24.03.18, 18:59
Cześć to mój pierwszy post tutaj . Choruje juz długo ale nie o tym teraz . Chce poruszyć temat wagi a raczej nadwagi a branie leków. Biorę dużo leków m.innymi depakinę. Strasznie przytyłem czy ktoś ma podobny problem? Możemy o tym ponawijać pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • megan.k 24.03.18, 21:22
    Radzę natychmiast zamienić depakinę na inny stabilizator nastroju np. lamotryginę. Po odstawieniu depakiny waga będzie szybko spadać. Dlaczego to sami pacjenci muszą zwracać uwagę psychiatrom, żeby zmienili im leki? Czy oni uważają, że osoba chora psychicznie może i musi być otyła, bo to jest takie nieistotne?
  • isbe 27.03.18, 17:21
    Ja brałam lamotrix w dawce 300 i nie uchronił mnie przed szpitalem i depresją. Zatem chyba jeśli lek działa to nie ma co kombinować. Ja mam odstawioną lamotryginę. A wracając do tematu teź tyję po lekach, mam mega sorry zaparcia. Wyjdę ze szpitala to przejdę na dietę warzywno owocową
  • megan.k 27.03.18, 22:22
    Dieta owocowo-warzywna jest niewskazana w przypadku choroby afektywnej dwubiegunowej, bo bardzo zwiększa energię życiową i może doprowadzić do manii/hipomanii. Taką dietę należy stosować po konsultacji z lekarzem
  • prawo.murphyego 28.03.18, 10:50
    Nadużywanie cukru tez może prowadzić do takich stanów.
  • megan.k 27.03.18, 22:23
    Jeśli komuś zależy na wyglądzie, to samo tycie po lekach może spowodować niezłego doła.
  • rainbow_73 28.03.18, 09:05
    Polecam herbatki ziołowe, usprawniające trawienie. Jeśli pić tego sporo i nie zaniedbywać, efekt powinien być. Przynajmniej mnie ziółka się sprawdzają.
  • prawo.murphyego 28.03.18, 10:56
    Polecam odstawić te węglowodany, które przechodzą w puste kalorie. Białe buły (najlepiej odstawić jakiekolwiek pieczywo, ew max jedna kromka chleba czystoziarnistego dziennie), slodycze, slodzone napoje, "soki 100%" itp.

    Przed tyciem chroni mnie dość drastyczny reżim (nie jem powyższych, ciągle chude mięso, warzywa surowe lub na parze, kasze), a dodatkowo kwetiapina i olanzapina wywołały u mnie cukrzycę typu 2. W sumie niski indeks glikemiczny powinien być podstawą dla każdego kto dba o linię.


    Trzeba się barrrdzo ostro pilnowac. Z kilkunastu kg na plus zrzuciłam zaledwie 5 i waga stoi.

  • isbe 12.04.18, 09:07
    teraz to ja pofolgowałam na +10 w 6 tygodni - efekt działania leku Mirtor = napady głodu a w zasadzie słodycze. Masakra. Jak się łaziło w piżamie i dresach w szpitalu to tak nie czułam że mi tyłek tak rośnie. Leku nie odstawie bo działa, a dooopę zgubić jakoś muszę. Od dziś seler naciowy zamiast czekolady ;P
  • matylda333 12.04.18, 19:39
    A ja zapytam jak poskromic apetyt?
  • prawo.murphyego 13.04.18, 16:41
    Wypić co najmniej szklanke wody przed każdym posiłkiem. I nie trzymać w domu zapasów czekoladę i chipsów itp

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.