Dodaj do ulubionych

Nie wiem co dalej

19.08.16, 16:43
Moj maz od poczatku malzenstwa jest cholernie zazdrosny o bylego przed nim. Caly czas robi mi awantury. Kiedy nie mam ochoty nawet ma rozmowe z nim a co dopiero sex, to zarzuca mi ze tamten byl lepszy skoro unikam seksu itp.
Juz tlumaczylam ze wymysla itd.
Niestety on sie nie moze z tym pogodzic. Co mam robic?
Nie chce byc w takim toksycznym zwiazku.
Czy wy jestescie tak zazdrosni o byle, bylych?
Edytor zaawansowany
  • hateuall 19.08.16, 19:31
    Widziały gały co brały.
  • triss_merigold6 19.08.16, 20:15
    Szczerość jest przereklamowana.
    Skoro nie chcesz być w toksycznym związku, to nie bądź.
  • zawle 19.08.16, 23:01
    Z zazdrością to jest tak, że albo ktoś daje powody do zazdrości, albo druga strona ma coś z głową.

--
    "Nigdy nie zapomnę dobrych wspomnień z udziałem osób z którymi już nie rozmawiam."
  • jesod 20.08.16, 00:11
    lutymarzec1 napisał(a):

> Moj maz od poczatku malzenstwa jest cholernie zazdrosny o bylego przed nim. Cal
    > y czas robi mi awantury. Kiedy nie mam ochoty nawet ma rozmowe z nim a co dopie
    > ro sex, to zarzuca mi ze tamten byl lepszy skoro unikam seksu itp.
    > Juz tlumaczylam ze wymysla itd.
    > Niestety on sie nie moze z tym pogodzic. Co mam robic?

Niestety... masz męża idiotę. Godzić się z tym nie musisz, ale zastanów się mocno co dalej zrobić ze swoim życiem.
  • potwor_z_piccadilly 20.08.16, 00:53
    Ty nic nie zrobisz, nie ma szans.
    Tu zaradzi tylko dobra terapia, a jeszcze skuteczniej ktoś z zewnątrz, ktoś kto jest dla niego autorytetem i wyłoży mu, że tak naprawdę, to panienka z drugiej ręki też może być skarbem.
    I poradzi by olał prymitywne tęsknoty, które od wieków gnębią męski gatunek.
    A tak się one przejawiają.
    No, przynajmniej coś w tej podobie.

Panienka z pierwszej ręki
    To przedmiot lirycznych westchnień
    Promyczek słońca maleńki
    Kwiatki nad wodą niebieskie
    Jeszcze są przed nią udręki
    Pierwszy dziewiczy jęk
    Świeżutki, cieplutki wdzięk
    Czysta jak kwiecie akacji
    Nie wie co stresy i sęki
    Prostracji i alienacji
    Przez życia burze i lęki
    Na rękach musisz ją nieść
    Panienkę z pierwszej ręki
    A razem z nią i jej cześć
    Gdy ją porzucić spróbujesz
    Odwoła się do mateńki
    A ta ci życie zatruje
    Przetrzymaj, zaciśnij szczęki
    I znajdź, rozejrzawszy się w krąg
    Panienkę z drugiej ręki
    Lub z kilku dalszych rąk

Panienka z drugiej ręki
    To przedmiot naszych pożądań
    Nie ma jak inne panienki
    Przesadnych życzeń i żądań
    Rzadko przeżywa udręki
    Obcy jej upór i lęk
    Panienka z drugiej ręki
    Sprawdzony, zmierzony wdzięk
    Panienka z drugiej ręki
    Dobra na okres wakacji
    Ma już za sobą sęki
    Społecznej weryfikacji
    Kmicic do swojej Oleńki
    Uderzał pięć lat lub sześć
    Panience z drugiej ręki
    Wystarczy życzliwe - cześć

Panienka z drugiej ręki
    Gdy ci się znowu znudzi
    Rzecz załatwicie od ręki
    Jak dwoje dorosłych ludzi
    Lecz czasem na dźwięk piosenki
    Nagle zapatrzysz się w dal
    Panienka z drugiej ręki
    Panienka z drugiej ręki
    Panienka z drugiej ręki
    Z drugiej ..... A jednak żal

Tak to szanowna młoda damo - niestety, wygląda.
    Większość facetów odczuwa żale z powodu nie bycia pierwszym. Tym bardziej dotkliwie odczuwa, gdy nowe życie z panienką z drugiej ręki zakłada na starych śmieciach, w otoczeniu tych samych ludzi i ze starymi nawykami (dotyczy obojga).
    Tyle ogólnie.
    Szczegółów z powodu braku danych brak.

• zombi135 26.08.16, 11:07
    U mnie w małżeństwie jedną z zasad jest to że co wolno mi to i żonie. Więc może jeśli on jest zazdrosny o twojego byłego ty bądź zazdrosna o jego byłe. Może uświadomi mu to absurd sytuacji. Ale ogólnie to chyba świadczy o jego niskim poczuciu własnej wartości, a z tym ciężko walczyć.
    Najlepiej chyba raz a dobrze wytłumaczyć mu że za niego wyszłaś nie za tamtego bo go kochasz i powiedzieć że więcej do tematu wracać nie będziesz. I stanowczo sie tego trzymać. Powodzenia
  • potwor_z_piccadilly 09.09.16, 09:44
    Co jest z wami forumowicze?
    Czy wierszyk Walgórskiego i przedstawienie małżonka pani jako głąba, idioty i buraka, to jest wszystko co da się o przedstawionym tu zagadnieniu napisać?
    A i nic mądrego poradzić pani się nie da?
    Ja w to nie wierzę.
    A jak sądzę, to i forumowa społeczność tę moją niewiarę podziela.
    Czyli, do dzieła, bo panią następny luty, marzec zastanie, a ta nadal w niewiedzy zostanie.
    Rymło mi się.
    Chyba wzorem Marka pisać zacznę.
  • potwor_z_piccadilly 09.09.16, 11:56
    Aha, jeszcze jedno.
    Cofam to co wcześniej napisałem.
    Napisałem - Ty nic nie zrobisz, nie ma szans.
    Głupotę napisałem. Szanse są zawsze, co nie znaczy, że bez odpowiednich ruchów i uświadomienia sobie pewnych prawd życiowych, zrobi się samo.
    No i czy da się przy tym partnerze. Wiemy tylko, że jest zazdrosny, przeżywa.
    Koleżanka Zawle tu chyba przyczaiła. Obie jej wersje są prawdopodobne, ale ja jeszcze bym je uzupełnił o okoliczności i niewiedzę, lub dokładnie, o brak wyczucia sytuacji w jakiej znalazł się małżonek. Co to za sytuacja? Ano, brak motylków. Pani w pierwszym podejściu motylków się narozsyłała i nie wyszło. W drugim podejściu stwierdziła, że motylki są gówno warte (a może zapas się zużył?)i metodę zmieniła na chłodną poprawność z elementami irytacji i zagniewania. Intencje pani może mieć jak najbardziej szczere, ale pan może interpretować je inaczej.
  • marek.zak1 09.09.16, 12:17
    potwor_z_piccadilly napisał:

> Aha, jeszcze jedno.
    > Cofam to co wcześniej napisałem.
    > Napisałem - Ty nic nie zrobisz, nie ma szans.
    -------------------------------
    To wszystko jest u Szekspira. Z zadroscia sa problemy bo jest to zwiazane z charakterem (niezmiennym). Kazdy fakt moze byc kojarzony z niewiernoscia. W skajnym przypadku autorka moze skonczyc jak Desdemona. Kroniki policyjne opisuja wiele takich przypadkow.
  • marek.zak1 09.09.16, 12:18
    marek.zak1 napisał:

> To wszystko jest u Szekspira. Z zadroscia sa problemy bo jest to zwiazane z cha
    > rakterem (niezmiennym). Kazdy fakt moze byc kojarzony z niewiernoscia. W skajny
    > m przypadku autorka moze skonczyc jak Desdemona. Kroniki policyjne opisuja wiel
    > e takich przypadkow.
    -----------------
    Jako milosnik opery wymienie jeszcze Carmen, ktora zabija zadrosnik.
  • potwor_z_piccadilly 09.09.16, 13:05
    Marku, ten przypadek nie musi być aż tak skrajny.
    Tu mogą występować jedynie różnice oczekiwań. Pan oczekuje romantycznych gestów, motylków, a pani rzyga na myśl o romantyzmie i motylkach. Doświadczenia ma złe.
    Jeszcze coś.
    Jeśli myślisz, że zazdrość o byłych to odosobnione przypadki, to się mylisz. Większość facetów z tego tytułu ma jakieś zagwozdki. A jakie to zagwozdki? To zależy jak leży, jedni sygnalizują je tak, inni śmak, a jeszcze inni nie sygnalizują w ogóle. Wiele tu opisywanych problemów w związkach ma w tle zazdrość o byłych.
  • marek.zak1 09.09.16, 13:56
    potwor_z_piccadilly napisał:

> Marku, ten przypadek nie musi być aż tak skrajny.
    -----------------------------
    Mam nadzieję, ale zaznaczam, że zadrość może być przyczynę konfliktów a nawet tragedii.

> Jeśli myślisz, że zazdrość o byłych to odosobnione przypadki, to się mylisz.
    ---------------------------------
    Tak nie myślę. Wiem, że zazdrość jest bardzo trudna dla obu stron.
  • aandzia43 09.09.16, 13:07
    marek.zak1 napisał:

>
    > To wszystko jest u Szekspira. Z zadroscia sa problemy bo jest to zwiazane z cha
    > rakterem (niezmiennym). Kazdy fakt moze byc kojarzony z niewiernoscia. W skajny
    > m przypadku autorka moze skonczyc jak Desdemona. Kroniki policyjne opisuja wiel
    > e takich przypadkow.

Tak,.charakter (osobowośc) jest w.swoich podstawach niezmiemna. Jeśli jest głęboko zaburzona to teżmożmy jej naskoczyc ;-) Otello normalny nie był.

--
    "Są dla wrażliwości niewieściej pewne odcienia tak wiotkie, jak wiotki jest obrąbek, oznaczający wycięcie jej szaty" Deotyma

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.