Dodaj do ulubionych

MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe

IP: *.adsl.inetia.pl 05.12.10, 18:25
W niektórych autobusach pojawiły się naklejki zakazujące rozmów przez telefony komórkowe. Byłem też świadkiem ostrego - wręcz wulgarnego zwracania uwagi pasażerowi przez kierowcę, że telefonu nie wolno używać. Niedługo pewnie nawet pomiędzy pasażerami nie będzie wolno prowadzić rozmów. Jak wsiądzie znajomek, to "wisi" nad kierowcą i rozmawiają razem. O co im chodzi z tymi telefonami? Czy to zgodne z prawem?
Obserwuj wątek
        • mlody_konserwatysta Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 23:02
          Wolność ! To słowo władzom MPK przeszkadza. Spółka miejska -a raczej pralnia miejska, bo tyle pieniędzy z moich, i Waszych podatków już tam skutecznie przeprano, że głowa mała... Teraz super pomysł. Nie jeżdżę od dłuższego czasu autobusami MPK, a to co teraz uczyniono sprawia, że uważam coraz bardziej, że spółka ta powinna przestać ISTNIEĆ. Jest skupiskiem "mózgów", którzy są aż tak kreatywni, że mi po prostu chce sie teraz wyrwać klawisze z klawiatury, po przeczytaniu głupawej decyzji kierownictwa spółki. A kierowcy - zawód szanowany - a sami jak gadają przez komórki, to nikomu nie przeszkadzają. Demokracja i kapitalizm - jak się panu za kierownicą nie podoba, to łaski nie robi, ale nie każcie mi płacić facetowi, któremu płacę, żeby mnie wiózł, a ten jeszcze pyszczy. Jakby mi pani w Rossmanie, przy kasie powiedziała, że ona chce żebym dał jej w pięciozłotówkach 40 złotych, a nie w banknotach to po prostu zakończyłbym współpracę z takim sklepem. Tutaj jest podobnie. Nie wiezie jeden z drugim ziemniaków tylko PRACODAWCÓW - i albo to zrozumie i zasadę "klienta należy szanować", albo niech zmieni branżę i poszuka pracy jako przewożący zwłoki, albo mięso....
          --
          "Jakby się ktoś pytał: jestem Góralem Świętokrzyskim"
      • unhollyseth Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 05.12.10, 19:51
        A jak będą dzwonić do Ciebie w autobusie, że matkę masz w szpitalu i właśnie umiera to również będziesz oburzona na rozmawianie przez telefon w autobusach?
        Już nie bądźmy tacy nadgorliwi. Telefony komórkowe są po to, żeby z nich korzystać. Taka wielce oburzona jesteś, a ciekaw jestem ile razy zwróciłaś uwagę młodzieży słuchającym muzyki (hip -hop) w autobusie na głośniku?
        Nagle wszystko Wam zaczyna przeszkadzać. Ciesze się, że napisałaś "miejsce publiczne". Ano właśnie tutaj leży pies pogrzebany. Skoro to jest miejsce publiczne to teoretycznie możemy robić co chcemy...teoretycznie. Natomiast wszelkie zakazy w stosunku do innych możesz ustalać u siebie w domu lub na własnej prywatnej posesji.
        --
        Kilka gram ołowiu działa na ludzi niesamowicie uspokajająco.

Śpij ile się da, a nie będziesz musiał stawiać czoła rzeczywistości jaką sobie stworzyłeś.
        • tdx Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 15.12.10, 18:25
          unhollyseth napisał:

> A jak będą dzwonić do Ciebie w autobusie, że matkę masz w szpitalu i właśnie u
          > miera to również będziesz oburzona na rozmawianie przez telefon w autobusach?
          > Już nie bądźmy tacy nadgorliwi. Telefony komórkowe są po to, żeby z nich korzys
          > tać. Taka wielce oburzona jesteś, a ciekaw jestem ile razy zwróciłaś uwagę młod
          > zieży słuchającym muzyki (hip -hop) w autobusie na głośniku?

Ja jakiś czas temu zaopatrzyłem się w: allegro.pl/zagluszacz-rozmow-podsluch-podsluchy-gsm-gps-i1361653186.html, co dość szybko pomogło mi w moich przejazdach pociągiem, autobusem,czy tramwajami. Miałem dość niszczenia sobie słuchu i podgłaszania muzyki w słuchawkach, podczas gdy durne blondynki pier... o dupie Maryny. Wymieniłem baterię na znacznie pojemniejszą i urządzenie działa na jednym ładowaniu około 4,5h - wystarcza to np. na przejazd autobusem z Krakowa do Ostrowca. Dość zajmującym zajęciem jest obserwowanie efektu braku zasięgu u typowego Kowalskiego :D Większość co jakiś czas nerwowo zerka na wyświetlacz, a wybitne jednostki machają ręką w poszukiwaniu zasięgu :]
          Rozumiem, że posiadając komórkę mamy nieograniczone możliwości komunikacji, ale do kur... nędzy istnieje przestrzeń - zwana publiczną i powinniśmy uszanować innych ludzi, których naprawdę guzik obchodzi, czy Bobik zrobił dwa klocki na spacerze, albo jakaś dziewoja ma zajęcia od 9 do 16 i jej boy może po nią przyjść po zajęciach. Po to wymyślono sms-y, by móc z nich korzystać :] Dlatego ja jestem zwolennikiem zakazu bezmyślnego pier... przez telefon w miejscach publicznych i jeśli dana jednostka nie potrafi dostosować się do reszty zakaz egzekwuję sam :]
          ps. co do dresów i głośnego słuchania przez głośnik - w większości przypadków podczas zgubienia zasięgu, kiedy to telefon próbuje zalogować się do sieci aparat głupieje. W kilku modelach SE jakie testowałem następuje zawieszenie się telefonu i problem z głowy :]
          • lachien Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 15.12.10, 18:41
            Ostatnio jadąc tramwajem z wyścigów na Służewcu do siebie na Bródno (czas przejazdu ok.godziny) byłem świadkiem, jak Pani cały czas rozmawiała przez telefon z sąsiadką opowiadając jej o - jak to nazywała - "kapusiach", którzy codziennie nachodzą ją w mieszkaniu i malują sprayem po ścianach.
            Było wesoło, bo jak się okazało Pani miała przyłożoną mydelniczkę do ucha.
            W Wawie czasami jest wesoło w środkach komunikacji (pozdrawiam Pana Wojna Radziecka wrrrr)
      • Gość: ostrowczanin Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 81.219.227.* 09.12.10, 22:33
        Brawo MPK, cóż za zachęta do jazdy autobusem! Ciekaw jestem czym się różni rozmowa przez telefon od rozmowy miedzy pasażerami - w obydwu przypadkach przecież człowiek mówi, a tego drugiego nie zakażą (może wszystko przed nami?). A może rozmowy przez telefon zakłócają nowoczesne urządzenia elektroniczne w kabinie kierowcy :) ? Ale bez żartów, ludzie często załatwiają różne sprawy przez telefon i w żadnym cywilizowanym mieście nie ma takiego zakazu. Z Ostrowca robi się wieś, a nie normalne nowoczesne miasto. I dziwić się że ludzie w naszym mieście coraz bardziej sfrustrowani.... Dyrektorzy, prezesi, decydenci itp. - myślcie, to nie boli. Chyba że nasze (drugie pod względem wielkości w województwie) miasto ma stać się w niedługim czasie zapuszczoną, głęboką wsią.
        • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 15:48
          Mogą zakłócać niektóre urządzenia! Autobusy marki MAN, taborowe #112, #113 i #114 podejrzewam, że pozostałe również, są wyposażone w radiomodem - dlatego pozostały jeszcze niemieckie naklejki zakazu rozmów telefonicznych, a poza tym ktoś tu chyba sobie ten zakaz wymyślił, bo nie ma go nigdzie w innych autobusach, ostatnio zauważyłem taki zakaz w autobusie MAN, taborowy #117. MPK wcale czegoś takiego nie wprowadziło, bo jeśli tak to takowe naklejki byłyby umieszczone w pozostałych autobusach. A radiomodemu się i tak nie używa, więc może kierowca zwrócił uwagę, bo ktoś w jego sąsiedztwie darł się przez telefon - bo wiadomo jak autobus jedzie to jest dźwiękowe utrudnienie w rozmowie przez telefon.

Dlatego nie piszcie, że MPK wymyśla jakieś zakazy bo nie znacie sytuacji i jakieś pierdoły piszecie. A jak nie to proszę bardzo dzwońcie do sekretariatu i pytajcie o ten rzekomy zakaz.
    • bmwariat Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 06:40
      Kogoś chyba po..ało. Czy ostrowieckie autobusy latają w powietrzu jak samoloty, gdzie używać komórek nie wolno - co jest zrozumiałe?.
      Ciekawe co za kretyn wpadł na taki pomysł. Ja przyczepiłbym się do NIEOGRZEWANYCH autobusów, do PALENIA przez kierowcę papierosów w czasie jazdy, do ROZMOWY kierowcy z kolegami w czasie jazdy, do OPÓŻNIONYCH kursów.
      --
      Uśmiech to już rzadki gest na mojej twarzy...
    • e-ftalo Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 16:26
      sorry,ale radio modemy czy inne urządzenia komunikacyjne naziemne pracują w innym paśmie częstotliwości niż telefony i nie mogą być zakłocane.To są bzdury wyssane z palca. A ja widzicie kierowce palącego i mówiącego przez telefon fotografujcie i zgłaszajcie na policję,do echa dnia,do kierownictwa ,a nie na forum
    • Gość: NTDRSAWSEDRTFGYH Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe IP: 46.112.248.* 10.12.10, 17:15
      proponuję zlikwidować ostrowiecki MPK i wprowadzić Furmanki, chociaż ostrowieckim autobusom do nich nie daleko po tym jak w ostatnich dniach widziałam dwa autobusy stacjonujące koło stodoły na bukowiu:D Autobusy nie jeżdżą zgodnie z rozkładami a powiem nawet że wcale nie jeżdza!!! Powrót z Kunowa w godzinach popołudniowych graniczy z cudem. LINIA NR 27 do likwidacji skoro i tak nie jeździ paranoja!!!
      • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 10.12.10, 23:14
        Wiem, ale ja napisałem, że te naklejki są pozostałością po eksploatacji tych pojazdów w Niemczech! Ale co to ma wspólnego z naszym MPK?! Przecież nie ma wyraźnego zakazu rozmawiania przez telefon w autobusach - a przecież o tym jest ten temat. Zostało kilka naklejek w MANach i teraz każdy ma o to pretensje do MPK.
          • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 11.12.10, 11:40
            Z tego co wiem to ludzie normalnie rozmawiają przez telefony w autobusach i nie są przez kierowców upominani, czasami nawet kierowcy wykonują jakieś połączenia.

Co do sytuacji którą autor tematu opisał, może kierowca autobusu gdzie była ta naklejka ją zauważył i pomyślał, że jest taki zakaz więc upominał.

Poczytajcie:
            www.zyciewarszawy.pl/artykul/423749.html
            Czyli jednak telefony komórkowe nie zakłócają pracy żadnego z urządzeń w autobusach marki MAN, chociaż mam wątpliwości co do tych radiomodemów, ale cóż nie będę się o to kłócił.

Podsumowując w Niemczech ktoś nie wiadomo po co nakleił te naklejki, a u nas kierowca nieświadomie zbeształ pasażera za rozmowę przez telefon mimo że ten zakaz nie dot. naszego MPK.
            • bmwariat Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 12.12.10, 20:50
              -- W Warszawie można bilet SMS-em kupić i w razie kontroli, kontroler ma obowiązek zadzwonić na podany numer i sprawdzić ważność biletu.
              www.ztm.waw.pl/?c=180&l=1
              Podczas kontroli biletów zakupionych przez telefon komórkowy pasażer jest zobowiązany wykonać z telefonu, z którego zakupił bilet, bezpłatne połączenie pod zdefiniowany numer:
              osoba korzystająca z sieci Plus lub Play wykonuje połączenie pod numer *145*nnnnn# (tryb tekstowy) lub *145*nnnnn (tryb głosowy), gdzie nnnnn oznacza numer widoczny na identyfikatorze kontrolera, np *145*54321#; połączenie to identyfikuje jedynie numer telefonu komórkowego Użytkownika w systemie ijest całkowicie bezpłatne w sieciach współpracujących operatorów komórkowych.
              osoba korzystająca z pozostałych sieci wykonuje połączenie pod numer 790 871 200 (tryb głosowy); połączenie identyfikuje jedynie numer telefonu komórkowego Użytkownika w systemie i jest automatycznie rozłączane.

