Dodaj do ulubionych

Murakami, moja miłość

22.02.14, 17:01
Jego książki są psychodeliczne-tak określiła je moja koleżanka, a ja gorąco polecam.Nikt tak nie pisze jak on, jego słowa są jak muzyka.Polecam:-)
Edytor zaawansowany
  • zwany_kiedys_drussem 24.02.14, 13:35
    Cóż, z miłością się podobno nie dyskutuje. :-) Lubię Murakamiego, chociaż niekiedy drażnią mnie jego udziwnienia fabularne, czy popadanie w sentymentalne tony. Rzeczywiście ma swój indywidualny styl, łatwo rozpoznawalny. Ale przyznam też, że trochę dziwią mnie jego coroczne wysokie notowania tuż przed wręczeniem Nagrody Nobla.

Ukłony,
    D.

--
    Blog o moim pisaniu
  • stella25b 24.02.14, 13:58
    Nie sadze aby Murakami zostal nagrodzony literackim noblem. Jego literacki kosmopolityzm urzeka masy czytelnikow i pewnie stad te coroczne wysokie notowania. Poki co napewno zasluzyl wlasnie dlatego na wpis do Ksiegi Guinessa.
  • Gość: Hanah IP: 195.187.108.* 24.02.14, 14:20
    Ja zaczełam od Kroniki Ptaka Nakręcacza...szczerze mówiąc- byłam w szoku jego wizjami:-) pokochałam bez pamięci:-))
  • aria.na 24.02.14, 16:06
    Ja zaliczyłam na razie "Bezbarwnego Tsukuru Tazaki..." . Czy mnie zachwycił? Tak sobie. Podoba mi się język (to też zasługa tłumacza) i styl. Książka wciąga, ale zbyt dużo nie wyjaśnionych sekretów. Podsumowując... na tak, z małym ale...
  • pavvka 24.02.14, 16:42
    Ale "Bezbarwny" IMO nie należy do najlepszych książek Murakamiego. Chociaż jeśli masz problem z niewyjaśnionymi sekretami, to nie wiem czy można Ci polecić jakąkolwiek jego książkę, bo to u niego b. typowe :)
    --
    "There's a word for people like that...No, I'm saying, there's a word and I don't know what it is. I'm not being fucking poetic."
  • aria.na 24.02.14, 17:09
    pavvka napisał:

Chociaż jeśli masz problem z niewyjaśnionymi sekretami, to nie wiem czy można Ci polecić ja
    > kąkolwiek jego książkę, bo to u niego b. typowe :)

Oczywiście wiem, że to typowe, ale to nie oznacza, iż ma mi się bezgranicznie podobać:)
    Mimo wszystko chciałabym wiedzieć, co było w woreczku lub kto zamordował Białą. Ale to też nie oznacza, że się totalnie zniechęciłam. Przecież napisałam, że jestem na tak;))
  • ame_belge34 25.02.14, 09:22
    Na razie przeczytałam tylko Kafkę nad morzem, fakt ksiązka świetna, pełna niedopowiedzeń, wizji. Kupiłam kolejną pozycję, sama jestem ciekawa czy wsiąknę jak tą pierwszą :)
    --
    Kobieta jest w połowie małą prawdą, w połowie małym kłamstwem, a w całości wielką niewiadomą!
  • mordka_mojego_kota 25.02.14, 11:35
    U mnie dlugo na pierwszym miejscu byla "Kronika ptaka Nakrecacza" ale po przeczytaniu "Przygody z owca" zeszla z piedestalu.
  • Gość: Hanah IP: 195.187.108.* 25.02.14, 13:31
    "Przygoda z owcą" była w porządku, ale wydaje mi się że jednak "Przygody ptaka Nakręcacza" to wyższa półka;-). Podziwiam ludzi, którzy mają takie wizje i potrafią je przelać (w tak wciągający sposób) na papier...szacun:-))
  • mordka_mojego_kota 25.02.14, 14:03
    "Przygoda z owca" to jego jedna z pierwszych ksiazek i jak wszystkie recenzje pisza, brak jej tej genialnosci pozniejszych jego dziel. Jednak mnie urzekla i to bardzo, ta mieszanka swiata realnego i tego nierzeczywistego, parapsychologicznego. I ten smutek na koncu. Jak on wspaniale wyrazil smutek w tej ksiazce. Dla mnie to przede wszystkim ksiazka o utraconej przyjazni, przerwanej przez smierc.
  • Gość: Hanah IP: 195.187.108.* 25.02.14, 15:09
    Bo w ogóle wizje Murakamiego są dla mnie niesamowite. W "ptaku nakręcaczu" pamietam że czytam, czytam i nagle...kot się znajduje:-) A ja już zupełnie zapomniałam o tym kocie:-)))) jak skończę to co czytam, to chyba sięgnę po "Bezbarwny Tsukuru Tazaki i lata jego pielgrzymstwa ".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka