Przereklamowani polscy aktorzy

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Na forum dot. książek pojawił się temat o przereklamowanych autorach książek. Wpadła mi zatem do głowy myśl o przereklamowanych polskich aktorach i reżyserach.
    Jak dla mnie Janda i Wajda (ale się rymuje - jak Wanda i Banda ;-)
    Kryśka jest sympatyczna ale jak dla mnie w każdym filmie gra tak samo, ta sama gestykulacja, sposób mówienia itp. zresztą to samo w życiu prywatnym. A AW kręci cały czas filmy o komunizmie.... no ile można..?

Jakieś inne propozycje?
    • 07.10.10, 20:26 Odpowiedz
      Kożuchowska, o której przeczytałam ostatnio, że "widzowie ją wprost uwielbiają" dlatego będzie grała w nowym serialu pt Rodzice razem z Karolakiem ( też chyba lekko przereklamowanym), bardzo jestem ciekawa oglądalności, bo np gwiazdorski film Ciacho okazał się totalną klapą, chyba nie tylko z powodu kiepskiego scenariusza, być może również z powodu o którym w tytule wątku.
      • 17.10.10, 21:39 Odpowiedz
        o tak - boska Kozychowska z "wiecznie taką samą miną" - czy ona mnie kiedyś zaskoczy?
      • IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl

Gość: fox 18.10.10, 01:00 Odpowiedz
        Kożuchowska??? Ale tu jest mowa o aktorach, a nie o medialnych prosty...., przepraszam, celebrytach.
        • 18.10.10, 10:16 Odpowiedz
          Gość portalu: fox napisał(a):

> Kożuchowska??? Ale tu jest mowa o aktorach, a nie o medialnych prosty...., prze
          > praszam, celebrytach.

Wyjątkowo jej nie lubię, ale chyba skończyła jakąś szkołę aktorską, więc jest aktorką, a że wybrała drogę, która przyniosła jej popularność i pieniądze...jej wybór
    • 08.10.10, 20:41 Odpowiedz
      marnow244 napisała:

> Na forum dot. książek pojawił się temat o przereklamowanych autorach książek. W
      > padła mi zatem do głowy myśl o przereklamowanych polskich aktorach i reżyserach
      > .
      > Jak dla mnie Janda i Wajda (ale się rymuje - jak Wanda i Banda ;-)
      > Kryśka jest sympatyczna ale jak dla mnie w każdym filmie gra tak samo, ta sama
      > gestykulacja, sposób mówienia itp. zresztą to samo w życiu prywatnym. A AW kręc
      > i cały czas filmy o komunizmie.... no ile można..?
      >
      > Jakieś inne propozycje?
      Skoro takich artystów uznałeś za rzekomo przereklamowanych...to już nie wiadomo za bardzo kto takowy nie jest.
      • IP: *.dip.t-dialin.net

Gość: Regina 08.10.10, 23:47 Odpowiedz
        znowu sie zaczyna:cala smietanka polskiego aktorstwa tu wyladuje
        • 09.10.10, 11:02 Odpowiedz

Gość portalu: Regina napisał(a):

> znowu sie zaczyna:cala smietanka polskiego aktorstwa tu wyladuje

Pewnie tak będzie;), ale myślę, że w tej "śmietance" dobre aktorstwo nie koniecznie wysuwa się na plan pierwszy, pewnie tym aktorom "się chce", "mają parcie" są przebojowi, nie wybrzydzają, są zdyscyplinowani i pracowici, układy też pewnie nie są bez znaczenia, i to doprowadziło ich na szczyty, a my widzowie "wybrzydzamy", bo aktor jak gra każdy widzi.
          • 11.10.10, 12:08 Odpowiedz
            oj, nie każdy nie każdy... ludzie często uważają kogoś za dobrego aktora bo tak ktoś o nim powiedział a tak naprawde nie potrafiliby powiedzieć dlaczego ten ktoś jest tym dobrym aktorem dla nich, co w jego aktorstwie go wzrusza, podoba się itp.
            Czy Wajda jest dobrym reżyserem bo dostał Oskara, bo zrobił kilka filmów o komunizmie...?
            A tak w ogole to Oskar tez jest przereklamowany ;)
      • 17.10.10, 19:28 Odpowiedz
        Najwi,,ęcej o tym komunizmie to zauważyłam w Panu Tadeuszu, szczególnie jak ten bocian latał
    • 17.10.10, 20:21 Odpowiedz
      Ciekawy tytuł więc wpadłem, ale gdy rozpoczynający dyskusje wymienia Wajde i Jande w chwili gdy mamy mase marnych "aktorów" - celebrytów - wypromowanych przez TV i managerie (menażerie) to cos się we mnie kotłuje.

Zobacz Jande w teatrze (polecam "Białą bluzkę" która właśnie wraca), a zmienisz zdanie. Poza tym gdzie ta Janda i Wajda się tak strasznie reklamują? Jak dla mnie to przereklamowani są aktorzy typu Karolak, Żmuda, Cieślak (Śluby Panienskie) + masa innych którzy częściej chałturzą w serialach i marnych filmach niż grają w teatrach.
    • 17.10.10, 21:10 Odpowiedz
      Borys Szyc - jak można się nabrać na "talent" tego aktorzyny?
      --
      Moje - NOWE!
    • 17.10.10, 21:37 Odpowiedz
      Piotr Machalica, Tomasz Karolak, Borys Szyc, Wojciech Malajkat
    • IP: *.173.20.45.tesatnet.pl

Gość: Sceptyk 17.10.10, 21:53 Odpowiedz
      O tak, masz rację - ten Wajda to tylko o komunizmie...
      Typowe przykłady:
      - Pan Tadeusz
      - Zemsta
      - Korczak
      - Danton
      - Panny z Wilka
      - Wesele
      - Smuga cienia
      - Piłat i inni
      - Popioły

Zaiste... sam komunizm...
      A może tak najpierw warto zapoznać się z twórczością, a potem wyrokować?
    • 17.10.10, 22:08 Odpowiedz
      z kobiet - Maja Komorowska, Olszówka, ww. Kożuchowska

Gość: nik77 17.10.10, 22:19 Odpowiedz
      Jandy też nie trawię ,te same gesty ta sama mimika, i ten chłód bijący na każdym kroku
    • 17.10.10, 23:00 Odpowiedz
      No, może z wyjątkiem "Czterech pancernych"
      --
      Jak cię życie kopie w tyłek, to mu oddaj.
      Musisz tylko odwrócić się do niego przodem.
    • IP: *.centertel.pl

Gość: marnow244 17.10.10, 23:14 Odpowiedz
      o, przypomniało mi się - Marek Kondrat - czy on jest "wielkim polskim aktorem" ?????
      • 18.10.10, 08:20 Odpowiedz
        Najbardziej przereklamowani są wszyscy Ci z tych Pierwszych Litości, L jak Litości z Kasią Cichopek i Mroczkami na czele, oraz innych Szpilek na Giewoncie ( już sam tytułu jest kretyński ) i innych polskich seriali z wyjątkiem Rancza i Czasu Honoru oraz z niedalekiej przeszłości Fali Zbrodni

A ze wszystkich nie wiem czy najbardziej przereklamowana ale mi najbardziej działa na nerwy Agnieszka Dygant
        --
        Mój_blog
      • IP: *.bielsko.dialog.net.pl

Gość: miro 18.10.10, 08:36 Odpowiedz
        kożuchowska - ani utalentowana ani ladna, dereszowska - zaraz nawet z lodowki wyskoczy, tak jej pełno wszędzie a umiejętności marniutkie, oj marniutkie. To są aktorki po szkole aktorskiej. O calej masie pożal sie boże celebrytow grających w różnych serialach nawet nie wspominam bo to nie sa aktorzy.
    • IP: *.tktelekom.pl

Gość: Ida 18.10.10, 08:52 Odpowiedz
      Zgoda co do Wajdy i Jandy. Zwłaszcza ten pierwszy. Utarło się, że Wajda wielkim reżysrem jest, bo...jest. Zdecydowanie przereklamowana jest Brodzik i Trzebiatowska (obie kompletnie nie potrafią grać!)
      • IP: *.unregistered.net.exatel.pl

Gość: aaz 18.10.10, 10:50 Odpowiedz
        ktoś może nie lubi Wajdy (dla mnie wiele świetnych filmów zrobił i parę gorszych) lub Jandy (czasami gra mi na nerwach, ale świetna jest u Majewskiego :) ), ale to są nazwiska z innej przestrzeni niż pozostałe wymieniane

A jak ktoś uważa inaczej to się nie zna !!!
    • 18.10.10, 08:58 Odpowiedz
      Agnieszka Dygant, z której emanuje IQ na poziomie główki kapusty
      Piotr Adamczyk, czyli Szopen Co Został Papieżem, marny aktor dubbingowy, a oglądać go jeszcze gorzej

--
      Alik, rzadki kot absurdystański
      "Dla jaj to wszystko, panie redaktorze, mówię jako uczeń Gombrowicza. Jak wiadomo, dla jaj to wszystko." - Janusz Palikot
      • IP: *.internetdsl.tpnet.pl

Gość: An 18.10.10, 09:15 Odpowiedz
        Szczególnie Foremniak działa mi na nerwy, być może dlatego, że dawno dawno temu już nie grała w żadnym ciekawym filmie. Także Szyc (chociaż w "Symetrii" zagrał... 'sentymenalnie' ;)). A poza tym wszystkie gwiazdy jednego serialu próbujące swych sił w nowych przedsięwzięciach (patrz Cichopek, jeśli można ją aktorką nazwać).
      • 18.10.10, 10:21 Odpowiedz
        alik-w-plomieniach napisał:

> Piotr Adamczyk, czyli Szopen Co Został Papieżem, marny aktor dubbingowy, a oglą
        > dać go jeszcze gorzej

Jak ważne są układy w tej branży świadczy jego rola w Och Karol, która wydaje mi się kompletnym nieporozumieniem (podobnie jak Brodzik w Rozlewisku), oczywiście mogę nie mieć racji w 100%, bo filmu jeszcze nie było, ale mam takie przeczucia.
    • 18.10.10, 10:36 Odpowiedz
      jedyna słaba aktorka ze starej gwardii to kasia figura, no nie potrafi grać ta dziewczyna. reszta jest świetna, w zależności od roli, ale świetna. szczególnie jak sie porówna z pacanami typu mroczek i resztą matołów z różnych seriali. ale dla mnie nr 1 to jan monczka z tulipana!

Gość: panie ty mój 18.10.10, 12:36 Odpowiedz
      przereklamowanych aktorów (lub raczej: odtwórców ról) jest dużo więcej niż aktorów dobrych.
      dlatego wydaje mi się dość karkołomnym zadanie wymienienia tych przereklamowanych.
      należałoby wymienić tutaj obsadę (z małymi wyjątkami jak W.Pyrkosz czy P.Fronczewski) wszystkich polskich seriali TV. a co z gniotami filmowymi made in poland, jakimi (z małymi wyjątkami jak Dom Zły, Wszystko co kocham i kilka innych) raczą nas polscy "twórcy"

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.