10.09.12, 17:45
Taki przyjemny watek;) bo sie cicho zrobilo a temat chodzi za mna od jakiegos czasu.
Moja kolezanka podejrzewa, ze jej syn ma robaki, ma wiele objawow wskazujacych na nie. Bawil sie z dzieckiem, ktore mialo potwierdzone w badaniu robaki. Kolezanka wybiera sie do lekarza, ale wiadomo, ze wcale te robaki w badaniu wyjsc nie musza.
Jej syn z kolei bawi sie z moim synem, wiec ja tez sie denerwuje i czytam i czytam o tych robakach a im wiecej czytam to mi sie mniej jesc chce;) bardzo nieprzyjemny temat.
I tak sie zastanawiam dieta moich dzieci nie obfituje w slodycze, ale raczej malo jest tez takich naturalnych zakwaszaczy jak kapusta kiszona czy sok z tej kapusty, ogorki kiszone, pestki z dyni sie pojawiaja, czosnek tez, ale raczej nie surowy, trzeba bedzie wrocic do robienia tzatziki czesciej:)
No i tak mysle i czytam jaka profilaktyka? Jakie leczenie? Moja inna znajoma daje dzieciom do picia rozcienczony w wodzie olejek z oregano, nawet swojej kilkumiesiecznej coreczce, ja gdzies przeczytalam, ze tego olejku z oregano nie powinno sie podawac dzieciom do 12 lat.
Inne znajome odrobaczaja profilaktycznie lekami z apteki co pol roku.
Pozdrawiam:)
--
Eco Forum UK
Edytor zaawansowany
  • miwah 13.09.12, 00:25
    ja nie wiem czy to dziala tez u ludzi :), ale oficjalne zalecenie w hodowli koz :) to wlasnie regularnie pare zabkow czosnku do wody. I kozy sa bezrobakowe :) I prewencyjnie i leczniczo.
    Nie wiem czy do wody ale moze do chlodnej zupy czy do mleka np, ew tzatziki wlasnie.
    Wazne by ten czosnek surowy sie tak wymoczyl.

• wiwi1 14.09.12, 13:07
    Ja mysle, ze jak na kozy dziala to i na ludzi tez:) A ten czosnek to kozy razem z ta woda pija? czy sam czosnek jedza? Ja moze rzeczywiscie zgniote czosnek i do zupy dodam od czasu do czasu. Czytalam gdzies zeby z miodem dawac to czasem tak robie na przeziebienie.
    Moja znajoma dostala leki dla swojego syna, ale bez zadnych badan, na swoja prosbe. Lekarzom sie chyba nie oplaca bawic z badaniami skoro w tych i tak czesto nic nie wychodzi. Pozostaje mi miec nadzieje, ze moje dzieci od jej dzieci nic nie zlapaly i jesc wiecej czosnku.
    Dlaczego wazne zeby on sie wymoczyl? (ten czosnek dla koz ?)
    --
    Eco Forum UK
  • miwah 14.09.12, 17:01
    kozy pija wode ( bo czosnku by nie zjadly pewnie- czosnek zostawiaja :) )
    a moczy sie po to by wlasciwosci oddac wodze.
    Dziecku mozna w innej formie.
    Z miodem to nie wiem bo robaki chyba wlasnie slodkie rzeczy lubia.
    Natomiast z oliwa jak najbardziej :)

A leki odrobaczajace to chyba tak przepisuja jak wszelkie worming tablets dla psow, kotow i innego stworzenia. Bez badan, czesto profilaktycznie i podejrzewam ze nawet bez recepty.
    Odgrzybiajace podobnie. Acz czy to takie rozsadne jest to juz nie mam przekonania.
    W przyp ludzi raczej profilaktyke dietetyczna i doraznie jesli sa objawy i leczenie konieczne ( o ile sie naturalnie nie da)
  • espionka 17.09.12, 18:44
    pamiętam, że był jeszcze :
    balsam kapucyński (paskudny w smaku)
    świeże pestki z dyni
    wyciąg z pestek greiphruta
    zioła wspomagające zachowanie środowiska niesprzyjącego robalom
    wyciąg z czarnego orzecha
    i przede wszystkim dieta ... temat rzeka robaki, candida ...
  • espionka 17.09.12, 18:48
    jeśli chodzi o czosnek to swego czasu robiłam winko czosnkowe, w składzie był miód, cytryna - niwelowala przykry zapach z ust
  • wiwi1 17.09.12, 19:48
    Espionka jak robilas to winko dokladnie, napisz prosze?
    --
    Eco Forum UK
  • espionka 18.09.12, 10:44
    nie mam już przepisu ale to było coś zblżonego do tego:
    www.roik.pl/winko-czosnkowenamawiam-do-codziennego-picia/
  • karolina_zet 10.10.12, 22:27
    moze ja troche sie dopisze bo walcze z robakami u corki. Corka ma 5 lat, kuracje zaczelam 01 wrzesnia - nasz wrog to lamblie i owsiki.
    Mamy krople na odrobaczenie Parafarm - bralismy je wszyscy przez tydzien.
    Pozniej tydzien przerwy i tydzien krople Vernicadis.
    Do tego zmiana diety: ograniczenie maki, mleka i slodyczy.
    Nie potrafie powiedziec czy krople pomogly ale widze zmiany w preferencjach zywieniowych corki. Sama w ciagu ostatniego miesiaca zrobilam wielki postep w gotowaniu. Wprowadzilam wiele nowych produktow i duzo gotuje.
    Najtrudniej mi jest wymyslac sniadania i kolacje:( choc rozumiem ze cud nie zdarzy sie w ciagu kilku dni. Ciagle szukam inspiracji - wszelkie podpowiedzi mile widziane!
    Dzis moja corka postawila wisienke na torcie najradzajacym moj trud: zjadla zupe krem z dyni - co jeszcze w czasie wakacji doprowadzalo ja do histerii, wymiotow i wielu lez...
  • wiwi1 10.10.12, 23:00
    Karolina a Twojej corce wyszly robaki w badaniu? Moja kolezanka powtarza badania, bo wczesniej nie wyszlo. Natomiast objawy wskazuja jednak na robaki. Dostala jakies leczenie od lekarki, ale chyba tylko na owsiki.
    U mnie na sniadania to glownie namoczona na noc owsianka i jaglanka gotowana na wodzie z dodatkiem owocow. na kolacje czesto zupy kremy z roznych warzyw. Jak mi zostaje to rano podgrzewam na sniadanie. W weekndy moj maz robi sniadania, gotuje jajka i warzywa rozne, czasem brokula, kalafiora, fasolke szparagowa, groszek, szparagi, kukurydze, pomidora, haloumi. Talerz jest pelen roznosci.
    Czasem na drugie sniadanie miksuje banana z awokado, jogurty naturalne miksuje z owocami.
    Czasem kanapke z "czekolada". Czekolade robie tak: lyzka hazelnut butter, odrobina kakao, troszke cukru kokosowego, odrobinka soli i miksuje wszystko razem.
    --
    Eco Forum UK
  • karolina_zet 10.10.12, 23:14
    Moja corka tez je owsianke na wodzie i weetabix z woda. Sama juz nie wiem czy ona takie rzeczy moze...
    Kurcze ta jaglanka u nas zupelnie sie nie przyjela. Czy mozesz mi prosze napisac jak ja dokladnie robisz?
    I gdzie kupujesz hazelnut butter?

Objawy u mojej corki:
    Jest bardzo chuda - doslownie skora i kosci.
    Absolutne uwielbiene: makaronu, mleka i slodyczy. Histeria warzywna.
    Sen niespokojny, placze, zrywa sie w nocy. Zgrzyta zebami. Czasami sika w nocy.
    Pogryziona pupa, swedzenie w okolicy intymnej, okresowe wysypki na ciele.
    Bole brzucha, zwlaszcza po jedzeniu.
    Poza tym okresy niespokojne: jest wtedy niespokojna, placzliwa, agresywna.
    Ma stany podgoraczkowe ( zwlaszcza w nocy)
    Biegunki.
    Podkrazone oczy.

GP mnie zignorowal, pediatra w Pl tez...
    ..."badanie" bylo biorezonansem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka