Dodaj do ulubionych

Sagi rodzinne - Gutowska, Nurowska ...

20.11.12, 22:29
Mam ochotę na wciągającą sagę rodzinną. Czy ktoś z Was czytał może "Wiek samotności" (Panny i wdowy) Nurowskiej lub "Cukiernię pod Amorem " Gutowskiej? którą sagę wolicie? czy obie panie piszą podobnie? Mam jeszcze pytanie apropos Nurowskiej. Wyczytałam gdzieś, że Wiek samotności to poszerzona wersja Panien i wdów. Dlaczego w takim razie Panny i wdowy to wydanie 3 tomowe (a każdy tom ma prawie 400 stron) a Wiek samotności to wydanie 2 - tomowe i każdy tom ma też ok 400 stron? jak to możliwe , iż poszerzona wersja jest krótsza? czy Wiek samotności to faktycznie najlepsza z książek Nurowskiej? (bo czytałam takie opinie). Z góry dziękuję za odpowiedzi
Edytor zaawansowany
  • nika8811 21.11.12, 14:37
    "Panny i wdowy" uwielbiam, a "Wiek samotności" streszczenie tychże wdów. Gutowskiej nie czytałam więc nie wiem, ale Nurowska jak dla mnie wspaniała.Polecam również inne jej książki.
    --
    "Byt określa świadomość. A dobrobyt?"
    Konfucjusz.
  • Gość: dorrrotea28 IP: *.9.175.181.ng.pl 21.11.12, 15:36
    Wiek samotności to streszczenie wdów?
  • Gość: dorrrotea28 IP: *.9.175.181.ng.pl 21.11.12, 15:56
    Jeśli ktoś jest w posiadaniu 3 tomów Panien i wdów to prosiłabym o napisanie mi ostatniego zdania z trzeciego tomu. Ja jestem w posiadaniu Wieku samotności, więc porównam sobie, czy kończy się w tym samym momencie. Z góry dziękuję
  • nioma 22.11.12, 11:33
    Gutowską jestem zachwycona, "Cukiernia pod Amorem" jest napisana bardzo ciekawie, czyta się doskonale, z wielką ciekawością. Teraz czytałam pierwszy tom nowej serii "Róża z Wolskich", trzyma poziom, ciekawa ale trochę słabsza od "Amora"
    --
    ............
    Polonia Warszawa
  • Gość: dorrrotea28 IP: *.9.175.181.ng.pl 25.11.12, 21:04
    Naprawdę nikt z Was nie czytał Cukierni pod Amorem ani Panien i wdów?
  • nioma 26.11.12, 09:42
    Naprawdę nie przeczytałaś wypowiedzi w wątku?
    --
    ............
    Polonia Warszawa
  • Gość: dorrrotea28 IP: *.9.175.181.ng.pl 26.11.12, 15:55
    Oczywiście , że przeczytałam i dziękuję. Myślałam po prostu, że Cukiernia jest tak popularna, że tych wypowiedzi będzie więcej. A co do Cukierni, to narobiłaś mi smaka na tę sagę i już zamówiłam w księgarni internetowej;) Wszystkie 3 części są silnie ze sobą powiązane czy można czytać na raty i się nie pogubić? Która część podobała Ci się najbardziej? Pozdrawiam
  • nioma 27.11.12, 09:38
    Jak poszukasz na forum to był kiedyś duży watek o Amorze.
    Mi się podobały bardzo 2 pierwsze części, trzecia najmniej ale może dlatego, że dzieje się w XX wieku.
    Ja kupiłam hurtem całą sagę i czytałam jedną po drugiej. Na początku będziesz pewnie się parę razy cofac i wracać, zeby przypomnieć sobie kto jest kto ale potem juz wszystkich się zna i pamięta.
    Czyta się doskonale, historie, bohaterowie naprawdę wciągają, odkładasz książkę i myślisz o niej. Autorka stworzyła naprawdę wspaniały klimat. Odnajdziesz go też w "Róży z Wolskich", to historia jednej z bohaterek (pobocznych) Amora.
    Polecam, polecam, polecam :)

--
    ............
    Polonia Warszawa
  • donetta 27.11.12, 17:53
    Ja tez jestem pod urokiem tej sagi. Uwielbiam opowieści o ludziach rzuconych w wir historii, pokazanych tak po ludzku.

www.weltbild.pl/komplet-pozegnanie-z-ojczyzna-pod-sztandarem-milosci_p12388195.html
  • agulag76 27.11.12, 19:26
    Jeżeli chodzi o sagi to polecam Barbarę Rybałtowską
    www.sklep.gildia.pl/szukaj/seria/saga-barbary-rybaltowskiej
    niesamowite losy bohaterek, wciągająca historia

--
    http://lb4m.lilypie.com/IdZyp1.png http://lb3m.lilypie.com/s30Xp1.png
  • Gość: dorrrotea28 IP: *.9.175.181.ng.pl 27.11.12, 20:26
    Super, już się cieszę na lekturę. Mnie na początku przerażała ilość stron, bo czytam dość wolno, ale skoro saga tak wciąga, to się skuszę;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka