Dodaj do ulubionych

"W pogoni za szmaragdowa gwiazda"

10.08.05, 23:09
Edytor zaawansowany
  • 10.08.05, 23:22
    Witam!!!
    Dawno, dawno temu - jakieś 30 lat - przeczytałem (kilka razy zresztą)
    doskonałą moim zdaniem powieść przygodową Witolda Arciszewskiego "W pogoni za
    szmaragdową gwiazdą". Książka gruba, świetnie się czyta, ale niestety w miom
    egzemplarzu brakuje ostatnich stron. U mnie kończy się ta historia, gdy dwaj
    główni bohaterowie Herbert i Jerzy po forsownym pościgu widzą w zatoce statek
    z porwaną przez negatywną postać żoną jednego z nich.
    Przez wszystkie te lata nie udało mi się zdobyć kompletnej powieści i nie wiem
    jak to się skończyło.
    To straszne po prostu!!!
    Ostatnio robiłem porządek w piwnicy i wspomniana powieść wpadła mi w ręce.
    Pojawiła się nostalgie i tęsknota... poczucie niespełnienia. Ale również nowa
    nadzieja!!! Przecież teraz mamy już Internet! I to forum!
    Czy ktoś mi pomoże? Może dałoby się przynajmniej zeskanować te kilka czy
    kilkanaście ostatnich stron?
    Będę baardzo wdzięczny...
    Pozdrawiam serdecznie...
  • 11.08.05, 05:11
    Mam tą książkę :)
    Napisz mi, najlepiej na maila gazetowego ilu stron Ci brakuje to Ci zeskanuje
    po prostu....
    Ja mam takie wydanie w twardej oprawie, jestem teraz w pracy więć nie napiszę
    Ci z którego roku, ale jeśli czytałeś ją 30 lat temu myślę że mamy takie
    same :)
    Pozdrawiam
  • 11.08.05, 18:06
    WIELKIE DZIĘKI.
    Czytam posty ale nie tak często jak bym chciał. Odpisałem na priva.
    Pozdrawiam
  • 28.08.05, 22:48
    Niestety wróciłem właśnie z urlopu i dalej nie mam brakujących stron. Wellla nie odezwała się więcej.
    Ponawiam moją prośbę o brakujące strony. U mnie ostatnia strona to 662.
    Pozdrawiam.
  • Gość: miki IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.08.05, 23:32
    Postaram sie to zeskanować.Niestety ta książka kończy się właśnie w taki sposób.Autor obiecuje opisać dalsze przygody bohaterów w książce "Kolorowe jeziora",jednak książka ta prawdopodobnie nigdy nie została wydana.O losach autora też nie udało mi się dowiedzieć.Podaj maila.Mój adres :awik_gliwice@wp.pl
  • Gość: m9nika IP: *.nplay.net.pl 08.09.13, 12:34
    Szukam książki pod tym tytułem dla mojego stryjka.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.