, woda sięga nie dalej niż
                                        nad kolano. Zalecanie obuwie do wody,gdyż łatwo się przewrócić na
                                        kamieniach i pocharatać sobie stopy. W momencie w którym kończy się
                                        molo kończy się również płycina, następuje duży spadek i tam jest
                                        już głęboko.
                                          • myszolandia123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 13.04.10, 12:10
                                            mafinka21 napisała:

> No to ładnie, kobieta w biurze wprowadziłą nas w bład sad
                                            Oj Kurcze, a co kobieta w biurze powiedziała? Może to ja coś
                                            pokręciłam, nie wiem dokładnie w jakiej kwestii dostrzegasz ten błąd.

Co do Rehany Royal to nie jestem w stanie udzielić istotnych
                                            informacji, gdyż widziałam ten hotel bardzo pobieżnie. Idąc na
                                            plażę, nie przechodzi się wcale prze Rehanę Royal tylko obok,
                                            zaglądałam tam będąc na plaży i w drodzę na nią. Jest to duży
                                            obiekt, robi wrażenie ze względu na to że posiada wiele basenów,
                                            brodzików, są one rozmieszczone na całej powierzchni, niektóre nawet
                                            bardzo blisko plaży. Bardzo podobało mi się to, że hotel znajduje
                                            się przy plaży. Oczywiście można korzystać z dobrodziejstw Rehany
                                            Royal będąc gościem Rehana Sharm, mnie jednak nie starczyło na to
                                            czasu.
                                            • mafinka21 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 13.04.10, 19:58
                                              Chodzi mi o tą płyciznę. Z Twoich wypowiedzi wynika, że sięga ona
                                              ledwo powyżej kolan a nam powiedziano że spokojnie można sie tam
                                              zanurzyć. Ale pocieszajacy jest fakt, że tak jak napisałaś można
                                              korzystać z dobrodziejstw sąsiedniego hotelu mam na mysli basen żeby
                                              sie ochłodzić bo jak ktos nie umie pływac to raczej ciężko to zrobic
                                              w wodzie do kolan.
                                        • arfi34 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 12.04.10, 23:59
                                          Mam pytanie do myszolandi123. Ciekawie i skrupulatnie opisujesz ten hotel ale ja
                                          chciałbym się zapytać o hotel Rehana Royal Beach przez który pewnie często
                                          przechodziliście. Chodzi mi o opis czysto wizualny i ogólny. Jadę tam 15 06 i
                                          choć czytałem już inne wypowiedzi to ty jesteś chyba na bieżąco. Z góry dziękuję
                                          za odpowiedź.
                                          • danuta241 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 13.05.10, 18:10
                                            Mam pytanie odnośnie Rehany Resort - czy w pobliżu hotelu można
                                            zrobić jakies zakupy i jeśli tak to jak się mają ceny ... Pisałaś że
                                            byłaś w Old Market - czy to daleko? Jak się tam dostalaś? W
                                            niektórych hotelah mają bezpłatne busy od Naama i Old Market czy w
                                            rehana Sharm Resort też tak jest?
                                            Mam tez pytanie odnośnie otoczenia, czy jest tam gdzie pospacerować
                                            poza hotelem... takie coś niby centrum z jakimiś sklepikami i
                                            kafejkami.
                                            • gosiaa123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 20.05.10, 12:49
                                              Nie ma darmowych busów do Nama Bay. Trzeba złapać samemu przed bądz poprosić o
                                              zamówienie taxi kolesia siędzącego przed wejściem. Lecz zaznaczam z góry, że
                                              wychodzi to znacznie gorzej niż złapać samemu. Do Old marketu jest jakieś 25km z
                                              hotelu. Jednak przy ich zwariowanej jeździe znajdziesz się tam szybciej niż
                                              myślisz. A co do okolicy hotelu. Masz MINI centrum handlowe jakieś dwie minuty
                                              drogi spacerkiem od hotelu. Spokojnie możesz zrobić tam zakupy. Jednak pamiętaj.
                                              Targuj się jak możesz!! A jeśli nei chce zejść z ceną to nie kupuj jeżeli wiesz
                                              że jest przedrożone. W innym sklepie znajdziesz taniej!! smile Właśnie wróciłam z
                                              Rehany i gdyby co to odpowiem na jeszcze inne pytania smile Pozdrawiam.
                                                • gosiaa123 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 21.05.10, 22:16
                                                  A więc tak smile przede wszystkim jeżeli chodzi o jego 4* to spelnia te standardy w
                                                  100% smile i zaznaczam takie jest moje zdanie!! nie moge narzekać. Uważam że za
                                                  takie pieniądze niczego więcej oczekiwac nie mozna!! Zacznę od pokoju. Czysty,
                                                  zadbany. Codziennie sprzątany i odświeżany. I to bez względu na to czy dawało
                                                  się napiwek czy nie! Łazienka również czysta. Nie spotkałam sie z żadnymi
                                                  robakami i brudem. Klimatyzacja w 100% sprawna. Sejf z samodzielnym
                                                  zaprogramowaniem więc nie ma możliwości żeby ktos z obslugi sie do niego dostał!
                                                  Jeżeli chodzi o hotel ogółem. Zielono i czysto. Nie było smrodu, brudu czy
                                                  czegoś takiego. Codziennie dbano o zieleń. Podlewano. strztyżono i pielęgnowano.
                                                  Baseny także czyste. Nie sprawdzily się żadne negatywne komentaze. Obsłyga
                                                  również miła. Nie były konieczne bakszysze. Wręcz raz uraziliśmy kelnera dając
                                                  mu napiwek sad Czasem lepiej się szczerze uśmiechnąć smile) Jedzenie bardzo dobre!
                                                  ale monotonne. Jedak zemsty faraona nie mieliśmy smile Jak będzie to będzie. Nie ma
                                                  co przesadzać! Stołówka czysta i nei ma brudu czy much! Kelnerzy biegają jak
                                                  mróweczki!! A jeżeli chodzi o alkohol to go w ogóle nie załują. Ile wlezie leją.
                                                  Jednak jest tak słaby że można go pić jak wodę smile Animacje także super jednak
                                                  również po tygodniu się powtarzały. My akurat się z nimi zaprzyjaźniliśmy więc
                                                  już w ogóle braliśmy udział w każdych animacjach. Dla każdego cos. Nauka tańca.
                                                  Aerobik w wodzie. Gra w piłkę wodną. Siatkówkę. Piłkę nożną. Dla dzieci klub
                                                  myszki miki i pani opiekunka. Jedyny minus ... mówili tylko po angielsku i
                                                  ROSYJSKU. Troche ich faworyzowali. Jednak wieczorem również zapewniali animacje.
                                                  Jeżeli chodzi o dojście do plaży to idzie sie ładnym tunelem i dosłownie 10 min
                                                  spacerkiem! Rafa super do snurkowania! A co do wycieczek? Braliśmy je od
                                                  przedstawicieli chodzących na terenbie hotelu i z góry mówię targować ceny! I
                                                  uzgadniać szczegóły!! Byliśmy na kładach: sprzęt ok. Wycieczka ok. Jednak napoje
                                                  miały być wliczone a nie były. Mieliśmy mieć możliwość wariacji nie mieliśmy.
                                                  Ale wycieczka udana! Jazda po pustyni fajna sprawa. Druga wycieczka nurkowanie z
                                                  niemieckim centrum nurkowym. Jedyna wycieczka którą polecam w 100%!!! Napoje
                                                  wliczone, lunch! Snurkowanie i nurkowanie na wysokim poziomie. Profesjonalni
                                                  instruktorzy. Zadbali o każdy szczegół! Mieliśmy zapłacone za snurkowanie i 2
                                                  nurkowania a mogliśmy snurkować z 5 jeśli ktoś miał ochote!! Takżew naprawde
                                                  polecam z nimi jechać smile BYliśmy na łodzi z przeszklonym dnem z "SUBMARINE" i
                                                  także wszystko jak obiecali. Odradzam w 100000% wycieczke na górę Mojżesza sad
                                                  Totalna klapa. Kilka godzin wchodzenia pod górę. Później siedzenie w mega
                                                  piździawie a na koniec mega chmury i żadnego wschodu słońca. Nawet jeśli macie w
                                                  gratisie nie idzcie bo to dwa dni wyjęte z wycieczki!! My do tego zarobiliśmy
                                                  mega przeziębienie! Ostatnią wycieczką miała być podróż konno po parku
                                                  narodowym. Jednak obiecane konie arabskie okazały być się angielskimi i nici z
                                                  wycieczki. Więc naprawde uważajcie co wam obiecuja i TARGUJCIE się big_grin
                                                  • mafinka21 Re: Rehana Sharn Resort****- sharm el sheikh HELP 22.05.10, 17:10
                                                    Dziękuje za informacje. A czy korzystałaś z restauracji włoskiej i
                                                    orientalnej? Jesli tak to jakie masz wrażenia? Jak wygląda poziom
                                                    wody w morzu bo z tego co czytałam jest bardzo płytko tak, że nie
                                                    można sie zanurzyć albo głęboko czy to prawda? Czy to prawda że nie
                                                    ma sensu brac ręczników plażowych bo są na miejscu i czy nie ma
                                                    problemu z leżakami na plaży i na basenie tzn chodzi o wystarczającą
                                                    ilość.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka