Dodaj do ulubionych

Słownik forumowych emocji

12.12.13, 22:31
Do zrozumienia wypowiedzi na internetowych forach proponujemy zastosować poniższy słowniczek
Słownik z internetowego forumowego na polski
Będę o nią walczył!!! = Pierwsza i podstawowa reakcja niedojrzałych emocjonalnie facetów, boją się zobaczyć jak bardzo mają ich gdzieś kobiety które ich zostawiły dlatego wymyślili sobie że związek można wystać, wychodzić, wyjęczeć i wyżebrać.
Nie wiem czy Cię kocham = Sposób kobiety na powiedzenie mężczyźnie - nie kocham Cię.
Potrzebuje przerwy - mężczyzna = Chce Cię zostawić ale nie od razu.
Potrzebuje przerwy - kobieta = Mam kochanka ale nie jestem go pewna więc jeszcze Cię nie rzucę.
Zakochałam się w innym = Puściłam się.
Zakochałam się w innym - jestem zagubiona = Puściłam się ale mąż się dowiedział. Współczujcie mi.
Nie wiem czy mu/jej wybaczyć = Wybaczę.
Uczucie kwitło = Tak mi się wydawało.
Wiem na pewno że ona nikogo nie ma = Mam nadzieje że ona nikogo nie ma.
Wiem że on zrobił źle ale tak bardzo go kocham = Jestem niesamodzielna i oparłam swoje życie na mężczyźnie
Kiedy mąż wyjechał poznałam go no i się zakochaliśmy = Spodobał mi się, męża nie było a ja się nudziłam.
Nie chcę już myśleć o kochanku!!! = Robię z siebie ofiarę i szukam poklasku.
Będę na nią czekał choćby całe życie i zawsze jej wybaczę! = Mam emocjonalną strukturę nastolatka i zbudowałem swoje życie wokół kobiety której nie znałem ani nie mogłem być pewny.
Musisz z nim o tym pogadać/iść do psychologa = Jestem kobietą i nie mam zielonego pojęcia o relacjach międzyludzkich ale czuję że muszę Ci dać jakąś radę.
Co zrobić żeby mąż się zmienił? = Nie mam poczucia godności, nie szanuje się, jestem niesamodzielna, nieasertywna więc proszę nie zmuszajcie mnie do samodzielnego życia bez męża.
Moja żona ma kolegę = Moja żona mnie zdradza
Znalazłam u męża mail/sms-a. Wszystkiego się wyparł = Mój mąż mnie zdradza.
Nie oceniajcie jej tak surowo, zdradziła ale żałuje = Ja też zdradziłem.
Nie kocham już męża = W moim życiu pojawił się facet którego uważam za lepszy model. Mam nadzieje że jak zostawię męża to przyjmie mnie do domu.
Jego żona była okropna, wtedy się zbliżyliśmy = Mam gdzieś jaka jest jego żona ale pretekst jest niezły.
Kochanka mojego męża to suka = Jestem nie tylko emocjonalnie cofnięta w rozwoju ale w dodatku głupia dlatego wolę obwiniać obcą kobietę która nie ma wobec mnie żadnych zobowiązań a nie mojego męża który przysięgał mi wierność a potem poszedł do innej.
Nie wiem co robić = Wiem co robić ale nie chcę.
Czy to ma szanse? = Jeśli musisz pytać to znaczy że nie ma.
Nie wiem którego wybrać! = Mam 17 lat, nawet jeśli mam 35 lat to i tak mam 17 lat.
Wczoraj kochał, dzisiaj zostawił = Wczoraj zdradzał, dzisiaj się dowiedziałam.
Nie chce się za bardzo angażować ale zostańmy przyjaciółmi - kobieta = Mam na oku lepszego ale jakby nie wyszło siedź w rezerwie.
Nie chce się za bardzo angażować ale zostańmy przyjaciółmi - mężczyzna = Nie chce Cię na stałe ale mogę Cię bzyknąć.
Zasługujesz na lepszą/go = Spierdalaj.

Jestem w związku ale poznałam innego = Chce się puścić, potrzebuje usprawiedliwienia. Pomóżcie.
Czy jest szansa, że to się rozwinie? = Wiem że nic z tego ale lubię się oszukiwać, wciśnijcie mi jakiś optymistyczny kit żebym mogła lepiej spać.
Odbudowuje związek, mąż wiele zrozumiał i jest cudownie = On lepiej ukrywa zdrady a ja uczę się chować głowę w piasek.
Zrozumiałam jak bardzo go skrzywdziłam = Mąż pokazał że jest w stanie mnie zostawić
Wciąż tęsknie za kochankiem = Nieważne co zrobię mąż mnie nie zostawi
Idę do psychologa = Chce się wygadać, nic nie zrobić i poczuć dobrze.
Czy dać mu kolejną szansę? = Dam mu tyle szans ile będzie potrzebował żeby się mną znudzić
Nie wiem co o tym myśleć = Nie chcę o tym myśleć.
Czy ona zatęskni? = Napiszcie że zatęskni.
Wybaczyłam zdradę, zdradził znowu = Teraz wie że może.
kocham Cię - mężczyzna = Jestem gotów w Ciebie zainwestować w zamian za wyłączność na twój tyłek.
kocham Cię - kobieta = Jestem gotowa na to żebyś we mnie inwestował

Jak on mógł mi to zrobić = Zwyczajowe pytanie ludzi którzy nie lubią odpowiedzi typu "po prostu".
Czy to zdrada? = Tak
Rozstania i powroty, czy jest sens? = O dziwo jest, pod warunkiem że nie rozstaliście się z powodu zdrady i wróciliście do siebie więcej niż kilka razy wszystko wskazuje na to że jesteście jednakowo skrzywieni a zatem macie szanse.
Zostawiłam go, teraz żałuje = Ma firmę, żonę i schudł.
jak zrozumieć faceta? = Jak zatrzymać faceta
jak to zakończyć ? (romans) = Jak to zakończyć żeby mąż się nie dowiedział
jak to zakończyć ? (małżeństwo) = Jak to zakończyć żeby wyszło że to jego wina.
Zerwał ze mną ale nie wie co dalej = Zerwał ze mną ale dalej mnie bzyka
Byłeś/aś za dobra = byłeś/aś tak naiwny/a , że żal byłoby cię nie zdradzić
Kocham was obu = on mnie dobrze dmucha, a ty mnie dobrze utrzymujesz
ona już nie dzwoni = co ta su...a kombinuje, gdzie on schował drugi telefon zaczynam węszyć, wroga lepiej mieć na oku
siedzi błagając o przebaczenie = ale mu dopierdzieliłam, znów będzie chodził na smyczy
zaczął się bardzo starać, pracujemy nad związkiem = grunt pod tyłkiem mu się zapalił, uff, znowu trzymam go za jaja, mam nadzieję, że sąsiedzi nie słyszą jak walę w niego garami po nocach
zwyczajnie możesz rzucić wszystko w diabły i odejść = byłam u prawnika, wniosek o alimenty złożony, nieruchomości, konta i samochody zabezpieczone,jestem obstawiona dziećmi, a rozwód dam jak będę chciała, bo wczoraj mnie bzyknąłeś
zmienił nr telefonu, żeby się od niej odciąć = gdzie ten padalec schował drugi telefon, a może ma tylko kartę dodatkową, muszę obstawić komputer (czy ktoś wie jak się instaluje oprogramowanie szpiegujące? help!)
byliśmy takim dobrym małżeństwem = chodził na smyczy, a teraz cholera się zbiesił
klęczy, błaga, płacze = przeczytałam "sztukę wojny" i ją zastosowałam
myślę, że gdyby mąż chciał odejść zrobiłby to = święta prawda
kocham cię, nie chcę żebyś odchodził = ta suka go nie dostanie
uważam, że mamy szansę na wspólne życie = Jeżeli sądzisz gnojku, że cię puszczę, a ty teraz będziesz latał szczęśliwy to się mylisz.....
chcę być z tobą, jesteś najważniejszy dla mnie, jesteś częścią mnie= nie po to poświęciłam tobie tyle lat, żebyś teraz odkrywał uroki życia z młodą dupą. zapłacisz za wszystko...
chcę, żebyś mnie kochał.. kochaj mnie = spróbuj mnie lekceważyć, popamiętasz...
nie kontaktuj się z nią, nie rań mnie = Tylko spróbuj, pokaże ci,że to piekło to nic w porównaniu z tym co cię czeka...
Ufam ci, nie będę cię sprawdzać, śledzić, mam nadzieję, że zrozumiałeś, co jest ważne = sprawdzę każdy twój telefon, każdą torbę i każdą kieszeń, będę szukać i zbierać wszystkie haki na ciebie
to przeszłość, zapomnijmy, nie wracajmy do tego = mam w szafie dowody twojego qrestwa - zrobisz coś nie tak, to będę walczyć w sądzie o udupienie cię
Musimy porozmawiać (on do niej) = Naprawdę musimy porozmawiać
Musimy porozmawiać (ona do niego) = Będę truła cały wieczór. Ty przytakuj; jak nie to, jutro powtórka
Bądź ze mną szczera(on do niej) = Jestem durniem, ale Cie kocham. Kupie każdą ściemę.
Bądź ze mną szczery(ona do niego) = Proszę, wymyśl jakieś wiarygodne kłamstwo
Wytłumacz mi to(on do niej) = Wiem więcej niż myślisz, chętnie posłucham jak się motasz
Wytłumacz mi to(ona do niego) = Gadaj co chcesz i tak zaraz wybuchnę …
Brakuje jeszcze hasła to tylko kolega/ koleżanka
Może ktoś przetłumaczy na polski
(www.netkobiety.pl/t56664.html - Słownik doktora Burna)
Edytor zaawansowany
  • dr_herpes 12.12.13, 22:47
    śmierdzi mizoginią, ale zabawne, pewnie też po części prawdziwe.
  • urquhart 12.12.13, 23:05
    dr_herpes napisał:
    > śmierdzi mizoginią, ale zabawne, pewnie też po części prawdziwe.

Jak dajmy na to psychologia ewolucyjna żeby nie obiegać za daleko od aktualnych tematów.
  • yoric 13.12.13, 03:16
    > > śmierdzi mizoginią, ale zabawne, pewnie też po części prawdziwe.
    >
    > Jak dajmy na to psychologia ewolucyjna żeby nie obiegać za daleko od aktualnych
    > tematów.

!!!
    :)
  • urquhart 13.12.13, 10:33
    dla tych co jeszcze nie doszli do skrótów myślowych psychoewo to przecież czysta mizoginia zakładając paradygamaty że kobiety podświadomie kierują się ewolucyjnym determinizmem w relacjach z mężczyznami maksymalizacją szans i zasobów dla potomstwa (w skrócie z natury są wyrachowanymi materialistkami) a mężczyźni w relacjach z kobietami podświadomie są zdeterminowani rozpowszechniać jak najszerzej geny kierując się ich wyglądem i urodą (są z natury zdrajcami i seksistami). Nie mylić pojęć że tego chcą świadomie.
  • kutuzow 12.12.13, 22:56
    genialne!
    Niektóre wyjaśnienia można śmiało od ręki wklejać, pod kilkoma aktywnymi dzisiaj postami.
  • hello-kitty2 12.12.13, 23:12
    urquhart napisał:

> kocham Cię - mężczyzna = Jestem gotów w Ciebie zainwestować w zamian za wyłączn
    > ość na twój tyłek.
    > kocham Cię - kobieta = Jestem gotowa na to żebyś we mnie inwestował

Co chcesz powiedziec? Ze milosc nie istnieje? Czy nie chcesz powiedziec?
  • kaiser.blade 12.12.13, 23:18
    hello-kitty2 napisała:

> Co chcesz powiedziec? Ze milosc nie istnieje? Czy nie chcesz powiedziec?

Nie, on tłumaczy czym jest miłość, a nie że nie istnieje :)
  • hello-kitty2 12.12.13, 23:40
    kaiser.blade napisał:

> Nie, on tłumaczy czym jest miłość, a nie że nie istnieje :)

Tu to rzadko ktos daje sie namowic na definiowanie milosci. Jezeli taka jest milosc, to nie warta jest by choc raz powiedziec 'kocham cie'. Na wszelki wypadek i tak nigdy nie mowie. Szkoda jezyka strzepic.
  • urquhart 13.12.13, 00:01
    hello-kitty2 napisała:
    > Tu to rzadko ktos daje sie namowic na definiowanie milosci. Jezeli taka jest mi
    > losc, to nie warta jest by choc raz powiedziec 'kocham cie'. Na wszelki wypadek
    > i tak nigdy nie mowie. Szkoda jezyka strzepic.

Dlaczego?
    Ja spróbuję niepodręcznikowo. To połączanie stanu intencji (świadomych), nastawienia, emocji (podświadomych), decyzji, działania chemii neuroprzekaźników mechanizmów nagrody i gratyfikacji prowadzące na inwestowania w więź i relację z drugą osobą.
  • bigbadpig 13.12.13, 03:30
    Mówiąc "lubię Cię" do mojej żony, mam poczucie przekazywania ważniejszego komunikatu, niż gdybym mówił "kocham". To drugie wydaje mi się właśnie zbyt rozmyte.
  • hello-kitty2 13.12.13, 09:20
    bigbadpig napisał:

> Mówiąc "lubię Cię" do mojej żony, mam poczucie przekazywania ważniejszego komun
    > ikatu, niż gdybym mówił "kocham". To drugie wydaje mi się właśnie zbyt rozmyte.

:) Ciekawe czy ona o tym wie?
    Holendrzy na 2 slowa 'kocham' i 'lubie' maja jedno. Nie wiem jak oni rozrozniaja w jakim znaczeniu je uzyto. Dla mnie oznacza to dodatkowa blokade, ze teraz nawet nie moge powiedziec komus, ze go lubie, bo moze pomysli, ze go kocham :)
  • urquhart 13.12.13, 10:17
    > :) Ciekawe czy ona o tym wie?
    > Holendrzy na 2 slowa 'kocham' i 'lubie' maja jedno. Nie wiem jak oni rozrozniaj
    > a w jakim znaczeniu je uzyto. Dla mnie oznacza to dodatkowa blokade, ze teraz n
    > awet nie moge powiedziec komus, ze go lubie, bo moze pomysli, ze go kocham :)

Co odróżnia lubię od kocham?
    Lubię - ja doświadczam w relacji z tobą pozytywnych emocji.
    Kocham - ja doświadczam w relacji pozytywnych emocji i oczekuję wzajmności. Pragnę, ba jestem w stanie zainwestować żebyś je odwzajemnił (ła) i pragnę żebyśmy mogli współdzielić razem wspólne pozytywne emocje i doświadczać dzieki temu przyjemności i spełnienia ?
    ?
  • szopen_cn 12.12.13, 23:58
    > urquhart napisał:
    >
    > > kocham Cię - mężczyzna = Jestem gotów w Ciebie zainwestować w zamian za w
    > yłączn
    > > ość na twój tyłek.
    > > kocham Cię - kobieta = Jestem gotowa na to żebyś we mnie inwestował

Jeden taki co przeinwestowal i wprowadzil w zycie "shop till you drop":
    www.chinasmack.com/2013/stories/man-fed-up-with-girlfriends-shopping-spree-jumps-to-his-death.html
  • altz 12.12.13, 23:12
    Świetne. Moje ulubione:

Nie oceniajcie jej tak surowo, zdradziła ale żałuje = Ja też zdradziłem.

Zrozumiałam jak bardzo go skrzywdziłam = Mąż pokazał że jest w stanie mnie zostawić

Zostawiłam go, teraz żałuje = Ma firmę, żonę i schudł.

Musimy porozmawiać (ona do niego) = Będę truła cały wieczór.
    ----------------------------------------------

a "to tylko kolega" można przetłumaczyć = sypiamy ze sobą, nie powinnam o tym mówić, ale chcę, żebyście wiedzieli
  • triss_merigold6 13.12.13, 11:36
    Bardzo, bardzo trafne.
  • bcde 14.12.13, 00:11
    Niezłe.
    To jeszcze ode mnie - "kocham go" (od kobiety) - interesował się mną bardziej niż inni, da się z nim wytrzymać (pomimo wad), daje mi względne bezpieczeństwo materialne, mamy dziecko/planuję mieć z nim dziecko, nie ma nikogo lepszego w moim otoczeniu, kto by się mną interesował, a ja nie mam siły i ochoty znowu za kimś się rozglądać i przemeblowywać życia.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.