Dodaj do ulubionych

Skandal w Ostrowcu Świętokrzyskim

IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 27.03.14, 17:22
ttv.pl/aktualnosci,926,n/skandal-w-ostrowcu,117635.html
Edytor zaawansowany
 • Gość: trocki IP: *.adsl.inetia.pl 27.03.14, 17:23
  Wstydu nie mają i tyle napiszę.
 • Gość: szok IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 27.03.14, 19:24
  to dlatego w mieście jest taka fatalna sytuacja, bo rzadziciele myślą tylko o tym jak zagarnąć najwięcej kasy, a dobro mieszkańców maja głęboko w d...e !!!!!!!
  zera moralne
 • Gość: pl IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 27.03.14, 19:34
  a poseł Jaroslaw Gorczynski na swojej stronie internetowej chwali sie, ze popierają go ludzie o zerowych zasadach moralnych : Zdzisław Kałamaga - Starosta Ostrowiecki i Piotr Składanowski
  którzy myślą tylko o tym jak napchać sobie kieszenie, czego dowodem jest ten reportaż.
 • pismen1 27.03.14, 20:10
  Marniutki program dla plebsu na podstawie marniutkiej wiedzy politykierow z Pislandii, ale jak widac ciemny lud wszystko kupi.
  Moze ciemny lud sie wykaze i zrobi urzednikom konkurencje i jakis program napisze i wystartuje w konkursie ofert
 • Gość: wojtek IP: *.adsl.inetia.pl 28.03.14, 10:01
  Pismen, nie ośmieszaj się już człowieku.
 • brazilion 28.03.14, 13:07
  Wojtek, pismen nie moze sie osmieszyc, bo najpierw trzeba by miec jakakolwiek godnosc i szacunek u innych...

  --
  "Miej nadzieję na najlepsze, ale przygotowuj się na najgorsze".
 • Gość: Dubliner IP: *.ntlworld.ie 27.03.14, 20:43
  !!!Kapitał Ludzki -Człowiek najlepsza inwestycja!!!

  Wspaniałe, chwytliwe hasło dla maluczkich = doskonała przykrywka zwłaszcza dla tych, co robią politykę a jednocześnie w biały dzień defraudują publiczne pieniądze z dotacji unijnych przeznaczonych dla całego społeczeństwa!!!

  Najbardziej zdumiewa hipokryzja oraz tłumaczenie Rzeczniczki Starostwa... "Gdyby Pan Naczelnik nie zgłosił się do tego projektu, ten projekt zostałby nam odebrany". Poraża urzędnicza arogancja Pana Sekretarza "Kwestia etyki to kwestia oceny” (sic!)

  Wydaje im się, że reszta społeczeństwa to idioci, którzy nie potrafią ocenić prostymi słowami, co jest słuszne i etyczne a co nie?

  "Pieniądze z dotacji europejskich rozdawane są w kręgu swoich. Jedni drugim podzlecają, a ci którzy im przyznawali, następnie uczestniczą w realizacji zadań wynikających z tychże grantów!!!

  Wszyscy zamieszani w tę aferę powinni zrezygnować z pełnionych funkcji. Dosyć korupcji i nepotyzmu w Ostrowcu!!!
 • Gość: gość IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 28.03.14, 10:27
  czy pan "etyka po mojemu" sekretarz nie pisywał na tym forum pod nickiem składak1968?
 • brazilion 28.03.14, 13:09
  Zanim sie rzuci kamieniem, proponuje najpierw zrobic samemu rachuneczek sumienia. A poza tym, czy tekst i cytaty byly autoryzowane ?

  --
  "Miej nadzieję na najlepsze, ale przygotowuj się na najgorsze".
 • brazilion 28.03.14, 13:24
  Slowa, cale zdania wyrwane z kontekstu sa idealnym materialem do manipulacji. Nie wiem, co naprawde sie stalo, ale chcialbym tez uslyszec na ten temat PELNA wypowiedz osob odsadzanych na wyrost od czci i wiary...

  --
  "Miej nadzieję na najlepsze, ale przygotowuj się na najgorsze".
 • Gość: Dubliner IP: *.ntlworld.ie 28.03.14, 14:43
  Z całym szacunkiem brazilionie. Samorządowcy, którzy dostali mandat społeczny, odpowiadają za swoich podwładnych m.in. urzędników. Ludzie Ci powinny być krystaliczne czyści, moralnie i etycznie porządni, natomiast jak to wygląda obecnie bardzo łatwo jest ocenić chociażby z komentarzy internautów. Cała sprawa wywołała sensację nie tylko w Ostrowcu i lawinę głosów sprzeciwu. Sekretarz co miał do powiedzenia to powiedział. Może to odwołać, oczywiście, ale słowo ciałem się stało i poszło w świat. Gdybyśmy mieli demokrację bezpośrednią, wszyscy urzędnicy którzy maczali palce w tej aferze, byliby już na zielonej trawce. Urzędnicy ci wiedzeni chciwością i pazernością wymyślili sobie taką a nie inną interpretacje przepisów. A prawda jest taka, że nauczyciele nie potrzebują żadnych przetargów na żadnych specjalistów ds. zamówień publicznych czy jakiekolwiek 'kompleksowego wspomagania rozwoju'. To jest oczywisty bullshit na wyrwanie kasy od tych co ta kasą dzielą...
 • pismen1 28.03.14, 15:28
  Nadmiar helu naprawde moze byc szkodliwy, a biorac pod uwage totalny brak wiedzy nie ma co sie popisywac samym populizmem spod budki z piwem.
  A juz na pewno nie wypowiadac sie na tematy projektow unijnych i ich potrzebnosci
 • Gość: :) IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 28.03.14, 20:57
  ale ci urzędnicy to farciarze od razu trafili w maksymalna kwotę, może powinni zagrać w Lotto, pewnie by od razu trafili szóstkę :))))))))))))))))))))
  rozumiem, ze pismen1 to pani rzecznik , ze takie bzdury tu wypisuje.
  słyszałem, ze w UK już o tym ostro piszą i Ostrowiec staje się sławnym miastem w Europie
 • pismen1 29.03.14, 11:31
  Slyszalem, ze niektorzy jak pisali bzdury, tak pisza. Niedorzecznicy populistycznych wizji i odlotow nielotow
  A co do UK to od dawna sie smieja jak im na smyczy europoslowie pisu chodza i Polsce szkodza
 • Gość: Wojtek IP: *.adsl.inetia.pl 29.03.14, 16:39
  Pismen z tymi bzdurami to o sobie piszesz.
 • Gość: Dubliner IP: *.ntlworld.ie 29.03.14, 22:41
  Dokonania czerwonej przefarbowanej kliki w Ostrowcu urągają elementarnemu poczuciu sprawiedliwości, etyki oraz moralności we współczesnym społeczeństwie demokratycznym. Rządy działaczy TOSu, o rodowodzie w prostej linii z czasów PRL, przy poparciu koniunkturalnej większości z PSL oraz SLD, wpędziły miasto w okres niespotykanego w historii marazmu oraz gospodarczego upadku. Jakby mało było dotychczasowego kumoterstwa, nepotyzmu i korupcji w mieście, ostatni wyczyn wysokich urzędników ze starostwa jest dodatkowym dowodem jak głęboko jest zbrukana demokracja lokalna w wykonaniu TOS.

  Wracając do ostatniej afery, w bezczelny i arogancki sposób tłumaczą swoje postępowanie społecznym dobrem: "Gdyby Pan Naczelnik nie zgłosił się do tego projektu, ten projekt zostałby nam odebrany" -mówi rzecznik. I dalej: "Perspektywa przemian w ostrowieckiej oświacie, w kontekście dokształcania za 1,5 mln zł unijnych pieniędzy jest niezwykle obiecująca" -mówi naczelnik. "Jeżeli ktoś uważa, że to jest nieetyczne, to jest jego sprawa. Ja jako prawnik nie widzę w tym żadnego prawnego problemu, a kwestia etyki to jest kwestia oceny” -tłumaczy sekretarz.

  Wybielając się z zarzutów o konflikcie interesów oraz manipulacji, które wydają się zarówno redaktorowi TV jak i każdemu normalnemu zjadaczowi chleba oczywiste, ludzie-elita wybrani na piedestał władzy ośmieszają w zasadzie nie siebie, ale państwo, organy oraz ideę samorządu, którą reprezentują!!!

  Nawet jeżeli w zaistniałej sprawie istnieje luka prawna (sic!), to nieskazitelni-uprzywilejowani-nietykalni, interpretują je zgodnie ze swoim własnymi interesami i osobistą prywatą!!! I to jest karygodne!!!
 • Gość: inni IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 29.03.14, 23:01
  pewna opinia na ten temat:
  www.arkadiuszbak.pl/using-joomla/extensions/components/content-component/article-categories/103-skandal-w-ostrowcu
 • pismen1 31.03.14, 11:36
  Opinia na podstawie marnego materialu dziennikarskiego nastawionego na populizm jest niewatpliwie cenna, nieco inaczej
 • Gość: Dubliner IP: *.ntlworld.ie 31.03.14, 13:17
  Czy mnie oczy mylą Panie Arkadiuszu? Wczoraj jeszcze na Pańskim blogu, w spokojnej i bardzo wyważonej opinii, na temat ostatniej afery w Ostrowcu, zauważyłem bardzo adekwatne słowo, którego dzisiaj już ...nie ma. Nihilizm. Przecież nie ma się czego wstydzić? Pańska diagnoza była bardzo trafna: Postawy starosty, sekretarza, naczelnika to książkowy przykład jawnego odrzucenia oraz podeptania wszelkich obowiązujących norm i wartości w życiu społecznym. A to jest nic innego jak własnie nihilizm. Nie ma się co wstydzić słów.

  Gratuluję słusznego głosu w słusznej sprawie!!!
 • burak.z.onetu 31.03.14, 12:06
  USTAWA z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej

  Art. 79.
  W urzędzie nie może powstać stosunek podległości służbowej między małżonkami oraz osobami pozostającymi ze sobą w stosunku pokrewieństwa do drugiego stopnia włącznie lub powinowactwa pierwszego stopnia oraz w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.


  Art. 80.
  1. Członek korpusu służby cywilnej nie może podejmować dodatkowego zatrudnienia bez pisemnej zgody dyrektora generalnego urzędu ani wykonywać czynności lub zajęć sprzecznych z obowiązkami wynikającymi z ustawy lub podważających zaufanie do służby cywilnej.

  2. Urzędnik służby cywilnej nie może podejmować zajęć zarobkowych bez pisemnej zgody dyrektora generalnego urzędu.

  3. Przepis ust. 2 ma zastosowanie do pracowników służby cywilnej zajmujących wyższe stanowiska w służbie cywilnej.

  4. Dyrektorowi generalnemu urzędu pisemnej zgody na podjęcie zajęcia zarobkowego udziela Szef Służby Cywilnej. Dyrektor generalny urzędu, wnioskując do Szefa Służby Cywilnej o udzielenie zgody, załącza pisemną opinię kierownika urzędu. • Gość: gość IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 31.03.14, 12:25
  Milczenie trwa. Starosta, taki zawsze elokwentny , zarozumiały i czasami bezczelny zakopał się pod ziemię. Jego małżonka wiecznie uchachana kobiecina też niemą stała się, a pan sekretarz, działacz wielki na wielu płaszczyznach też raz dał głupawy głos na temat etyki i cisza. A pan od edukacji? - tego to nawet komentować szkoda. A co z towarzyszem, starym wygą - tatusiem chrzestnym tego bagienka ? zdrów, czy serducho wysiadło? No - pani niedorzecznik może słowo jakieś wykrzyczy; argumentów zero ale wrzeszczy jak się patrzy.
 • burak.z.onetu 31.03.14, 12:32
  Naczelnik jest najskrómniejszy w tym bagnie... „Nie mam monopolu na mądrość”.

  JAKIEŚ wieści z sesji w powiecie?
 • pismen1 01.04.14, 09:56
  W jakiej sprawie niby ma sie wypowiadac - co mysli o specjalistach od donosow juz powiedzial
 • Gość: Wojtek IP: *.adsl.inetia.pl 01.04.14, 09:59
  Pismen, co Ty z tymi donosami ? Śmieszny jesteś człowieku, bardzo śmieszny!
 • pismen1 01.04.14, 15:40
  Smieszni to sa nasi prawi donosiciele, a jak nie czaisz o co chodzi to musisz uzupelnic lekture. Prawi scigaja sie z doniesieniami, ktory wiecej idiotycznych zlozy, poki co prowadzi Antoniusz Wielki donosiciel
 • burak.z.onetu 03.04.14, 12:25
  Jaka by nie była ocena i decyzja ministerstwa, które ponoć razem z CBA, wzięło ów "edukacyjny" projekt pod lupę, jedno jest pewne. "Został naruszony wizerunek władzy, która powinna dbać o dobro lokalnej społeczności, a nie własny interes"

  Mam osobiście nadzieję, że jest to w tym układzie koniec TOSu. Jeżeli nie opozycja, to normalni obywatele powinni pokazać w zbliżających się wyborach co o tym myślą, a sądząc po powszechnym oburzeniu w mieście, mają dość arogancji obecnej władzy. 16 listopada 2014 r. będziemy głosować na nowych radnych, a także na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Wątpię czy potencjalni radni w tym układzie bedą się afiszować swoją afiliacją z TOSem...
 • pismen1 03.04.14, 13:41
  Oby tylko swiatly Ostrowiecki lud nie wybral specjalistow od donosow, macenia i nic nierobienia.
  Projekty tego typu ministerstwo zadne nie sprawdza, a CBA to co najwyzej papiery przeglada i koniec wielkiej afery donosowej
 • Gość: gosc IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 03.04.14, 14:19
  Nikt nikomu nie wmówi,że ma szanować ludzi z tak złą opinią,a jeszcze głosować na nich?
 • burak.z.onetu 03.04.14, 15:17
  Znam co najmniej kilka osób z Ostrowca (w tym z nauczycielskiej branży, którzy robili kursy unijne w tym zakresie!) i jeżeli już to właśnie te osoby powinny zostać zaproszone do konkursu. Takie jest moje zwykłe proste zrozumienie etyki zawodowej oraz szeroko rozumianej uczciwości.

  Pismak napisał "Projekty tego typu ministerstwo zadne nie sprawdza, a CBA to co najwyzej papiery przeglada i koniec wielkiej afery donosowej" a to tylko potwierdza tok myślenia lokalnych bonzów, którzy wiedzieli, że organy kontrolne śpią i nigdy się tym projektem nie zainteresują! Ale się przeliczyli tym razem!!!

  Powtórzę jeszcze raz. Po raz kolejny władza, która powinna dbać o dobro lokalnej społeczności, a nie o własny interes, pokazała swój rzeczywisty arogancki i wysoce nie-etyczny wizerunek!


 • Gość: antypis IP: *.adsl.inetia.pl 04.04.14, 19:28
  Znam co najmniej kilka osób z Ostrowca (w tym z nauczycielskiej branży, którzy robili kursy unijne w tym zakresie!) i jeżeli już to właśnie te osoby powinny zostać zaproszone do konkursu. Takie jest moje zwykłe proste zrozumienie etyki zawodowej oraz szeroko rozumianej uczciwości.

  No nareszcie wyłożona kawa na ławę! Uczciwie jest wtedy, kiedy zaprosi się swoich znajomych !
  Nie pisz już więcej chłopie nic o uczciwości i etyce.
 • Gość: gość IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 04.04.14, 20:16
  U chłopków w partii marszałka Jarubasa wszyscy urzędnicy chyba już po doktoracie,wie ktoś?
 • burak.z.onetu 04.04.14, 20:24
  Czytaj pismaku ze zrozumieniem -Napisałem ...osoby, które zrobiły kursy unijne z terenu miasta (a jest wśród nich sporo nauczycieli) powinny zostać zaproszone do konkursu/przetargu. Co automatycznie oznacza, że najlepsza/najtańsza oferta powinna wygrać. Tak trudno zrozumieć? Naczelnikowi „Nie mam monopolu na mądrość” też trudno zrozumieć, że może być ktoś mądrzejszy od niego w mieście, i też przeszkolony... Jego dni na stanowisku są już zresztą policzone!
 • Gość: antypis IP: *.adsl.inetia.pl 05.04.14, 07:30
  Naucz się rozumieć co piszesz, mądralo z logiką Kalego.
 • Gość: Dubliner IP: *.ntlworld.ie 05.04.14, 12:32
  Tiaaa pismarczyku niefortunny. Burak (hahaha, mądrala z logiką Kalego) Dobre. TOS popełnił samobójstwo i na jesieni, jeżeli nie wcześniej, będzie politycznym trupem.

  Pozdrawiam. Spotkamy się w listopadzie przy urnach wyborczych.

  "Gościu ze zmywaka".
 • Gość: antypis IP: *.adsl.inetia.pl 05.04.14, 13:12
  Śpiesz się ze zmywaniem, bo na wybory możesz nie zdążyć i nici z urlopu.
 • pismen1 08.04.14, 12:16
  I nastanie raj jak wybierzesz tych swoich cudotworcow czy kablarzy?
 • Gość: leonardo IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 06.04.14, 08:31
  TOS -- Twoi Ostrowieccy Spekulanci
 • Gość: gość IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 06.04.14, 11:17
  Po takim skandalu jak można szanować tych ludzi,każdy petent będzie miał uśmiech na twarzy.
 • burak.z.onetu 06.04.14, 11:19
  TOS -- Towarzystwo Oszukujące Społeczeństwo
 • Gość: gość IP: *.ostrowiec-sw.vectranet.pl 07.04.14, 22:18
  banda drani pozbawiona człowieczenstwa
 • Gość: Dubliner IP: *.ntlworld.ie 08.04.14, 12:29
  Towarzystwo Ochrony Stołków

  Pozdrawiam ze zmywaka
 • pismen1 08.04.14, 13:34
  Samorzadowcy nie nieudaczniki donosiciele
 • Gość: x IP: *.adsl.inetia.pl 09.04.14, 14:42
  Pismen, forumowy błazen.
 • pismen1 09.04.14, 16:40
  Realista dzidzius, nie naiwniak jak ty
 • Gość: x IP: *.adsl.inetia.pl 10.04.14, 09:43
  Nie rozśmieszaj mnie dziadku bo do śmiechu mi dziś nie jest.
 • pismen1 10.04.14, 11:25
  Dzisiaj to pewnie od switu placzesz po straconym palacu jak te pajace

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.