Dodaj do ulubionych

Club al Moggar- Maroko

04.06.12, 21:37
Witam chciałam prosić o opinie dotyczące hotelu- Club al Moggar .
Czy warto tam lecieć na 2 tyg. z dziećmi w wieku 5 i 8 lat. Ewentualnie proszę o namiary na jakiś inny hotel godny polecenia. Z góry dziękuję i pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • maroko4u 06.06.12, 20:22
    witam,
    Almoggar to dobry hotel dla osob niewymagajacych. Najwiekszym plusem jest polozenie (zaraz przy plazy). Hotel posiada bardzo ladyn, duzy ogrod. Minusy natomiast: najczesciej turysci narzekaja na pokoje. Mysle, ze warto wykupic widok na ocean. Na miejscu kosztuje 5 euro od osoby za dobe. Wymiana pokoju zazwyczaj odbywa sie dnia nastepnego. Rowniez zroznicowane sa opinie na temat wyzywienia...nie wszyscy sa zadowoleni.
    Bardziej polecam hotel Iberostar. Tam napewno dzieciaki nie beda sie nudzic. Hotel oferuje bardzo ciekawy program animacyjny. Pokoje sa czyste, wyzywienie bardzo dobre, ogrod i basen rowniez bardzo fajny.
    Wybor nalezy do Ciebie. Jesli masz jakies pytania - pytaj ;-)
    Milego wypoczynku
  • aqua_frigida 07.06.12, 13:18
    Byłam w tym hotelu. Pokoje skromne, ale czyste - żadnego robactwa. Położenie jest naprawdę dobre; tuż przy promenadzie i plaży, i niedaleko od centrum. Hotel posiada wydzieloną część plaży z leżakami. Ręczniki plażowe za depozytem. Ogród, rozległy - na pewno spodoba się dzieciom - ciekawie przystrzyżone rośliny. Hotel posiada wiele schodów i podjazdów - położony na stoku. Wyżywienie, dla mnie było wystarczające. Ciekawe wieczorne animacje, w tym pokazy akrobatyczne.
    Czy odpowiedni dla dzieci... - widziałam osoby z dziećmi, w tym zupełnie malutkimi. Jednak nie potrafię na ten temat nic więcej powiedzieć. :-)
    Hotel poleciłabym niewymagającym turystom, którzy nie spędzają wiele swojego czasu w hotelowych pokojach.

pozdrawiam
    :-)

--
    "Lepiej kontrolować błędy swoje, niż cudze." (Demokryt)
  • kukunia791 11.06.12, 16:13
    Witam,
    Klamka zapadła lecimy do tego hotelu, mam nadzieję że nie będziemy żałować. Proszę mi powiedzieć czy coś konkretnego trzeba zabrać z PL,czy warto z dziećmi na wycieczki jak tak to na jakie, ewentualnie jakieś porady co i jak:) mam tez nadzieje że dzieci nie będą się nudziły. Czy można tam kupić np. jakieś ubrania?( nie wiem ile euro zabrać:) )
    Pozdrawiam i z góry dziękuje
  • maroko4u 11.06.12, 18:54
    Nie martw sie napewno Wasz pobyt bedzie udany!

Pytasz ile zabrac pieniedzy...na to pytanie niestety nie da sie odpowiedziec. Zalezy czy chcesz cos kupowac czy tez nie. Co niektorym wystarcza 50 euro na tydzien pobytu, a inni wydaja ponad 1000...Napewno warto w Maroku kupic wyroby ze zlota, srebra i skorzane (uwaga! bardzo czesto turysci kupuja kurtki za 80e. Kurtki te sa szyte z kiepskiej jakosci skory), no i oczywiscie "zloto Maroka" czyli olej arganowy. Ubrania jak najbardziej tez mozna kupic. Najlepiej na suku. W Agadirze sa tez sklepy typu Zara, Stradivarius, Mango... Ceny za podstawowe artykuly spozywcze, podobne sa do cen w Polsce, a reszta wszystko drozsze. Troche tansze sa warzywa i owoce.
    Woda 5dh, cola 1l /7,5dh, banany 7dh, pomarancze 4dh, galka lodow 5dh, pizza od 40dh itd...(1 euro=ok. 10,8dh)

Jesli chodzi o wycieczki to zalezy jak Twoje dzieciaki znosza podroz. Nie raz mialem w grupie rodzicow z malymi dziecmi nawet 1,5 roku i powiem, ze rzadko kiedy grymasily.. Warto zobaczyc Marrakech, Imouzzer, Massa, Essaouira...

Pozdrawiam

• ewa1862 12.06.12, 11:10
    Twoje odpowiedzi wskazuja, ze jestes chyba przewodnikiem w Maroku.Wolno spytac z jakim biurem?Gdyz kogos mi przypominaja.
  • maroko4u 12.06.12, 11:39
    Witam, Jestem pilotem wycieczek z polska licencja a i przewodnikiem do Maroku z marokanska licencja. Praktycznie mowiac pracowalem dla biur polskich ale w tej chwili prowadze swoja wlasna dzialalnosc. Pozdrawiam
  • maroko4u 11.06.12, 21:07
    Mam nadzieje, ze bedzie Ci sie podobac i nie bedziesz zalowac wyboru hotelu..

Jesli chodzi o wycieczki z dzieciakami to mysle, ze Ty znasz je najlepiej i wiesz czy dobrze znosza podroz. Mialem w grupie nie raz rodzicow z dziecmi, ktore jeszcze nie mialy dwoch lat. Napewno warto zobaczyc Marrakech, Imouzzer, Massa, Essaouira. Pamietaj zeby zabrac tez cos cieplejszego gdyz poranki i wieczory sa chlodne. Ostatnio bardzo czesto sa mgly.

Ubrania jak najbardziej w Maroku mozna kupic (najlepiej na suku). W Agadirze w marinie sa sklepy sieciowe typu: Zara, Stradivarius, Mango...

I ostatnie pytanie, na ktore trudno odpowiedziec: ile zabrac pieniedzy. Nie wiem czy masz wykupiona opcje All Inclusive. Ceny podstawowych produktow sa podobne do cen polskich. Warzywa, owoce troche tansze, a reszta wszystko drozsze. Podam kilka przykladowych cen:
    woda 1.5l - 5dh, cola 1l - 7.5dh, lody galka - 5dh, pizza - od 40dh, banany ok 7dh, pomarancze 4dh...itd (1euro = ok 10.8dh)
    Nie wiem co chcesz kupic? Napewno warto w Maroku kupic wyroby ze srebra, zlota i skorzane (uwaga!czesto turysci kupuja kurtki skorzane po 80euro. Kurtki te sa szyte z kiepskiej jakosciowo skory) i oczywiscie "zloto Maroka" czyli olej arganowy (uwaga na podrobki). Czesto tez turysci kupuja wyroby z mosiadzu, ceramiki i drzewa tuja...

Jesli jeszcze masz jakies pytania-pytaj smialo..
  • maroko4u 11.06.12, 21:10
    Sorry, ze dwa razy to samo, ale mialem problem z polaczeniem ;-)
  • aqua_frigida 11.06.12, 22:14
    hmmm... jakieś rady...
    Na temat wakacyjnej kasy się nie wypowiem, bo to każdy z nas ma inne "priorytety". Jeśli będziesz miała w hotelu opcje All, na jedzenie nie wydasz. W hotelu b. dobra kawa, zwłaszcza w barze przy restauracji od 17:00-23:00.
    Polecam jednak wyciskane soki ze świeżych owoców, a szczególnie panasche (miksowane owoce)- pychotka!! Koszt, to ok. 10 dirhamków, oczywiście poza hotelem. Przy hotelu jest promenada z kafejkami.
    Jest tez mini zoo. Promenadą jeździ wakacyjna kolejka - dla dzieci frajda.

Niedaleko hotelu jest sklep ze stałymi cenami - to dla nielubiących się targować. Nie pamiętam nazwy tego sklepu, ale Maroko4u powinien to wiedzieć. :-)

Mnie skóry, a w zasadzie wyroby z nich nie powaliły na łopatki, ani fasony, ani sama skóra. Jednak to kwestia gustu. :-)

Moja rada - daj na samym początku pobytu kelnerowi/kelnerce jakąś kwotę za obsługę, i zawsze siadajcie w rejonie, który obsługuje - nie będziesz czekała na podanie napoi. :-)
    W hotelu można się dogadać po angielsku.

Na poziomie recepcji ( z tyłu za nią) jest kantor - można wymieniać walutę.
    aaa... w holu przy recepcji jest bezpłatne WI-FI.

Jedź i bawcie się dobrze. :-))

pozdrawiam

--
  • aqua_frigida 11.06.12, 22:20
    I oczywiście, spacer do portu. :-))

Fakt, ranki, a zwłaszcza wieczory bywają chłodne i wietrzne. Warto coś zabrać do narzucenia,, ale bez przesady. Wystarczy jakiś polarkowy bezrękawnik na przykład.
    --
  • maroko4u 11.06.12, 22:34
    Sklep ze stalymi cenami to UNIPRIX. Spacerkiem 10 min z hotelu Almoggar. Warto tez wjechac na kazbe skad jest piekny widok na Agadir. Petit taxi ok 50dh (max 3 osoby) lub grand taxi ok 80dh (max 6 osob).
  • aqua_frigida 11.06.12, 22:50
    Maroko4u, no co Ty?? Na Kazbę spacerkiem!! :-)) ale tylko przy dobrej przejrzystości powietrza.
    Wieczorem niesamowity widok na oświetloną kazbę. :-))
    Stąd wolałam pokój z widokiem na ogród - wieczorem ładnie oświetlony i ten widok na oświetlona kazbę.

No to już wiesz prawie wszystko o swoim wakacyjnym hotelu.

:-))

--
  • maroko4u 11.06.12, 23:03
    Spacerkiem z Almoggara do Uniprix-u 10 min, a na kazbe taksowka.
    aqua_frigida Ty chyba czytasz co drugie zdanie :-D
  • aqua_frigida 11.06.12, 23:32
    Czytam każde zdanie. Szanuję piszących.

Upieram się, że : na Kazbę SPACERKIEM.! Można (!!) spacerkiem - dowodem tego jestem ja. :D
    No dobra, krakowskim targiem - na Kazbę taksówką, a powrót - nogami. :D

Ja wiem, że w krajach arabskich, gdyby się dało, to taksówką po schodach by się wjechało, prosto do salonu. :D:P

Na własnych nogach da się tez dojść plażą spod hotelu, aż do plaż królewskich (prawie). :D

Na suk tez można na własnych nogach. :-))

Uniprix - to rzut beretem. :P

Lubię wakacyjnie połazić - taka moja uroda, samochodzik to ja mam na co dzień.:D Poza tym, idąc pieszo widzi się, to czego jadąc taksówką nie można zobaczyć, czuje się lokalny klimat.

pozdrawiam

--
  • bbetka 10.07.12, 00:03
    Przy okazji ja również dowiedziałam się trochę na temat miejsca urlopowego :-)

Bardzo dziękuję, za wszystkie informacje, chciałam zapytać jeszcze o kilka rzeczy, głównie o wynajęcie samochodu i bezpieczeństwo takich podróży w Maroku? Ile kosztuje wynajęcie samochodu? Zamierzamy zobaczyć np Fez, a z Agadiru to kawał drogi więc planujemy też nocleg w Fezie lub okolicy - czy bez problemu można je zarezerwować będąc już na miejscu?
    I jeszcze chciałabym zapytać o możliwości wyjazdu w góry i polecenie miejsc, które warto zobaczyć.

Z góry dziękuję za informacje :-)
    --
    Równo nie znaczy sprawiedliwie :-)
  • aqua_frigida 11.07.12, 19:32
    Pewnie na Twoje pytania miarodajnie odpowie Maroko4u. :-)

Ja zwiedziłam trochę Maroko, ale na wycieczce zorganizowanej, podczas tygodniowego objazdu.
    W Agadirze wypoczywałam przez tydzień po objeździe i nie bardzo mi się już chciało jeździć gdziekolwiek. :-)). Stąd moje piesze wędrówki po Agadirze i spacer do królewskich plaż, i na Kazbę, i do portu, i na suk, i..., i..., i lenistwo na plaży też. :-)).

pozdrawiam

.
    --
  • bbetka 13.07.12, 11:55
    Maroko4u pewnie jest sezonowo zajęty :-) ale liczę, że się odezwie

Mam także nadzieję, że odezwie się Autorka wątku, która pewnie jest już na miejscu -a ja jadę do tego samego hotelu, który teraz ma bardzo słabe opinie ;-( Jak go rezerwowałam 4 miesiące temu, aż tak złe nie były... i napisze jak było :-) i na co się nastawić...
    --
  • maroko4u 13.07.12, 12:41
    No fakt troche pracy jest ;-)

Ogolnie rzecz biorac Maroko jest krajem bezpiecznym, ale jak wszędzie trzeba zachować ostroznosc. Dosc często turyści na wlasna reke wypozyczaja samochod i samodzielnie zwiedzają kraj. Wynajecie samochodu kosztuje od 350dh (ok 35 euro) za dobe np. Dacia logan, jeep ok 100e/doba. Litr benzyny ok. 1 euro. Z fezu do Agadiru jest ok. 750km. Spokojnie na miejscu znajdziesz wolne pokoje w hotelach.

Nie wiem ile będzie trwac Wasz pobyt w Maroku, ale warto jeszcze zobaczyć południe i tu polecam wybrac się do Ourzazate, Ait Ben Haddou, Marrakech…po drodze niesamowite krajobrazy (przelecz Tizi-n-Tichka). Polecam wybrac się do Imouzzer, Tafraout-Tiznit (góry Antyatlasu) wg mnie to dość monotonna trasa, ale zależy co kto lubi ;-)
    Pozdrawiam
  • bbetka 13.07.12, 13:12
    Wielkie dzięki za informacje:-)
    Będziemy 2 tygodnie, lubimy jeździć samochodem, im bardziej kręta trasa tym lepiej. Wszędzie gdzie byliśmy trasy trudne i piękne krajobrazowo są głównym punktem pobytu. Ja zdecydowanie wolę atrakcje przyrodnicze niż miasta, więc góry/jaskinie/wodospady/wydmy/formy skalne/itpitd to coś dla mnie :-) ale trochę architektury/odmiennej kultury też zamierzamy zobaczyć. Pewnie mamy zbyt rozległe plany, ale coś nam uda się zrealizować.
    Jak pojedziemy, bo właśnie zmienili nam lotnisko wylotu i możemy bezkosztowo zrezygnować z całości, co przy ostatnich opiniach nt hotelu też jest brane pod uwagę...
    --
  • maroko4u 13.07.12, 13:27
    Bardzo latwo mozna dostac sie z Berlina do Maroka. Jestem w stanie zarezerwowac naprawde fajny hotel w Agadirze(atrakcyjna cena) i nie tylko. Moglibysmy zorganizowac ciekawy program zwiedzania.
    Jesli jestes zainteresowana napisz na maila:
    maroko4u@op.pl
    Pozdrawiam
  • bbetka 13.07.12, 14:05
    Napisałam oczywiście :-)
    --
  • aqua_frigida 06.09.12, 19:00
    bbetka - wróciłaś juz z Maroka?
    Skorzystałaś z oferty Maroko4u??
    Napisz, proszę. :-)
    --
  • amertillek 07.09.12, 17:33
    bbetka-a z jakim biurem leciałaś? Które lotnisko Ci skasowali? Od pewnego czasu poluje na Maroko z Katowic i nie udaje się. Teraz zamierzam skorzystac z RT ale gwarancji nie ma.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka