Wiernosc malzenska......... to kobiecy wymysl :) Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Czy nie wydaje sie wam ze pojecie wiernosc-zdrada jest bardzo cynicznym,
    egoistycznym wymyslem kobiet ktore probuja ukladac sobie swiat wedlug ich
    specyficznych potrzeb? Co z tego ze mezczyzna czuje poped do roznych kobiet,
    niech sie facet meczy w imie kobiecego egoizmu.

Wiernosc malzenska to wymysl kobiecy, bo sluzy jednynie kobieta ktore z
    natury chca kontrolowac jednego partnera, a mezczyzn zmusza do zycia wbrew
    wlasnej naturze. Kobiety nie rozumeja meskiej natury, ktora zaprogramowala
    nas na seks z roznymi partnerkami.

PS. Kobiece psioczenie nie bedzie brane pod uwage, bo idea tego watku jest
    promowanie rownouprawnienia i zrozumienia potrzeb plci meskiej. Prosze sie
    skoncentrowac jedynie nad nastepujaca kwestia:

Dlaczego meska potrzeba seksu z roznymi partnerkami ma byc ignoraowana, na
    rzecz niby ultra- waznej kobiecej potrzeby zapewnienia bezpieczenstwa i
    stalego zyciowego partnera??? Czy kobieca wygoda jest wazniejsza od meskiego
    spelnienia w zyciu seksualnym?
    • A czy nie uważasz, że wsadzanie interesu w pierwszą lepszą dziurę jest brakiem
      szacunku dla samego siebie?
      Wszystkim zdradzającym zawsze w duchu życzę, aby ich kochanki masowo zachodziły
      w wielkokrotne ciąże:) Znam frajera, który w ten sposób został ojem trojaczków,
      a że wszystko co miał było żony to jakos tak niefortunnie skończył w pokoju bez
      łazienki w starej kamienicy. Ale za to z wyleniałą zdzirą i trójką dzieci :)
      --
      Puszcza Kampinoska
      -----
      Trzeba dać napis żeby wpuszczać tylko w krawatach
    • jezeli promujesz równouprawnienie potrzeb sexualnych to odpowiedz czy masz cos
      przeciwko temu by kobieta mogła zapewnić sobie najwiekszy sukces reprodukcyjny
      przez posiadanie dzieci z różnymi partnerami
      • jesli Ona tego tylko potrzebuje to dlaczego nie...

Z reguly dla kobiet najwazniejszym celem w zyciu jest posiadanie
        zagwarantowanego partnera dla ktorego dobro kobiety jest wazniejsze od jego
        wlasnego dobra. Czy nie uwazasz ze to jest dosc egoistyczne podejscie kobiet,
        malo tego nikt tego nie krytykuje.
        • Z reguly dla kobiet najwazniejszym celem w zyciu jest posiadanie
          > zagwarantowanego partnera dla ktorego dobro kobiety jest wazniejsze od jego
          > wlasnego dobra. Czy nie uwazasz ze to jest dosc egoistyczne podejscie kobiet,
          > malo tego nikt tego nie krytykuje.

A gdzieś ty się takich bzdur naczytał/nasłuchał??? Miałeś chyba ciut
          patologiczną sytuację w rodzinie :/ współczuję

Ja mam tylko jedno pytanie: skoro uważasz, że monogamia to nieporozumienie to po
          jaką cholerę mieszasz w to małżedństwo?? skoro sex tylko z żoną jest be, to po
          co się żenic?? przecież można mieć przez całe życie wiele przechodnich
          kochanek!! nie żyjemy z XIX wieku! rewolucja sexualna już była!! no chyba że....
          jednak małżeństwo coś facetowi jednak daje ;))
          Do małżeństwa nikt nikogo nie zmusza, jest to, a przynajmniej powinna być
          świadoma decyzja. to proste, a w czym ty widzisz problem??
          • a kto powiedzial ze facet ktory ma kochanke nie moze rowniez miec zony???

Pomysl sama, to ze ja od czasu do czasu czuje potrzebe kochania sie z inna
            kobieta, nie znaczy ze nie potrzebuje rowniez stabilizacji, dzieci, rodziny! Ty
            chcialabys mnie za to ukarac ze jestem mezczyzna :)

To nie komunizm, fakt ze jezdzisz Skoda na codzien nie znaczy ze nie mozesz
            rowniez miec Opla w garazu :) Wszystko jest dla ludzi!
            • Walduś...
              A miej sobie kogo/co chcesz do zaspakajania Twoich rzeczywistych i wyimaginowanych potrzeb seksualnych...
              Nawet kozę w obórce jeśli taka Twoja wola...

Dlaczego jednak się ośmieszasz, próbując usprawiedliwiac swój brak lojalności wobec żony rzekomą "taką naturą mężczyzny"?

To nie "natura mężczyzny" sprawia, że zdradzasz swoją żonę, tylko Twoja wolna wola...
              Twoja niczym nie skrępowana decyzja...
              To nie "natura mężczyzny" za Ciebie decyduje, tylko sam to robisz Walduś...

A później szukasz usprawiedliwienia/wytłumaczenia do czegoś co sam uważasz za normalne...

Ot takie zachowanie przedszkolaka, który podświadomie wie, ze coś zbroił, ale uważa, że to normalne bo podobno "wszyscy tak robią"...

Po prostu śmieszne :)))

--
              Raz: dla forsy... Dwa: dla zabawy... trzy... bo trzy jest przed cztery...
              • Cyberski,
                "Lojalnosc" oznacza cos wiecej niz tylko seks z jedna partnerka. Ja kochajac
                sie sporadycznie z inna kobieta, moge dac wiecej siebie mojej zonie, bo nie
                czuje sie skrepowany zadnymi ograniczeniami.

Mysle ze w Polskim spoleczenstwie panuje myslenie "psa ogrodnika"..czesto
                kobiety/mezczyzni ktorzy nie satysfackjonuja partnera/ke skazuja ich na
                dobrowolna pokute, tylko za jakie grzechy i w imie czego?
                • waldek1610 napisał:

> "Lojalnosc" oznacza cos wiecej niz tylko seks z jedna partnerka. Ja kochajac
                  > sie sporadycznie z inna kobieta, moge dac wiecej siebie mojej zonie, bo nie
                  > czuje sie skrepowany zadnymi ograniczeniami.
                  >
                  > Mysle ze w Polskim spoleczenstwie panuje myslenie "psa ogrodnika"..czesto
                  > kobiety/mezczyzni ktorzy nie satysfackjonuja partnera/ke skazuja ich na
                  > dobrowolna pokute, tylko za jakie grzechy i w imie czego?

Walduś...
                  No akurat jakby nie kombinować, jeśli robisz "wszystko a nawet trochę wiecej" i jednocześnie zdradzasz swoją żonę to jesteś wobec niej nielojalny...
                  I nie pomoże tu mówienie, że dzięki Twoim zdradom dajesz jej więcej niż gdybyś dawał będąc wiernym...
                  To kolejna próba usprawiedliwienia Twoch zachowań, usprawiedliwienia którego podobno(?) nie potrzebujesz...

Nie wiem co "panuje w Polsce" bo tego typu problemów nie rozpatruje się na poziomie narodów tylko pojedynczych związków...

Cały czas zdajesz się sugerować, że faceci wierni swoim żonom bardzo cierpią zmuszając się do rzekomej walki ze swoją naturą...
                  Są tacy i owszem...

A ja znam również takich którzy są wierni i nie cierpią...
                  I co więcej...
                  Nie muszą usprawiedliwiać swojej wierności tak jak Ty próbujesz usprawiedliwić swoje zdrady...
                  Nie usprawiedliwiają, bo w przeciwieństwie do Ciebie są pewni, że to co wybrali jest dla nich lepszym rozwiązaniem...

--
                  Pieniądze szczęścia nie dają, ale zdają się mieć wpływ na wszystko, co owe szczęście daje.
                  • Cyberski,
                    Ja nie usprawiedliwiam nikogo, bo usprawidedliwienie kojarzy sie z
                    tlumaczeniem, dlaczego zrobilo sie cos zlego...A kto powiedzial ze seks
                    malzenski to cos negatywnego???

W tym tkwi problem, ze ty jak wielu innych ludzi nie potrafisz patrzyc na
                    kwestie seksu pozamalzenskiego jak na cos naturalnego, jak na kwestje
                    osobistego wyboru. Wlasnie dlatego ja czuje potrzebe ARGUMENTACJI (nie jakiegos
                    tam usprawiedliwienia), dlaczego ludzie tacy jak ja decyduja sie na kochanke/ka.

Nie potrzebuje sie tlumaczyc bo nie robie nic zlego.

Zrozum ze tak jak dlugo bedzie w tym narodzie panowal brak tolerancji to
                    odmiennej orientacji seksualnej, luznego seksu (w moim przypadku), i innego
                    swiatopogladu tak dlugo bedziesz slyszal obroncow tych orientacji.

Wiec prosze Ciebie zrob mi przysluge i nie uzywaj slowa "usprawiedliwienie,
                    wymowki"...bo usprawiedliwia sie ktos kto zrobil cos zlego....

A czy ja zrobilem cos zlego? :) No wlasnie, ze nie. W porzadku nie musisz
                    pochwalac ani akceptowac mojego stylu zycia, ale prosze ciebie zdobadz sie na
                    wiecej tolerancji, bo mysle ze chyba jestes czlowiekiem na poziomie z tego co
                    pamietam.

• Waldek,lecz sie czlowieku ;/
                  czego cchesz od Polakow?
                  To wiernosc jest tylko domena <naturlanie z enie wsyztskich> Polakow??
                  a wszedzie to luz blues?
                  W USA to wszyscy z wszystkimi?
                  To po cholere powstal np program "cheaters", "Jerry springer"?
                  chyba niez nudow?
                  Tam takze wystepuja ludzie co nie toleruja poligamii!!Odkrywaja zdrade
                  partnerow!!
                  i inne.
                  skad ty sie czlowieku urwales?
                  matka cie opuscial w niemowlectwie na leb?
                  komuna?rydzyk?
                  chlopie ty cos wogole wiesz o polsce z tej hameryki?
    • widzę tutaj elementarny brak znajomości statystyk. Kobiety zdradzają w ok. 42%,
      faceci 46%. Jest to ilość bardzo porównywalna. Faceci zdradzają bo są tak
      zaprogramowani, tak samo są zaprogramowane kobiety. Kobiety zdradzają bo często
      chcą (podświadomie), aby materiał genetyczny ich dzieci pochodził od ojca
      "maczo", a nie ciepłej kluchy, z którą żyją na codzień.

Wierność to nie wymysł płci, to wymysł zdradzanych...

--
      allerune
      • allerune napisał:

> widzę tutaj elementarny brak znajomości statystyk. Kobiety zdradzają w ok.
        > 42%,faceci 46%. Jest to ilość bardzo porównywalna. Faceci zdradzają bo są tak
        > zaprogramowani, tak samo są zaprogramowane kobiety.

Byc moze, jednak mezczyzni zdecydowanie czesciej dopuszczaja zdrade, nawet
        jesli sami nie robia tego w praktyce. Mysle jednak to wynik tego ze kobiety
        czesto nie przyznaja sie do tego ze w rzeczywistosci nie sa lepsze od mezczyzn,
        wiec nam wydaje sie ze "zdrada" to domena mezczyzn.

> Kobiety zdradzają bo często chcą (podświadomie), aby materiał genetyczny ich
        > dzieci pochodził od ojca "maczo", a nie ciepłej kluchy, z którą żyją na
        > codzień. Wierność to nie wymysł płci, to wymysł zdradzanych...

Zeby tylko ten "material genetyczny" przyniosl rezultat ktory bylby podobny
        do "cieplej kluchy" :) Pomysl sobie jaka byla by mina... zona takiego Woody
        Alena, gdyby Ona chciala zeby dawca spermy byl ktos bardziej meski
        np;...Antonio Banderas.
    • Najpierw wyobraź sobie, ze cie zdradziła żona, otem pogadamy. To tak w ramach
      tego równouprawnienia.
      • Wszyscy ludzie maja prawo wyboru, niezaleznie czy sa kobietami czy mezczyznami.
        Rozmawialem na ten temat z moja zona i Ona nie czuje potrzeby sypiania z innymi
        mezczyznami bo ja ja satysfakcjonuje.

Ciesze sie ze moj zona rozumie fakt ze to ze dopuszczam seks z innymi
        partnerkami nie swiadczy o tym ze jej nie kocham, lecz jedynie o tym ze jestem
        mezczyzna i nie zamiezam brac rozwodu z zona tylko dlatego ze czuje potrzebe
        wspolzycia z innymi kobietami.

Czy nie sadzisz ze lepiej wyladowac swoj niedosyt z kochanka, po czym mozna
        skupic sie na zonie..
        • waldek1610 napisał:

> Wszyscy ludzie maja prawo wyboru, niezaleznie czy sa kobietami czy
          mezczyznami.
          >
          > Rozmawialem na ten temat z moja zona i Ona nie czuje potrzeby sypiania z
          innymi
          >
          > mezczyznami bo ja ja satysfakcjonuje.
          Gratuluję żony. Ale moze się zauroczy kimś, i co?
          > Ciesze sie ze moj zona rozumie fakt ze to ze dopuszczam seks z innymi
          > partnerkami nie swiadczy o tym ze jej nie kocham, lecz jedynie o tym ze
          jestem
          > mezczyzna i nie zamiezam brac rozwodu z zona tylko dlatego ze czuje potrzebe
          > wspolzycia z innymi kobietami.
          No prosze, jaka szczęśliwa, że mąż nie zamierza sie rozwodzić, mimo że puka
          lski na prawo i lewo. Prawdziwe szczęście wiernej żony ...
          >
          > Czy nie sadzisz ze lepiej wyladowac swoj niedosyt z kochanka, po czym mozna
          > skupic sie na zonie..
          Nie sądzę. Chyba sie nie zrozumiemy, mamy zupełnie inne pojecie o zyciu i inne
          normy postępowania.
          • dzikoozka napisała:

> waldek1610 napisał:

> > Czy nie sadzisz ze lepiej wyladowac swoj niedosyt z kochanka, po czym moz
            > > na skupic sie na zonie..

> Nie sądzę. Chyba sie nie zrozumiemy, mamy zupełnie inne pojecie o zyciu i
            > inne normy postępowania.

Ja chce zeby moja zona byla ze mna dlatego ze ona tego chce, a nie dlatego ze
            jakies "normy postepowania" wymyslone przez jakichs kaznodzieji ktorzy od dawna
            nie zyja..... zmuszaja ja do takiego czy innego zachowania.

Ja chce zeby zona byla szczesliwa, nawet gdyby oznaczalo to odejscie odemnie.
            Ale tak naprawde pomysl, i odpowiedz mi: czy nie wydaje cie sie zypelna
            niedojrzaloscia psychiczna rozwodzic sie i niszczyc wszystko to co zbudowalismy
            z malzonkiem tylko dlatego ze chcemy sprobowac seksu z inna/ym partnerem?

Seks to tylko seks, a nie jakis sakrament...

• kogo ty chcesz przekonać i do czego? twoje rozumowanie jest kapkę błędne. zaś
              twoje poglądy to twoja sprawa.
              • margot_may napisała:

> kogo ty chcesz przekonać i do czego? twoje rozumowanie jest kapkę błędne. zaś
                > twoje poglądy to twoja sprawa.

??? Chyba nie mowie do owiec ani Marsjan...oczywiscie ze mowie do Polek i
                Polakow, a jest do kogo mowic, bo narod jest opetany przez kler, to prawda.

Wiele osob na tym forum nazuca nam swoje przekonania oparte na religi
                katolicjiej, wiec dlaczego ja nie mial bym prawa rowniez przedstawic swoje
                poglady?
                • skoro tak mówisz to nie ma sprawy. możesz przedstawiać co tylko zechcesz.
                • coś Ty się tak uwziął na ten kler. Nie każdy, kto wymaga wierności od partnera
                  robi to z powodu przekonań religijnych, o ile w ogóle sa tacy. Jesteś za
                  lużnymi związkami, to sobie bądź. Zresztą ciekawe czy gdybyś równie mocno
                  kochał żonę jak Junko to byś dalej głosił swoje teorie...
                  • new_l napisała:

> coś Ty się tak uwziął na ten kler. Nie każdy, kto wymaga wierności od
                    > partnera robi to z powodu przekonań religijnych, o ile w ogóle sa tacy.
                    > Jesteś za lużnymi związkami, to sobie bądź. Zresztą ciekawe czy gdybyś
                    > równie mocno kochał żonę jak Junko to byś dalej głosił swoje teorie...

Jest w tym cos o czym mowisz, na pewno Junko tez wkoncu by mi zpowszedniala,
                    ale chyba swiadomosc ze jestem z kims kogo tak bardzo kiedys pragnalem i
                    kochalem dawalaby mi komfort psychiczny...I calkiem mozliwe ze kochalbym ja
                    coraz bardziej...
                    • waldek1610 napisał:

>
                      >
                      > Jest w tym cos o czym mowisz, na pewno Junko tez wkoncu by mi zpowszedniala,
                      > ale chyba swiadomosc ze jestem z kims kogo tak bardzo kiedys pragnalem i
                      > kochalem dawalaby mi komfort psychiczny...I calkiem mozliwe ze kochalbym ja
                      > coraz bardziej...

I w imię tej miłości dzieliłbyś się z każdym frajerem, któremu dałaby się
                      przeleciec, albo zafundowała mu inną rozrywkę.
                      Nie ma to jak miłość...
                      • new_l napisała:

> I w imię tej miłości dzieliłbyś się z każdym frajerem, któremu dałaby się
                        > przeleciec, albo zafundowała mu inną rozrywkę. Nie ma to jak miłość...

Jesli Ona miala miala by taka potrzebe to trudno, mysle jednak ze kobiety maja
                        inne priorytety, ale z Junko nie wyszlo tak czy owak, i teraz to nie ma
                        znaczenia.

I jescze jedno; Junko byla nieuczuciowa i samolubna to fakt, co nie znaczy ze
                        byla zdzira, wrecz przeciwnie byla ulozona dziewczyna ktora byla zajeta
                        kaligrafia Japonska i przede wszystkim jej edukacja i kariera. Na poczatku
                        troche sie tuszowala, wiec nie mialem pojecia ze dla niej te rzeczy sa
                        wazniejsze niz ja...
                        • waldek1610 napisał:

> inne priorytety, ale z Junko nie wyszlo tak czy owak, i teraz to nie ma
                          > znaczenia.

Ma znaczenie, bo Twoje myślenie i postępowanie jak sądze jest konsekwencją
                          tamtego związku. A co do priorytetów, to nie możesz wykluczyć, że pokochałbyś
                          taką, który "korzysta z życia" i to Ty czekałbyś aż się wyżyje z kochankami,
                          może o niebo od Ciebie lepszymi i zechce Ci czas poświęcić. Pasowałby Ci taki
                          układ?
                          >

• new_l napisała:

> waldek1610 napisał:
                            >
                            > > inne priorytety, ale z Junko nie wyszlo tak czy owak, i teraz to nie ma
                            > > znaczenia.
                            >
                            > Ma znaczenie, bo Twoje myślenie i postępowanie jak sądze jest konsekwencją
                            > tamtego związku. A co do priorytetów, to nie możesz wykluczyć, że pokochałbyś
                            > taką, który "korzysta z życia" i to Ty czekałbyś aż się wyżyje z kochankami,
                            > może o niebo od Ciebie lepszymi i zechce Ci czas poświęcić. Pasowałby Ci taki
                            > układ?

To prawda, moje zwiazki z moimi ex maja znaczenie, bo doswiadczenia z nimi te
                            zle i te dobre uksztaltowaly mnie i moje spojrzenie na zwiazki z kobietami.

Nie jestem wogole zazdrosny o Junko, na pewno ma innego faceta, zreszta ja sam
                            juz mialem 2 powazne partnerki od tego czasu. Ale gdyby Junko zmienila zdanie,
                            i gdby chciala wrocic to kto wie, nic nie jest wykluczone.

Jedna rada dla Ciebie, nie zakladaj z gory ze jestem zlym kochankiem...:) Nie
                            jestem frajerem i dlatego zerwalem z Junko, zreszta ona nie dala mi innego
                            wyjscia, ale to fakt ze nadal czyje do niej sympatie.

• To ty na siłę szukasz wymówek. To o czym mówisz wierność istnieje przysięga
      małżeńska i jeśli zdecydowałeś się ją składać w obecnośći Boga to do czegoś Cię
      zobowiązuje. Wierność wygodna dla nas? A dla was może nie? Czy może chcecie się
      dowiedzieć ze wychowujecie czyjeś inne dziecko. To ty przekładasz swoje
      potrzeby nad waszym małżeństwwm i szukasz usprawiedliwień. Poprostu trafiłeś na
      za dobrą kobietę i nie chcesz jej bezpośrednio skrzywdzić ani przyznać się że
      to z tobą jest problem! Szukasz okrężnych dróg na tłumaczenie tego.
      • Fakt ze powiadam zone nie musi oznaczac ze jestem wierzacym...zrozum ze nie
        kazdy na tym Swiecie jest katolikiem, zreszta w zwiazku malzenskim sa osoby
        ktore sa roznych wiar albo wogole sa ateistami.

To ze nie ignoruje swoich potrzeb sypiania z innymi kobietami swiadczy o mojej
        dojrzalosci psychicznej, nie zamiezram byc skrepowanym katolikiem ktory w imie
        religi zneca sie nad samym soba, odmawiajac sobie tego do czego jest
        uprawniony, i czego potrzebuje.

Mysle ze religia dyktujac nam rozne prawa czesto jest wiekszym problemem niz
        przynosi nam porzytek.

• ja też nie jestem katoliczką praktyjującą i to oznacza że nie nie mam zamiaru
          składac żadnej przysięgi. Religia nie jest dla nikogo bezpośrednim
          pożytkiem...to nie na tym polega. Myślę, że chcąc nie chcąc okłamujesz samego
          siebie i próbujesz siebie odnaleźć na nowo. Jeśli faktycznie jesteś niewierzący
          to kierujesz się morałami i wartościami, które niekoniecznie każdy rozpoznaje.
          Myślę, że głównie kierujesz sie egoistycznymi pobudkami-wiem że masz osobowość
          artysty i wiem na czym to polega...ale hmmm czy to nieskonsumowane i zakazane
          nie jest bardziej inspirujące niż ....
          może też czas na zasadzenia drzeka? Stworzenie rodziny? Każda kobieta znuszi
          cię prędzej czy później, nie mylę się prawda? Tyle, że po co szukasz łatwych
          rozwiązań
        • żal d..e ściska jak sie czyta twoje wypowiedzi waldku,oczywiście najlepiej
          zapłodnic dziesiątki swoich kochanek a potem niech sie baby martwia o swoje
          bachory, jeśli nie potrafią się zabezpieczyc, a ty odlecisz na kolejny kwiatek,
          dalej zaspokoajać swoje libido(w końcu jesteś do tego uprawniony, a jakże).i
          oczywiście to że nie potrafisz miec jednej stałej partnerki jak najbardziej
          świadczy o twojej dojrzałości, humanizmie i bóg wie jeszcze czym. mam dla ciebie
          dwie rady:
          1. weź się wykastruj, żeby przypadkiem nie spłodzić równie żałosnego człowieczka
          jak ty
          2. zamiast szukać kochanek zaglądnij czasem do słownika ortograficznego
          ( poRZytek ?! )
        • To ze nie ignoruje swoich potrzeb sypiania z innymi kobietami swiadczy o mojej
          > dojrzalosci psychicznej,

Buahaha, nie, no bo mi zajady popękają !!!
          A moze dokładnie odwrotnie?? Stukasz laski, bo jesteś niedojrzałym szczeniakiem,
          który uważa, ze musi się wyszaleć, nie potrafi kontrolować swoich popędów, nawet
          jeśli w ten sposób rani swoją rodzinę, a moze ma jakieś kompleksy?? wolność
          wolnością, ale nasza wolność kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego
          człowieka. A swoją drogą, nie rozumiem, żona nie pyta w ogóle co robisz, czy tak
          jej walisz bez krempacji "a , wiesz, nie wróciłem wczoraj, bo z Aśka się
          bzykałem po pracy" albo "jedź sama do rodziców, bo z Jolką na orgietkę się umówiłem"
          No masakra po prostu :))
      • Juz się produkowałem na podobny temat w okolicy:)

Skoro facet czuje poped, niekoniecznie musi go od razu zaspokoic. Przecie
        ludzka natura jest duzo bardziej skomplikowana, walcza w niej rozne popedy,
        dlaczego ten seksualny musi zawsze wygrywac?

Sam jestem mlodym, zdrowym gosciem (nickiem prosze sie nie sugerowac;P), i
        jak mi jakas boginka przemknie gdzies boczkiem, to tez sie obejrze. Ale pali mi
        sie w glowie czerwone swiatlo. Dlaczego? Bo jak jestem z kims w szczesliwym,
        stalym zwiazku (niekoniecznie malzenskim), to po co mam wierzgac, brykac i
        skakac poza nim? Wspolny seks czescia tego szczescia jest, elementow trzecich
        nie chcemy.

Panowie, skonczmy z bajkami, ze rzadzi nami seks.

Rzadzi nami seks i 100 innych rzeczy.

• astmatyczny.koteczek napisał:

> Panowie, skonczmy z bajkami, ze rzadzi nami seks.
          > Rzadzi nami seks i 100 innych rzeczy.

Mow za siebie, dla mnie seks jest bardzo wazny, tak samo jak wyksztalcenie
          moich dzieci, wazniejszy od mojej pracy. Ludzie ktorzy bagatelizuja seks sa
          ulomnymi skrepowanym istotami, ktorzy sa opentani przez religjie lub inne
          totalitarne systemy myslenia.
          • Dla mnie tez jest wazny. Gdzie napisalem, ze nie jest?

Bagatelizuje seks? Dobre:) Wydaje mi sie, ze wrecz przeciwnie. Nadaje mu
            wysoka range, gdy nie jest to seks z poznana 16 sekund wczesniej "laleczka".

Taaaaaak, jestem "opentany" przez religie.

Jestem ateista, jesli chcesz wiedziec, Waldku. Moze troche inaczej patrze na
            swiat?
            • To ze ja dopuszczam seks pozamalzenski nie znaczy ze spie z kazda napotkana
              kobieta, mam wlasne upodobania i idealy nawet jesli chodzi o kochanki...Nie
              sypiam z pierwsza lepsza.

Mysle ze seks zajmuje wysoka pozycje w rankingu priorytetow czlowieka, na pewno
              jest w pierwszej 3-5-ce....jesli dla ciebie jest w pierwszej 100-ce to pewnie
              wazne zajmuje miejsce zaraz po twoich rybkach w akwarium :)

• Nie, po rybkach to nie, ale po kosiarce do trawy to na pewno.

Jesli macie taki uklad z zona, to Wasza sprawa, mi to nie przeszkadza, nie
                potepiam tego:)

Jasne, ze seks jest bardzo wysoko, ale to zalezy, czy to seks z kochana,
                uwielbiana, bliska (taaa, moje ulubione slowo) osoba, czy z kochanka po prostu.
                • My dopiero calkiem niedawo doszlismy z zona do takiego porozumienia o osobach
                  trzecich, bo powracajace mysli o Junko z taka moca nawet zagrozily powaznie
                  naszemu malzenstwu. Jesli znajde kogos kto przypomina mi moj ideal kochanki,
                  ktos podobny do Junko (fizycznie ale... nie emocjonalnie), to napewno
                  skorzystam z okazji :)
    • Rozumiem, że nie masz nic przeciwko temu, żeby Twoja, dajmy na to, żona i matka
      Twoich dzieci zdradzała Cię równie często?
      • twoj "argument" jest troche naiwny, bo zrozum ze nie dopuszczal bym seksu
        pozamalzenskiego gdybym wymagal "wiernosci" od zony.

Poza tym zdrada kojazy mi sie z Konfederacja Targowicka, albo Amerykanska Wojna
        Secesyjna...a nie zwiazkiem damsko -meskim. Gdy spisz z innym facetem to robisz
        to dlatego ze masz taka cielesna potrzebe, a nie robisz tego dlatego zeby wydac
        meza na smierca albo sie na nim zemscic...

• Jeśli Twoja żona może mieć kochanków to, moim zdaniem, równie dobrze Ty możesz
          mieć kochanki.

Zależy też na co się umawialiście przy ślubie. Nie ma obowiązku przysięgania
          sobie wierności. Jeśli założyliście sobie, że bedziecie do tego luźno
          podchodzić to nie rozumiem po co całe to Twoje oburzenie.

Jeśli natomiast obiecaliście sobie wierność - to łamiesz swoją obietnicę, do
          której nikt Cię przecież zmusić nie mógł.
          • Ja nie mam problemu z w tej sferze z moja zona. Mamy uklad ktory pozwala nam na
            romanse z innymi osobami, chcemy wspolnego szczescia, i nie chcemy sie nawzajem
            ograniczac, mysle ze to jest prawdziwa milosc, a nie taka milosc "psa ogrodnika
            promowana przez kosciol katolicki.

Problem poruszylem na tym forum tylko dlatego ze denerwuje mnie demagocja ultra-
            katolickich srodowisk ktore rzadza nie tylko Polaka ale i polskimi umyslami.
            • LOL. Przeczytaj może jeszcze raz swój pierwszy post - ani tam słowa o kościele
              katolickim. Zarówno z tytułu jak i z treści widać, że masz coś za złe kobietom.

Może jakaś Ci się oparła bo nie lubi z żonatymi? ;)
              • Mam za zle kosciolowi katolickiemu ze zmusza ludzi to umartwiania sie w sferze
                seksu, bo ogranicza ich do seksu z jenym partnerem/ka. Twoje domniemania
                odnosnie zonatych kobiet kotre niby mialy by mi sie opierac sa bledne :)
                • Czemu zatem zatytułowałeś swój wątek, tak jak go zatytułowałeś?
                  • bri napisała:

> Czemu zatem zatytułowałeś swój wątek, tak jak go zatytułowałeś?

Dlatego ze probuje bronic praw innych mezczyzn, i promowac wolnosc do wyboru.
                    Nie sugeruje ze kazdy powinien znajsc sobie kochanke/ka. Mysle ze powinna byc
                    to opcja, i nie powinno to szkokowac ludzi. Jesli ktos potrzebuje seksu z
                    osobami trzecimi to dlaczego mu/jej teog zabronic.

Argumenty typu; "bachory splodzone przez innego frajera" lub "zona zdzira"....
                    na mnie nie dzialaja bo sa dosc przesadzone i tendencyjne :)
                    • Ależ każdy taki wybór ma. I naprawdę nikt nikomu nie może tego zabronić.
                      • bri napisała:

> Ależ każdy taki wybór ma. I naprawdę nikt nikomu nie może tego zabronić.

Jesli tak, to nie zabraniajmy tego wyboru innym. Malzenstwo nie powinna byc
                        kajdanami. Zreszta to ze mezczyzna ma zone, dzieci, rodzine i mala stabilizacje
                        nie znaczy ze nie moze rowniez miec kochanki...
            • Wydaje mi się też, że to co napisałeś stoi w niejakiej sprzeczności z Twoją
              wypowiedzią w innym wątku. Pozwolisz, że zacytuję:

"Niestety na ironie losu, teraz ja odmienilem sie nie do poznania, czuje ze
              nie kocham jej, i potrzebuje luznego zwiazku, takiego jak przedtem mialem z
              Junko i Chanieng, mieszkam w USA i jakos tak wyszlo ze moje obie poprzednie
              dziewczyny obydwie byly azjatkami.

Wiem ze moze zabrzmi to egoistycznie, ale nie czuje sie szczesliwy z zona
              ktora jest Polka, bo Ona jest zbyt normalna, zbyt latwo wszystko mi dala, a
              ja jestem raczej artysta, mysle niekonwencjonalnie, zawsze o wszystko
              musialem walczyc i potrzebuje wyzwania i wiem na pewno ze nie bede z zona
              dlugo."
              • Mysle ze zle interpretujesz moje wypowiedzi, ja nadal podpisalbym sie pod
                obiema wypowiedziami. Potrzebuje luznego zwiazku, dlatego ze zaangarzowalem sie
                z zwiazek z Junko i nic od niej prawie nie dostalem, wiec nie chce angazowac
                sie zbytnio, lub polegac na mojej zone. Ale fakt ze na zonie moge polegac jak
                na nikim innym, troche dusi mnie jej milosc do mnie, choc ona pozwala mi na
                seks pozamaluzenski.

Widzisz! Zle zinterpretowales zdanie "potrzebuje luznego zwiazku" :)

Z zona powinienem byc szczesliwy bo daje mi wszystko; milosc, zrozumienie,
                troske i przyjazn. Ale ja zawsze chcialem byc z Junko i zaluje jedynie ze junko
                nie byla taka dla mnie jak moja zona. Moze nie brzmi to zbyt dobrze ale
                chcialbym zeby moja zona miala twarz Junko...
    • albo masz glupia i brzydka zone, ktora wyszla za Ciebie zeby tylko byc czyjas
      zona i gotuje Ci smaczne obiadki, zebys jej tylko nie wyrzucil z domu...

albo masz naprawde kochajaca zone, ktora bedzie Ci sluzyla do smierci pomimo
      tylu ponizen...
      ..tylko gdzie Twoje sumienie? pewnie go juz dawno nie masz..

CZY ISTNIEJE JESZCZE INNE ALBO?
      --
      B.
      • bettina75 napisała:

> albo masz glupia i brzydka zone, ktora wyszla za Ciebie zeby tylko byc czyjas
        > zona i gotuje Ci smaczne obiadki, zebys jej tylko nie wyrzucil z domu...

Wrecz przeciwnie, moja zona jest piekna kobieta ktora podobala by sie
        wiekszosci mezczyz, powiem szczerze ze jest ladniejsza od moejej ex- Junko, ale
        serce nie sluga, i nadal nie zawachal bym sie zostawic zone dla niej.

> albo masz naprawde kochajaca zone, ktora bedzie Ci sluzyla do smierci pomimo
        > tylu ponizen.....tylko gdzie Twoje sumienie? pewnie go juz dawno nie masz..

Mysle ze masz racje...zone naprawde mam kochana, ale problem w tym ze chuba jej
        nie kocham :(

> CZY ISTNIEJE JESZCZE INNE ALBO?

nie miem sam czego chce?
        • Twoja zona miala z Toba pecha....:(
          Tylko jej jest mi naprawde zal.
          --
          B.
          • Wrecz przeciewnie, pomimo tego ze nie moge zapomnac o Junko i czesto rozmawiam
            o niej nawet z zona...pomimo tego a moze nawet dzieki temu, seks malzenski jest
            bardziej ekscytujacy, bo kochamy sie pomimo moich rozterek.

Zreszta powiedzialem zonie ze chcialbym ja kochac tak bardzo jak kiedys, i
            nadal mam nadzieje ze wkoncu zapomne o Junko, moja zona docenia moja szczerosc,
            bo wie ze nie bede w stanie ja uszczesliwic dopoki nie bede sie sam czul
            szczesliwy.
    • waldek1610 napisał:

> Czy nie wydaje sie wam ze pojecie wiernosc-zdrada jest bardzo cynicznym,
      > egoistycznym
      Wręcz przeciwnie. Idealistycznym.

A reszta zależy od wyznawanej wiary, umowy małżeńskiej lub własnych zasad.
      • itsnotme napisał:

> waldek1610 napisał:
        >
        > > Czy nie wydaje sie wam ze pojecie wiernosc-zdrada jest bardzo cynicznym,
        > > egoistycznym
        > Wręcz przeciwnie. Idealistycznym.
        >
        > A reszta zależy od wyznawanej wiary, umowy małżeńskiej lub własnych zasad.

Wiernosc to wiecej niz sypianie tylko z zona/mezem. W naszej kulturze ludzie
        przywiazuja zbyt duzo wagi do "wiernosci malzenskiej" a zaniedbuja takie wazne
        aspekty wspolnego zycia jak zrozumienie i troska o druga osobe. Jesli ty
        kochasz swoja zone/dziewczyne to dlaczego nie pozwolisz jej kochac sie z innymi
        skoro dla niej szczescie na tym polega? Czy nie widzisz ze "wiernosc" sluzy
        bardziej proznosci partnera, niez jakimkolwiek innym logicznym celom?
        • Nie o to chodzi, że nie pozwalam swojemu mężowi mieć kochanek. Mój mąż od
          początku wiedział, że ja nie zaakceptowałabym czegoś takiego i mając tą
          świadomość poprosił mnie o rękę i zdecydował się na małżeństwo ze mną. Więc on
          sam podjął decyzję, że nie będzie mnie zdradzał.

Jeśli mąż uzna, że zmienił się na tyle, że potrzebuje kochanek to ja nie
          zamierzam stać mu na drodze. Rozwodzimy się i on może sobie mieć tyle kochanek
          ile dusza zapragnie. A ja nie będą go tłamsić i dusić swoją dobrocią tak jak
          Twoja żona Ciebie ;)

Moi zdaniem dla zdrowia psychicznego Was obojga, a Twojego przede wszystkim,
          Twoja żona powinna kopnąć Cię, uprzejmie i z troską, w dupę. Może byś wtedy
          dowiedział się czego chcesz od życia. Albo wrócił do mamusi, która na pewno nie
          będzie Ci broniła mieć kochanek, i to niezależnie od jej wyznania ;)
          • Czy inna Afryka, probujace na sile "wciskac" swoj obraz swiata innym.

Niestety, rzeczywistosc przeczy Twoim oczekiwaniom.
            Co do jednego ma racje zalozyciel watku: wiernosc to troska o dana osobe (jako
            calosc) i jej potrzeby, co niekoniecznie oznacza zajmowanie sie tylko
            jedna "dziurka".

W naszej szerokosci geograficznej i z polska tradycja katolicka, wiekszosc
            kobiet tego nie rozumie, a wiekszosc mezczyzn (dla swietego spokoju) ukrywa
            swoje zdanie, co powoduje zycie w klamstwie, po prostu.

Ustalmy moze , ze zyj sobie dalej, jak zyjesz, a innym, majacym odmienne zdanie
            odd Twego, pozwol zyc po swojemu.

Wladek podjal bowiem temat meskiego poligamizmu. Tematu tego w ogole nie
            poruszylas. Istota problemu polega bowiem na tym, ze jest on typowy dla 30-40 %
            meskiej populacji, lecz nieakceptowany przez zdecydowana wiekszosc kobiet.

Koncowym rezultatem tego moralnego i intelektualnego szpagatu jest,
            bylo i bedzie zycie w klamstwie.
            I tyle.
            • poligamia, poligamią, ale czemu wszyscy czepiają się tradycji katolickich to
              nie rozumiem
              • new_l napisała:
                > poligamia, poligamią, ale czemu wszyscy czepiają się tradycji katolickich to
                > nie rozumiem.

Tradycja ta najsilniej akcentuje monogamie.
                Chociaz oczywiscie nie wylacznie.
                wymaga sie tego rzecz jasna rowniez w prawoslawiu i protestantyzmie
                a takze wielu innych religiach.

Zwroc uwage , ze procent rozwodow (w obrebie Swiata cywilizacji "Zachodniej")
                najnizszy jest w panstwach o tradycji katolickiej.
                • facettt napisał:

> Tradycja ta najsilniej akcentuje monogamie.

Tyle, że głównie w przypadku kobiet

> Zwroc uwage , ze procent rozwodow (w obrebie Swiata cywilizacji "Zachodniej")
                  > najnizszy jest w panstwach o tradycji katolickiej.

Bo jest za dużo kłopotów z uzyskaniem unieważnienia małżeństwa kościelnego.

• new_l napisała:

> > Bo jest za dużo kłopotów z uzyskaniem unieważnienia małżeństwa kościelnego.

Tym sie w dzisiejszym swiecie juz malo sie przejmuje.
                    jak ludzie chca sie rozwiezc , to sie rozwodza i biora tylko slub cywilny.

Zreszta klopoty te podobne sa u protestantow np.

Tradycja MONOGAMII najsilniejsza jest u katolikow - stad najmniej
                    tu zdrad i w konsekwencji najmniej rozwodow.

• facettt napisał:

> Tym sie w dzisiejszym swiecie juz malo sie przejmuje.
                      > jak ludzie chca sie rozwiezc , to sie rozwodza i biora tylko slub cywilny.

Ci którzy zaniżają statystykę rozwodową się tym przejmują, ale też niekiedy
                      czują się odpowiedzialni za rodzinę, dzieci, wspólne interesy i nie ma tu
                      żadnego znaczenia religia, chyba, że w małych społecznościach, gdzie boją się
                      potepienia wśród sąsiadów, ale to nie względy religijne>

• new_l napisała:
                        gdzie boją się potepienia wśród sąsiadów, ale to nie względy religijne>

New_I - obyczajowosc w naszej czesci Europy ma jesli nie bezposrednie,
                        to przynajmniej posrednie korzenie religijne...
                        (takze to wyzej wspomniane "potepienie")

pa. musze znikac.
            • Naiwniaku - kobiety też zdradzają. Niemal równie często jak mężczyźni. Nie wiem
              czemu Ci się wydaje, że kobiety jak wezmą ślub to dożywotnio już stają się
              ślepe na urok innych mężczyzn? Nie ma czegoś takiego jak męski poligamizm -
              jest to zjawisko charakterystyczne dla ludzi w ogóle.

Z moich obserwacji wynika, że mężczyźni na kobiecą zdradę reagują o wiele
              bardziej nerwowo niż kobiety zdradzane przez mężczyzn.

Ja Ci ani Waldkowi nie każę żyć w kłamstwie, sama nie zamierzam itp. Skoro
              biorać ślub wstydzicie się przyznać, że zamierzacie zdradzać i przysięgacie
              wierność, której nie umiecie i nie chcecie dochować to sami jesteście sobie
              winni.

• bri napisała:

> Naiwniaku - kobiety też zdradzają. Niemal równie często jak mężczyźni. Nie
                wiem czemu Ci się wydaje, że kobiety jak wezmą ślub to dożywotnio już stają się
                > ślepe na urok innych mężczyzn? Nie ma czegoś takiego jak męski poligamizm -
                > jest to zjawisko charakterystyczne dla ludzi w ogóle.

- niestety,nie, dziecino :) Jest to zjawisko (w malzenstwach) o wiele bardziej
                charakterystyczne dla mezczyzn. Socjologia (w badaniach naukowych)
                niemilosienie szczerze tego dowodzi... A zajmujac sie na w roznych aspektach,
                wiem, ze mozna jej ufac :)))
                >
                > Z moich obserwacji wynika, że mężczyźni na kobiecą zdradę reagują o wiele
                > bardziej nerwowo niż kobiety zdradzane przez mężczyzn.

- Istotnie. Lecz nie o tym tu i teraz dyskutujemy. A powod jest oczywisty.
                Zdrada mezczyzny nie powoduje przyniesienia obcego dziecka do wlasnego domu :)

>
                > Ja Ci ani Waldkowi nie każę żyć w kłamstwie, sama nie zamierzam itp. Skoro
                > biorać ślub wstydzicie się przyznać, że zamierzacie zdradzać i przysięgacie
                > wierność, której nie umiecie i nie chcecie dochować to sami jesteście sobie
                > winni.
                >
                - Nikt tu o problemie winy nie mowi. To nie forum "moralnosc i etyka" :)

Mowimy o tym , dziecino, ze mezczyzni (statystycznie biorac) sa o wiele
                czesciej poligamiczni, niz kobiety, i ze wobec braku akceptacji dla stosunkow
                pozamalzenskim, jedna ze stron jest skazana na klamstwo.

Przyjmij zycie takim, jakim jest, a nie moralizuj bez potrzeby :)
                • facettt napisał:

> - niestety,nie, dziecino :) Jest to zjawisko (w malzenstwach) o wiele
                  bardziej
                  >
                  > charakterystyczne dla mezczyzn. Socjologia (w badaniach naukowych)
                  > niemilosienie szczerze tego dowodzi...

Dlatego, że my siedzimy często w domu z dziećmi, bo w opinii ogółu to na nas
                  spoczywa obowiązek zadbania o ognisko domowe i wychowanie potomstwa. A szanowny
                  pan domu, pod pretekstem kariery zawodowej i zarabiania na dom lata sobie gdzie
                  chce.

> - Istotnie. Lecz nie o tym tu i teraz dyskutujemy. A powod jest oczywisty.
                  > Zdrada mezczyzny nie powoduje przyniesienia obcego dziecka do wlasnego domu :)
                  >
                  Dziecko to jedno, ale Wy często idiotycznie się tłumaczycuie, że kobieca zdrada
                  jest emocjonalna, a męska tylko fizyczna i to ma wszystko usprawiedliwić

• new_l napisała:
                    > Dziecko to jedno, ale Wy często idiotycznie się tłumaczycuie, że kobieca
                    zdrada jest emocjonalna, a męska tylko fizyczna i to ma wszystko usprawiedliwić

- niezaleznie od bzdurnych tlumaczen i wykretow, tak jednak najczesciej jest.
                    Zonaty mezczyzna najczesciej zdradza, gdy mu sie podoba inna kobieta...
                    Milosc nie jest konieczna...
                    Mezatka (w wiekszosci) zdradza, gdy sie winnym mezczyznie zakocha...

zaprzeczysz?

I nie mieszaj do tego problemu "usprawiedliwienia". Dobrze wiesz czemu
                    usprawiedliwienie sluzy.?

Wolalabys by malzonek powiedzial Ci wprost: Sluchaj Zono, lubie sobie czasem
                    podziubdziac na boku robilem to i bede to robil, ale dobrze mi z Toba
                    i nie zamierzam Cie zostawiac...
                    • facettt napisał:

> - niezaleznie od bzdurnych tlumaczen i wykretow, tak jednak najczesciej jest.
                      > Zonaty mezczyzna najczesciej zdradza, gdy mu sie podoba inna kobieta...
                      > Milosc nie jest konieczna...
                      > Mezatka (w wiekszosci) zdradza, gdy sie winnym mezczyznie zakocha...
                      >
                      > zaprzeczysz?

Tak, nigdy się z tą teorią nie zgodzę. Mężatka nie musi się wcale zakochiwać w
                      innym, żeby zdradzić, często wystarczy brak ciepła, zrozumienia itp, bądź taka
                      natura "wyzwolona"
                      A niewielki odsetek mężczyzn zdradza tylko dlatego, że mu się jakaś podoba
                      fizycznie. Częśto za tym idzie również brak zrozumienia, rozczarowanie,
                      frustracje i cały szereg emocjonalnych pobudek.
                      >
                      > I nie mieszaj do tego problemu "usprawiedliwienia". Dobrze wiesz czemu
                      > usprawiedliwienie sluzy.?

Nie mówię o usprawiedliwianiu przed żoną czy mężem, ale o usprawiedliwianiu
                      prób wymuszenia akceptacji dla męskiej poligamii.
                      >
                      > Wolalabys by malzonek powiedzial Ci wprost: Sluchaj Zono, lubie sobie czasem
                      > podziubdziac na boku robilem to i bede to robil, ale dobrze mi z Toba
                      > i nie zamierzam Cie zostawiac...

A jaką mam inną alternatywę ?
                      • Nie zaglebiajmy sie w skomplikowane dywagacje psychologiczne...

Przyczyn sa i moga byc setki
                        - generalnie, co do nich, masz racje
                        lecz tu nie forum Psychologia...

Ja analizuje tylko stytystyczny, a wiec NAJCZESTSZY rozklad tych przyczyn...
                        I jest on inny u kobiet i inny u mezczyzn...
                        • na dalszą dyskusję.
                          Obalałam tylko tę statystyczną teorię z wrodzonej niechęci do statystyk,
                          ponieważ uważam je za mało wiarygodne.
                          Mężczyźnie łatwiej, nawet w ankiecie anonimowej, zwalić wszystko na męską
                          naturę niż na frustrację, chęć potwierdzenia czegoś, czy "niemęski" brak ciepła
                          w domu, a kobiecie na głupie i typowo babskie zauroczenie innym, zamiast
                          rzeczywistą przyczynę.
                          pa :)
                    • Ja na przykład bym tak wolała. Wtedy usłyszałby ode mnie. "Mi natomiast z Tobą
                      już nie jest dobrze. Chcę się rozwieźć.".
                      • bri napisała:

> Ja na przykład bym tak wolała. Wtedy usłyszałby ode mnie.
                        "Mi natomiast z Tobą już nie jest dobrze. Chcę się rozwieźć.".

Ciesze sie, ze dotknelas wreszcie istoty problemu.

Jezeli jednak MNIE jest z Toba dobrze - a "zdradzac" chce i lubie
                        - to bede Cie oklamywal, ukrywajac zdrady, a w wypadku wpadki,
                        wymyslajac jak najbardziej kosmiczne wytlumaczenia :)))
                        • Ale to już TWÓJ problem. Ty musisz ze swoimi kłamstwami żyć i je wymyślać. I
                          nie jest to w żadnym wypadku wina kobiet, z którą jesteś w "stałym" związku.
przejdź do: 1-100 101-154
(101-154)

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.