Pytanie o ulotkę Dodaj do ulubionych

Wpadła mi w ręce ulotka leków antydepresyjnych po niemiecku. Przez przypadek, nie moje leki. Ale z ciekawości zajrzałam i się zdziwiłam...
Bo z tego co pamiętam, w polskiej ulotce pisali tylko językiem medycznym, poważnym.
A tutaj?
Po pierwsze - na samym początku wytłumaczenie czym jest depresja - PROSTYM językiem, Następnie napisali, iż dopaść może ona każdego, iż mija [w sensie, że po lekach lepiej jest]. Zaznaczyli też jest, iż w depresji można baaardzo źle się czuć, że można mieć nawet myśli samobójcze. Itd. Itp.
Oczywiście napisali także, iż w takich wypadkach trzeba zgłosić się do lekarza. Podano numery telefonów - takie "pogotowie", infolinia psychiatryczna.
Napisano także, iż warto o depresji opowiedzieć rodzinie, przyjaciołom - wyjaśniono po co to mówić, i jak można o tym mówić.
Wszystko jest napisane prostym, przystępnym językiem.

Z tego co ja pamiętam, w Polsce czegoś takiego nie ma. Piszą tylko na co działa dany lek, jak działa [w taki sposób, że nie każdy to potrafi zrozumieć], wymieniają skutki uboczne i koniec.

A może ja tak dawno w ulotki nie zaglądałam i się mylę? Niestety tutaj nie mam żadnej by sprawdzić/porównać.

Przyznam, że bardzo spodobała mi się ta niemiecka ulotka. Przystępna, prosta, miła w "obsłudze" i przede wszystkim zaopatrzona w dobre rady/numery telefonów, które dla osoby, która nagle wpadła w depresję mogą być bezcenne.
Niby to tylko ulotka. Ale dla kogoś, kto dopiero zaczyna z takimi lekami, może się przydać. Nie odstraszy od zażywania leków, a wiele wyjaśni.

Pozdrawiam z wiosennego/ciepłego/słonecznego Schwarzwaldu smile
Słyszałam, że u Was nawet mróz jest.... Brrr...

--
"Die Menschen haben diese Wahrheit vergessen, sagte der Fuchs.
Aber du darfst sie nicht vergessen. Du bist zeitlebens für das verantwortlich, was du dir vertraut gemacht hast. Du bist für deine Rose verantwortlich..."
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.