• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

WSZYSTKO O YASMIN - pytajcie i radzcie Dodaj do ulubionych

• 28.10.05, 21:39
    Edytor zaawansowany
    • 02.11.05, 12:23
      Czytałam o mechanizmie działania Yasmin - że nie powodują zatrzymywania wody w
      organizmie. Ale czy to może _odwadniać_? Bo czuję się strasznie odwodniona -
      przesuszona skóra, pękające skórki przy paznokciach, 'ściągnięcie' całego ciała
      od razu po prysznicu, przesuszona śluzówka w gardle - to możliwe? Żeby aż tak
      działały?

--
      Kami
      [po prostu Kami]
      • 13.11.05, 22:25
        tyle niepochlebnych rzeczy przeczytałam że moje samopoczucie to kondensacja
        wszystkich opisanych w ulotce działań nieporzadanych , coś czuję że odstawię sad
        tylko co zamiast bo tu nawet nie chodzi o antykoncepcję tylko chciałam się leczyć,
      • 21.01.06, 22:33
        ja też je zażywam i w ciągu miesiąca schudłam 7kg a wcześniej brałam stedyryl30
        które prawdopodobnie zatrzymywały wodę w organizmie i ważyłam jeszcze w
        sierpniu 80 kg a na dzień dszisiejszy waże 67 więc coś w tym jest bo po zmianie
        właśnie tych tabletek na yasmin co lecę z wagi.Napiszcie czy mam rację
      • 24.05.06, 12:32
        biorę yasmin od 4 miesiecy. dopiero po 3. opakowaniu zaczelam miewać skutki
        uboczne: ostre bóle głowy, zawroty. ale co najgorsze- zaczelam tyć. do tego
        cera wcale mi sie nie poprawila. moze troche, ale nie calkowicie jak bylam
        zapewniana przez mojego lekarza. a tylko dlatego zeby poprawic cere biore te
        tabletki. niedługo je odstawie, bo nie ma sensu dostarczac organizmowi hormonów
        skoro są tylko złe objawy. mam pytanie: czy jesli ktoras z was przytyla po
        tabletkach to po ich odstawieniu wróciluyscie do pierotnego wygladu?
        • 12.08.06, 15:27
          Sama biore yasmin od 2 miesiecy, i jak narazie jestem z nich
          zadowolona.Wczesniej mialam wielka przeprawe z
          tabletkami,Cilest,Milvane,Logest,Microgynon...i tym samym 15 kg do przodu.§
          miesiace temu zmienilam lekarza, i musze powiedziec ze trafilam na aniola,
          wysluchal sumiennie moich problemow, a przede wszystkim tego ze tyle przytylam
          po tabletkach. Powiedzial ze przypisze mi yasmin, powoduja utrate wagi po
          dluzszym okresie brania, dodatkowo kazal stosowac mi diete bez soli, i wiecie
          co....to pomaga, jestem w polowie drugiego opakowania i juz lzejsza o 5 kg, juz
          zapomnialam jak to jest fajnie.

Od miesiaca tez mieszkam w niemczech, i tutaj zaopatrzam sie w tabletki, tutaj
          mozesz kupic yasmin 1op,(19 euro), 3op (33 euro), 6op (49 euro).Ale na
          oszczednosci znalazlam inny sposob, bo wiele moich znajomych jezdzi do turcji a
          tam wszystko mozesz kupic bez recepty i kosztuje grosze 1 op yasmin 3 euro!W
          polsce ceny sa przestraszne!

ale co mozna zrobic jak trzeba bracsmile

pozdrawiam
          --
          *Asieńka*
          • 25.08.06, 23:27
            witam!!od paru miesięcy borykam sie z duzym problemem...mam recepte na
            tabletki yasmin ale ciągle boje sie zacząć je uzywac...wszedzie jest tyle
            negatywnych opini sama juz nie wiem co robić..głownym powodem dla ktorych chce
            jej brac to moje problemy z trądzikiem, nie mam juz na nie siły ..leczyłam sie
            wszytkim co mozliwe..juz tyle sie antybiotykow najadlam i nic...jestem
            zrozpaczona..a w tabletkach hormonalnych widze ostatnia nadzieje ,ale czy one
            naprawde pomagaja na natarczywy tradzik???boje sie tych wszytkich skutkow
            ubocznych, zwłasza tycie i pojawienia sie owlosienia...
            • 24.10.06, 13:37
              Moim zdaniem na trądzik najlepszy pożądny dermatolog.Ja brałam yasmin ok 1,5
              roku,nie przytyłam, ale kompletnie straciłam ochpotę na seks.Nie wiem czy to
              wina tabletek, ale w tamtym roku dostałam takiego dziwnego niby"trądziku" na
              brodzie całe czerwone plamy okropne,ale tu pomogły maści i antybiotyki.
          • 25.04.07, 12:27
            ja przytyłam 12 kg po roku brania yasmn moja kolezanka 15kg
            --
            < border="0"
            src="http://www.suwaczek.pl/cache/66632ec514.png"></a>>
            • 29.01.08, 22:13
              jak powiada mój ginekolog:

"GDYBY PIGUłKI ANTYKONCEPCYJNE POWODOWAłY TYCIE, TO DZIECI W SOMALII JADłYBY JE
              NA śNIADANIE"

i to prawda - brałam 2 lata, ani grama nie przytyłam, ale apetyt miałam większy
              i gdybym się nie pilnowała, to pewnie 12 kg bym przytyła, więc same rozumiecie
              na czym to TYCIE polega...
              pozdrawiam!
          • 27.03.11, 17:56
            a w anglii wszystkie tabl anty sa za darmo, niezly luksus cosmile
        • 18.02.08, 09:16
          ja bralam jasmine przez dlugi czas i nie bylo zadnych skutkow
          ubocznych. po odtsawieniu tabletek odczekalismy z mezem 3 m-ce i
          dzisiaj jestem w 9 mcsmile)
      • 11.07.06, 11:15
        późno wzięlam pigułkę - w 13 godzinie sobie o niej przypomniałam.wiem, że do 12 h jest ok. czy mam
        robić 7 dniową przerwę po skończeniu opakowania? czy od razu brać kolejne?
      • 28.12.06, 15:05
        OBLICZA ZDRADY
        zdrada.zlotemysli.pl/zrobto.php
        --
        Między 20 a 30stką

Życie choć piękne tak kruche jest...
      • 19.03.07, 09:27
        pytanie do ekspertek wink : biorę Yasmin już długo i wszystko jest ok, ale
        ostatnio przytrafiła mi się mała przygoda. Normalnie biorę 1sza pigule po
        przerwie w niedziele wieczorem (ściśle o 21), ale tym razem wzięłam pierwsza
        dopiero w pon rano (no dokładniej o 8:40 - wiec 12h nie minęło), ale - czy to
        oznacza ze się muszę dodatkowo zabezpieczać czy ze nie muszę? Odpiszcie coś,
        proszę...bo się denerwuje takimi sprawami
      • 17.06.07, 21:06
        Yasmin działa odwadniająco. Sama kiedyś miałam z nimi kontakt. Po ok.3
        miesiącach brania lekarz stwierdził u mnie odwodnienie. Od razu odstawiłam te
        tabletki.
      • 24.07.08, 15:29
        Czy zauważylyscie nadmierne owlosienie po stosowaniu yasmin?????????????Bo ja od
        roku biore yasmin i ostatnio zauwazylam ze moje wlosy na piersiach.plecach i
        brzuchu bardzo ciemnieja...
    • 02.11.05, 15:45
      ile kosztuje jeden listek (tzn 21 tabletek)?
      • 02.11.05, 17:32
        Biorę yasmin od czterech miesięcy i nie mam takich objawów. Owszem, czuję się
        lżejsza, nie bolą mnie nogi, ale nie odwodniona do tego stopnia. Na Twoim
        miejscu jeszcze trochę - może to skutek jesieni początku sezonu grzewczego itd.
        Jak nie przejdzie - cóż trzeba będzie zmienić tabletki.

A jeśli chodzi o cenę Yasmin to w moim mieście (Cz-wa) kosztują 35 - 42 zł w
        zależności od apteki
        Pozdrawiam

--
        chcę być pierwszą lub ostatnią ale nigdy jedną z wielu...
      • 16.11.05, 18:34
        jeden listek kosztuje okolo 42 zł. jesli leki w aptece (tej samej) mozesz
        dostac znizke na jakies 2-3 zł . Ja za swoje opakowanie -! listek płace 39,95.
        Pozdrawiam ! Dorota
      • 09.12.05, 11:23
        Witajcie! Mam taką burzliwą hstorię. Moja Mama i Babcia bardzo odradzają mi
        hormonalnej antykoncepcji.Same wiele przeszły i twierdza,że to bardzo zwiększa
        ryzyko o którym my młode kobiety nei myślimy bo do 40 nam daleko. Sama biorę
        Harmonet od niecałego meisiąca, wczesniej przez rok brałam LOGEST a ciut
        wczesniej CILEST i ze 3 lata temu na regulowanie cyklu iz mian skórnych DIANE
        35. Zacznę od początku: przy Diane podobno trzeba przejść na dietę-nie
        poinformowano mnie o tym i z dziewczyny chudej jak szkapa z super przemianą
        materii zmieniłam się w uwazająca na wszystko 10 kg cięższą
        dziewczyną...nabrzmiałe piersi, agresywność wpadająca w melancholię. ODSTAWIŁAM
        świństwo po 3 miesiącach! CILEST, agresja, przytycie, problemy ze snem,
        nabrzmiałe piersi, nadwrażliwe sutki, okragły ból głowy... po 2 miesiącach
        przeszłam na LOGEST..swoją drogą pani ginekolog omal mnei nei zlinczowała gdy
        zadawałam pytania na temat tabletek innych niż CILEST...teraz podobno niedawnoi
        wyjechała na wycieczkę na Malediwy za przepisanie rekordowej liczby CILESTU
        Poznańskim studentkom..wink)) LOGEST był calkiem OK, co prawda spowodował
        nadmierne wysuszenie i osłabienie libido..kochałam się z mym facetem raz na
        miesiąc czasem!!!!a i tak sprawialo mi to ból!!!! odstawiłam tabletki na 2
        miesiące...wiadomo,,wróciła cera nastolatkiwink ale SCHUDŁAM 4 KG! przyspieszyła
        mi się przemiana materii i ogólnie mam wiecej energii... po 2 miesiącach
        zaczełam brac Harmonet gdyż ma ten sam skład chemiczny co LOGEST i jest
        tanszy...w mojej aptece 27.90zł(!)..jednak...spędzam wiele, wiele godzin w
        internecie na poszukiwaniu PIGUŁKI SZCZĘŚCIA! i wiecie co... znalazłam cos
        takiego cytat: "I generacji juz sie nie sprzedaje w Polsce, ale w USA i
        Niemczech mozna je
        jeszcze spotkac (ale rzadko)
        II generacja - w Niemczech wiekszosc nalezy do tej generacji, w USA prawie
        wszystkie, w Australii ponad 90% to II gen. a w Nowej Zelandii prawie 100%, a w
        Polsce tylko Microgynon 21 = Stediril 30 = Rigevidon (maja identyczny sklad) i
        Minisiston
        III generacja - wszystkie pozostale pigulki w Polsce (czyli slynne Logest,
        Harmonet, Novynette, Mercilon, Femoden, Minulet itp itd). Co ciekawe w
        Australii, Nowej Zelandii zakazuja ich uzytkowania, podobnie jest w USA. A w
        Niemczech zapisuja je tylko gdy kobieta nie toleruje II generacji.

Jesli chodzi o ryzyko zakrzepicy to przy III generacji jest 2x wieksze niz przy
        II. Natomiast najgorsza pod tym wzgl. jest IV generacja (najwieksze ryzyko)."

Po zrobieniu małego śledztwa i przeglądzie stron zagranicznych , okazało się że
        przy zażywaniu Yasmine na świecie zmarło ponad 50 kobiet na zakrzepicę, 50
        dziewczyn w wieku od 19 do 29 lat!!!! Yasmine ma promocje w Polsce bo wszedzie
        go wycofano!!!! To samo z LOGESTEM, Harmonetem itp.... DLACZEGO?????

Otóż zawierają one jako jeden ze składników GESTAGEn w róznej postaci..jednak
        każdy z nich zawiera TESTOSTERON.. wpływa na: wypadanie włosów, agresję,
        napadowość, częste zmiany nastrojów, wąsiki przy ustach, trądzik,
        przetłuszczanie się włosów...etc etc....

Okazuje się,że na swiecie większość PIGUŁEK III generacji ma wadę ZŁY 2
        składnik!Teraz trwają pracę nad jego zmianą, ale KONCENRY Farmaceutyczne mają
        władzę!!! wmówią ,że to co zabija, wcale nei jest złe, że to był przypadek...

Szczerze wierzę, że 2 generacja PÓKI CO..jest bezpieczniejsza... mniejsze ryzyko
        nadżerki a w dalszej kolejności stanów rakowych szyjki macicy...mneijsze
        rozregulowanie systemu nerwowego..etc.

Sprawdzcie proszę swoich ginekologów... niech Wam zrobią wykład MEDYCZNY o tym
        dlaczego TESTOSTERON źle wpływa na organizm kobiet i dlaczego zbyt niskie dawki
        hormonów w coraz to nowszych pigułkach zabijaja coraz to więcej nawet młodych
        już kobiet!

Ja już to zrobiłam, przyniosłam mojej ginekolog wydruk 10 artykułów z
        internetu...była zszokowana, raz oburzona,ze ją pouczam, ale potem
        podziękowała..i się ucieszyła, że dbam o swoje zdrowie! Poleciła mi tabletki 2
        generacji ale zanim mi powie które musi to poważnie przestudiować!

Nie wszyscy ginekolodzy wiedzą wszystko NIE BÓJCIE sie miec wątpliwości by
        szukać i pytac co jest najlepsze dla Waszego zdrowia!!!

Serdecznie pozdrawiam!!!!smile))))))))
        • 10.12.05, 20:08
          my to wiemy ,
          wiemy że koncerny farma. tak naprawdę testują swoje preparaty na nas a my ,
          biorąc pigułki na to zgadzamy się ,
          ja własnie się po miesiącu brania wycofałam z tego eksperymentu.
        • 21.12.05, 01:09
          "I generacji juz sie nie sprzedaje w Polsce, ale w USA i
          Niemczech mozna je
          jeszcze spotkac (ale rzadko)
          II generacja - w Niemczech wiekszosc nalezy do tej generacji, w USA prawie
          wszystkie, w Australii ponad 90% to II gen. a w Nowej Zelandii prawie 100%, a w
          Polsce tylko Microgynon 21 = Stediril 30 = Rigevidon (maja identyczny sklad) i
          Minisiston
          III generacja - wszystkie pozostale pigulki w Polsce (czyli slynne Logest,
          Harmonet, Novynette, Mercilon, Femoden, Minulet itp itd). Co ciekawe w
          Australii, Nowej Zelandii zakazuja ich uzytkowania, podobnie jest w USA. A w
          Niemczech zapisuja je tylko gdy kobieta nie toleruje II generacji.

Jesli chodzi o ryzyko zakrzepicy to przy III generacji jest 2x wieksze niz przy
          II. Natomiast najgorsza pod tym wzgl. jest IV generacja (najwieksze ryzyko)."

Po zrobieniu małego śledztwa i przeglądzie stron zagranicznych , okazało się że
          przy zażywaniu Yasmine na świecie zmarło ponad 50 kobiet na zakrzepicę, 50
          dziewczyn w wieku od 19 do 29 lat!!!! Yasmine ma promocje w Polsce bo wszedzie
          go wycofano!!!! To samo z LOGESTEM, Harmonetem itp....

Bralam juz wiele tabletek i bardzo zainteresowalo mnie to, co tu napisalas. Mam
          nadzieje,ze jeszcze czasem tu zerkasz i odpowiesz na moja prosbe. Jestem
          ciekawa twojego sledztwa i chcialbym,zebys podala mi link do cytatu powyzej.A
          co z Jeanine?Bralam ja przez Yasmin(ktora jest najgorsza tabletka,jaka
          zazywalam!!!) i chce do niej wrocic,ale zastanawiam sie tez nad Microgynonem.Po
          przeczytaniu twojej wypowiedzi nie wiem, co robic...
          • 20.03.06, 15:05
            czesc! ja dzisiaj bylam u swojej gin, bo chcialam zmienic harmonet. bralam 3m-
            ce i w polowie cyklu mialam bole brzucha, najgorzej bylo na koncu cyklu,,, poza
            tym grzybice pochwy- mimo tego ze bardzo dbam o higiene intymna, pojawiala sie
            ot tak, a walka trwala tygodniami.. chyba nie na tym polega antykoncepcja?uncertain
            wspomnialam lekarce o tabl 1 2,3,i 4 generacji- wydawala sie byc zaskoczona.
            powiedzialam jej ze leki typu harmonet,logest sa wycofywane w innych krajach..
            a ona wlasnie chiala mi logest przepisac... powiedziala tylko ze yasmin
            wycofuja bo dziala moczopednie i uszkadza nerki.
            koniec koncem zapisala mi novynette.. to tez 3 generacja,
            ale ja juz sie poddaje. bo z drugiej strony czytalam ze 2generacja to sa
            starsze leki ktore dzialaja androgennie..
            i teraz ktora generacje brac???
            ja strwierdzilam ze jesli bede sie db czuc po N to nie zmieniam.
            pzdr
            • 26.03.06, 21:25
              tez sie wlasnie nad tym samym zastanawiam...wzielam kilka opakowan yasmin i za
              pierwszym bylo wszystko pieknie na poczatku tylko lekko glowa mnie bolala a
              przy drugim i klejnych to jeden wielki koszmar..bylo mi bardzooo niedobrze a w
              szczegolnosci rano..bylam strasznie nerwowa i przytylam co nigdy mi sie nie
              zdazalo bo od kilku lat trzymam ta sama wage..w srode ide do lekarza zeby
              zmienil mi tabletki..tylko mam nadzieje ze przepisze mi tansze bo skoda mi 40
              zlotych zeby sie tylko meczyc..
          • 25.10.06, 09:26
            Brałam Yasmin przez rok,w tym czasie przytyłam 9 kg,mialam zapalenie żył w
            prawej nodze,prawie cały czas miałam obrzęki wokół kostek,torbiel w prawej
            piersi i na jajniku.Najgorsze były jednak nagłe utraty przytomności,kołatanie
            serca itp.Wbrew mojej pani doktor,(kazała mi brać dalej tabletki,ponoć torbiel
            leczy się tym preparatem)odstawiłam je.Wszystkie w/w objawy łącznie z
            torbielami(potwierdza to USG)minęły w ciągu 3 miesięcy po odstawieniu
            tabletek.Nie wierzę w brak związku między jednym i drugim.Zadałam kiedyś pytanie
            na forum ginekologicznym na interii własnie na temat tego co mi się
            przytrafiło,moderator go nie opublikował.Ciekawe dlaczego?
        • 27.12.05, 07:21
          Mayrah, czy mogłabys podać linki do artukułów o tabletkach II i III gneracji?
          A także statystyki stosowania na świecie tabletek?
        • 28.10.06, 14:19
          Czy mogłabys mi podac link z tymi tabletkami.Brałam cilest,ale przytyłam więc
          odstawiłam.Nie wiem co teraz brac więc muszę sie rozejrzeć.Na gin. pewnie nie
          ma co liczyćsad((
        • 02.11.06, 14:30
          Swietny artykol. Twierdzisz, ze tabletki drugiej generacji sa
          najbezpieczniejsze (ja mam Yasmin, ale na szczescie nie zdazylam ich zazyc)?
          Podalas malo przykladow. Czy moglabys napisac wiecej, jakie sa dostepne w
          Polsce i w Irlandii? Albo jesli mozesz to podaj zrodlo, z ktorego mozna sie o
          tym dowiedziec. Dzieki.
        • 02.11.06, 23:40
          Dzięki za ten list, trochę się dowiedziałam na temat pigułek.Mój ginekolog
          zapisał mi Yasmin, wcześniej bardzo długo brałam Microgynon.Po Yasmin ( biorę
          piąte opakowanie) strasznie wysuszyła mi się skóra, nigdy nie miałam problemu z
          trądzikiem a teraz mam (chociaż mam już 21 lat), ciągle chce mi się pić i mam
          bóle głowy poza tym małą ochotę na sex, wiem już, że to przez Yasmin, bo mam te
          problemy od kiedy je biorę.Zgadzam się z tym że ginekolodzy zapisują pigułki,
          bo coś z tego mają - prezenty, wycieczki, A MY? To o nasze zdrowie chodzi, o
          nasze życie! Nie dam się, na następną wizytę u mojego ginekologa porządnie się
          przygoruję!!! DZIĘKUJĘ!!!
        • 15.11.06, 21:23
          typowe bzdury i przemądrzalosc poznaniaków z teorią spiskową w tle. pani doktor
          pożal sie Boże, po przeczytaniu 2 artykułów w necie ( watpliwe źródło wiedzy
          medycznej ) podstawa to wybór dobrego ginekologa. jesli macie takiego, ze
          musicie szukac wiedzy w necie to go poprostu zmieńcie!!
        • 28.11.06, 19:57
        • 07.03.07, 23:54
          hej. ja powiem tyle co kobieta to inny organizm i inaczej organizm przyjmuje
          dane tabletki. ja bralam minulet 2 lata i byl super! ! ale go juz wycofali sad
          wiec bralam femoden-tragedia 4 kg wiecej w tydzien sad potem wrocilam do normy i
          zaczelam brac yasmin- we wszystkim byl ok ze drogi to niewspomne ale jedna mial
          duza wade strasznie pogarszal migreny-jak miewalam zwykle bole migrenowe to
          przez 1,5 roku brania yasminu miewalam takie migreny bolesne ze az mi mysli
          samobujecze przychodzily i musialam brac ciezkie zastrzyki z pyralginy istny
          horror! ! kiedy sie zorientowalam ze moje bole sa od momentu brania tabletek to
          je odstawilam i jak reka odjal mialam na razie dwie glupie migreny ktora mnie
          nieruszyly i jest juz ok smile a tak z innej beczki to moje obie kuzynki po braniu
          roznych hormonow po 5-7lat z przerwami co 2 lata na pol roku mialy dlugo
          problem z zajsciem w ciaze potem wiec i ja juz niebiore bo mam 23 lata i trzeba
          pomyslec powoli o rodzinie smile pozdrawiam
        • 07.09.07, 11:02
          Yasmin biorę od 2 lat - mam stałą wagę, czuję się dobrze - jedyny
          skutek uboczny to migreny czasami zdarzające się w ciągu 7 dniowej
          przerwy. Nikomu nie polecałabym Rigevidonu (trudno ocenić mi
          szkodliwość w szerszym tego słowa znaczeniu mogę tylko ocenić objawy
          uciążliwe dla przyjmującej)- środek brałam rok leczniczo (bolesne
          miesiączki, omdlenia itd)- przytyłam ponad 15 kg, które udało mi się
          pozbyć dopiero po jakiś 2 latach od momentu przerwania przyjmowania
          tabletek, libido praktycznie przestało istnieć.
          Moj ogólny stan zdrowia jest bardzo dobry - nie było żadnych zmian w
          zależności od przyjmowanego preparatu.
          Tak jak już pisałam - nie wiem które tabletki bardziej szkodzą
          zdrowiu - mogę ocenić tylko mój wygląd i samopoczucie. Pozdrawiamsmile
        • 17.03.08, 17:19
          No nieźle!Dziękujemy Ci, za Twój wkład pracy...
          Naprawdę brzmi przekonywująco...
          Sama od kilku m-cy biorę Yasmin. Niedawno dowiedzialam sie, ze mam cos z
          zastawkami serca (mam 29lat). Moj lekarz do Igo IV jest na urlopie. Jak tylko
          wroci ide pogadac.. Chyba na jakis czas odstawie tabletki, a pozniej zobaczymy,
          co mogę.
          Pozdrawiam serdecznie!
        • 06.05.08, 15:57
          Ok, jedna sprawawinkPigulki antykoncepcyjne zawieraja duzo rzeczy,a le nie
          testosteron, no litosci, dziewczyny. Testosteron zwieksza libido chociazby, przy
          tabletkach obserwujemy za to efekt wrecz odwrotny;> Gdyby w pigulkach byl
          testosteron, to powiekszalaby sie od nich lechtaczka i rosly wlosy na klacie!
          Problem w tym, ze biorac hormony w takim stezeniu, w jakim mamy je w tabletkach
          zaburzamy wlasna gospodarke hormonalna. W tabletkach mamy estrogen
          (etynyloestradiol konkretniej) i nowy gestagen - drosopirenon. Na tym koncza sie
          substancje aktywne.

Juz pomine to, ze w usa yasmin jest dopuszczony do uzytku a nawet dosc popularny!

Prawda jest to, ze drugi skladnik (wystepujacy w kazdej pigulce III i IV)
          estrogen normalnei w organizmie wplywa m.in. na zatrzymanie plynow czy stymuluje
          produkcje czynnikow krzepliwosci i plytek krwi - stad przy zwiekszonym poziomie
          estrogenu w organizmie mam nabieranie wody i zwiekszona krzepliwosc krwi!

Rozumiem, ze przestrzegasz, bo to nie sa cukierki, ale wypadaloby wykorzystac
          fakty przemawiajace przeciw stosowaniu tabletek z estrogenem, a nie argumenty z
          sufituwink
      • 21.12.05, 15:35
        około 40-45zł. JA płaciłam 42
        • 21.01.06, 23:08
          u nas w mieście są dwie apteki gdzie można je kupić za 34,90 a tak są też po
          39 i nawet do 45 zł.Nierozumiem dlaczego te ceny są tak z różnicowane w jednym
          mieście???
      • 02.02.06, 08:42
        ok.38zł
      • 07.02.06, 13:14
        Witam,
        Biorę Yasmin od 3 tygodni i czuję się fatalnie.
        Od drugiego dnia brania yasmin mdli mnie prawie non-stop.Moje piersi rosną z
        dnia na dzień.
        Jesli chodzi o resztę ciała to jest tak spuchnięta że chyba odlecę jak balon do
        góry. Od wczoraj powiedziałam dość!!!! i mdłości mineły dziwne prawda
      • 11.03.06, 13:53
        około 45 zł wiec do najtańszych nie należą niestetysad
      • 29.03.06, 14:56
        U mnie w Poznaniu w EuroAPtece kosztuja 42 zł!!!
      • 24.05.06, 12:23
        w toruniu najtansze 32 zl. ale z reguły sa drozesz, ok 40 zl.
        • 30.07.06, 19:09
          gdzie w toruniu kupie yasmin za 32?
      • 19.06.06, 23:13
        ok 40
      • 31.12.06, 00:01
        yasmin kosztuje w zależności od apteki od35 do 47 zł.
    • 02.11.05, 19:24
      Hej!! Wiesz co do tego odwodnienia to ja tez mialam cos takiego na poczatku.
      strasznie chcailo mi sie pic i do tego skora byla taka wysuszona ale teraz
      biore czwarte opakowanie i wszystko przeszlo. Czuje sie raczej dobrze choc tak
      mniej wiecej w polowie opakowania mam lekkie mdlosci ale nie wiem moze to wcale
      nie wina pigulek wink tylko pogody na przyklad. Ja jestem z Trojmiasta u mnie
      Yasmin najtaniej udalo mi sie znalezc za 34 zl ale spotkalam sie tez z cena
      42,50 uncertain
      • 02.11.05, 23:41
        No właśnie, mnie też suszy jak na mega-kacu i piję jak smoczyca.
        To dziwne, bo dziś łyknęłam dopiero 7 tabletkę... chociaż z drugiej strony - ja
        zawsze _reagowałam_ na tabletki, tak jakby organizm bardzo wiedział, że je
        łykam (chociaż generalnie po większości czułam się dobrze i bardzo dobrze,
        tylko drugie podejście - po kilku latach od pierwszej tury brania - do Cilestu
        okazało się porażką).
        No nic, na razie poczekamy. I poszukam tańszych miejsc może, bo 42,50 zł. +
        cysterna mineralki to już spory wydatek... suspicious

--
        Kami
        [po prostu Kami]
        • 16.11.05, 18:38
          powiem ci e ja tez niekiedy czuje ze chce mi sie pic na maxa... Was po
          podnieceniu też boli brzuch ??
        • 18.04.10, 13:11
          To ja chyba mam z Was najlepiej za Yasmin nic nie place. Dostaje od lekarza
          recepte i w aptece mi wydaja tabletki bez placenia...a to dlatego ze nie
          mieszkam w Polsce a w Irlandii gdzie tu jesli dostanie sie recepte od swojego
          lekarza to za leki sie nie placi. Pozdrawiam.
    • 03.11.05, 08:26
      Brałam wcześniej microgynon i przeszłam na yasmine w wakacje. Tyłam i lekarka
      sugerowała, że może od tego nie przytyję. Niestety, apetyt jak był tak jest i
      tyję dalej, bo myślę tylko o jedzeniu. Czuję się dobrze, nawet mnie głowa nie
      boli przed okresem, jak było wcześniej ale poza tym identyczne objawy jak po
      wielu innych pigułkach, które brałam, (a brałam niemało w ciągu 15 lat) czyli:
      brak chęci na sport, lenistwo, ospałość, suchość w pochwie, mniejszy popęd,
      oczywiście mniejszy i bezbólowy okres i koniec z problemami skórnymi. Wodę w
      organiźmie mam jak miałam, widzę dużą różnicę, kiedy nie biorę w ogóle pigułek,
      poza tym jest podobnie przy każdych. Ciekawe, czy ktoś zna takie, po których
      się nie chce jeść???
      • 12.11.05, 11:45
        samopoczucie zalezy od poziomu naszych własnych hormonów stąd indywidualne
        odczucia przy braniu leków.
        • 14.11.05, 14:16
          czesc chcilabym sie dowiedziec czy mozna pic alkohol gdy zazywa sie Yasmin??? i co z ta 7 dniowa przerwa czy wtedy tez jestem zabespieczona przed ciaza?? pierwszy raz biore pigulki i nie wiem jeszcze wile rzeczy.
          • 14.11.05, 14:25
            mozna pic alkohol.ochrona dotyczy tez 7dniowej przerwy.
            --
            forum o antykoncepcji
          • 14.11.05, 14:26
            rozyczka85 napisała:
            [...]

> pierwszy raz biore pigulki i nie wiem jeszcze wile rzeczy.

a) przeczytaj uważnie i ze zrozumieniem ulotkę
            b) użyj wyszukiwarkę
            Pigułki brane regularnie, bez leków wchodzących w interakcje, bez zapominania i
            kłopotów żołądkowych zabezpieczają stale, przez 28 dni.
            Można pić alkohol, istotne jest tylko, żebyś nie przesadziła i nie zwymiotowała
            tabletki albo o niej nie zapomniała.

--
            Kami
            [po prostu Kami]
            • 14.11.05, 14:50
              dzieki serdeczne za odpowiedz smile
              wyszukiwarki uzylam ale interesuja mnie wypowiedzi osob ktore to uzywaly badz znaja sie na tym.
              Ulotke tez przeczytalam.

Pozdrawiam smile
              • 14.11.05, 17:24
                Witam.Własnie rozpoczełam drugie opakowanie yasmin.Jestem pod wrażeniem wink)
                zreo skutków ubocznych i oby tak pozostało.To mój pierwszy kontakt z
                antykoncepcją ponieważ bardzo bałam sie ze przytyje.Powiedzcie czy jak po
                pierwszej serii nie przytyłam to juz mi to nie grozi?U mnie yasmin kosztuje 38-
                42 zł.Pozdrawiam
                • 14.11.05, 19:20
                  dziewcczyny..jestem przerażona..kiedy lekarz przepisal mi Yasmin myslalam, ze
                  to właśnie idealny srodek antykonc dla mnie: działanie antyandrogenne, wiec
                  mniej włosów na ciele, pryszczy i mniej przetłuszczających sie włosów (co
                  wszytko było moim lekkim utrapieniem), ale po przeczytaniu licznych wypowiedzi
                  na forum o tym, jakie on ma uboczne skutki, skończywszy nawet na śmierci (te
                  przypadki z Holandii), to po prostu po takiej lekturze zwatpilam w dobroczynna
                  dzialalnosc tego środka i juz sama nie wiem, czy wezme, a mam wykupione 2
                  opakowania.. przedtem bralam logest, ale skoro lekarz tak ochoczo mi przepisal
                  Yasmin i powiedzial, ze jest taki nowowczesny i rewelacyjny, to nawet nie
                  pomyslalam, zeby brac jakas "staroc", skoro juz taki nowowczesny srodek jest
                  dostępny na rynku... dlatego, blagam, podzielcie sie swymi uwagami, jesli juz
                  ktoras dlugo brala Yasmin
                  • 16.11.05, 18:42
                    edjod napisała:
                    > na forum o tym, jakie on ma uboczne skutki, skończywszy nawet na śmierci

no to to mnie przeraza... napisz mi jak sie czujesz po tych tabletkach, czy
                    boli Cie po nich brzuch... ? mi sie wydaje ze co do śmierci to
                    ściema...przeciez zaden preparat nie doprowadza do smierci ... indifferent
                    Pozdrawiam !
                  • 07.03.07, 13:06
                    hej! ja biore juz 8 opakowanie yasmin i szczerze mowiac jestem zadowolonasmilena
                    poczatku pojawilo sie dziwne samopoczucie bardzo zle sie czulam ale nie
                    odstwilam tabletek i biore je do tej porywink jedyny minus to to ze przytylamuncertain
                    ale po jakims czasie wrocilam do swojej wagi i wydaje mi sie ze mam bardziej
                    sucha skore... jest za to duzo plusow urosly mi piersi zniknal tradzik z ktorym
                    meczylam sie 6 latuncertain zaczely slabnac i znikac wloski ktorych mam sporo wlosy
                    staly sie ladniejsze... co do tej smiertelnosci to mysle, ze nie ma co popadac
                    w panike w koncu lekarz powinien wiedziec co robiwink
                  • 31.07.07, 14:27
                    czuje sie rewelacyjnie!!! wspaniala przemiana materii, popęd...hm.... średni
                    (ale 100 razy większy niz po Logest). Nie tyje, apetyt mam normalny a
                    miesiączki skąpe(zawsze takie miallam) i zero bóli związanych z okresemsmile))
                    Generalnie polecam, chociaz wiem ze kazda dziewczyna mi inny organizm i nie
                    kazdej bedzie pasowal Yas. Jeśli któraś z was sie orientuje to prosze
                    powiedzcie ile mozna brac pigulki bez zadnej przerwy?? Raz zrobilam sobie
                    przerwe 3 miesięczną i przytylam 6 kguncertain wiec mam cicha nadzieje ze nie trzeba
                    tak często.
                    Co do ceny to u mnie (Radom) Yas kosztuje 35 (taniej nie znalazlam)
                    • 31.07.07, 14:34
                      Sa dwie szkoly. Jedna ktora mowi cos o odtruwaniu organizmu. I druga ktora
                      twierdzi ze odtruwanie to owszem, ale jak pigulki byly kilka razy mocniejsze niz
                      teraz, a teraz przerwa to wprowadzanie zbednych zaburzen. Nie ma zakazu wybrania
                      drugiej szkoly. wink
                • 16.11.05, 18:50
                  ja tez jestem teraz na drugim opakowaniu. co do przytycia, mi własnie lekarz
                  mowil ze one maja takie dzialania aby "NIe" przytyć smile ja własnie tez nie
                  przytyłam smile Powiedz mi czy masz moze bole brzucha ? Pozdrawiam
                  • 17.11.05, 08:38
                    Na temat tych śmiertelnych przypadków mających miejsce w Holandii wypowiadało
                    się na forach wiele osób, które ten program właśnie tam oglądały. Co do tego
                    czy mogą doprowadzić do śmierci, bezposrednio oczywiście, że nie. Natomiast na
                    ile się orientuję, to Yasmin należy do pigułek IV generacji, a pigułki z tej
                    grupy są najniebezpieczniejsze, jeżeli chodzi o zakrzepice żylną. Sama wziełam
                    dwa opakowania Yasmin, ale odstawiłam je, bo po pierwsze niedobrze sie po nich
                    czułam a po drugie bałam się je przyjmowac, słyszac opinie na ich temat...Pozdr.
                    • 15.03.07, 15:01
                      biorę yasmin juz 6-miesiąc i czuję się dobrze. Mam suche włosy... Wydaje mi
                      się, ze jakieś 2 kg przytyłam, ale występują przecież różne czynniki powodujące
                      tycie. Na początku brałam cilest i cały miesiąc plamiłam, to było irytujące i
                      bardzo uciążliwe. Wrocław, Apteka Magiczna 33 zł.
                • 22.02.11, 22:38
                  Odsprzedam yasmin, 40zł za opakowanie + wysyłka.
                  w temacie yasmin na maila: qwerta30@wp.pl
              • 18.11.05, 18:07
                Witamwink do 24680d
                W odpowiedzi na Twoje pytanie....-brzuch mnie nie boli wogle nic nie odczuwam
                czuje sie swietnie!!!!! i tu moja obsesja ...ciągle kontrolule wage hehe(nadal
                bez zmia) jestem na 4 tabletce z drugiego opakowania.Pozdrawiam
              • 29.12.05, 16:32
                Coś cisza straszna na tym forum;-(Piszcie, pytajcie.doradzajci.Z pozdrowieniami
                Czarna 344
                • 03.01.06, 13:09
                  wlasnie koncze pierwsze opakowanie moich pierwszych w zyciu tabletek i jak
                  narazie (odpukac) jestem zadowolona, mimo ogromnych obaw, jakie mialam na
                  poczatku... jedyne na co sie moge skarzyc to poczatkowe bole glowy i obolale
                  piersi - poza tym wszystko ok... mam pytanie: gdzie w okolicach katowic i
                  mikolowa mozna dostac Yasmine najtaniej? pozdrawiam
            • 18.06.06, 21:11
              ja mam zamiar kupic yasmiin bo slyszalam ze sa dobre ale nie wiem czy najpierw
              powinnam isc do lekarza.. jakos nie mam ochoty i czasuu na to.. co myslicie o
              tym zebym kupila tabl bez skonsultowaniem sie z lekarzem???
              • 20.06.06, 09:39
                Dziewczyno chyba zgłupiałaś, jest to "specyfik" na receptę, nikt Ci tego nie
                sprzeda bez recepty. Radzę się udać do lekarza, lekarz przeprowadzi niezbędny
                do przepisania pigułki wywiad. Inaczej się nie da... Pozdrawiam.
              • 06.07.06, 23:11
                Do dziewczyn z Lublina! Yasmin na Koryzonowej w budynku Farmedu 27,50 zł.
                • 18.07.08, 20:52
                  CZY KTOS MOZE TO POTWIERDZIC?? Bo w tym miejscu znalazlam dwie
                  apteki i w kazdej YASMIN jest po okolo 40 pln. Post byl troche dawno
                  pisany, ale watpie, zeby to tam byly i od tego czasu zdrozaly
                  2razy...
      • 03.07.08, 14:16
        "Ciekawe, czy ktoś zna takie, po których
        się nie chce jeść???"
        wydaje mi się, że to jednak kwestia organizmu. Ja biorę Yasmin ponad
        2 lata i z tyciem nie mam problemu,dodam nawet, że w moim przypadku,
        zauważyłam, że łatwiej jest mi powstrzymać się
        od "zajadania".Nastraszyły mnie artykuły,które tutaj przeczytałam,
        możliwe są jakieś efekty uboczne,z których nie zdaję sobie
        sprawy,ale szczerze mówiać jestem z tych tabletek zadwolona:poprawa
        stanu cery,mniej bolesne miesiączki i jak wspomniałam brak problemów
        z tyciem.pozdrawiam i życze powodzenia w poszukiwaniu preparatu z
        którego bedziesz zadwolona smile
    • 16.11.05, 20:10
      Kochani moi. Powiedzcie mi prosze po ilu dniach pigolka zaczyna dzilac? Pytam bo pierwszy raz korzystam z antykoncepcji "pigolkowej" i zastanawiam sie czy bezpiecznym bedzie seks po 5 dniach od zarzycia pierwszej pigolki.
      Poradzcie smile
      • 16.11.05, 23:25
        Cześć! Wydaje mi sie ze seks w czasie miesiaczki nie jest przyjemna sprawa?!
        jesli chodzi o pytanie o 7 dniowa przerwa...to polecam strone
        www.npr.prolife.pl
        • 17.11.05, 12:25
          24680d napisała:

> Cześć! Wydaje mi sie ze seks w czasie miesiaczki nie jest przyjemna sprawa?!

Po pierwsze - piątego dnia cyklu wiele dziewczyn już nie krwawi, szczególnie
          jeśli biorą pigułki.

> jesli chodzi o pytanie o 7 dniowa przerwa...to polecam strone
          > www.npr.prolife.pl

Po drugie - a co tam jest napisane? W czasie przerwy pomiędzy opakowaniami
          kobieta wciąż jest zabezpieczona.

--
          Kami
          [po prostu Kami]
          • 06.03.07, 11:47
            zanim zaczęłam brać tablety, miałam miesiączkę 5dni, więc wierz mi,że chociażby
            przy pierwszym opakowaniu możliwe jest 5 dni okresu. A pozatym piguły wcale na
            początku nie skróciły mi okresu.Przez parę lat nadal miałam 5 dni. Teraz mam 3smile
            Pozdrawiamsmile
      • 17.11.05, 12:24
        Czytałaś ulotkę? Z pytania wynika, że nie. Zrób to - to podstawa.

--
        Kami
        [po prostu Kami]
      • 18.11.05, 18:23
        Co Wy dziewczyny z tym śmiertelnym przypadkiem?.... to lekka przesada!!!Każda
        tabletka ma skutki uboczne i obowiązkiem producenta jest je umiescić w ulotce
        mimo że występuja w jednym na milion przypadków!!!!!Nie dajcie się zwariować
        yasmin jest najlepszym lekiem w tej dziedzinie jaki byl do tej pory.Bierzmy go
        i żyjmy bezstresowo.Pozdrawiam
        • 19.11.05, 16:27
          masz racje Czarna344 smile z tymi smiertelnymi przypadkami,wydaje mi sie ze
          wyolbrzymiaja ... i na max przesadzaja!ja tez czuje ze nie przytylam,wogole
          czytalam pare artykolow na ten temat , one ze wlasnie maja zastosowanie do "nie
          przytycia"pozatym,sam mój lekarz mi to powiedzial smilesmile i to bardzo mnie
          cieszy smileja jestem juz na 10 tabletce , rowiniez z 2 opakowania. mimo ze sa
          drogie,ale jestem z nich zadowolona.pozatym ja nie wykalam sama kasy, jesli ja
          i moj partner chcemy sie kochac to poprostu sie na nie skladamy,w koncu nie
          tylko ja mam z tego przyjemnosc ... i nie tylko ja tego chce... smile pozatym
          dziewczyna mojego brata rowniez bierze Yasmin i tak sie o nich wlasciwie
          dowiedzialam! bo wczesniej nie mialalam o ZADNYCH tabletkach .. na yasminke nie
          narzekam ! POZDRAWIAM ! Dorota
          • 19.11.05, 16:32
            Przepraszam za moje błdy... mialam napisac
            "wczesniej nie mialalam POJECIA o ZADNYCH tabletkach .. " smile itp...
        • 06.03.07, 11:51
          no własnie! co tam smierć, ważne,że w ciążę nie zajdziemywink Żartuję oczywiścismile
          A ta zakrzepica to coś mi tu śmierdzi.Wiem,że istnieje wzmożone ryzyko
          zakrzepicy,jeśli pali się fajki, więc nie wolno palić,jak się bierze tablety.Ja
          nie palę,ale miałam jakis czas kłopoty z tahycardią, kołatanie serca 120-150 na
          minutę...Kilka lat nie miałam,a odkąd biorę Yasmin mam nawrót. Dopiero po
          czytaniu tego forum skojarzyłam,że to może być od tego... Pożyjemy (mam
          nadziejęwink), zobaczymysmile Pozdrawiam.
      • 27.01.06, 16:49
        hejkasmilew zasadzie od 1 dnia brania yasmin jestes juz zabezpieczonasmilewiec juz
        mozeszsmiletak powiedzial moj ginosmilepozdrowki
      • 06.03.07, 11:44
        Witaj.Pierwszą pigułkę bierze się pierwszego dnia miesiączki.Nie jestem pewna
        czy od razu działa,więc radziłabym zaczekać chociaż do końca miesiączkismile
    • 21.11.05, 16:14
      czesc od 10 dni biore Yasmin i mam mdlosci ciagle a do tego wczoraj silny bol zoladka czy wam tez sie to zdarzylo? Powiedzcie mi prosze jeszcze cos jak przyjmujecie te tabletki: w czasie posilku, czy przed, czy to nie ma znaczenia?
      • 21.11.05, 16:57
        pora przyjecia tablteki nie ma znaczenia. Producenci czasem zalecają rano (żeby
        sie łatwiej pamietało) lub wieczorem (żeby przespac ewentualne skutki uboczne
        jak mdłośći, zawroty głowy )
        --
        Czekając na słońce...
        • 21.11.05, 17:33
          Czas przyjmowania tabletki nie jest odgórnie narzucony przez producenta, więc
          można sobie wybrać dowolną porę tak by o niej pamiętac.Ja niestety musze się
          wspomagać przypomnieniem w komórce bo z pamięcią u mnie krucho hehee.Co do
          mdłości to myśle ,że to minie jesli Twój organizm troche przywyknie do tych
          tabletek ,jesli nie minie powinnaś poprostu zmienić tabletki!!!!.Będzie dobrze
          yasmin jest superwink).POZDRAWIAM
          • 07.03.07, 13:12
            zgadadzam sie z wczesniejsza wypowiedzioa ze organizm musi sie przyzwyczaic do
            tabletek ktorych w koncu wczesniej nie zazywalas... ja tez mialam nie mile
            skutki uboczne ale ustapilywink
      • 25.07.06, 15:21
        Ja biorę 6 tabletkę i czuję się dobrze smilemoże troszkę więcej krzyczesmile i moje
        libido jest w lepszej formiesmile
      • 07.03.07, 13:09
        co do przyjmowania tabletek to slyszalam ze najlepiej jest brac je rano ale ja
        biore o ustalonej godz 5 popoludniusmile
    • 22.11.05, 21:53
      mam pytanko, przeczytalam gdzies ze Yasmin skutecznie dziala na porblemy z
      nadmiernym owslosieniem, czy ktoras z was na podobny problem bierze te tabletki
      i czy sa skuteczne?
      • 24.05.06, 22:19
        yasmin miało pomagac na nadmierne owłosienie ale nic nie pomaga. zreszta w
        niczym nie pomaga, szkodzi tylko. odradzam.
        • 26.05.06, 10:19
          Przeszłam z Milvane na Yasmin i po pierwszym opakowaniu nie dostałam @. W
          ulotce jest napisane, że tak się może raz zdarzyć, to samo mi powiedziała
          ginka .Powiedziała też, że jak drugi raz tak się zdarzy to lepiej wrócić do
          sprawdzonych tabletek.
          Po drugim opakowaniu dostałam plamienie - ale też takie prawie nic. I w sumie
          nie wiem - Milvane są dość silne, być może po trzecim bedzie ok po Yasmin ale
          nie wiem....oczywiście spytam ginka ale chciałam zapytac czy ktoś tak jeszcze
          miał jak ja?
          • 06.03.07, 11:57
            Ja tez własnie przeszłam na Yasmine!Miesiąc temu i teraz powinnam mieć okres, a
            nie mam! Spóźnia się dzień!Jak nigdy!A już miałam nadzieję (nomen omen),że
            jestem w ciąży... tylko bez głupich textów "Po co bierzesz tabletki,jak chcesz
            zajść w ciążę" itp. Z mężem stwierdziliśmy,że najlepiej będzie zacząć się
            starać o dzidzię za rok, ale jak byśmy teraz wpadli,to by tragedii nie byłosmile
            Przynajmniej to los,a nie my byśmy podjęli tę decyzjęsmilePozdrawiam
      • 07.03.07, 13:13
        no jasne te tabletki pomagaja na owlosieniebig_grin biore 8 opakowanie i zauwazylam
        roznice wloski sa slabsze i jasniejsze i nie odrastaja tak szybko
    • 24.11.05, 11:52
      Yasmin biorę od 3 miesiecy. Na poczatku było ok.
      MINUSY_ przy drugim opakowaniu byłam baaardzo nerwowa że aż musiałam kupić w
      aptece środki na uspokojenie!! ALe też przytyłam a naprawdę więcej nie jem!!!!
      Czuję się ciężka, gruba, wiecznie zmeczona, moje lipido spadło chyba do -
      10 !!!!.MAm suchośc pochwy i zero przyjemności. No i plamienia wystepuja
      tydzień przed okresem.
      PLUSY_ włosy mniej przetłuszczone (mogę myć co 3dzień i jest ok!), cera
      ładniejsza.
      Ide dziś do gina prosic o zmianę...

A yasmin to nie taka nowość bo na zachodzie jest stosowana od lat a nawet
      gdzies jest wycofana. Mówią że nowość bo niedawno pojawiła sie na rynku polskim
      ale nie na światowym!!
      • 24.11.05, 16:25
        ka_wu_nia napisała:

> Yasmin biorę od 3 miesiecy. Na poczatku było ok.
        > MINUSY_ przy drugim opakowaniu byłam baaardzo nerwowa że aż musiałam kupić w
        > aptece środki na uspokojenie!! ALe też przytyłam a naprawdę więcej nie
        jem!!!!
        > Czuję się ciężka, gruba, wiecznie zmeczona, moje lipido spadło chyba do -
        > 10 !!!!.MAm suchośc pochwy i zero przyjemności. No i plamienia wystepuja
        > tydzień przed okresem.
        > PLUSY_ włosy mniej przetłuszczone (mogę myć co 3dzień i jest ok!), cera
        > ładniejsza.
        > Ide dziś do gina prosic o zmianę...
        >
        > A yasmin to nie taka nowość bo na zachodzie jest stosowana od lat a nawet
        > gdzies jest wycofana. Mówią że nowość bo niedawno pojawiła sie na rynku
        polskim
        >
        > ale nie na światowym!!

libido spadło do 10? czy do zera? bo to różnica.
    • 24.11.05, 11:56
      aha no i piersi mi urosły i to o jeden cały nr!!!!!! smile)))
      • 24.11.05, 16:29
        mam przed sobą tabletkę i zastanawiam się czy połknąć.
        Mam nadciśnienie i obawiam się wzrostu ciśnienia.
        Czy ktoś z nadciśnieniem stosuje tę pigułkę???

--
        smile
        • 26.11.05, 00:33
          tak i ciśnienie mi spadło ,ale nie jest mi z tym dobrze bo jestem bardzo senna
          ,apatyczna ,to znowu nerwowa (szczególnie na parę godzin przed wzieciem
          nastepnej ,tak sie czuję jak przy spadku cukru ) ogolnie wszystko na nie ,gdyby
          nie to że chciałabym sie podleczyc zrezygnowałabym natychmiast ale czekam do
          końca opakowania,
          naprawdę nic pozytywnego ,zadnego odwodnienia ,chyba że suchość w ustach i skóra
          na twarzy bardziej napięta,
          nie służy mi i koniec.
          • 26.11.05, 11:33
            Dziękuje za odpowiedź. W takim razie ta pigułka będzie dla mnie odpowiednia-
            gdyż mam nadmiar wody w organiźmie. Jak narazie wzięłam już 3 pigułki i chyba
            bardziej działa na to moja psychika, bo 5 min po zażyciu dostaje ciśnienia
            nawet i 150\100. Dzieje mi się tak tylko w momencie gdy połykam tą pigułkę, a
            potem przez cały czas ciśnienie ok. Lekarka mnie nastraszyła i teraz mam przez
            nią takie dolegliwości, hahaha.
            Bo to nie jest wina pigułki- tego jestem pewna.
            --
            smile
            • 29.11.05, 00:23
              ogólnie to czytalam ze z nadcisnieniem to nie mozna jej przyjmowac ! przeczytaj
              uważnie ulotke, ok !? a tak to dalej przyjmuje Yasmin , ale nie wiem,mam
              wiecznie takie wachania ze jesli kocham sie bez gumki ,boje sie ze zajde w
              ciaze sad ...

pozatym nie czuje sie abym przytyla, wrecz przeciwnie, ludzie dookola mi mowia
              ze schudlam... nie mam wagi,wiec nie mam jak tego sprawdzic ... teraz lekarz mi
              przepisał na zaś 2 opakowania , ja jestem na 2 - jak to ostatnio wspominałam.
              narazie czuje sie ok ! nie narzekam na nie,ale dlaczego boli mnie brzuch ??
              sama nie wiem czego to jest przyczyną... moze to jajniki, raz z lewej strony ,
              raz z prawej? czy ktos z Was ma takie dolegliwosci? chociarz jak byłam u
              lekarza , to powiedziałam mu ze boli mnie dół brzucha, lecz wydaje mi sie ze to
              wina tabletki, bo ogranizm musi sie do konca do niej przyzwyczaic ... smile ( mam
              nadzieje) moze za bardzo schizuje, ale to jest dla mnie juz coś bardziej
              poważniejszego ... mam nadzieje ze mnie rozumiecie moje kochane kobietki ! smile
              Pozdrawiam WAS serdecznie !
              • 29.11.05, 14:21
                witam mnie również bolą jajniki po yasminie bola mnie równiez piersi nie byłam jeszcze u lekarza chce zobaczyc czy po 2 opakowaniu rowniez tak bedzie pozdrawiam
                • 29.11.05, 15:25
                  kończę pierwsze i te skutki uboczne które wystapiły obecnie się wyciszaj sie
                  może się przyzwyczajam ,i te bóle podbrzusza i piersi które występują wiąże z
                  róznymi poziomami hormonów w całym cylku.
                  Już sama nie wiem co robić ,czy dale brać czy odstawić ,najgorzej jak psychika
                  kobiety nie może dostosować się do ciała wink
                  • 03.12.05, 09:52
                    Witam!!!Kończe drugie opakowanie yasmin i trochę się nastraszyłam... mam
                    wzdęcia i chyba za przyczyną ich 1 kg więcej na wadze.Pozatymi nie odczówam
                    innych skutków ubocznych.Pociesza mnie komfort psychiczny , że jestem
                    zabezpieczonawink że cera mi się poprawiła i włosy mniej się
                    przetłuszczają.Poradzcie czy te wzdęcia miną? i kiedy?czy nie
                    utyję?.Pozdrawiam.Pa
                    • 03.12.05, 17:06
                      Jeden kilogram więcej to może być zatrzymana woda w organizmie (choć Yasmin nie
                      powinien powodować takiego efektu). Od wzdęć samych w dobie nie utyjesz!!!!
                      Może jesz ciężkostrawne potrawy lub tabletki podrażniają w jakiś sposób Twój
                      układ pokarmowy. Omów ten problem z lekarzem. Ja pamiętam, że w ciągu kilku
                      pierwszych dni stosowania tabletek anty miałam wrażenie, że mam w żołądku
                      kamień, czułam jakby ktoś mi ten żołądek ugniatał. Dolegliwość minęła po 2,3
                      czy też 4-ech dniach. Myślę, że żołądek przyzwyczaił się do tabletek, może Twój
                      jest zbyt wrażliwy???? No, ale oczywiście są to tylko moje gdybania.....
                      Pozdrawiam!!!!
                      • 04.12.05, 21:22
                        Dziewuszki pomocy !
                        Gdzie Yasmin najtaniej w Warszawie. Bardzo proszę o waszą pomoc. Z góry
                        dziękuję. Pozdrowienia
                        • 05.12.05, 10:35
                          Do frogola....
                          Dzięki za wsparciewink miałaś rację po kilku dniach te wzdęcia mijają.Mam
                          opsesje na punkcie swojej wagi i utrzymania jejwink).teraz 7 dniowa przerwa i
                          zaczynam 3 opakowanie.Gorąco popzdrawiam
                    • 08.03.06, 19:33
                      witam
                      Biore drugie opakowanie yasminu mam koszmarne wzdęcia czuję sie jakbym polknela
                      balon.Dzwonilam dzis do lekarza kazala mi je odstawic. Przedtem brałam
                      nowynette przez rok oprócz płaczliwości i wiekszej emocjonalności nie mialam
                      skutków ubocznych chyba jednak do nich wroce bo nie moge czuc sie jak baba w
                      piatym miesiącu ciazy a tak sie czuje po yasminie.
                      Moje kolezanki biora yasmin i im sluzy, mi nie trudno. Mam przynajmniej komu
                      odsprzedac opakowanie ktore mi zostalo. Pozdrawiam wink
                  • 07.03.07, 13:21
                    ja rowniez mialam skutki uboczne na poczatku czasami wrecz koszmarnie sie
                    czulam mdlosci bol glowy... slowem mowiac to bylo okropne ale nie przerwalam
                    stosowania i juz wszystko jest ok i nie mam zadnych boli brzucha o ktorych tu
                    piszecie wrecz przeciwnie o wiele mniejsze bole menstruacyjnesmile
              • 26.01.06, 18:53
                "nie narzekam na nie,ale dlaczego boli mnie brzuch ??
                sama nie wiem czego to jest przyczyną... moze to jajniki, raz z lewej strony ,
                raz z prawej? czy ktos z Was ma takie dolegliwosci?"

Grunt to nie dać się zwariować. Też mam takie bóle - biorę pierwsze opakowanie.
                Generalnie miałam ostatnio zapalenie przydatków i każdy ból w dole brzucha
                wydaje się być nawrotem choroby (zwłaszcza że sprzyja ku temu nasza mroźna
                aura). Postanowiłam jednak poczekać - nie można wydawać opinii po pierwszym
                opakowaniu; obiektywne będzie poczekanie do trzeciego...
                • 27.01.06, 16:52
                  eh eh eh smiletyle sie naczytalam o tym yasminie ze jestem o krok od zrezygnowania
                  od brania go;/ czy jest w ogole ktos kto jest w pelni zadowolony??az sie boje
                  zaczynac jak sobie przypomne bole w klatce po diane 35 aaaaaa radzcie co robic
                  • 24.10.06, 14:24
                    Ja bioręyasmin już o.k 1,5roku,czuję się dobrze, nie przytyłam,ale piersi mnie
                    bolą przez pół cyklu, ale po innych (logest, microgynon)też mnie bolałay
                    (bardziej)no i są większe-tragedia.Mimo iż jestem świeżo upieczonąmężatkąnie
                    mam ochoty na seks.Właśnie dotałam pierwsze opakowanie trójfazowech tabletek
                    Triquilar- zobaczymy!
                  • 07.03.07, 13:28
                    hej! powiem ci ze ja tez chcialam stosowac diane 35 ale slyszalam ze sa okropne
                    a z reszta maja zastosowanie bardziej lecznicze niz antykoncepcyjne... ja
                    jestem zadowolona z yasmin i mam dla ciebie rade nie sugeruj sie innymi
                    dziewczynami bo tabletki antykoncepcyjne dziajaja na kazda kobiete inaczej
                    wszystko zalezy od organizmu poprostu poczekaj jeszczez tymi tabletkami i
                    zobaczysz czy bardziej ci sluza czy wrecz przeciwniewink i wtedy podejmiesz
                    decyzje... dla pocieszenia ja biore 8 opakowanie i jest gitsmile same +
                    • 10.04.07, 18:14
                      no wlasnie dziewczyny kazda z nas inaczej reaguje na tabletki, jak widzicie
                      opinie, nie ma idealnych, o kazdej z tabl ktos moze powiedziec cos zlego,
                      najlepiej samemu sprobowac. ja dostalam od mojego lekarza recepte na Yasmin i
                      zamierzam sprobowacsmile moze kiedys podziele sie tym jak one na mnie wplynely ale
                      napewno nie zamierzam sugerowac sie tym jakie skutki uboczne pojawily sie u
                      innychwink polowa je chwali a polowa jest przeciwna... zobaczymy jak bedzie u
                      mniewink pozdrawiam i zycze znalezienia tych najlepszych dla kazdej z wassmile
                  • 31.07.07, 15:29
                    ja jestem w pelni zadowolona biore 2,5 roku - zadnych zlych reakcji organizmu,
                    wrecz przeciwnie
    • 05.12.05, 12:55
      Dziewczyny, gdzie najtaniej w Poznaniu można kupić Yasmin?
      • 08.02.06, 14:35
        w aptece studenckiej na Słowianskiej chyba?
    • 05.12.05, 13:03
      Yasmin kosztuje ok. 33złotych w Aptece na ul. Konopackiej 22 (Praga Płn.)
      --
      Zdjęcia Córci:
      ♥♥♥
      Iga Aleksandra ur. 18.05.05
    • 07.12.05, 07:42
      jestem w połowie drugiego opakowania, czuje się rewelacyjnie, jest tylko jeden
      (wielki minus) biust mi się pomniejszył ( z małego B, na jeszcze mniejszy).
      zastanawiam się jak to jest - niektóre z was pisza o powiększeniu biustu a u
      mnie jest odwrotnie. Kiedy brałam Diane, miałam bardziej jędrne i większe
      piersi.
    • 07.12.05, 19:20
      Bioręte tabletki pierwszy miesiąc i nie czuję się po nich zbyt dobrze...
      Mdłośni, migrena itp
      • 07.03.07, 13:32
        to dlatego ze takie objawy pojawiaja sie przy pierwszym opakowaniu poczekaj az
        wszystko sie unormuje a jesli nie to skontaktuj sie z lekarzem... pozdrawiam
    • 07.12.05, 20:11
      Kupiłam dzisiaj Yasmin. Ulica Leszczynowa 14. Zapłaciłam 35,99.
    • 14.12.05, 21:42
      Dziewuszki jak to jest przy zmianie z harmonetu na yasmin? Chwilowo nie mam
      ulotki do Yasmin w domku... Ale tam jest chyba napisane że przy zmianie zaczyna
      się tak jak normalnie brało się pierwszą pigułkę czyli tego samego dnia co
      zawsze i że antykoncepcja jest zachowana. Tak jest prawda? Proszę o odpowiedz.
      Z góry dziękuję.
      • 15.12.05, 11:24
        dobra rada Norka, nei przechodz na Yasmin jesli chcesz sie w miare dobrze
        czuc!!!! Serio!!! Odradzam!!!!Wiekszosc dziewczyn po miesiacu zostawia Yasmin bo
        bardzo zle sie czuja, jesli nie czujesz sie tragicznei po Harmonecie nei
        zmieniaj go, jesli palisz zapomnij o Yasmin!!
        --
        ... sunshine ...
        • 15.12.05, 12:38
          Yyyy... Pale niestety... Wziełam już 3 tabletki. Narazie jest ok. Czuje się
          dobrze oprócz delikatnego bólu jajników pozatym tak jakbym miała jakąś kluchę w
          przełyku na wysokości klatki piersiowej. Po harmonecie było tragicznie. Non
          stop chciało mi się jeść, miała okropne zmiany nastroju, bolały mnie non stop
          jajniki, pozatym jakaś dziwna deprecha.
          A jak jest z tą ulotką o której pisałam wyżej. Wydaj mi się że jestem
          zabezpieczona odrazu i miałam zacząć tego samego dnia co zwykle. Chyba tak to
          było przy zmianie?
          • 15.12.05, 20:40
            Jesteś zabiezpieczona od razusmile
            Ja jutro wezmę pierwszą tabletkę i kurczę... trochę się stresuję... a raczej
            ciekawa jestem jak to będzie... Po Harmonecie miałam mały apetyt i trochę
            schudłam, ale odkąd rozpoczęłam tygodniową przerwę, jem za dwóch, obym biorąc
            Yasmin, nie miała takiego apetytu!
            No i też trochę popalam, niezbyt dużo, ale 2 papierosy dziennie to zawsze coś...
            Pozdrawiam ciepło!
            • 15.12.05, 22:57
              No już wiem frogola. Odzyskałam swoją ulotkę cudną. smile Ja już biorę Yasmin od
              poniedziałku czyli 4 dni. Jeść mi się nie chce, a po harmonecie to dosłownie po
              godzinie byłam znowu głodna i przytyłam może nie na wadze ale w brzuszek mi
              poszło od tego szamania. big_grin Ja popalam troszkę więcej. Nie będziesz mieć
              apetytu, nie możesz mieć bo nie pozwalam. Pozdrowionka gorące. Pa
              • 18.12.05, 13:41
                Biorę Yasmin trzeci dzień i czuję się bardzo dobrze. Wczoraj ino bolała mnie
                głowa, ale myślę, że był to efekt całonocnej imprezy smile
                Pozdrawiam ciepło!
                • 18.12.05, 16:38
                  a u mnie dziwnie... uncertain Bóle jajników i kłucie w klatce piersiowej tak jakby
                  nerwobóle... Nie wiem czy za dużo się naczytałam o Yasmin i jego skutkach
                  ubocznych czy naprawdę coś jest nie tak
                  • 18.12.05, 19:41
                    Nie lekceważ bólu w klatce piersiowej!!!!
                    Może to nic groźnego, może minie, ale lepiej się tym zawczasu zainteresować...
                    Nerwobóle są teoretycznie możliwe, ale może dobrze by było, gdyby osłuchał Cię
                    lekarz? Tak sobie tylko głośno myślę i gdybam....
                    A mierzyłaś sobie ciśnienie, masz taką możliwość?
                    Ja dziś zmierzyłam i mam książkowe (120/61), więc jestem, póki co, spokojna.

Pozdrawiam Cię ciepło i trzymaj się!
                    Oby wszystko było ok smile
                    • 20.12.05, 13:25
                      sluchacie mam takei male pytanko.. czytalam uwaznie ulotke... ale nei wiem po jakim czasie brania yasminu mozna juz sie kochac.../
                      • 20.12.05, 14:09
                        Hej. Frogola dzisiaj wybieram się do lekarza w związku z moimi dolegliwościami.
                        Dzisiaj przydażyła mi się nieciekawa rzecz... Serce zaczęło mi tak szybko bić
                        że myślałam że zaraz wyskoczy... indifferent Więc raczej nie wydaje mi się żebym sobie
                        to wymyśliła... Jestem przerażona. Wydaje mi się że to od pigułek, bo zaczeło
                        się to odkąd je biorę (nigdy wcześniej!). Moja pani doktor nawet ze mną wywiadu
                        nie zrobiła, a u mnie w rodzinie było bardzo dużo chorób serca (np. mój tata i
                        jego rodzice i siostra).
                        Boje się. Pozdrawiam.
                        • 20.12.05, 19:23
                          Ojej...
                          To faktycznie nieciekawa historia, prawdopodobnie lekarz zaleci odstawienie
                          tabletek, bo z układem krwionośnym nie ma żartów!!!!
                          Trzymam kciuki i nie bój się!!!!
                          Pozdrawiam ciepło!
                          • 20.12.05, 22:28
                            Cześć Kobitki!! Od czerwca stosuję Mercilon a są to moje pierwsze tabletki
                            anty. Niestety odczuwam mnóstwo skutków ubocznych a min. bóle głowy, agresję,
                            częstą depresję,zmiany nastrojów,ogólnie psycha mi siada.A co najgorsze!!!!!W
                            ciągu pół roku moja bardzo stabilna waga wzrosła o 7 kg!!!Czuję się strasznie,
                            zawsze narzekałam na swoją figurę ale teraz jest tragedia. Pomimo ćwiczenia,
                            diety, a nawet odrzucenia mięsa nie schudłam nic a wręcz przeciwnie przytyłam o
                            2 kg podczas odchudzania. Poprostu paranoja. Prócz tego moje piersi urosły z
                            małego B do dużego C. Zawsze chciałam by były trochę większe ale nie takim
                            kosztem! Na początku było świetnie,nawet schudłam. Owszem pojawiało się
                            krwawienie,mdłości oraz częste bóle głowy i brzucha, a także osłabienie i brak
                            energii życiowej. Przeszło... i było już tylko coraz gorzej. Myślałam, że
                            przejdzie ale... jest ŹLE!!! Proszę o pomoc, bo czytając opinie o YASMIN mam
                            mętlik w głowie. Co druga z Was pisze, że schudła (a tego pragnę
                            najbardziej),problemów z libido nie miałam nigdy (zawsze miałam ochotkę smile) ale
                            boję się tych wszystkich chorób. Please niech mi pomoże jakaś osoba, która na
                            prawdę długo stosuje Yasmin i miała wcześniej podobne problemy jak ja. Mam
                            depresję, stale jestem smutna, z wielkiej optymistki stałam się straszną
                            pesymistką. Nie mogę patrzeć na siebie, wiem, że zamulam ludzi. Nie potrafię
                            się otrząsnąć, czasem jestem tak zła, że zatłukłabym wszystkich dookoła... No i
                            mój ukochany. Wiem, że jak tak dalj ze mną będzie długo nie pociągnie....
                            Proszę o pomoc!!!!!!! Jestem załamana crying
                      • 21.12.05, 00:00
                        pani_mis napisała:

> sluchacie mam takei male pytanko.. czytalam uwaznie ulotke... ale nei wiem po j
                        > akim czasie brania yasminu mozna juz sie kochac.../

Po 3 miesiącach i 12 dniach.

Boszszszsz...

--
                        Kami
                        [po prostu Kami]
                        • 21.12.05, 15:39
                          Z tego co powiedział mi lekarz w zasadzie kilka godzin po wzieciu pierwszej
                          tabletki ale przeciez rzadko ktoś kocha sie podaczas okresu wiec po zażyciu
                          około 3-4( zależy od cyklu) tabletki juz skutecznie działają. To jest wypowiedz
                          mojego lekarza
                          • 24.12.05, 22:32
                            Wesołych Swiątwink Spełnienia marzeń miłych wrażeń dla wszystkich Pańwink)
                      • 22.12.06, 01:04
                        mam pytanie...czy przyjmowanie antybiotyku może spowodować brak okresu??
                  • 14.11.06, 20:03
                    Ja właśnie wczoraj przerwałam brać tabletki Yasmin . Odczuwałam dziwne kłucie w
                    klatce piersiowej i drętwienie ręki, do tego bóle głowe sad( nie do wytrzymania.
                    Tabletki Yasmin brałam 1,5 misiąca.
              • 07.01.06, 11:01
                z tym paleniem, to moj lekarz powiedzial, ze pod ZADNYM pozorem nie wolno mi
                palic. uslyszalam od niego: albo rzucasz palenie i dostajesz Yasmin, albo palisz
                i dostajesz plastry. na rzucanie nie mialam ochoty, wiec dostalam plastry. bylam
                z nich bardzo niezadowolona, wiec rzucilam palenie i wczoraj dostalam Yasmin.
                zaczne brac za dwa tygodnie, to zobacze. a na moje pytanie dlaczego tak
                kategorycznie nie wolno mi palic, uslyszalam w odpowiedzi, ze mnie szlag bardzo
                szybko trafi. nie mam powodow zeby mu nie wierzyc, wiec nie palesmilejaka by nie
                byla prawda, pluca sa mi zapewne wdzieczne w rownym stopniu jak domowy
                budzetsmilepozdrawiamsmile
                • 08.01.06, 23:29
                  Moja lekarka przeprowadziła szczegółowy wywiad ze mną i zleciła przeprowadzenie licznych badań. Z Waszych wypowiedzi wynika, że chyba chciała mnie zabić, przepisując mi yasmin ;]Palę, miałam problemy z wątrobą, w mojej rodzinie wszyscy zgodnie umierają na zawał...a mimo to wybrała mi te tabletki. Czuję się dobrze, nie zauważam żadnych niepokojących objawów, moje badania są w normie - trafnie dobrała mi lek. Myślę, że przesadne są niektóre opinie o yaminie, choć do każdego leku należy podchodzić sceptycznie i indywidualnie.
                  :]
                  mała dygresja do the_kami : mnie też nurtowały różne pytania, z Twojego punktu widzenia może i głupie, ale ktos kto pyta, jest głupce przez chwilę, ktoś kto nie pyta jest głupcem przez całe życie. Ulotka nie rozwiała wszytkich moich watpliwości, choć czytałam ją kilka razy. Obawy przez nieznanym są naturalne, wszystkie pytania w pełni uzasadnione i słuszne.

• 09.01.06, 11:42
                    agniecha32 napisała:

> mała dygresja do the_kami : mnie też nurtowały różne pytania, z Twojego punktu
                    > widzenia może i głupie, ale ktos kto pyta, jest głupce przez chwilę, ktoś kto
                    > nie pyta jest głupcem przez całe życie. Ulotka nie rozwiała wszytkich moich
                    > watpliwości, choć czytałam ją kilka razy. Obawy przez nieznanym są naturalne,
                    > wszystkie pytania w pełni uzasadnione i słuszne.

Nienienie... nie ma głupich pytań.
                    Natomiast nie do końca mądre jest ich zadawanie w sytuacji, gdy albo to samo
                    pytanie było zadane już fafnaście razy, i tyleż samo razy udzielono na nie
                    odpowiedzi, albo Google wypluwają odpowiedź natychmiast.
                    Nie chciałabym Cię urazić, ale takie zachowanie świadczy albo o lenistwie
                    pytającego, albo o braku szacunku do reszty użytkowników forum ('bo co z tego,
                    że pytano o to 10 razy w ostatnim miesiącu, ja też zapytam'), albo - przepraszam
                    - o braku pomyślunku.
                    Ale to nie jest tak, że _pytanie_jest_głupie_.

--
                    Kami
                    [czy ktoś chciałby kupić rodowodowego berneńczyka?]
                  • 25.07.06, 15:47
                    Całkowicie się z Tobą zgadzam! nie rozumiem Kami, ja czytałam ulotkę ze 3 razy
                    od deski do deski i nie wyczytałam tego co mnie najbardziej interesowało, jesli
                    ktoś pyta to znaczy,że jego zdrowie nie jest mu obojętne...i wyśmiewanie się z
                    osób,które po raz pierwszy biorą Yasmin uważam za troszkę niezrozumiane i
                    chamskie.Skoro Kami takie ma podejście do sprawy to niech odpowiada na
                    wszystkie pytania,a niech nie pisze tylko "Przeczytaj ulotke"
                    Pozdrawiamsmile
                    • 23.08.06, 15:22
                      Witam smile

Wiecie co jestem przerazona po czym co ja tutaj przeczytalam. Biore tabletki
                      anty juz od 2 lat najpierw bralam "novynette" a od 2 miesiecy biore "Yasmin" Na
                      samym poczatku czulam sie swietnie cieszylams ie takze z tego powodu ze schudne
                      gdyz przy "Novynette" przytylam 10 kilogramow. Ale po jakims czasie zaczely mnie
                      nerki bolec co chwile latam do WC. To jets nei dozniesienia. Na poczatku
                      myslalam ze moze mam nerki znowu chore ale nidopuszczalam do tego zeby sie
                      zaziembic wiec to nie mozliwe dopiero tutaj przeczytalam ze to jets jeden ze
                      skutkow brania tych tabletek!!! sad Po drugie wcale nie widze poprawy wagi waze
                      88kilo i czuje sie jak hipopotamuncertain Jezeli chodzi o wyglad to dokucza mi tylko
                      moj wielki brzuch i udasad zmora prawdziwasad Od dzis nie biore juz zadnych
                      tabletek przestaje z nimi na dobre. Wiecie co??? Chodzby nie wiem jakie bysmy
                      brali tabletki i tak bedziemy mialy jakies skutki wiec z tego wniosek ze zadne
                      nie sa dobre sad Jejku tak dziekuje dziewczynie na forum "Zdrowie Kobiety" ktor
                      ami podala ten watek bo inaczej daelj bym sie meczyla z tymi nerkami i
                      zastanawiala sie co jest nie tak sad

A propo ceny to u mnie we Wroclawiu w zaleznosci w jakiej aptece kosztuja od
                      35zl do 42,50zl uncertain

Drogie jak cholera i w dodatku starsznie niebezpieczneuncertain

pozdrawiam smile
              • 06.03.07, 12:09
                A ja już myślałam,że ja taki żarłok jestem,że co godzinę głodna!Przeklęte
                teblety i 10 kilo wagi extra! Zmianiłam na Yasmin miesiąc temu i mam
                nadzieję,że będzie OK.
                • 12.08.07, 09:37
                  Brałam yasmin ok.3miesięcy. musiałam je odstawić bo lekarz
                  stwierdził odwodnienie organizmu. A tak się cieszyłam, że chudnę po
                  tych tabletkach uncertain skończyło się niewesoło. Teraz biorę inne
                  tabletki i na szczęście ani nie chudnę ani nie tyję.
            • 07.03.07, 13:36
              nie to ze chce cie straszyc ale mnie tez wzrosl apetyt po yasmin;p ale spoko
              musisz ograniczac jedzenie ja przytylam po nich ale jak szybko przybralam ta
              wage tak szybko ja zrzucialm jedyne co mi po nije zostalo to troche wieksze
              piersiwink
          • 08.03.06, 19:37
            gdy ja zmienialam tabletki lekarka poradzila mi abym przez kilka dni
            zabezpieczala sie dodatkowo, bo nie wiadomo jak organizm zareaguje. wię lepiej
            przez kilka dni sie zabezpiecz pozdrawiam
            • 25.04.06, 23:24
              Witam!
              Mam watpliwosci po czytaniou tych (prawie) wsystkich postow. Ogolem zmieniam
              Diane na Yasmin, poniewaz po dianie choc cera lepsza to piersi boja baaaardzo
              baaardzo i plamienie-lecz to bym przezyla-najgorsze jest to ze mdleje...a to
              juz nie jest zabawne...Lekarka po moim marudzeniu zmienila mi lek na Yasmin,
              ale ja nie biore tego w celach anty, chodzi o PCO oraz owlosienie,
              tradzik...Czy ktoras z was ma moze doswiadczenia z diana i przjesciem na yasmin
              przy takowych wskazaniach co do zazywania tych preparatow? Oraz mam pytanie czy
              Yasmin ma takie samo dzialanie jak diana w sensie owlosienia i cery? Jak to sie
              ma do blokowania wydzielania meskich hormonow oraz nietolerancji insuliny?
              --
              << W zyciu wazne sa tylko chwile>>
              • 26.04.06, 10:52
                Ja właśnie też mam PCOS i po częśći również dlatego biorę te tabletki. Wcześniej
                brałam również Diane a Yasmin zażywam dwa tygodnie. Nie wiem czy zadziała na
                cerę bo też mam z nia problemy a co do owłosienia to z tym na szczęscie nie mam
                problemów. Mam nadzieję, że Yasmin pozytywnie zadziała na moją cerę.
                Pozdrawiam!
                • 26.04.06, 11:07
                  Mam jeszcze jedno pytanie drogie forumowiczki: jak to jest z tą suchością pochwy
                  itp. objawami? Czy rzeczywiście mogą być one wywołane przez Yasmin?
          • 29.05.06, 09:03
            Widzisz nie jestem Kobieta tylko zwyklym prostym facetem ale musze Ci powiedziec
            ze masz racje. Przechodzac z innych piksadelek na Yasminki musisz zaczac tego
            samego dnia co zwykle . Tak bylo w ulotce na 100% pozdrawiam
      • 06.03.07, 12:06
        Ja tak samo zmieniałam: z Harmonetu na asmin miesiąc temu. Pani ginekolog
        kazała mi brać Yasmine tak,jakbym zaczynała kolejne opakowanie Harmonetu, czyli
        od razu po przerwie 7-dniowej.A teraz skończyłam pierwsze opakowanie i qrde
        czekam na okres,który spóźnia mi się już dzień!!!
      • 07.03.07, 13:33
        tak bierzesz normlanie w pierwszym dniu okresu tak jak kazde tabletki
    • 09.01.06, 10:25
      Witam serdecznie!

Byłam dziś w aptece w celu zakupu kolejnego opakowania tabletek Yasmin. Ku
      mojemu zdziwieniu pani powiedziała, że Yasmin został wycofany z aptek, albowiem
      istnieje podejrzenie, że coś z nim jest nie tak.
      W innej aptece natomiast nie było problemów z kupieniem tych tabletek, a pani
      stwierdziła, że o żadnym wycofaniu nie słyszała.

Może wiecie coś więcej na ten temat?

Pozdrawiam!
      • 18.01.06, 11:09
        Każdy kto pisze o wycofaniu Yasmin mówi bardzo hipotetycznie...gzieś, może ,
        juz albo jeszcze nie. A co na to lekarze przepisujący te tabletki? Ja
        poprosiłam moja niemiecką znajomą, ktora jest farmaceutką i ma aptekę, o
        informację, jak to naprawdę jest z tą Yasmin na zachodzie. Sama uważam je za
        ok. Czuję sie dobrze po nich. Wczesniej brałam Dianę-tez na tradzik, ale byłam
        gruba jak balon, wiecznie niesczesliwa i wogóle...tragedia.Yasmin biorę od 2
        miesięcy. Skoro lekarka przepisała mi te tabletki to coś musi być nie tak z tym
        wycofaniem.
        • 20.04.06, 11:17
          Mieszkam w Anglii i Yasmin jest dostepny i nikt ie mowi o wycofaniu
          • 21.04.06, 19:53
            "Standardowe" pigułki anty powodują właśnie szybsze wydalanie potasu z
            organizmu i dlatego dochodzi tez do zatrzymywania wody. Często przy pigułkach
            anty poleca się branie asparginu (magnez plus potas). Yasmin powoduje inną
            gospodarkę potasową - i dzięki temu nie dochodzi do obrzęków i zatrzymywania
            wody w organizmie. Ibuprom i inne środki też mają jakiś tam wpływ (nie wiem
            dokąłdnie) na gospodarkę elektrolitami ( w tym potasem) i dlatego przy braniu
            ich i Yasminu może dojść chyba do zbyt dużego wydalania wody i dlatego należy
            uważać na przyjmowanie tych leków razem z drospirenonem.
            • 29.05.06, 09:08
              Masz troche racji dokladnie chodzi nie o potas tylko o jony sodu co do asparginu
              sie zgodze doskonale uzupelnia braki elektrolitowe, chociaz taniej i szybciej w
              dzialaniu jest robic mixa Sok pomidorowy i gastrolit bez recepty jest. To sod
              jest niezbednym regulatprem wydalania moczu a znim wypompowujemy sie najbadziej,
              Ibuprofen jest np. wlasnie w przyutaczanym przez producenta PIGÓŁ Ibuprom. Z
              reszta wszystkie Niesterydowe Leki Przeciw Zapalne (NLPZ) ich mechanizm
              dzialania opiera sie na odwadnianiu organizmu POZDRO
    • 09.01.06, 17:40
      wiec...
      biore 7 dzien 1sze opakowanie.
      od samego poczatku boli mnie biust.
      z mojego standardowego B mam na pewno C a do tego piersi sa jedrniejsze ale
      narazie bola.
      co do samopoczucia.
      delikatne mdlosci... ale znosne.
      najbardziej wkorza mnie skora sucha jak papier.
      zobaczymy co dalej. ostatnio dziwne rzeczy slchac o yasmine
      --
      :::dechuAnge:::
      • 29.05.06, 09:12
        Wlasnie skoro tutaj o suchej skurze proponuje profilaktycznie pic zawiesiny
        Gastrolitu (Multi komponent mineralny) bez recepty w kazdej aptece cena kolo
        10-12 zl. Stosuje sie go przyu lekkim odwodnieniu i utracuie elektrolitow zalecam
        nie zaszkodzi uwazajcie tylko na skakanie z tabletek na tabletki bo troche
        organizm Wasz nie wie jak na to reagowac zbyt gwaltowne zmiany gospodarki
        hormonalnej musi i znosic i przeprowadzac Chyba jestem tu jedynym facetem

• 10.01.06, 21:58
      hej! przejrzalam wszystkie wypowiedzi powyzej i nie zauwazylam, zeby
      ktorakoleiwek z dziewczyn uskarzala sie wlasnie na kandydoze. ja koncze wlasnie
      drugie opakowanie Yasmin i tak samo jak przy pierwszym, w drugiej polowie cyklu
      mam objawy kandydozy: osad i straszny swiad. dodam, ze mozliwosci zarazenia sie
      grzybkiem nie mialam, bo Yasmin biore leczniczo, nie jako antykoncepcje. dodam
      jeszze, ze wczesniej przez rok bralam Diane 35 i zadnych takich objawow nie
      bylo. jesli ktoras z Was tez to ma, prosze o wypowiedzi.
      • 11.01.06, 00:57
        Pigułki mogą sprzyjać grzybicy - ale z tego co wiem - niezależnie od rodzaju.
        Przy stałym = sztucznym! poziomie hormonów (pigułkowym) równowaga flory
        bakteryjnej pochwy zostaje zaburzona - jest za mało pałeczek kwasu mlekowego. A
        to jest bariera antygrzybicza. Stąd infekcje.

--
        Kami
        [czy ktoś chciałby kupić rodowodowego berneńczyka?]
        • 11.01.06, 18:31
          na szczescie tego nie mam...
          ale przedwczoraj doszlam do wniosku ze mam zapalenie pecherza...
          jednakze wyczytalam ze to moje kochane yasmine smile
          pedzi jak cholerasmile
          i moge pic litramibig_grinDD
          --
          • 12.01.06, 11:07
            Witam koleżanki!Własnie zaczełam 4 opakowanie yasmin i mogę powiedziec same
            pozytywy: okres bzebolesny z lekkim krwawieniem ,cera lepsza ,włosy sie mniej
            przetłuszczają , waga bez zmian ,super komfort psychiczny alee...... no
            wlasnie ale biust mi pęka w szwach niemal doganiam Pamele Anderson;-( Jestem
            niska ,szczupla i cycata teraz;-(.powiedzcie czy to czasowe czy juz mi tak
            zostanie.Pozdrawiam.Buziole
            • 12.01.06, 11:58
              aha... mialam duze B. teraz wylewam sie z C... uuuu
              poza tym dzis wybadalam b.niskie cisnienie... 86 na 56 ...ciekawe...
              jestem mloda kobieta... ale tak nisko...
              --
              • 13.01.06, 11:27
                do amaya007
                Koleżanko ja już młoda nie jestem mam 35 lat a isnienie tez niskie ale takie
                miłam od zawsze lepsze za niskie niż za wysokie.Amaya ile masz wzrostu jesli
                mogę wiedziec? bo biust taki jak ja hehee ale mnie to juz zaczyna wkurzac za
                duzy!!!!!.Buzka
                • 13.01.06, 20:40
                  koncze wlasnie 1 opakowanie Yasmin. Czuje sie swietnie. Zadnych skutkow
                  uboczynch, o ktorych piszecie. Faktem jest ze tabletki musza byc dobierane
                  indywidualnie po szczegolowych badaniach. Pozdrawiam.
                • 24.04.06, 14:43
                  Sa to moje pierwsze tab. anykoncepc., ogolnie dobrze sie czuje. Pani ginekolog
                  uprzedzila mnie ze przy pierwszym opakowaniu (koncze pierwsze) miesiaczka moze
                  trwac nawet 10 dni, natomiast u mnie wystepuje caly czas plamnienie - 18 dzien.
                  Czy ktoras z Was tak miala?
                  • 25.04.06, 17:57
                    Jak działa yasmin na cerę? Chodzi mi o te z Was, które miały wcześniej problemy.
                    Proszę o odpowiedź.
                    • 29.05.06, 09:20
                      Yasmin po prostu dziala na cere wygladza ja tzn. ma dzialanie przeciwtradzikowe
                      i przeciwłojotokowe to przez te hormonki ktore ma w sobie one odpowiadaja za
                      gospodarke chemiczna skory i wogle ble ble ale na 100% dziala na cere na plus
                  • 25.07.06, 21:02
                    u mnie występowało 3 tygodnie.
                    Pozdrawiam
            • 29.05.06, 09:17
              Obawiam sie ze stan Twojego biustu moze ulec zmianie. Ale nieznacznie nie wroci
              do poprzednich wymiarow ale troszeczke sie zmniejszy nie wiele stracisz od
              chwili obecnej (raczej big_grin)
      • 29.05.06, 09:14
        Ja niestety jako facet sie tu wypowiadam. Moze to dla Was krepujace akle kocham
        moja dziewczyne i chce o nia dbac i spotkalismy sie z takimi przypadkami
        jednostek chorobowych u wielu dziewczyn polowa z nich jeszcze nie wspolzyla
        lecza sie hormonami a nie bronia jak Ty smile
    • 12.01.06, 11:32
      przejrzałam Yasminowe wątki i mowa jest o wielu miastach,ale Poznania nie
      zauwazyłam.
      Napiszcie, gdzie kupujecie te pigułki i gdzie sa najtaniej.
      Zmieniam Diane na nie, wiec skok cenowy bedzie dośc duzysmile
      Lekarz mówil, ze ceny wahaja sie od 40-45 zł.

Może w EuroAptece bedzie taniej??
      • 08.04.06, 19:48
        Czytałam,że podobno Yasmin zwiększa poziom potasu w organizmie.Poza tym podobno
        nie należy długotrwale przyjmować leków rodzaju Ibuprom.Dlaczego?- tego nie wiem.
    • 12.01.06, 16:53
      Kończę drugie opakowanie.
      Mam tak suchą skórę, że potrafię podrapać się do krwi,

Mam apetyt jak koń, mogę ciągle jeść, przytyłam 2 kg.

i o co chodzi z tym wycofaniem yasmin? indifferent
      Chyba wrócę do mojej 'starej' jeanine..
      • 12.01.06, 17:59
        Zastanawiam sie , czy pozwalać chłopakowi zostac we mnie podczas wytrysku, czy
        lepiej nie... Co Wy na to... W sumie podczas samego stosunku tez przechodza
        plemniki w płynie ejakulacyjnym. Buziaki... Biore yasmin od 9 dni...mam sucha
        skórę, ale dla mnie to lepiej, bo miałam tragicznie przetłuszczoną...A poza tym
        czuję się dobrze...libido wzrosło mi do monstrualnych rozmiarów smile)
        • 13.01.06, 11:17
          Amaya007 witam koleżanke w niedoli dużgo biustu hehee ja podobnie jak ty milam
          b a teraz wylewam sie z C do tego jestem szczupla niska(160) i mam wrażenie ze
          tylko cycki u mnie widac ,ale ponoc faceci lubią wieksze hhaa.No cóż coś za cos
          chcemy miec komfort to musimy dzwigac te ,,bufory'' hahaa pozdrawiam
          • 13.01.06, 13:57
            i kazdego dnia jest ich wiecej... brrr... nie miescze sie w bolerko... z tym ze
            mam 175 wzrotu wiec tragedii nie ma.
            kurcze ale mdlosci mam.
            --
            • 13.01.06, 23:54
              Mi lekarz powiedział ze wycofują Yasmin. Wiecie co? ja już naprawdę nie wiem -
              biorąc pod uwagę ryzyko i skutki uboczne to najchętniej rzuciłabym te wszystkie
              tabletki w cholerę (mam miesiąc przerwy po Logescie i mam receptę na Cilest),
              ale mam 20 lat i nieunormowany okres!! więc sama nie wiem sad((
              • 14.01.06, 19:18
                Nic mi nie wiadomo o wycofaniu Yasminu... Ach te ploteczki. wink
                • 22.02.06, 13:20
                  Boirę Yasmin od lipca ub roku i czuję się świetnie. Co prawda ostatnio mam
                  nastrojr depresyjne ale nie wiem czy to hormony czy może zima.
                  • 29.05.06, 09:26
                    To glupie humory podejrzewam Dlatego ze nadmierrne stezenie hormonow
                    syntetycznych tych pigolowych zaburzaja wydzielanie np. Dopaminy i Serotoniny
                    dwuch hormonow radosci takich hormonow nagrody
                • 07.03.06, 09:32
                  W moim przypadku yasmin działał androgenicznie z czego bardzo się cieszę.Miałam
                  natomiast trochę skutków ubocznych i musiałam zrezygnować.Przeszłam na plastry i
                  póki co jest dobrze.
        • 29.05.06, 09:24
          Ale powiem Ci szczerze ze co do Twojego libido to bym sie nie cieszyl bo u wielu
          kobiet ktore przyjmuja Yasminki spada libido po odstawieniu badz przejsciu na
          inne piksy. Ale poczekaj musisz jeszcze kilka miesiecy je poprzyjmowac w siebie
          to sama zobaczysz zmiany.
      • 22.02.06, 22:03
        Wiesz co, ty lepiej przebadaj sie w kierunku tarczycy (TSH). Od tego ma sie
        sucha skore i sie tyje...

--
        Sumptus censum ne superet
    • 16.01.06, 08:59
      Czy cos o tym słyszałyscie, zeby miala takie działanie.
      Przejrzałam ulotke i nic takiego nie znalazłam.
      Do tej pory brałam Diane 35,ale powiedziałam lekarzowi, ze chciałabym cos
      delikatniejszego i przepisał mi Yasmin.
      Teraz sobie uświadomiłam, ze czyatałam o Jeanine ze ma działanie antyabndrogenne
      (słabsze od Diane ale jednak). O Yasmin nigdy czegos takiego nie czytałam i
      zastanwiam sie czy lekarzowi sie coś nei pokreciło (w końcu to tez ludziesmile
      • 16.01.06, 14:31
        Apteki w TESCO na ul.Długiej NIE POLECAM !!!! 48 zł!!! ..chyba nikt na tym forum nie zapłacił więcej... Ech, jakoś przeboleję, ale dzie we Wro jest najtaniej??
        Buziaczki.

W przyszłym tyg zaczynam 1 op. Wczesniej Triquilar, po którym myslałąm ze padnę na zawał serca albo głowa mi peknie z bólów migrenowych...
        • 17.01.06, 21:46
          najtaniej na placu św Macieja ok 30zł
    • 16.01.06, 14:17
      cholera, cz przy plamieniach w czasie pierwszego opakowania (14 dzien,
      plamienia baaaaaaaardzo delikatne... rozowe wrecz) moze bolec brzuch jak w
      czasie okresu? biore yasmine occzyiscie
      --
      • 25.01.06, 20:38
        mam ten sam problem. jestem w polowie pierwszego opakowania, ciagle mam
        plamienie i bola mnie jajniki. troche sie martwie. czy to przejdzie?
        • 16.03.06, 21:44
          nie martw sie - przy pierwszym opakowaniu tez tak mialam. przy kolejnych nic
          takiego nie mialo juz miejsca
      • 05.03.15, 23:06
        Po raz pierwszy miałam brać tabletki Yasmin, pewnego dnia zaczęłam krwawić, myśląc, że to miesiączka wzięłam pierwszą tabletkę. Następnego dnia rano, miesiączki nie było. Pozostał tylko brunatny śluz (dalej jest). Czy powinnam dalej brać Yasmin? Czy to jest możliwe, że mój okres tak zareagował na proszki? Jak u was wyglądał pierwszy okres z tabletkami?
        • 23.03.15, 12:57
          Stosując antykoncepcję hormonalną możesz również pomóc niepłodnym parom i oddać swoje komórki jajowe. Jeśli masz wiek 18-32 i chcesz pomóc wejdź w linka i dowiedz się więcej o zabiegu. Firma gwarantuje zruyczałtowany zwrot kosztów w kwocie 3000 zł i badania warte ok. 3500 zł!
          www.invicta.pl/1757/zostan_dawczynia_komorek_jajowych.html
        • 23.03.15, 12:57
          www.invicta.pl/1757/zostan_dawczynia_komorek_jajowych.html
    • 16.01.06, 19:30
      Przez prawie 8 lat brałam Minisiston. To były moje pierwsze i jedyne tabletki.
      Zero skutków ubocznych. Czułam się rewelacyjnie. Potem je odstawiłam bo
      chciałam zajść w ciążę. Udało mi się już w drugim cyklu. W styczniu ubiegłego
      roku urodziłam zdrową córeczkę. Ze względu na karmienie piersią biorę
      Cerazette. Ale właśnie dziś byłam u mojego gina po receptę, a ze względu na
      fakt, że mała odstawia się od cycka poprosiłam już o "normalne" tabsy. Kazał po
      skończeniu opakowania (za 4 dni) odstawić Cerazette i poczekać na okres bo do
      tej pory (od momentu zajścia w ciążę) jeszcze go nie miałam. Powiedział, że
      powinien się pojawić w przeciągu 7 dni. I jak się pojawi to mam zacząć brać
      właśnie Yasmin bo te tabsy mi przepisał. Mówił, że to pigułki nowej generacji i
      że wiele jego pacjentek je sobie chwali. Przeczytałam wszystko to, o czym tu
      napisałyście i naszło mnie wiele wątpliwości. Brać czy nie? A może pójść do
      niego raz jeszcze i poprosić o stary Minisiston? Bo co z tego, że stary skoro
      był dla mnie dobry? Co myślicie? Bo ja mam mętlik w głowie.

Asia mama LENY (27-01-2005)

A Lenka ma już...
      • 16.01.06, 22:36
        ja jestem mloda i glupia...
        i pewnie bedzie bojkottongue_out
        ale moim zdaniem...
        jesli nie palisz (!), rzadko chorujesz (leki przeciwzapalne a zatory) i nie
        chcesz przytyc...
        to jest to dobre rozw.
        aha... a jak masz tlusta skore, to wogole bedziesz miala raj
        bedzie sucha... jak u mnietongue_out ale mozna przezycsmile
        biust bardzo rosnie/// ponoc nie tylko mitongue_out
        pozdrawiam
        --
        • 17.01.06, 10:48
          Nie chcę żeby mi biust rosnął! I tak jest już duży. Przed ciążą miałam 70-75D,
          po ciąży w sumie jest taki sam, choć już nie taki jędrny niestety. I nie
          wyobrażam sobie żeby był większy! Jak to jest z tym biustem? Naprawdę po Yasmin
          rośnie?

Asia mama LENY (27-01-2005)

A Lenka ma już...
          • 17.01.06, 11:02
            to jest indywidualna sprawa.moze rosnac,moze nie rosnac.
            --
            forum o antykoncepcji
          • 21.01.06, 21:10
            oj rosnie, rosnie. Mi z C na D smile
            • 24.05.07, 14:45
              ja tam bym sie nie obrazila, gdyby mi urosl troche wink ale na razie nic - zazywam
              trzeci dzien, to moje pierwsze tabletki smile
        • 29.05.06, 09:46
          Dobra bierzecie pigulki antykonceopcyjne bo sa 3 w 1 jak szampon
          przeciwlupiezowy. Zastanowcie sie te leki maja PO 1 Zabezpieczac PO 2 Regulowac
          gospodarke hormonalna i calego ukladu wewnatrzwydzielniczego. A to ze ma
          substancje pomocnicze ktore powoduja nie wypadanie wlosow to wiecie co?? Ja bym
          na waszym miejscu kupowal najtansze pigulu a zainwestowal w dobre kosmetyki Loob
          na tlusta skure jakes srodki farmakologiczne ktore sa absorbantami to sie leczy.
          Nie trzeba brac lekow cudzikow to nie ma sensu
      • 16.01.06, 22:53
        Ja bym wzięła to, co sprawdzone.

--
        Kami
        [czy ktoś chciałby kupić rodowodowego berneńczyka?
        www.jasien.net/readarticle.php?article_id=7 ]
        • 17.01.06, 15:51
          Do mamy Lenkiwink
          głowa do góry nie wszystkim sie powieksza biust.Mi niestety tak i jest to moja
          zmora bo jestem niska ,szczupła a biust 75c wylewajacy sie .Jest to jedyny
          minus u mnie jesli chodzi o yasmin pozatym same zalety(jestem w polowie 4
          opakowania).pozdrawiam
          • 18.01.06, 11:13
            Jak to jest z tą ciążą przy tabletkach. Czy ewentualna wpadka wynika tylko z
            błędnego przyjmowania, czy poprostu totalnego pecha, ze jest się własnie tym
            1%? Ciekawa jestem ile dziewczyn miało taki przypadek, że brały regularnie, a
            mimo too...niespodzianka.
      • 29.05.06, 09:41
        Jestem facetem ale odpowiem Ci tak: Na Twoim miejscu nie testowalbym co raz to
        nowszych lekow skoro poprzednia generacja dziala na Ciebie dobrze, a na pewno
        nie dziala zle. Czego nie mozna powiedziec o Yasminkach sa zbyt krotko w obiegu
        publicznym. Nie wiadomo jakie niesie ze soba szkody po 3latach stosowania. Tak
        bylo z Lekiem CUDEM "Benzedryna" - tak sie nazywal handlowo (zwykly siarczek
        Amfetaminy) i tez bardzi szybciutko go wycofano z uzytku i ze spisow lekow chyba
        wiekszosci krajow. Ja bym zostal przy tym co Ci nie szkodzilo
    • 17.01.06, 16:50
      Witajcie,yasim to dla mnie tragedia. po 4 tabletce bole glowy, pomyslalam, ze
      dam rade, po 5 miałam straszne zawroty głowy, mdłości i bóle jakby ściskające
      czaszke. Raz
      wstałam do toalety i tak strasznie kręciło mi się w głowie, ściany
      wirowały, ze
      do łóżka wracałam na czworakach bo nie mogłam złapac pionu. Byłam
      przy tym
      zielona i spocona cała. Tabletki odstawiłam natychmiast. Dalej mam
      mdłości,
      bóle głowy i lekkie kołowanie w głowie. Minęło 5 dni od
      odstawienia pigułek a ja nadal źle się czuje. Internista kazal pilnie isc do
      neurologa, podejrzewal udar lub cos blisko tego. szok i strach, wiyzta po
      jutrze.
      pozdrawiam

• 17.01.06, 17:45
        Ten internista to konował.
        Przy podejrzeniu udaru powinnaś karetką zostać zawieziona na dyżur neurologiczny.
        Od udaru można umrzeć albo zostać 'warzywem' (przepraszam).
        To NIE SĄ żarty.

--
        Kami
        [czy ktoś chciałby kupić rodowodowego berneńczyka?
        www.jasien.net/readarticle.php?article_id=7 ]
        • 17.01.06, 21:55
          Jestem teraz przy grugim opakowaniu Yasmin. Pierwsze opakowanie to była dla
          mnie istna mordęga. Miałam bóle w klatce piersiowej, kłucie w sercu... Szok
          normalnie, byłam u lejkarki i powiedziała że to nie od pigułek... Mi się jednak
          wydaje inaczej... Pozatym, lekki ból jajników. Teraz biore drugie opakowanie, w
          sumie bóle w klatce były tylko do 2-3 tabletki później wszystko ustąpiło...
          (podczas 7dniowej przerw nie miałam bólu) Piersi rosną mi chyba dopiero przed
          okresem, tzn nie wiem prawde mówiąc, napewno przed okresem się wylewają z
          biustonosza. Ból piersi miałam już pod koniec drugiego tygodnia brania... W
          trakcie okresu ból ustąpił... Ale podobno to normalne... No i to chyba wszystko
          co chciałam napisać. smile Jestem zadowolona, apetyt taki sobie napewno mniejszy
          niż przy harmonecie. big_grin Pozdrawiam.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.