Więc korzysta z komórki w autobusie lub w strefie biletowej, gdzie kontroler ma prawo i obowiązek sprawdzić bilet.
              Co do punktualności autobusów, tramwajów w Wawie to zgadza się, są bardzo punktualne i nie spotkałem się jeszcze ze spóżnieniem większym niź 10 minut. Natomiast w trakcie złych warunków pogodowych jak np. ostatnie śnieżyce - Warszawa była sparaliżowana. Jedynie co kursowało punktualnie to metro.
              Ostrowiec od Warszawy w kwestii komunikacyjnej dzielą lata świetlne. To jednak jest zrozumiałe - wielkość miasta, ludność, drogi, zapotrzebowanie na transport - nie jest nawet porównywalna z Ostrowcem. Ma to swoje odzwierciedlenie w kursowaniu autobusów i tramwajów, gdzie średnia różnica między jednym a drugim autobusem czy tramwajem tej samej linii to chyba 5-6 minut.
                • temponick Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 12.12.10, 21:43
                  > W Warszawie można bilet SMS-em kupić i w razie kontroli, kontroler ma obowiązek zadzwonić na podany numer i sprawdzić ważność biletu.

Nie wiem, może się mylę i jestem w błędzie, ale czy nie wygodniej pokazać kontrolerowi SMS'a z potwierdzeniem, że się kupiło bilet? Oczywiście treść zwrotnego SMS (pokwitowania) zawierałaby godzinę i taryfę ewentualnie token (kombinacja jednego i drugiego) znany tylko kontrolerowi oraz dla informacji pasażera bilans konta z którego potrącono za przejazd.

Odnośnie tych lat świetlnych to w przeszłości nigdy nie było tak źle w ostrowieckim MPK jak jest w tej chwili -Kiedyś miejska komunikacja funkcjonowała, bo musiała dowieźć kilka tysięcy ludzi do pracy na jedną tylko zmianę w samej tylko hucie i na nowym zakładzie.
                  --
                  Invitation Punta Bianco Saturday 5pm
                • bmwariat Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 13.12.10, 06:43
                  Nie, kierowca ma koło siebie urządzenie, które mu pokazuje za ile powinien być na następnym przystanku. Jeszcze nie widziałem, pokazywało więcej niź -4. To jest jednocześnie wskażnikiem punktualności, gdyż to mu pokazuje opóźnienie lub przyśpieszenie od rozpoczęcia kursu, a nie od ruszenia z kolejnego przystanku.
                  Druga sprawa na przystankach tramwajowych zamontowane są elektroniczne
                  rozkłady jazdy , gdzie widać za ile będzie kolejny tramwaj danej linii.
                  t3.gstatic.com/images?q=tbn:w1z_NaWqxcZdBM:http://img170.imageshack.us/img170/254/pict0012bc1.jpg&t=1
                  • revir23 Re: MPK - zakaz rozmów przez telefony komórkowe 13.12.10, 20:39
                    To o czym piszesz to są najnowsze sterowniki R&G model SRG-300 oraz Pixel które wczytują do bazy rozkład jazdy zgodny z daną brygadą autobusową, musi być też być połączone z sygnalizacją otwarcia/zamknięcia drzwi, gdyż wtedy "zalicza" dany przystanek. W sumie fajny wynalazek ale drogi i dodatki typu bramki do liczenia pasażerów są niepotrzebne do naszego MPK.

A z tramwajami w Warszawie rzeczywiście są elek. tablice pokazujące czas przyjazdu, działają one pewnie na radiomodem, tak mi się wydaje.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka