Dodaj do ulubionych

Księgarnie internetowe?

10.10.11, 15:14
Hej, od zawsze kupowałem książki w tradycyjnych księgarniach, ale ostatnio jak przeglądałem Internet to zauważyłem, że dokonując zakupu książek w Internecie można trochę zaoszczędzić. Czy to prawda? Jak tak, to gdzie przeważnie zamawiacie książki. Dzięki za info!
Obserwuj wątek
    • mutant12 Re: Księgarnie internetowe? 10.10.11, 16:32
      Ja kupuję w Empiku, bo można odbierać bez dopłaty w wybranej księgarni sieci, a ceny są nieco niższe niż podczas kupowania prosto z półki. Wada jest to, że czasem przesyłka długo idzie i podczas gdy w księgarni mieli już dostawę i książka normalnie sobie leży, tobie mówią, że twoja jeszcze nie doszła. Kupuję też w Albertusie, bo ma punkt odbioru w moim mieście, a ceny znośne. W ogóle wiele zależy od tego, czy dana księgarnia ma w Twoim mieście punkt odbioru, a w dużych miastach ma je coraz więcej. Kupowałam też pojedyncze książki w innych księgarniach, nie pamiętam jakich - jak akurat trafiłam na coś, co mnie interesowało, w dobrej cenie.
      --
      mutancik blog
      • mrukmrukmruk Re: Księgarnie internetowe? 14.10.11, 09:28
        Ja kupuję w wielu księgarniach, akurat tam gdzie zaproponują lepszą cenę czy promocję. Jeśli chodzi np. o książki naukowe, to korzystam tutaj z strony wydawnictwa Impuls, mają spoko ceny i dużo fajnych konkursów, między innymi na ich profilu facebookowym, mają teraz całkiem ciekawą aplikacją - można wylosować książkę.
      • mirek_em Re: Księgarnie internetowe? 26.03.12, 23:29
        Również Empik i również poprzez Internet z osobistym odbiorem w salonie - polecam.
        Natomiast jeżeli chodzi o audiobooki to zdecydowanie audioteka.pl

--
        codziennie jedna chwilka - myśli Mirka eM. kilka... www.mirekem.pl
    • boh-dan Re: Księgarnie internetowe? 28.12.11, 12:00
      Ostrzegam Was przed Księgarnią internetową Klio w Grodzisku Mazowieckim
      Obsługa jest po prostu koszmarna, arogancka i niekompetentna.
      W ogóle nie odpowiadają na maile, nie informują o statusie zamówienia. Na ich stronie pojawiają się w dostępnym asortymencie pozycje, których nie posiadają i nawet nie informują o tym.
      Muszę dopraszać się, by zwrócono mi pieniądze za książkę, której nie posiadają i nie będą mieć.
      Na żadne maile nie odpowiadają w ogóle. Jak się dzwoni, nikt nic nie wie i mówi, że oddzwonią. Jak się domyślacie, nikt nie oddzwania.
      Starszy Pan był mocno zdziwiony, ze domagam się zwrotu pieniędzy, ponadto był bardzo nieuprzejmy.
      Znam wiele księgarni internetowych, droższych lub tańszych, mniej lub bardziej sprawnie zorganizowanych, ale przed tą Was przestrzegam. Szkoda czasu i nerwów!
      • shiva772 Re: Księgarnie internetowe? 28.12.11, 14:22
        Jestem z Białegostoku i często kupuję w Selkarze - wtedy mam odbiór na miejscu, czasem kupuję w Dedalusie - jest o wiele, wiele taniej, podręczniki w sierpniu w Gandalfie. Często kupuję też w Weltbild.
        Księgarnie stacjonarne typu Empik.... to juz musi być ostateczność - drogo to raz, a dwa...nienawidzę takich bezdusznych gigantów z zasady (tak jak Danona albo McDonaldsa)
        --
        Purysto językowy! Piszę 60 słów na minutę i zdarzają mi się błędy. Rzeczowych nie popełniam ;)
    • replika78 Re: Księgarnie internetowe? 28.12.11, 20:52
      Od jakiegoś czasu korzystam z księgarni netowej wydawnictwa Nasza Księgarnia. Oczywiście nie tylko z tej, ale z niej często. Jerst naprawde dużo taniej. Dużo to znaczy np 30%. Tak kupiłam wszystkie trzy tomy Cukierni pod Amorem. zamiast 120 zł zapłaciłam 90.
      • Gość: ... Re: Księgarnie internetowe? IP: *.toya.net.pl 29.12.11, 00:18
        Kupuję głównie w Gandalfie i Matrasie. Zgadzam się z radą, żeby szukac tych księgarnii, które mają punkty odbioru w twoim mieście. Koszty przesyłki są czasem b. wysokie i bardziej opłaca się kupić książkę w zwykłek księgarnii. W Gandalfie wysyłają kurierem za darmo zamówienia powyżej 150 zł., w Matrasie nie pamiętam.
    • matt.cobosco Re: Księgarnie internetowe? 04.01.12, 23:50
      Książki zamawiam najczęściej na bonito.pl i odbieram w punkcie odbioru w Krakowie na Batorego. Korzystałem wcześniej z empik.com i merlin.pl, ale Bonito cenowo zdecydowanie najkorzystniejsze i często ma dużo ciekawych promocji. Na przełomie listopada i grudnia była bardzo fajna promocja mikołajowa, a teraz do końca stycznia trwa akcja "wielkie sprzątanie magazynu" i ponad 5 tys. książek (i to wcale nie szrot, którego nikt za darmo nie chce!) sprzedają po cenach obniżonych o 30-50%. Zamówiłem dwie, ale są i tacy, którzy się na ich profilu chwalą, że zamówili teraz czternaście książek:)
    • methinks Re: Księgarnie internetowe? 05.01.12, 11:06
      Kupuje glownie w oryginale (w sensie po angielsku, bo innymi jezykami sie nie posluguje). Kiedys kupowalem w Empiku, ale od jakiegos czasu przerzucilem sie na Bookcity.pl - maja potezny katalog ksiazek w akceptowalnych cenach (nizszych niz w empiku), wiekszosc trzeba oczywiscie sprowadzac, ale nie jest to specjalnie uciazliwe, kiedy kupuje sie na zapas. Ponadto ksiegarnie stacjonarna mam blisko domu, wiec nie place za przesylke, tylko odbieram u nich ;)
      • oczarowana_ulegloscia Re: Księgarnie internetowe? 14.01.12, 23:01
        Kupuję książki na Allegro - najtaniej i pewnie. Przykład ? Ostatnio kupiłam na Allegro książkę wydaną przez Reader's Digest pt. "Nasz przyroda. Rośliny i zwierzęta Europy". Zapłaciłam za nią 9,90 plus koszty wysyłki, które zminimalizowały się, ponieważ u tego samego sprzedawcy kupiłam kilkanaście książek. Dwa dni temu w księgarni widziałam dokładnie taką samą książkę, w takim samym stanie jak kupiona przeze mnie ( czyli nowa ) za 69,90 zł.
        Cena książki w księgarni była już po przecenie. Ten przykład mówi sam za siebie.
        Oprócz Allegro mam też "zaprzyjaźnioną" księgarnię i Pana Krzysztofa, który zawsze znajdzie to czego szukam i co chcę kupić, dodatkowo ze zniżką dla stałego klienta.
        Jest jeszcze jedna księgarnia, Matras, konkretnie Matras w moim mieście i Pani Kierownik, która dla stałych klientów również ma odpowiednie rabaty. Oto przykład: za książkę pt. "Coco Chanel. Legenda i życie" zapłaciłam 50,00 zł. Cena na okładce 69,90 zł.

Kupuję dziesiątki książek. Dużo. Bardzo dużo.
        Zatem z mojego doświadczenia polecić mogę Allegro i księgarnie, które mamy pod nosem, a do których często zaglądamy i których jesteśmy stałymi klientami - tam znajdą dla nas to coś, co zachęci nas do wydawania pieniędzy właśnie u nich.

A Empik o którym tutaj wspomina kilka osób ? Jak dla mnie drogo, drogo i jeszcze raz drogo. Ponadto - co dla mnie ważne - bezdusznie, bez wyrazu i bez tego czegoś co sprawia, że księgarnia to magiczne miejsce.

--
        strzeż mnie jak źrenicy oka, w cieniu Twych skrzydeł mnie ukryj...
    • Gość: fottom Re: Księgarnie internetowe? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.12, 11:43
      To zależy.
      Tradycyjne książki kupuję w buchmanie ale wyłącznie w księgarniach tradycyjnych. Na stronie mają trochę drożej.
      Dość sporo książek kupuję na targach książki (Kraków, Warszawa, Katowice)
      Trochę również na allegro, bo tam używki są tanie.

Jeśli chodzi o księgarnie internetowe to empik ponieważ mam odbiór na miejscu w salonie.

Książki w wersji elektronicznej które to przyznam ostatnio mnie zafascynowały kupuję na razie w księgarni poczytajto.pl ponieważ są bardzo tanie. Może nie są to topowe tytuły, ale z miłą chęcią polecę Wam kilka z nich. Wszystkich nie czytałem ale tak ze 20 już machnąłem.
      • Gość: Iza Re: Księgarnie internetowe? IP: *.dynamic.chello.pl 25.02.12, 17:27
        Ja przeważnie kupuję w merlinie, na allegro niestety już się przejechałam.. Książka, która mi przyszła była w opłakanym stanie. Szkoda kasy tylko.
        Od trzech miesięcy posiadam czytnik e-book'ów i również kupuję elektroniczne książki z poczytaj.to. Przyznam, że jestem zadowolona tym bardziej że książki są naprawdę w przystępnej cenie.
    • jadodka_89 Re: Księgarnie internetowe? 07.03.12, 12:53
      Ja polecam księgarnie Dedalus książki są bardzo tanie można kupić na miejscu albo zamówić. Ostatnio kupiłam tam dwie książki i zapłaciłam tylko 7,5 super sprawa :]
      _____
      bibliotekowy-swiat.blogspot.com/
      • matt.cobosco Re: Księgarnie internetowe? 07.03.12, 13:51
        O tak, Dedalus to rzeczywiście doskonałe miejsce do polowania na tanie a niezłe książki:) W Dedalusie stacjonarnym w Krakowie na Grodzkiej jest dużo więcej książek niż w internetowym. W zeszłym tygodniu kupiłem dwie książki: jedną za 8.50, drugą za 10 zł., a w empik.com są wystawione jedna za 31.99 a druga za 32.99.
      • methinks Re: Księgarnie internetowe? 24.09.15, 21:17
        To moja ulubiona księgarnia z książkami obcojęzycznymi. Mają bogaty katalog i bardzo fajne ceny. Swego czasu zamawiałem u nich na tyle dużo, że sami dali mi stałą zniżkę.

A jeśli chodzi o używane po angielsku, to najwięcej kupuję od niejakiego napirka z allegro. Też mają bardzo duży katalog - oczywiście nie wszystko, ale i tak robi wrażenie (mają np. sporo popularno-naukowych)
    • mika_p Re: Księgarnie internetowe? 16.03.12, 22:53
      Jeśli chodzi o książki dla dzieci, to regularnie zaglądam na stronę Naszej Księgarni, do działu "lekko uszkodzone". NK ma coraz szerszą ofertę dla dorosłych, więc polecam.
      Ksiązki, teoretycznie "lekko uszkodzone", zawsze przychodziły po prostu nowe, mimo że wypatrywałam tych uszkodzeń. Na ostatniej mogłabym się dopatrzeć leciutkich odbarwień tylnej strony czarnej okładki - ot, takiego, jakie powstałoby, gdybym osobiście przesunęła ksiazkę kilka razy po stole albo kilka razy wyjęła z półki. Dla mnie to nie jest kwestia, która w ogóle warto podnosić, więc regularnie zaglądam, co mozna kupić za pół czy ćwierć ceny okładkowej.

I w merlinie bywają fajne promocje. Stały klient ma duże zniżki na kosztach transportu, a ostatnio korzystałam z odbioru przez paczkomat, więc to były naprawdę niewielkie pieniądze i na ksiazkach wyszłam do przodu.

--
      Siedział uczepiony brzucha czarnego, który swoją ponurą urodą przypomina istnego diabła
    • pandem-onium Re: Księgarnie internetowe? 04.09.12, 13:12
      Poszperaj tutaj - www.kumiko.pl/
      Fajna księgarnia, przesympatyczni ludzie tam pracują, bez masowego podejścia do klientów tak jak w tych dużych księgarniach. Widać że im zależy, bo kontakt z klientem oceniam na szóstkę.

--
      Lelum Polelum
    • Gość: alusia Re: Księgarnie internetowe? IP: *.internetia.net.pl 25.08.13, 18:34
      jeśli ktoś ma działalność gospodarczą polecam hurtownię azymut.pl. Można zamawiać pojedyncze egzemplarze, przesyłka kurierska 15 zł jeśli zamówienie nie przekracza minimum logistycznego... ale ceny... bajka. Ale jest możliwość odbioru osobistego chyba w Warszawie i w magazynie w Strykowie. Ja nie korzystam, bo mam za daleko.

Ostatnio kupiłam np. "Życie przestępcze w przedwojennej Polsce" za 70 zł, w Empiki 109 zł oraz "1001 obrazów, które warto w życiu zobaczyć" za 85 zł, cena detaliczna 120 zł.
    • marxx Re: Księgarnie internetowe z wysylka za granice 07.10.15, 03:45

Hej
      Tak jak w temacie,.
      Nie wiem dlaczego ale po zalogowaniu sie na Merlina juz nie moge wprowadzic innego adresu niz polski a dotychczas bylo to mozliwe.
      Czy wiecie o jakiejkolwiek internetowej polskiej ksiegarni z wysylka w swiat i gdzie moglbym placic paypalem?
      dzieki
      • markac28 Re: Księgarnie internetowe? 16.10.15, 14:40
        Nieprzeczytane.pl, Znak, Tania książka, Gandalf, Świat Książki i inne internetowe, często są promocje typu -50%, -70% itp. nawet na nowości, przesyłka najczęściej darmowa lub symboliczne 0,99 zł i tak wychodzi zawsze taniej niż w matrasie czy empiku. Empik jest najdroższy z wszyskich księgarni nawet w promocji jest drożej, niż gdzie indziej w normalnej cenie
          • bondziorro Re: Księgarnie internetowe? 21.10.15, 11:44
            szkoda, ze w empiku jest drogo, numerem jeden jest zazwyczaj komercyjny i bezwartościowy chłam, a ich porażające promocje to jakieś kilka złotych obniżki ?> i to przeważnie przy zamówieniu internetowym z opcją odbioru stacjonarnie, wiem, bo kiedyś zamawiałam. ja juz od dawna nie kupuje w empiku, masakra
            • ewa_mialkowska Re: Księgarnie internetowe? 26.10.15, 17:15
              No właśnie - dawno nie kupowałaś. Jak mówiłam, często sama kupuję. Numer jeden to oczywiście kwestia gustu, ale przecież nikt nikomu nie każe tego kupować. Promocje akurat nie, nie kilka złotych - czasami rabaty są na więcej niż 50% ceny, czasami np. kupisz 3 książki w cenie 2... no to już porządna oszczędność :)
    • Gość: namer Re: Księgarnie internetowe? IP: *.play-internet.pl 19.10.15, 15:04
      Ja zamawiałem kilka razy książki z księgarni PWN:
      ksiegarnia.pwn.pl - nie ma tam jedynie książek edukacyjnych. Jest wiele książek do czytania oraz audiobookow w cenach lepszych niż w przypadku ksiegarni stacjonarnych tak więc można dzięki temu sporo zaoszczędzić. Warto jest zaglądać sobie do działu z promocjami bo jest tam jeszcze taniej. W zasadzie już nie zdarza mi się kupować książek w normalnej sugerowanej cenie rynkowej.Zawsze staram się szukać takich promocji. Zawsze jest to kilka złotych do przodu.
    • kazze Re: Księgarnie internetowe? 24.10.15, 22:48
      Chciałam oszczędzić na czasie, zamówić i podesłać kilka cienkich książek dla dzieci bezpośrednio za granicę (blisko, bo tylko do Czach) i empik naliczył mi opłatę pocztową 60 zł - prawie tyle, co wartość zamówienia.
      Znacie księgarnie ślące za granicę, ale w granicach rozsądku?
      Bonito blisko granicy, bo z Krakowa, ale nie śle :((
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka