Dodaj do ulubionych

Co dla nastolatki która zaczęła czytać?

17.07.18, 20:58
Córka lat 14 z początkiem wakacji odkryła przyjemność czytania :))). Czyta opowiadania na wattpadzie, demony, anioły stróże alkocholicy...... Czytanie zaczęło ją wciągać. Czyta jednak korzystając z telefonu. Polećcie proszę jakąś ciekawą pozycję dla nastolatki tamatyka hmmm..trudno powiedzieć. Coś życiowego, może śmiesznego, coś ze szkołą w tle... Nie koniecznie opasłe tomiszcze, żeby się dziewczę nie zrobiło.... Co czytają Wasze córki?
Edytor zaawansowany
  • wlazkotnaplot 17.07.18, 21:00
    Zaraziło, Zaraziło!!!
  • zona_mi 19.07.18, 17:21
    "Zraziło" jednak ;)

Książki Jacqueline Wilson proponuję, nie są grube, a niezłe i interesujące dla nastolatek.
    Seria o Loli Isabel Abedi.

No i tu pobuszuj:
    forum.gazeta.pl/forum/f,16375,Ksiazki_dzieciece_mlodziezowe.html
  • nchyb 18.07.18, 14:05
    Może cykl Nocna szkoła - Christi Daugherty. Tom pierwszy Wybrani, w sumie jest 5 tomów.
    z tego co wiem, nastolatki lubią tę serię.
  • zona_mi 19.07.18, 17:24
    Dla tego wieku pisze też Anna Łacina (Czynnik miłości jest dobry), Beata Ostrowicka, są niezłe książki Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk (13. Poprzeczna).
  • nchyb 25.07.18, 14:45
    A ja tak nieśmiało polecę jeszcze książki Agnieszki Gil - Herbata z jaśminem i Dziki szczaw :)

• zona_mi 01.08.18, 12:51
    Dlaczego nieśmiało? ;)
  • daria.roz 24.07.18, 22:13
    A może atramentowe serce? Tematyka jest dość szeroka, a książka to prawdziwa klasyka.
  • 5000lib 31.07.18, 13:49
    Może Fionavardzki Gobelin? I Yessabel (chyba taki ostatnia część cyklu nosi tytuł).
    Cykl Ziemiomorze (jest też w postaci audiobooków) tyle, że to lektura niespieszna, jeśli chcesz, to rzuć okiem tu o niej piszę: wp.me/p59KuC-Mm i wp.me/p59KuC-QW Jeśli jednak chcesz tomiszcze to polecam Lód Dukaja ( wp.me/p59KuC-zK ). Jeśli coś krótkiego to Ostatni wykład Pauscha, który także można zobaczyć na youtube. Annapurna góra kobiet, mnie się bardzo podobała ( wp.me/p59KuC-10d ) Czytam teraz biografię Artura Hajzera (Droga Słonia). Co do książek ze szkołą w tle, to oczywiście, Harry Potter, czy seria Rafała Kosika: Felix, Net i Nika, Może także baśniowa opowieść Przepowiednia dżokera? Daj proszę znać, czy coś wybrałaś.

--
    ---> Listy i (inne) brewerie: 5000lib.wordpress.com,do poczytania, do skomentowania, do zobaczenia! <---
  • lena2505 12.08.18, 14:09
    Polecam całą Jeżycjadę Małgorzaty Musierowicz...ale w wersji ksiązkowej...;-))
  • 5000lib 12.08.18, 14:22
    I Harrego Pottera.Książki, nie filmy, albo filmy po lekturze. No i może Lema?

--
    ---> Listy i (inne) brewerie: zapraszam do czytania i komentowania. Do zobaczenia <---
  • Gość: kate IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.08.18, 18:20
    Proponuję "Klasę Pani Czajki" i drugą część: "LOteria" - autorką jest bodajże Pani Piekarska. Pierwsza część o młodzieży gimnazjalnej druga opowiada o ich dalszych losach w liceum. Polecam też "Wielką samotność" - powieść o nastolatce na Alasce. Moja córka czyta serię książek o Percym Jacksonie.
  • belleb 12.08.18, 20:43
    Ja uważam, że potrzebne jest coś współczesnego, co trafia do współczesnych dzieci i młodzieży, a nie "nudy" z naszej młodości, więc seria Felix, Net i Nika jest ok, tyle, że książki dość grube, ale za to jest ich 14, więc jest co czytać jak się spodoba. Bardzo fajny jest kryminał "Tarantula, Klops i Herkules" Joanny Olech i nie jest gruby. Moja 12-latka jeszcze bardzo lubi Baśniobór (całą serię) - o nastolatkach, ale częściowo w baśniowej krainie i wkręciła się w książki o Eragonie Paolliniego, ale to pytanie, czy spodoba się córce fantastyka, która u nas króluje.
  • agisk 12.08.18, 21:18
    Harry Potter zawsze się sprawdzi :). Polecam też "Oko jelenia" Pilipiuka.
  • 5000lib 12.08.18, 21:33
    No to może Wiedzmin? Choć nie wiem, czy to nie dla starszych...

--
    ---> Listy i (inne) brewerie: do przeczytania,do skomentowania do zobaczenia, <---
  • longwayhome 12.08.18, 22:17
    Może dorzuć tam jeszcze David'a Mitchell'a ("Konstelacje" polecam szczególnie i wszystko inne też spoko), Neil'a Gaiman'a (szczególnie - "Księga Cmentarna", ale cała reszta też), podpisuję się również pod Feilxem, Net'em i Niką.
  • sabukan 13.08.18, 00:54
    A ja chciałbym zapytać czyja to wina, że dziewczyna dopiero w wieku 14 lat odkryła przyjemność czytania? Czyżby jej rodzice nie czytali jej bajek, kiedy była dzieckiem? I jeszcze takie rozbrajające pytanie: co powinna przeczytać? Odpowiedź jest taka, rodzice nie przeczytali chyba żadnej książki i są bezradni zupełnie wobec zachcianki podrośniętej pociechy.
  • belleb 13.08.18, 22:20
    różnie bywa, znam sporo przypadków nieczytających dzieci czytających rodziców - rodziców, którzy sami czytają i którzy czytali tym dzieciom, a dzieci teraz nie wezmą książki do ręki i koniec... Niestety nie ma więc reguły. Można zwiększać prawdopodobieństwo, ale pewności nie ma. A jak dziecko samo nie czyta to w końcu przestaje się nadążać za współczesnymi książkami dla młodzieży, rodzic zostaje na etapie książek dziecięcych i młodzieżowych raczej ze swojego okresu, które często nie są zbyt interesujące dla dziecka, zwłaszcza jeśli nie jest z gatunku tych, co czytają wszystko

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.