Dodaj do ulubionych

Poszukuję książkę

05.07.19, 16:15
Witam wszystkich. Zwracam się do was z prośbą o pomoc, ponieważ szukam książki, którą miałem i czytałem chyba z początkiem lat 80-tych. Nie mogę jej teraz znaleźć i nie pamiętam ani tytułu ani autora. Mam nadzieję, że ktoś z was też czytał tę książkę albo nawet ją jeszcze ma. Otóż historia rozpoczyna się tym;

" że na ziemi doszło do niespotykanego zjawiska, mianowicie był to deszcz spadających gwiazd. Cały świat obserwował nocne niebo i był zafascynowany tym zjawiskiem, Niestety następnego dnia okazało się że wszyscy obserwujący stracili wzrok a spadające gwiazdy to były zarodki mięsożernych roślin, które zaczęły się w błyskawicznym tempie rozprzestrzeniać. Niewidomi byli dla nich łatwym łupem. Na szczęście znalazły się osoby, tak jak bohater powieści, którzy musieli np. leżeć w łóżku i nie mogli obserwować zjawiska i tym samym nie stracili wzroku".

Tyle pamiętam i mam nadzieję, że ktoś wie więcej i zna tytuł bądź nazwisko autora tej powieści.

Miłego weekendu dla wszystkich.
Edytor zaawansowany
  • mircja 05.07.19, 23:36
    Mimo pewnych drobnych niezgodności w opisie (niebezpieczne rośliny nie spadły z nieba, tylko były wynikiem eksperymentu genetycznego, który wymknął się spod kontroli kiedy większość ludzi oślepła) wygląda mi to na "Dzień tryfidów" autorstwa Johna Wyndhama. Książki nie posiadam (była pożyczona), ale powinna być łatwa do zdobycia.
  • autumna 10.07.19, 14:41
    Opis zgadza się z fabułą filmu powstałego na podstawie tej książki - tam tryfidy istotnie spadły na ziemię wraz z deszczem meteorytów. Wersja książkowa była prawdopodobnie nieodpowiednia politycznie (tryfidy zostały wyhodowane w ZSRR, skąd rozprzestrzeniły się na cały świat po tym, jak samolot z wykradzionymi nasionami tryfidów został zestrzelony).

    --
    Mam poprzestawiane w piramidzie Masłowa.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka