Dodaj do ulubionych

Maroko - Royal Atlas

04.04.14, 11:00
W drugiej połowie sierpniu 2014 wybieramy się do Royal Atlas /z Itaką/? Jaki naprawdę jest ten hotel? Opinie ma b. różne, zwłaszcza dotyczące obsługi i wyżywienia?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje i podpowiedzi.
Edytor zaawansowany
  • zjawa1 10.07.14, 22:19
    Hej. Pewnie zbyt póżno odpisuje:) Jednak odpisze mimo to, może komuś się przyda;)
    Jeśli chodzi o Agadir to są w nim tylko dwa warte uwagi hotele na wysokim poziomie: Iberostar i Royal Atlas w samym centrum Agadiru.
    W Royal Atlas byłam prawie rok temu w sierpniu przez 2 tygodnie.
    Hotel ma świetne baseny, napoje, dobre jedzenie i obsługę.
    Dodatkowo genialną restauracje Marokańską. Polecam właśnie do niej się wybrać i spróbować typowo Marokańskich dań na najwyższym poziomie.
    W ciągu jednego tygodnia przysługuje 1 taka kolacja.
    Wystrój hotelu w nowoczesnym stylu z przewodnią nutą klimatu Marokańskiego.
    Będąc na wycieczce 2-dniowej rozmawiałam z ludzmi z kilku innych hoteli.
    To, co opowiadali o swoich hotelach, czasami niewiele tanszymi było dla mnie, wypoczywającej w Royal czymś abstrakcyjnym!
    Nawet sami tubylcy wielokrotnie mówili o tym, że Royal Atlas i Iberostar to dwa najlepsze hotele w Agadirze. I faktycznie tak jest. Reprezentują podobny poziom, choć Iberostar ma niej o jedną gwiazdkę od Atlasu. Byłam w nim na zaproszenie osób, które poznałam na wspomnianej wycieczce.
    Reasumując. Jeśli po raz kolejny wybiorę się do Maroka, to tylko do Royal Atlas!
    --
    www.youtube.com/watch?v=XNlPouV-qbg
  • zjawa1 10.07.14, 22:39
    A jeśli chodzi o obsługę-dokładniej. Jeśli będziecie mili i uprzejmi, nie bedziecie traktować kelnerów jak ,,murzynów". To macie wszystko. W hotelu były problemy z małymi łyżeczkami-jakoś nie mają tego w zwyczaju, pod tym względem dzwine obyczaje.
    Jednak systematycznie, z uśmiechem prosiliśmy kelnerów o nie i po 3 dniach automatycznie mieliśmy je na stołach. Po ok. 7 dniach daliśmy ,,napiwek" gdzieś w wysokości 10 zł. Dostawaliśmy najdroższe butelki wina do kolacji, które były przepyszne.
    Dlaczego o tym pisze, ano dlatego, że nie ,,napiwek" był wyrazem naszego uznania za usługi, które wobec nas czynili na kelnerzy, a nie ,,przekupstwem. Wystarczy być miłym i wyrozumiałym dla ich ogromu pracy, a wracało to do nas podwójnie!
    A co, tyczy się jedzenia w Maroku... Ten hotel ma jedno z najlepszych! Wszystko w konwencji marokańskiej, wiadomo przyprawy, przyprawy i jeszcze raz przyprawy.
    Choć nie powiem, na kalacjach bywało i Sushi i kawior:) Przepyszne odmiany pieczywa, bardzo dobre drinki jak na Afrykę idealne. Gin z tonikiem to byl Gin, a nie jak w Egipcie w hotelach 5 gwiazdkowych Ginopodobne syfy! Wino genialne, soki świeżo wyciskane z pomarańczy codziennie na śniadanie.Piszne różne rodzaje kawy.

--
  • nchyb 13.07.14, 12:45
    > Jeśli chodzi o Agadir to są w nim tylko dwa warte uwagi hotele na wysokim pozio
    > mie

Byłaś we WSZYSTKICH pozostałych w tym mieście?

bo jeżeli chodzi wyłącznie o rozmowy z innymi turystami, to trochę za mało. Słyszałam złeopinie o hotelach, które ja oceniałam jako super, a trafiało się, ze ja oceniałam coś jako beznadziejne, a komuś pasowało.
  • edytkaw7 18.11.15, 22:03
    Witam, a prosze powiedziec czy basen kryty i silownia sa bezplatne w tym hotelu?
  • justyna.kolodziejczyk 24.11.15, 18:00
    Tak i basen i siłownia są bezpłatne.
    Hotel ogólnie polecam - bardzo dobry pod względem standardu (nowoczesne pokoje i infrastruktura hotelu), świetnie położony (tuż przy promenadzie w Agadirze, a od razu za promenadą jest plaża), tylko jedzenie kiepskie, jak na 5* hotel.
    W razie pytań służę pomocą (a w razie czego odsyłam na mojego bloga - w tym tygodniu wrzucę wpis o hotelu). Pozdrawiam!
    --
    turystycznemyslenie.blogspot.com - blog turystyczny - moje podróże i turystyczne inspiracje! Zapraszam do czytania!
  • zjawa1 05.01.16, 22:58
    Wg. mnie jedzenie jest na plus tego hotelu. Po około przeszło 2 latach zastanawiam się, czy znów tam nie wrócić... Ogólnie, chodzi o ferie. W tym okresie zawsze jeździliśmy do Egiptu, tym razem nie będę ryzykować. Choć i ten Agadir sam w sobie jest ryzykowny:( Myślę, że jeśli jednak zdecyduję się na Maroko to, tylko ten hotel.

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Booking.com
Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.