Dodaj do ulubionych

Albatros Palace 2015

19.06.15, 20:37
Witam, czy ktoś był w tym hotelu w bieżącym sezonie. Chciałabym wiedzieć czy wszędzie w budynku jest klimatyzacja tj. w lobby, restauracjach itp.? Czy opcja all inclusive obowiązuje do końca? W przypadku wylotu nocnego wiadomo, że pokój trzeba zwolnić, ale co z dostępnością jedzenia, napojów itp. Czy opaski zostawiają do końca?
Edytor zaawansowany
  • white_swan 20.06.15, 19:33
    Wszędzie jest klimatyzacja. Opasek nie zabierają chyba, że twoje biuro nie opłaci AI do samego końca pobytu.
  • martajoanna1 27.06.15, 23:17
    Proszę jeszcze o info czy w hotelu są dostępne ręczniki plażowe i na jakich zasadach (odpłatnie/ bezpłatnie /za kaucją)?
    Czy w czasie kolacji obowiązuje strój formalny (w którejś opinii ktoś pisał o sukniach i szpilkach).
    Jak wygląda sprawa bezpieczeństwa w tym hotelu, czy jest ochrona? nie ukrywam, że po piątkowej masakrze w Tunezji odechciało mi się tych wakacji...
  • white_swan 27.06.15, 23:57
    Ręczniki plażowe są codziennie przynoszone do pokoi. Nie obowiązuje strój formalny. Ochrona jest w całym hotelu, przed wejściem też zawsze siedzi 2-3 mundurowych z pistoletami.
    Po objęciu władzy przez generała Sisi wojsko na nowo pojawiło się na ulicach. Jest dużo posterunków i przy każdym zwykle sprawdzają samochody. Nad palace czasami latają myśliwce, ale one latają od zawsze. Zwykle rano ze dwa razy przelatują. Nie przestraszcie się, że coś się dzieje . Niedaleko jest baza wojskowa.
  • martajoanna1 28.06.15, 10:30
    A jak jest z wejściem na plażę? Czy jest typowo prywatna i nikt spoza gości nie może na nią wejść (nie wiem jest ogrodzona np) czy też ktoś spacerujący plażą od hotelu do hotelu może się dostać? Kiedy ostatnio byłaś w tym hotelu ?
  • white_swan 28.06.15, 20:30
    Ja do palace jeżdżę regularnie od paru lat. W maju co prawda byłam w hotelu na przeciwko na zaproszenie znajomego, ale w listopadzie wracam ponownie.
    Plaża jest prywatna, ochrona nie przepuszcza gości innych hoteli, ale nie licz na to , że zamachowca to powstrzyma. Jeżeli pod tym kątem pytasz wink
  • white_swan 28.06.15, 20:33
    Ale jeżeli Cię to pocieszy... w Tunezji nie spotkałam z takim pilnowaniem porządku przez wojsko i policje turystyczną jak w hurghadzie.
  • martajoanna1 28.06.15, 20:43
    wiem, byłam w Tunezji i w moim odczuciu hotel nie był wcale pilnowany, wieczorami chodziliśmy wzdłuż plaży i bez problemu oglądaliśmy inne hotelewink
    Co do zamachowca nie łudzę się, ale mam nadzieję, że ci w Egipcie mają chociaż broń.
    Nie wiem sama co robić, jechać, czy zmieniać na Turcję....
  • white_swan 28.06.15, 21:12
    Powiem więcej, maja karabiny wink Jak masz się stresować to zmień kierunek. Nie ma sensu męczyć się za własne pieniądze . I to jeszcze na urlopie.
  • martajoanna1 30.06.15, 22:43
    Zmiana kierunku nie jest taka prosta. I jak zwykle chodzi o kaskę.... Chociaż muszę przyznać, że ITAKA jest b. elastyczna i gotowa jest (chociaż gwarancja na to nam wygasła) do zmiany bezpłatnego kierunku po cenie z dnia rezerwacji. Ale nie jestem w stanie znaleźć nic w podobnym standardzie w podobnej cenie, najbardziej zbliżona jest Turcja, ale nie bardzo wiem, czy jest zmieniać na ten kierunek. A dodatkowo nawet tam musielibyśmy dopłacić, a nie ukrywam że 10 za 3 os. to już kurczę jest dużo. Jak patrzę po alternatywnych hotelach, to zawsze coś nie tak - a to słabe opinie, a to kiepskie jedzenie, a to mało leżaków i parasoli (a to dla mnie absolutny priorytet). Tak więc jedziemy. Co mam być to będzie. A jak do końca lipca (wylot) coś się wydarzy w Egipcie, to i tak nam zmienią.
  • shot777 03.07.15, 10:55
    My 2+2 bliżniaków lecimy 9.07 juz drugi raz do tego hotelu. Dla nas hotel- bajka. smile
  • martajoanna1 05.07.15, 20:03
    Szkoda, że się miniemy. Zawsze to raźniej. Nie zastanawiacie się nad zmianą kierunku po zmianie komunikatu msz?
  • shot777 06.07.15, 10:25
    To już któryś raz w egipcie wiec jestem przyzwyczajony do wojska i całej tej otoczki. Mój pierwszy raz był miesiąc po wybuchu bomb w Szarmie w 2005, zwiedziliśmy wtedy trochę z moją żoną łacznie z rejsem po Nilu i było super. W tamtym roku byliśmy w Jungle i w Albatrosie. byliśmy również w Turcji i na pytanie gdzie w tym roku bliżniki chórkiem odpowiedziały Egipt tak wiec jedziemy obawa jest ale tylko głupiec się nie boi ale równie dobrze można trafić na pijanego kierowcę na polskich drogach jadąc nad morze. Jedziemy i bedziemy sie swietnie bawić czego i wam życzę smile

ps Jak sytuacja urlopowa pozwoli to w sierpniu jedziemy jeszcze razsmile
  • martajoanna1 22.07.15, 12:32
    Hej wrociliście? Mam kilka pytań na bieżąco.
  • shot777 28.07.15, 14:23
    No wróciliśmy Pytajsmile
  • martajoanna1 06.08.15, 21:29
    Już jestem osobiście. Jestem zachwycona. Pozdrawiam Marta
  • kasia1399 07.08.15, 08:57
    Czekamy na relacje, muszę przyznać że jest to jeden z hoteli w których jeszcze nie byłam i chętnie bym zagościła smile. Jak wygląda obłożenie hotelu ?
  • aga8207 19.10.17, 20:40
    Jakieś świeże info z hotelu. Standard utrzymany? Jakieś wskazówki. Ile trzeba ewentualnie zapłacić za przedłużenie doby hotelowej przy późnym wylocie 23:30). Lecimy 2+2 listopad/grudzień 😊

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/qq87tv73fqnggysv.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.