Dodaj do ulubionych

Alf leila wa leila ( kilka pytań )

15.05.12, 11:11
Witam,
Mam pytanie dotyczące wyżewienia-czytałem, że aby coś zjeść w ciagu dnia trzeba się przebierać i iść do restauracji. Czy nie możliwości zjedzenia jakiś fast fooda przy basenach ?
A dt=rugie pytanie to które pokoje polecacie ? Jedziemy z 4 latkiem i Babcią
Edytor zaawansowany
  • adrasteaa 15.05.12, 11:22
    fast food tylko na plaży, lunch jest w restauracji głównej, a potem są takie przekąski tylko nie pamiętam o której w barze "przy głównej ulicy"
    Dość dużo osób poleca pokoje zaczynające się od 800 są one położone przy basenie dla dzieci vis-a-vis głównej restauracji, wg mnie najlepsze miejsca są w części tzw "niemieckiej" tam głównie kwaterowani są Niemcy, miejsca te są jakby bliżej Jungle. Wg mnie najgorsze pokoje przy głównym basenie i te stare w budynku gdzie jest recepcja i w budynkach przy "głównej ulicy". Wy z babcią będziecie mieli jeden pokój czy dwa?
  • lipencjusz76 15.05.12, 12:10
    2 pokoje ( 2 osoby i 2+1 ) Mam nadzieje, że będą frytki : ) Synek wybredny ale frytki je
  • ggw1 15.05.12, 12:44
    Z jakiego biura tam się wybieracie? My lecimy z Oasis.
    Może ktoś wie, jak kwaterowani są klieci tego biura? Słyszałam, że każde biuro ma "swoją" część hotelu, gzdie kwaterowani są ich klienci, ale nie wiem czy to prawda...
    Nie chciałabym trafić na jakiś podły pokój, mimo wszystkim opiniom, że "w pokoju się tylko śpi" smile
  • lipencjusz76 15.05.12, 13:00
    Z TUI mamy pokój chyba taki standartowy DZX1 czy jakoś tak
  • ggw1 15.05.12, 13:03
    a my 3 osobowy + 1 dostawka, nie mam pojecia jaki to układ smile zazwyczaj pokoje są 2+2 smile, poprosiliśmy też o balkon, bo podobno nie jest to standard w hotelu ... Pani obiecała dopisać nam do rezerwacji tę prośbę ...
  • adrasteaa 15.05.12, 13:14
    Frytki są!!! Jest rewelacyjna pizza we włoskiej restauracji mój syn wielce wybredny dopisał w zeszłym roku kolejną potrawę do swojego skromnego menu smile. Ja byłam w zeszłym roku z oasisa i na wstępie od razu chłopak który był z nami przy kwaterowaniu (tamtejszy przedstawiciel biura) powiedział żeby dać coś w paszporcie to on nam niby załatwi dobre pokoje. Nam jako jedynym udało się dostać naprawdę świetny pokój, a daliśmy tylko 10$, nie wiem od czego to zależy może od uroku osobistego smilesmilesmile
  • ggw1 15.05.12, 13:28
    a ten dobry pokój, to jaki numer?
    jak oceniasz Oasis? czułaś, że Ci np. z Tui czy Alfa Star "mają lepiej" jak to pisali inni na forum? Korzystałaś z aquaparku w Jungle?
  • adrasteaa 15.05.12, 13:39
    Leciałam z oasisem drugi raz pierwszy byłam w Tunezji, wówczas byłam niezadowolona bo strasznie późno odstawili nas w drodze powrotnej na lotnisko i wszystko było z wywalonym jęzorem. W Egipcie spisali się na 5, ale ja nie musiałam korzystać z lekarza ani z ich jakiejś tam dodatkowej pomocy. W tej chwili nie pamiętam jaki był to numer pokoju muszę zerknąć na notatki w domu. Podaj nr GG to odpiszę wieczorem. Nie wiem jak to jest z kwaterowaniem osób z innych biur. Z jungle nie korzystałam, ale są sprzedający bilety na plaży i przewija się taki gość tez na terenie hotelu, dodatkowo można w recepcji zapytać.
  • ggw1 15.05.12, 13:58
    dziękuję za info smile
    w tym roku w ofercie Oasis jest podane, że można wykupić pobyt w aquaparku - nie pamiętam dokładnie, ale wydaje mi się, że tydzień 50$ za osobę dorosłą - ciekawa jestem, czy warto?
    GG - mam dostępne tylko w pracy do 16:00, wiec może podaj numer pokoju wieczorkiem na forum smile

Czy korzystałaś z wycieczek z tego biura lub lokalnych? Warto? Razem z mężem zwiedziliśmy już Egipt "prawie" w całości, to już nasz 5 raz w tym kraju, ale dzieciom chcielibyśmy jeszcze coś pokazać ...
  • adrasteaa 15.05.12, 14:02
    My nie korzystaliśmy z wycieczek od rezydenta byliśmy na wycieczce statkiem od Pani Ani www.hurghada.enterpol.pl/
    Fajną ofertę ma Dorota, na razie zawiesiła działalność, ale może odwiesi www.otostrona.pl/aishatours/
  • adrasteaa 15.05.12, 22:19
    Nasz nr pokoju to 649, budynek przy basenie i przy barze oasis. Obok jest taki sam budynek więc myśle, że pokoje maja taki sam rozkład ( nie pamietam jakie tam były numery), a zaraz jest płot odzielający Leile od Jungle. W naszym budynku były faktycznie pokoje z aneksem kuchennym tak jak pisał ktoś na forum.
    Życzę udanego wypoczynku.
  • dorotaaisha 05.06.12, 17:29
    Działalność odwieszona, nowa strona ruszyła, zbieramy zgłoszenia od połowy czerwca smile
  • moomoo 18.05.12, 22:53
    Wróciłam dziś z Alf Leila Wa Leila. Z hotelu i pokoju byłam bardzo zadowolona, może tylko wieczorem gdy chciało się wcześniej pójść spać było trochę głośnawo. Przy kwaterowaniu nie zauważyłam aby ktoś dawał bakszysz ale mimo to podostawaliśmy pokoje w różnych częściach kompleksu. Jedzenia jest po pachy, główne posiłki w zupełności wystarczały. Frytki są nawet do śniadania wink Polecam gorąco kolacje w restauracji azjatyckiej.
  • bubu54142 15.05.12, 13:57
    Śniadania i obiady jesz w głównej restauracji,ubiór swobodny,krótkie spodenki,t-shirt.Przy samym basenie nie ma jedzenia tylko napoje samoobsługa(mocniejsze też ale nalewa barman),jedzenie po 13 w czymś co wygląda jak pizzeria-frytki,pizza(połówka na osobę),hot-dog,sałatka warzywna,napoje-strój dowolny.Kolacja po 18 wiadomo baseny nieczynne i ubiór bardziej stosowny (jeansy i t-shirt wystarczą ale można już zaszaleć).Nad morrzem na plaży jest bufet(napoje,piwo,owoce)koło południa pizza-strój oczywiście plażowy.Ja miałem numer pokoju 337-rewelacja.Widok na podświetlony mały basen,cisza,blisko do wyjścia.Najpierw trzeba zobaczyć jaki pokój oferują.Ja dostałem bez balkonu z widokiem na ścianę.Ale to był chwyt obsługi bo bagażowy sam zaproponował zamianę i 10$ sprawę załatwiło. Może nie będzie trzeba dawać.Znajomi od razu dostali niezły pokój.
  • vicehrabiadebragelone 15.05.12, 14:34
    Proponuje poczekać z wkładaniem $ do paszportu do czasu jak zobaczycie jaki pokój wam przydzielili.Jak zobaczycie pokój nr 571 to od razu proscie o zamianesmileDostałem własnie ten pokój z widokiem na sciane a pod oknem 4 wentylatorysmile od razu raklamacja i zamienili bez dyskusji, byłem zadowolony z nowego (chyba nr 2..) więc dałem 20LE.Pokoje nr 8.. sa dla Niemców i raczej Polakom ich nie przydzielają obojętnie z jakiego biura przyleciałes(chyba ze jakas nietypowa ilośc członków rodziny).Ja tam byłem zadowolony z nr 200 choć to starsze(ale czyste) pokoje i nie ma np.LCD a zwykły tv ,spokój i cisza rekompensowała wszystko
  • tymonek12 15.05.12, 14:55
    Kilka lat temu byliśmy w Alf Leili i nie dawaliśmy nic do paszportu. Dostaliśmy pokój 526 nad sklepem z przyprawami. Był w porządku więc nic nie trzeba było zmieniać. W tym roku lecimy drugi raz i zobaczymy co nam się dostanie. Lecimy z Tui.
  • emila.41 15.05.12, 18:56
    A jak wygląda przydzielanie pokoi rodzinnych
  • tymonek12 15.05.12, 22:11
    Jak przydzielają pokoje rodzinne nie wiem ale była z nami 4 osobowa rodzina, która mieszkała w apartamencie z aneksem kuchennym i dwoma łazienkami.
  • ewa10-net 17.05.12, 18:39
    My mieliśmy 2 duże pokoje , jeden z aneksem kuchennym /w ogóle zbędny/ i z każdego pokoju
    spory balkon-loggia- uwaga na jaszczurki
  • bubu54142 17.05.12, 19:06
    Nie słyszałem aby gekon kogoś pogryzł.
  • goldenka100 17.05.12, 19:54
    Pogryzł?Bardziej obawiałabym sie ze spotkam go w łózku tongue_out
  • bubu54142 18.05.12, 16:30
    To gad a nie ssak,najwyżej połaskocze.
  • emila.41 17.05.12, 19:20
    Jak można dostać taki pokój,mieliście na skierowaniu,czy wystarczy wkładka w paszporcie?
  • ewa10-net 18.05.12, 09:31
    A z jakiego biura jedziesz i co jest w umowie odnośnie pokoju?
  • tymonek12 18.05.12, 12:00
    Po przyjeździe do hotelu znajomi w recepcji dali paszporty i wypełnili karty meldunkowe. Dostali klucz i poszli do pokoju. Mieli apartament nad przejściem, którym się przechodzi do amfiteatru, muzem, restauracji. My jedziemy w dwie osoby z Tui. W umwie mamy wpisany pokój DZX1.
  • emila.41 18.05.12, 13:15
    Lecimy z oasis,mam 2 pokoje 2 osobowe,ponieważ mam 2 nastolatków.(15-19lat ).W zeszłym roku byliśmy w rojal albatros moderna i wystarczyła wkładka w paszporcie.
  • ggw1 18.05.12, 13:17
    my też lecimy z oasis, mamy pokój 3+1 smile też jestem ciekawa, jak dostać taki pokój...
  • emila.41 18.05.12, 13:28
    W zeszłym roku też z nimi leciałam ,włożyłam $ do paszportów i poprosiłam o ładny pokój.Zależało mi żeby dzieci nie miały pokoju gdzieś daleko od nas.
  • tymonek12 18.05.12, 15:55
    Nigdy nie dajemy wkladki do paszportu. Jesli pokój nie spodobałby się nam to wtedy można pójść do recepcji i poprosić o zmianę dając dolary. Nasze córki miały pokój obok naszego. Zresztą bagażowy pokazuje pokój i pyta czy ok.
  • vicehrabiadebragelone 19.05.12, 09:17
    tymonek12, nie wartosmileMożesz pisać codziennie nic nie poradzisz na odruch stadny lemingów oni wiedza swoje i to że dostali ładny pokój przypisuja wkładanym w paszport $smileŚnijcie dalej misiaczki He! he!
  • ppaauullaa5885 19.05.12, 17:40
    lece tam z kolezanka 24 maja z poznania...do zobaczenia na miejscusmile
  • kama-25 19.05.12, 21:17
    My tez sie zastanawiamy nad tym hotelem ale mam małe dziecko i troche sie obawiam o zemste faraona smile
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/5djyvcqgm2gl7bss.png
  • kama-25 27.05.12, 21:50
    Lecimy 1 czerwca
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/5djyvcqgm2gl7bss.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka