Dodaj do ulubionych

Stella makadi - proszę o opinie

12.03.13, 17:46
Jak w temacie ,może ktoś był albo się wybiera do którego z sąsiadujących ze bosa hoteli stella makadi beach lub garden smile proszę o opinie
Obserwuj wątek
    • traltus1 Re: Stella makadi - proszę o opinie 12.03.13, 20:34
      Witam. Bylismy w ubiegłym roku w lipcu dwa tygodnie w Stella Makadi Beach. Stwierdziliśmy jednogłosnie ( żona, dzieci 14 i 11 lat) , ze jest on nieporównywalnie lepszy pod wzgledem infrastruktury od Garden i cieszylismy sie , ze właśnie ten wybralismy. Jest to ocena oczywiście subiektywna i wyłacznie opierająca się o wrażenia estetyczne. Beach jest na pewno hotelem większym , bardziej przestrzennym, z ładnymi basenami. Plusem Gardena jest natomiast basen ze sztuczną falą. Jeśli chodzi jeszcze o Beach to bylismy mile zaskoczeni obsługą w barach oraz podczas posiłków, ilością i jakością jedzenia, ogólnie pojętą czystością. ( piąty pobyt - zawsze hotele 5*, tak więc jako takie mamy porównanie). My na pewno z tych dwóch śmiało możemy polecić Beach.
    • jematkajakichmalo Re: Stella makadi - proszę o opinie 12.03.13, 21:26
      Ja jade so makadi Garden w kwietniu. Wczesniej byl tam moj maz. Do momentu jak on byl twierdzil, ze to najfajniejszy hotel w jakim byl/bylismy. Czysto, ladnie, duze pokoje, jedzenie OK, mozna jesc w obu hotelach wiec kazdy wybierze cos dla siebie.

Po jego pobycie bylismy w Mariocie i powiedzial mi szczerze, ze w kwietniu moge sie rozczarowac, bo jedzenie w Mariocie jest nieporownywalnie lepsze... sad No nic, jakos przezyje. Wybralismy ten hotel ze wzgledu na corke, zeby miala troche atrakcji, bo Mariot nie jest dla malych dzieci.

--
      "...bo my wierzący( ale praktykujący po swojemu jak większość Polaków)." by lewapinger
      "Imho, nie kupuje rzeczy mocno obrandowanych" by edelstein
      "Wiecej rzeczy absolutnie MI nie przeszkadza, nawet koszenie trawy, MOJ MAZ robi to z ochota" by donnasanta
      • optio11 Re: Stella makadi - proszę o opinie 29.03.13, 14:27
        Polecam cały resort z ktorego mozna w pelni korzystac. My mieszkalismy w Gardenie, ale od rana do wieczora, wlacznie z posilkami, korzystalismy z Beach'a.
        Do swojego pokoju wracalismy przed kolacja na kapiel i przebranie, a wieczory znow spedzalismy w Beach'u.
        • bazyli01 Re: Stella makadi - proszę o opinie 01.04.13, 09:11
          optio11 napisał:

> Polecam cały resort z ktorego mozna w pelni korzystac. My mieszkalismy w Garden
          > ie, ale od rana do wieczora, wlacznie z posilkami, korzystalismy z Beach'a.
          > Do swojego pokoju wracalismy przed kolacja na kapiel i przebranie, a wieczory z
          > now spedzalismy w Beach'u.

Z tego co piszesz, być może lepszym wyjściem by było wybór hotelu Stella Beach.
          Ja się wybieram do Gardena z początkiem lipca, więc będzie spore obłożenie.
          Chcąc przebywać na Beach będę zmuszony zap....... z rana aby zająć leżakisad.
          Wybieramy się w dwie rodziny 8 osób, więc potrzebujemy z 6 leżaków.
          Mam jeszcze pytanie z jakich BP są turyści w Gardenie?
          Jak na razie tylko Wezyr ma ten hotel w okresie letnim.
          Zaglądając na ofertę neckermana, Garden jest w astronomicznej cenie smile i tylko do kwietnia.
          Powiedz mi w czym są podawane napoje w barach i czy podają kelnerzy?
          Czytałem że przejście z Gardena do Beach zajmuje z 15min, to spory dystans.
          W kompleksie Stella jest gdzie potańczyć, jakaś dyskoteka.
          Niby jest sporo atrakcji np. minigolf, ale płatny sad ( lekka przesada)
          Jak wygląda lanch w barach przy basenie, wole zjeść coś przy basenie jak zaiwaniać do restauracji na obiad. Jeszcze co do napoi , lodów i przekąsek dla dzieci, co podają jak to wygląda? (frytki, hamburgery, hot-dog)
          • fidel29 Re: Stella makadi - proszę o opinie 01.04.13, 09:47
            Jeśli planujesz większość czasu spędzać na plaży do Beach jest lepszym wyborem.
            Jeśli chodzi o baseny i pokoje to Garden ma je zdecydowanie lepsze i ładniejsze (basen ze sztuczną falą,miękki piasek w miejscu leżakowania).W obu hotelach drinki są podawane w grubych plastykowych szklankach.W Gardenie w ciągu dnia w barze można było zjeść frytki,kebab,hamburgery i kanapki---smaczne ( dość często odpuszczałem obiad).W Beachu większy wybór jedzenia w ciągu dnia ( piec do pizzy ) i napoje gazowane nalewasz sobie sama.
            pzdr
                • bazyli01 Re: Stella makadi - proszę o opinie 01.04.13, 16:13
                  O Busiku słyszałem, ale wątpię aby kursował około godz.8 .
                  Pewnie będzie kursował od 10, a o tej godzinie w lipcu będzie ciężko z leżakami.
                  My jesteśmy rodzinami które lubią spędzać czas przy basenie, a że jadą z nami dzieciaki 5 i 6 lat. Musimy się rozmiescic przy basenach z odpowiednią głębokością.
                  W sumie Stella Beach i Garden nie cieszą zbytnią popularnością mało informacji na forach.
                  Ja rezerwowałem w listopadzie i w sumie od tego czasu cena nie poszła zbytnio w góre, ok 500zl za rodzinne 4 osobową.
                  Co do plaży nie jest zbytnio ciekawa z tego co widziałem na zdjęciach. Podobno idąc w lewo czy w prawo jest ciekawa plaża, z tym że należy do innego hotelu sad.
                  W dodatku jak będzie odpływ, to jedno wielkie "bajorko" sad.
                  Masz może jakieś uwagi co do pokoi, lepiej zająć na dole czy na piętrach?
                  pozdrawiam
                  • margola73 Re: Stella makadi - proszę o opinie 01.04.13, 20:01
                    bazyli01 napisał:

> O Busiku słyszałem, ale wątpię aby kursował około godz.8 .
                    > Pewnie będzie kursował od 10, a o tej godzinie w lipcu będzie ciężko z leżakami
                    > .
                    > My jesteśmy rodzinami które lubią spędzać czas przy basenie, a że jadą z nami d
                    > zieciaki 5 i 6 lat. Musimy się rozmiescic przy basenach z odpowiednią głębokośc
                    > ią.
                    > W sumie Stella Beach i Garden nie cieszą zbytnią popularnością mało informacji
                    > na forach.
                    > Ja rezerwowałem w listopadzie i w sumie od tego czasu cena nie poszła zbytnio w
                    > góre, ok 500zl za rodzinne 4 osobową.
                    > Co do plaży nie jest zbytnio ciekawa z tego co widziałem na zdjęciach. Podobno
                    > idąc w lewo czy w prawo jest ciekawa plaża, z tym że należy do innego hotelu sad
                    > .
                    > W dodatku jak będzie odpływ, to jedno wielkie "bajorko" sad.
                    > Masz może jakieś uwagi co do pokoi, lepiej zająć na dole czy na piętrach?
                    > pozdrawiam

BUS kursuje od 8 do 23 co 10 minut, plaża duża, leżaków też dużo, odpływy są codziennie (przynajmniej było tak w maju i we wrześniu). Jest pomost, w połowie zajście do płytkiej laguny, a na końcu pomostu zejście do głębokiej wody i piękna rafa. W budynkach są windy. Osobiście wolę pokoje na I piętrze, balkony są w cieniu, bardziej kameralnie. Parter też ma swoje plusy, bo wychodzisz sobie na tarasik i jesteś przy basenie. Pokoje na parterze są większe. Jeśli chodzi o baseny to jest problem z odpowiednią głębokością dla dzieci, są tylko dwa malutkie kids pool brodziki, fala, i wydzielone płytkie miejsce przy zjeżdżalni
                      • margola73 Re: Stella makadi - proszę o opinie 02.04.13, 20:03
                        Pewnie to zależy od wieku dzieci, biura podróży i od wykupionej oferty. W hotelu są pokoje rodzinne (za niedużą dopłatą - ok. 500 zł za pokój) tzw. connection (2 pokoje standardowe połączone drzwiami) oraz pokoje rodzinne (dwa pokoje z dwoma łazienkami, połączone drzwiami). Są też łóżeczka na życzenie i dostawki. Byłam z wezyra z mężem i z 15 letnim synem, który miał zniżkę. Mieliśmy pokój rodzinny - jeden pokój był z łożkiem małżeńskim , a drugi miał dwa oddzielne łóżka, w każdym pokoju była łazienka. W pokoju standard z dwoma dostawkami będzie ciasno.Pozdrawiam
              • margola73 Re: Stella makadi - proszę o opinie 01.04.13, 19:38

busik jeździ co 10 minut, ale nie warto jechać busikiem, bo to naprawdę miły spacerek. Ja miałam pokój na końcu Stella Garden, i właściwie to miałam taką samą drogę do plaży, jak i do recepcji Stella Garden skąd kursował bus
    • margola73 Re: Stella makadi - proszę o opinie 01.04.13, 18:54
      Zdecydowanie polecam Garden (byłam 2 razy). Przede wszystkim jest nowy, nie widać zużycia, bardziej kameralny, piękny ogród, można korzystać z infrastruktury Beach, baseny dużo ładniejsze, polecam wyjazd z wezyrem, nie warto przepłacać i dopłacać za lepszy pokój, wszystko można załatwić na miejscu za 10 $, do plaży 10 minut spacerkiem, można również jechać busikiem, który kursuje co 10 minut. Warto poczytać opinie na www.holidaycheck.pl
      • sobol74 Re: Stella makadi - proszę o opinie 14.04.13, 20:13
        Wróciliśmy w piątek z Gardena. 2 os + 2 dzieci.
        Hotel faktycznie mega fajny. Beach zdecydowanie głośniejszy. W Gardenie jest 6 basenów - różnej wielkości. Jeden z barem i zjeżdzalniami. Obok basen z sztuczną falą - obok którego w odpowiednich godzinach podawane są lody lub kanapki.
        Obsługa hotelu bardzo miła i uprzejma. Byliśmy zameldowani w budynku obok basenu z falą - z którego faktycznie jak ktoś tu pisał - bliżej na plażę idąc pieszo - niż jadąc busikiem. Co do busika - kapitalny pomysł - bo mimo małej odległości - były dni kiedy upał naprawdę zniechęcał do spacerów :]
        Restauracja główna - ilość dań - jak na egipski standart - ponadprzeciętna. Oczywiście widziałem osoby nakładające na talerz 15 dań - a następnego dnia narzekające na monotonię posiłków ......
        Na terenie hotelu mega piękne rośliny. Palmy wyglądają perfekcyjnie - jak również reszta roślin - o które obsługa dba już o godziny 5 rano ...
        Jedyne o czym nie wiedzieliśmy - to fakt że na codzienne kolacje panowie mogą wejść jedynie w długich spodniach. Może się zdarzyć że ktoś jadąc na wakacje będzie miał jedynie krótkie spodenki.....
        Ogólnie hotel naprawdę godny polecenia. Miejsce - jak całe Makadi - na uboczu. Ja oceniam to jako wielki plus.

Jeśli macie jakiekolwiek pytania - służę pomocą.

pozdrawiam
        • bazyli01 Re: Stella makadi - proszę o opinie 15.04.13, 06:56
          sobol74 napisał:
          > Jedyne o czym nie wiedzieliśmy - to fakt że na codzienne kolacje panowie mogą w
          > ejść jedynie w długich spodniach. Może się zdarzyć że ktoś jadąc na wakacje będ
          > zie miał jedynie krótkie spodenki.....
          > pozdrawiam

Dzięki za relacje z pobytu .
          Jesteś pierwszą osobą która pisze o długich spodniach, mi to w sumie nie przeszkadza .
          Co do hotelu, to przy basenach leżaki są umiejscowione na piasku. Zastanawiam się czy ten piasek nie jest wnoszony do basenów ? Nie lubię piasku na dnie basenu.
          Słyszałem też, że plaża mało ciekawa sad. Podobno warto przejść się na plaże sąsiedniego hotelu.
          Pisałeś o ''kanapkach" przy basenie, możesz napisać coś więcej, nie mam zamiaru schodzić z basenu na obiady. Wolę przekąsić coś na basenie, pytanie tylko co jest do wyboru i czy potrawy się zmieniają ? Ciężko przez 14 dni jeść jedno i to samo.
          Jak wygląda sprawa z wodą do picia, mam nadzieje że butelkowana.
          Jedziemy w dwie rodziny i mam nadzieje, że w Beach można gdzieś potańczyć wieczorami.
          Ty byłeś po za sezonem, My jedziemy w sezonie początek lipca sad.
          Pewnie nie będzie takiej swobody jak Ty miałeś. W dodatku obawiam się o temperatury, zwłaszcza że w Gardenie raczej nie będzie wiało od morza.
          Czy w Gardenie można gdzieś usiąść wieczorem przy drinku słuchając muzyki.
          Bym zapomniał, jak wygląda sprawa z sportami wodnymi i na terenie hotelu.
          Może polecisz jakąś sprawdzoną firmę ( quady, snurkowanie)
          pozdrawiam
          • kasia2511 Re: Stella makadi - proszę o opinie 15.04.13, 09:06
            sobol74 ja mam pytanie odnośnie łóżek dla dzieci ,jak wyglądało zameldowanie w pokoju ,mieliście już wszystko przygotowane czy trzeba było czekać na dostawkę .Czy dzieci miały osobne łóżka ?No chyba że dzieci macie małe i spały z Wami wink

A jak z temp. duża różnica miedzy beach a garden jeśli chodzi o chłodzący wietrzyk??
            • sobol74 Re: Stella makadi - proszę o opinie 15.04.13, 14:00
              kasia - podczas zameldowania poprosiłem osobę w recepcji o dwa pokoje obok siebie ( lecieliśmy ze znajomymi - my + 7 i 11 lat + znajomi + 5 lat). Poczekaliśmy jakieś 20 minut i dostaliśmy dwa pokoje obok siebie. Mimo póżnej godziny przylotu - około 1 w nocy - obsługa nie robiła z tym problemów. Pokój który dostaliśmy był naprawdę olbrzymi . Jedno łóżko małżeńskie + jedna dostawka. Łóżko jak i dostawka naprawdę wielkie. Można było otrzymać dodatową dostawkę - lecz dla nas wystarczyło to co było w pokoju.
              Jeśli chodzi o temperaturę - faktyczna różnica pomiędzy gardenem a beachem to ....wiatr.
              W beachu zdecydowanie przyjemniej w upalne dni. Garden - leżąc przy basenach - biegaliśmy pod prysznice lub do basenów . W sezonie myślę że Garden może być ''gorący''.
              Przy zameldowaniu - zobaczcie jakie pokoje dostaniecie - a jeśli będzie coś nie tak - migusiem do recepcji z prośbą o zamianę pokoju. Panowie naprawdę starają się być mili - więc myślę że zamiana pokoju będzie łatwa.
              Nie widziałem pomieszczeń w Beachu - słyszałem tylko opinie że są ''starsze;; i mniejsze niż w Gardenie.
              bazyli - temat baru przy basenie .....
              przy basenie z falą wydawane są lody dla dzieci - przez 2 godziny - chyba od 13 do 15
              potem przez 2 godziny sandwicze - kanapki do wyboru. Skromne - ale dobre. Obok przy basenie z barem i zjeżdzalniami - podawane były frytki z małymi a'la kebebami. Napoje gazowane - cola itp - z nalewaka - podawane w barach przy basenach.
              Piasek wokół basenów - fajny pomysł - zdecydowanie lepszy niż kafelki. Nie zauważyłem kłopotu z piaskiem w basenach - które wieczorem są oczyszczane mechanicznie.
              Dodatkowo dwie restauracje la carte - do których trzeba się zapisać w przeddzień lub rano. R Beachu również dwie restauracje la carte - zasada taka sama.
              Plaża przy Beachu - bardzo fajna . Dwa razy dziennie odpływ - piękny piękny piękny długi pomost z fajną rafą na samym końcu. W połowie długości pomosty zejście do wody dla dzieci . Widoki z pomostu piękne. Przy plaży bary - jedliśmy tam małe pizze, chamburgery , frytki .....
              Jeśli chodzi o restauracje główne - jakoś bardziej pasowały nam posiłki w Gardenie - choć w Beachu też jest w czym wybierać.
              Woda do picia - codziennie uzupełniana w pokoju - po kilka buetelek. Przy barach nie sprawdzałem czy jest woda butelkowana - nie było takiej potrzeby.
              W każdym pokoju lodówka z mini barem - piwo, wino, soczki - lecz to wszystko płatne.
              Co do zabwa wieczorkiem - przy Beachu jest discoteka - babaloon - czy jakoś tak. Wjazd za free - napoje płatne. Podczas codziennych wieczornych animacji - w obydwu hotelach - muzyka na żywo - więc można potupać .
              Bardzo dużo przyjaciół ze wschodu - ale to standart.
              To nasz kolejny wyjazd do egiptowa - bardzo udany.
              Jedyne do czego można się przyczepić - to brak autentycznego basenu dla dzieci - z małymi zjeżdzalniami jak w Modernie lub Aqua Blue.....
              Co do sportów wodnych itp - nie będę zachwalał firm - bo zaraz będzie tu głośno. Jest mnóstwo ofert w samych hotelu - z pomostu startujecie łodzią na rafki, giftun, snoorki .....
              Nawet quady na pustynię - startują po prawej stronie plaży .....
              My tym razem nie wychodziliśmy poza hotele - planowaliśmy totalny wypoczynek na plaży i basenach.
              Jeszcze słowo co do dań w restauracjach. Wybór jest naprawdę wielki - lecz pamiętajcie proszę że będąc tam 7 lub 14 dni - trudno jest codziennie serwować coś innego. Pisałem o osobach które przez pierwsze dwa dni ładowały na talerze po 15 dań - a 3ego dnia narzekały że ciągle jedzą to samo ...... hmmmm
              Tak czy inaczej - myślę że będziecie zadowoleni z wyboru hotelu.
              Piękne ogrody - naprawdę zadbana zieleń.
              Co do samej Hurghady - widać zmiany . Jakby spokojniej . Bardzo dużo budynków na sprzedaż.
              Nie dotyczy to ośrodków turystycznych - takich jak Makadi. Tam nadal jest kolorowo i przyjemnie.

jeśli mogę jeszcze w czymś pomóc - pytajcie.

pozdrawiam

• bazyli01 Re: Stella makadi - proszę o opinie 15.04.13, 15:27
                Dzieki za odpowiedz .
                Z nami też leci czwórka dzieci, w tym 5,6 i 8 latka.
                Powiedz mi gdzie się mieści optymalny basen dla dzieciaków w tym wieku.
                Będziemy też starali się o pokoje w pobliżu tego miejsca. Z tym że lecimy w sezonie i może być pełne obłożenie hotelu.
                  • bazyli01 Re: Stella makadi - proszę o opinie 08.05.13, 08:32
                    Wezyr od połowy czerwca zmienił na chwile obęcną loty do Hurghady.
                    Wylot z Katowic o godz 19, przylot o 23:15, oczywiście godziny mogą jeszcze ulec zmianie.
                    Zapytałem czy nie wiedzą ile w kosztuje dokupienie doby hotelowej, Pani odpowiedziała że nie jestem pierwszy który o to pyta i już znają cene około 120zł.
                    Mam pytanie ile trwa transfer z lotniska do hotelu i odwrotną strone ?
                    Wiem czy jest to uzależnione ile hoteli odwiedzimy po drodze, ale tak mniej więcej.
                    Jedziemy z dziecmi i wiem ze nocne loty z dzieciakami nie są zbyt przyjemne dla rodziców.
                    Jedyny plus że lot do Egiptu trwa ponad 4 godziny i można trochę sie przespać, zwłaszcza w drodze powrotnej wylot o 24 sad.
    • hallogenes Pobyt w Stella Garden 2013 08.05.13, 11:42
      To może i ja zapytam czy ktoś leci może z Krakowa do tego hotelu w terminie: 19 wrzesień do 03 październik.

Ewentualnie z innych miejsc tylko w tym terminie.

My lecimy we dwójkę z dzieckiem 3,5 roku może ktos chce się zintegrować .... wieczorkiem posiedzieć na tarasie i pograć w karty przy piwku smile
      • makapisa Re: Pobyt w Stella Garden 2013 11.05.13, 12:29
        Na integrację na tarasie lub balkonie zbytnio nie liczcie, bo o 22.00 - 23.00 ochrona lub recepcja zaraz Wam zwróci uwagę, że jest za głośno. I nie mówię tu o "grubej" imprezie tylko zwykłej rozmowie w gronie kilku osób. Poza tym musicie się zabezpieczyć we własnym zakresie w kwestii "wspomagacza"do integracji, bo na hotelowe drinki lub piwo nie macie co liczyć. Wieczorem bary są czynne tylko w głównym budynku, więc jak źle traficie (daleko od głównego budynku) to do "wodopoju" możecie mieć nawet pięć minut drogi na pieszo w jedną stronę. A to jeszcze nie koniec problemów, bo większość barmanów nie chce dawać jednorazowo więcej niż 2 drinki lub piwa....
        • bazyli01 Re: Pobyt w Stella Garden 2013 11.05.13, 13:34
          makapisa napisał(a):

> Na integrację na tarasie lub balkonie zbytnio nie liczcie, bo o 22.00 - 23.00 o
          > chrona lub recepcja zaraz Wam zwróci uwagę, że jest za głośno. I nie mówię tu o
          > "grubej" imprezie tylko zwykłej rozmowie w gronie kilku osób. Poza tym musicie
          > się zabezpieczyć we własnym zakresie w kwestii "wspomagacza"do integracji, bo
          > na hotelowe drinki lub piwo nie macie co liczyć. Wieczorem bary są czynne tylko
          > w głównym budynku, więc jak źle traficie (daleko od głównego budynku) to do "w
          > odopoju" możecie mieć nawet pięć minut drogi na pieszo w jedną stronę. A to jes
          > zcze nie koniec problemów, bo większość barmanów nie chce dawać jednorazowo wię
          > cej niż 2 drinki lub piwa....

"Wieczorem bary są czynne tylko w głównym budynku"
          Wiczorem, czyli masz na myśli po kolacji ?
          Co do barów w budynku głównym, to ile ich jest i czy gości obsługują kelnerzy.
          W sumie jak zeszłym roku byłem w Sunrise Garden Beach, to po kolacji były czynne tylko trzy bary. Przy recepcji, na tarasie oraz na plaży i nie było kolejek.
          W sumie pierwszy tydzien to około godz. 21 byliśmy tak zmęczeni, że myśleliśmy tylko o łóżku sad. Nie mieliśmy ochoty "balować", obie rodziny grzecznie wędrowały do łożeczek sad.
          Drugi tydzień już wyglądało znacznie lepiejsmile . Nocne kąpiele w basenach, z tym że ochrona nas wyprosiła. Tym razem nie mamy zamiaru zmarnować ani jednego wieczoru, ale jak będzie się okaże .
          • makapisa Re: Pobyt w Stella Garden 2013 11.05.13, 13:57
            Bary przy basenach w ilości 3 sztuk czynne są do godz. 18.00 i ani minuty dłużej. Pozostaje lobby bar przy recepcji i coctail bar przy scenie, które są czynne do 23.00 (piwo tylko w tym pierwszym). Kolacja od 18.30 do 22.00, gdzie tez podają napoje. Kelnerzy obsługują przy barach, ale raczej kierując się zasadą i typowaniem klientów, którzy dają bakszysz. W basenach około 22.30 - 23.00 wsypują jakieś środki chemiczne więc trzeba uważać.
            Hotel jest ok. ale obsługa niestety do niczego. Nie wiadomo czy mają polecenia odgórne czy to ich widzimisię, ale do tej pory nigdy nie zdarzyło gdzie indziej, żeby w all inclusive walczyć o drinki. Prosisz barmana o dwa piwa, a on Ci odpowiada, że jak wypijesz jedno to naleje Ci drugie. Kończy się tym, że zamiast odpoczywać to tracisz nerwy z barmanem, który jakby robił łaskę, że Ci da lub nie da 2 piw.
            Drugi główny minus to co napisałem wcześniej. Zwracanie uwagi, że jest się za głośno. Czujesz się nie jak na wczasach, a jak na koloniach, gdzie wychowawca po godz. 22.00 zwraca uwagę, ze masz już być cicho i spać. I powtarzam nie chodzi o "wielkie" ze śpiewami tylko zwykłych rozmowach w gronie kilku osób. Dzieci spiące w pokojach jakoś się nie budziły
        • hallogenes Re: Pobyt w Stella Garden 2013 14.05.13, 22:48
          Generalnie nie mamy na myśli "biby" tylko grzecznie posiedzieć pograć w karty, czy ewentualnie pogadać ..... myślę że zwyczajna rozmowa beż przekrzykiwania nie będzie nikomu przeszkadzała zwłaszcza że w pokoju będzie spało małe dziecko smile
          Co do trafiania to będziemy się starali aby nie mieć za daleko a jednocześnie nie być w rejonie wieczornych potańcówek ze względu na młodego. Poza tym zawsze można coś zabrać ze strefy aby "oczyścić organizm" z lokalnej flory bakteryjnej - tu oczywiście też nie mówię o piciu prze duże "P" tylko aby w dziobie nie pozasychało smile

jak to mówią pożyjemy zobaczymy ...... a jak nie będzie się dało zorganizować nic do picia to trudno .... i tak będziemy siedzieć na balkoniku ....a jak ktoś będzie się chciał dołączyć zapraszamy smile
            • kasia2511 Re: Pobyt w Stella Garden 2013 25.05.13, 09:37
              To ja jeszcze mam pytanie odnośnie wyboru pokoju ,lepiej mieć pokój na parterze czy piętrze ?? w opisach widzę różne propozycje, i możliwość wyboru przy zameldowaniu ale co tu wybrać .Poproszę za i przeciw wink
              • bazyli01 Re: Pobyt w Stella Garden 2013 27.05.13, 09:43
                Mam jeszcze pytanie co do klimatyzacji.
                Czy restauracje są klimatyzowane, pytam ponieważ w opiniach często padają skargi jej brak.
                Mam nadzieje że lipiec/sierpien jest włączona i temperatura w restauracji będzie znośna.
                Ewentualnie jak wygląda sytuacja z klimatyzacją w restauracjach na terenie BEACH?
                W dodatku czytałem, że do kolacji w Gardenie wymagane są długie spodnie.
                Jeszcze jak wygląda załączanie klimatyzacji w pokojach?
                Działa po włożeniu karty hotelowej, czy jest jakiś inny patent smile
                • grandmet Re: Pobyt w Stella Garden 2013 28.05.13, 11:16
                  W restauracji w Garden jest klimatyzacja, ale i tak się można spocić. Po prostu restauracja jest bardzo duża i klima nie daje rady. Ale tragedii nie ma. W rest. Beach jest trochę lepiej, gdyż nie ma tam tylu okien co w rest. w Gardenie. Co do spodni - nie spotkałem się z sytuacją aby kogoś nie wpuścili bez długich spodni. Ja chodziłem w spodenkach do kolan i nigdy nie było problemu. Chyba, że ktoś chciał wejść w kapielówkach. Klimatyzacja w pokoju jest sterowana elektronicznie i działa po włożeniu karty hotelowej. Ustawiasz sobie na panelu temperaturę i tyle. My próbowaliśmy pierwszej nocy /lipiec/ spać bez klimy, ale nie dało rady.
                  • kasia2511 Re: Pobyt w Stella Garden 2013 29.06.13, 18:42
                    Dzisiaj nad ranem wróciliśmy
                    było super - hotel bajka
                    żadnej zemsty nie było ,jedliśmy wszystko ,drinki z lodem
                    klima w ramach oszczędności wyłączana po porach posiłkowych (chodzi o lobby i jadalnie )
                    tak poza tym radziła sobie doskonale
                    nikt nas również nie wyganiał do pokoi kiedy siedzieliśmy nocą i paliliśmy siszę na dworze zakrapianą lokalnymi trunkami wink
                      • hallogenes Re: Pobyt w Stella Garden 2013 12.07.13, 08:22
                        Bardzo Ci dziękuję za opinię smile Juz od pewnego czasu myslałem że nikt nie jeździ do tego hotelu bo niky nic nowego nie napisał.
                        Powiedz mi proszę jeszcze jaka lokalizacja pokoju jest najbardziej opytymalna ?? Szukamy spokoju więc nie bardzo przy dużym basenie oraz będziemy starali się aby przydzielono nma pokój na parterze ze względu na dziecko które będzie spało w pokoju a my chcemy posiedzieć wieczorkiem na tarasiku i mieć możliwość wychodzić po drinki.

Do której i gdzie są czynne bary? Gdzie jest dostęp do WiFi i ile płatny ? Czy sa jakieś rzeczy poza spodnimi na kolacji ktore warto wiedzieć i zwrócić na nie uwagę ??
      • hallogenes Re: Pobyt w Stella Garden 2013 12.07.13, 10:58
        a swoja droga to obserwuje liste wylotową i ten temat .... czy na prawdę nikt nie lecie w tym terminie do tego hotelu ?? a podobno takie duże obłożenie że hoho

wiem że nie wszyscy który jadą to się udzielają na forach ale żeby NIKT >> totalnie nikt !!
        • kasia2511 Re: Pobyt w Stella Garden 2013 12.07.13, 12:17
          Wbrew pozorom nawet przy głównym basenie nie jest głośno ,muzyka puszczana tylko w czasie animacji 2 razy dziennie i nie była głośna
          mi nasza lokalizacja odpowiadała ,blisko do baru ,sceny i basenu ze zjeżdżalniami , hotel jest tak położony że właściwie przy wszystkich budynkach jest basen
          myślę że wystarczy przy rejestracji powiedzieć o spokojnej lokalizacji i pokoju na parterze, a wszystko będzie załatwione nawet bez kasy w paszporcie
          bary w lobby i na dworze czynne do godz 23
          można brać drinki na zapas przed samą 23 i wypić na tarasie
          pokoje wszystkie czyste i zadbane
          Polaków naprawdę dużo ,może na to forum nikt nie zagląda hihhi
          więcej naszych w garden niż w Beach - tam więcej Niemców
          co do kolacji to spodnie mężczyzn muszą zakrywać kolana ,a kobiety nie mogą wchodzić na obiad i kolację w strojach kąpielowych i np pareo ,nie wpuszczają w przeźroczystych ubraniach nic więcej nie zauważyłam
          mój mąż miał spodenki zakrywające kolana i w nich chodził, w długich był tylko pierwszego dnia wink
          wi-fi płatne ale nie wiem ile ,3 albo 4 dolary bodajże za 4 godziny ale nie jestem pewna nie korzystaliśmy wink
          • ediorka Re: Pobyt w Stella Garden 2013 12.07.13, 17:19
            kasia2511

napisz proszę jaki mieliście pokój z dziećmi. My mamy standard i nie wiem czego się spodziewać? Ile kosztowała wiza ?Czy w hotelu jest punkt apteczny?Jak wyglądała sprawa z leżakami, czy trzeba wstawać o 5 rano żeby na jakiś się załapać? Jakie restauracje polecasz?
            My lecimy za tydzień z dwójką dzieci 6 i 8 lat.
            • kasia2511 Re: Pobyt w Stella Garden 2013 13.07.13, 10:58
              mieliśmy pokój standard ,jedno duże łóżko małżeńskie ,jedno pojedyncze i dostawka-polówka w sam raz dla dziecka
              wiza 17 dolarów ,mimo iż w paszport wbite 15
              apteka jest w stella beach
              lekarz też na terenie hotelu jest w razie jakiegoś wypadku zawsze reaguje
              jak my byliśmy w czerwcu to nawet przy głównym basenie zawsze były leżaki ,nie wiem jak jest w pełnym sezonie ,na plaży tez wolne były
              co do restauracji to byliśmy w chińskiej i libańskiej ,podobne dania w większym wyborze są serwowane podczas kolacji tematycznych w głównej restauracji :smile przez 11 dni pobytu codziennie był inny wieczór tematyczny
              • hallogenes Re: Pobyt w Stella Garden 2013 15.07.13, 15:28
                polecam ostania opinię na holidaycheck o stelli - tam dosyć dobrze jest wszystko opisane - śledzimy wszystkie opinie

Co do wizy to od 1 lipca podobno cena wizy wynosi 20$ a co do róznicy to wytłumaczenie jest proste - na lotnisku sprzedawane były wizy po 15 $ ale w tak zwanym punkcie Wizowym lub Banku, natomiast większośc ludzi idzie w miejsce gdzie widniej napis wiza albo jest symbol biura podróży i tam się dopłaca do pośrednictwa ok 2-5 $stąd cena wizy wbitej 15 $ a opłata 17$ smile
                • gosian83 Re: Pobyt w Stella Garden 2013 20.07.13, 20:16
                  Witamsmile
                  Właśnie wróciłam dziś z dwutygodniowego pobytu w Stelli. Co do hotelu-Super!!! Co do Wezyra to już gorzej. Przylatujesz na lotnisko i Pan z Wezyra kieruje Cię do stoiska Wezyra po wizę koszt 17 dolarów. Cofając się o kilka kroków w okienku z napisem BANK kupimy wizę za 15. Czyli przekręt na 2 dolary. W autobusie będzie czekał kolejny pracownik z Wezyra, który od samego startu opowiada, jacy to oszuści chodzą przy basenach i na plaży i sprzedają wycieczki. Oczywiście to nie prawda, ale o tym później. W hotelu czeka na nas rezydent o imieniu Nadi, który umawia się z ludźmi na spotkanie na którym opowie co w hotelu wolno, a czego nie. Oczywiście przedstawia też swoją ofertę wycieczek fakultatywnych, które delikatnie mówiąc są porażką. Ja na wzgląd, iż byłam z małymi dziećmi wybrałam wyspę Paradise. Nadi opowiadał o tej wycieczce tak wspaniale, że cała grupa się zapisała. Dał rabat na pierwszym spotkaniu po 5 dolarów więc tym bardziej zachęcił ludzi. Co do wycieczki: autobus, który odbierał nas z hotelu spóźnił się ok godziny. Potem zrobił jeszcze kurs po innych hotelach aby zabrać jeszcze kilka osób. Po ok 2 godzinach dotarliśmy do Hurghady no i zaczął się rejs. Na początku super. Miały być 2 przystanki na snurkowanie po 45 minut. Niestety snurkowanie trwało po niecałe 20 min, po czym przy drugim postoju zapomniano o trzech pasażerach. Zero pomocy dla osób płynących pierwszy raz, bądź słabo pływających. Po późnym dotarciu na wyspę, szybki obiad no i całe 30 min pobytu na wyspie-miło być ok 2h. Jednym słowem PORAŻKA. Leżąc przy basenie ludzie zaczęli opowiadać o chłopaku Adam. Egipcjanin sprzedający Paradise. Ma na imię jakoś inaczej, ale na wzgląd szybkiego zapamiętania, nazwał się Adam. No i po namowie męża popłynęliśmy jeszcze raz. Koszt 40 dolarów-u Nadiego 55 dolarów. I tu wielka zmiana. Płynęliśmy spod hotelu Beatch. Mieliśmy 3 przystanki na surkowanie po 45 min. Pan na statku ubierał w kapoki nawet dzieciaki i osoby nie mające nic do czynienia z pływaniem, zaprosił do wody i po kolei trzymając za rękę pokazał piękno rafy koralowej. Potem udaliśmy się na obiad na Paradise, zjedliśmy obiad i mieliśmy ponad 2 godzinki na zabawę i leniuchowanie przy pięknej plaży. Wróciliśmy z wycieczki zachwyceni. Jeśli chodzi o safari i resztę wycieczek to sytuacja była podobna. Mimo iż nie korzystaliśmy, to ludzie brali już u sprzedawców przy basenie. Ofertę Nadiego omijali szerokim łukiem. W ostatni dzień wylot mieliśmy o 22.40. Z hotelu zabrano nas już o 19. Powód wczesnej godziny- Pracownik Wezyra ściemniając, że są korki pod lotniskiem stwierdził, że zabierze nas na specjalne zakupysmile rozdawał karty rabatowe ze swoim nazwiskiem, myśląc, że ludzie są tak naiwni i nie domyślą się, że to kolejny wałek aby wydoić z nas kasę.
                  Ogólnie z wakacji jesteśmy bardzo zadowoleni. Jedynie to cwaniactwo rezydenta i pracowników Wezyra jest dość wkurzające. Wybierajcie ten hotel, tylko wycieczki bierzcie gdzie indziej. Ludzie chwalili Aishe-Dorotke no i naszego Adasia, który chodzi przy basenach w Gardenie. Chłopak mówi dość dobrze po polsku, także jeśli macie jakieś pytania odnośnie Egiptu itp także jest bardzo pomocny. Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pytania odnośnie hotelu to proszę pisać.
                  • mania_1978 Re: Pobyt w Stella Garden 2013 30.07.13, 18:52
                    Jak miło że ktoś zna "naszego" Adasia smile był niesamowity i "genialnie" mówił po polsku.
                    My również wykupiliśmy wycieczkę u Adama było nas sporo znajomych (22 osoby) więc mieliśmy statek indywidualnie tylko dla siebie na cały dzień za 600$ było bajecznie podpisuję się dwoma rękami pod Pani opinią.
                    Co do wiz na lotnisku zgadzam się aczkolwiek Pan który sprzedawał wizy po 17$ (Egipcjanin z Wezyra) mówił że możemy również kupić obok w Banku po 15$ tylko jak zobaczyliśmy kolejkę to jakoś nam się odechciało i te 8$ więcej zapłaciliśmy (na 4osoby)
                    Rezydent Nadi robił dziwnie obojętne wrażenie i na szczęście nie był nam do niczego potrzebny smile Faktycznie wpychał troszkę wycieczki itd. ale kto by tego nie robił jak ma prowizję od sprzedaży a on był w pracy a nie na wakacjach tak jak my smile
                    My byliśmy pierwszy raz na takich wczasach (zawsze samochód i croatia smile więc wiele trzeba się nauczyć i nabrać doświadczenia choćby związanego z wycieczkami lecz człowiek zawsze się boi i myśli że co od rezydenta z biura to ok a to nie prawda oni idą na ilość nie na jakość.
                    Ludzie sprzedając wycieczki przy basenach czy też na plaży bardzo dbają o swoich klientów nie mogą sobie pozwolić na to by było coś nie tak.
                    Jeżeli chodzi o powrotne "zakupy" to również ta sama sytuacja mają z tego pieniądze tak już jest każdy "kombinuje" jak może to do nas wczasowiczów należy wybór (bynajmniej nas nikt nie zmuszał)
                    Jesteśmy naprawdę zadowoleni z Biura Wezyr, Lini lotniczych Enter Air (tam też była masowa sprzedaż smile i ogólnie z wakacji !
                    Po całorocznym wyczekiwaniu i wielu nerwach spowodowanych upadłościami biur a pod sam koniec zamieszkami w Egipcie myślę że w przyszłym roku również skorzystam z tego biura (dopóki się nie sparzę a wiem że i taka możliwość jest smile
    • hallogenes Re: Stella makadi - proszę o opinie 26.07.13, 16:10
      no to już skoro tyle osób ostatni odpisało w sprawie tego hotelu to mam jeszcze kilka pytań

- jak wygląda sprawa ewentualnego snurkowania - w jakich godzinach odchodzi morze, gdzie jest najciekawsza rafa, gdzie można pływać aby nie był za głęboko z dzieckiem, czy z pomostu są zejścia do wody gdzieś wcześniej czy tylko na końcu, jaka mniej więcej jest głębokość wody na końcu pomostu
      - czy ktoś może był w sąsiednim hotelu w tak zwanej lagunie gdzie woda nie odchodzi i gdzie dzieciak może się sam bawić przy brzegu - jak to wygląda ?
      - czy w budynku gł. jest wifi i jakie są koszty netu?
      - czy mini disco dla dzieci jest codziennie ?
      - gdzie jest jaki klub dla maluchów - czy tylko w Beach czy w Gardenie tez jest? czy poza basenami jest tez suchy plac zabaw?
      - jak to jest z tymi restauracjami tematycznymi bo zdania są podzielone - sa rezerwacje czy trzeba koczować na miejsce
      - jak daleko od końca Garden jest restauracja w Beach ?
      - czy faktycznie wieczory są ciekawsze w części Beach ?
      • gosian83 Re: Stella makadi - proszę o opinie 26.07.13, 21:58
        hallogenes napisał(a):

> no to już skoro tyle osób ostatni odpisało w sprawie tego hotelu to mam jeszcze
        > kilka pytań
        >
        > - jak wygląda sprawa ewentualnego snurkowania - w jakich godzinach odchodzi mor
        > ze, gdzie jest najciekawsza rafa, gdzie można pływać aby nie był za głęboko z d
        > zieckiem, czy z pomostu są zejścia do wody gdzieś wcześniej czy tylko na końcu,
        > jaka mniej więcej jest głębokość wody na końcu pomostu
        > - czy ktoś może był w sąsiednim hotelu w tak zwanej lagunie gdzie woda nie odch
        > odzi i gdzie dzieciak może się sam bawić przy brzegu - jak to wygląda ?
        > - czy w budynku gł. jest wifi i jakie są koszty netu?
        > - czy mini disco dla dzieci jest codziennie ?
        > - gdzie jest jaki klub dla maluchów - czy tylko w Beach czy w Gardenie tez jest
        > ? czy poza basenami jest tez suchy plac zabaw?
        > - jak to jest z tymi restauracjami tematycznymi bo zdania są podzielone - sa re
        > zerwacje czy trzeba koczować na miejsce
        > - jak daleko od końca Garden jest restauracja w Beach ?
        > - czy faktycznie wieczory są ciekawsze w części Beach ?
        Zacznę od końca:
        -jeśli w poniedziałek Pani śpiewa w Gardenie to w czwartek śpiewa Beach...czyli w sumie to samo....ale jakoś mnie bardziej podobała się atmosfera w Gardenie
        -do restauracji nie ma zapisów, lecz są masakralne kolejki. Ogólnie kolacje odbywają się o 18,30 oraz o 20,30. Powiedzmy o 17.50 przed restauracje wychodzi Pan i zapisuje po kolei numery pokoi. Osób wchodzi niewiele, więc najlepiej iść sobie tak o 17 i usiąść przy piweczku. Tak robił mój mąż ze znajomym, a ja z dzieciaczkami i resztą ekipy przychodziliśmy sobie tak na 18,15. Do restauracji wpuszczają punktualnie
        - od końca Gardena do restauracji Beatch jest niecałe 2 min drogi...
        -oprócz Kids Klubów nie ma suchych placów zabaw. Teraz od poniedziałku został otwarty nowy Kids Klub w Gardenie przed wejściem do hotelu, więc nie trzeba iść do Beatch
        -mini disco jest każdego dnia. Zaczyna się o 19.30
        -woda wszędzie odchodzi, także dzieciaczki nie mają jak bawić się w płytkiej wodzie. Z pomostu można wchodzić do wody, lecz głębokiej i jeśli dziecko nie umie dobrze pływać to nie polecam gdyż prądy tak znoszą, że za mojej obecności wiele osób się topiło. Na szczęście skończyło się wszystko dobrze, ale tu proszę uważać!!
        -co do internetu to nie mam pojęcia-nie korzystałam
        Jak coś to proszę pytać, chętnie odpowiem na wszelkie pytania.
        • ediorka Re: Stella makadi - proszę o opinie 27.07.13, 07:56
          My pływaliśmy z dziećmi w wieku 6 i 8 lat na końcu molo , mięli poduszki na rękach i byli zachwyceni widokamismilePierwszego dnia był bardzo duży wiatr ,ale wtedy była czerwona flaga i zakaz snurkowania. W czasie odpływu po lewej stronie zejścia na pewnym odcinku ( w połowie bojek) jest dosyć płytko, mozna normalnie stać w wodzie. Snurkowaliśmu po 5 rano, były wtedy najlepsze "okazy" i dobra przejrzystośc wody, popołudniu były już tłumy ludzi w wodzie i mętnie.
          W czasie przypływu ok godz 16-17 mogą dzieci pluskac sie w moru przy brzegu. W pobliskiej "lagunie" nic ciekawego, ale jak najbardziej mozna pojsc polezakowac, bylismy raz, mało ludzi. Z dziecmi mozna popływac w połowie pomostu, w czasie odpłuwu nie jewt tam głęboko.
          Z końca Gardena z dziećmi szliśmy dobre 5 min.
          Do restauracji należy uzbroić się w cierpliwość! Raz śa zapisy , raz ich nie ma!

Pozdrawiam

• bazyli01 Re: Stella makadi - proszę o opinie 26.07.13, 22:54
        hallogenes napisał(a):

> no to już skoro tyle osób ostatni odpisało w sprawie tego hotelu to mam jeszcze
        > kilka pytań
        >
        > - jak wygląda sprawa ewentualnego snurkowania - w jakich godzinach odchodzi mor
        > ze, gdzie jest najciekawsza rafa, gdzie można pływać aby nie był za głęboko z d
        > zieckiem, czy z pomostu są zejścia do wody gdzieś wcześniej czy tylko na końcu,
        > jaka mniej więcej jest głębokość wody na końcu pomostu

Odpowiedz
        Jak mocno wieje, a nam tak właśnie wiało to nie można było wchodzić na końcówkę mola w celu snurkowania.
        Morze o godz.7 jeszcze było, ale w okresie kiedy mocno wiało.
        Jeśli już będziesz snurkować, to kierując się w lewo od mola masz płyciej miejscami możesz stanąć przy zwroście 170cm. Snurkując w prawo jest znacznie głębiej. Przy samym molo też jest głęboko z 3m spokojnie.
        W celu snurkowania polecam wycieczkę na wyspę Gietun/Paradise.
        Gdzieś na długości 2/3 mola masz dwa zejścia po prawej stronie głębokość ok 90cm

> - czy ktoś może był w sąsiednim hotelu w tak zwanej lagunie gdzie woda nie odch
        > odzi i gdzie dzieciak może się sam bawić przy brzegu - jak to wygląda ?
        Nie korzystałem
        > - czy w budynku gł. jest wifi i jakie są koszty netu?
        Wifi działa tylko na terenie recepcji, co do kosztów nie napisze

> - czy mini disco dla dzieci jest codziennie ?
        Tak jest codziennie

> - gdzie jest jaki klub dla maluchów - czy tylko w Beach czy w Gardenie tez jest
        > ? czy poza basenami jest tez suchy plac zabaw?
        Club/przedszkole jest tylko na terenie Beacha.
        Co do placów zabaw w Gardenie masz przed hotelem, niestety jest nasłonecznionym miejscu, a wieczorem po kolacji ochrona nie pozwala korzystać.
        W Beachu masz koło w/w klubu i spokojnie możesz wieczorem korzystać z placu zabaw.
        Niestety place zabaw nie robią szału, trampolina zjezdzalnia.
        W Beachu masz przed hotelem mini golf, a za amfiteatrem elektryczne quady i hulajnogi
        20min 7 dolców

> - jak to jest z tymi restauracjami tematycznymi bo zdania są podzielone - sa re
        > zerwacje czy trzeba koczować na miejsce
        Nie ma rezerwacji przy recepcji ( wcześniejszej)
        W restauracjach masz dwie tury 18:30 i 20:30
        O 18 wychodzi gość z restauracji i zapisuje, jak się nie załapiesz na 18:30 możesz się zapisać na 20:30 . O godz 20 są ponowne zapisy na 20:30
        Rezydent na spotkaniu informuje że możesz korzystać z każdej restauracji jeden raz, co oczywiście jest do obejścia. W czasie rezerwacji podajesz nr pokoju i nikt nie sprawdza czy podajesz swój lub czy już z niej korzystałeś dzień wcześniej.
        Polecam Włoską i Chińskie, pozostałe dwie nie polecam
        Co do Włoskiej jak braknie miejsc do części La carte, śmiało idz do części z barem ( szwedzki strół )
        > - jak daleko od końca Garden jest restauracja w Beach ?
        Miałem pokój w końcowej części Gardena. Idąc na kolacje do Beacha 5min, do Gardena 4 min.
        Wychodząc tylnim wyjściem z Garedana zaraz za wyjściem masz przystanek Busa, a on naprawdę często jeździ.

> - czy faktycznie wieczory są ciekawsze w części Beache
        Nie wiem czy wieczory są ciekawsze, ale na pewno w Beachu jest lepszy klimat.
        Wygodniejsze krzesła/fotele, łatwiej znajdziesz wolny. W dodatku lobby bar jest klimatyzowany, z tym że większa kolejka.
        Będziesz na miejscu sam się przekonasz gdzie Ci lepiej pasuje.
        My trzeciego dnia zdecydowaliśmy się na pójście na kolacje do Beacha i już tylko tam chodziliśmy do końca naszego pobytu.
        Jeszcze jedna sprawa, w Gardenie jak i w Beachu nie wpuszczają do restauracji kiedy są już zajęte wszystkie stoliki. Ustawia się kolejka przed wejściem do restauracji i obsługa zaprasza do środka kiedy zwolni się stolik

Co do hotelu Garden na minus -
        posiłki przy barach, fala kanapki beznadziejne, przy zjeżdżalniach frytki i coś w rodzaju hamburgera
        brak klimatyzacji w lobby barze, ale przynajmniej nie było kolejek
        nie licz że w basenach nie będzie piasku, szczególnie w basenie z falą.

Ja z względu na dzieci przebywałem na basenie przy restauracji Libańskiej, w tym barze miałeś podawane piwo z butelek z puszek . Personel baru OK (Krzyś i Mohamed ) warto dać pare dolców. Możesz liczyć na specjal drinki, kawe ( mrożoną) lub mrożone kakao dla dzieci.
        Niestety w tej części najszybciej były rezerwowane leżaki ok 5:30 . Z tym że nie było przypadku że recznik leżał na leżaku a nikogo nie było do godziny 12.
        O 7 rano ciężko było znaleźć wolny leżak na terenie całego hotelu

Masz jakies pytania pisz
        • hallogenes Re: Stella makadi - proszę o opinie 27.07.13, 00:42
          Bardzo dziękuję że interesującze i szczegółowe odpowiedzi:

na pewno coś mi jeszcze przyjdzie do głowy i zapytam ale na dziś wystarczy informacji smile
          Lubię po prostu na wyjeździe mieć wszystko poukładane i nie miotać się przez pierwsze 3-4 dni szukając wszystkiego i pytając gdzie co jest ..... a tak tylko relax smile
          • bazyli01 Re: Stella makadi - proszę o opinie 27.07.13, 10:17
            hallogenes napisał(a):

> Bardzo dziękuję że interesującze i szczegółowe odpowiedzi:
            >
            > na pewno coś mi jeszcze przyjdzie do głowy i zapytam ale na dziś wystarczy info
            > rmacji smile
            > Lubię po prostu na wyjeździe mieć wszystko poukładane i nie miotać się przez pi
            > erwsze 3-4 dni szukając wszystkiego i pytając gdzie co jest ..... a tak tylko r
            > elax smile

Nie wiem w jakim składzie wybierasz się do Gardena, ale jeżeli masz dzieci w wieku 6-8 lat to najlepszą miejscówką są budynki na końcu hotelu. Jest tam brodzik 60cm oraz basen od 90cm do 155cm z barem . Jak dla nas było to optymalne miejsce, z jednakową odległością do restauracji w Gardenie lub Beachu. W/w barze możesz nabyć piwko po 0,5l Luxor za 1,5$.
            Oczywiście jest to opcja dla tych co lubią mieć piwko w lodówce. W sumie nie tylko piwko możesz tam nabyć , ale reszty nie polecam zwłaszcza %.
            • hallogenes Re: Stella makadi - proszę o opinie 27.07.13, 10:51
              My się wybieramy z ruchliwym 3 latkiem smile
              Przyglądałem się rozkładowi budynków na planie hotelu i tak się zastanawiamy gdzie prosić aby nas umieścili ??
              Zależy nam wieczorkiem aby siedząc na tarasie przejść się po piwko i aby była optymalna dorga do restauracji oraz aby w ciągu dnia nie było za głośno bo nasz mały człowiek lubi jeszcze w dzień się zdrzemnąć smile
              • bazyli01 Re: Stella makadi - proszę o opinie 27.07.13, 19:03
                hallogenes napisał(a):

> My się wybieramy z ruchliwym 3 latkiem smile
                > Przyglądałem się rozkładowi budynków na planie hotelu i tak się zastanawiamy gd
                > zie prosić aby nas umieścili ??
                > Zależy nam wieczorkiem aby siedząc na tarasie przejść się po piwko i aby była o
                > ptymalna dorga do restauracji oraz aby w ciągu dnia nie było za głośno bo nasz
                > mały człowiek lubi jeszcze w dzień się zdrzemnąć smile

O ile dobrze pamiętam, to brodzik jest obok basenu z zjeżdżalniami, ale tam jest głośna muzyka.
                Następny brodzik masz właśnie przy restauracji Libańskiej. Tutaj raczej cisza z tym że najszybciej rezerwowane leżaki. Niestety wieczorem działają tylko bary przy recepcji (bez klimy masakra) oraz bar przy amfiteatrze .
                Na kolacje polecam się wybrać do Beacha.Masz bar z klimatyzacją przy amfiteatrze oraz bar na plaży. Mając pokój na końcu Gardena, nie ma różnicy do której restauracji się wybierzesz podobna odległość. W Beachu po kolacji możesz wypożyczyć quad elektr. dla dziecka 20min 7$.
                • hallogenes Re: Stella makadi - proszę o opinie 29.07.13, 22:11
                  no cóż

wiemy chyba już wszystko smile
                  mamy plan hotelu
                  zapoznaliśmy się ze wszystkimi aktualnymi opiniami
                  maski rurki i kremy do opalania, paszporty, aparat do nurkowania .............w sumie jesteśmy gotowi ...........teraz pozostało nam czekać na rozwój wydarzeń w Egipcie i jechać albo spędzić urlop w domu jak sytuacja rozwinie się niekorzystnie ....

no cóż nie mamy wpływu na rozwój sytuacji i pozostaje nam trzymać kciuki za tych co chcą dobrze dla kraju a nie tylko dla siebie czy w imię Allacha .....
    • comes2012 Re: Stella makadi - proszę o opinie 08.08.15, 22:55
      Stella Makadi Garden=Gastronomiczno-kulinarny DRAMAT!!! Kilka szczegółów może pozwoli Państwu podjąć jedyną słuszną decyzję i omijać ten hotel oraz biuro Wezyr z daleka. Śniadanie nie jest dla śpiochów, o 10.05 nieczynne są wszystkie (3! sic!) automaty do kawy i brak kucharzy przy stanowiskach jajecznych. Ale i tak jest to jedyny posiłek podczas dnia, kiedy można zjeść ciepłe i świeżo przygotowane jedzenie. A teraz ogólnie: permanentny brak szklanek, filiżanek i talerzy na każdym posiłku a jeżeli już się pojawią to są brudne, klejące się, niedomyte talerze; brudne poszczerbione szklanki; ; brudne, poplamione krzesła (tapicerowane); dania w zdecydowanej większości zimne, nawet te podawane z pseudo - grilla; czerstwe pieczywo wymieszane ze świeżym; 'bardzo' urozmaicone owoce - jabłka, pomarańcze i czasami melon; menu dla dzieci to już totalna katastrofa- codziennie, na każdym posiłku były 3 "potrawy" - ziemniaki, makaron, pseudo-mięso i wodnista zupa. KATASTROFA!!! Jeżeli ktoś będzie Państwu wmawiał (a robił to będzie każdy ? pracownicy, menagerowie obu hoteli, rezydent, każdy z biura Wezyr), że w hotelu Beach jest takie samo jedzenie to wierutnie kłamie! Byłem, jadłem i mogę porównać: Garden 2* (słaba jadłodajnia, stołówka zakładowa), Beach 4.5* (porządna restauracja). Plaża to kolejny blef. Tzn plaża jest, ale morze cofa się codziennie koło południa odsłaniając kamienie i błotko o zapachu 3 tygodniowego szamba. Można cudnie pobrodzić w szlamie i syfie czerwonomorskim - może to jakiś rodzaj SPA???
      Ale żeby nie było tylko czarno: świetne, duże pokoje i łazienki: genialna infrastruktura basenowa i cudna zielona, miękka trawa.
      Ale przyznacie Państwo, że nie po to wydaje się kasę na All Inclusive w 4-5* hotelu...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka