• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

filmy 3D

• 15.12.15, 10:39
    Poszukuję porządnych filmów 3D tzn. z bardzo dobrymi efektami 3D. Pomijam wszelkiego rodzaju remaki, przyrodnicze i animowane. Może ktoś podać konkretne tytuły? Tematyka nie jest istotna.
    Edytor zaawansowany
    • 17.12.15, 07:42
      Najlepsze (po prostu genialne) co ogladalem z 3D to dokumentalny film NASA o reperowaniu teleskopu Hubble.
      Film trwa ponizej 1 godziny. Ja go widzialem na ekranie IMAX.
      Tutaj wiecej info na ten temat:

en.wikipedia.org/wiki/Hubble_(film)
    • 18.12.15, 18:17
      Trzy, w których moim zdaniem 3D zarówno było dobrze zrealizowane, jak i wydawało się pasować, to "Awatar", "Grawitacja" i "Love" - wszystkie kręcone od razu w tej technice. Na przykład "Alicja w krainie czarów", teoretycznie wręcz stworzona do trójwymiaru, była przerabiana na 3D i było to widać, "Tron" był pod tym względem neutralny, ale chyba wolałbym go obejrzeć w 2D, jak zresztą większość filmów, w "Sanctum" coś ewidentnie było nie tak (już pomijając to, że ogólnie kiepski). Poza tym raczej nie chodzę na filmy, które grają w 3D, ewentualnie wybieram 2D, więc nic więcej nie mogę podpowiedzieć. Chciałbym tylko zobaczyć, bo przegapiłem, "The Walk. Spacer w chmurach"), prawdopodobnie pozycja obowiązkowa dla miłośnika 3D.

No chyba że chodzi Ci o efekty w dosłownym rozumieniu, czyli pociski wychodzące z ekranu i takie tam.

--
      blog Stilus Fractus
    • 02.01.16, 10:57
      Najlepsze efekty 3D uzyskał James Cameron w filmie Avatar i to zarówno w sekwencjach realistycznych /granych przez ludzi/ jak i animowanych.Generalnie filmy animowane uzyskują lepsze efekty 3D.Jako namiętny widz filmów 3D zauważyłem,iż efekt 3D prawie zupełnie zanika gdy obraz filmowany jest w mroku,ale reżyserzy nadal bezkrytycznie naduzywają takich scen. Podobają mi sie efekty 3D w filmach przyrodniczych Davida Atenborough.
    • 02.01.16, 12:02
      "Faras 3D" w Galerii Faras Muzeum Narodowego w Warszawie!
    • 02.01.16, 18:28
      Rozumiem że poszukujesz żeby oglądać w domu? Trzeba wziąć pod uwagę że efekt trójwymiaru może być zupełnie inny na zestawie kina domowego niż w kinie normalnym, do którego się idzie. Inaczej może być w IMAX-ie, inaczej w Cinema City, inaczej w Multikinie, a gdzieś indziej jeszcze inaczej. Zależy też od miejsca w którym się siedzi (dalej, bliżej, pod kątem). Byłem ostatnio na nowych Gwiezdnych Wojnach w Cinema City i jakość obrazu była bardzo kiepska. Ale może jak kupię sobie kiedyś ten film na BluRay w 3D i obejrzę w domu to będę miał superwrażenia.
    • 02.01.16, 20:07
      ZNAMY .
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.