Dodaj do ulubionych

akcenty polskie w kinie zagranicznym

• Gość: linn Re: akcenty polskie w kinie zagranicznym IP: *.zec.lodz.pl 23.06.03, 12:38
      no to moze mniej ambitnie:w serialu "drew carey show" (czy jakos tak)
      bohaterowie zapijaja sie piwem w knajpie, ktora sie nazywa: Warsaw. poza tym, w
      jeszcze mniej ambitnym brytyjskim filmie: "office parole" o przygodach pewnego
      kuratora, ow czlek, aby odwrocic uwage BARDZO GROZNEGO ZBIRA od pozadanej przez
      wszystkich kasety video z czyms tam, mowi mu, ze to kaseta z filmem
      polskim "krotki film o zabijani" kieslowskiego...
      pozdry dla wszystkich znawcow - jestem pod wrazeniem.
    • a.b.c Re: akcenty polskie w kinie zagranicznym 24.06.03, 00:31
      Biloxi Blues jeden z poborowych nazywa się zdaje się Bykowski i jest z
      pochodzenia polakiem.

No i pokazywana niedawno w kinach Enigma. Polak szpiegował dla Niemców z zemsty
      za sojusz Anglików z ZSSR bo jego brat zginął w Katyniu.
    • anchan Re: akcenty polskie w kinie zagranicznym 27.08.03, 13:13
      W serialu "Ksiądz i zakonnica" siostra Steve pochodzi z polskiej rodziny i
      rozmawia po polsku z mieszkanką slumsów będącą świadkiem czegoś. Panie
      rozmawiają bardzo wytworną polszczyzną.
      W "Deep space 9" jest kosmitka o imieniu Jadzia.
      • Gość: filus Re: akcenty polskie w kinie zagranicznym IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 13.09.03, 23:11
        Skoro o serialach mowa - w "Skrzydłach" ważne wydarzenia świętowali w
        restauracji "Warszawa" zamawiając pierogi, bigos lub "szabołi" :)
        Była jeszcze jakaś telenowela brazylijska która się działa w Kurytybie i z
        połowa bohaterów była polskiego pochodzenia, a dziadek zawsze wzdychał "O Matko
        Święta" i podobne.
        A i był włoski film z lat 60/70-ych o średniowieczu gdzie Polacy walczyli z
        jakimiś Kazachami czy innymi Kirgizami na stepach Azji, łupiąc ich aż miło.
        No i jeszcze też nie pamiętam tytułu całkiem dobry film z Peterem Falkiem jako
        dziadkiem, gdzie rodzina pochodziła z Polski.
        • Gość: filus Re: akcenty polskie w kinie zagranicznym IP: *.szczecin.sdi.tpnet.pl 13.09.03, 23:21
          Bym zapomniał, oczywiście jeszcze "Mad Max". Bohater nazywał się o Maksymilian
          Kostanski czy jakoś podobnie. I jeszcze australijski film z akcją w XIXw. gdzie
          niby za kradzież wydalają gościa z wioski na wyspę, jego narzeczona rusza za
          nim, i żyją tam sobie. W każdym razie w wiosce mieszka polka grana przez Gosię
          Dobrowolską i wygłasza kilka kwestii po naszemu.
    • magda_s4 Detektyw w sutannie 27.08.03, 22:58
      Kiedyś był taki serial koło 18:00 na programie pierwszym. Pamiętam, że w jednym
      z odcinków ronili wywiad wśród sąsiadów. Kiedy trafili do jakiegos domu, pewna
      kobieta powiedziała po polsku: "Nie rozumiem". Na to wówczas młoda zakonnica
      zaczęła mówić coś po polsku. Ot, taki miły akcent. Do dzisiaj to pamiętam :-)

I jeszcze jedno. W komedii z Robertem De Niro, Eddiem Murphym i Rene Russo
      (zapomniałam tytułu, coś o policjantach) w ekipie kręcącej znalazł się pewien
      John PONIEWAZ :-)
      --
      Życie jest zbyt poważne, by o nim poważnie mówić
    • azm21 Re: akcenty polskie w kinie zagranicznym 12.09.03, 11:24
      1. wiele lat temu jakiś film francuski albo angielski sensacyjno-przygodowy w
      TV. ważną rolą grał samolot An-2 z Mielca, który latał nad w Afryce nad
      pustynią i przewoził jakiś szmugiel. Niestety, na końcu filmu samolot został
      podpalony i bardzo efektownie wybuchł.

2. jeszcze w latach 70. albo już w 80. w kinie film z Benem Gazzara.
      Tytuł "Saint Jack"? Akcja toczy się w Singapurze albo Hong-Hongu. Gazzara jest
      ścigany przez bandytów, którzy jeżdżą Polskim Fiatem 125P (okrągłe reflektory,
      więc nie był włoski), kolor brązowy albo wiśniowy.

3. kilka dni temu na HBO: amerykańska nastolatka jeździ do szkoły małym fiatem
      126P.

• the_neverhood Re: akcenty polskie w kinie zagranicznym 16.09.03, 09:53
      To ja mam trzy, wydaje mi się nowe, akcenty.
      1. 8. Mile - około 51 minuty, gdy ekipa wysiada z auta. Po drugiej stronie
      jezdni, na szybie wielki napis: Polska Apteka.
      2. Lista Schindlera - przyjecie na początku filmu, taki mały element, Schindler
      zamawia pare rzeczy w tym "kielbasa sausage". (Posłuchajcie zresztą jak to
      śmiesznie mówi)
      3. Proof of Life - już ktoś pisał o polskim śmigłowcu. Cała ta scena jest
      kręcona w Polsce, konkretnie w podpoznańskim Biedrusku, gdzie nota bene miałem
      okazję uprawiać AirSoft. Akurat teraz remontują ten kościół w którym odbywa się
      transakcja, zresztą w filmie już jest on nieźle "poprawiony" bo tak naprawde to
      ruina.
      --
      The Neverhood Chronicles.
      The Doorway was built by a Giant Turtle.
    • ignatz Re: akcenty polskie w kinie zagranicznym 22.09.03, 16:26
      najnowszy produkt fabryki snów, czyli "SWAT" z Farrellem i Jacksonem. Jakiś
      szaleniec zabarykadował się w domu, strzela do policjantów i zaminował
      wszystkie wejścia. Ów szaleniec jest Polakiem, a urządzenie dzięki któremu
      wchodzą do domu (wyrwało dziurę w ścianie) ochrzczone zostaje mianem "Zdobywcy
      Polaków" :-)
      • Gość: Edziak serial brytyjski IP: *.bulldogdsl.com 23.09.03, 10:13
        W nowym serialu brytyjskim Rosemary and Thyme w odcinku trzecim akcja sie
        dzieje w elitarnej szkole jezykowej w Anglii a uczniowie to polskie nastolatki,
        jedna z nich podkrada ubrania ze sklepu w czasie wycieczki i jeszcze chodzi
        sobie po swiecie z malym zabytkowym sztyletem po dziaku w torbie.
    • majasm1 Re: akcenty polskie w kinie zagranicznym 17.10.03, 12:03
      W Szakalu z B.Willisem działko z którego ma zabić swój cel jest produkcji
      polskiej

W Peacemaker z G. Clooney do mieszkania Polskiej rodziny wpadają żołnierze IFOR
      i słychać tekst "O Boże Stasiu! Co oni od nas chcą" lub coś w tym stylu.
      Oraz też w tym filmie wśród żołnierzy NATO są mundurowi z Polską Flagą na
      ramieniu.
      • Gość: Edziak X men IP: *.bulldogdsl.com 29.10.03, 18:42
        Nie wiem czy ktos juz wspomnial bo trudno przebrac przez wszystkie odpowiedzi.
        Puscili w televizji xmena a tam sie zaczyna w czase wojny w Polsce w obozie
        koncentracyjnym i dzieciak odrywany od matki wola mamusiu.
        • Gość: Meg Re: X men IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.10.03, 19:15
          Edziak nie uwierzysz! Jak zobaczyłam tutuł tego wątku "akcenty polskie w kinie
          zagranicznym" to odrazu pomyślałam o X-Menie, wiedząc że o reszcie wiadomych
          filmów napewno już ktoś napisał. Też chciałam o tym napisać. No wiedzisz
          uprzedziłeś mnie.
          Przypuszczam że film Ci się podobał? Bo mnie bardzo.

Pozdrawiam
          Meg
      • anikl Re: akcenty polskie w kinie zagranicznym 15.11.03, 23:37
        W Moonrakerze z serii o Bondzie, w ok. 20 min. jest scena w rezydencji
        właściciela fabryki promów kosmicznych, w której ktoś gra na fortepianie
        Chopina i na moje ucho to jest fragment koncertu - jak w finale Konkursu
        Chopinowskiego. :-)

<*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*><*>
          • Gość: kaska Re: akcenty polskie w kinie zagranicznym IP: *.math-sci-bld.sc.maricopa.edu 21.11.03, 03:13
            No to Was chyba zaskocze, ni mniej ni wiecej tylko najprawdziwszy western:
            TOMBSTONE (i to nie z powodu Paculy), Val Kilmer grajacy Doc'a Holliday'a
            przysluchuje sie pianinu w saloonie mowiac: "Fucking Chopin, I like him.":
            Piszecie o DOWOD ZYCIA/PROOF OF LIFE, jest tam scena, gdzies na poczatku
            filmu, gdzie ktos w jakims pomieszczeniu mowi o terroryzmie i chyb ao tym kto
            byl porwany, na tablicy jest nazwisko...Idziaka, notabene tworcy zdjec;
            TITANIC (ten ostatni z de Caprio), gdy sa juz na statku i szukaja kajuty, ktos
            sie za nimi przepycha i mowi po polsku, i jeszcze bylo cos po polski, ale nie
            pamietam ktory fragment;
            TRUMAN SHOW z J. Carey'em - wtedy gdy bohater chce bierze walizke i wchodzi do
            biur apodrozy zdecydowany gdzies wyjechac - na stoliku jest polska flaga,
            miedzy innymi oczywiscie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka