Dodaj do ulubionych

Randka z zieloną wróżką

IP: 217.153.186.* 21.11.08, 15:41
Dla mnie łyk (jeden, porządny łyk) zmrożonego, czystego absyntu bez wody (może być prosto z flaszki) to jest to, o co chodzi :) Żadne tam wygibasy z nalewaniem. Zostawia na długo wspaniały posmak i nastrój :)
Bo tak "normalnie", na codzień, to nie ma jak burbon bez kości ;)
Edytor zaawansowany
  • demicanadian 21.11.08, 15:54
    następny tekst będzie o tym jak dobrze skręcać trawkę, czy o przygotowywaniu heroiny?
  • kroliklesny 21.11.08, 16:02
    Co do absyntu zgadzam sie. Co do burbona- nie zupelnie. Polecam loze, dostaniesz wszedzie na Balkanach. Loza (tak czytasz jak tu napisane) to woda z pestek winogron itd, podobna do niej jest wloska grappa, ale oryginalna loza duzo lepsza. Posmak czujesz dokladnie wszedzie, a nawet milo potrzasnie czlowiekiem (i kobieta tez)! Pozdrowienia!
  • Gość: mc IP: *.chello.pl 21.11.08, 16:10
    czarny Absinth z Barcelony 85% coś pięknego ;)))))
  • Gość: ichi51e IP: *.acn.waw.pl 21.11.08, 16:50
    A ja naiwna myslalam ze nazwa 'absynt' pochodzi od lacinskiej nazwy piolunu... No tak 'nienanadajacy sie d picia" brzmi brdziej spektakularnie...
  • Gość: matey IP: *.gprs.plus.pl 21.11.08, 16:51
    A ja wole klasycznie zimnego z lodem i sprite'm.. I trochę kwasku sytrynowego i cytrynka na górę i jest dobrze hehe.. Wprowadza w spokojny nastrój.. :)
  • Gość: Fenek IP: *.chello.pl 21.11.08, 17:11
    Wpiszcie sobie w googlach "absynt". Druga strona która wyskoczy jest kopalnią wiedzy o Absyncie:)
  • Gość: zewsząd i znikąd IP: *.aster.pl 21.11.08, 18:10
    Czy są jakieś bezalkoholowe zimne napoje z ziół? Pytam poważnie - jestem abstynentką, niemal każdy alkohol mogłabym przełknąć tylko na drodze fizycznego zmuszania się (po prostu nie toleruję tego smaku), eksperymenty z wypiciem odrobiny mocniejszego trunku kończyły się u mnie kaszlem i łzami cieknącymi po twarzy... Natomiast wszelkie ziołowe jedzenie i picie wydaje mi się bardzo smaczne i ciekawe. Ślinka mi cieknie, kiedy czytam o napoju z kopru czy jałowca, ale alkoholu nie zdołałabym wypić, zresztą kocham być Inna niż większość.
  • Gość: dzuby IP: 79.139.1.* 21.11.08, 18:40
    85 zl za Apsinthion De Luxe ? Ha Ha ! W Tesco jest po 50 zl :)
  • Gość: pingu IP: 205.210.132.* 21.11.08, 18:48
    @zewsząd i znikąd
    "Czy są jakieś bezalkoholowe zimne napoje z ziół?"
    slyszalas kiedys o "herbacie mietowej" ?

@demicanadian
    "następny tekst będzie o tym jak dobrze skręcać trawkę, czy o przygotowywaniu heroiny?"
    cokolwiek, ten tekst jest chyba wylacznie skrotem artykulu w wikipedii ;)
    mozesz zreszta od razu pojsc do zrodla.

• Gość: terencjusz IP: *.elb.vectranet.pl 21.11.08, 20:34
    "następny tekst będzie o tym jak dobrze skręcać trawkę, czy o przygotowywaniu heroiny?"

była kiedyś taka anegdota..."bo mnie się prze pana wszystko z gołą dupą kojarzy..".
  • Gość: luuh IP: *.chello.pl 21.11.08, 21:23
    a gdzie prawdziwy czeski absynt? ;>
  • chrobotix 21.11.08, 21:39
    Nabyłem dla ten polski absynt w Gąsiorze na Brzozowej za 48 zł, jest nawet strona gasior.waw.pl - ale nic tam nie ma. Absynt jednak daje radę
  • chrobotix 21.11.08, 21:41
    a.. jak nie chce się komuś łyżki dziurkować to są też te abystnty w zestawie z łyżką, tylko że wtedy dziurawy metal wychodzi za około dwie dychy, wow
  • Gość: językolog IP: *.mobile.playmobile.pl 21.11.08, 23:46
    @zewsząd i znikąd
    Przecież absynt, jak sama nazwa wskazuje, jest dla abstynentów ;-)
  • Gość: spiryt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.11.08, 04:33
    Wole nasz poczciwy spirytus 96proc!
  • Gość: baret IP: *.chello.pl 22.11.08, 10:00
    na mnie działa silnie alergizująco - byłem na granicy "jazdy do szpitala"
    warto także o tym pamietć - ze to baaardzo silny alergen
  • na.gazeta.pl 22.11.08, 10:20
    @zewsząd i znikąd
    miło Cię widzieć, już dawno nie spotkałem się ze śladem Twojego pisania :) pozdrawiam serdecznie

A absynt... Bardzo ciekawie wygląda ceremonia przygotowania ze wszystkim detalami - to jest to, co najbardziej przyciąga klientów, i za co de facto płaci w barze. :)
  • Gość: cinol IP: *.bb.online.no 22.11.08, 11:37
    nie ma to jak opinie ludzi którzy nigdy w życiu niczego nie próbowali i pewno nigdy nie spróbują bo maja za mało w gaciach - "demicanadian"
  • pierwszarata 22.11.08, 14:08
    Autor chyba za bardzo wierzył wikipedii. Nie wiem, jak można absynt (jako alkoholowy napój) wydestylować z ziół. Co innego destylat z ziół, wykorzystany przy produkcji absyntu. Ale do jego wyprodukowania potrzebujemy alkoholu.
  • xxxdinoxxx 17.12.08, 11:57
    Niewiem jak reszta z was bo zamocno nie chcialo mi sie czytac ale ja osobiscie proferuje ABSYNT (podpalany,wdychany i wciagany) tego przepisu nigdzie nie znajdziecie : przelany ABSYNT w kieliszek podpalamy trzymamy pod szklanym koloszem mniej wiecej przez od 5 do 10s potem potem gasimy opary ktore juz sie dostaly do naszego szklanego klosza tam zostaja i teraz wypijamy dar natury potem z pod szklango kolosza przez rurke wdychamy te opary ta operacjia musi byc wielokrotnie powtazana gdyz na sam koniec osad ktory zostal na kloszu jest zdrapywany i wciagany chyba niemusze zaznaczac ktorą czescia ciala :-) Pozdrowienia dla wszystkich konsumetow tego trunku.
  • Gość: zaraz do pracy IP: *.tcl123.dsl.pol.co.uk 06.01.09, 10:55
    @xxxdinoxxx
    lol!czytalem kiedys o kierowcy "Zuka" ,ktory robil sobie lewatywe z taniego wina...twierdzil ,ze kopie;]
  • Gość: <a href="http://ba IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.08.09, 13:33
    nie najbardziej jednak podchodzą drinki z absyntem
  • Gość: Bogdan L IP: *.multimo.pl 25.03.10, 08:13
    Co Wy k.....a możecie wiedzieć o Absyncie
  • cracken001 20.06.10, 15:23
    Niescislosc-Absynt mozna kupic juz w USA.Nawet niezly trunek,choc nieco drogi,najlepiej smakuje jednak CZYSTY

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.