Dodaj do ulubionych

Skandal! Święte krowy w Bałtowie

09.08.07, 09:28
Święte krowy w Bałtowie
Zwierzyniec ma nowych mieszkańców. Jak dzieli grotę z osiołkiem, za sąsiadów mają jeżozwierze, kangura i ostronosa z Ameryki Południowej.


Kolejne gatunki zwierząt trafiają do Bałtowskiego Zwierzyńca. W jego górnej części można oglądać między innymi bydło Zebu, czyli znane z relacji telewizyjnych indyjskie... święte krowy.

- Na razie musimy je przenieść, gdyż wzbudziły niezdrowe zainteresowanie ze strony sąsiadujących gatunków - między innymi bydła szkockiego. Ale sądzę, że docelowo nie powinno być z nimi większych problemów - podkreśla Katarzyna Mansz, dyrektor Krainy Koni, której podlega Bałtowski Zwierzyniec.

Poza tym do Bałtowa trafił jak, którego ojczyzną są wysokogórskie tereny Tybetu. - Nasz okaz to samica w pełni wieku, która po pierwszej kosmetyce odzyskała wigor i szybko się adaptuje - dodaje Katarzyna Mansz.

Warto dodać, że grotę i wybieg jak dzieli z domowym... osiołkiem, a po sąsiedzku ma jeżozwierze, australijskiego kangura i ostronosa rodem z Ameryki Południowej.
- W sumie na terenie Bałtowskiego Zwierzyńca przebywa obecnie ponad czterdzieści różnych gatunków zwierząt - podkreśla Katarzyna Mansz, dodając, że szczególnie efektownie prezentują się różnobarwne ptaki.
--
upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/b/b3/Ostrowiec_St._Michael_Church_20060501_1041.jpg
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka