Dodaj do ulubionych

LIKWIDACJA WOJEWODZTWA

28.03.06, 18:18
byle swietokrzyskie wizje naszego terenu
Edytor zaawansowany
  • brazylion3 28.03.06, 18:26
    Nie ma takiego czegoś jak świetokrzyskie! Ten twór nie ma tożsamości regionalnej. Świętokrzyskie...dopisane nocą. Ja osobiście wolałbym stolicę w Krakowie, ale to i tak nie zmieniłoby nic bo delegatura w Kielcach pozostałaby i musielibysmy d9oo Kielc jeździć, a tam na nas patrzą jak na prowincjuszy z prowincji:)Polityka wewnątrzregionalna dryfowała po reformie w jednym kierunku, dopóki Janek nie postawił się i inni z Starachowici Skarzysko. Wreszcie stanęli razem. Ja jestem za likwidacją województwa, ale to i tak nic nie zmieni, czyli to jest podejście deklaratywne:) niestety:)
  • banan9991 28.03.06, 19:00
    a moze wiesz jakie byly napiecia w latach wczesniejszych jeszcze za
    kieleckiego delegatury moga byc tam ale pewnie byliby pilnowani aby nie bylo
    przerostu zatrudnienia slyszalem ze w kielcach jest najwiecej urzednikow na
    jednego mieszkanca cos jest w tym prawdy bo to co slyszlem moze byc plotka
  • pathos_phobos 28.03.06, 19:00
    A myślisz,że Kraków przejmie się Ostrowcem bardziej, niz Kielce? Gratuluję
    optymizmu. I czy my mamy wspólną tożsamość regionalną z góralami czy
    galicjakami z Tarnowa? Ja kocham Kraków, ale stolicy tam bym nie chciał mieć.
    Szansą dla województwa jest przyłączenie Radomia, tylko nasze kochane scyzory
    prędzej dadzą na metro w Opatowie niz grosik na Radom.
    --
    Mężczyźni są z Marsa,a kobiety ze Snickersa.
  • brazylion3 28.03.06, 19:20
    To jest uproszczenie i trzeba troche o regionalizacji czytac by wiedziec o co w tym wszystkim chodzi.Duże województwa i duże powiaty mają odpowiednią gospodarczą i ekonomiczną zdolność działania. Kraków jest motorem, lokomotywą małopolski i ciągnie ją do przodu, siła wytworzonego rozwoju i jest atrakcyjny dla tych miejscowości. Jeśli chodzi o obsługę obywatela, wówczas byłoby gorzej bo włądza jest oddalona, i od tego miałbyc właśnie powiat w duzym województwie. W stolicy województwa-regionu miały byc tylko wybrane administracje, zaś w powiecie miała sie koncentrować cała obsługa społeczności terytorialnych. Wyszło inaczej, niestety. Mówienie , że ten się zatroszy, a ten nie jest błedne. Jak się troszczą Kielce, nie troszczą się , bo nie mają czym, potencjał nie jest wystarcający. Władze w kielcach sobie założyły przed reformą, że: Jeśli powstanie województwo, to bedzieo ono słabe, bedziemy najsilniejsi, będziemy stolicą. Reszta miejscowości niewydoli, i ludzie będą emigrowali do nas. jak tworzyli strategie, to nie brakowało głosów, by do Kielc napływało jak najwięcej osób, nawet stwierdzili ,że 30 % ludnośi województwa w stolicy , to za mało. Boże jacy oni są naimni. Dla większości młodych Ostrowczan, Starachowiczan, nawet Kielczan otacający Kraków, łódź, Warszawa, katowice sa atrakcyjniejsze dozycia. To jest m.in. slabośc tego wojewóztwa-połozenie między silniejszymi , drenującymi województwami. To województwo jest nie potrzebne i nikt mnie nie przekona!!!Koncząc, to tu nawet nie ma wspłpracy poziomej i pionowej , jaka jest w zarysie w Małopolsce. Cóż...jak pisąła ,,RZ,, Swiętokrzyskie...dopisanae nocą!
  • pathos_phobos 28.03.06, 19:33
    brazylion3 napisał:

Mówienie , że ten się zatroszy, a ten nie jest błedne.

A twoja tezę pięknie ilustruje gwałtowny rozwój Lipsta pod matczyną opieką
    warszawy i nowy most w Solcu nad Wislą, obiecany przed reforma administracyjną.
    Przypomnę,że przez ten czas w Wawce powstały 2 nowe.
    --
  • brazylion3 28.03.06, 19:39
    Podziła terytorilany nigdy nie bedzie doskonały, nalezało to zmienić poprzez korekty granic województw i powiatów do 2001 roku, nie było woli ze strony władz!Za władze lokalne tego nikt nie zrobi, od tego są.
  • pathos_phobos 28.03.06, 19:34
    Grabie grabią zawsze do siebie.
    --
  • brazylion3 28.03.06, 19:40
    To jest teza właściwa! Zawsze powtarzam nie czekajmy na kogoś, najważnijsi są zawsze ludzie, kadry!
  • banan9991 28.03.06, 19:40
    zobacz tyle lat i nikt tego nie poukladal tylko ze oni zjedza sie od ogona
    bardzo starali sie doinwestowac siebie i tak z mizernym rezultatem dalsze
    tereny sie w wojewodztwie degraduja a w geograficznych opracowaniach jest
    napisane ze nie ma dominujacego osrodka czyli jest system naczyn polaczonych
    wszystkie powiaty i stolica sa od siebie uzaleznione w naszej zapadlinie
    swietokrzyskiej PS jak oni chcieli sciagnoc tyle osob
  • brazylion3 28.03.06, 19:44
    Czytałem raz materiały po reformie, tzn. przeglądałem w bibliotece!Ileż było triumfalizmu w prasie regionalnej, w dodatkach do RZ. Rozpiywanie o województwie itd. Oni zakładali wiele róznych dziwnych rzeczy, niestety jak się nie ma wiedzy, unosi się dumą, zamiast sie oprzec na współpracy, to tak jest.
  • banan9991 28.03.06, 19:48
    kiedys przejde sie do bibloteki poczytac stare echo dnia w tedy nie
    interesowalem sie tak dolatywaly mi tylko pojedyncze informacje a pamietasz co
    pisali
  • marcmal 28.03.06, 21:39
    Jako osoba nie obiektywna powiem tak, być może idzie ku lepszemu - wicewojwoda
    z Ostrowca, kurator prawdopodobnie ze Starachowic. Nie wierzcie, że jak tu
    będzie Małopolska to będzie raj, liczy się aktywizacja lokalna i pomysłowość w
    terenie vide Bałtów, który nie potrzebował wojewódzkich zachęt. Swoją drogą
    pokażcie mi jakiś projekt unijny z Ostrowca, który poległ tylko dlatego że był
    z Ostrowca a wygrał kielecki? Nie mówię, że wszystko jest dobre, tylko samym
    jęczeniem to sobie nie stworzymy małej ojczyzny, jeżeli ciągle będziemy ją
    uznawać z nocny przeszczep.
    --
    www.inwestycje.kielce.pl/
    www.swietokrzyskie.pl/
  • pathos_phobos 28.03.06, 21:44
    Popieram w pełni z jedną uwagą-tutaj jest Małopolska.Małopolska nie równa się
    województwu małopolskiemu.Wkurza mnie ta nowomodna nomenklatura.
    --
  • banan9991 28.03.06, 21:46
    polegla droga nr 42 zostala wpisana na 6 miejce priorytetow inwestycji
    drogowych a osrodki trojmiejskie zostaly skierowane we wczesniejszej strategi
    do marginalizacji a baltow bez zachet dobrze bedzie sie rozwijal i w
    malopolskim np i zobacz jaka jest niechec do waszej stolicy
  • marcmal 28.03.06, 21:55
    Niechęć jest zwłaszcza u ciebie, stawiam na to, że nie jesteś z Ostrowca i mam
    powowdy przypuszczać, że mam rację. Niechęć do waszej stolicy, raczej niechęć
    do sposobu rządzenia, który jest po to aby go zmienić. Skąd te informacje o 6
    miejscu?
    P.S. Smieszne w tej perspektywie było loboowanie za lotniskiem w Radomiu, które
    ma znaczenie marginalne w zakresie komunikacji w trójmieście, a zupełne
    zmarginalizowanie drogi nr 42 w lobbowaniu i mamy tego efekty. Zupełnie jak z
    pociągami na trasie przez Ostrowiec, czy prez. Szostak wydał choć jedno
    oświadczenie w tej sprawie? Chyba nie, ale od razu nie którzy mądrzy podnieśi
    krzyyk Kielce zlikwidowały pociągi, a szynobusy zatępujące komunikację to co
    widmo?
    Tak jak mówię to nie idylla, ale też nie dramat.
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • pathos_phobos 28.03.06, 22:23
    Widzęze za wszcesnie pochwaliłem.Niechęć do Kielc jest faktem niezaprzeczalnym,
    wynikającym z nonszalanckiego stosunku stolycy do maluczkich,zwanych w obszarze
    metropolitalnym "prowincją", zwłaszcza wypowiedzi w stylu-lepiej wydać na
    tramwaj niz dać pieniądze na mosty wiesz gdzie. A sprawa drogi 42 była kroplą
    przepełniającą czarę goryczy. Odnośnie lotniska w Radomiu.Mieszkańcom Ostrowca
    i Starachowic wygodniej dojechać do Radomia,niż do Kielc, zwłaszcza ,że
    lotnisko jest planowane po południowo zachodniej stronie miasta, więc trzeba
    doliczyć przeciskanie sie przez IX wieków i jeszcze 10 km. A do radowia wygodna
    droga krajowa i po drodze nie ma gór. Wsiądź w swój samochód z rejestracją TK i
    sam się przekonaj.
    --
  • marcmal 29.03.06, 07:25
    Niechęć do stolicy, zawsze będzie nechęć do stolicy chocby dlatego, że stolica
    jest stolicą. Co do mostów i tramwaju, jak doskonale widzimy ne powstał, ani
    jeden ani drugi, więć wszystko jest na razie w sferze marzeń. Apropo o który
    most chodzi? Lotnisko w Radomiu jest od dawna i co z tego jest, i to wszystko.
    To czy będzie wygodniej dojechać to jest pikuś, ale to co odleci z tego
    lotniska to jest rzecz ważna, a przy takim podejściu to na razie motolotnie
    moga odlatywać, choć może to i więcej niż z lotniska Kielce.
    Co do pochwały to nie oczekiwałem jej i wisi mi ona:)
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • brazylion3 28.03.06, 22:24
    No, nie! Wicewojewoda, nie wiadomo jeszcze co z kuratorem. Po 8 latach od reformy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Panie, może jestem jeszcze młody i nie znam życia:), ale na pewno dużo czytam, i jedno jest dla mnie ważne: to ,że Kielce rozwijały się od 1975 roku kosztem wszystkich (mniej więcej) miejscowości w zaryysie terytorialnym i przestrzennym województwa. Dopiero niedawno jak Szostak zaczął się burzyć , a za tym poszli inni, skapowano się ,że może ich wreszcie docenić!!!Ponadto podejście niektórych ludzi z Kielc do reszty województwa, co Wy my ślicie,że jesteście metropolią! To nie chodzi o uzasadnianie stolicy. Kielce są największym miastem w województwie, i zgoda, ale patrzmy trochę szerzej, nie tylko Wy się chcecie rozwijać. To województwo niedługo się samo wykruszy, bo wszyscy stąd wyjadą!Zamiast działac wspólnie, to od 1999 roku organizowaliście sobie wszystko, kiedyś trzeba powiedzieć dość!
  • pathos_phobos 28.03.06, 22:26
    B3,tym razem przybijam ci wirtualną piąteczkę:-D
    --
  • brazylion3 28.03.06, 22:28
    Tym razem!!!!!!Dzięki:)
  • pathos_phobos 28.03.06, 22:30
    Zdaje się,że kilka razy mieliśmy diametralnie różne opinie.
    --
  • brazylion3 28.03.06, 22:36
    :):)
  • marcmal 29.03.06, 07:32
    Mniej warkotu, wuięcej argumentow. Weżmy pod uwagę dwie sprawy z brzegu
    uniwersytet i linia kolejowa Ostrowiec-Skarżysko.
    Uniwersytet w Kielcach to nie fanaberia, to konieczność dla tego województwa,
    gdzie był z poparciem Szostak i inni, nie burzyli, przecież to nie jest dla
    Kielc, tylko dla młodzieży z Ostrowca, Skarzyska, Starachowic. Zaraz ktoś
    powie, że przecież można na UJ, ale nie każdy ma chęć, wiedze i pieniądze, żeby
    iść na UJ.
    Pociąg, jak zlikwidowano pociągi przez Ostrowiec to podniósł sie krzyk kielce
    likwidują pociągi, a tak naprawdę siedziba dyrekcji kolei jest w Lubilnie i
    wszystkie zlikwidowane pociągi jadą przez Lublin. Są szynobusy, a przeceiż
    można by powiedzieć po co szynobusy lepszy tramwaj. tak na marginesie, gdzie
    był Szostak wtedy?
    Owe burzenie dziwnym trafem wystąpiło w roku wyborczym, a np. Starachowice nie
    były w stanie wyklepać jednego wniosku o pieniądze unijne, można powiedzieć
    ddość , tylko co to da, że będzie walczyć o środki unijne z Gorlicami, które
    będą chiały pomalować ławki w parku miejskim, i stawiam wszystki pieniądz
    świata, że wasz projekt przegra.
    Natomiast życie historią, poza szacunkiem dla niej powoduje, że stoimy w miejscu
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • pathos_phobos 29.03.06, 14:07
    Nikt nie jest przeciwny uniwersytetowi w Kielcach,to Kielce nie dają sobie rady
    z organizacją. Chyba nie bedziesz nam wmawiał,że Ostrowiec to blokuje.
    Pociągi-Lublinem się nie zastawiaj,bo za organizowanie komunikacji lokalnej
    odpowiedzialny jest marszałek.A pociągi z Ostrowca do Skarzyska przez Lublin
    nie jeżdżą.
    --
  • marcmal 29.03.06, 14:54
    Nie mówiłem o tym, że Ostrowiec jest przeciwny. Mówię o braku wsparcia, może
    Kielce nie daja sobie rady, bo stąd nie ma wsparcia.
    Co do pociągów to San dyma teraz z Rzeszowa przez Lublin, a robił to przez
    Ostrowiec. A marszałek jak jest odpowiedzialny za komunikację loaklna to
    zorganizował. Pytanie jaka będzie frekwencja i czy nie trzeba będzie
    zlikwidować i znowu podniesie się krzyk Kielce zlikwidowały.
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • brazylion3 29.03.06, 15:11
    Z rokiem wyborczym się zgadzam, polskie władze lokalne i regionalne śa bierne!Nie wiem może jesteś pracownikiem samorządowym kieleckich urzędów? A niech powistaje! Tylko co to zmieni! Zmiana szyldu z AŚ na UŚw. wg mnie nic nie dokona. Dla wielu studia w Kielcach, to najmniejsze zło, i każdy jak się załapie gdzieś leoiej, to tam trafia. Takajest prawda, i tego się nie zmieni. Poza tym kadra naukowa? U mnie instytucie UJ ostatnio jedna Pani z AŚ dokonała plagiatu habilitacyjnego, przepisała książkę, śmieją się z kieleckiej Kadry. Młodzi będą wybierać miasta drenujące ,które teraz wyraźnie przyspieszają. To województwo pozostaje w tyle pod każdym względem. Poza tym dużo zależy od Ostrowca, jeśli Szostak ma wizję i odpowiednie kadry, można wqiele ośiągnąć! A poandtao jakie są relacje poszczegulnuch instytucji w woojewództwie(np. poczta) jak usłyszałem to się przeraziłem. Doisłownie jakby w Kielcach był król, co powiedzą to święte!Szostak robiwiele ukłonów w kierunku Kielc, np. zdjęcia piłkarzy na tle powstałego stadionu, reakcja drugiej strony przyszłą za późno. Oby następny ostrowiecki prezydent był silny!!!!
  • pathos_phobos 29.03.06, 16:29
    Ty mówisz o jednym pospiesznym,a ja o całej komunikacji na linii Skarżysko-
    Sandomierz.A do Sandomierza jiż osobowe nie jeżdzą. Ty zapewne nigdy nie
    jechałeś tą trasa a masz mnóstwo do powiedzenia na temat jej organizacji.
    --
  • marcmal 29.03.06, 18:18
    pathos_phobos napisał:

> Ty mówisz o jednym pospiesznym,a ja o całej komunikacji na linii Skarżysko-
    > Sandomierz.A do Sandomierza jiż osobowe nie jeżdzą. Ty zapewne nigdy nie
    > jechałeś tą trasa a masz mnóstwo do powiedzenia na temat jej organizacji.

Sandomierz pojawił się dopiero teraz, wiem nie wiem skąd to przeświadczenie, ze
    mówisz, bo od ciebie słyszę to po raz pierwszy. Ale fakt niezaprzeczalny -
    osobowe nie jeźdzą i jest to błąd. Natomiast pozostań w swoim przekonaniu pod
    tytułem "zapewnie nigdy nie jechałeś ta trasą" bo trąci to wycieczkami
    personalnymi w przypadku braku argumentów.
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • pathos_phobos 29.03.06, 18:33
    Żadna wycieczka,tylko mówisz o czymś,na czym się nie znasz.Bo gdybyś jeździł
    pociągami,to bys nie mówił o frekfencji na liniach.
    --
  • banan9991 29.03.06, 18:39
    oswiadczenia szostaka byly odnosnie marginalizacji wojewodztwa i mowil to w
    wielu kontekstach a na droge i zeby powstala dziala cztery powiaty i
    kilkanascie gmin i kilku poslow i pan gosieski i bylo to bardzo nielatwo
    zalatwic i naprawde ta niechec jest z tego powodu ze wladze wojewodzkie chca
    zrobic wszysko aby nie dopuscic do rozwoju bardziej zurbanizowanych powiatow bo
    nie wiem czemu jakis radny kielecki zwiazany po rewitalizacji starej huty
    mowil ze nie mozna dopuscic zeby przescignal nas ostrowiec swietokrzyski co oni
    maja we lbach popacz na miasta w maloposce sredniej wielkosci i zobacz na
    stronach urzedu wojewodzkiego jakie maja byc inwestycje w tarowie nowym saczu
  • pathos_phobos 29.03.06, 16:36
    marcmal napisał:

A marszałek jak jest odpowiedzialny za komunikację loaklna to
    > zorganizował.

Nam nie zależy na ochłapach z pańskiego stołu.
    --
  • pathos_phobos 29.03.06, 16:38
    marcmal napisał:

> Nie mówiłem o tym, że Ostrowiec jest przeciwny. Mówię o braku wsparcia, może
    > Kielce nie daja sobie rady, bo stąd nie ma wsparcia.

To powiedz mi,jak Ostrowiec ma zapewnić dodatkowe doktoraty na AŚ?

--
  • marcmal 29.03.06, 18:27
    pathos_phobos napisał:

> marcmal napisał:
    >
    > > Nie mówiłem o tym, że Ostrowiec jest przeciwny. Mówię o braku wsparcia, m
    > oże
    > > Kielce nie daja sobie rady, bo stąd nie ma wsparcia.
    >
    > To powiedz mi,jak Ostrowiec ma zapewnić dodatkowe doktoraty na AŚ?
    >

Nie wiem, nie estem wszechwiedzący, może pomoc w zapewnieniu warunków
    materialnych dla ściąganej kadry (podobno niejednokrotnie chcą domek),
    jednoczesnie stypendia dla uzdolnionych doktorantów czy też doktorów z
    Ostrowca, któzy robiliby doktoraty czy habilitacje (a na pewno tacy są). Nie
    jestem ekspertem w tych sprawach, ale na pewno są jakieś możliwości w tym
    zakresie, rzecz oczywistą jest, że piłeczka jest po stronie AŚ, ale np.
    Politechniak radzi sobie dobrze. Trudno powiedzieć co byłoby taką rzeczywistą
    pomocą?
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • pathos_phobos 29.03.06, 18:31
    O święta naiwności. Kompletnie nie wiesz,jak jest w Ostrowcu.
    Ale masz racje-piłeczka jest po stronie AŚ
    --
  • marcmal 30.03.06, 07:34
    pathos_phobos napisał:

> O święta naiwności. Kompletnie nie wiesz,jak jest w Ostrowcu.
    > Ale masz racje-piłeczka jest po stronie AŚ

Oświeć mnie jak jest, bo chyba piszesz o tym kurorcie na Białorusi:)
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • banan9991 29.03.06, 16:36
    skad wiem ze ta droga znalazla sie na 6 miejscu a stad ze na spotkaniu w
    starachowicach pokazano radnym i prezydentom trojmiasta plany urzedu
    wojewodzkiego i wszyscy zamarli napisane bylo w echu dnia a z ostrowca jestem
    od zawsze kielce to podrzedne miasto i bez wizji rozwojowej pozbawione
    przemyslu i pracy u podstaw bo chce sie wielkiego lotniska a nie jakiejs
    ewolucji
  • marcmal 29.03.06, 18:31
    banan9991 napisał:

> skad wiem ze ta droga znalazla sie na 6 miejscu a stad ze na spotkaniu w
    > starachowicach pokazano radnym i prezydentom trojmiasta plany urzedu
    > wojewodzkiego i wszyscy zamarli napisane bylo w echu dnia a z ostrowca jestem
    > od zawsze kielce to podrzedne miasto i bez wizji rozwojowej pozbawione
    > przemyslu i pracy u podstaw bo chce sie wielkiego lotniska a nie jakiejs
    > ewolucji
    Tak tak drogi KR!
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • pathos_phobos 29.03.06, 18:46
    Możesz sobie darować marcmal.Nikogo tu nie przekonasz, że Kielce chca dobrze
    dla Ostrowca i trójmiasta.
    --
  • brazylion3 29.03.06, 18:53
    Ja podisuję sięp pod tym! To jest tak: Jesteśmy stolicą zależa od nas! My się musimy rozwijać, bo jesteśmy stolicą, bo pociągniemy region. Nie, nie!To jest na gruncie świętokrzyskim nie sprawdzalne, to nie Kraków, który ciągnie. Tu potrzeba sieci, policentryzmu. To wy musicie schodzić w dół, a nie my do góry.Wybijcie się z tego mylnego przekonania, że do Was ludzie będą emigrować, nie jesteście atrakcyjni, a rozwój kodsztem pozostałych był skuteczny i możliwy do 1999 roku. NBez współpracy nic tu się nie powiedzie!Od tego jest stolica, we właściwym rozumieniu, by wskazywała, pomagała itd. Co to znaczy KR??
  • wichajsterr 29.03.06, 23:04
    > Co to znaczy KR??

Pozwolisz że się wtrącę.. Otóż KR! Jest to człowieczek który podaje się za
    radomianina i pluje na wszystkich mieszkańców Kielc wpisujących się na forum
    radom..
    Tak naprawdę nikt nie wie kim on jest :-) ale jedno jest pewne Kielczoki go
    nienawidzą a radomianie olewają :-)
    PS widzę że Marcmalek do Was zagościł i daje swoje mądrości <lol>
    Pozdrawiam serdecznie i Marcmalka i mieszkańców Ostrowca.

--
    www.radom.pl/
    www.lotnisko-radom.it.pl/
    www.radomiokolice.pl/rejestracje.html
  • brazylion3 29.03.06, 23:23
    Również pozdrawiam cały Radom:):):):)
  • marcmal 30.03.06, 07:27
    wichajsterr napisał:

> > Co to znaczy KR??
    >
    >
    > Pozwolisz że się wtrącę.. Otóż KR! Jest to człowieczek który podaje się za
    > radomianina i pluje na wszystkich mieszkańców Kielc wpisujących się na forum
    > radom..
    > Tak naprawdę nikt nie wie kim on jest :-) ale jedno jest pewne Kielczoki go
    > nienawidzą a radomianie olewają :-)
    > PS widzę że Marcmalek do Was zagościł i daje swoje mądrości <lol>
    > Pozdrawiam serdecznie i Marcmalka i mieszkańców Ostrowca.
    >

Boję się otworzyć lodówkę, zagościł he he he dobre, puknij się w łeb wichajter
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • wichajsterr 30.03.06, 20:02
    > Boję się otworzyć lodówkę

U leki masz nie dobrze trzeba do psychologa ;-)

> zagościł he he he dobre, puknij się w łeb wichajter

Grzecznie mi tu a nie jak zwykle pyskówki... :-)
    Okaż mi kulturę kielecką :-)
    Pozdrawiam serdecznie <lol>

--
    www.radom.pl/
  • marcmal 30.03.06, 20:30
    wichajsterr napisał:

> > Boję się otworzyć lodówkę
    >
    > U leki masz nie dobrze trzeba do psychologa ;-)

Skoncz lepiej te szkołę o której marzysz, a przynajmniej jakiś kurs pisania z
    sensem, może być korespondencyjny.

> > zagościł he he he dobre, puknij się w łeb wichajter
    >
    > Grzecznie mi tu a nie jak zwykle pyskówki... :-)
    > Okaż mi kulturę kielecką :-)
    > Pozdrawiam serdecznie <lol>
    >

I nie zwracaj się do mnie jak do znajomego, wyraźnie poszukujesz przyjaciela:
    dam ci radę kup sobie psa-tylko pluszowego, będzie mu mógł rysować schematy
    torów, a pies nie zbzikuje, a jak zbzikuje to to dam ci namiar na psychologa.
    Nie pozdrawiam, ani tym bardziej serdecznie.
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • wichajsterr 30.03.06, 20:56
    > Skoncz lepiej te szkołę o której marzysz, a przynajmniej jakiś kurs pisania z
    > sensem, może być korespondencyjny.

Oj nie bulwersuj się przecież nie ja o lodówce zacząłem pisać...
    Chciałem pomóc :-)

> I nie zwracaj się do mnie jak do znajomego,

No jak mogę inaczej tyle razem przegadaliśmy tyle się razy posprzeczaliśmy że
    po tym wszystkim traktuje Cię jak brata.

> wyraźnie poszukujesz przyjaciela:
    > dam ci radę kup sobie psa-tylko pluszowego

Dziękuję za troskę i widzisz jak ładnie znowu stanąłeś na wysokości zadania i
    postarałeś się pomóc potrzebującemu :-)

> będzie mu mógł rysować schematy
    > torów, a pies nie zbzikuje, a jak zbzikuje to to dam ci namiar na psychologa.

Oj nie martw się schematy torów już są narysowane i nie martw się bo są ludzie
    którzy chcą te schematy przenieść z papieru na realkę... Pożyjemy zobaczymy
    A jak piesek zbzikuje nie omieszkam skorzystać z Twoich namiarów

> Nie pozdrawiam, ani tym bardziej serdecznie.

A ja jednak pozdrowię i to serdecznie... widzisz trzeba świrować żeby nie
    zwariować a nie przyjmować wszystko na twardo... :-)
    --
    www.radom.pl/
  • brazylion3 30.03.06, 21:07
    Radom!!!Kielce!!!Spokój, będzie , czy nie!!! To miał być rzeczowa dyskusja nad demontażem województwa, a nie na personalne rozgrywki, mające swe źródło z forum Radomia i Kielc. Tu jest forum o Ostrowcu. We wszelkich przyjętych normach zachowania stosuje się zasadę, iż na gościnnym forum nie stosuje się tego typu zachowań. Bez wątpienia swiadczą one o charakterze dyskursu toczonego przez Was:)
    Pozdrawiam:):):):):
  • brazylion3 30.03.06, 21:28
    Przyjmuję skruchę od pokornego :) Radomia:):):):)
  • marcmal 31.03.06, 07:44
    Nie ja zacząłem i nie przypuszczałem też, że forum Ostrowiec też dotknie
    gangrena. Przykro mi ale na pewne układy nie ma rady.
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • banan9991 29.03.06, 18:54
    i to jest argument najlepszy w tym miescie zyje sie tylko z publicznego grosza
    i tyle w radio kielce dyskusja ile nam jeszcze brakuje urzedow centralnych czy
    wojewodzkich kpina gdyby to skasowac to dla kielc smierc a nasze miasta sa po
    restrukturyzacji nawet z filiami juz by bylo po was i tak ci tamci z urzedow
    zrobili dla wojewodztwa pochwal sie
  • marcmal 30.03.06, 07:33
    Nikogo to znaczy was trzech? Nie miałem zamiaru nikogo przekonywać, a tym
    bardziej czytając wasze wypowiedzi was. Słyszałeś o czymś takim jak dyskusja, o
    to chodziło. A teraz odbijmy piłeczkę co Ostrowiec zrobił dla regionu? Bardzo
    chętnie się dowiem.
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • brazylion3 29.03.06, 18:58
    O właśnie Banan, czujesz widzę sens gierkowskiej reformy. Reforma nawet ta ostatnia, zdecydowanie wzmacnia miasta wojewódzkie. Ostrowiec jest jednym z nielicznych miast, które na tych wszystkich reformach, manipulacjach przy mmapie administracyjnej straciło. Drażni mnie też zakres spraw pozostawimych na szczeblu wojewódzkich urzędów. Ile osób musi ciągnąc do Kiel po byle jaką pierdołę adminiostracyjną. Ludzie jeżdzą do stolycy, a tam nawet nie potrafią ich przyjąć godnie. Cóż patologia administracyjna
  • banan9991 29.03.06, 19:12
    to jest przejsciowe jak tereny po programowaniu unijnym zostana podciagniete
    to zostana wcielone w malopolske i to bedzie swieto
  • pathos_phobos 29.03.06, 19:14
    Ja sie cieszyc nie będę,ale Ostrowiec na tym może tylko zyskać,a kielce straca
    na pewno.
    --
  • banan9991 29.03.06, 19:20
    ja sie ciesze po nastapi zmiana i odnowienie takie wojewodztwo to panstwo i
    mozna wiele np nowe tereny w takim wojewodztwie uzyskaly by zainteresowanie i
    chec odwiedzenia a moze inwestycjom transport drogami wojewidzkimi wiekrzy
    wplyw do skarbca i wiele innych
  • pathos_phobos 29.03.06, 19:22
    A ja jestem realistom. Ja widzę,co się dzieje z Lipskiem.
    --
  • banan9991 29.03.06, 19:02
    odnosnie uniwerytetu ok mozna go wspierac ale cos za cos oni tez niech
    wspieraja nasze dzialania aby rozwoj byl rowny radom tez kiedys marudzil i
    slusznie ze wszysko im sie zabiera a to miasto mialo i przed wojna wielki
    potencjal przemysl i szybki rozwoj mimo ze nie bylo wojewodzkim a mam kolegow z
    bielska bialej jak zobaczyli kielce to powiedzieli to jest miasto wojewodzkie
    szok i kpina
  • brazylion3 29.03.06, 19:06
    Problem jest w tym ,że oni myślą ,że są miastem wojeódzkim w europejskim rozumieniu, albo takim jak KRakó, Katowice, Lublin, Poznań:) To jest to mylne przekonanie owielkości i dumi. Stąd idea metropolizacji obszarów dookoła miejskich. No jak to usłyszałem!!!Albo tramwaj!!!!To jest działanie na pokaz! Taki stan rzeczy nie jednych gubił
  • pathos_phobos 29.03.06, 19:12
    Z całym szacunkiem dla mego kochanego Lublina,to taki duży Ostrowiec-jedyne,co
    go wyróżnia,to trajtki i 2 uniwersytety. Ale nigdzie nie spotkałem się z tak
    silną lojalnoscią wobec swej małej ojczyzny.
    --
  • brazylion3 29.03.06, 19:16
    To w Lublinie jest taka silna identyfikacja z miejscem zamieszkania, dziwen, bo według teorii to nie:)
  • pathos_phobos 29.03.06, 19:19
    Jakiej teorii? Nie w Lublinie tylko w całym województwie.To się wręcz o
    xenofobię ociera.
    --
  • marcmal 30.03.06, 07:30
    Studiowąłem 5 lat w Lublinie i rzeczywiście identyfikacja w regionie jest
    według ciebie wielka, chyba z opowieści słyszałeś. Aby odbić piłeczke powiem że
    moja małżonka pochodzi z interioru lubelskiego, tak jak duża część jej
    rodziny. Tam to się dopiero Lublin kocha w Chełmie, Zamościu i Baiłejs
    podlaskiej. Ehh..
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • pathos_phobos 03.04.06, 14:48
    A ja mieszkałem w Lublinie 8 lat.spojrzenie studenta umcs siedzącego na
    miasteczku i człowieka, który żyje pomiędzy innymi jest diametralnie różna. A
    skąd wiesz,czy i ja nie mam żony spod Chełma?
    --
  • w.kielanowska 29.03.06, 19:28
    Mnie się wydaję,że wina też tkwi w tym,że Ostrowiec za mało chce...Nie ma
    odważnych,żeby zwrócić się o pomoc w różnym tego słowa znaczeniu właśnie do
    prominentów z Kielc.Nie wiem czy to urażona duma czy honor,ale ktoś kiedyś mi
    mówił,że honorowy 2 razy traci..Może warto ten dziwny topór wojenny zakopać i
    zacząć przecierać szlaki.Wspólne siły na remont pięknej trasy Ostrowieć-Kielce
    może przełamały by ten chłód kielecki.O rany "wspólne siły" zabrzmiało to jak
    rodem z minionej epoki...
  • banan9991 29.03.06, 19:26
    a jaki jest pomysl wladz wojewodztwa na rozwoj jego oczywiscie zrobimy cos dla
    kielc
  • pathos_phobos 29.03.06, 19:31
    Wybudują dla Ostrowca droge exspresową do tarnowa,tylko trzeba będzie ten
    kawałek do Kielc dojechać.
    --
  • banan9991 29.03.06, 19:28
    jednak od oddolnych dzialan jak to bylo powiedziane nic sie nie zrobi a
    wspolpracujacy wszyscy w wojewodztwie moga sporo a ktos to musi scalic ale nikt
    nie chce dobrze tak dalej
  • brazylion3 30.03.06, 09:27
    Takich jak nas jest wielu, nie trzech:) Tylko ,że nie każdy rozumie o co w tym wszystkim chodzi! Sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, co Ostrowiec zrobił dla województwa!A co zrobiły Kielce!Scentralizowana struktura nie pozwala na wiele. Tu nie ma władz wojewódzkich. To jest miasto podrzędne. Próbujemy się podnosic, wstać po odejściu od przemysłu cięzkiego, ale to nie jest łatwy proces. No i zależy, co to dla Ciebie znaczy Zrobić dla województwa, czyżby ten zakres, jaki zrobiły Kielce:)
  • marcmal 30.03.06, 11:19
    A jaki zakres według ciebie zrobiły Kielce, bo poza twierdzeniami "Kielce
    zabrały", "Lepszy tramwaj niż mos" (którego - tramwaju - i tak nie będzie) to
    też niewiele konkretów można znaleźć.
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • brazylion3 30.03.06, 11:33
    Co!Ostrowiec mimio ,iż nie jest miastem wojewódzkim, tylko powiatowym, czyli nie ma wpływu na politykę wewnątrzregionalną:
    1)usiłuje odchodzić od przemysłu schyłkowego, jako jedno z pierwszych miast w tym województwie;
    2) rewitalizacja jako jeden z nielicznych w Polsce;
    3) nacisk na sport i rekreację wzbogacająci rozwijając ubogą ofertę sportową regionu:0 ( to pokjęcie region używam zamiennie);
    4) stanowi drugi ośrodek w województwie, swoisty podregion na pd wsh częsci województwa;
    5) posiada szkołę prywatną wyższą, dla niektórych śmieszna, ale przy IIIrzędnym pozimie nauczania akademickeigo, to i tak coś:
    7) Organizowanie imprez międzynarodowych ;
    8) potencjał rekreacyjno powiatu , który ma teraz szanse dzięki pilotażowi Leader+ zabłysnąć,
    9) powstaje inkubator przedsiębiorczości i CKU jeden z pierwszych w wojeództwie;
    To są poszczególne pułapy, dla miasta powiatowego, czyli funkcje miast powaitowego są spełniane w 100%.
  • banan9991 30.03.06, 15:44
    ale jako podregion powinni isc dalej moze opiszesz bardziej nasz podregion czym
    sie charakteryzuje dla zaspokojenia mojej ciekawosci masz spora wiedze
  • brazylion3 03.04.06, 10:45
    za 4 lata:)
  • pathos_phobos 03.04.06, 15:43
    I teraz zostaje nam kłócić sie tylko ze sobą.
    --
  • marcmal 03.04.06, 19:36
    Nie TOSy, tam gdzie nie jesteśmy nieproszeni nie wpychamy się na siłę. a sorry
    i TOPy.
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • banan9991 03.04.06, 19:53
    (tk )terytorium krakowa i inne filie urzedow w tym miescie z krakowa co
    zrobilismy dla wojewodztwa mowi wojcik nsa i inne urzedy dla regionu
  • pathos_phobos 03.04.06, 20:25
    A może za bardzo się obrażasz?Przeciez nie jestes nieproszony,fajnie się ciebie
    gnoi,a i ruch na forum większy.Serdecznie zapraszamy i pog mo thoin,jak mawiają
    Irlandczycy:-)
    --
  • marcmal 03.04.06, 20:33
    He he obrażasz, nie. Fajnie się ciebie gnoi. Większość spraw postrzegamy
    inaczej, ale od razu gnoi, nie pochlebiajaj sobie, a poza tym was jest trzech,
    czy też was troje, a ja samotnie :))
    Pozdrawiam
    --
    www.swietokrzyskie.pl/
  • pathos_phobos 03.04.06, 20:35
    :-)))
    --
  • kszo.pany 03.04.06, 20:35
    Czy ludzie używający na codzień na tablicach rejestracyjnych inicjałów
    Trybunału Konstytucyjnego dla lichej zabawy, mogą mieć wizję rozwoju regionu,
    skoro w niwecz Rzeczypospolitą obracają?

• pathos_phobos 03.04.06, 20:44
    Oj,po prostu kraków jest większy,a T było wolne...
    --
  • kszo.pany 03.04.06, 20:46
    Te same mądre głowy posłużyły się że żartem legilacyjnym w nomenklaturze tablic
    rejestracyjnych naszego regionu przy powiecie włoszczowskim, gdzie logika każe
    upatrywać rejestracji TWL, ale gdzieś w Kielcach się poprzestawiało przy
    zgłaszaniu danych i wyszło TLW.
    Ale my tu tak miło gadu, gadu, jakbyśmy byli na wspólnym forum TOS-TOP-TST-TSK.
  • dizzy81 03.04.06, 22:07
    Z tą Włoszczową to inaczej było i sami sobie sprokurowali te numery, odsyłam do forum Włoszczowy!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka