Dodaj do ulubionych

Drodzy Kierowcy spoza Ostrowca i nie tylko

IP: *.blokowe.pl 24.07.11, 11:26
Kierowcy WLI:

Skręcając w prawo z Iłżeckiej w Mickiewicza (przy Media Expert) nie sugerujemy się sygnalizatorem, który obowiązuje jadących na wprost do Rynku i skręcających w lewo i nie czekamy przed nim aż zmieni się światło na zielone. W Kielcach jest kilkadziesiąt takich miejsc, tam też tak jeździcie i blokujecie skrzyżowania?

Kierowcy TOP:

Znak ustąp pierwszeństwa przejazdu przed Rondem przy wiadukcie do czegoś zobowiązuje - nie wjeżdżamy 2 metry przed pojazd znajdujący się na rondzie, zmuszając go do gwałtownego hamowania i ucieczki przed zderzeniem.

Jeżeli forumowicze mają jeszcze jakieś uwagi co do zachowań kierowców, to wpisujemy, może uda się wyeliminować błędy. Nieszczęsne skrzyżowanie JP2/Radwana ma już swój wątek ;)
Edytor zaawansowany
  • lachien 24.07.11, 11:50
    Wyjeżdżający z Czerwonego Krzyża walą pod prąd Iłżecką do parkingu przy starostwie.
  • Gość: malorolny_ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.11, 13:44
    Nie blokujemy wjazdów na posesje,
    nie parkujemy na trawnikach,

• Gość: A IP: *.adsl.inetia.pl 24.07.11, 15:51
    Do pana z Denkowa-(niebieskiej Astry kombi),zawracajac na skrzyżowaniu z Samsonowicza jesteś cały czas na podporządkowanej -o mały włos zostałby rozwalony ciężarówką
  • kemotost 24.07.11, 16:00
    To jeszcze uwaga dotycząca parkingów np. przy galerii - i to także do kierowców na TOS :
    Miejsca parkingowe zwykle są rozdzielone liniami, między którymi pojazd powinien być zaparkowany centralnie. Nie powinno się brać takiej lini między koła, albo stawać na nią kołami. Wtedy więcej samochodów się zmieści i jest większa szansa, że nikt drzwiami nie zrobi wam "ziazia" na lakierze.
    Alejki przejazdowe służą do jazdy a nie parkowania. Stając tam narażacie się, że samochód, który był prawidłowo zaparkowany wgniecie wam drzwi, bo nie będzie mógł normalnie wyjechać z miejsca.

--
    Pozdro.

Tomasz
    „Nie czyn drugiemu, co tobie nie miło”. Nie chcę pracować w niedzielę i nie zamierzam innych zmuszać do tego, czego nie chcę dla siebie.
  • dizzy81 24.07.11, 17:41
    To ja też coś dorzucę, skoro na obwodnicy mamy wielkie znaki informujące i migające o zmianie organizacji ruchu, tu wypadałoby zdjąć nogę z gazu a nie pruć na maksa, potem gwałtownie hamować tuż przed barierkami i zastanawiać się, w który korytarz się wstrzelić. Z pozdrowieniami dla przedstawiciela handlowego na wrocławskich numerach
  • ostrowiak_1982 24.07.11, 18:11
    To ja wspomnę że znak C-9 (okrągły ze strzałką w dół w prawą stronę) do czegoś zobowiązuje. Wyjaśnienie dla niekumatych to nakazuje jazdę z prawej strony.
    Miejsce o które mi chodzi to pętla przed szpitalem. Nagminnie obce rejestracje jadą pod prąd, czyli drogą gdzie stoją autobusy. Parę razy miałem okazję spotkać się z takim kierowcą prze pomnikiem który stoi przy prawidłowym wyjeździe. Więc prawidłowo jadący uważajcie na piratów którzy dość że nie respektują znaku to jeszcze dość szybko jadą. Czasem dziwią się że auta jadące do szpitala trąbią na nich.
    Kolejne skrzyżowanie. Ludzie jak wyjeżdżacie z tej drogi co jest Tesco/Castorama na ulicę Żeromskiego w prawo tam jest pas którym można się włączyć do ruchu nie trzeba stać i czekać aż wszyscy przejadą. Tu nie stwarza to żadnego zagrożenia ale napisałem w celu informacji :)
    Teraz pytanie co ma na celu włączanie kierunkowskazu lewego na rondzie? Czy coś się zmieniło? Bo dla mnie to niema sensu. Często teraz widzę jak ludzie włączają lewy jak wjeżdżają na rondo, natomiast jak zjeżdżają często zapominają o włączeniu prawego odpowiednio wcześniej.
    --
    “Jeśli rozmawiasz z Bogiem, jesteś religijny. Kiedy Bóg przemawia do ciebie jesteś chory psychicznie.” Dr Gregory House :)

proszę o ocenę :)
  • ostrowiak_1982 24.07.11, 18:13
    Co do szpitala to chodzi mi o kierowców wyjeżdżających z parkingu tam dalej w lasku.
    --
    “Jeśli rozmawiasz z Bogiem, jesteś religijny. Kiedy Bóg przemawia do ciebie jesteś chory psychicznie.” Dr Gregory House :)

proszę o ocenę :)
  • arkadiuszbak.pl 24.07.11, 22:15
    Słuszne uwagi, poza tą z rondem.
    Przepisy mówią, że jeśli zjeżdżasz z ronda w drogę, która na lewo od osi ronda, włączasz lewy kierunkowskaz. Tłumaczył mi to pan z WODRu. Jest istotnie taka interpretacja. Na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym skręcając w lewo też należy włączyć sygnalizację.
    Egzemplifikując ( ę ą): jadąc z wiaduktu na Żabią, trzeba włączyć lewy kierunkowskaz.
    Pozdrawiam :))
  • Gość: tak tak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.07.11, 22:47
    i koniecznie do czasu dojazdu do Alei pukać się w czoło.
  • arkadiuszbak.pl 25.07.11, 08:37
    Jeśli tak ci wygodniej, możesz się pukać cały czas. WORD i drogówka świętokrzyska twierdzi, że zdecydowanie powineneś.
    www.ckprawko.pl/kierunkowskaz-w-lewo-przed-rondem/
  • dizzy81 25.07.11, 08:41
    Nie dalej niż dwa miesiące temu słyszałem wypowiedź w mediach pana z drogówki - nie wiem z której, że absolutnie nie wrzucamy kierunków przed wjazdem na rondo....
  • lachien 25.07.11, 10:03
    Powinno się. Kierunek w górę.
  • arkadiuszbak.pl 25.07.11, 11:18
    Jest to kwestia interpretacji artykułu 22 pkt 5 - zobowiązania kierowcy do sygnalizowania kierunku jazdy. Bez wzgędu na rodzaj skrzyżowania.
    W sumie to jest to dyskusja akademicka. Nie ma ostrego przepisu - tak lub nie. A, w mojej ocenie, dochodzi do sprawy takie trochę... zakompleksienie. Tzn. ci, co to drugi tydzień mieszkają w Wawie lub w Krakowie, patrzą z góry na ostrowieckich kierowców migających w lewo przed rondem - "tak się nie jeździ, wieśniaki!". itd. itp. No w Wawie się nie jeździ, bo jest 2 lub 3 pasy na rondzie i tam sygnalizuje się zmianę pasa - zgodnie z art. 22 pkt 5.
    Można do tego dołączyć problem używania kierunkowskazu, kiedy stoi się na lewoskręcie (lub pasie do jazdy w lewo). Migać czy nie? Przecież nie można inaczej pojechać... a jednak wszyscy migają. To samo jest na rondzie...
  • temponick 25.07.11, 12:27
    Ilu panów z drogówki, tyle interpretacji, nie tylko w Polsce -Doświadczony kierowca jednak wie jak robić bezbłędnie -Swoją drogą, dyskusje jak jeździć po rondzie, to już klasyka gatunku...

--
    I'd Love to Change the World
  • Gość: mistrzu kierownicy IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.11, 12:02
    są ronda na których powinieneś sygnalizować zamiar skrętu w lewo , ale nie na rondzie przy żabiej.
  • temponick 25.07.11, 12:43
    No i sam sobie przeczysz "mistrzu kierownicy". Rondo to rondo, nawet jeżeli jest Beretem Szostaka, bo zasada poruszania będzie taka sama jak na każdym innym rondzie. Według Twojej teorii trzeba wprowadzić, hehehe, dodatkową informację na dojeździe do ronda, czy należy "sygnalizować zamiar skrętu w lewo, czy nie"

--
    Pictures Of Matchstick Men
  • Gość: mistrzu kierownicy IP: *.adsl.inetia.pl 25.07.11, 16:10
    Mylisz się mistrzu. Nie każde jest takie samo. Weź pod uwagę to , że na berecie Szostaka poruszasz się według innych zasad niż na rondzie z sygnalizacją świetlną. Ale co ci będę tłumaczył ty wiesz najlepiej tak samo jak Arek(znacie się na wszystkim).
  • temponick 25.07.11, 17:34
    Masz rację "mistrzu kierownicy" a zarazem dobrego wychowania -Beret Szostaka jest tak wyjątkowym ewenementem, że nie stosują się to tego cudaka ogólne zasady ruchu drogowego (!)

Natomiast jeżeli chodzi o rondo z sygnalizacją świetlną to najlepiej pokonywać je pod prąd...

--
    Nico - Femme Fatale
  • arkadiuszbak.pl 25.07.11, 17:41
    Czasem mnie zastanawia o co chodzi takim mistrzom jak ten od "kierownicy". Przecież podałem link, który pokazuje źródło mojego zdania. I już. Można się z tym zgodzić lub nie. Można argumentować - najlepiej odnosząc się do kodeksu. A tu takie szczeniackie "znacie się na wszystkim"... ech...
  • lachien 25.07.11, 17:44
    Chodziło mu pewnie o to, że przed rondem jak i każdym skrzyżowaniem, gdzie sygnalizacja świetlna jest dla każdego z pasów osobno bez sensu jest używanie kierunkowskazów
  • Gość: no no IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.11, 19:37
    szczeniackie . Zobacz co nawypisywałeś na temat skrzyżowania i lewoskrętu na JPi Bałtowskiej. Temponik był oburzony , że drogowcy nie mogli trafić pod przesło wiaduktu i chcial go przesuwać , a Tobie się nie podoba że na leskręt z JP w Bałtowską utworzyli kawałek pasa.Bo lepiej wg ciebie żeby na lewoskręt zajęty był cały lewy pas. Wypisujecie takie bzdury , a później się dziwicie że ktoś wam wytyka wasze "mądrości".
  • arkadiuszbak.pl 25.07.11, 20:37
    Szczeniackie jest argumentowanie w dyskusji, że ktoś inny się mądruje, "zawsze ma rację" itd. zamiast podać argumenty. Tym bardziej, że to wyjątkowo merytoryczna dyskusja.
    Pozdrawiam
  • Gość: mistrzu kierownicy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.11, 19:48
    jak wynika z twojego wpisu jesteś cienki Bolek a zgrywasz fachowca. Na rondzie Szostaka jadąc aleją na wprost musisz zasygnalizować zjazd migaczem , a na rondach z sygnalizacją jadąc na wprost migacza nie używasz i to miałem na myśli pisząc w poprzednim wątku o tym że na różnych rondach używamy w różny sposób migacza. I to Ty swoimi wpisami się tu wymądrzasz a później udajesz pokrzywdzonego baranka.
  • arkadiuszbak.pl 25.07.11, 20:36
    Dziękuję za "Bolek" z dużej litery. To już jakaś oznaka szacunku. Co do cienkości... Ty po prostu, mistrzu, nie rozróżniasz tematu znaków, ale dla mnie jesteś po prostu "mistrzem kierownicy" jak mówi Twój nick. No to o co tu się boczyć? To normalne, że przy "mistrzu" reszta to cieniasy :)
    "Skrzyżowanie o ruchu okrężnym" to znak C12 - jest to jednak skrzyżowanie. I jak na normalnym skrzyżowaniu w pierwszej kolejności obowiązują znaki osób kierujących ruchem (policja), po drugie sygnalizacja świtlna i po trzecie znaki - w tym c12. Rozumiesz teraz? I rozmawiamy o LEWYM kierunkowskazie. LEWYM. A w opisywanym przez Ciebie przypadku mówisz o kierunkowskazie PRAWYM.
    Tak szukając innych linków zajrzałem do cioci Wiki - popatrz na obrazek pl.wikipedia.org/wiki/Rondo . Poczekaj aż trafi się samochodzik jadący w lewo. MIGA KIERUNKOWSKAZEM. Patrz - tam też laicy. Tylko Ty MISTRZ - miła wizja, nie?
  • Gość: ale jaja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.07.11, 23:28
    ja piszę do temponika , a odzywa się Arek Bąk i tłumaczy jak chłop krowie na granicy. Czy ty uważasz że wszystkim trzeba łopatologie wciskać ? Możesz sobie włączać jak chcesz kierunkowskazy tylko nie próbuj swoich praktyk uważać za jedynie słuszne. A najbardziej mnie rozśmieszyłeś tym poglądem że jadąc od wiaduktu z zamiarem skrętu w Żabią nalezy włączyć lewy migacz , a "skręcając " w aleję już nie trzeba .
  • arkadiuszbak.pl 26.07.11, 00:06
    Wszystkim? Nie. Niektórym - jednak tak. Np. Tobie. Rozśmieszyłeś się, a nic nie zrozumiałeś :) Lewego nie trzeba (wjeżdżając), prawy tak (zjeżdżając). ech...
    No nic, na dziś wystarczy tej, jakże ciekawej, konwersacji. Dobrej nocy :)
  • Gość: zibi IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.08.11, 16:30
    Panie Arkadiuszu. Ostatnio kończyłem kurs uprawniający do kierowania ruchem i na kursie zapytaliśmy Pana policjanta (wyższego rangą oficera wojewódzkiej drogówki) o problem użycia kierunku podczas wjazdu na rondo. Odpowiedź brzmiała - nie włączamy kierunkowskazu podczas wjazdu na rondo, jedynie podczas zjazdu. Tak że lewego kierunkowskazu się nie używa. Wiem że jeszcze kilkanaście lat temu (kiedy zdawałem na prawko) przepisy mówiły inaczej (wtedy używało się lewego kierunkowskazu).
  • Gość: tutejszy IP: *.adsl.inetia.pl 03.08.11, 23:19
    Są ludzie, którzy uważają "beret Szostaka" za wspaniałe rozwiązanie inżynierskie nawet przy gigantycznych korkach na wiadukcie i Sandomierce.
    Powtórzę raz jeszcze; jeżeli zdublowana jest możliwość wjazdu z Zagłoby na wiadukt to "konstrukcja jest przewymiarowana". Zjazd z wiaduktu do PKS i na Warszawę - tylko w prawo ślimakiem. Zjazd do miasta - zwyczajnie prosto. Wjazd z Alei na wiadukt - na środkowy pas wiaduktu. Wjazd z Żabiej na wiadukt - na prawy pas wiaduktu. Tasowanie kierunków na wiadukcie. Dla bezpieczeństwa "serek" rozdzielający pojazdy z miasta na środkowy pas wiaduktu lub na Żabią.To proste i logiczne ale co z tego, skoro sprzeczne z tokiem myślenia niektórych "znamienitych Ostrowiaków"
  • dizzy81 24.07.11, 18:32
    A teraz coś o pieszych pod Carrefour. Jest przejście dla pieszych z wysepką, żeby było bezpiecznie, a Wy musicie pakować się z siatkami centralnie przez nazwijmy to skrzyżowanie tuż za przejściem - Why?
  • kemotost 24.07.11, 18:57
    A to jeszcze do sprinterów na bocznych uliczkach osiedlowych. Próg jest po to oznaczony z daleka, żeby wystarczająco wcześniej zwolnić, a nie w ostatniej chwili deptać po pedale.
    Jak już przejeżdżacie przez uliczki w drodze do domu, to uszanujcie ich mieszkańców i nie piszcie na maksa oponami.

--
    Pozdro.

Tomasz
    „Nie czyn drugiemu, co tobie nie miło”. Nie chcę pracować w niedzielę i nie zamierzam innych zmuszać do tego, czego nie chcę dla siebie.
  • Gość: A IP: *.adsl.inetia.pl 24.07.11, 19:45
    Ogólny szok...jest od 14,tej do 16,30 kiedy w większości hutnicy wyjadą w swych stalowych maszynach na drogi (maja okazję po wyżywać się),następnie kobiety dla których już samo wyjechanie z parkingu jest wielkim stresem i wycieczka po mieście z przesadną uprzejmością kiedy zobaczą pasy (zebrę)-ale to ze strachu..
  • lachien 25.07.11, 17:29
    Napiszę jeszcze parę takich ogólnopolskich grzechów kierowców, spotykanych wszędzie jak Polska długa i szeroka:
    - wymijanie na podwójnej ciągłej lub na przejściu dla pieszych
    - parkowanie "gdzie jest miejsce" - szczególnie widoczne w kurortach lub w stolnicy
    - trąbienie na wszystko co się rusza - przoduje stolnica
    - wpieprzanie się z podporządkowanej w główną przed jadący szybko pojazd po to, by zaraz zjechać na parking
    - modlenie się w bagażniku podczas jazdy
    - lanie za samochodem (użytkownikami drogi są również dzieci i osoby duchowne; widok penisa może ich zgorszyć)
    - walenie klocków na parkingach obok restauracji by oszczędzić 2 zł
    - wyrzucanie śmieci z samochodu podczas jazdy

I wiele, wiele innych..........
  • Gość: WLI IP: *.ip.netia.com.pl 25.07.11, 21:43
    Kierowcy TOS:

- Skręcając z Sienkiewicza od strony Piasków w prawo Żeromskiego należy ustąpić pojazdom skręcającym z Sienkiewicza od strony miasta, znak USTĄP znajduje się za światłami
    - Skręcając z Jana Pawła II od strony Radwana w praw w Siennieńską, także należy ustąpić pierwszeństwa samochodom skręcającym w lewo z JP2, sytuacja jw.
    - Jadąc łącznikiem miedzy Radwana, a Wardyńskiego należy skręcając w lewo zbliżyć się do lewej strony, tam jest droga jednokierunkowa, a tymczasem na pojazdy jadące prawidłowo najeżdżają kierowcy z prawej strony i się dziwią...
  • bmwariat 26.07.11, 08:23
    Ostatnio na skrzyżowaniu Bitwy Warszawskiej z Grójecką pewien jegomość stojąc za kioskiem załatwiał swe potrzeby fizjologiczne będąc odwróconym w stronę samochodów:). TOI TOI jest 20 metrów dalej:).

Wczoraj również stał TIR na światłach przed przejściem dla pieszych. Przejechał obok niego rower i ustawił się po jego prawej stronie. Jak gość z TIRa zatrąbił na tego rowerzystę, to myślałem że butów wyskoczę..Pewnie inni piesi również.
    Tam gdzie tramwaje, nagminne jest łamanie przepisów i ustawianie się samochodów na torach. Czym może skutkować spotkanie się tramwaju z samochodem nie trzeba nikomu przedstawiać, również wiadomym jest czym może skutkować nagłe gwałtowne hamowanie takiego tramwaju..
    --
    Uśmiech to już rzadki gest na mojej twarzy...
  • Gość: tutejszy IP: *.adsl.inetia.pl 04.08.11, 21:48
    Piesi na ścieżkach rowerowych. Ostatnio na namalowanym znaku z rowerem przy Sienkiewicza konwersowały trzy kumoszki i były zbulwersowane, że ośmieliłem się użyć dzwonka. Bardzo popularne są też spacery po nowych zielonych alejkach rowerowych w parku miejskim.
  • pathos_phobos 09.08.11, 10:39
    Sienkiewicza to szczególny przypadek,ograniczyli chodnik do absolutnego minimum,zamiast oddzielić ścieżkę rowerową od pieszej,bo przecież miejsca sporo.I ścieżka przebiega kolizyjnie do przystanków autobusowych.
    --
    Οἶδα οὐδὲν εἰδώς
  • Gość: senny IP: *.blokowe.pl 05.08.11, 23:26
    drodzy kochani motocykliści, jest 23.25 - nie strzelajcie tłumikami i nie gazujcie swoich maszyn na Iłżeckiej i nie jeździjcie teraz tak jak jeździcie
  • dizzy81 09.08.11, 11:00
    a tak w ogóle mamy podwyższenie prędkości do 70km/h na Sienkiewicza na starej 9, jadąc w kierunku Boksycki
  • lachien 09.08.11, 12:38
    Akurat tam by się przydało 50 ze względu na koleiny. Przy 70 potrafi bujnąć na bok i to całkiem nieźle.
  • dizzy81 09.08.11, 12:40
    dobrze jest, 70 to tam naturalna prędkość z górki :) no i może nie będą już wystawali w zatoczce
  • bmwariat 09.08.11, 14:48
    tam to pasuje nie więcej niź 50.
    Raz że ten odcinek drogi jest fatalny, dwa że nie ma tam chodnika i często ludzie chodzą poboczem - przy okazji pozdrawiam starsza Panią, która w nocy szła niemal środkiem drogi, trzy - fatalne oświetlenie nocą.
    --
    Uśmiech to już rzadki gest na mojej twarzy...
  • dk-79 15.08.11, 11:23
    może to nie do ostrowieckich kierowców ale do niektórych posiadaczy szerokich aut. Taka biała linia rozdzielająca pasy ruchu do czegoś zobowiązuje, jeśli nie mieścicie się swoimi autami na pasie ruchu, to może pora zmienić samochód na mniejszy, a nie zmuszacie innych użytkowników do ruchów kierownicą, zapobiegających urwaniu lusterek czy uszkodzenia boku pojazdu.
  • lachien 15.08.11, 12:16
    Tak to prawda. Przez takiego jednego Pana pod Staszowem wylądowałem w rowie, bo nie dość, że jechał przy samym pasie rozdzielającym to jeszcze na zakręcie wyskoczył na mój pas ruchu. Mam też znajomego, który właśnie tak jeździ. Będzie tak do czasu, kiedy dany delikwent nie spotka takiego samego tylko w Jelczu jadącym z naprzeciwka.
  • Gość: obserwator IP: *.blokowe.pl 17.08.11, 21:02
    Panie kierowco w Mondeo bądź Focusie kombi, czy w dolnośląskim czerwony sygnalizator oznacza coś innego niż w pozostałej części Polski? Dosyć beztrosko skręcił pan sobie w lewo z Sienkiewicza w Mickiewicza w stronę Rawszczyzny. Miał Pan/Pani kupę szczęścia, ze akurat nic nie jechało, a światło czerwone paliło się długo przed tym jak zjechał pan/pani z górki. Masakra!
  • dizzy81 06.09.11, 17:02
    uprasza się rowerzystów, poruszających się ulicą Iłżecką o korzystanie ze ścieżki rowerowej, zwłaszcza jeśli poruszają się ulicą po zmroku bez oświetlenia!
  • lachien 06.09.11, 18:09
    Eeee. Właśnie uprasza się o korzystanie z jezdni jak jadą bez oświetlenia. A Ty do Jelcza i jazda na kręgle.
  • Gość: A IP: *.adsl.inetia.pl 06.09.11, 20:06
    dizzy..nie ma co upraszać tylko trąbić niemiłosiernie...na iłżeckiej,Waryńskiego i Granicznej...ja tak robię i o dziwo-działa...blużnią ale zjeżdżają na ścieżkę
  • Gość: antydziadek IP: *.blokowe.pl 06.09.11, 20:15
    to samo na od Ronda na Kolonii do Wymysłowa, dziadek ledwo trzyma się kierownicy z racji swojego wieku, ale dziarsko zasuwa po ulicy mając bezpieczniej metr dalej
  • lachien 06.09.11, 21:19
    Trąbienie w terenie zabudowanym nie jest zgodne z przepisami. Więc włączyć wycieraczki i nacisnąć na gaz. W Jelczu nie poczujesz nawet, że coś zmieliłeś pod kołami.
  • pathos_phobos 06.09.11, 21:07
    Informuje się również rowerzystów,że biała linia na ścieżce rowerowej nie oddziela 2 pasów ruchu dla rowerzystów,więc trzymajcie się strony dla rowerów i zostawcie chodnik pieszym.
    --
    Οἶδα οὐδὲν εἰδώς
  • dizzy81 06.09.11, 21:08
    to samo tyczy się pieszych :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka