Dodaj do ulubionych

Flaki z nietoperza (Manifest poetycki Akcji Alt...

IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 19.05.05, 17:12
Książki jeszcze nie czytałem, choć Naszość pamiętam z mojego liceum w
Poznaniu. Ale sądząc po skrótach - dowcipach ją reklamujących, to musi być
niezła jazda i kupię na pewno. Zresztą przeczytajcie sami:

CHWDP – Chwała Wam Dobrzy Poeci
POETA – Piszący Obrzydliwie Efekciarskie Tomiki Alkoholik
METAFORA – Mocno Elegancka Teoretycznie Adekwatna Forma Obicia Ryja
Adwersarzowi
LITERAT – Lubiący Intensywnie Tankować Egzaltowany Rozwydrzony Awanturniczy
Typek
NOBLISTA – Narcystyczny Opasły Bezpłciowy Literacki Impotent Skorumpowany
Tantiemami Akademii
MUZA – Mityczna Urocza Zawiana Anorektyczka
KONDOM – Kawałek Ogumienia Nachalnie Dzielący Od Muzy
SALON – Skupiający Alkoholików Literacki Ośrodek Narcystyczny
ORGIETKA – Obowiązkowy Rytuał Gestów i Emocji
Towarzyszący Kreowaniu Arcydzieła
SZCZUKA – Słowotok Zarozumiałej Chrypiącej Zołzy Uzupełniony Kwaśną Aparycją
PILCH – Pseudokibic Imponujący Laskom Chlaniem
JANION – Jelito Antylopy Napełnione Irytującym Oratorskim Nasieniem
NAGRODA NIKE – Nogi Arcybiskupa Gnieźnieńskiego Rozdeptujące Ołowiane Domki
Alkoholików Nurkujących i Kopiących Eurotunel
WIESZCZ – Wariat Inspirujący Emigrantów Swoimi Zdradzającymi Chorobę Zapiskami
MICKIEWICZ – Można Iść Coś Kupić i Elegancko Wypić i Cosik Zwrócić
PRUS – Podli Redemptoryści Ugotowali Satanistę
LITR – Ludowa Inspiracja Twórcy Rewolucyjnego
POECI – Piszczące Omlety Ekspansywnie Cieknące Ignorancją
RECENZENT – Ropuchowaty Eunuch Cukierkowatą Egzaltacją Nudzący Zdegustowanych
Ewentualnych Nielicznych Twórców
NOBEL – Nudny Obiektywnie Bubek Ewentualnie Lesba
WC – Wspaniała Czytelnia
ZLP – Związek Leni Pospolitych
BOMBA – Bardzo Oryginalny Merytorycznie Bezwartościowy Artykuł
FLAKI Z NIETOPERZA – Fantastyczna Literatura Awangardowa Konserwatywna i
Zaskakująca Niosąca Inteligentne Ekumeniczne Transcendentne Olśniewające
Przesłanie Epatujące Rozwartymi Zębami
Aligatora

Skopiowałem za www.zysk.com.pl/catalog/product_info.php?
products_id=1814
Edytor zaawansowany
  • Gość: ok IP: *.iry.warszawa.supermedia.pl 25.05.05, 12:07
    fajne to jest
  • Gość: XXX IP: *.echostar.pl 20.06.05, 22:40
    Ja już kupiłem.Dziwne to wszystko, ale w sumie jest o.k.!
  • Gość: Prawdziwy Polanin IP: *.icpnet.pl 25.06.05, 13:08
    To nie jest żadna alternatywa - to podróba!!!! Żydowsko-anarchistyczna Naszość
    podszywa się pod alternatywę i prawicę, a tak naprawdę są sponsorowani przez
    instytuty syjonistyczne (Sorosa i innych)!
  • Gość: Albert IP: *.icpnet.pl 26.06.05, 15:58
    To wszystko z powodu konfliktu Sorosa z Grzegorzem Kołodko. Dotacja fundancji Sorosa została przeznaczona na wypromowanie poniższego utworu z Flaków:

Piotr Lisiewicz

wiersz antyfeministyczny

kołodko
    ty idiotko
  • Gość: sergio IP: 209.43.25.* 17.09.05, 15:39
    Nigdy nie mów "na pewno"...
    Wiesz, życie jest jak jaskinia pełna nietoperzy - aby przejść przez nią, trzeba wdepnąć czasami we flaki.
  • Gość: Tom IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.05.05, 14:13
    Kupiłem "Flaki" na warszawskich targach książki i jestem pod wielkim wrażeniem.
    Wreszcie coś świeżego, prawdziwego. Pierwsze poetyckie wydarzenie od
    czasów "Brulionu"
  • dunder89 06.06.05, 20:23
    Też przyszło mi do głowy to porównanie...
  • Gość: KaWa IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 17.06.05, 09:39
  • Gość: Druid IP: *.icpnet.pl 18.06.05, 13:57
    Faktycznie najbliższe porownanie jakie nasunęło mi się po lekturze to Brulion z początku lat 90. Autorzy o najróżniejszych poglądach, których łączy swoista antysystemowość, przy czym za system uważają postkomunistyczną rzeczywistość. Do tego - jak w Brulionie - dużo prowokacji, swobody i zero krępacji, co powie poważny recenzent czytając pomiędzy poważnymi rzeczami poetycki wygłup. Krytyka salonów absolutnie szczera, nie obłudna i nie wymuszona. Do tego w całość ktoś włożył sporo wysiłku redakcyjnego, by czytało się płynnie, żeby powstawał jakiś ciąg myślowy, w którym ścierają się argumenty ideowe czy uczucia. Dałem sporo młodszej siostrze i przeczytała od deski do deski, co zdarza jej się rzadko:)
  • Gość: rektor IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 13:33
    O "Brulionie" nikt już nie pamięta. Dzisiaj poezji się nie czyta. Jest to
    gatunek zbyt "psychopatyczny", jak na dzisiejsze czasy.
  • dunder89 29.06.05, 18:51
    Prawda, ale może dlatego, że nikt podobnie niekowencjonalnych rzeczy nie pisze, a właściwie nie pisał, do czasu ukazania się Flaków? Dawni autorzy Brulionu albo wtopili się w swoje formacje ideowe, albo mniej lub bardziej udanie poszli w establiszment, albo zniknęli w swoich enklawach... Wydaje mi się, że w przypadku powstania czegoś autentycznego, a takim są niewątpliwie Flaki, znajdzie się też młody czytelnik, którego to wciągnie. Wśród młodzieży nie brak wszak wciąż jednostek szukających własnej niezależnej drogi...
  • Gość: Hanter IP: *.icpnet.pl 08.08.05, 16:21
    A Flaki to co? Nie wtopią się w zupę? Czy wypłyną z talerza i będą się taplać na obrzeżach stołu, szukając niezależnej przystani, aż nadejdzie chwila, gdy ścierka zetrze je z ceraty i pozostaną wspomnienia po ambitnych poetach. Ehhh....
  • Gość: Rawenka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.05, 15:34
    "Łączy nas przekonanie, że eleganccy powinni być kelnerzy i fryzjerzy a młodzi
    ludzie powinni byc alternatywni" - Jedno ze zdań z manifestu otwierającego
    książkę. Gdyby rzeczoną książke również kończył zdecydowanie lepiej byłoby dla
    większości produkujących sie tam flaków, o przepraszam, autorów, Twórców przez
    wielkie "T". TFU! Zbieranina grafomańskich wierszyków w stylu "ptaszek leci,
    słonko świeci" połączonych z pseudo anarchizującymi(?!) mini-formami, przykład:
    "Shazza Shazza
    Załóż glany
    Twój Kwaśniewski dziś nie przyjdzie
    Bo black metal dzisiaj gramy"
    Cudo. Jakis przekaz? Nie warto się tym zajmować, przecież stwierdzenie że
    jesteśmy "alternatywni" w pełni wystarcza a każdy kto jest przeciw,
    kto się czuje takimi dziełami pokrzywdzony estetycznie to zgred.
    Ja się czuję pokrzywdzona, moje poczucie estetyki dostało w mordę tymi za
    przeproszeniem alternatywnymi wierszami. Widać to już taki wiek.
    Tylko dziwna sprawa.
    Bo wiek mam bardzo do "Flaków" zbliżony.
    I piszcie sobie co chcecie, zachwycajcie się byle śmieciem.
    W DUPE Z TAKĄ ALTERNATYWA.
  • agadwornicka 05.06.05, 13:22
    Skąd to wiem? Bo sama polonistykę kończyłam i pamiętam, jaki typ "poczucia estetyki" zaszczepiają młodym polonistom niektórzy profesorowie. Mi we "Flakach" właśnie najbardziej spodobała się ich bezpretensjonalność. To, że obok wierszy autorów naprawdę dobrych gdy chodzi o formę (patrz Grzegorz Pietras) nie brak świetnych dowcipów i gier słownych nie zgłaszających pretensji do bycia wielką poezją, a trafnie opisujących rzeczywistość, jaką mamy dookoła. To naprawdę coś świeżego, ożywczego i inteligentnego. Więcej wnosi, niż nadęte dzieła przekonanych o swojej wielkości, a naprawdę nic nie mających do powiedzenia autorów, których zapewne uwielbiasz...

Co do wieku, to często mało znaczący wyznacznik. Znam 20-letnich staruszków i 70-latków rozumiejących młodość.
  • Gość: zdziwiona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.05, 17:21
    Absolwentka polonistyki pisze:
    <<Mi we "Flakach"...>>

To chyba jakieś eksternistyczne kursy korespondencyjne były;))
  • agadwornicka 05.06.05, 18:48
  • Gość: zdziwiona IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.05, 18:52
    Dziękuję "polonistko", ale już jestem po kawie;)))
  • Gość: Tom IP: *.icpnet.pl 05.06.05, 14:48
    Tekścik o Shazzie Kwaśniewskiej jak dla mnie super. Niechcący zachęciłaś mnie do zakupu:)
  • Gość: Stefan z Kurnika IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 10.08.05, 09:38
    Shazze lubiłem w latach '90 zeszłego wieku. Można powiedzieć nawet, że była
    moją idolką. Byłem na kilku jej koncertach, olśniła mnie, może nie tyle
    talentem muzycznym, co inteligencją i dystansem do własnej osoby, a także, co
    tu dużo mówić, urodą fizyczną.
    Dlatego cieszę się, że powstają o Niej wiersze - być może dzięki temu, jej
    postać zostanie utrwalona w pamięci przyszłych pokoleń.
  • Gość: Senator IP: *.oc.oc.cox.net 21.09.05, 20:36
    A czy jest coś we "Flakach" o nowszych piosenkarkach, typu Doda czy Jowita Wycisk?
    Np. "Doda, Doda, zrób nam loda" - to dobry wiersz by był, zresztą na meczach można było go usłyszeć.
  • Gość: Marian L. IP: *.ygpweb.aol.com 17.09.05, 18:30
    Święte słowa.
    Zresztą w obecnych czasach już chyba na nikim dojrzałym nie robią wrażenia słowa "alternatywa", "niezależność", bo to brzmi jak "śmieszność".
    Coś jest dobre, albo nie, ciekawe, albo grafomańskie.
    Po tym co tutaj przeczytałem, ta książka o brzydkim tytule, kojarzy się mi z kiepską grafomanią.
  • Gość: Kalafior IP: *.gazeta.pl / 83.206.45.* 19.09.05, 11:42
    To nie jest takie oczywiste. Poeci przedstawili pewien krój świata, i mają prawo do wizji trochę inaczej wyciętej, niż tradycyjny krawat z mundurkiem.
    Tak lekko popieram "Flakowców", bo są w miarę zabawni, a to jest plusem w czasach, jak to w czasach, tradycyjnie nieprzyjaznych dla zdrowia Kapitana Nerwosolka.
  • tombombadil2 05.06.05, 15:03
    Kupiłem wczoraj, żeby przekonać się, czy twórczość Naszości jest równie fajna jak happeningi. Jest. Na zachętę wklejam Wam manifest grupy. Moim zdaniem połączenie się ludzi o bardzo różnych poglądach, którzy wydali ten tomik to świetna sprawa.

MANIFEST

No i zaczęło się. Oto w wasze spokojne i dostatnie życie wkracza niczym huragan Akcja Alternatywna "Naszość" – pierwsza grupa poetycka IV Rzeczypospolitej. a to oznacza, że naprawdę macie pecha.

Macie pecha, bo nie jesteśmy z waszych salonów. Jesteśmy stąd. z podejrzanych zakątków i zakazanych knajp, do których nie odważylibyście się wejść bez waszych ochroniarzy. Niektóre z nich istnieją wciąż w realnej rzeczywistości. Inne zniknęły lub zmieniły się tak, że nie są już nasze, ale pozostawiły w nas swój trwały ślad.

Jesteśmy z poznańskiego Starego Rynku i Wzgórza Przemysława, spod opery, z Bazyla, dawnego Starego Browaru, Nietoperza, Pomyłki, Dąbrówki, Stajenki Pegaza, Algiza, Dzika, Déj vu. Także z krakowskiego Stilla, z warszawskiego Monte Negro, Nory, Pod Aniołem, Widok 10/10 i spod fontanny przy Placu na Rozdrożu, wrocławskiego Kalogródka i Madnessu, toruńskiego Pilona i Pod Aniołem, przemyskiego Wyrwigrosza. z naszych zlotów od Władysławowa i Sianożęt, przez Jankowo Dolne, po Bukowinę Tatrzańską, Zakopane i Poronin. z bunkrów Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego.

Nie podzielicie nas. Wywodzimy się ze studenckich akademików, z muzycznego undergroundu, ale także z piłkarskich stadionów i osiedlowych ławek. Z doświadczenia subkultur. Z miejsc, w których wyrastaliśmy i w których narastał nasz sprzeciw wobec was.

Tam przez lata powstawała nasza poezja, drukowana na łamach fanzinów, pisana wam na złość na czystej ścianie autobusu albo pomalowanym za duże pieniądze murze ważnej instytucji. Jest ona zapisem naszych myśli i przeżyć. Dojrzewała i doskonaliła się by dziś, po oddzieleniu ziarna od plew, po latach dyskusji i przemyśleń stać się spójną w swej różnorodności kontrpropozycją dla waszego świata – Flakami z nietoperza.

Miejsca, z których wyszliśmy, zbudowały trwały świat wartości, z którymi wyruszyliśmy w życie. Dlatego nie jesteśmy politykami, a mentalność i horyzonty klasy politycznej III RP budzą nasze zażenowanie.

Do tego, by obok przyrody, chuligaństwa, filozofii, wulgaryzmów, historii i alkoholu polskie sprawy pojawiły się w naszej poezji, zmusiliście nas wy. W jednym z pierwotnych plemion największą karą było przywiązanie żywego człowieka od rozkładającego się, śmierdzącego trupa. To los, jaki przeznaczyliście nam w szczególności tym, którzy wywodzą się z pierwszego pokoleniu dorastającego po 1989 roku. Komuna szczęśliwie zdechła, ale pozostaliście wy – rozkładający się trup PRL, który wciąż zaraża rosnący obok nowy, młody organizm. Sprzeciw wobec was to obowiązek oczywisty dla każdego młodego niezależnie myślącego człowieka.
    Wyznajemy różne światopoglądy, które w innych miejscach kuli ziemskiej stawiają ludzi po przeciwnych stronach barykady. Nie wpadliśmy w tę pułapkę. w kraju, w którym idee służą za ładnie wyglądającą fasadę dla brudnych interesów wkładającej różne kostiumy ideologiczne posttotalitarnej oligarchii, istnienie ideowych i myślących osób o odmiennych poglądach każdy z nas postrzega jako wartość.

Zdziwicie się, gdy wśród autorów Flaków z nietoperza znajdziecie konserwatystów i anarchistów, wyznawców myśli niepodległościowej i narodowodemokratycznej, liberałów i socjaldemokratów oraz osoby nieidentyfikujące się z żadną z ideologii. Łączy nas przekonanie, że eleganccy powinni być kelnerzy i fryzjerzy, a młodzi ludzie powinni być alternatywni. Nie jesteśmy z salonów i nie damy się im skorumpować. Jeśli salony uchylą nam drzwi, wykorzystamy to tylko po to, by wywołać w środku
    niesmaczną pijacką awanturę. Kariera, kasa, garnitur i miejsce w radzie nadzorczej – takie propozycje wzbudzą tylko nasz śmiech. Mamy o wiele większe ambicje.

Mylicie się, uważając nas za radykałów. Jesteśmy ludźmi o umiarkowanych poglądach, skłonnymi do dialogu z różnymi propozycjami ideowymi. Łączy nas radykalny sprzeciw wobec radykalnego zła, z którym dyskutować nie będziemy. Wobec was.

Bardzo myliliście się, gdy uwierzyliście, że nasze pokolenie wam nie zagrozi. Że jedynym doświadczeniem, które je ukształtuje będą durne i małe przeżycia bohaterów seriali "Klan" i "Złotopolscy". Myliliście się, licząc na to, że pierwsze roczniki nie wychowane w komunie nie podejmą wysiłku, by świat kształtować własnymi rękoma.

Wielu z nas łączą wspólne przeżycia. Doświadczenie nawiązującego do tradycji Pomarańczowej Alternatywy ulicznego happeningu, który równie celnie wyciąga dziś na światło dzienne absurdy surrealizmu postkomunistycznego, jak w latach osiemdziesiątych. absurdy surrealizmu socjalistycznego. Także wtedy, gdy surrealizm przybiera twarz promoskiewskiego populisty. Doświadczenie walki o pamięć o naszych rówieśnikach zamordowanych przez waszą milicję w czasach komunizmu. Doświadczenie radykalnego, samotnego sprzeciwu wobec największej zbrodni naszych czasów – holocaustu Czeczenii. Doświadczenie poparcia dla pomarańczowej rewolucji na Ukrainie.

Z Flakami z nietoperza nadchodzi nieubłaganie koniec waszego kłamstwa, zgodnie z którym skorumpowane, pełne samozachwytu salony są polską elitą. Nadchodzi koniec dyktatury Camorry z ulicy Ordynackiej oraz wszystkich jej mentalnych pasów, skrzyżowań i przecznic. Choćby Camorra ukryła się za swe ministerialne limuzyny, biznesowe bankiety, rektorskie togi, smokingi dyplomatów.

Nie mamy nic wspólnego z waszym systemem wartości. Ci, którym w życiu powiodło się lepiej, którzy zdobyli wiedzę i wykształcenie, mają obowiązek iść między tych, którym powiodło się gorzej. Taka była tradycja przedwojennej polskiej inteligencji. Zamknięcie się w salonie, traktowanie współobywateli nie jako braci, lecz jako elektoratu, który można ogłupiać w nieskończoność socjotechnicznymi zagrywkami, to zbrodnia, za którą wymierzymy wam surową karę.

Znamy was i wasze metody. Nasyłaliście na nas policje tajne, jawne i dwupłciowe, wytaczając nam dziesiątki procesów. Wyśmialiśmy was, bo to, co było niebezpieczne w PRL, w III RP powtórzyć się mogło już tylko jako farsa.
    Nie napinajcie waszych zwiotczałych esbeckich muskułów, bo jesteśmy stąd i znamy tu wszystkich. Więc lepiej od razu schowajcie się za wysokim murem w swoich posiadłościach na Mazurach.

To my będziemy Polską.
  • Gość: Adrew nie Gołota IP: *.icpnet.pl 07.06.05, 11:29
    Też piłem kiedyś obok fontanny przy Placu Na Rozdrożu. May wspólny rodowód ideowy:)
  • Gość: Anka IP: *.icpnet.pl 26.06.05, 22:52
    A ja chodziłam na pogoteki do Dąbrówki
  • dunder89 05.06.05, 21:07
    Dla dzieci od lat trzech

Kup mi mamo
    Klocki lego
    Zrobię sobie
    Czarzastego

Dla mnie mistrzostwo, w swojej kategorii oczywiście:)A jak chodzi o poważne teskty, to dla mnie zbiorek może wyrosnąć na manifest pokoleniowy. A że nie wszystkim będzie się podobał, to oczywiste, w końcu autorzy też co poniektórych nie oszczędzają:)
  • Gość: chce_wiedziec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.05, 08:34
    A kto jest autorem okładki?
  • Gość: Tom IP: *.icpnet.pl 06.06.05, 09:42
    zdaję się że:)
  • Gość: Tom IP: *.icpnet.pl 06.06.05, 09:42
    zdaję się że:)
  • Gość: chce_wiedziec IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.05, 12:17
    DDDDDDDDD

No, a tak serio, to kto?
  • dunder89 08.06.05, 21:24
    Jak wyczytałem u mnie autorem okładki jest Urszula Radziszewska, współpraca Grzegorz Paczowski
  • Gość: juz_wiem IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.05, 21:30
    Dzieki, Dunder:))
  • Gość: Krzysztof IP: *.echostar.pl 06.06.05, 22:03
    Kupiłem we wtorek na Wielkiej i jestem pod wrażeniem.Może rodzi nam się
    nowy "Skamander".Tak trzymać!!!
  • Gość: Babilon IP: *.icpnet.pl 07.06.05, 17:54
    Widziałem naklejki w mieście (Poznań), reklamujace te Flaki, na lampach,
    tramwajach - wandalizują znowu, łobuzy!
  • tombombadil2 07.06.05, 19:32
    Ja widziałem ich vlepki w tramwaju - że Flaki z nietoperza to "oficjalny kandydat do literckiej nagrody Nobla 2005" czy jakoś tak. Mają pomysły i zdrowie chłopaki!
  • agadwornicka 09.06.05, 07:22
    Dobre z tym Noblem! Ma dojścia w szwedzkiej akademii, tylko trzeba będzie zrobić małą zrzutę, żeby moje dojścia lepiej umotywować:)
  • Gość: Dzik IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.05, 19:05
    Przyglądając się laureatom z ostatnich lat nie wątpię, że w ten sposób rodzą
    się nobliści!
  • Gość: Poznaniak antyvlep IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 13:37
    Obok domu mam obklejony śmietnik, lampę i znak drogowy. Czy złożył już na was
    ktoś zawiadomienie na policję, za dewastowanie miasta?!
    Zresztą, jak to wygląda, reklamowanie "poezji" na smietniku... Buahahahhaa!!!
    Idioci!
  • Gość: Adam IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 17:57
    Masz oklejony śmietnik? Ze śmietnikami autorzy Flaków z nietoperza mieli kłopoty już w przeszłości. Wkleję Ci fragment życiorysu jednego z nich.

Witold Gładkij – ur. 1975. Historyk. W poznańskich mediach występował jako Pogromca Kanarów – od 1987 roku jeździ bez biletu autobusami i tramwajami. W 1997 r. przed teatrem na Champ Elysees w Paryżu obrzucił jajami prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego. Atak określony mianem terroryzmu nabiałowego był powodem sejmowej debaty o "zagrożeniach dla bezpieczeństwa państwa". "Nie widziałem prezydenta, gdyż człowiek ten jest niezbyt dużego wzrostu i zasłonił mi go śmietnik" – zeznał w prokuraturze.
  • Gość: Dmowski IP: *.echostar.pl 09.06.05, 16:12
    Naszość to prawdziwa prawica i patrioci!
  • Gość: King IP: *.icpnet.pl 20.06.05, 17:33
    Prawica to oni są tylko kawałkami jak wynika z manifestu...
  • Gość: Sandra IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.05, 19:08
    Jak dla mnie Flaki to absolutna rewelacja - autorzy patrzą ciekawie i
    nieschematycznie na świat, niezależnie. czy mowa jest o miłości, czy o
    polityce... Zresztą to się da wyczuć już po lekturze manifestu...
  • Gość: Kirsten IP: *.icpnet.pl 11.06.05, 12:03
    Mi też podoba się to, że o ile w jednych sprawach autorzywypowiadają się radykalnie, to w innych wiersze jakby dyskutują ze sobą, wzajemnie się uzupełniają. Mało takiej dyskusji w naszej codzienności...

Mi szczególnie spododbał sie ten wiersz:

Filip Rdesiński

Polak mały

Złamany przez tych co wiedzą najlepiej
    Wyprany z marzeń nadziei wolności
    Brnie w świat przed siebie bez potrzeb i planów
    Sformatowany odarty z godności

Jeśli go spotkasz gdzieś na ulicy
    Spójrz w jego mętne strachliwe oczy
    Być może swoje ujrzysz odbicie
    Być może jego śladami kroczysz
  • agadwornicka 12.06.05, 21:09
    Niestety prawdziwe
  • Gość: Kontencjon IP: *.icpnet.pl 14.06.05, 18:38
    Mnie też się te Flaki nie podobają. Widziałem dzisiaj w księgarni. Jeden
    rysunek może fajny, a reszta do niczego sie nie nadaje. Ble!
  • agadwornicka 14.06.05, 22:06
    Dla mnie rysunki "Mitologia hooligańska" są rewelacyjne, choć zdaję sobie sprawę, że trafiają do osób o określonym, absurdalnym poczuciu humoru. I dla wielu moich znajomych już są czymś kultowym.
  • Gość: Kirsten IP: *.icpnet.pl 15.06.05, 17:44
    Dla mnie też rysunki to absolutna rewelacja - niełopatologicznie, dowcipnie, spostrzegawczo komentują zjawisko kibolstwa i to, ile z takiego kibola jest w każdym z nas - złego i dobrego... Zero drętwoty, pouczania czy kreowania się w stylu "ja wielki artysta opiszę teraz ciebie, mały człowieczku". Super!
  • Gość: Sandra IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 16.06.05, 12:35
    Sama zostałam pseudokibicem Paczkowa Siekierki:) Swoją drogą skąd facet wziął
    nazwy tych klubów? Ale wrzuciłma w wyszukiwarke i istnieją naprawdę!
  • tombombadil2 19.06.05, 11:45
    Okładka też jest z pewnością mocną stroną tomika
  • Gość: antyflak IP: *.icpnet.pl 21.06.05, 22:40
    Ta czerwona sraczka (okładka)?
  • Gość: wszystkowiedzacy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.06.05, 22:44
    A czy Wy wiecie, ze autorka tej okladki jest nasza forumowa kolezanka??
  • Gość: Sandra IP: *.icpnet.pl 22.06.05, 16:05
    Że która?
  • Gość: hyhnar lekko cham IP: *.icpnet.pl 22.06.05, 17:31
    Jeżeli jest tak ładna, jak okładka, którą popełniła, to lepiej niech się nie
    wychyla.
  • dunder89 23.06.05, 07:46
    Z pomysłem. Postleninowski kraj postawiony na głowie jak nietoperz:)
  • Gość: Pytalski IP: *.icpnet.pl 10.08.05, 14:21
    Super... to słowo dzisiaj tak nadużywane...
    Takie wyświechtane...
    Zupełnie nie pasujące do poezji...
    Nie lepiej użyć wyrażenia 'Repus'?

To przywodzi na myśl starożytną filozofię, a w gruncie rzeczy jest tylko skromną odwrotnością systemu słowa...
  • Gość: K IP: *.echostar.pl 23.06.05, 08:54
    Przecież "Flaki z nietoperza" wogóle nie pasują do lini Gazety Wyborczej, więc
    dlaczego oni ten tomik sprzedają?
  • Gość: radek Wiśniewski IP: 156.17.253.* 23.06.05, 09:35
    dziekuję za wyczerpujące informacje, oszczedziłem pare zlotych i wiele
    bezcennego czasu.
  • Gość: Moset IP: *.icpnet.pl 23.06.05, 10:58
    Byłem w księgarni, widziałem i duchowo wymiotowałem. Co to ma być?
    Groch z kapustą, nie wiadomo o co chodzi.
    Poza tym, tego sie nie da czytać, przesiaknięte agresją i chamstwem, czy wy w
    ogóle wiecie, co to jest poezja????!!?
  • Gość: Adam, fan Flaków IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.05, 16:13
    Zwymiotowałeś tą przesłodzoną papkę, którą przez lata Cię karmiono tłumacząc,
    że to poezja. Powinno Ci się zrobić lepiej. Teraz nadchodzą Flaki z nietoperza -
    KONIEC GRZECZNEJ POEZJI. Odtąd świat nie będzie już taki sam:)
  • Gość: Marzeta IP: *.icpnet.pl 05.08.05, 21:03
    Nie rozumiem tej recenzji.
    To w końcu "Flaki" są smaczne czy nie?
  • Gość: Rympałek IP: *.icpnet.pl 26.06.05, 11:57
    Nie jestem może takim znawcą pozezji jak niektóryz ze stałych bywalców tego forum, a Flaki z nietoperza kupiłem, bo wśród autorów jest mój kumpel z podstawówki. Jak chodzi o "groch z kapustą", to moim zdaniem na tym m. in. polega niezwykłość tomika. To się czyta właśnie z powodu mieszaniny ciekawych autorów i z powodu tego, że pomiedzy czymś bardziej ambitnym są świetne drobiazgi, jak mój ulubiony (może z racji na poznańskie przegięcie):

Tomasz Jendrasiak

Opowieść ornitologa

Widziałem Jana cień
    To doktor Kulczyk sęp
  • Gość: Adam, fan Flaków IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.05, 16:15
    Co tłumaczy jego negatywny stosunek do Flaków z nietoperza. Gustuje w nieco
    innych tekstach:)
  • Gość: Seba IP: *.icpnet.pl 24.06.05, 20:05
    "Flaki z nietoperza" to dno.
  • Gość: Kirsten IP: *.icpnet.pl 25.06.05, 14:47
    Dno? Odpowiem ci fragmentem jednego moich ulubionych wierszy we Flakach - "Przesłanie" Adama Bulmańskiego. Ty i tak nie zrozumiesz, ale może spodoba się innym:

Milcz
    A zaatakują Cię słowa bezstronne
    Szybkolecące strzały z trucizną w grocie
    Pytania retoryczne o skąpej sile rażenia
    Bądź
    A znikniesz szybko z map życia
    Zapomną o twoim królestwie
    Nim znajdziesz sens swojej egzystencji

Ręce chwytają, lecz dziś nie uchwycą
    Dotykasz, dotykam – lecz czego?
    Śmierci? Dna? Przyszłości? Odpowiedzi?
    Tak wiele brakuje, by byt człowieka
    Mógł być sposobem na życie
    Marzenia odbywają zasadniczą służbę życiową
    Gdy już odbędą, wrócą zdemoralizowane
    Zdematerializowane i zdenominowane
  • Gość: Seba IP: *.icpnet.pl 26.06.05, 15:55
    Nie mam zamiaru milczeć. Zdania nie zmieniam. Dla mnie to grafomania ludków,
    którym się wydaje, że jak będą głośni, to od razu staną się jakimiś wielkimi
    artystami.
    Artystów namaszcza Bóg i jest ich naprawdę niewielu - i nie potrzebują
    histerycznej reklamy, aby zostać dostrzezonym. Sztuka broni sie sama.
  • Gość: Kirsten IP: *.icpnet.pl 26.06.05, 16:12
    Być może się mylę, ale podejrzewam, że przemawia przez Ciebie kompleks artysty, który nie umiał dotrzeć do swoich odbiorców. Znakomite i dojrzałe wiersze Grzegorza Pietrasa, Adama Bulańskiego, Filipa Rdesińskiego - grafomanią? Naprawdę masz niewielkie pojęcie o poezji. Grafomania we Flakach oczywiście jest, jako swego rodzaju środek artystyczny czy dokument życia społecznego, którym bawią się autorzy i inteligentny czytelnik dostrzega to od razu. Pretensje, że autorzy Flaków potrafili dotrzeć do swojego czytelnika i ich tomik znika z księgarń błyskawicznie wydają się być chybione. Nkit nie zabrania Ci zrobić tego samego.
  • dunder89 26.06.05, 20:41
    Hej, zauważyliście płatny link nad forum? Wydawnictwo www.albertus.pl sprzedaje Flaki ze zniżką. Na głównej stronie mają fajny wierszyk "Olek Kwaśniewski czyta paryską Kulturę". Moim zdaniem jeden z lepszych satyrycznych utworków w tomiku
  • Gość: Kirsten IP: *.icpnet.pl 26.06.05, 21:32
    To szczególnie fajne:

I zamiast na dziouchy biegać
    Do jakieś pobliskiej wioski
    "Kulturę" czytał namiętnie
    Z Siwcem i Robkiem Kwiatkowskim
  • Gość: Seba IP: *.icpnet.pl 27.06.05, 13:15
    To jest manifest polityczny, a nie poetycki.
    Jak już nikt nie będzie pamiętał, kto to Kwiatowski czy Siwek, to o tej "poezji" pies z kulawą nogą się nie wypowie, utonie gdzieś pod stertą taniej książki w antykwariacie za 50groszy,a i może tam nie będą jej chcieli.
  • Gość: Kirsten IP: *.icpnet.pl 28.06.05, 00:30
    Ten akurat wiersz to satyra i tyle. Co najmniej połowa znanych polskich poetów pisała też satyryczne wierszyki, pełne aluzji do współczesnej rzeczywistości, zresztą świetne - patrz Gałczyński czy Łobodowski. Obok nich pisali też rzeczy ponadczasowe i poważne. I jedne, i drugie są potrzebne, każde w swojej kategorii. Tych ponadczasowych i poważnych też we Flakach z nietoperza nie brakuje!
  • Gość: Ola IP: *.icpnet.pl 28.06.05, 09:08
    Beeeeeznadziejna książka...
  • tombombadil2 28.06.05, 11:37
    Ola, czy Ty się aby nie nazywasz Kwaśniewska, córka Jolanty i Aleksandra? tylko w ten sposób mogę sobie wytłumaczyć Twój wysoce merytoryczny i niezwykłą elokwencją uzasadniony sąd:)
  • Gość: C+ IP: 216.194.26.* 15.09.05, 10:28
    A jakieś wiersze o Cimoszewiczu się szykują?
  • Gość: Niepoprawny IP: *.pool8535.interbusiness.it 17.09.05, 09:48
    A jak dojdzie do władzy nowa opcja polityczna (prawdopodobnie prawicowa), i przez przypadek, jakiś czas potem, wydacie "Flaki 2", to czy w tym nowym tomie będą zawarte wiersze satyryczne o nowej władzy?
    Bo jeśli tylko krytykujecie postkomunistów, to jesteście hipokrytami na usługach czarno-narodowej mafii, a nie jakąś niezależną alternatywą.
  • Gość: Mataflaka IP: *.icpnet.pl 28.06.05, 17:57
    Fajne to, kurde flak:) Pisałem kiedyś trochę wierszy jako małolat, potem mi przeszło, ale jeśli autorzy przewidują następny tomik, to chętnie podrzucę trochę wierszy - starych, a może i coś nowego wymyślę?
  • Gość: Seba IP: *.icpnet.pl 28.06.05, 18:32
    Wątpie, aby po takiej porazce, jak "Flaki 1", ukazały się "Flaki 2", hehe.
  • Gość: Zdziwiony Bronek IP: *.icpnet.pl 13.07.05, 16:23
    Znajomy był w ksiegarni, gdzie można przeglądać swobodnie ksiązki i przegladnal sobie flaki z 'Nietoperza'. Był tylko jeden egzemplarz i miał wydartych kilka kartek w środku. Zgłosił to sprzedawcy, a sprzedawca chyba zgłosił to policji.
  • Gość: Zdziwiony zdziwien IP: *.icpnet.pl 14.07.05, 18:17
    Taaaak??? A mój znajomy był w rzeźniku i znalazł flaki, spytał się, czy są z nietoperza, odpowiedź dostał: - Oczywiście!
    Ale jak już spytał się o skrzydełko z nietoperza, to dostał surową odpowiedź:
    - Zjedli!
  • Gość: Antenton bez Anten IP: *.icpnet.pl 15.07.05, 08:42
    Wiecie co? Ja sobie tak myślę. Rano flaki, w południe flaki, na kolacje flaki, a na północ jedziemy do Zaniemyśla!
  • Gość: poznaniak IP: *.icpnet.pl 28.06.05, 22:00
    Mieszkam w Poznaniu i jakies barany wykleily mi klatki schodowe naklejkami
    Flaki z nietoperza. Jak ktos was pozwie do Sadu za niszczenie mienia, to wam
    sie ode chce smarkowania, banda przerosnietych gowniarzy!
  • Gość: Kirsten IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 11:31
    Z manifestu otwierającego tomik:

Znamy was i wasze metody. Nasyłaliście na nas policje tajne, jawne i dwupłciowe, wytaczając nam dziesiątki procesów. Wyśmialiśmy was, bo to, co było niebezpieczne w PRL, w III RP powtórzyć się mogło już tylko jako farsa.
    Nie napinajcie waszych zwiotczałych esbeckich muskułów, bo jesteśmy stąd i znamy tu wszystkich. Więc lepiej od razu schowajcie się za wysokim murem w swoich posiadłościach na Mazurach.
    To my będziemy Polską.
  • Gość: dorotka IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 11:11
    Wulgarny tytuł.
  • agadwornicka 29.06.05, 11:35
    Koniec grzecznej poezji:)
  • Gość: Seba IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 11:53
    Agato Dwornicka - ty należysz do autorów Flaków? Bo tak się angazujesz, jakbys
    nalezala. Jesli tak, to tez rozklejasz te nalepki promocyjne? Jesli ta, to
    schrzaniaj mi z osiedla z tymi nalepkami! Jeszcze raz zobacze obklejona klatke
    schodowa, albo okolice, to nie recze za sienbie i jak ktoregos flaka na tym
    przylapie, to rzeczywiscie z niego flaki zostana!!!
    Precz z naszoscia!!!
    Precz z naszoscia!!!
    Precz z naszoscia!!!!!!!
    Precz z glupkami!!!!!!!!!
  • agadwornicka 29.06.05, 16:08
    Załatwię sobie naklejki i nakleję Ci na czole kolego z młodzieżówki SLD. Do autorów Flaków nie należę, ale do przeciwników chamstwa w Twoim wydaniu na pewno.
  • Gość: serydon IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 11:47
    Wytłumaczcie mi jedną rzecz. Czy wy naprawdę (zwracam sie do autorow Flakow)
    wierzycie w to, ze wydaliscie rzecz wazna, wartosciową, która zachwyci
    krytyków, czytelnikow i jurorow waznych nagrod (vide naklejki: Nobel dla
    Flakow), czy tez robicie sobie jaja, doskonale wiedzac, ze te Flaki pozbawione
    sa wiekszej wartosci, a tylko chcecie narobic bezproduktywnego chalasu?
  • Gość: Monika IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 11:59
    Czy autorzy organizuja jakis wieczor autorski? Chcialabym sie z nimi spotkac,
    mam rozumiec, ze jestescie dostepni w Poznaniu?
  • Gość: Monster IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 17:54
    Cóż, skusiłem się i kupiłem. Śmieszna rzecz :)
  • Gość: Erazm z Grudziądza IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 19:02
    No więc tak: Przejrzałem te całe Flaki i mam uczucia ambiwalentne.
    Z jednej strony kilka rzeczywiście ciekawych utowrów poetyckich (całkiem
    uzdolnieni autorzy Filip Rdesiński i Jarosław Czarnecki), z drugiej strony,
    cała masa przypadkowych tekstów, jakby spod budki z piwem.
    Zabawna oprawa graficzna - na plus.
    Całość jednak sprawia wrażenie zbyt chaotyczne - za dużo różnych autorów, aż
    nie chce się wierzyć, że tak różni ludzie mogą stanowić jakiś spójny monolit,
    który, według manifestu, "będzie Polską".
  • Gość: Olek IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 19:08
    Przeczytałem.
    Uczucia - dziwne :)
    Nie wiem np. co w tym towarzystwie robi Tomasz Sakiewicz, którego kojarzę z
    telewizji jako bardzo zrównoważonego i sprawiającego poważne wrażenie
    komentatora politycznego, a tu takie coś... :)
    No, ale cóż, pozory mylą :)
  • agadwornicka 29.06.05, 19:57
    Sakiewicz fajny, chociaż jego utwory to drobiazgi mieszczące się w rozmiarach jednego SMS-a. Ale zawsze z ciekawą i niebanalną puentą.
  • Gość: Olek IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 20:09

Nie chodziło mi nawet o to, co napisał, ale co on robi w tym towarzystwie (np.
    Krzysztof Joachimiak czy ten Amfibia :)
    Śmiesznie to wygląda, a przesłanie manifestu wydawało się byc poważne :)
    W końcu macie być Polską :)
    A taka grupa, to tak jaby wspólny rząd tworzyli Mazowiecki i Lepper.
    Dziwne nie :)
    I raczej bez szans na powodzenie.

Ale może się mylę, ech :)
  • Gość: Antenat IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 30.06.05, 13:00
    Amfibia dodaje klimatu i dobrze, że jest. Dzięki temu nie ma odczucia w stylu
    klimatów artystycznych warszawki, tylko ostar jazda
  • Gość: Fan-Club Amfibii IP: *.icpnet.pl 30.06.05, 15:08
    Postanowiłem założyć Fan-Club Amfibii. Będę pisał o romansach Amfibii,
    skandalach wywołanych przez Niego i o jego przesłaniu duchowym.
    Uważam, że Amfibia będzie kiedyś beatyfikowany w ramach alternatywnego kościoła
    Zhing-Konhg-Lan-Siu. Jego dusza otoczy świat i słońce będzie świeciło spod
    przezroczystego baldachimu, parasola naszych wspomnień.
  • byczek_fernando 29.06.05, 20:19
    Mam na temat Flaków z Nietoperza dwie hipotezy. Jedna ciekawa, druga nudna.
    Oto ta ciekawa: Flaki z Nietoperza nie istnieją. A teraz nudna: dział
    promocyjny wydawnictwa zdesantował się na tym forum.
  • agadwornicka 29.06.05, 22:01
    A toś przywalił chłopie z bykowca! A nie przyszło ci do głowy, że niekonwencjonalne zjawisko może wywoływać żywe reakcje? Na dział promocji mi to nie wygląda, wystarczy poczytać agresywne i niesprawiedliwe opinie przeciwników Flaków w stylu niejakiego Seby!
  • byczek_fernando 30.06.05, 17:47
    A jednak dział promocji (jesli nie gorzej). Zgadnij, skąd wiem?
    Ukłony
    bf
  • Gość: Konserwa z flakami IP: *.icpnet.pl 30.06.05, 20:46
    Mianuje 1 lipca "Dniem Flaka".
  • Gość: Ciekawski_Bob IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 20:45
    Ciekawi mnie, która książka jest lepsza? W której jest więcej magii, która
    bardziej uwodzi czytelnika nostalgią za pięknym słowem, i dziwnym, tajemniczym
    światem, nieskażonym bezbarwną zarazą?

Nie czytałem jeszcze żadnej z tych książek, ale w końcu mam trochę czasu i
    wybrałem te dwie pozycje (Harrego zaczne od części 1 oczywiscie). To moje
    pierwsze książki w tym roku.

Mój wybór wybitnie mnie rozbawił, mam nadzieje, że po przeczytaniu też będę w
    równie dobrym humorze :)
  • Gość: Adam IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 21:11
    No tak, oryginalny zestaw:) A propos magii, to przesyłam jej łyczek, prosto z Flaków:

Grzegorz Pietras

Ku chmurom

Hłasce

w tych fioletowych a może sinych
    tyle czerwieni
    akurat na dużą kałużę
    a oczy wtedy gasną
    choć nie brakuje im
    e
    le
    ktry
    czno
    ści
    niepotrzebnie oddaliła się twoja nimfa
    o białych rękach i pokruszonych paznokciach
    a przecież
    s ą l u d z i e k t ó r z y l u b i ą s p a c e r y
    sen bez końca musi być nudny jak u Warhola
    w końcu zaczyna brakować
    i powiek
    i oczu
    i choćby nędznej fabuły
    ścięte kwiaty mają krótki żywot
    tak..........................krótki
    jak..........................krótki
    jest lot ku chmurom
    na główkę
  • Gość: Nietoperz IP: *.aster.pl / *.aster.pl 29.06.05, 21:35
    Drodzy i wielce szanowni Autorzy Flaków z Nietoperza, bez wątpienia wielce
    utalentowani! Dalibyście już spokój z tą żałosną autoreklamą, bo flaki mi się
    wywracają jak na to patrzę.
    Nietoperz

• Gość: D.D. IP: *.icpnet.pl 29.06.05, 21:40
    Popieram! Tak żałosnej reklamy już dawno nie widziałem...
  • agadwornicka 29.06.05, 22:07
    Nikt Ci nie każe czytać żałosna podróbo nietoperza, a opisy swoich wnętrzności przedstaw na forum "Biologia".
  • Gość: Prawdziwy nietoper IP: *.icpnet.pl 30.06.05, 09:06
    Właśnie! Jesteś podróbą nietoperza! Jakbyś był prawdziwy, to by ci się flaki z
    nietoperza podobały! Walczyłbyś o zdrowe jelito grube nietoperza! Czytałeś
    manifest Zyzia, jak ważny jest przewód pokarmowy w organiźmie naszego czarnego,
    latajacego brata?! Jeśli nie, to zamilcz na okres doedukowania.
  • Gość: nietoperz IP: *.aster.pl / *.aster.pl 01.07.05, 07:34
    Gość portalu: Prawdziwy nietoper napisał(a):

> Właśnie! Jesteś podróbą nietoperza! Jakbyś był prawdziwy, to by ci się flaki
    z nietoperza podobały!

Odbiło ci? Masz firmową metkę u tyłka, czy co? A na niej napis "prawdziwy
    nietoper"?
  • Gość: Biolog IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 08.08.05, 20:40
    Czytać, czytać... mawiał Zwierzak w 'Muppet show'. Może jednak miał rację?
  • Gość: Kata Rymiarz IP: *.icpnet.pl 30.06.05, 16:01
    Proponuję zabawę - rymy związane z "Flakami z nietoperza"!

Na pierwszy ogień - "Flaki z nietoperza" absolutnie lepsze niż kotlet z jeża!
  • Gość: Piroman IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.05, 09:48
    U piaszczystych wydm wybrzeża
    czytam Flaki z nietoperza
  • Gość: Pejdżer IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.05, 16:33
    Dał mi w ryja
    Oraz zeżarł
    Moje flaki
    z nietoperza
  • Gość: gogo IP: *.icpnet.pl 01.07.05, 21:29
    Wszystkie flaki to buraki.
  • Gość: Pejdżer IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.05, 22:28
    Burak to ty jesteś sam
    Co nie czytał Flaków - cham!
  • Gość: fantazja IP: *.icpnet.pl 02.07.05, 15:12
    Gdzie są flaczki z naszej paczki
    czy dopadły do łechtaczki?
  • Gość: Jojo IP: *.echostar.pl 03.07.05, 16:44
    Nie chcesz dostać ostrej sraki
    z nietoperza czytaj flaki!
  • Gość: koniuszy IP: *.icpnet.pl 03.07.05, 22:27
    Dzisiaj rano na śniadanie były flaki w bitej pianie.
  • Gość: Rymbandt IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 05.07.05, 15:39
    Na ścianie w Operze kołysał się duch,
    okazało się, że były to flaki.
  • Gość: Passent IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.08.05, 14:41
    a właściwie Flaków dwóch!
  • Gość: Rakowik IP: *.gazeta.pl / 81.56.223.* 22.09.05, 10:27
    Flaki, Flaki nieboraki
    zamiast iść do przodu
    idą do tyłu
    Nietoperze to czy raki?
  • Gość: Bemas IP: 202.69.34.* 22.09.05, 14:33
    My już z RAAK-iem panem flakiem
    nie trzymamy wspólnych nożyc

Tak gdzie pole siane makiem
    ulegamy letniej zorzy

Sami nasi to ultrasi
    bez uśmiechu pani Kasi.
  • apolc1 07.10.05, 16:46
    Flaki z nietoperza
    to potrawa zdrowa i świeża...
  • apolc1 07.10.05, 16:48
    Flaki z nietoperza
    to potrawa zdrowa i świeża...
  • Gość: Pigmalion IP: *.localdomain / *.internetdsl.tpnet.pl 07.07.05, 08:30
    Sam kiedyś myślałem o stworzeniu czegoś takiego... Uważam, że to bez sensu, że
    poezja kojarzy się u nas w ostatnich z salonem mocno starszych panów i pań...
    Wie ktoś, jak nawiązać kontakt z autorami książki?
  • Gość: Flak IP: *.echostar.pl 07.07.05, 12:01
    Twórców flaków znajdziesz oczywiście w knajpie "Nietoperz",najlepiej w sobotę
    około godziny 19!
  • Gość: Dość Tego IP: *.icpnet.pl 07.07.05, 22:04
    Idiotów znajdziesz wszędzie, nie potrzeba do tego specjalnych miejsc.
    Skasujcie już ten wątek...
  • Gość: Tryptyk IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.09.05, 15:53
    Ale nie tak zdeterminowanych!
  • Gość: Mokeko IP: *.icpnet.pl 16.07.05, 10:18
    W dniach 23 - 30 lipca odbywa się zlot poetów - flaków, w miejscowości Kal koło
    Węgorzewa na Mazurach. Będzie dużo soku marchwiowego i spirytusu, będzie napad
    na siedzibę Czarzastego i czytanie poezji na zdobytym pomoście, bedą ballady
    Kaprala Golonki i opowieści Prezesa o starych lokomotywach.
    Zapraszamy wszystkich chętnych i wytrzymałych do wzięcia udziału w Zlocie
    Paprotników Ablikundu - będą książki czytane do śpiwora!

Szczegóły: 660 322 432 lub suluben@o2.pl
  • Gość: Wędkarz IP: *.icpnet.pl 17.07.05, 11:40
    Wędki można wziąść?
    Jak ja wezme wędkę i złowie rybę, to będę poetą, czy tylko poławiaczem flaków?
  • Gość: Zlotowiec IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 28.07.05, 12:44
    Byłem na "Zlocie Flaków" w Węgorzewie. Fajnie było, ruską wódkę się piło,
    Czarzasty, jego pomost i kwatera zaatakowane, minimalne spięcia z miejscową
    policją zagwarantowane, generalnie Alleluja i trzy kroki w bok (i z
    Konfederacji Barskiej nadleci ten Smok).
  • sutekh1 28.07.05, 12:46
    bajerne frywole.
  • Gość: Pizgacz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.07.05, 17:30
    Pozdrowienia dla pozostałych uczestników zlotu
  • Gość: Pytacz IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 31.07.05, 16:13
    Kiedy następny Zlot Flaków?
  • Gość: Człowiek-odpowiedź IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 01.08.05, 11:08
    Być może zimą nastąpi kolejny zlot Flaków, może w Hiszpanii, może w Hondurasie.
    Uzgodnienia trwają.
  • Gość: Miśka IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 01.08.05, 20:31
    Na Zlot Flaków pojadę i zjem muchę!
  • Gość: Marzeta IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 07.08.05, 14:34
    Zlot "Flaków" mnie zainteresował. Też chciałabym pisać wartościową poezję i
    uczestniczyć w warsztatach poetów.
  • Gość: Kolonista IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 07.08.05, 20:56
    Warsztaty poetyckie powiadasz? A jesteś przygotowana na użycie młotka, spawarki
    i piły tarczowej? To jest poezja dość twarda, jeśli chodzi o przygotowanie do
    jej tworzenia, a i samo jej czytanie do łatwych lektur nie należy.

Pozdrawiam serdecznie
  • Gość: Marzeta IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 08.08.05, 10:35
    Jestem przygotowana...
    Chociaż do wielbicielek używania młotków, czy pił tarczowych, nie należę...
    Ale czego się nie robi dla poezji :))
  • Gość: Kasia IP: *.icpnet.pl 09.08.05, 19:33
    Ja też chcę jechać na zlot poetów!!!
    Chciałabym się w którymś zakochać... hihi...
  • Gość: Gwardzista Barbara IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.08.05, 16:16
    Byle nie za poważnie i dramatycznie. Mam niestety podobne doświadczenia z
    młodości
  • Gość: Kometa IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 11.08.05, 19:22
    Jak się zakochać, to tylko na poważnie i tylko w poecie, najlepiej prawicowym.
  • Gość: Git IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.08.05, 14:46
    Za r\\oczek chyba że coś będzi zimą...
  • Gość: Spragniona ognia IP: *.icpnet.pl 02.08.05, 12:42
    Po nocach spać nie mogę, bo się intensywnie zastanawiam, o co chodzi z tymi "Nietoperzami". Mam różne nieprzyzwoite wyobrażenia i cyrkulacja mi skacze w rozmaite boki!
    Chciałabym się dowiedzieć, czy autorzy "Flaków" są chorzy psychicznie?
    Bo mi na razie wszystko na to wskazuje, pewnie jestem dlatego taka zagubiona w analizie.
    Jeśli są "psychiczni", to chętnie się zapoznam z tą literaturą - a potem ją zjem.
  • Gość: Mantik IP: *.icpnet.pl / 62.21.96.* 05.08.05, 14:49
    Z "Flakami" chodzi o Wolną Polskę.
    Kiedyś chciałbym zatańczyć z Wolną Polską walca. I tańczyć całą noc, aby rano
    nie obudzić się już, wśród nóg objętych małym snem.
  • Gość: Amfibia anty(L)egi IP: *.echostar.pl 14.08.05, 09:58
    Kaman bejbi lajt maj fajer! Główni autorzy nie mogą się doczekać spotkania z
    Tobą!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka